• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

nikoo.n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خراسان
دانشگاه
صنعتی نوشیروانی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

خراسان رضوی وجنوبی وشمالی...
امار تهرانو میتونم بیارم؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از nikoo.n :
بیرجند تو روزانه عمران قبول نمیشی و مکانیک هم 50 50 هست فک کنم ولی بقیه رشته ها رو قبول میشی

به نقل از CrazyBõY :
میگن امیرکبیر تنظیم نداره ؟! :O
تهران که داره !؟ اگه نداره همون شیراز بهتره که ! :D
شیراز هم نداره نیا :)) :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از nikoo.n :
ریاضی خواجه نصیر می‌آرید فکر کنم...آمار هم دانشگاه تهران شاید قبول شید. نمی‌دونم. اگر بومی بودید قبول می‌شدید. غیربومی رو نمی‌دونم راستش...

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از مهســـــــــــــا :
دانشگاه شاهد مصاحبه داره...مصاحبه ش سیاسی و مذهبیه.
اینو یادم رفت بپرسم :-" اگه مصاحبه رو قبول نشیم چی می‌شه؟ یه رشته‌ی دیگه قبول می‌شیم یا باید یه سال بمونیم؟

shahriar5830

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
----
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - عمران

سلام به بچه های گل سمپاد !
راستش من سمپادی نیستم ولی سمپادی ها رو دوست دارم !! :D

واسه انتخاب رشته به مشکل بر خوردم و فروم شما رو دیدم ، ممنون میشم شما ها کمکم کنید . خلاصه مهمون حبیب خداست و از این حرفا دیگه !!! :D

من رتبم 340 زیرگروه 1 منطقه 1 رشته ریاضیه
به عبارتی رتبه کل درسهمیه و کشوریم 354 و 601 هست.
بین دو رشته موندم بدجور . واقعا تو این چند روز به هیچ نتیجه ای نمیرسم . همایش شریف هم رفتم هیچ فایده ای برام نداشت .

یکی عمران دانشگاه تهران و یکی هم صنایع شریف !

اول اینکه عمران شریف که بعید میدونم قبول شم. ممکنه قبول شم؟! حالا اینو که احتمالش کمه فعلا کنار میذاریم .
راستش از لحاظ علاقه به جفتشون علاقه دارم .تو صنایع به واحد های مالی و اقتصادیش بیشتر علاقه دارم و عمران هم از کاری که قراره اینده انجام بدم ، بدم نمیاد !برای جفت رشته هم سرمایه کافی دارم و اصلا به فکر استخدام و اینا نیستم. میخوام خودم کارم رو راه بندازم.
چیزی که در مورد صنایع فهمیدم نمیدونم چقدر درسته. یعنی اصلا نمیفهمم کسی که این رشته رو میخونه چه مهارتی کسب میکنه.بیشتر مهارت بیزینسی میده یا مهارت فنی؟ از دوستان اینجا کسی اطلاعات کاملی داره درباره این رشته حتما بگه واقعا نیاز دارم
یعنی چجوری بگم ، یجورایی رشته گنگیه ! یعنی به نظرم ادم اخرش که درساشو میخونه با خودش میگه خب که چی !!!! اگه ادم تخصص مهندسی میخواد میره رشته های دیگه مهندسی و اگه رشته های مدیریت میخواد خب میره رشته های مدیریت ! یعنی این وسط مهندسی صنایع چیکارس دقیقا؟
راستش خیلی به پز رشته فک نمیکنم ولی همون قد صنایع کلاسش پایینه شریف کلاسش بالاتره ! :D
البته این قضیه خیلی برام مهم نیس.

حالا با این شرایط انتخاب صنایع شریف برای من عاقلانس!؟
پیشاپیش بخاطر جوابای خوبتون ممنون !

nikoo.n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خراسان
دانشگاه
صنعتی نوشیروانی
رشته دانشگاه

:)اگه اصفهان بیارم هررشته ای ....سطح دانشگاهش چه جوریه؟؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از باریـُم :
اینو یادم رفت بپرسم :-" اگه مصاحبه رو قبول نشیم چی می‌شه؟ یه رشته‌ی دیگه قبول می‌شیم یا باید یه سال بمونیم؟
نه یه رشته‌ی دیگه قبول می‌شید.

به نقل از shahriar5830 :
سلام به بچه های گل سمپاد !
راستش من سمپادی نیستم ولی سمپادی ها رو دوست دارم !! :D

واسه انتخاب رشته به مشکل بر خوردم و فروم شما رو دیدم ، ممنون میشم شما ها کمکم کنید . خلاصه مهمون حبیب خداست و از این حرفا دیگه !!! :D

من رتبم 340 زیرگروه 1 منطقه 1 رشته ریاضیه
به عبارتی رتبه کل درسهمیه و کشوریم 354 و 601 هست.
بین دو رشته موندم بدجور . واقعا تو این چند روز به هیچ نتیجه ای نمیرسم . همایش شریف هم رفتم هیچ فایده ای برام نداشت .

یکی عمران دانشگاه تهران و یکی هم صنایع شریف !

اول اینکه عمران شریف که بعید میدونم قبول شم. ممکنه قبول شم؟! حالا اینو که احتمالش کمه فعلا کنار میذاریم .
راستش از لحاظ علاقه به جفتشون علاقه دارم .تو صنایع به واحد های مالی و اقتصادیش بیشتر علاقه دارم و عمران هم از کاری که قراره اینده انجام بدم ، بدم نمیاد !برای جفت رشته هم سرمایه کافی دارم و اصلا به فکر استخدام و اینا نیستم. میخوام خودم کارم رو راه بندازم.
چیزی که در مورد صنایع فهمیدم نمیدونم چقدر درسته. یعنی اصلا نمیفهمم کسی که این رشته رو میخونه چه مهارتی کسب میکنه.بیشتر مهارت بیزینسی میده یا مهارت فنی؟ از دوستان اینجا کسی اطلاعات کاملی داره درباره این رشته حتما بگه واقعا نیاز دارم
یعنی چجوری بگم ، یجورایی رشته گنگیه ! یعنی به نظرم ادم اخرش که درساشو میخونه با خودش میگه خب که چی !!!! اگه ادم تخصص مهندسی میخواد میره رشته های دیگه مهندسی و اگه رشته های مدیریت میخواد خب میره رشته های مدیریت ! یعنی این وسط مهندسی صنایع چیکارس دقیقا؟
راستش خیلی به پز رشته فک نمیکنم ولی همون قد صنایع کلاسش پایینه شریف کلاسش بالاتره ! :D
البته این قضیه خیلی برام مهم نیس.

حالا با این شرایط انتخاب صنایع شریف برای من عاقلانس!؟
پیشاپیش بخاطر جوابای خوبتون ممنون !
سلام.
یه سوال:‌اگر عمران شریف قبول می‌شدید عمران رو ترجیح می‌دادید یا صنایع رو؟
به نقل از nikoo.n :
اصفهان خوبه...بد نیست یعنی...بستگی به رشته هم داره البته. ولی کلا بد نیست.

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

عاغا. یکی بزنه بعد مثلاً اولویت شماره شصت و هفتم قبول بشه. بعد خب مثلاً این شصت و هفت ـه رو زده که اون صدوپنجاه تا پُر بشه صرفاً "-: مثلاً زده سوپر مارکت داری "-:
بعد نخواد اینو بره، چی میشه؟ دانشجوی انصرافی محسوب میشه؟ بعد خیلی بد میشه؟ 2سال محروم میشه؟ "-:

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از بهـراد :
عاغا. یکی بزنه بعد مثلاً اولویت شماره شصت و هفتم قبول بشه. بعد خب مثلاً این شصت و هفت ـه رو زده که اون صدوپنجاه تا پُر بشه صرفاً "-: مثلاً زده سوپر مارکت داری "-:
بعد نخواد اینو بره، چی میشه؟ دانشجوی انصرافی محسوب میشه؟ بعد خیلی بد میشه؟ 2سال محروم میشه؟ "-:
پ ن پ:د
خب صد و پنجاه تارو گذاشتن که رشته مورد علاقه رو بنویسی.مورد علاقه نداری خالی بذار.مجبوری؟:د
فقط واسه روزانه س این دو سال محرومی :-?

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از nikoo.n :
هر چی بخای تو اصفهان بیاری خب مشهدم میاری . این طوری نیس که خیلی فرق کنن ها.تازه صنعتی اصفهان شاید سخت تر هم باشه

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از sahere :
پ ن پ:د
خب صد و پنجاه تارو گذاشتن که رشته مورد علاقه رو بنویسی.مورد علاقه نداری خالی بذار.مجبوری؟:د
فقط واسه روزانه س این دو سال محرومی :-?
آخه میگن پُر کنید من هی می‌گم دهه. نمی‌خواد به قرعان "-: الآن مطمئن‌تر مقاومت می‌کنم در برابر فشارها "-:
مرسی :د

× البته سوال واقعاً بی‌مورد بودا ((:
گفام در عرصه حضور داشته باشم "-:

nikoo.n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خراسان
دانشگاه
صنعتی نوشیروانی
رشته دانشگاه

بین این دوتا
امار ------->تهران
ومهندسی های--------> مشهد یا بابل
کدوم عاقلانه تره؟
یا
اصلا برای سال بعد بمونم...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بهـراد :
آخه میگن پُر کنید من هی می‌گم دهه. نمی‌خواد به قرعان "-: الآن مطمئن‌تر مقاومت می‌کنم در برابر فشارها "-:
اگه خواستید الکی بزنید، شبانه بزنید :D
ما صد تا انتخاب داشتیم من هر صدتاشو پر کرده بودم :D انتخاب‌های آخرم مدیریت و ریاضی و اینای دانشگاه غیرانتفاعی بود که کنار خونه‌مونه :)) بعد انتخاب ۹۸مم برق شریف و انتخاب ۱۰۰مم مکانیک شریف بود :))

به نقل از nikoo.n :
بین این دوتا
امار ------->تهران
ومهندسی های--------> مشهد یا بابل
کدوم عاقلانه تره؟
مهندسی‌های شهرهای دیگه...

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از بهـراد :
ولشون کن.خر نشیا.من همش 24تا زدم.ولی آخریو غیر انتفاعی زدم که اگه دستگاه کور بود ندید نمونم واسه سال بعد:))

مورد داشتیم اون ته لیست یه فسا زده بود محض خالی نبودن عریضه.همونم آورده بود.عزا داش اصن:-"

shahriar5830

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
----
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - عمران

به نقل از مهســـــــــــــا :
نه یه رشته‌ی دیگه قبول می‌شید.
سلام.
یه سوال:‌اگر عمران شریف قبول می‌شدید عمران رو ترجیح می‌دادید یا صنایع رو؟اصفهان خوبه...بد نیست یعنی...بستگی به رشته هم داره البته. ولی کلا بد نیست.

اینجوری بگم شاید بهتر باشه
اگه قرار بود عمران شریف یا عمران تهران بینشون انتخاب کنم ، عمران تهران رو قلبا انتخاب میکردم . دلیلشم به خاطر جو بهتر دانشگاه تهران و عدم رغبت برای اپلای تو این رشته و خیلی چیزای دیگه .
البته شاید در همچین وضعیتی به خاطر فشار اطرافیان داستان فرق میکرد .
دلیل اینکه صنایع شریف جز گزینه های روی میزه :D به خاطر بخش مالی و اقتصادی دروس صنایع هست که بخش از علایق منه نه به خاطر اسم شریف ! مشکل من اینه که نمیدونم این رشته منو راضی میکنه یا نه !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از shahriar5830 :
اینجوری بگم شاید بهتر باشه
اگه قرار بود عمران شریف یا عمران تهران بینشون انتخاب کنم ، عمران تهران رو قلبا انتخاب میکردم . دلیلشم به خاطر جو بهتر دانشگاه تهران و عدم رغبت برای اپلای تو این رشته و خیلی چیزای دیگه .
البته شاید در همچین وضعیتی به خاطر فشار اطرافیان داستان فرق میکرد .
دلیل اینکه صنایع شریف جز گزینه های روی میزه :D به خاطر بخش مالی و اقتصادی دروس صنایع هست که بخش از علایق منه نه به خاطر اسم شریف ! مشکل من اینه که نمیدونم این رشته منو راضی میکنه یا نه !
آهان حالا این شد یه چیزی!
آخه خواستم بگم که عمران تهران اصلا قوی‌تره از لحاظ رنکینگ و اینا...جوشم که عالیه :)) خوش می‌گذره در کنار درس بهشون...
و اینکه خواستم ببینم عمرانو بیشتر دوست دارید یا واقعا فرقی نداره با صنایع واستون.
پس من چیزی نمی‌گم که کسانی که صنایع هستند بیان کمک کنن :)

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

خب. منم کمک کنم "-:
طبق شنیده ها "-: یه دستگاهی اونجا وجود داره، که اوّل میاد اولویت‌های اوّل ملّت رو میبینه چیه. بعد اگه شرایط رو داشته باشه؛ انتخاب می‌کنه و میذاره کنار. بعد میره اولویت‌های بعد.
مثلاً 1000نفر کلاً شرکت کننده داشتیم. «مهندسی خوبو» "-: توی شهر فلان، 10تا می‌گیره، همه هم آرزو دارن برن اونجا. ولی یکی می‌بینه شده 47مثلاً. اگه بیاد مثل احمق‌ها "-: بزنه اون مهندسی خوبو هه رو، چون که شنیده اوّل آرزو هاتونُ بزنید حتّی اگه دست‌نیافتنی باشه، شانسش برای قبولی توی رشته‌ای که به احتمال بیشتری قبول میشه، کم میشه. چون مثلاً یه رشته‌ی دیگه‌ای هم هست، به‌نام «مدیریت خوبو» "-: بعد اونم 10 تا میگیره. آدمای با درایت "-: میان میبینن مثلاً رنج رتبشون 45 تا 60. نمیان بزنن اون مهندسی هه رو. میان اوّلین اولویت رو میدن به این مدیریت ـه. بعد پر میشه. و اون که 47 شده بوده رتبش، دیگه نمیتونه بره، درحالیکه اون 60ایه میتونه.

یعنی الکی پلکی نزنید بیوتک "-: خب نمیشید والّا "-: اینجوری شانس زیادی رو برای رشته‌های دیگه از دست می‌دید.

× البته شاید همتون اینارو میدونستید ((: ما بی‌سوادیم به قرعان اینا برامون خیلی جذّاب ‌ـه ((:

× خب. من دیگه کمک نمی‌کنم ((:

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

به نقل از Ali pasha 4/20 :
من پستای شما رو میخوندم یک موضوعی که توش واضح بود این بود که اولا اینکه شما خیلی خیلی سخت میگیرید تو انتخابتون حالا درسته که انتخاب مهمیه ولی جالبه بدونید خیلی ها تو همین تاپیک که دانشجو هستن به اون چیزی که خودشون اون اولش میخواستن نرسیدن ولی الآن خیلی هم راضی هستن از شرایطشون!
پس همش انتخاب رشته نیست که شما اینقدر روش دارید تمرکز میکنید! این رتبه بندی دانشگاه هم درسته مهمه ولی خب یه سری خوبی هایی هم هر دانشگاه نسبت به یک دانشگاه دیگه داره!
بعد اینکه راستش احساس میکنم شما خیلی نمیدونید قطعی چی می خواید یکم سردرگم هستید!
و در نهایت اینکه اینایی که مشاوره میدن و کلی هم پول میگیرن و اینا واقعا چه چیز خاص تری از حرفایی که ما تو همین تاپیک میزنیم میگن؟!
ما توی این تاپیک دانشجو های همون رشته رو داریم که صحبت میکنن اون مشاورا فکر نکنم دانشجو همه ی رشته ها باشن!!
نه، من از اول هم که اومدم رشته ریاضی برای کامپیوتر و برنامه نویسی بود و همیشه این رشته رو دوست داشتم ولی خوب آی تی رو هم دوست داشتم.ولی سخت افزار رو اصلا روش فکر نمی کردم و نمیخواستم بزنم.
حالا تواین مدت به م.پزشکی و هوافضا و م.شیمی و صنایع هم فکر می کنم وخیلی برام مهمه که اگه کامپیوتر قبول شدم از نرفتن به این رشته ها پشیمون نشم.البته خوب آینده شعلی و ادامه تحصیل خیلی برام مهمه،cs رو هم تا همین چند روز پیش رشته حساب نمیکردم و فقط محض پری اون آخرا میخواستم بزنم.ولی حالا مستاصلم که cs شریف رو دقیقا کجا بزنم!
در مورد رتبه دانشگاهها هم من میخواستم براساس رشته و گرایش بزنم که دوستان عزیز گفتند اشتباهه که نرم افزار خواجه و الزهرا رو مثلا بالاتر از سخت افزار بهشتی یا علم و ص و ...بزنم.

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

پزشکی تبریز تا رتبه چند نیم ساله اوله؟ :-< با ۵۵۸ نیم سال اول میشم؟

single

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از بهـراد :
خب. منم کمک کنم "-:
طبق شنیده ها "-: یه دستگاهی اونجا وجود داره، که اوّل میاد اولویت‌های اوّل ملّت رو میبینه چیه. بعد اگه شرایط رو داشته باشه؛ انتخاب می‌کنه و میذاره کنار. بعد میره اولویت‌های بعد.
مثلاً 1000نفر کلاً شرکت کننده داشتیم. «مهندسی خوبو» "-: توی شهر فلان، 10تا می‌گیره، همه هم آرزو دارن برن اونجا. ولی یکی می‌بینه شده 47مثلاً. اگه بیاد مثل احمق‌ها "-: بزنه اون مهندسی خوبو هه رو، چون که شنیده اوّل آرزو هاتونُ بزنید حتّی اگه دست‌نیافتنی باشه، شانسش برای قبولی توی رشته‌ای که به احتمال بیشتری قبول میشه، کم میشه. چون مثلاً یه رشته‌ی دیگه‌ای هم هست، به‌نام «مدیریت خوبو» "-: بعد اونم 10 تا میگیره. آدمای با درایت "-: میان میبینن مثلاً رنج رتبشون 45 تا 60. نمیان بزنن اون مهندسی هه رو. میان اوّلین اولویت رو میدن به این مدیریت ـه. بعد پر میشه. و اون که 47 شده بوده رتبش، دیگه نمیتونه بره، درحالیکه اون 60ایه میتونه.

یعنی الکی پلکی نزنید بیوتک "-: خب نمیشید والّا "-: اینجوری شانس زیادی رو از دست میدید.

× البته شاید همتون اینارو میدونستید ((: ما بی‌سوادیم به قرعان اینا برامون خیلی جذّاب ‌ـه ((:
سیستم دانشگاه آزاد اینطوریه. سیستمه سراسری این نیست.

بالا