• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انگیزه‌‌ی شما از درس خوندن.

hanhyosoo

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
پاسخ : خداییش تا حالا فک کردی واسه چی درس میخونی؟

من خودم به شخصه درساروواسه نمره کرفتن میخونم ولی چون ریاضی وهندسه خیلی دوست دارم واسه اینک لذت میبرم میخونم :D

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین
پاسخ : انگیزه‌‌ی شما از درس خوندن.

به نقل از ali.chemophile :
من انگیزم اینه که به علم علاقه دارم.سرهمین اصلاکتاب درسی دوست ندارم.البته نمراتم بالاست اونم به خاطراینه که اداره بابام به ازای معدل بالا پول میده :D
دقیقن یکی از انگیزه های من هم همینه حداقل 400-300 تومنی کاسب میشم!!!
من واقعن نمیدونم واسه چی درس میخونم ولی بازم میخونم!!! :))
تازه اگه شما کار دیگه ای بجز درس خوندن سراغ دارید به ما هم بگین خوش حال میشیم...
تازه پست پایینم به شدت لاییییکککککککککک!!!

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از senator77 :
~X(جدی؟با درس خوندن میشه بهترین شد؟
معلومه ک میشه بهترین شد...
به جز درس خوندن با چه کارایی میشه بهترین شد؟؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از 1023+1 :
معلومه ک میشه بهترین شد...
به جز درس خوندن با چه کارایی میشه بهترین شد؟؟

ببینید درس خوندن صرفن یکی از راه های بهترین شدن هست!

مثلن یه ادمی مثل بیل گیتس درس رو کنار گذاشت تا بهترین شه!

خیلی عوامل تو سطح درامد و زندگی خوب بستگی دارن و درس صرفن یکی از اون هاست.

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

والا ما که تا حالا درس نخوندیم که بخوایم به دلیلش فکر کنیم! :-"

allame helli

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
نه در زمین نه در زمان جای درنگ است

درس بخونید برای خدا
من برای خدا نخوندم و الان پشیمونم

sayyed jan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه شریف++ایشالا
رشته دانشگاه
مکانیک ++بازم ایشالا

خوب درس نخونیم چیکار کنیم.نکنه فکر میکنید از اسمون پول و احترام میباره ؟

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

حالا چرا برای خدا؟؟؟
برای خودمون میخونیم خب!!! :-" :-"

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

آخرین عکس از آخرین لحظات دکتر حسابی
http://images.persianblog.ir/482454_nnEpdTDb.jpg

شام در کنار تخت استاد سرد شده است. ظاهرا دیگر نیازی به خوردن غذا نیست.
پزشکان و مسئولان بیمارستان دانشگاه به این نتیجه رسیدند که معالجه روی قلب استاد دیگر اثری ندارد.
لذا آنژیوکت چند دارو برای ادامه تپش قلب از رگ دست راست و آنژیوکت تزریق مسکن درد از دست چپ ایشان را خارج و حتی ماسک تامین اکسیژن که دیگر ریه ها قادر به تامین آن نبود را برداشته اند و تنها سنسورهای تپش قلب روشن است.
شگفت اینکه در چنین حالتی در کمال حیرت پزشکان و متخصصین بیمارستان کانتونال دانشگاه ژنو، پروفسور حسابی در آخرین لحظات حیات به چیزی جز مطالعه و افزایش دانش نمی اندیشد.
این تصویر منحصر به فرد را یکی از کارکنان خود بیمارستان به عنوان یک تصویر تکان دهنده و تاثیر گذار ثبت کرده است .

هر وقت اين عكس رو ميبينم خجالت مي كشم! X_X X_X X_X X_X X_X X_X X_X X_X

cid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ،ری
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از @@sin :
آخرین عکس از آخرین لحظات دکتر حسابی
http://images.persianblog.ir/482454_nnEpdTDb.jpg

شام در کنار تخت استاد سرد شده است. ظاهرا دیگر نیازی به خوردن غذا نیست.
پزشکان و مسئولان بیمارستان دانشگاه به این نتیجه رسیدند که معالجه روی قلب استاد دیگر اثری ندارد.
لذا آنژیوکت چند دارو برای ادامه تپش قلب از رگ دست راست و آنژیوکت تزریق مسکن درد از دست چپ ایشان را خارج و حتی ماسک تامین اکسیژن که دیگر ریه ها قادر به تامین آن نبود را برداشته اند و تنها سنسورهای تپش قلب روشن است.
شگفت اینکه در چنین حالتی در کمال حیرت پزشکان و متخصصین بیمارستان کانتونال دانشگاه ژنو، پروفسور حسابی در آخرین لحظات حیات به چیزی جز مطالعه و افزایش دانش نمی اندیشد.
این تصویر منحصر به فرد را یکی از کارکنان خود بیمارستان به عنوان یک تصویر تکان دهنده و تاثیر گذار ثبت کرده است .

هر وقت اين عكس رو ميبينم خجالت مي كشم! X_X X_X X_X X_X X_X X_X X_X X_X

نمیتونم همچین ادمایی رو درک کنم
وقتی زنده بودند میخوندن به چیزی میرسیدن و کلا مطالعه مفید واقع میشد
ولی موقع مرگ این کار یکم کلیشه ای بنظر میاد...

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

فبلانا یه چیزی نوشته بودم درباره انگیزه م...

اما الآن که انتخاب رشته کردم واقعاً دیدم عوض شده......فکر کنم برا دل خودم درس میخونم و وقتی که کتابای رشته انسانیو دیدم خیلی خوشحال شدم که قراره من یه همچین کتابایی

رو بخونم!

درسته میگن برا رشته انسانی کار گیر نمیاد و خیلی طول میکشه که تو حرفه خودت جا بیفتی و و و ......اما برا من اهمیتی نداره...میکوشیم!

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام

خوندم تا جواب زحمات بابا و مامانم رو بدم. اخه راه دیگه ای واسه تشکر از اونا بلد نیستم.
خیلی واسم زحمت کشیدن، شاید این کمترین کاری بود که میتونستم انجام بدم.....

sayyed jan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه شریف++ایشالا
رشته دانشگاه
مکانیک ++بازم ایشالا

به نقل از 1023+1 :
حالا چرا برای خدا؟؟؟
برای خودمون میخونیم خب!!! :-" :-"
برای رضای خدا خوندن در واقع همون برای خودت خوندنه دیگه.اگه خدا ازت راضی باشه خوب به نفع خودته دیگه.درس خوندن هم که یه نوع عبادته.پس همش به نفع خودته.هم این طرف هم اونطرف...

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از sayyed jan :
برای رضای خدا خوندن در واقع همون برای خودت خوندنه دیگه.اگه خدا ازت راضی باشه خوب به نفع خودته دیگه.درس خوندن هم که یه نوع عبادته.پس همش به نفع خودته.هم این طرف هم اونطرف...

برای چی درس خوندن جوابش رضایه خدا نیست! رضای خدا هدف نیست. هدف از درس خوندن می تونه اگاهی باشه. میتونه لذت بردن از دست باشه. نیازش برای رسیدن به موقعیت شغلی بهتر باشه. میتونه حتا پز دادن باشه ( اره همونطوری که لباس مارک دار می خری پز بدی خیلی ها مدرک میگیرن پز بدن! )

ببین لزومی نداره همه ی ادم ها به خدا معتقد باشن ولی تقریبن همه دنبال اگاهی بیشترن. این اگاهی از راه مطالعه بدست میاد.
شما برای رضای خدا مطالعه نمی کنید شما برای اگاهی بیشتر مطالعه می کنید. حالا این وسط اگه خدایی هم بود شما صوابی هم کردید اگه هم نبود چیزی رو از دست ندادید.

پس مطالعه کنید برای اگاهی بیشتر.

درس خوندن بحثش جداست. مثلن شما میاید می خونید که اگه دیوار خونتون چیز حرامی بپاشه مثلن با بارون پاک میشه! خوب حفظ کردن این جور چیزا به درد هیچ جاتون نمی خوره. چیزی که به دردتون میخوره یک شیلنگ اب و یک ماده شستو شو هست! فکر نکنم برای شستن دیوار نیاز به مطالعه داشته باشید صرفن نیاز دارید از جاتون تکون بخورید!!!!

برای موقعیت شغلی بهتر هم لزومی نداره درس بخونید ( باز هم مطالعه جدا از درسه ) چون مطالبی که تو دانشگاه می خونید تقریبن به هیچ درد زندگی عملیتون نمی خوره. یا اگه هم بخوره اونقدر بین یاد گیری و استفادش فاصله هست که شما تقریبن فراموش می کنید.

مطالعه خیر برای لذت بردنه. برای داشتن دانش بیشتره و خیلی دلایله دیگه.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

ص های قبلو نخوندم :D

من تاحالا فکر نکردم وترجیح میدم فکر نکنم چون میدونم دلیل قانع کننده ای نیست...مارو هنوز وقتی هیچی نمیفهمیدیم فرستادن مدرسه...کاربدی هم نکردن فقط باس یکم دیرتر میفرستادن...برای درس خوندنم هم حداقل شاید الان که بزرگتر شدم دلیل داشته باشم :D

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

انگیزه ی من از درس خوندن صرفا اینه که بتونم به بقیه کُمک کنم.
این جمله ی بالا اصلنم شعار نیست .
این بزرگترین رویایی که من دارم و خوب مسلماً براش میجَنگم.من به راه هایی مختلفی برا رسیدن به این هدف فکر کردم و دیدم که سازگارترینش اینه که درس بخونم و سطح علمی ِخودمو بالا ببرم.
با وجود خستگیاو سختیایی که همیشه بوده فکر کردن به این رویا باعث شده که ادامه بدم.این رویا باعث شده که من حتا درسایی رو که اصلاً دوس نداشتمُ با علاقه بخونم.

فکر میکنم اگه هرکسی به اون آینده ای که میخواد فکر کنه این خودش میشه ی انگیزه ی فوق العاده براش. :)

×برا پایینی: نه همه دوست ِعزیز:)

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

ما ها كه بأهم تعارف ندارييم همه به خاطر پول درس ميخونن :|

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

میگن سرنوشتتومیسازه
شوهرخوب پولداری و اینده ی روشن وازاینجورکزخرفات :-"
ولی من اصن اعتقادندارم
فقط ی ماه مونده ب کنکوروفقط واسه مامانم درس خوندم
:(

sayyed jan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه شریف++ایشالا
رشته دانشگاه
مکانیک ++بازم ایشالا

به نقل از مازیمون :
برای چی درس خوندن جوابش رضایه خدا نیست! رضای خدا هدف نیست. هدف از درس خوندن می تونه اگاهی باشه. میتونه لذت بردن از دست باشه. نیازش برای رسیدن به موقعیت شغلی بهتر باشه. میتونه حتا پز دادن باشه ( اره همونطوری که لباس مارک دار می خری پز بدی خیلی ها مدرک میگیرن پز بدن! )

ببین لزومی نداره همه ی ادم ها به خدا معتقد باشن ولی تقریبن همه دنبال اگاهی بیشترن. این اگاهی از راه مطالعه بدست میاد.
شما برای رضای خدا مطالعه نمی کنید شما برای اگاهی بیشتر مطالعه می کنید. حالا این وسط اگه خدایی هم بود شما صوابی هم کردید اگه هم نبود چیزی رو از دست ندادید.

پس مطالعه کنید برای اگاهی بیشتر.

درس خوندن بحثش جداست. مثلن شما میاید می خونید که اگه دیوار خونتون چیز حرامی بپاشه مثلن با بارون پاک میشه! خوب حفظ کردن این جور چیزا به درد هیچ جاتون نمی خوره. چیزی که به دردتون میخوره یک شیلنگ اب و یک ماده شستو شو هست! فکر نکنم برای شستن دیوار نیاز به مطالعه داشته باشید صرفن نیاز دارید از جاتون تکون بخورید!!!!

برای موقعیت شغلی بهتر هم لزومی نداره درس بخونید ( باز هم مطالعه جدا از درسه ) چون مطالبی که تو دانشگاه می خونید تقریبن به هیچ درد زندگی عملیتون نمی خوره. یا اگه هم بخوره اونقدر بین یاد گیری و استفادش فاصله هست که شما تقریبن فراموش می کنید.

مطالعه خیر برای لذت بردنه. برای داشتن دانش بیشتره و خیلی دلایله دیگه.

اولا فکر کردی این فوایدی که گفتی دور از رضایت خداست؟خدا میگه تلاش کن تا زندگی خوبی داشته باشی از زندگیت لذت ببری.به دیگران محتاج نباشیواگه اینکارارو بکنی رضایت منو بدست میاری.پس همه این امور که گفتی در دایره رضای الهیه نمیتونی که اینارو از هم جدا کنی.درس خوندن برای داشتن یک زندگی مناسب هم میتونه لذت بردن درست از دنیا باشه هم میتونه مایه رضایت خدا باشه.

در ثانی.اگه شم امیخوای فقط فقط دنیایی در این مورد صحبت کنی بدون در نظر گرفتن خدایی . چشم.منم ایگونه باهاتون صحبت میکنم.
درسو برای پول میخونند؟؟واقعا می ارزه؟>باور اگه از همین الان درسمونو ول کنیم بریم سراغ کار آزاد به خدا قسم پول بیشتری به جیب میزنید.من دکتراهایی رو میشناسم که حقوقشون ماهی یک میلیون هم نیست.لیسانسه که دیگه چه عرض کنم.من دکتراهایی رو میشناسم که دارند از شغل ازاد پول در میارند.پس درس خوندن و کشیدن این قدر استرس فایده ای نداره برای پول.
میگی لذت بردن؟؟؟اگه به جای اینکه عمرتو بذاری رو درس بری به طبیعت لذت بیشتری میبری.شما به اینقدر استرس و گرفتن وقت میگی لذت؟؟!
دیدی داداش .این چیزی که گفتی اصلا قابل قبول نیست...

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

اصلا این جوری نیست! من خیلی ها رو میشناسم که اگه درس نمیخوندن و کار باباشون رو از همون 18 سالگی ادامه میدادند خیلی خیلی پولدار تر میشدن تا این که خودشون درس بخونن و شغل پیدا کنن ؛ آخه کی گفته این ُ؟!

بالا