• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

به نقل از dissib :
ببخشید میشه یه اطلاعات دقیق راجب امکان تغییر رشته در ترمای مختلف بدین؟اگه دانشگاهم مهمه منظورم شریفه.
به نظرتون الان که به این نتیجه رسیدم برق بخونم و بعد از ترم 1 و اطلاعات خیلی بیشتر و ملموس تری بین برق و نرم افزار یکی رو انتخاب کنم کار درستیه؟ و بدون هیچ مشکلی امکان رفتن از برق به نرم افزار اواخر ترم اول هست ؟(با توجه به اینکه یه نفر گفت شاید دانشکده کامپیوتر اصلا نپذیره و نشه و بعضیا هم گفتن ترم اول با توجه به اینکه برق بالاتره کاملا میشه)
سیاوش هم بهت گفت(فکر کنم به خود شما بود!) که خیلی خیلی خیلی سخته و بستگی داره شانست حالا اون سال قبول کنن یا نه.یعنی چندنفر متقاضی تغییر رشته به نرم‌افزار باشن(دانشکده کامپیوتر شریف خیلی سخت تغیر رشته‌ای قبول می‌کنه. به خاطر اینکه تقاضا واسش خیلی زیاده) یکی از بچه‌های مدرسه‌ی ما پارسال این کار رو کرد و تا مرز گریه پیش رفته بود. نمی‌ذاشتن تغییر رشته بده اینم واقعا الکی برق زده بود... نهایتا موفق شد البته و از ترم۲ رفت نرم‌افزار. ولی کاملا بستگی به شانست داره. نمی‌شه قطعی روش حرفی زد. بستگی به بچه‌های ورودی داره.

به نقل از CrazyBõY :
تغییر رشته علوم کامپیوتر شریف به نرم افزار شریف داشتیم اصلا ؟! دانشکده هاش یکی هس یا نیس !؟
می‌شه گفت محاله. از برق هم به سختی و بدبختی امکان تغییر رشته به نرم‌افزار هست چه برسه از علوم کامپیوتر!!
ضمن اینکه همینطور که بقیه‌ی دوستان هم گفتند، علوم کامپیوتر علوم پایه هست و در دانشکده‌ی ریاضی هست.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

من رفتم همایش شریف و برگشتم! پدرم در اومد! دو شب نخوابیدم!
اما تصمیم گرفتم برم نرم افزار
اما مادر همچنان میگه بیا بیشتر تحقیق کنیم!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Lily Delicated :
من رفتم همایش شریف و برگشتم! پدرم در اومد! دو شب نخوابیدم!
اما تصمیم گرفتم برم نرم افزار
اما مادر همچنان میگه بیا بیشتر تحقیق کنیم!
استادی که نرم‌افزارو توضیح داد کی بود؟ اسمش چی بود؟

alirz-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
برق

یه سوال داشتم.مثلا پارسال رتبه300منطقه1برق تهران قبول شده.ممکنه امسال رتبه200قبول نشه؟؟؟

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

خوب به مادر بگو برعکس تفکر عمومی ، تغییر رشته از نرم به برق احتمالش بیشتره تا برعکس ! ;;) (البته جمع بندی حرف دوستان رو میگم ، خودم تحقیق نکردم ! :D)
چون اونطور که میگن بچه ها ، برق خالی میشه یکم بعدش ، و حتی از مکانیک شریف به برق شریف هم تغییر رشته بوده ! ولی برعکسش باز به مراتب سخت تره ! (;

(یکی از فامیلامون که مکانیک شریف هست به نقل از دوستش که نرم افزار شریف و اینا بود ، گفت تو نرم افزار و اینا ، کلا شاخ زیاده ، المپیاد کامپیوتری ها رو منظورش بود :D ، میگه 12 ساعت میخونی ، اون المپیادیه 1 ساعت وقت میذاره ، بهتر از تو هم کار میکنه ، خلاصه اعصاب خوردی هم داره :D )

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از nassim#m :
آیا من با رتبه 282 زیرگروه 1 منطقه 3 معماری تهران،بهشتی یا علموصنعت قبولم؟؟!
راسی تازه واردم،سلام عرض میکنم :)
تهران و بهشتی رو بعید می‌دونم. ولی علم و صنعت قبول می‌شی.
به نقل از alirz- :
یه سوال داشتم.مثلا پارسال رتبه300منطقه1برق تهران قبول شده.ممکنه امسال رتبه200قبول نشه؟؟؟
خیلیییی بعیده :D نگران نباشید.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

بعد یه سوال دیگه هم من دارم. تغییر رشته تو امیرکبیر از علوم پایه به مهندسی هم مثل بقیه جا ها تقریبا غیر ممکنه؟

sepehr_a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران

به نقل از ...F.t.m :
اینجا کسی هس درباره ی صنایع -بازار کارش -اینکه واسه دخترا خوبه یا ن یا هر چیز دیگه بدونه و بهم کمک کنه؟؟؟ :|

زمینه های کاریش خیلی متفاوته . مهندس صنایع هست که مدیر فروش یک شرکته، مهندس صنایع هست تو حوزه بهداشت و درمان و سلامت

کار میکنه ، مهندس صنایع هم هست که توی کارخونه کار میکنه . در کل همه سازمان ها و ادارات و شرکت ها به "برنامه ریزی" نیاز دارند که این

کار تخصص مهندسی صنایع هست. نکته مهم اینه که خیلیا فکر میکنن مهندس صنایع باید حتما توی کارخونه ومحیط های صنعتی کار کنه در

صورتی که اصلا این طور نیست . اکثر مهندسین صنایع تو بخش خدمات مثل بانک و بیمه و شرکت های مشاوره مدیریت و .... کار

میکنن . به نطرم برای خانم ها رشته مناسبیه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از SalehM :
بعد یه سوال دیگه هم من دارم. تغییر رشته تو امیرکبیر از علوم پایه به مهندسی هم مثل بقیه جا ها تقریبا غیر ممکنه؟
نه تو امیرکبیر ممکنه.
ولی:
به امید تغییر رشته انتخاب رشته نکنید...

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از مهســـــــــــــا :
استادی که نرم‌افزارو توضیح داد کی بود؟ اسمش چی بود؟
2 نفر بودن آقایان خرازی و ایزدی
استادی که از دانشکده برق اومده بود خوب توضیح نداد،سوالاتی هم که بچه ها پرسیدن کاملا پیچوند! جوری بود که وقتی حرفاش تموم شد همه مونده بود که:خب؟!الان چی شد یعنی؟!
به نقل از پـــوریـــــا . ک :
خوب به مادر بگو برعکس تفکر عمومی ، تغییر رشته از نرم به برق احتمالش بیشتره تا برعکس ! ;;) (البته جمع بندی حرف دوستان رو میگم ، خودم تحقیق نکردم ! :D)
چون اونطور که میگن بچه ها ، برق خالی میشه یکم بعدش ، و حتی از مکانیک شریف به برق شریف هم تغییر رشته بوده ! ولی برعکسش باز به مراتب سخت تره ! (;

(یکی از فامیلامون که مکانیک شریف هست به نقل از دوستش که نرم افزار شریف و اینا بود ، گفت تو نرم افزار و اینا ، کلا شاخ زیاده ، المپیاد کامپیوتری ها رو منظورش بود :D ، میگه 12 ساعت میخونی ، اون المپیادیه 1 ساعت وقت میذاره ، بهتر از تو هم کار میکنه ، خلاصه اعصاب خوردی هم داره :D )
اتفاقا خود استادای کامپیوتر هم همینو گفتن و خیلی هم راجبش حرفیدن، میگفتن ما با اینایی که تو دبیرستان برنامه نویسی یاد گرفتن و فکر میکنن خیلی بلدن بیشتر مشکل داریم تا اونایی که صفر کیلومتر میان نرم افزار. چون تو دبیرستان بد درس میدن،اینا بد یاد میگیرن و پایه ای بلد نیستن و خیلی سخته که اون مطالب غلط رو از ذهنشون خارج کنیم.
البته من برنامه نویسی ربات CVavr کار کردم و کلاس HTML هم رفتم و android هم جدیدا شروع کردم کلاس میرم.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

نه تو امیرکبیر ممکنه.
ولی:
به امید تغییر رشته انتخاب رشته نکنید...
نه به این امید انتخاب نمیکنم اصلا. میخوام بزنم cs برای احتیاط میپرسم. یعنی میزنم سی اس حتی اگر نشد سی اس هم خیلی دوست دارم.
اوضاع تغییر رشته تو علم و صنعت چطوره؟
میخام بدونم مثلا به اندازه تهران سخت گیرن؟

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

آقا من یه سوال دارم! چرا همه اینجا همش به فکر نرمافزارن؟ قضیه چیه؟
چرا هیچکی به مهندسی شیمی فک نمیکنه؟ :D

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

ولی کسی که به فکر اپلای هست، بدونه تو آمریکا مثلا، اونقدرا که فرق بین نرم و برق قائل میشید نیست.
یعنی مثلا تو mit بهش میگن electrical and computer engineering. جدا نیستن اینا. آزمایشگاهی هم که معمولا بچه های ایران از شریف میرن، CSAIL هست مثلا. ( مثال میزنما ) که اونم اگر ایرانی های حاضر توش رو نگاه کنید از نرم و برق هستن توش
اینه که زیاد حساس نشید :-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

2 نفر بودن آقایان خرازی و ایزدی
استادی که از دانشکده برق اومده بود خوب توضیح نداد،سوالاتی هم که بچه ها پرسیدن کاملا پیچوند! جوری بود که وقتی حرفاش تموم شد همه مونده بود که:خب؟!الان چی شد یعنی؟!اتفاقا خود استادای کامپیوتر هم همینو گفتن و خیلی هم راجبش حرفیدن، میگفتن ما با اینایی که تو دبیرستان برنامه نویسی یاد گرفتن و فکر میکنن خیلی بلدن بیشتر مشکل داریم تا اونایی که صفر کیلومتر میان نرم افزار. چون تو دبیرستان بد درس میدن،اینا بد یاد میگیرن و پایه ای بلد نیستن و خیلی سخته که اون مطالب غلط رو از ذهنشون خارج کنیم.
البته من برنامه نویسی ربات CVavr کار کردم و کلاس HTML هم رفتم و android هم جدیدا شروع کردم کلاس میرم.
دقیقا دلیل این که من از صنایع بدم اومد این بود که استادی که اومد توضیح داد افتضاح بود!
برق هم که... :|
ولی استاد نرم‌افزار عالی بود. استاد نفت هم اصلا در حدی خوب بود که همه شک کرده بودن بین رشته‌ای که دوست داشتن قبلا و نفت کدوم رو انتخاب کنن!!
آره اینارو اون موقع‌هام می‌گفتن... حرف کاملا درستی هم هست.

به نقل از SalehM :
ولی کسی که به فکر اپلای هست، بدونه تو آمریکا مثلا، اونقدرا که فرق بین نرم و برق قائل میشید نیست.
یعنی مثلا تو mit بهش میگن electrical and computer engineering. جدا نیستن اینا. آزمایشگاهی هم که معمولا بچه های ایران از شریف میرن، CSAIL هست مثلا. ( مثال میزنما ) که اونم اگر ایرانی های حاضر توش رو نگاه کنید از نرم و برق هستن توش
آره کلا تو دنیا رشته ی نرم افزار نداریم تو دانشگاه‌های معتبر :)) یا همین electrical and computer engineering هست یا cs! تحت عنوان software engineering نداریم...
ولی تو یاران زمین تا آسمون فرق این دو رشته ست!!

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از SalehM :
و علاوه بر این از چند نفر از بچه های شریف پرسیدم گفتن که معدل بالا گرفتن تو نرم افزار راحت تره و استادای نرم افزار بهتر نمره میدن و معدل هم یکی از عوامل مهم برای گرفتن اپلای محسوب میشه.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از SalehM :
4سال که اینجا قراره درس بخونن خب! خیلی فرق میکنه اتفاقا! بعد از این 4 سال انتخاب میکنن وقتی خارج میرن تو چه زمینه ای و تو چه آزمایشگاهی کار کنن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

و علاوه بر این از چند نفر از بچه های شریف پرسیدم گفتن که معدل بالا گرفتن تو نرم افزار راحت تره و استادای نرم افزار بهتر نمره میدن و معدل هم یکی از عوامل مهم برای گرفتن اپلای محسوب میشه.
استادهای دانشکده کامپیوتر شریف خیلیییییییییییییییییییییییی خوب نمره می‌دن...

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

ببین این فاکتور ها رو بهش فکر نکن اصلا. بذار بگم چرا. شما مثلا یه ویژگی مثبت برای دانشکده کامپیوتر گفتی، من ده تا برای دانشکده برق میگم.
1. اعتبار بین المللی‌ش یه چیز عجیب غریبیه! یعنی شما بدون ریکام با معدل پایین میتونی تو دانشگاه های معمولی آمریکا بورس شی.
2. اساتیدی اونجا هستن که اگر بهت ریکام بدن، بی برو برگرد استنفورد میری برای ارشد.
3. امثال خانم مونا جراحی که امسال جایزه مهندسین جوان رو از شخص اوباما دریافت کرد فارغ التحصیل اونجاست.
4. چند سال پیش dean دانشکده مهندسی برق استنفورد اعتراف کرد که دانشکده مهندسی برق شریف، تهران و صنعتی اصفهان یکی از بهترین های دنیا هستند.
و خیلی مسائل دیگه که حضور ذهن ندارم.
ولی با این همه من جای تو بودم فقط و فقط و فقط علاقه رو ملاک قرار میدادم.

Rasoul

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران

دوباره سلام و خسته نباشید خدمت کمک دهندگان عزیز! :D
با رتبه 2700 منطقه یک پزشکی شاهرود (1و2) یا اراک (1و2) یا البرز یا گیلان (1و2) میشه قبول شد؟ کلا نزدیک تهران میشه قبول شد؟
آزاد تهران چی؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

استادهای دانشکده کامپیوتر شریف خیلیییییییییییییییییییییییی خوب نمره می‌دن...
ببین این حرف کاملا درسته. ولی اون کمیته اپلیکیشن ی که نشسته تو استنفورد هم این رو میدونه. خیلی هم بهتر از ما میدونه. مطمئن باشید. مثلا میدونن ارزش نمره 17 تو برق هم تراز نمره 18 تو نرمه.
من اینو شخصا از یکی از اساتید ایرانی استنفورد پرسیدم.
شما هم میتونید بپرسید ازشون.
http://web.stanford.edu/~saberi/

بالا