• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

به نقل از :| :
دوستان برای زبان،خصوصا ریدینگ چه پیشنهادی دارین؟
اگه سطح زبانت نسبتا خوبه کیاسالار خوبه واست. گرامرو خیلی روون توضیح داده و حرف زیادیم نزده! واسه ریدینگم باز و نترسیم از متن کیاسالار!

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

برای تست درس به درس ادبیات ادبیات جامع خیلی سبز (همون که عکس عکس پروفایل فیسبوک سهراب سپهری هست روش) کامل تره یا سه کتاب تست دوم و سوم و چهارم خیلی سبز؟
کتاب بهتری هست؟

zahra--76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اراک

کتاب آموزش خوب برای حسابان سراغ دارید؟

leylinekounam

کاربر نیمه‌فعال
شهر
tabriz

بچه ها برا شیمی پیش 2 مبتکران یا خیلی سبز؟ ( لطفا دلیلشو هم بگید ک چرا؟)
میگن باز و اسیدا رو خیلی سبز بهتر گفته ..

• لایک
امتیازات: N!ma

zahra--76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اراک

به نقل از leylinekounam :
من خیلی سبزو ندیدم دومشو ولی مبتکران خوب وکافیه بنظرمن.

Frozen

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
مشهد

به نقل از ℏℜÅ℣☡ :
کتاب آموزش خوب برای حسابان سراغ دارید؟
نشرالگو

فکر کنم اصلا خیلی‌سبز کتابی برای شیمی 2 نداره.
اسید و باز مال پیش‌ه ها. :D

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

اسید و باز رو مبتکران بهتر گفته، الکتروشیمی رو هم اولاش رو مبتکران بهتر گفته، رفته رفته خرابش میکنه.
من پیشنهادم اینه که فقط مبتتکران بگیری، آخرای اسید و باز رو خودت از کتاب بخونی و تستای مبتکران و کنکور رو بزنی.

bitabs

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ادبی ب صورت شانسی !

ببخشید من وخ نکردم قبلیارو ببینم

لطفا واس اینا کتاب خوب معرفی کنین

شیمی دوم
هندسه 1

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

به نقل از bitabs :

شیمی دوم
هندسه 1

به نقل از مهدی صفری :
سلام، من کنکوری 93 بودم، دو ماه مونده به کنکور،مشکل خانوادگی و غیر خانوادگی پیش اومد،کلا توی دو ماه آخر 10 ساعت خوندم،سر همین مطمئن نیستم اونی که میخوام رو قبول بشم،برای همین دوباره شروع کردم واسه کنکور خوندن!

اما در مورد منابع،من بیشتر از 150 جلد کتاب گرفتم و دارم و دیدم :-" توصیه هامو جدی بگیرید :D از اونجایی که تا آخر پیش دانشگاهی رشتم ریاضی بود و فقط کنکور تجربی دادم،میتونم برای "ریاضی ها" هم کتاب معرفی کنم،سال سوم دبیرستان تراز حسابانم 8300 بود فک کنم :-"
از عمومی ها شروع میکنیم :D

دینی: خب برای دینی کتاب توی بازار زیاد هست،همشونم حجم خیلی بالایی دارن،اما کتاب چکیده دین و زندگی تخته سیاه واقعا عالیه!توی 140 صفحه،کل دینی رو جمع کرده،و با خوندنش راحت میشه درصد 70-80 زد،البته اگه کلاساشو رفته باشید،یه سری نکته هم میگه تا توی کتابش اضافه کنین و عالی میشه! در غیر این صورت کتاب همایش دین و زندگی نشر دریافت رو بخرید!خوب کتابیه :-"

عربی: واسه تست،فقط گاج "سفید" نه نقره ای!برای خوندن هم من به شخصه هرچی خوندم هیچی نفهمیدم :-" یه دی وی دی بود توی سایت اردو میفروختن!برای محمد واعظی،هر مبحث رو توی 45 دقیقه توضیح میده،بعدش میتونید برید تست بزنید ازش،خیلی خوب میگه!البته برای ترجمه و تعریب،اگه دی وی دی حسین ماهینی(برای گاج) رو ببینید بهتره!

زبان: زبان دکتر کیاسالار(شبقره) کافیه.برای متن و کلوز هم، نترسیم از متن دکتر کیاسالار خوبه!برای لغت هم،کتاب لغت کیاسالار خوبه :D کلا واسه زبان کیاسالار خوبه و نیازی هم نیست زبانو از تابستون شروع کنید!

ادبیات: رو اعصاب ترین درس کنکوره :D اصلا آدم نمیدونه از کجا شروع کنه و کجا تمومش کنه!اما خب باید موضوعی خوندش،که همین باعث عقب موندن از آزمون ها میشه،و یه کم اذیت میکنه!برای همین سعی کنید ادبیات رو توی تابستون تموم کنید،تا وقتی سال تحصیلی شروع شد،با آزمون ها راحت پیش برید!

لغت و املا: برای لغت و املا،لغت و املای هامون سبطی رو بگیرید!و لغت های ته کتاب هارو هم از ته کتابتون بکنید،منگنه کنید،بشینید بخونید!

آرایه ها: همایش ادبیات نشر دریافت،جلد 1 ،توش آرایه هارو به خیلی خوب میگه! و کافیه!

قرابت: سبطی یه کتاب قرابت داره،اما خب خداییش کتابش مثل جنگ میمونه :D فکر کنم دویست و خرده ای صفحه!فقط برای قرابت!به نظر من نیازی نیست این کتابو بگیرید به جاش یه کار دیگه که در ادامه میگم بکنید!

زبان فارسی : اصلا سمت خیلی سبز نرید! زیاده!و مزخرفه :-" برید زبان فارسی هامون سبطی رو بگیرید!

کلا آقای سبطی توی ادبیات خیلی شاخه!!!

تاریخ ادبیات: واسه این برید نشر الگو بگیرید!خیلی کامله،مخصوصا جدول هایی که گذاشته!

برای تست بیشتر : ادبیات موضوعی گاج! البته خیلی نیازی نیست!اما قرابتش واقعا عالیه! روش حل تست گفته،تستارو تیپ بندی کرده،خیلی خوبه!ولی اگه قراره اینو بخونید،اول بالایی هارو توی تابستون تموم کنید و این رو از مهر شروع کنید!

---------------------------------------------
اختصاصی ها:

فیزیک: من برای تست از گاج نقره ای استفاده کردم،برای یادگیری هم فقط جزوه معلممونو خوندم ،نمیدونم برای یادگیری چی رو معرفی کنم،اما چکیده محمد نوکنده بد نیست!

شیمی: شیمی 2 خیلی خوبه،چون اگه روش مسلط بشید،تقریبا هیچ تستی نداره که نشه حلش کرد!برای همین توصیه میکنم واسه شیمی 2 برید مبتکران 2 جلدیه رو بگیرید و تمام تستاش رو حل کنید!واسه ی آموزش هم خود مبتکران خیلی خوب آموزش داده،اما اصلا از متن کتاب غافل نشید!خیلی خوبه!

برای شیمی 3،شیمی 2 جلدی مبتکران که خیلی زیادی گفته،تک جلدیش هم خیلی کم!توصیه میکنم شیمی 3 برید خیلی سبز بزنید!الته روش حل تست های STQ من رو اذیت میکرد،تناسب هاش با اونی که من بلد بودم یه کم فرق داشت!ولی خب در کل خوبه!

برای شیمی پیش،هم برید گاج نقره ای بزنید!درسته زیاده اما ارزششو داره!

ریاضی: خب ریاضی پیش گاج نقره ای رو بگیرید،تقریبا کل پایه رو داره،فقط میمونه آمار و حد و پیوستگی و هندسه و مثلثات!کتابش واقعا عالیه تست هاش هم خوبه،روش مطالعتون هم این شکلی باشه که ،اول برید یه نگاه به تعداد تست های هر درس نامه بندازید،با توجه به تعداد تست هاش مثلا انتخاب کنید توی هر دور خوندن این فصل 4 تا تست از این درسنامه حل میکنم،یه دور بخونید،دوباره برگردید،یه دور دیگه تا کل تست های درسنامه ها تموم بشن!

برای این مباحث که توی گاج نیست نیازی نیست کتاب خاصی بخرید و کتاب درسی و جزوه معلم کفایت میکنه اما اگه خیلی وسواس دارید،برای هندسه میتونید آشتی با هندسه تخته سیاه رو بگیرید(حجمش کمه)یا اگه خیلی دوست دارید زیاد روی ریاضی کار کنید،گاج نقره ای هندسه 1 رو بگیرید!برای حد و پیوستگی و آمار،اگه میتونید حسابان و ریاضیات پایه مهندس مهربان رو از کتابخونه بگیرید و یه نگاه بندازید به بخش مثلثات و آمار و حدش!خیلی خوب گفته!

زیست : خب فقط کتاب درسی،کتاب درسی رو بجویید!سیاهش کنید از بس نکته هر تستی که میبینید رو توش وارد میکنید!

برای تست،گاج نقره ای خیلی خوبه،سبک تستاش عالیه،درسته دیگه شورشو در آورده از بس تستاش شده چند مورد صحیح است و اینا،ولی واقعا تستاش نسبت به بقیه کتاب ها عالیه! البته میدونید که برای زیست یه منبع کافی نیست :D

کانون آبی ویرایش جدیدش(ویرایش 92) خیلی خوب شده و سوالاش شده شبیه سوالای آزمون هاش و سوالای آزموناش خیلی خوبن!جزو معدود کتابای کانونه که به درد میخوره!

سوالای زیست آزمون کانون رو هم حتما بررسی کنید،درسته یه سری هاش زیادی سختن ولی معمولا به نکته هایی توجه میکنن سوالاش که جایی ندیدید!

برای ژنتیک هم اصلا نرید سراغ تخته سیاه!"خود آموز ژنتیک" علی کرامت که برای کانونه خیلیییییییییییییی خوبه!کل ژنتیک رو از پایه توضیح میده،ژنتیک قارچ ها و ویروس ها باکتری ها و ژنتیک گیاهی رو هم بررسی میکنه! حتی پروتئین سازی و فصل 2 زیست رو هم میگه!خیلی خوبه تابش،برای یه سری از مباحث هم روش حل جدید گفته حتی!

برای گیاهی ،تست که توی گاج نقره ای به اندازه کافی هست،آموزش هم کتاب درسی بد نیست!ولی خب من خودم نخوندمش اما دوستان میگن گیاهی تخته سایه خوبه،اما حتی اگه اونو خوندید به هیچ وجه از متن کتاب درسی غافل نشید!

یه سری دی وی دی هم هست که علی کرامت توش درس هارو توضیح میده،اونارو هم حتما بگیرید بخونید!خلاصه درس هایی هم که علی کرامت توی سایت کانون میزاره واقعا به درد بخوره!حتما دانلود کنید و پرینت بگیریدشون!

-----------------------------------------

ریاضی ها :D خلاصه بگم،کتاب تستای مهربان(تخته سیاه) عالی و کافیه!

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

هر دو لازم و کافین

به نقل از ℏℜÅ℣☡ :
من خیلی سبزو ندیدم دومشو ولی مبتکران خوب وکافیه بنظرمن.

خیلی سبز اصن دوم نداره برادر :D :D :D :D :D :D

به نقل از bitabs :

شیمی دوم
هندسه 1

شیمی دوم مبتکران و گاج نقره ای
هندسه 1 خوشخوان و کتاب فوق العاده ی مبتکران

leylinekounam

کاربر نیمه‌فعال
شهر
tabriz

ممنون بابت ج دادنتون
ی سوال دیگ
برا تست شیمی سال سوم دوجلدی مبتکران با تک جلدی خیلی فرق میگنه؟(نمیدونستم این دو کتاب جدان و تک جلدی خریدم ولی تستتاش کمه)
لزومی هس برم دو جلدیو بخرم یا همین تک جلدی+ سیدی های سوم بازرگانی کفایت میکنه ؟

• لایک
امتیازات: N!ma

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

ممنون بابت ج دادنتون
ی سوال دیگ
برا تست شیمی سال سوم دوجلدی مبتکران با تک جلدی خیلی فرق میگنه؟(نمیدونستم این دو کتاب جدان و تک جلدی خریدم ولی تستتاش کمه)
کافیه. فقط با دقت بخون. دقت دقت دقت.
متن کتاب درسی، گوشه موشه ها، چیزای ریزه پیزه، عکسا، اینا رو هم دقت کن. یعنی به مبتکران اکتفا نکن و خودت هم متن و مثال ها و آزمایش ها و ... رو بخون.

bitabs

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ادبی ب صورت شانسی !

دوست عزیز بالایی ببخشید حوصله نداشتم رو نقل قول کلیک کنم :D :D

گاج نقره ای واس شیمی دو بسه یا باس مبتکرانم بخرم؟؟با این فرض ک از کتابای مبتکران متنفرم :|

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از bitabs :

گاج نقره ای واس شیمی دو بسه یا باس مبتکرانم بخرم؟؟با این فرض ک از کتابای مبتکران متنفرم :|
به نظرم مبتکران بهتر باشه ولی اگه میتونی مثلا تابستون گاج بزن سوالای مهمشو مشخص کن نکته های جدیدشو برا خودت بنویس از مهر ماه هم مبتکران و بزن با برنامه ازمونی ک میری

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

ممنون بابت ج دادنتون
ی سوال دیگ
عاغا سیدی بدرد نمیخوره. در ضمن به نظر من دو جلدی رو برین بگیرین

به نقل از bitabs :

دوست عزیز. کنکور که تنفر و ... حالیش نیست. کتاب های مهندس بازرگانی بسیار جامع هستند و لطفا از تنفرتون کم کنین.

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

اقا مسخره تر از ژنتیک تخته سیاه ندیدم، 70 صفحه ی اولشو تو کنکورای قرن21 گشتم، یه سئوالم نیومده، گامت نویسی و نوترکیبی و اینا که کلی هم بهش پرداخته، به نظرم هر کی بیماری ها و شجره نامه رو بخونه 2 تا تست ژنتیک کنکور میزنه، نه؟
واسه ژنتیک چکار کنم؟ تو رو خدا یکی یه چیزی بگه...

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از اورنجی :
برای تست درس به درس ادبیات ادبیات جامع خیلی سبز (همون که عکس عکس پروفایل فیسبوک سهراب سپهری هست روش) کامل تره یا سه کتاب تست دوم و سوم و چهارم خیلی سبز؟
کتاب بهتری هست؟
کسی جواب نداشت؟
ببخشید نقل قول کردم یکم عجله ایه

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی نمونه دولتی kr.حقانی bnd
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
همین دانشگاه استان خودمون
رشته دانشگاه
-

به نقل از Frozen :
نشرالگو
فکر کنم اصلا خیلی‌سبز کتابی برای شیمی 2 نداره.
اسید و باز مال پیش‌ه ها. :D

دادا اگه دقت میکردی بنده خدا نوشته پیش2

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

به نقل از بنی قریظه! :
واسه ژنتیک چکار کنم؟ تو رو خدا یکی یه چیزی بگه...
عاغا ژنتیک مندلی سبز بگیر بخون حرف نداره. اگه سبز رو دوس نداری ژنتیک از دیدگاه حل مسئله ساسان امینی هست (البته بیشتر المپیادیا میخوننش). اگه اونم دوس نداری ژنتیک استنسفیلد رو فصل های 1 تا 4 شو بخون.
به نقل از اورنجی :
کسی جواب نداشت؟
ببخشید نقل قول کردم یکم عجله ایه
سبز ادبیاتش جالب نیست. هیچکدومو نگیری بهتره ولی اگه رو سبز اصرار داری ادبیات کنکورش بهتر سه تاییشه

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

خب پس برای درس به درس ادبیات چی پیشنهاد میدین؟

بالا