• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طرحی برای نوشتاری پویا!

• شروع کننده موضوع

عطا فرهنگ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی ، شهید بهشتی ، شهید دستغیب
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک بوتیم!
سلام؛
طرحی که قصد دارم درموردش صحبت کنم ، یک قالب برای نگارش مطالب تحت وب یا حتی مجلاته که چند تا ویژگی خواهد داشت ؛ اینجا ما دنبال اینیم که بهترین فرم رو برای دستیابی به این اهداف داشته باشیم . از هیچ پیشنهاد یا انتقاد یا طرحی فروگذار نکنید.
اسم طرح: فعلا خطخطی
چرا؟ من بچه که بودم یکی از کارهای مورد علاقه ام این بود که با مداد رنگی ، کاغذ رو خط خطی کنم. بعد از داخلش یه سری شکل درآرم.

که چی ؟ خوب تو این طرح هم ما یک سری مطلب رو به مخاطبمون میدیم ، بعد یه سری اطلاعات رو ازش می خواهیم .
یعنی ما یه کاغذ رو براش خطخطی میکنیم ، بعد خواننده باید شکل ها رو از داخلش در آره .

برا چی؟ فواید این اثر در راستای آموزش و یادگیری رو بعدا مفصل میگم.
------
اهداف:
1. فراهم آوردن بستری برای تحلیل و تفکر.
2. استفاده از تحلیل خود فرد برای یادگیری.(بارها تجربه کردیم که مطالبی رو خودمون یادگرفتیم بهتر فهمیدیم و یادمون مونده.)
3. ترویج علم با زبانی ساده.
و...
ویـــژگی ها :
1. یاددهی غیر مستقیم.
2. در حیطه موضوعات علمی به ویژه مسائل مرز علمی.(موضوعات جدید و رو به رشد)
3.زبان طنز و توجه به رسوم ایرانی-اسلامی
و...
------
حالا میخوام یکم در مورد فرم خیلی کلی صحبت کنم ؛ شما سوالاتون رو بپرسید تا جواب بدم و بعد مصداقی کار کنیم.
فصل اول:
اینجا ما در چند قسمت در مورد یک موضوع صحبت می کنیم ؛ مثلا در مورد سیارات فراخورشیدی میاییم روش های کشف سیارات رو در چند قسمت به مخاطب میگیم.
قسمت دوم:
اینجا با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد ، یه سری سوال ها رو از خواننده می پرسیم که جوابشون در فصل اول به طور مستقیم گفته نشده.بلکه به صورت ترکیبی و تحلیلی جواب بدست میاد.
-----
من یه مطلب رو که به در همین برای شب یلدا نوشته بودم ولی منتشر نشد رو میذارم که فقط فصل اول رو داره . بعد شما یه سری سوال ها رو از داخلش درآرید یا مطالبی رو بگید که داخل اون بگنجونیم و بعد ازش سوال بدیم.
در ضمن سوالاتتون رو در مورد طرح بپرسید.
ممنون. :)

• شروع کننده موضوع

عطا فرهنگ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی ، شهید بهشتی ، شهید دستغیب
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک بوتیم!
پاسخ : طرحی برای نوشتاری پویا!

ممنون از توجه شما ! :))
لینک دادم ؛ خواهشا فصل اول رو ببینید. متن مربوط به شب یلداست .
بچه ها دو تا خواهش دارم :
یک) سعی کنید از داخل متن سوال های غیرمستقیم درآرید یا در این حیطه سوال و جواب طرح کنید تا به متن اضافه کنیم.
دو) نطر بدید که فصل دوم چه جوری باشه . مثلا همش سوال باشه یا متن باشه لابه لاش سوال.
خواهشا کمک کنید و پیشنهاداتتون رو بگید . [-o<
http://cld.persiangig.com/sync-view.html#kLuaHzKLOi

بالا