• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

كنكور 94 و آزمون هاي آزمايشي سنجش

• شروع کننده موضوع

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
بچه هايي كه سنجش شركت ميكنين بياين و كارنامه هاي آزمون هاتون رو اينجا قرار بدين.
من خودم سنجش شركت خواهم كرد و پس از هر آزمون كارنامه + تحليل شخصي خودم از سوال ها رو خواهم قرار داد.

• شروع کننده موضوع

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : كنكور 94 و آزمون هاي آزمايشي سنجش

بچه ها سنجش امسال محشر ميشه تعداد آزمون هاش شده 11 مرحله و يه آزمون تابستانه هم در 14 شهريور داره ! همچنين در آزمون هاش مطالعه دروس گذشته هم اجباري شده و نگاه به گذشته ( البته نه اينكه مثل كانون تست ها رو عينا تكرار كنه ) داره
هز آزمونش هم فقط 13 تومن هست. فكر كنم امسال جامعه آماري سنجش خيلي افزايش پيدا كنه خيلي از دانش آموزاي كانون و گزينه دو هم بيان سنجش.

• شروع کننده موضوع

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

اطلاعيه‌ شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور درباره:
نحوه ثبت‌نام و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجش (مرحله ­ای و جامع)
مخصوص داوطلبان سال چهارم (پیش دانشگاهی) و فارغ ­التحصیلان دوره متوسطه

شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، به­ عنوان مجموعه ­ای که بصورت تخصصی ارائه دهنده خدمات آموزشی و کمک آموزشی به داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالی کشور است در سال تحصیلی 94-93 نیز همانند سال­ های گذشته، مجموعه آزمون­ های آزمایشی مرحله­ ای و جامع را برای استفاده دانش آموزان سال چهارم و کلیه افرادی که خود را برای شرکت در آزمون سراسری دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالی آماده می ­نمایند، طرح ­ریزی نموده است.

ویژگی­ های آزمون­ های آزمایشی سنجش (مرحله­ ای و جامع):

* برگزاری آزمون تابستانه در شهریور 93 با هدف ارزیابی از مطالعات تابستانی داوطلبان؛
* تقسیم ­بندی جدید منابع درسی در آزمون­ های مرحله ­ای مطابق با برنامه درسی در دبیرستان­ ها؛
* اعلام نتایج نمرات داوطلبان بلافاصله پس از برگزاری آزمون؛
* ارائه کارنامه نتایج با اطلاعات جامع و مفید برای اطلاع داوطلب از وضعیت علمی و مقایسه با سایر داوطلبان؛
* ارائه دفترچه پاسخ ­های کاملاً تشریحی به داوطلبان؛
* برگزاری آزمون جامع پایه در فروردین ماه با هدف ارزیابی وضعیت آمادگی داوطلبان در دروس پایه.
نحوۀ بودجه ­بندی مطالب درسی و زمانبندی آزمون ­ها به شرح جدول زیر است:

آزمون ها تاریخ برگزاری
تابستانه تابستانه 93/6/14

مرحله­ ای

مرحله 1 93/7/18
مرحله 2 93/8/16
مرحله 3 93/9/14
مرحله 4 93/10/12
مرحله 5 93/11/17
مرحله 6 93/12/8

جامع

جامع نوبت اول 94/1/21
جامع نوبت دوم 94/2/11
جامع نوبت سوم 94/2/25
جامع نوبت چهارم 94/3/15

چگونگي ثبت ­نام و برگزاري آزمون­ هاي آزمايشي مرحله ­اي و جامع
نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمایشی مرحله‌اي و جامع:
آزمون­ های مرحله ­ای در 6 نوبت و براساس تقسیم­ بندی منابع درسی برگزار می­ شود؛ به طوري كه هر مرحله از آزمون طبق تقسيم‌بندي‌هاي انجام شده، ازداوطلبان امتحان به عمل مي‌آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله از قسمت يا قسمت‌هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي‌شود؛ ليكن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تأکید بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي مي‌گردد. (براي مثال، در مرحله سوم آزمون قسمت‌هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظورشده ؛ با اين تأکید كه بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود).
بعد از برگزاري 6 نوبت آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي فوق، 4 نوبت آزمون آزمايشي جامع نيز تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1394 برگزار مي‌شود. پس از برگزاري هر يك از آزمون‌هاي مرحله‌اي و همچنين آزمون‌هاي جامع، كارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين كارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شركت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون مرحله بعد و در نهايت آزمون سراسري اقدام نمايند. كارنامه داوطلبان عصر همان روز برگزاری آزمون از طریق سایت اینترنتی شرکت به نشانی www.sanjeshserv.ir منتشر می­گردد.
نكته مهم:
سؤالات آزمون‌هاي مرحله‌اي و جامع فقط از منابع اعلام شده سازمان سنجش‌ آموزش كشور و از منابع درسي نظام جديد آموزش متوسطه خواهد بود و ضرورت دارد داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه نيز منابع اعلام شده را مطالعه و در اين آزمون‌ها شركت نمايند.
زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجش (مرحله­ ای و جامع):
کارت ورود به جلسه آزمون­ های آزمایشی سنجش (مرحله­ ای و جامع) برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از روز سه ­شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی www.sanjeshserv.ir توزیع می ­گردد و داوطلبان می­ بایست با مراجعه به سایت اینترنتی فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.
جدول شهریه آزمون­ های آزمایشی سنجش (مرحله­ ای و جامع):

آزمون مراحل مبالغ (ریال)
تابستانه تابستانه 160/000

مرحله­ ای

یک مرحله ای 160/000
2 مرحله ای
300/000
3 مرحله ای
430/000
4 مرحله ای
540/000
5 مرحله ای
660/000
6 مرحله ای
780/000

جامع

یک نوبت آزمون جامع
180/000
2 نوبت آزمون جامع
330/000
3 نوبت آزمون جامع
470/000
4 نوبت آزمون جامع
560/000

با توجه به جدول شهریه فوق و هزینه ­های ثبت­ نام مندرج در آن، این امکان نیز فراهم گردیده تا داوطلبان عزیز در صورت تمایل بتوانند آزمون­ های مرحله ­ای و جامع را به تعداد مورد نیاز و دلخواه، انتخاب و ثبت­ نام نمایند. به­ عنوان مثال داوطلب می ­تواند متقاضی 3 نوبت آزمون مرحله ­ای و 3 نوبت آزمون جامع باشد.
شایان ذکر است همانطور که قبلاً نیز اشاره گردید، داوطلبان برای استفاده بیشتر از تخفیف پلکانی می ­بایست از تعداد مراحل و نوبت های بیشتری از آزمون­ ها را خریداری نمایند تا ضمن برخورداری از تعداد آزمون­ های آزمایشی سنجش از تخفیف بالاتری نیز بهره مند گردند. بدیهی است مطلوب ­ترین حالت ثبت ­نام برای داوطلبان از نظر هزینه پرداختی، ثبت ­نام یک جا در 11 نوبت آزمون (تابستانه + 6 مرحله + 4 جامع) می ­باشد که در این صورت با احتساب تخفیف ویژه، هزینه هر آزمون 130/000 ریال و مجموعاً 1/430/000 ریال می­باشد.
ضمناً به اطلاع داوطلبان می ­رساند که در هنگام ثبت ­نام و پس از انتخاب نوبت­ های آزمون توسط داوطلب، برنامه ثبت ­نام اینترنتی به ­طور خودکار، وجه را با احتساب تخفیف محاسبه می­ نماید.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

ملت ی پیشنهاد.هرگز سنجش ندین.سوالاش وحشتناک مسخرست.اصلا استاندارد نیست..اصلا هم ب دلتون صابون نزنین ک از سوالاش تو کنکور بیاد
سنجش ی اطلاعات عمومی با جامعه ی اماری بالاست ک فقط اعصابتونو خرد میکنه.ب ما گفتن تحلیلش هم نکنید حتی ضرر داره!

• شروع کننده موضوع

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

كسايي كه اين حرفا رو بهتون زدن به نحوي به عمو كاظم وابستگي دارن احتمالا.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

خودم دوتا سنجش دیدم ادبیات هاش رو :)در ثانی بنده کلا قلمچی ندادم تا حالا.گزینه2هم ک ب واسطه ی حضور پوردستمالجی ب عنوان مشاورمون میدیم کامل تایید نمیکنم.گرچه بد نیست.داخلی هامون از همه بهتره
اما بین همه ی اینا سنجش از همه مخرب تره تاثیری ک روی دیدت از درصدات میاره..
صرفا پیشنهاد در نظر بگیریدش :)

• شروع کننده موضوع

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سنجش امسال ميتركونه x:

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

من همه‌ی سوال‌های عمومی همه‌ی سنجش امسال رو دیده‌م و به عنوان تست معمولی زده‌م؛ و جدا تایید می‌کنم پست اول پوریا رو. سوال‌هایی که من از سنجش دیدم امسال، جدا تخیلی بود. زبان‌ش متناوباً خیلی سخت و خیلی خیلی آسون بود. دینی‌هاش کلا نسبت حفظی به پیام آیات و اینا رو رعایت نمی‌کرد؛ یه بار همه‌ش حفظی بود یه پیام آیات هم چپونده‌بودن کنارش برای خالی نبودن عریضه. عربیِ اولین آزمون جامع امسال رو باید دیده‌باشید؛ همونی که پایه بود فقط. کلا درک مطلب نداشت. ادبیات هم همین بساط نامتناسب بودن بودجه‌بندی بود در ابعاد بسیاااار له‌کننده. آزمون جامع‌های امسال سنجش رو هم لابد دیده‌یید. حرفی از شیمی‌ش نزنم دیگه. "-:
و لازم به ذکر ه که من پنج‌تا قلم‌چی دادم به واسطه‌ی مدرسه‌مون و یه گزینه دو و چندتا از آزمون‌های داخلی خودمون. و اگه می‌تونستم، هیچ آزمونی نمی‌دادم و خودم می‌خوندم کلا. "-:

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

فیزیکش یادمه زیادی راحت بود.زیست هاش استاندارد نبود اما برا آموزشی خوبه و البته اشتباهم داره.ریاضی هاش برا فکر کردن زیباست.همین :|شیمیش بی غلط اما بیش لز حد سخته
ادبیاتش اوجشه.طلای ادبی میشناسم اینو از مرحله2پایینتر زده :||
عربیش هم ک متن نداد اون بار واسه درک مطلب :))
برید و بخندید ب ازموناش با رفیقاتون

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

تاکید میشه ، سنجش هیچیش ، شبیه یه آزمون نیست :د
* و تاکید میشه اگه روحیتون خوبه ، حتما برین سنجش ، چنان با خاک یکسان میکنه روحیتون رو که حال کنین :د
درصد شیمی من از 80 پایین تر نیومده بود 1 سال ،اومدیم سنجش ، از 60 بالاتر نرفت :-| خوب سخت بودن و بی ربط بودن سوالات به کنکور هم حدی داره دیگه :-|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Aroosak :
سنجش امسال ميتركونه x:
شما بفرمائید برید سنجشتون؛ ولی خواهشا از روی غرض شخصی بقیه‌ی موسسات رو هم با خاک یکسان نکنید. شاید کسی باشه اینجا که با خوندن پستای شما بره سنجش و با این وضعیت سنجش، یک سالش نابود شه.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

اگه مدرستون داخلی میگیره بهترین گزینه بعد کنکور سالهای قبل همین داخلیاست براتون.اگه نه بین گزینه2و قلمچی انتخاب کنید چون واقعا سنجش فانه
باورم نمیشد ک تو حوزش کنار هم رو ی نیمکت امتحان دادیم بچه های هم رشته :|نه شرایط ازمون داره نه سوال درست.عین اینه ک ب کلی آدم بگن این جدولا رو پر کنین نظرسنجیه :|
اصلا اگه درصدتون پایین شد تو سنجش ناراحت نشین.اصلا..

حتی.حتی اگه ی سوال ادبیات نهایتا بخواد از تو سنجش بیاد واقعا نمی ارزه ب این همه اتلاف وقت و انرژی

• لایک
امتیازات: N!ma

1boy1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلّیِ
شهر
طهران

به نقل از پوریا عابدی :
اگه مدرستون داخلی میگیره بهترین گزینه بعد کنکور سالهای قبل همین داخلیاست براتون.اگه نه بین گزینه2و قلمچی انتخاب کنید چون واقعا سنجش فانه
باورم نمیشد ک تو حوزش کنار هم رو ی نیمکت امتحان دادیم بچه های هم رشته :|نه شرایط ازمون داره نه سوال درست.عین اینه ک ب کلی آدم بگن این جدولا رو پر کنین نظرسنجیه :|
اصلا اگه درصدتون پایین شد تو سنجش ناراحت نشین.اصلا..

حتی.حتی اگه ی سوال ادبیات نهایتا بخواد از تو سنجش بیاد واقعا نمی ارزه ب این همه اتلاف وقت و انرژی

اخه من چند نفر رو میشناسیم از قلم چی بد می گفتن ولی سنجش رو خوب ارزیابی میکردن
مثلا می گفتن که سوالاتش همخوانی نداره با کنکور
و صد البته بیشتر دانش اموزان توش تقلب میکردن
و...

البته هرکس بهتره خودش بره و تجربه کنه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از 1boy1 :
اخه من چند نفر رو میشناسیم از قلم چی بد می گفتن ولی سنجش رو خوب ارزیابی میکردن
مثلا می گفتن که سوالاتش همخوانی نداره با کنکور
و صد البته بیشتر دانش اموزان توش تقلب میکردن
و...

البته هرکس بهتره خودش بره و تجربه کنه.
این اصلا دلیل خوبی نیست. تو مدرسه هم تقلب میشه؛ پس دلیل بر اینه که هیچ کدوم از امتحانامون استاندار نیستن؟

من نمی‌گم قلم‌چی خوبه و بهترینه. من فقط دارم می‌گم سنجش این‌قدر ها هم که می‌گن تعریفی نیست. کسی رو می‌شناسم اغلب تو آزمون ها رتبه‌ی کشوریش دور و بر 200 بود؛ اومد تو سنجش شد 500. به قدری روحیش خراب شد که من خودمم افسردگی گرفتم اصلا. :| یه نگاه هم به تاپیک آزمون‌های سنجش بزنین می‌فهمین چند درصد از بچه‌ها ناراضی بودن ازش.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

سنجش فقط 3تای آخرش!
اصلن نظم کنکور رو نداره!
بدون مراقب!همه کنار هم بی درو پیکر شلوغ پلوغ!سر وصدا!وقت تلف کردنی بیش نیس
خلاصه فقط آزمون دادن ملاک نیس ک!شرایطشم نباشه چی میشه فهمید؟
نظر من گزینه2یا قلم چی

• لایک
امتیازات: N!ma
  • شروع کننده موضوع

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سنجش خودمون رو من نديدم حوزه امتحانيش چطوره ولي دختر عموم ميگه سنجش شهرشون سالن امتحانات دانشگاه پيام نور برگزار ميشه و مراقب هاي جدي داره.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

ولی به نظر من وقت تلف کردنه!
من خودم سوم که بودم!
برا آشنایی آزمونای پیش رو شرکت میکردم چون ساله ماسوم دانشگاه آزاد میشد داد!
فقط3تای آخرش سطحش شبیه کنکوره
یه کار نکنید که فقط آخر سال پشیمون بشید همین

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بعله ، مراقب های خیلی جدی ای داره ، در حدی که مثن آزمون سنجش قبلی (اولین جامع) کسی شد نفر اول مشهد ، که دوستان با شناختی که داشتن از وضعیت رتبه و تراز و ایناش ، اصن در حد زیر 500 نیست ! بعد ایشون اومد اون شیمی ای رو که کاملا واضح بود ، خود طراح سوال هم خیلی از سوالا رو مجبور شده بود با حذف گزینه به جواب برسه (چون تو پاسخ نامش میفرمودن ، این که غلطه ، اونم غلطه ، اینم معلومه غلطه ، پس این درسته :د ولی دلیل درست بودن رو نگفتن :د) 98 % زدن :د فیزیک هم 90 و خورده ای :د بعد نقره المپیاد شیمی، شیمی رو 90 زده بود :-" :))
به قول یکی از دوستان ، این کانون و گزینه 2 و سنجش و ... خودشونو بکشن نمیتونن شبیه سوالا کنکور در بیارن سوالی رو ، چون اصن دیدگاهشون فرق داره با طراح های کنکور ! ولی بازم بین بدترین و بدترترین ، بدترین رو انتخاب کنید حداقل :د وقت هست ، تحقیق کنید !

1boy1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلّیِ
شهر
طهران

به نقل از حمیـده :
این اصلا دلیل خوبی نیست. تو مدرسه هم تقلب میشه؛ پس دلیل بر اینه که هیچ کدوم از امتحانامون استاندار نیستن؟

من نمی‌گم قلم‌چی خوبه و بهترینه. من فقط دارم می‌گم سنجش این‌قدر ها هم که می‌گن تعریفی نیست. کسی رو می‌شناسم اغلب تو آزمون ها رتبه‌ی کشوریش دور و بر 200 بود؛ اومد تو سنجش شد 500. به قدری روحیش خراب شد که من خودمم افسردگی گرفتم اصلا. :| یه نگاه هم به تاپیک آزمون‌های سنجش بزنین می‌فهمین چند درصد از بچه‌ها ناراضی بودن ازش.

من در کل با هیچ کدومشون راحت نیستم

هرکی قراره رتبه خوب بیاره بدون قلم و گزینه و سنجش هم می تونه اینکار رو بکنه .

اتفاقا من خیلی ها رو دیدم که رتبه کنکوری که به دست اوردن با رتبه های سنجش هم خونی بهتری داشته.

+ بهتره این موسسه ها رو یک پل بدونیم ، چیزی که قراره ما رو به تلاش بیشتر وادار کنه. نه اینکه با رتبه های که میاریم ناراحت کنیم خودمونو بلکه به بگیم دفعه بعد، رتبه بهتر.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز