بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!
پاسخ : بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

به نقل از قـآصــدکـــ :
بله منم با این پست کاملن موافقم!
ژنتیک مندلی کاملن مفهومی کار کرده اما تخته سیاه یه سری نکته رو با یه سری مثال و فرمول گفته که یه هفته نشُده فراموش میشن!
اقا من تو این یه ماه حدود 70 صفحه تخته سیاه رو خوندم، حجم بالاییش مربوط به گامت نویسیه، هر چی گشتم یه تست گامت نویسی تو کنکورای اخیر پیدا نکردم، :-/نوترکیبی هم همینطور :-??....
اما از این جا به بعدش تازه داره کنکوری میشه

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

هرکتابی که ژنتیک میخونید فقط از رو همون بخونید!!‌ یا همون رو چن بار بخونید ! چون هر مولف روش حل مسئله هاش با بقیه شاید فرق کنه ،‌گیح می‌شید !! :-"

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از CrazyBóy :
هرکتابی که ژنتیک میخونید فقط از رو همون بخونید!!‌ یا همون رو چن بار بخونید ! چون هر مولف روش حل مسئله هاش با بقیه شاید فرق کنه ،‌گیح می‌شید !! :-"

با اینکه ریاضی هستن این برادر :D اما واقعن حرفشون درسته.گیج میشید چند تا بخونید
و لازم هم نیس چن تا بخونید ! سوالای ژنتیک رو جوری نمیدن که نشه حل کرد. به جای وخت اضافی دادن به ژنتیک ، یه وخت مناسب بش بدین و بقیه ی زمان رو بزارید رو فصلایی که مفهومی تر طرح میشن.

leylinekounam

کاربر نیمه‌فعال
شهر
tabriz

سلام ب کنکوری های 94 ......
همگی خسته نباشید
بنده از مرداد شروع میکنم ب درس خوندم و فعلن مشغول خرید کتابم
اینا منابع من هستن
نطرتون رو خوشال میشم بگین ک بد بود منبع دیگه ای رو بخرم ..
ادبیات:مبحثی دریافت جز زبان فارسی وجلد دوم همایش ( بچه ها اخه با قرابت دریافت حال نمیکنم من ... چیکا کنم؟) / ادبیات موضوعی گاج ( نیازی ب خرید کتاب برا زبان فارسی هس یا تست موضوعی کافیه؟؟؟)( درصدی ک میخوام 80 )
عربی:تخته سیاه + تست الگو ( مهر میخوام یا گاج طوسی یا سیدی ها 70 درصد گاج رو بخرم کدوم خوبه؟؟یا هردو؟ )( درصدی ک میخوام 60)
زبان:جامع اناری + نترسیم از متن شبقره+ فرهنگ دانش اموزی گاج ( شبقره بهتره؟؟)( درصدی ک میخوام 50)
دینی:جامع گاج ( نشرالگو بهتره یا گاج؟ در ضمن نیازی هس ایات گاج رو هم بخرم ؟؟)(درصدی ک میخوام 80)
زیست:میکرو گاج+گیاهی مهروماه+تخته سیاه ژنتیک+دو جلد همایش ( ژنتیک تخته سیاه بهتره یا مهروماه؟)(زیست میکروگاج یا نشرالگو؟)(درصدی ک میخوام 60)
شیمی:هر پایه مبتکران جز پیش 2 خیلی سبز( +سیدی های پیش 2 مبتکران میخوام بخرم لزومی هس؟) (درصدی ک میخوام 70)
فیزیک:گاج ( درصدی ک میخوام 60)
ریاضی:مبتکران اموزش+30 سال کانون ( مهر میخوام جامع خیلی سبز بخرم میتونم تموم کنم تا کنکور ؟؟؟ جامع نشرالگو بهتره یا خیلی سبز؟؟)(درصدی ک میخوام 40)

بچه ها تورو خدا ج بدید خیلی نیاز دارم ........... کدوم خوبه کدوم بده؟ چ منابع بهتری دیگه ای هس؟ اینا برا من ک خیلی ضعیفم تو درسا میتونه مفید باشه؟+ متناسب با درصدایی ک میخوام باشه؟؟؟؟؟
ممنون !
همگی موفق باشید...موفق باشیم.........
:) x:

• لایک
امتیازات: N!ma

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

به نقل از leylinekounam :
سلام ب کنکوری های 94 ......
همگی خسته نباشید
بنده از مرداد شروع میکنم ب درس خوندم و فعلن مشغول خرید کتابم
اینا منابع من هستن
نطرتون رو خوشال میشم بگین ک بد بود منبع دیگه ای رو بخرم ..
ادبیات:مبحثی دریافت جز زبان فارسی وجلد دوم همایش ( بچه ها اخه با قرابت دریافت حال نمیکنم من ... چیکا کنم؟) / ادبیات موضوعی گاج ( نیازی ب خرید کتاب برا زبان فارسی هس یا تست موضوعی کافیه؟؟؟)( درصدی ک میخوام 80 )
عربی:تخته سیاه + تست الگو ( مهر میخوام یا گاج طوسی یا سیدی ها 70 درصد گاج رو بخرم کدوم خوبه؟؟یا هردو؟ )( درصدی ک میخوام 60)
زبان:جامع اناری + نترسیم از متن شبقره+ فرهنگ دانش اموزی گاج ( شبقره بهتره؟؟)( درصدی ک میخوام 50)
دینی:جامع گاج ( نشرالگو بهتره یا گاج؟ در ضمن نیازی هس ایات گاج رو هم بخرم ؟؟)(درصدی ک میخوام 80)
زیست:میکرو گاج+گیاهی مهروماه+تخته سیاه ژنتیک+دو جلد همایش ( ژنتیک تخته سیاه بهتره یا مهروماه؟)(زیست میکروگاج یا نشرالگو؟)(درصدی ک میخوام 60)
شیمی:هر پایه مبتکران جز پیش 2 خیلی سبز( +سیدی های پیش 2 مبتکران میخوام بخرم لزومی هس؟) (درصدی ک میخوام 70)
فیزیک:گاج ( درصدی ک میخوام 60)
ریاضی:مبتکران اموزش+30 سال کانون ( مهر میخوام جامع خیلی سبز بخرم میتونم تموم کنم تا کنکور ؟؟؟ جامع نشرالگو بهتره یا خیلی سبز؟؟)(درصدی ک میخوام 40)

بچه ها تورو خدا ج بدید خیلی نیاز دارم ........... کدوم خوبه کدوم بده؟ چ منابع بهتری دیگه ای هس؟ اینا برا من ک خیلی ضعیفم تو درسا میتونه مفید باشه؟+ متناسب با درصدایی ک میخوام باشه؟؟؟؟؟
ممنون !
همگی موفق باشید...موفق باشیم.........
:) x:
ادبیات :نشر دریافت قرابت عالیه و نشر الگو پیشنهاد نمیکنم ولی بقیه اگه نظرشون مخالف منه بگن. موضوعی گاج که من خوندم (لاف نمیارم از حالا دارم میخونم) جالب نبود خیلی سبز بگیرین یا الگو. زبان فارسی دریافت رو به نظر من بخونین ضرری نداره و پیشنهاد میکنم.
عربی: فوت و فن خیلی سبز یا غزال موسوی خیلی سبز عالین. ایاد فیلی رو هم پیشنهاد میکنم. گاج محوری هم پیشنهاد میشه. همینا کافین
زبان: به نظرم اناری مبتکران و کم حجم و مقوی سبز ترکیب فنی بهتریه.
دینی: گاج لازم و کافیه و آیاتش پیشنهاد نمیشه. سبز هم اگه وخت داشتین بد نیست.
زیست: خیلی سبز رو همه عالم پیشنهاد میکنن. تانک تخته سیاه و گاج جامع هم لازمن. ژنتیک سبز کامل تر از اون چیز گه شما نوشتین هست.
شیمی: به نظرم تو این درس سیدی لازم نیست. همون مبتکران همه پایه ها و پیش و خیلی سبز تست لازم و کافین
فیزیک :خوشخوان و الگو و سبز و گاج عالین
ریاضی: سبز و خوشخوان و مبتکران خوبن
موفق باشید

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از خ شین الف ی الف ر :
ادبیات :نشر دریافت قرابت عالیه و نشر الگو پیشنهاد نمیکنم ولی بقیه اگه نظرشون مخالف منه بگن. موضوعی گاج که من خوندم (لاف نمیارم از حالا دارم میخونم) جالب نبود خیلی سبز بگیرین یا الگو. زبان فارسی دریافت رو به نظر من بخونین ضرری نداره و پیشنهاد میکنم.
عربی: فوت و فن خیلی سبز یا غزال موسوی خیلی سبز عالین. ایاد فیلی رو هم پیشنهاد میکنم. گاج محوری هم پیشنهاد میشه. همینا کافین
زبان: به نظرم اناری مبتکران و کم حجم و مقوی سبز ترکیب فنی بهتریه.
دینی: گاج لازم و کافیه و آیاتش پیشنهاد نمیشه. سبز هم اگه وخت داشتین بد نیست.
زیست: خیلی سبز رو همه عالم پیشنهاد میکنن. تانک تخته سیاه و گاج جامع هم لازمن. ژنتیک سبز کامل تر از اون چیز گه شما نوشتین هست.
شیمی: به نظرم تو این درس سیدی لازم نیست. همون مبتکران همه پایه ها و پیش و خیلی سبز تست لازم و کافین
فیزیک :خوشخوان و الگو و سبز و گاج عالین
ریاضی: سبز و خوشخوان و مبتکران خوبن
موفق باشید
عربی کامل و نشر الگو هم یدفه قاطی همینا پیشنهاد میکردی :| :D
آقا یه کتاب بیشتر نگیرین واسه هردرس این 20 بار ! :-< یه دونه کتاب رو یه بار تست زوج بزنید اگه وقت و حوصله کردید و مشکل داشتید بعدا فرد هارو هم بزنید ! (حتی پیشنهاد میکنم 3k بزنید ! )

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام.یه سوال داشتم، دوستان شیمی سوم مبتکران بهتره یا خیلی سبز؟بعد معلم ادبیاتمون گفته هامون سبطی قرابتش جالب نیست... چی کار باید بکنم؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

شما به معلم ادبیاتا زیاد کاری نداشته باشین :-" ؛ این همه ملّت میگن کتابش عالیه. معلم ادبیات ما گفت هامون سبطی "بی سواده." !

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از پری ناز :
شما به معلم ادبیاتا زیاد کاری نداشته باشین :-" ؛ این همه ملّت میگن کتابش عالیه. معلم ادبیات ما گفت هامون سبطی "بی سواده." !
یک عدد آقایی بودن :-" که میگفتن این قرابت هامون سبطی فقط به درد این میخوره که شی چهارشنبه سوری بندازینش تو آتیش!
ولی خوب واقعن اونجوری نیس.
در بیشتر موارد نظر معلم ها و دانش آمئزایی که تو سال های اخیرکنکور دادن یکیه ، اما اگر فرق داشت به نظر من افرادی که جدیدن ککور دادن اگر همه شون رو یک کتاب اجماع نظر :د نداشته باشن قابل اعتماد خاهد بود اون کتاب حتی اگر چن تا از دبیران هم ردش کنن

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

ما هم یه معلم شیمی داشتیم از شیمی مبتکران و بهمن بازرگانی به شدت متنفر بود و از هرفرصتی برای کوبوندنش استفاده می کرد، این دلیل میشه بر به درد نخور بودن شیمی مبتکران؟!

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

به نقل از Lily Delicated :
ما هم یه معلم شیمی داشتیم از شیمی مبتکران و بهمن بازرگانی به شدت متنفر بود و از هرفرصتی برای کوبوندنش استفاده می کرد، این دلیل میشه بر به درد نخور بودن شیمی مبتکران؟!
ابدا نمیشه. کتاب ایشون بسیار کامله
به نقل از پری ناز :
حرف شما کاملا منطقیه
به نقل از NiXi :
سلام.یه سوال داشتم، دوستان شیمی سوم مبتکران بهتره یا خیلی سبز؟بعد معلم ادبیاتمون گفته هامون سبطی قرابتش جالب نیست... چی کار باید بکنم؟
شیمی سوم هر دو تا کتاب به نظر من باید خونده بشن (البته بقیه شاید مخالف باشن). اتفاقا کتاب هامون سبطی از الگو هم به نظر بنده بهتره. کتاب ایشون فوق العاده است. البته خوشخوان هم یه کتاب داده بیرون با موضوع قرابت . اون کتاب هم خوبه . میشه جای الگو خوندش

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

آره شیمی مبتکران به شدت بدردنخور هست ! دلیل هم دارم ! این بهمن بازرگان 20 سال پیش یه کتاب نوشته دیگه حوصله آپدیت کردنش رو نداره (کتاب های قدیمی سال سومش رو با الانش مقایسه کنید)‌ و فقط خدا کنه کتاب درسی یه تغییری بکنه تا بیاد یه ویرایشی بکندشون ! این کتاب قدیم التالیف هست و بدرد کنکور های جدید نمی‌خوره ! اگه کسی لحظه ای طعم شیرین گاج نقره ای چشیده باشه به مبتکران رو نمیاره ! میتونید بررسی کنید !

به نقل از NiXi :
خیلی سبز رو تستای آمبولانسش رو بزن ! بعدا مثلا 1 ماه بعد تستای دیگه ش رو بزن !

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از CrazyBóy :
آره شیمی مبتکران به شدت بدردنخور هست ! دلیل هم دارم ! این بهمن بازرگان 20 سال پیش یه کتاب نوشته دیگه حوصله آپدیت کردنش رو نداره (کتاب های قدیمی سال سومش رو با الانش مقایسه کنید)‌ و فقط خدا کنه کتاب درسی یه تغییری بکنه تا بیاد یه ویرایشی بکندشون ! این کتاب قدیم التالیف هست و بدرد کنکور های جدید نمی‌خوره ! اگه کسی لحظه ای طعم شیرین گاج نقره ای چشیده باشه به مبتکران رو نمیاره ! میتونید بررسی کنید !
من شیمی گاج هم داشتم اما اصلا ازش خوشم نیومد. درسته این اشکال بر شیمی مبتکران وارد هست اما کتاب همونطور که گفتید چندین ساله تغییر اساسی نداشته و چیزی که به نظر من مبتکران رو از بقیه متمایز میکنه درسنامه اش هست که بیان خیلی ساده و روانی داره و آدم اصلا از خوندنش خسته نمیشه و درس رو به خوبی یاد میگیره. تست هایی هم که داره مخصوصا مندلیف ها خیلی ابتکاری هستن و به دانش آموز کمک میکنن. خیلی ها هستن برای این که تست سطح بالا بدن میان از مطالب حفظی که اصلا در کتاب وجود نداره تست در میارن و بعد روی کتابشون می نویسن مخصوص دانش آموزان سرآمد،مسلما تو کنکور هیچ وقت سوال خارج از کتاب نمیدن.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

من شیمی گاج هم داشتم اما اصلا ازش خوشم نیومد. درسته این اشکال بر شیمی مبتکران وارد هست اما کتاب همونطور که گفتید چندین ساله تغییر اساسی نداشته

حوصله بحث ندارما ولی همینو بگم که درسته کتاب عوض نشده ولی تیپ تستای کنکور عوض شده ! خوش اومدن از کتاب هم شخصیه ! در ضمن گاج نقره ای ! گاج سفید شیمی به درد نمیخوره ! در ضمن کی گفته کتاب تغییر اساسی نداشته ؟! فصل 3 و 4 شیمی پیش خیلی تغییر کردند !

چیزی که به نظر من مبتکران رو از بقیه متمایز میکنه درسنامه اش هست که بیان خیلی ساده و روانی داره و آدم اصلا از خوندنش خسته نمیشه و درس رو به خوبی یاد میگیره
[size=10pt]
فک نمیکنم به این شدت هم روون باشه ! خیلی مطلب خارج از کتاب و چیزای اضافی داخلش دیدم ! با یه بار خوندن هم من نمیفهمیدم ! البته شاید IQ من پایینه یا شایدم مال بقیه بالاست ! :D

. تست هایی هم که داره مخصوصا مندلیف ها خیلی ابتکاری هستن و به دانش آموز کمک میکنن.
[size=10pt]
تست ابتکاری به دانش آموز کمک میکنه ؟! دانش آموز رو خراب میکنه !!‌ تو کنکور از هردرس فک نکنم 2 الا 3 تا سوال ابتکاری بیشتر بیاد ! البته بعضی دوستان درصد بالای 95 میخوان که قبلا هم گفتم ، بحثشون جداس !‌ :-"

خیلی ها هستن برای این که تست سطح بالا بدن میان از مطالب حفظی که اصلا در کتاب وجود نداره تست در میارن و بعد روی کتابشون می نویسن مخصوص دانش آموزان سرآمد،مسلما تو کنکور هیچ وقت سوال خارج از کتاب نمیدن.
[size=10pt]

حس میکنم داری مبتکران رو توصیف می کنی ! :D

--------------

کلا هر کتابی که عشقتون میکشه بخرید ! فقط خواستم بگم هر کتابی که بقیه ازش تعریف میکنن ممکنه واسه شما خوب نباشه و هر کتابی که بقیه ازش تعریف نمی‌کنن ممکنه واسه شما خوب باشه !! :)

×خوب که حوصله بحث نداشتم !‌ :|

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها گاج ی کتاب داره برا دین و زندگی اسمش خط ویژس اخرای اردیبهشت چاب شد
با اینکه ماله جمع بندیه ولی کتابه خوبیه بعد ار اینکه گاج نقره ای خوندید ی چند روز مونده ب ازمونت از رو این کتاب مرور کنید فوق العادس مثلا ایه های مشابه اورده
و تله های تستی گفته عالیه بخونید
البته تابستون ک دینی نمیخونن برا طول سال گفتم :D

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از CrazyBóy :
تست ابتکاری به دانش آموز کمک میکنه ؟! دانش آموز رو خراب میکنه !!‌ تو کنکور از هردرس فک نکنم 2 الا 3 تا سوال ابتکاری بیشتر بیاد ! البته بعضی دوستان درصد بالای 95 میخوان که قبلا هم گفتم ، بحثشون جداس !‌ :-"
ببینم پسر، تو مطمئنی نود و سه کنکور دادی؟ سوالای شیمی رو هم دیدی؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Ehem_Ehem :
ببینم پسر، تو مطمئنی نود و سه کنکور دادی؟ سوالای شیمی رو هم دیدی؟
یه چیزی هس به نام sarcasm ! :-"

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

اگه مثلاً اون جمله‌ت sarcastic بود، می‌شه ازش این نتیجه رو گرفت که باید مبتکران خوند.
نمی‌دونم والا.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Ehem_Ehem :
اگه مثلاً اون جمله‌ت sarcastic بود، می‌شه ازش این نتیجه رو گرفت که باید مبتکران خوند.
نمی‌دونم والا.
آره ینی اگه کسی بالای 95 میخواد مبتکران بخونه. ول کنید من غلط کردم ! :-"

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

دوستان برای زبان،خصوصا ریدینگ چه پیشنهادی دارین؟

بالا