• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

به نقل از پری ناز :
من مشکل بیدار شدن دارم. :D خیلیم شدید! #-o
آلارم اعصاب خوردکن بذارم، سریع قطعش میکنم خوابمو ادامه میدم. آلارم آروم بذارم، اصن بیدار نمیشم! مامانم صدام کنه نمیفهمم یا جوابشو تو خواب میدم. :-" یا خواب می بینم که بیدار میشم میرم دستشویی مسواک میزنم و می شینم سر درسم، بعد می فهمم که دارم خواب می بینم و هنوز رو تختم. :-"

من ندیدم الان هیچ جا اشاره کنی ، صبحانه میخوری :| اگر روزه میگیری ، که خب این یک ماه رو به خودت سخت نگیر اگه نه صبحانه ، صبحانه ، صبحانه ....

به نقل از پری ناز :
بیدار که میشم اصلا نمیتونم تکون بخورما، یه چیز مثل تمایل به فرو رفتن به خواب ابدی حتی :-" نه میتونم فکر کنم به کارایی که امروز دارم، نه به درس، نه به اینکه مدرسه دیر میرسم؛ فقط تو خواب آلارمو قطع میکنم، پا میشم میرم کولرو مثلا روشن میکنم، پنجره رو باز میکنم، آب میخورم دوباره میام میخوابم؛ نصف این کارارم نمی فهمم... مثلا اگه قرار باشه ساعت 8 کارمو شروع کنم، از ساعت 6 آلارم میذارم؛ تا ساعت هفت هر 5 دقیقه که آلارم میزنه اسنوزو میزنم و دوباره میخوابم(کلی ام خواب می بینم تو هر 5 دقیقه!) تا آخرش اشتباهی دستم بخوره به استاپ و آلارم قطع شه. بعدش یه ساعت دیگه خوابم میبره تا خودم هشیار شم.
دوش آب سردم خب جواب نمیده وقتی آدم نمیتونه دست و پاشو تکون بده از تخت بیاد پایین!

درواقع من به جای اینکه بخوابم "بیهوش میشم"! با این فرق که آدم بیهوش احتمالا خواب نمی بینه؛ ولی من تو خواب درس میخونم، میدوئم، پرواز میکنم، رانندگی میکنم، آشپزی میکنم، کلّاً آسایش ندارم!
راهکار لطفاً؟ خواهشاً؟ تجربیات؟ هرچی که باعث سرعت و سهولت در هشیاری و بازگشت به زندگیِ یک آدمِ بیدار باشه! :D

جای این شر و ورا و فکر و خیالام ، بشین قرابت و کلید قرابت یاد بگیر :|

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Lily Delicated :
ادبیات حفظی نیس!فقط تاریخ ادبیات حفظیه و لا غیر! پس حتما از الان قرابت و آرایه رو شروع کنید.
معلم تاثیر چندانی در درس هندسه نداره به نظر من چون هندسه یه سری فرمول و قضیه داره که باید یاد بگیرید،اونا رو با خوندن کتاب و خلاصه نویسی میشه یاد گرفت اما قسمت مهمش اینه که سوال حل کنی،سولای هندسه2 مخصوصا ابتکاری هستن و شما باید قبلا انقد سوال های مختلف و متنوع حل کرده باشی که وقتی سر جلسه کنکور با یه سوال کاملا جدید مواجه شدی بتونی از پس اونم بربیای.

آغا در راستای تایید ، من شخصاً ار عمومیا تنها چیزی خوب میزدم ، قرابت بود ، اونم چون از یه همچین موقع هایی شروع کردم ، جداً ادبیات رو شروع کنید ، اصن یه حال آرامش روانی و تفریح درسی بهتون میده ...

هندسه رو ولی فک کنم این حرکت به درد اونایی میخوره که ذهنشون درگیر اثبات و اینا نمیشه ، به نظر من اگر هندستون قوی نیست ، معلم خوب خیلی تاثیر داره ، معلیمی که بیاد بگه از برخورد اقطار متوازی الاضلاع ، چه شکلی با چه اندازه هایی به وجود میاد ، و اینو با اثبات درس بده ، باعث میشه با یه احتمل بالایی حداقل یک تست رو حتماً بزنین

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

به نقل از پری ناز :
آلارم اعصاب خوردکن بذارم، سریع قطعش میکنم خوابمو ادامه میدم. آلارم آروم بذارم، اصن بیدار نمیشم! مامانم صدام کنه نمیفهمم یا جوابشو تو خواب میدم. :-" یا خواب می بینم که بیدار میشم میرم دستشویی مسواک میزنم و می شینم سر درسم، بعد می فهمم که دارم خواب می بینم و هنوز رو تختم. :-"
بیدار که میشم اصلا نمیتونم تکون بخورما، یه چیز مثل تمایل به فرو رفتن به خواب ابدی حتی :-" نه میتونم فکر کنم به کارایی که امروز دارم، نه به درس، نه به اینکه مدرسه دیر میرسم؛ فقط تو خواب آلارمو قطع میکنم، پا میشم میرم کولرو مثلا روشن میکنم، پنجره رو باز میکنم، آب میخورم دوباره میام میخوابم؛ نصف این کارارم نمی فهمم... مثلا اگه قرار باشه ساعت 8 کارمو شروع کنم، از ساعت 6 آلارم میذارم؛ تا ساعت هفت هر 5 دقیقه که آلارم میزنه اسنوزو میزنم و دوباره میخوابم(کلی ام خواب می بینم تو هر 5 دقیقه!) تا آخرش اشتباهی دستم بخوره به استاپ و آلارم قطع شه. بعدش یه ساعت دیگه خوابم میبره تا خودم هشیار شم.
دوش آب سردم خب جواب نمیده وقتی آدم نمیتونه دست و پاشو تکون بده از تخت بیاد پایین!

درواقع من به جای اینکه بخوابم "بیهوش میشم"! با این فرق که آدم بیهوش احتمالا خواب نمی بینه؛ ولی من تو خواب درس میخونم، میدوئم، پرواز میکنم، رانندگی میکنم، آشپزی میکنم، کلّاً آسایش ندارم!
راهکار لطفاً؟ خواهشاً؟ تجربیات؟ هرچی که باعث سرعت و سهولت در هشیاری و بازگشت به زندگیِ یک آدمِ بیدار باشه! :D
خوب از اون بقیه روزت درست استفاده کن ! این خیلی مهمه 10 ساعت میخوابی 14 ساعت دیگش رو خوب استفاده کن !

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از پری ناز :

پری ;;)

ببین منم بچه خرسی بودم واسه خودم
الانم کمتر از 12 ساعت نمیخوابم :-"""

برو کتاب خونه ! تنها چیزی که کمک میکرد صبحمو از دست ندم کتابخونه بود .
اونجا همه میخونن معجزه میکنه صبح هر طور شده بلند میشی

حتی سال کنکور عادت خواب ظهر هم پیدا کرده بودم :))))
شبها هم زود میخوابیدم
یه مدت به هایپ اینها رو اوردم ولی اعتیاد میارن
واسه شبها و ظهرها یه چیزی بهت معرفی میکنم هم خیلی خوشمزست هم نقش هایپ داره منتها طبیعیه ارام بخش هم هست :
یه لیوان چایی سبز و یه قاشق زنجفیل و یه قاشق عسل :-ایکس

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از علــی[میم] :
من ندیدم الان هیچ جا اشاره کنی ، صبحانه میخوری :| اگر روزه میگیری ، که خب این یک ماه رو به خودت سخت نگیر اگه نه صبحانه ، صبحانه ، صبحانه ....

جای این شر و ورا و فکر و خیالام ، بشین قرابت و کلید قرابت یاد بگیر :|
مگه اصلا کار به صبحانه کشید که من بگم صبحانه میخورم؟؟ بعد از اون struggle در راستای بیدار شدن، صبحانه میخورم حسّــــابی! الان مشکل من پایین اومدن از تخته(به جز وقتایی که تو خواب راه میرم!)؛ بقیه ش با یه مسواک زدن و صورت شستن حل میشه.

قرابت؟ قرابت معنایی؟ ادبیات؟ شیب؟:د منظورت چیه؟
شر و ور و فکر و خیال چیه برادر من؟ این مشکل هر روزمه، واقعیت محض!

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

یک جمله میگم میلیارد میرزه :-" :-" شایدم بیشتر :D از خودمم نیست :-" :-"

توی انتخاب منابع واسه کنکور خیلی دقت کنید :D شدیدا مهم است کلا این کیفیت مطالعه که میگن بخش مهمیش همین هست

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از sadlove :
پری ;;)

ببین منم بچه خرسی بودم واسه خودم
الانم کمتر از 12 ساعت نمیخوابم :-"""

برو کتاب خونه ! تنها چیزی که کمک میکرد صبحمو از دست ندم کتابخونه بود .
اونجا همه میخونن معجزه میکنه صبح هر طور شده بلند میشی

حتی سال کنکور عادت خواب ظهر هم پیدا کرده بودم :))))
شبها هم زود میخوابیدم
یه مدت به هایپ اینها رو اوردم ولی اعتیاد میارن
واسه شبها و ظهرها یه چیزی بهت معرفی میکنم هم خیلی خوشمزست هم نقش هایپ داره منتها طبیعیه ارام بخش هم هست :
یه لیوان چایی سبز و یه قاشق زنجفیل و یه قاشق عسل :-ایکس
شبا تقریبا یک میخوابم. صبحم حدود 7 و 8 پا میشم. بعد از مدرسه ام یه ساعت چرت میزنم و یکی دو ساعت تلاش میکنم تا بیدار شم. :D

بهار کتابخونه میرفتم ولی کولرش زپرتیه! الان واقعا تو خونه بهتر میخونم. راستی مدرسه هم هست که ساعت 8 و نیمه تو ماه رمضون. ولی من صبحا بازدهیم بالاست هر جور شده سعی میکنم صبحا قبل مدرسه پاشم یکی دو ساعت بخونم چون بهرحال بعدازظهر میخوابم. ولی این خرس بودن و بیهوش شدنم باعث میشه دیر برسم مدرسه حتی. :/

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از پری ناز :
مگه اصلا کار به صبحانه کشید که من بگم صبحانه میخورم؟؟ بعد از اون struggle در راستای بیدار شدن، صبحانه میخورم حسّــــابی! الان مشکل من پایین اومدن از تخته(به جز وقتایی که تو خواب راه میرم!)؛ بقیه ش با یه مسواک زدن و صورت شستن حل میشه.

قرابت؟ قرابت معنایی؟ ادبیات؟ شیب؟:د منظورت چیه؟
شر و ور و فکر و خیال چیه برادر من؟ این مشکل هر روزمه، واقعیت محض!

:-" مشکل از تو که نیس :-" شوما به شهرداری صوبت کن ، جاذبه زمینِ محله شوما رو کاهش بدن :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از پری ناز :
شبا تقریبا یک میخوابم. صبحم حدود 7 و 8 پا میشم. بعد از مدرسه ام یه ساعت چرت میزنم و یکی دو ساعت تلاش میکنم تا بیدار شم. :D

بهار کتابخونه میرفتم ولی کولرش زپرتیه! الان واقعا تو خونه بهتر میخونم. راستی مدرسه هم هست که ساعت 8 و نیمه تو ماه رمضون. ولی من صبحا بازدهیم بالاست هر جور شده سعی میکنم صبحا قبل مدرسه پاشم یکی دو ساعت بخونم چون بهرحال بعدازظهر میخوابم. ولی این خرس بودن و بیهوش شدنم باعث میشه دیر برسم مدرسه حتی. :/
خو شبا همون یک بخواب صبحا هم دیر برسی مدرسه اشکال نداره اما ظهر نخواب دیگه :-""""

ما تو مدرسه تکالیف کلاسای بیرون می نوشتیم :D

اگه تو خونه بیشتر میخونی بخون همونجا اگرم نع خواهر من همون یه کتابخونه که فقط تو شهر نیست :D
من 5 6 تا کتابخونه عوض کردم تو دو سال :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از پری ناز :

شاید به خواب بیشتر نیاز داری ! به شخصه تو سال کنکور اگه شبا کمتر 8 ساعت میخوابیدم اون روز نمیتونستم درس بخونم ! ببین چقد خواب نیاز داری ! از خواب نزنید هیجوقت ولی به جاش از ساعت بیداری خوب استفاده کنید !
اگه کمتر از نیازتون بخوابید ( نیاز به خواب بین 6 تا 8 هست البته بیشتر هم داریم !) به مشکلاتی از قبیل فراموشی و ضعف حافظه دچار می‌شید ! :-"

به جای حل مسئله ، صورت مسئله رو پاک نکنید ! :D

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از sadlove :
خو شبا همون یک بخواب صبحا هم دیر برسی مدرسه اشکال نداره اما ظهر نخواب دیگه :-""""

ما تو مدرسه تکالیف کلاسای بیرون می نوشتیم :D

اگه تو خونه بیشتر میخونی بخون همونجا اگرم نع خواهر من همون یه کتابخونه که فقط تو شهر نیست :D
من 5 6 تا کتابخونه عوض کردم تو دو سال :D
آخه اون چیزی که بعدازظهر تو سه ساعت میخونم صبح با نیم ساعت میره تو عمیق ترین لایه های مغزم دفن میشه . :))
منم بعدِ مدرسه جنازه ام، نخوابم سرم میپُکه (میگرن :/) دیگه از کارای معمولی ام میمونم، درس بماند!

آخه قزوین سر تا تهش چقدره که بخواد 5 6 تا کتابخونه داشته باشه؟ :D دو تا کتابخونه داره که یه روز در میون پسرونه-دخترونه میشن. یکی دیگه ام پیدا کردم که جاش یکم پرته، رفت و آمدش راحت نیست.

به نقل از CrazyBóy :
شاید به خواب بیشتر نیاز داری ! به شخصه تو سال کنکور اگه شبا کمتر 8 ساعت میخوابیدم اون روز نمیتونستم درس بخونم ! ببین چقد خواب نیاز داری ! از خواب نزنید هیجوقت ولی به جاش از ساعت بیداری خوب استفاده کنید !
اگه کمتر از نیازتون بخوابید ( نیاز به خواب بین 6 تا 8 هست البته بیشتر هم داریم !) به مشکلاتی از قبیل فراموشی و ضعف حافظه دچار می‌شید ! :-"

با این حساب فکر کنم فقط خواب بعدازظهرمو میشه زیاد کنم. :-?
که اونم منگی و سردرد داره به همراه. :D
میفرماین تف به هرچی سردرد و میگرنه. :D :/

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

خواب بعدازظهر بدترین خوابیه که میشه داشت! فقط باعث کسلی میشه
سعی کنیم به جای خوابیدن بعدازظهر چند دقیقه ای در وضعیت ریکاوری قرار بگیریم! فکر میکنم از سر درد هم جلوگیری میکنه!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

دوستان، من الان که حرف سردردو زدم، به داروم شک کردم رفتم عوارض جانبیشو دوباره خوندم؛ اینا رو توش پیدا کردم :
rapid weight gain
sleepiness or unusual drowsiness
trouble with sleeping
unusual tiredness or weakness
Abnormal dreams
blurred vision
dizziness, faintness, or lightheadedness when getting up from a lying or sitting position suddenly
کاملاً توجیه شدم. :|

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از پری ناز :
دوستان، من الان که حرف سردردو زدم، به داروم شک کردم رفتم عوارض جانبیشو دوباره خوندم؛ اینا رو توش پیدا کردم :کاملاً توجیه شدم. :|
ازین به بعد عوارض داروهاتو زودتر بخون :D
من مامانم یه مدت مزه ی غذاهارو نمیفهمید بعد من بش گفتم شاید از داروهات باشه عوارضشو خوندی؟گفت من هیچ وقت عوارض دارو رو نمیخونم خوب نیس بخونی تلقین میکنه به آدم :|
رفتم عوارضشو خوندم مال همین بود مشکل چشاییش ;))

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

خواب ظهر اگه به قدری باشه که وارد مرحله عمیق خواب (REM) نشید خیلی خواب خوبیه و باعث احیای قوای جمسی میشه ! :-"
این مقدار هم کمتر از 1 ساعت و بین 20 تا 40 دقیقه هست !
البته بستگی به طرف داره !!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از Believe :
ازین به بعد عوارض داروهاتو زودتر بخون :D
من مامانم یه مدت مزه ی غذاهارو نمیفهمید بعد من بش گفتم شاید از داروهات باشه عوارضشو خوندی؟گفت من هیچ وقت عوارض دارو رو نمیخونم خوب نیس بخونی تلقین میکنه به آدم :|
رفتم عوارضشو خوندم مال همین بود مشکل چشاییش ;))
قبلا خونده بودم ولی ماشالا انقد لیست طویلی بود یادم رفته بود! قبلنا عوارض دیگش بروز میکردن، دوبینی و سرگیجه و چسبیدن به تخت نداشتم. :/

oxmahsaxo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اهواز

من 2-3 روزه شروع کردم
خیلی دیر شروع کرم آره؟ :(
4تا کلاس درسی زیاده؟؟؟؟؟؟؟ دیفرانسیل و فیزیک و شیمی و گسسته

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از oxmahsaxo :
من 2-3 روزه شروع کردم
شما اگه یکم آبان هم شروع کنی، عین آدم بخونی میتونی تک رقمی بشی.

pooya-mrp

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان

میخوام کنکور شیمی 100 بزنم!!! چون استعداد و علاقه اش رو دارم
آیا کتابی هست از کتابای المپیادی که برای کنکور خوب باشه؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از CrazyBóy :

عاقا یه چی بگم :-""""
خیلی هم زیاد نکنین خواب رو چون خواب بیش از اندازه به جای اینکه انرژی بده انرژی گیره ! ;;)

به نقل از پری ناز :
آخه اون چیزی که بعدازظهر تو سه ساعت میخونم صبح با نیم ساعت میره تو عمیق ترین لایه های مغزم دفن میشه . :))
منم بعدِ مدرسه جنازه ام، نخوابم سرم میپُکه (میگرن :/) دیگه از کارای معمولی ام میمونم، درس بماند!

آخه قزوین سر تا تهش چقدره که بخواد 5 6 تا کتابخونه داشته باشه؟ :D دو تا کتابخونه داره که یه روز در میون پسرونه-دخترونه میشن. یکی دیگه ام پیدا کردم که جاش یکم پرته، رفت و آمدش راحت نیست.

قزوین نیومدم تا حالا ! :-""""
قرص یا داروی خاصی مصرف نمیکنی ؟ خواب آور باشه اینا.. :-?
وسواس نباش همون عصر کافیه , خیلیا تابستون هم نمیخونن حتی , تو از 5 شروع کنی تا 1 بخونی با استراحتت اینا میشه 7 ساعت و این عالیه اینجور بخونی تک رقمی میشی :-"""
البته اگه 2.5 خونه باشی تا 3 استراحت و ناهار تا 5 بخوابی !

به نقل از oxmahsaxo :
من 2-3 روزه شروع کردم

نع زیاد نیست
به اندازه ای ک واقعن نیاز داری کلاس برو کمش نکن
کسایی داشتیم از هر درسی (8 تا درس ) دو تا کلاس میرفتن یا حتی طرف 4 تا کلاس زیستشو ما فهمیدیم میرفت !! :-""""
پس 4 تا متعادله زیاد نیست فقط دقت کن معلمهات خوب باشن من پارسال معلم ریاضیم بد بود همونقدری ک ریاضی خوندم شیمی هم خوندم اما شیمیم 80 اینا اومد ریاضی 30 هم نمیرسه ! :|

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا