• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

۲۹مین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان ۱ تهران

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : ۲۹مین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان ۱ تهران

.

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

من نمايشگاهتون رو اومدم البته دير وقت بود.(متاسفانه)
.... و اما قسمت ناراحت كننده ي حرفم X_X:انتقادات.......باور كنين من هيچ قصد و قرضي ندارم و اصلا نمايشگاه شمارو با نمايشگاه مدرسه ي
خودمون مقايسه نميكنم و.....اميد وارم به كسي بر نخوره.(لحنم هم اصلا اصلا تند نيست *-:)
1-دست گروه هنريتون طلا.. مدرستونو خيلي خيلي ناز كرده بودند :D
مخصوصا اون طرح سينما عااااااااالي بود. x:
2- من ليدر ندااااااشتم. :((
3-چرا اين غدر بي نظم بوديد؟؟آخه من همش بچه هاي خودتون رو ديدم. #S-:
(انتقاد دوستانه ;;))
4-چرا اين قدر با توجه به تعداد زياد بچه ها پژوهشا كم بود؟؟ :-/
5- خيلي مدرستوون بزرگ بود ولي خودا وكيلي !!خوشبه حالتون /m\

marziehd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

بچه ها! خسته نباشید! :]
من واقعاِ واقعا اون قسمتای برفراز اندیشه رو دوست داشتم! خیلی خوب بود!! 8->

Reihaneh.a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از negarkh77 :
.... و اما قسمت ناراحت كننده ي حرفم X_X:انتقادات.......باور كنين من هيچ قصد و قرضي ندارم و اصلا نمايشگاه شمارو با نمايشگاه مدرسه ي خودمون مقايسه نميكنم و.....اميد وارم به كسي بر نخوره.(لحنم هم اصلا اصلا تند نيست *-:)
انتقاد کردن اصلا چیز بدی نیست که بابتش عذرخواهی میکنید! انتقاد سازننده خیلیم خوب و مفیده! البته اگه ما توهین کردن رو با انتقاد کردن اشتباه نگیریم!:)

به نقل از negarkh77 :
2- من ليدر ندااااااشتم. :((
اگه تک نفر بودین حتمن مسولا ندیدنتون و باید پیش میز سر لیدر ها منتظر می موندین تا با یه گروه همراه لیدر بفرستنتون!

به نقل از negarkh77 :
3-چرا اين غدر بي نظم بوديد؟؟آخه من همش بچه هاي خودتون رو ديدم. #S-:
(انتقاد دوستانه ;;))
وا؟ مگه باید بچه های مدرسه ی دیگه رو میدیدین؟! بی نظم از چه لحاظ؟! متوجه این قسمت حرفتون نشدم!

به نقل از negarkh77 :
4-چرا اين قدر با توجه به تعداد زياد بچه ها پژوهشا كم بود؟؟ :-/
بچه ها اکثرا به صورت گروهی پروژه برمیدارن! پروژه ها معمولا 1، 2 و یا 3 نفرن. شاید به همین دلیل تعداد پروژه ها به نظرتون کم بود!
:)

• لایک
امتیازات: N.M

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

انتقاد کردن اصلا چیز بدی نیست که بابتش عذرخواهی میکنید! انتقاد سازننده خیلیم خوب و مفیده! البته اگه ما توهین کردن رو با انتقاد کردن اشتباه نگیریم!:)
اين روزا توسايت جرعت نميكني حرف بزني!
وا؟ مگه باید بچه های مدرسه ی دیگه رو میدیدین؟! بی نظم از چه لحاظ؟! متوجه این قسمت حرفتون نشدم!

منظورم اينه كه سوما و چهارما ..
من حياطرو بازنگ تفريح اشتباه گرفتم. :-\
بچه ها اکثرا به صورت گروهی پروژه برمیدارن! پروژه ها معمولا 1، 2 و یا 3 نفرن. شاید به همین دلیل تعداد پروژه ها به نظرتون کم بود!
بچه هاي سال اولي هم پروژه دارند؟؟

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

۴-چرا اين قدر با توجه به تعداد زياد بچه ها پژوهشا كم بود؟

لازمه اشاره کنم که بیشتر از ۱۰۰ تا پروژۀ پایۀ دوم داشتیم؟ :D

Reihaneh.a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از negarkh77 :
بچه هاي سال اولي هم پروژه دارند؟؟
بچه های سال اول صرفا غرفه های بر فراز اندیشه رو اداره میکنن و پروژه هاشون برای کارگاه خودشون خواهد بود!
البته یادمه پارسال سرا نامی داشتیم که بچه های سال اول هم اگه پروژه ای داشتن که به جاهای خوبی رسیده بود، تو سرا ارائه میدادن! اما امسال فک نکنم بوده باشه! :-?

به نقل از negarkh77 :
منظورم اينه كه سوما و چهارما ..
من حياطرو بازنگ تفريح اشتباه گرفتم
کلاس های بچه های سوم و پیش طبق روال عادی تو این دو روز دایر بودن... این خواست مدرسه بوده پس بی نظمی ای از طرف کارگاه ما نخواهد بود! :)

به نقل از نسترنّگار :
لازمه اشاره کنم که بیشتر از ۱۰۰ تا پروژۀ پایۀ دوم داشتیم؟ :D
واقعن؟! بیشتر از 100 تا؟! اصن معلوم نبود که 100 تا پروژه باشن! :-?

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

چرا هيچكس نظر نميده خب؟ بگم من؟ :س

من فقط پروژه هاى انسانى و برفراز انديشه رو ديدم. تو قسمت انسانى، روى بازى اگه بيشتر كار ميشد چيز خوبى در مى اومد.مشكل اين بود كه بچه ها به نظر مى اومد كامل رو جوابايى كه قراره از طرف مقابل بشنون و استدلالاشون در برابر اون جواب فكر نكرده بودن. و در نتيجه اگه باهاشون يكم بحث ميكردى قانع ميشدن و بحثو ادامه نميدادن! ولى ايده و موضوعات خوب بودن.
پروژه ها خوب بودن ولى. پروژه هاى روان شناسى، و نسبتا فلسفه خوب بودن. توى فلسفه ميشد موضوعات بهترى انتخاب شن ولى مطالعه بچه ها خوب بود. اما خيلى از پروژه هاى تاريخى خوشم نيومد. ارائه دادن يه سرى فكت تاريخى براى تحقيق كلاس تاريخ خوبه؛ اما براى ارائه ى كارگاه بهتر بود تحليلى تر كار ميشد. دو تا پروژه درباره ى سينما و تئاترم خيلى دوست داشتم بشنوم؛ ولى نبودن سر غرفه شون هر موقع كه اومدم.
در كل م نقطه قوت انسانى منابعشون بود. كلن من قسمت منابع بعضى پروژه ها رو ميخوندم و دلم شاد ميشد واقعا. :دى :]

بر فراز انديشه ها.. زنگ تماشا بهترينشون بود. هرچند بحث زيادى سر يه كتاب يا موضوع خاص نبود. اما ايده هاى متفرقه خوبى داشتن. مثلا بازيشون، يا هايكو كتاب... ياسر مالي م با تصورم خيلى فرق داشت. :-<
سواد رسانه اى رو ميتونستن خيلى بهتر كار كنن. نميگم بد بودا. پايين تر از حد انتظار بود يكم فقط.
غرفه ى سينما ام توى سانس موسيقى فيلمش شركت كردم. فكر ميكردم قراره بچه ها حرف يا توضيحى از طرف خودشونم بگن يا بحثى در بگيره. براى همين يكم خورد تو حالم. :دى

در كل كارگاهتون خوب بود. معلوم بود كه براش زحمتتونو كشيده بوديد واقعا. خسته نباشيد. :]

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

فقط پروژه‌های انسانی رو دیدم؛ و زنگ تماشای دیروز رو. :-"
اون بازی ه، خوب‌چیزی بود واقعاً. 8) ما البته اولین اولین اولین گروهِ بازدیدکننده‌شون بودیم، یه کم هول بودن دوستان :ی ولی خوب بود همون هم. خیلی خوب بود 8) پروژه‌های انسانی هم خیلی‌هاشون واقعاً خوب بود! اونی که درباره‌ی اساطیر اسکاندیناوی بود رو خیلی دوست داشتم شخصاً؛ و اونی که درباره‌ی فلسفه‌ی زیبایی بود. البته توی بعضی‌هاشون شدیداً رگه‌های فرمالیستی دیده می‌شد :-" یه مشت کلمه‌ی قلنبه‌سلنبه و اینا :-" «فرانمود» آخه؟ :-"

زنگ تماشا رو هم فقط به بخشِ یاسر مالی‌ش رسیدم :-" و خب عالی بود. :ط

فضاسازی‌هاتون خوب و تمیز بود؛ و من خیلی راضی م. این حرکتی که لوگوها رو کشیدین و روی یه تخته زدین و ساعت‌ش کردین رو واااااااقعاً تحسین می‌کنم! و این که پوسترهای سال‌های قبل رو قاب کرده‌بودین زده‌بودین به دیوار.

خسته نباشین. >>:D<<

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

نمایشگاه واقعاََ خوب و بزرگی بود بهتون تبریک میگم فقط از نظر نقشه آدم یاد labyrinth می افتاد :D :-" آدم رسماَ توش گم می شد جالب هم این بود که خود بچه هاتون جای پروژه ها رو نمی دونستن :-" از 3 نفر پرسیدم هیچ کدوم نمی دونستن هوا فضا کجاس :D :-"
واسه شیمی هم تا رسیدیم بهش وقت استراحتشون بود بعدم که تهش دوباره برگشتیم نمایشگاه داشت تموم می شد واسه همین شیمی ها رو نتونستم ببینم.
بر فراز اندیشه ها خوب بودن :D سر اون گلایدر قبل قرعه کشی من گفتم که "می دونم می خواید سرم کلاه بزارید ولی باشه " گفتن نه و چه می دونم شانس 50 % ه و خیلی بالاس و این حرفا که دیدیم تهش همون طور که گفته بودم سرم کلاه گذاشتید :D :-" واسه فیلم مترو هم فک کنم 3 تا از 4 تا رو درست گفتم :D بعد طرف می خواست بگه : "دلیل اینکه اشتباه کردید" جملشو به "دلیل اینکه اکثراَ اشتباه می کنن" تغییر داد :D :D
مجله کلاغ رو هنوز کامل نخوندم ولی چاپش یه ذره بد بود می تونست بهتر باشه.
یه ذره هم تنوع توی پروژه های زیست کم بودیعنی اکثراَ میکروبیولوژی بود با وجود اینکه فیلد علاقه خودمم هست ولی خو وسطش خسته شدم رفتم گروه های دیگه رو دیدم بعدش اومدم دوباره زیست رو ادامه دادم.
راستی چرا چکیده پروژه ها رو همون سال چاپ نمی کنید؟!
در کل خسته نباشید می گم نمایشگاه خیلی خوبی بود <D= <D= <D=

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

عالی بود بچه ها >:D<
اختتامیه چه جو سنگینی داشت . اصلا خونه ی ما رو گذاشتن من گریم گرفت :-s یاد خاطرات راهنمایی و ...
پروژه ها هم خوب بودن . فقط یه چیزی ، چرا داورا باید از خود بچه ها باشن؟

• لایک
امتیازات: Kathy
  • شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

چرا داورا باید از خود بچه ها باشن؟

داوری پروژه‌ها دو قسمت داره:
۱. بخش فنی، که با بچه‌هاست. توی این بخش مواردی مثل اصول و چارچوب پایان‌نامه نویسی و پوستر چک می‌شه.
۲. بخش علمی؛ برای داوری علمی یه آدم مربوط به اون حوزه رو از بیرون دعوت می‌کنن و هر بخش هم (زیست،‌فیزیک، شیمی، ...) داور جدا داره.

راستی چرا چکیده پروژه ها رو همون سال چاپ نمی کنید؟!

ما همین سوال رو از مسئولین پژوهش پرسیدیم و جوابشون این بود که چکیده‌ها رو برای کارگاه چاپ نمی‌کنن چون می‌خوان پروژه‌ها رو برای خوارزمی بفرستن. :-??

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

به نقل از نسترنّگار :
داوری پروژه‌ها دو قسمت داره:
۱. بخش فنی، که با بچه‌هاست. توی این بخش مواردی مثل اصول و چارچوب پایان‌نامه نویسی و پوستر چک می‌شه.
۲. بخش علمی؛ برای داوری علمی یه آدم مربوط به اون حوزه رو از بیرون دعوت می‌کنن و هر بخش هم (زیست،‌فیزیک، شیمی، ...) داور جدا داره.
ینی واقعا عادلانه داوری می کنن بچه ها؟

• لایک
امتیازات: Kathy
  • شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از Shaghayegh.Kh :
ینی واقعا عادلانه داوری می کنن بچه ها؟

داوری فنی که عادلانه / ناعادلانه نداره. یا یه سری معیارها رعایت شدن، یا نشدن. :D

بالا