• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خانه‌ی سالمندان

• شروع کننده موضوع

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
سلام. ;;)

خیلی وقتِ که ذهنَم درگیرِ خانه‌ی سالمندانِ؛ شاید شما هم مثلِ خیلی‌آ مادر‌بزرگ یا پدربزرگ‌آتون یا بقیّه‌ی افرادِ مسنِّ فامیلتون تو خانه‌ی سالمندان زندگی کنه و شما برای دیدنِ اونا هر چند وقت یک بار دیدنِ اونا برید، یا با وجودِ این که کسی‌ رو اونجا نمی‍شناسید، واسه علاقه یا تفریحی یا به هر دلیل دیگه‌ای لااقل یک بار به یک خانه‌ی سالمندان رفته باشید. خب، اگه با ساکنین اونجا (پیرزن_پیرمردآ) صحبت کرده باشید، اکثرشون از خانه‌ی سالمندان راضی نیستن و هرکدوم‌شون یه بهونه‌ برای خودشون دارن. دلایلشون‌َم از دلتنگی و دوست نداشتن غذاها شامل می‌شه تا بی‌علاقگی به پرستارا و ...
خب، نظرتون چیه در مورد وجودِ چنین مکان‌هایی؟
به نظرتون بردنِ مادر پدرایی که به قول خودشون یک عمر این بچّه‌ها رو بزرگ کردن، به خانه‌ی سالمندان‌ی که اصولا باعثِ اذیت‌شون می‌شه؛ کار درستیه؟
به نظرتون خانه‌ی سالمندان کِی تنها راهِ ممکنِ؟ (ینی از چه زمانی دیگه نمی‌شه تحمّل کرد :-")
اگه میتونید یه راهِ بهتر واسه نگه‌داری سالمند‌آ پیشنهاد بدید که از خانه‌ی سالمندان بهتر باشه؟
و یک خانه‌ی سالمندانِ خوب؛ دارایِ چه ویژگی‌هاعیه؟ (مشخصا باید ممکن باشه)

فعلا همینا دیگه؛ اگه سوالی بود ویرایش می‌کنم. ;;)

مت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
پاسخ : خانه‌ی سالمندان

اینکه اگه از یه سالمند بپرسی نظرش راجع اونجا چیه خب خانه سالمندان هم پرسنلش که برای رضای خدا که نیومدن کارمند اونجاشن اکثرن به خاطر مشکلات مالی اون کار رو پدیرفتن...خب طبیعه اون درصدی که کارشون رو دوس دارن و احساس مسئولیت میکنن کمن
خب سالمند هم حوصله میخواد و توجه ..دوران سالمندی و کودکی خیلی شبیه همن
وقتی پدرو مادر کودکشون می زارن مهد کودک بچه وقتی محبت خاصی دریافت نکنه پدرو مادرش رو میزاره خونه سالمندان البته نه به همین راحتی ها
خیلی عوامل موثره ممکنه پدر و مادری به بچه شون توجه نکنند ولی اون بچه طی رشد خودش هم به اونها احترام بگزاره و هم در زمان پیری هواشونو داشته باشه
توی زمان کودکی که بیشتر رفتار و بنیان کودک شکل میگیره بچه رو میزارن مهد.. اونجا هم وقتی حوصله یه بچه رو نداشته باشن بهش قرض خواب آور میدن یا حتی من خانوده ای رو میشناسم که وقتی بچه هاش هم از مهد میان بهشون قرص خواب آور میده :-"
البته کم نیستن خانوده هایی که هوای بچه هاشونو دارن و شککوفاشون می کنن

• شروع کننده موضوع

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

به نقل از ارشـــمـــیـــدس :
اینکه اگه از یه سالمند بپرسی نظرش راجع اونجا چیه خب خانه سالمندان هم پرسنلش که برای رضای خدا که نیومدن کارمند اونجاشن اکثرن به خاطر مشکلات مالی اون کار رو پدیرفتن...خب طبیعه اون درصدی که کارشون رو دوس دارن و احساس مسئولیت میکنن کمن
خب سالمند هم حوصله میخواد و توجه ..دوران سالمندی و کودکی خیلی شبیه همن
وقتی پدرو مادر کودکشون می زارن مهد کودک بچه وقتی محبت خاصی دریافت نکنه پدرو مادرش رو میزاره خونه سالمندان البته نه به همین راحتی ها
خیلی عوامل موثره ممکنه پدر و مادری به بچه شون توجه نکنند ولی اون بچه طی رشد خودش هم به اونها احترام بگزاره و هم در زمان پیری هواشونو داشته باشه
توی زمان کودکی که بیشتر رفتار و بنیان کودک شکل میگیره بچه رو میزارن مهد.. اونجا هم وقتی حوصله یه بچه رو نداشته باشن بهش قرض خواب آور میدن یا حتی من خانوده ای رو میشناسم که وقتی بچه هاش هم از مهد میان بهشون قرص خواب آور میده :-"
البته کم نیستن خانوده هایی که هوای بچه هاشونو دارن و شککوفاشون می کنن

با تشکّر از صحبت‌آی کوبندتون امّا: جوابِ سوالایِ من؟ ;;)

مت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از نــســیم :
با تشکّر از صحبت‌آی کوبندتون امّا: جوابِ سوالایِ من؟ ;;)

کجاش کوبنده بود؟ :D
ببینید به خیلی عوامل بستگی داره گاهی فرزندان واقعا چاره ای ندارن ولی این بهترین راه نیست و قطعا میشه با کمک خود سالمند و کمی حوصله به راه های بهتری هم رسید
پرستارخصوصی هم مسلما خیلی گرون در میاد
در اینجا 1 نکته هم وجود داره که اگر مییتونید به خانه سالمندان سر زنید حس خوبی خواهید داشت *-:
اون ها هم نیازمند تحسین شدن و دوست داشته شدن هستند

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

خانه سالمندان :(به نظرم آدم درجوانی بمیره بهتره تابره خانه سالمندان :(

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

ب نظر من : خانه ي سالمندان واسه يه ادمي ك همه ي بچه هاش رفتن خارج و بي كس و كاره از اين ك تنها تو خونه بشينه خيلي بهتره.(نميخوام اوضاع رو ببرم ب اون سمت ك عجب كار زشتيه و اينا. :|)
ب هر حال اگ من يه روز برم خونه ي سالمندان :|
ازشون ميخوام ب من واي ف|ي يا يه خط رايتل بدن.)
نه از شوخي گذشته اشنايي سالمندان با تكنولوژي خيلي واسشون خوبه. ^-^
در كل بايد يه محيط شاد و دوستانه براي كسايي ك توي رنجه سنين تهيه بشه. *-:

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

اگ ادم ببينه بچه هاش دارم برا نگهداريش اذيت ميشن همون بره سالمندان خعلي بهتره

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

وجود اینگونه مراکز لازم هست
اما باید شرایط قبول کردن افراد تغییر کنه
یه کم حس میکنم بعضی از خانواده ها خیلی زود خسته میشن از پدربزرگ ها ومادربزرگ ها
هرچند بعضا دلایل کاملا منطقی ارائه میکنن
اما به نظرم تا جایی که امکانش هست نباید این کار رو انجام داد

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

من هرز گاهی میرم خونه سالمندان اخه نزدیک خونمونه رفتن پیششون و ی شاخه گل بردن خیلی ثواب داره
وای نمیدونید چقدر خوشحال میشن وقتی میبینن یکی اومده پیششون!میدونین عاشق اینن که برا یکی حرف بزن از خاطرات گذشته،البومشونو نشون بدن یا برات لباس ببافن!یکیشون اوندفعه بهم گفت میشه موهاتو ببافم اخه من همیشه موهای سحرمو میبافتن نمیدونین با چه مظلومیتی گفت دلم کباب شد :((
دقیقا مثل بچه ها رفتار میکنن!تشنه محبت!هیچ وقت دلم نمیخواد وقتی پیر شدم تنها و منتظر بچه هام تو خونه سالمندان بمیرم :-s
خدا خودش تو سوره یس گفته و هر کس را عمر میدهیم در خلقتش معکوس میگردانیم....اونا واقعا عین بچه هان!بهانه گیریهاشون اشکاشون یا حتی اینکه گاهی خودشونو به بیماری میزنن فقط واسه اینه که محبت ببینن!کاش بیشتر حواسمون بهشون باشه!
شمایی که گفتین بچه هارم میذارن مهد کودک،اما به هر حال اون بچه غروب میاد خونه بغل پدر مادرش نه اینکه ما پدر مادرمونو ول کنیم به امون خدا سال ب سالم سر نزنیم

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

خب من خودم یک بار رفتم خانه ی سالمندان و البته بعدش دقیقن همین انجمن زدم یک تاپیکی! :د
از هر کدوم که پرسیدم همه شون گفتن ترجیح میدن از این قفس! برن بیرون و خب نشون میده وقتی تعبیرشون قفس هست پس
چیز خُش آیندی برلشون نیست.
به نظر من اگر واقعن سالمند مشکل حادی نه داره حداقل با کمک میتونه کاراشو انجام بده اصلن اخلاقی نیست که برای راحتی خودمون صرفن
اون ها رو همچین جاهایی رها کنیم.
اما اگر حقیقتن نگه داری سخت هست و از عهده بر نمیان افراد فکر بدی نیست. مثلن یک بیماری سختی دارن که واقن نیاز به مراقبت همیشگی و دائم هست.
اگر میتونن توان مالی دارن بهتره پرستار استخدام کنن به جای خانه ی سالمندان. به شخصه احساس دور انداخته شدن دست میده بهم مثعن!

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

بعضی دوستان چرا میگین اگه نگهداریشون خیلی سخت بودن اون موقع ببرنشون.

مگه بزرگ کردن فرزند کار آسونیه ؟

بنظرمن اگه آدم خودش سالم باشه حتی اگه خیلی مشغله داشته باشه هیچ دلیل قانع کننده ای وجود نداره که والدینش رو بفرسته خونه سالمندان

mton

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چه فرقی داره !؟

فک میکنین اونجا واقعن رسیدگی میشه بهشون ؟! :(

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از Sana 96 :
بعضی دوستان چرا میگین اگه نگهداریشون خیلی سخت بودن اون موقع ببرنشون.

مگه بزرگ کردن فرزند کار آسونیه ؟

بنظرمن اگه آدم خودش سالم باشه حتی اگه خیلی مشغله داشته باشه هیچ دلیل قانع کننده ای وجود نداره که والدینش رو بفرسته خونه سالمندان
ببين ثنا ممكنه نياز به مراقبت هاي خيلي خاصي باشه كه "واقعن" اعضاي خانواده نتونن اين مراقبت ها رو انجام بدن و شايد
اگر همين پيش خانواده بمونه واس اون سالمند خيلي خوب نباشه !

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

اول اینکه مطمئنا" میدونین نگه داری از سالمند چقدر سخته،و اصللللن قابل مقایسه با بچه نیست.شما ایزی لایف یک پیرزنُ به هیچ وجه با پوشک بیبیتون نمیتونین مقایسه کنین.اینکه اونا چه زحمتایی واسه بزرگ شدنه ما کشیدن و اینا،پس ماعم باید ازشون مراقبت کنیم خیلی موازی نیستن!ولی خُب احترام بِهشون یه چیزِ دیگَس و خیلی زیاد هم بهش تاکید شده.میتونن خانوم یا آقای پیریو ببرن بهترین خانه سالمندان و یا یه خونه براش بگیرن با یه پرستار خوشگلُ و اینا با یه پولِ خوووب که پرستارِ برسه بهشون.و خودشونم طوری نباشه فراموش کنن والدینشونُ.احترام و عشق ورزیدن باشه!
من خودم ترجیح میدم خونه سالمندان باشمُ و با پیرزنای همسِنِ خودم از پُستامون و خاطراتمون تو فضای مجازی بگیمُ بخندیم،تا وختی که بمیرم 8->
×ایلیا:میگم وای فای داشده باشه خوبه نه :-" ؟میتونی بیای سمپادیا پست بزاری :))
×فات:هوم :-" تازه بفهمی یکی ازهمون پیرزنام تو سمپادیا بوده :)) بریم بانگ هم مثن خز بازی :))
×ایلیا:با آبجی گلیات(قاط و نگین :-" )با هم بریم اصن خانه سالمندان :))
×فات: دقت کردی اونقدی که زیر پستام ادیت میکنی و میحرفی پ.خ نداریم اصن؟ :)) توعم میبریم مَردونه از سوابق مدیریتیت بگی برامون :-" زدبازی بخونی حتی :-"

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از Sοgand :
ببين ثنا ممكنه نياز به مراقبت هاي خيلي خاصي باشه كه "واقعن" اعضاي خانواده نتونن اين مراقبت ها رو انجام بدن و شايد
اگر همين پيش خانواده بمونه واس اون سالمند خيلي خوب نباشه !

نمیدونم چی بگم.....

تولد!

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
kerman

تصن دوس ندارم اونجابرم وقتی پیرشدم :|

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از تولد! :
تصن دوس ندارم اونجابرم وقتی پیرشدم :|
خب چرا؟
دلایل خیلی زیادی میتونه وجود داشته باشه که اثبات کنه اونجا خیلی خیلی بهتر از اینکه تو خونه خودت تنها و فرتوت بمونی یه گوشه و خیره شی به یه دیوار سفید که پر از خاطرات دوران جوانیه انسانه.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

مسلمه ک کار درستی نیست!!!!
من خودم اصلا و ابدا دوست ندارم وقتی پیر شدم برم ااونجا!
خب اگه بچه ی ادم یه علاقه ای حتی نصف اون مقداری که شما بهش دارین رو بهتون داشته باشه هیچوقت یه همچین کاری باهاتون نمیکنه!!!
راه حل خوب؟ .. خب احتمالا مشکل اونایی که اینکارو میکنن اینه که از پس نگهداریه اون سالمندها برنمیان یا اینکه اونا مریضن و نیاز ب مراقبت دارن و....
خب چرا بجای اینکار فجیع(!) یه پرستار براشون نمیگیرین؟؟؟ فکر میکنم خیلی بهتر باشه! زیادم خرج برنمیداره!

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از Suspected Girl :
مسلمه ک کار درستی نیست!!!!
من خودم اصلا و ابدا دوست ندارم وقتی پیر شدم برم ااونجا!
خب اگه بچه ی ادم یه علاقه ای حتی نصف اون مقداری که شما بهش دارین رو بهتون داشته باشه هیچوقت یه همچین کاری باهاتون نمیکنه!!!
راه حل خوب؟ .. خب احتمالا مشکل اونایی که اینکارو میکنن اینه که از پس نگهداریه اون سالمندها برنمیان یا اینکه اونا مریضن و نیاز ب مراقبت دارن و....
خب چرا بجای اینکار فجیع(!) یه پرستار براشون نمیگیرین؟؟؟ فکر میکنم خیلی بهتر باشه! زیادم خرج برنمیداره!
جواب من:
به نقل از ـفاتــــ :
اول اینکه مطمئنا" میدونین نگه داری از سالمند چقدر سخته،و اصللللن قابل مقایسه با بچه نیست.شما ایزی لایف یک پیرزنُ به هیچ وجه با پوشک بیبیتون نمیتونین مقایسه کنین.اینکه اونا چه زحمتایی واسه بزرگ شدنه ما کشیدن و اینا،پس ماعم باید ازشون مراقبت کنیم خیلی موازی نیستن!ولی خُب احترام بِهشون یه چیزِ دیگَس و خیلی زیاد هم بهش تاکید شده.
پرستار گرفتن هزینش مسلما" بیشتر از خانه سالمندان هست!

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

به نقل از ـفاتــــ :
جواب من:پرستار گرفتن هزینش مسلما" بیشتر از خانه سالمندان هست!

ولی بازم بنظر من کسی که علاقه داشته باشه اون هزینه رو به جون میخره و نمیذاره مادرو پدر پیرش یه گوشه ی اون اسایشگاه عذاب بکشن از تنهایی و نخواسته شدن و خیلی چیزای دیگه!

بالا