• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مصرف مواد مخدر و قلیان کشیدن در بین دانش‌آموزان و دانش

emperor of wind

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک
شهر
مشد
پاسخ : قلیان کشیدن دانش آموزان

خیلی مسخره اس که یک بچه قلون بکشه

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مازیمون :
قلیون کشیدن جزو فرهنگ عامه ایرانی هست و خوب شاید کم شده باشه ولی حذف نشده و حذف شدنش خیلی زمان می بره.

اونقد هم که میگید بد و عجیب و غریب نیست. نه من اهله قلیون نیستم تو خونمون هم قلیون نبوده. چرا خیلی ها سیگار می کشیدن و خب به بوی سیگار و پیپ خیلی بیشتر از بویه قلیون عادت دارم.

بوی قلیون یه ذره غلیظه و بدترن اونان که طمع و بود دارن اصلن نمیشه تحملشون کرد :-w

بیین شما کلن ادمی هستید که همه چیو به صورت کامل مفید دوست دارید!
مثلن من میگم کسی تو سن ۱۶-۲۵ ساله حتا دنبال ازدواج نیست شما میگی خب پس دوستی بین دختر و پسر مفید نیست!

همه چی قرار نیست واقعن مفید باشه. قراره برای طرف لذت بخش باشه. کسی داستان دارن شان نمی خونه که ازش درس در باره ارواح یاد بگیره میخونه که وقتشو پر کنه. سرانه مطالعه ایران کمه چون مطالعه جزیی از فرهنگ نیست. بعدم الان یه ادم هم سن و ساله خودت تو ایران فقط سرش تو کتاباشه. بابا اصلن کیف کتاب خوندن به اینه که یه گوشه لم بدی تو پارک ملت بری تو اون لوکوموتیوه کیفتو بذاری زمین و روپوش سفید ازمایشگاهتو پهن کنی رو زمین بشینی یا شاید دراز بکشی یه کتابی که دوست داری بخونی یا اگه تریپ عاشق پیشه داری با دوستت برید بخونید.

ولی مشکلش اینه که تو پارک بری می خوان همه بهت گیر بدن. مسافرت با کی بری‌؟ نمیشه که هر هفته کله خاندان رو بکشی که می خوایم بریم شمال!!! تو ایران هم که گواهینامه رو سره ۱۹ سال میدن که بلبشو کنکوره و طرف اصلن وقت نمی کنه مسافرت بره با دوستاش بعدشم که ملت از هم جدا میشن سره دانشگاهاشون و جو ساله اولیو خر خونیش!

شهر! اره شهر خیلی خوبه از کاخ گردی بگیر تا اطراف شهر و اینا. ولی اخه این کارو نمیشه که هر روز کرد.

کافی شاپ ها هم جایه یه مشت ادم فیس و افاده ای. طرف اومده النگو و دست بندشو انداخته بیرون با یه تی شرت مارک دار مثلن! که پز بده و تو باید تو اونجا دقیقن چی کار کنی ؟

عشق کافی شاپ به اینه که خلوت باشه اروم باشه. یا بری توش برای دیدن یه ادم یا اگه تنهایی میری به هوایه خوندن یه کتاب یا نوشتن یه چیزی یا یه کاره شخصی بری. فرق کافی شاپ با جاهایه دیگه اینه که می تونی راحت لباس یپوشی و هر چقدر بخوای بمونی و کسی مزاحمت نشه.

کتاب خوندن. به تعداد کتاب داستانایی که تو قفست داری رو با اون کتاب های کاج و مبتکران و اندیشمندان و همه اونا مقایسه کن. عجیب نیست که سرانه مطالعه کمه.

دولت فرهنگ سازی کنه ؟ نه به نظرم نکنه ممنون تر بشن همه مردم. هر جایی که دولت گرفت تو دستش اون حسو حاله قبلیشو از دست داد. برداشتن پارک درست کردن توش سیصد تا گشت ارشادو هزار چیزه دیگه.

پارک ساعی و پارک دانشجو اونقد جاهایه خوبی بودن و فضایه خوبی داشتن ولی بعده یه مدت دربو داغون شد اصلن.

بعدم به نظرم اگه قلیون کشیدن یا سیگار یا هر عادت دیگه ای مثل این کم و به صرف تفریح باشه خیلی عیبی نداره.

میگم نمیشه تفریحی رو جایگزین تفریح دیگه کرد.

نمی تونی بگی برو استخر جا مثلن سیگار کشیدن!!!

استخر یه تفریح سیگار کشیدن یه تفریح دیگه (برای کسایی که اینو تفریح میدونن)

یا مثلن تو بخوای با دوستت حرف بزنی نمی بریش که استخر!
مثلن بریم استخر زیر اب با هم چند کلمه مردونه حرف بزنیم! L-: :-ادمک‌سیبیل‌دار

یا مثلن پاشو بریم کوه من باهات حرف دارم!!!
( بابا این کار ها وقت زیادی میگیره. کوه رفتن جایه خودشو داره. صبح جمعه پاشید با بقیه دوستاتون برید کوه خیلی هم خوبه!)

ولی وسط هفته تو چهارشنبه که نمیشه یهو رفت کوه ساعت ۸ شب ؟ میشه ؟‌

ولی میشه یه سیگار خرید یا رفت یه گوشه قلیون کشید و تنهایی گذروند.

کتاب خوندن هم جایه خودشو داره کتاب ماله وقتیه که مثلن تو مترو نشستی و مثل من هر روز ۲ ساعت تو راهی.

تو ایران تو اون مترو فقط باید مواظب باشی له نشی جا برای باز کردن کتاب نیست که.

شما راست میگین، نمیشه همش کتاب خوند یا رفت کوه، ولی میشه اینا رو تو برنامه گنجوند
ولی آیا تو کشور های دیگه هم مردم سیگار نمیکشن؟؟؟

به هر حال کسی که اهل سیگار باشه سیگارشو میکشه، کاری هم نداره اگه 100 نفر بهش بگن سیگار نکش

به نظر من این حرفا نتیچه ای نداره...

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Hydrus :
شما راست میگین، نمیشه همش کتاب خوند یا رفت کوه، ولی میشه اینا رو تو برنامه گنجوند
ولی آیا تو کشور های دیگه هم مردم سیگار نمیکشن؟؟؟
توی کشورهای دیگه هم نوجوونها سیگار میکشن و ممکنه تفریح باشه براشون. اما به نظر خودت چند درصد اوقات مثل ایران "تفریح اصلی"شون سیگار یا قلیونه؟ علف که میدونی چیه؟ با یکی از دوستان فروشنده حرف میزدم، میگفت بیشترین مشتری هاش دانشجوهای سال پایینی و جدیدا بچه های دبیرستانین. اینستاگرم و فیسبوک رفتی تا حالا؟ آخه کجای دنیا بچه ی پونزده ساله برای مقبولیت بین هم قشراش عکس از ماریجوانا کشیدنش میذاره؟! تا حالا ایام امتحانات دبیرستانا تو پارکا قدم زدی؟ دیدی که هر گروهی رد میشن - اعم از پسر و دختر و اکثرآ دختر- سیگار دستشونه؟ خب دلیل اینا چیه؟ غیر از اینه که پدر و مادر، جامعه و الخ. هیچ جای تفریح دیگه ای نذاشتن واسه طرف؟ یه نوجوون دبیرستانی وقتی سر به هرجایی میزنه میبینه به یه دلیلی (از پول گرفته تا گشت و خیلی چیزای دیگه) راهش بسته س، انرژی ای که به حالت طبیعی داره رو صرف روحیه ی آشوبگریش میکنه. به هر طریقی که میتونه مخالفت میکنه با چیزایی که براش محدودیت درست میکنن. خانواده میگن درس بخون، درس نمیخونه. جامعه میگه سیگار بده، سیگار میکشه . کم کم عادت میکنه و میشه پای ثابت تفریحش. میگن با جنس مخالف رابطه نداشته باش، رابطه که داره هیچ، تا خیلی جاها هم که اصلا در حالت عادی نمیرفت سراعش هم پیش میره ...
اینا چیزایی نیستن که بشه کتمانشون کرد. مسایلی هستن که هر روز تو کوچه . خیابون میبینیم با چشمای خودمون.
اگه واقعا این همه محدودیت نبود میرسیدیم به یه همچین جایی؟ از مدرسه بگیر تا سطح شهر، اگه فرصت و امکانات تفریح مناسب برای همه بود، بازم وقتی یه نفر حوصله ش سر مبرفت اولین گزینه ش قلیون، سیگار و امثال اینا میشد؟

Ignatius

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
Miandoab
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
Pgu
رشته دانشگاه
Ship engineering

حذف

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از Black♦Death :
توی کشورهای دیگه هم نوجوونها سیگار میکشن و ممکنه تفریح باشه براشون. اما به نظر خودت چند درصد اوقات مثل ایران "تفریح اصلی"شون سیگار یا قلیونه؟ علف که میدونی چیه؟ با یکی از دوستان فروشنده حرف میزدم، میگفت بیشترین مشتری هاش دانشجوهای سال پایینی و جدیدا بچه های دبیرستانین. اینستاگرم و فیسبوک رفتی تا حالا؟ آخه کجای دنیا بچه ی پونزده ساله برای مقبولیت بین هم قشراش عکس از ماریجوانا کشیدنش میذاره؟! تا حالا ایام امتحانات دبیرستانا تو پارکا قدم زدی؟ دیدی که هر گروهی رد میشن - اعم از پسر و دختر و اکثرآ دختر- سیگار دستشونه؟ خب دلیل اینا چیه؟ غیر از اینه که پدر و مادر، جامعه و الخ. هیچ جای تفریح دیگه ای نذاشتن واسه طرف؟ یه نوجوون دبیرستانی وقتی سر به هرجایی میزنه میبینه به یه دلیلی (از پول گرفته تا گشت و خیلی چیزای دیگه) راهش بسته س، انرژی ای که به حالت طبیعی داره رو صرف روحیه ی آشوبگریش میکنه. به هر طریقی که میتونه مخالفت میکنه با چیزایی که براش محدودیت درست میکنن. خانواده میگن درس بخون، درس نمیخونه. جامعه میگه سیگار بده، سیگار میکشه . کم کم عادت میکنه و میشه پای ثابت تفریحش. میگن با جنس مخالف رابطه نداشته باش، رابطه که داره هیچ، تا خیلی جاها هم که اصلا در حالت عادی نمیرفت سراعش هم پیش میره ...
اینا چیزایی نیستن که بشه کتمانشون کرد. مسایلی هستن که هر روز تو کوچه . خیابون میبینیم با چشمای خودمون.
اگه واقعا این همه محدودیت نبود میرسیدیم به یه همچین جایی؟ از مدرسه بگیر تا سطح شهر، اگه فرصت و امکانات تفریح مناسب برای همه بود، بازم وقتی یه نفر حوصله ش سر مبرفت اولین گزینه ش قلیون، سیگار و امثال اینا میشد؟
ببين اين که ميگى محدوديم و اينا رو قبول!ولى کسايى که نميکشن هم تو همين محدوديت هستن!اونا چه جورى نميکشن؟اونا هم همسن همينايى هستن که ميکشن و تو همين محدوديتا زندگى ميکنن!همش تقصير محدوديت نيست.وقتى کسايى که 16-17سالشونه تفکر و منطق بچه ى 10ساله رو دارن و وقتى يکى گفت بريم مارى بزنيم به بعدش فکر نميکنه و تنها چيز مهم واسش اينه که بهش نگن سوسول و به قول خودت واسه مقبوليت خب معلومه ميره ميزنه!قليون حالا يه نمونه ى خيلى خفيف ترشه که جا افتاده يه جورايى و به عنوان "مواد زدن"بهش نگاه نميشه و تو اکثر خانواده ها يکى هست حداقل که بکشه ولى جنبه ميخواد!کسايى که حالا مسئله ى سلامتيو و اينا واسشون زياد مطرح نيست ميکشن ولى فرهنگش هم دارن!مشکل وقتى شروع ميشه که همون 16-17ساله هاى منطق 10ساله اى از قليون شروع ميکنن به بدترش ميرسن واسه همين اکثر مواقع قليون شروع يه راهه بدتره تو ذهن بقيه...
در کل مشکل اصلى(در کنار محدوديت)بچگانه فکر کردن کسايى هست که سنشون بالاست وقتى دختر 20ساله با جديت برميگرده به من ميگه من بزرگترين اشتباهم که هميشه حسرتشو ميخورم کوتاه کرد چترى هام بوده و هم و غمش فلان پسره که بهش توجه نميکنه و کل زندگيش مانتوهاى رنگ رنگيشه واسه من يکى عجيب نبود يه روز راحت به مواد کشيدن ختم شه که شد چون تودانشگاه اينجورى دووم نمياره کسى!

Yasijoon

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 بندر عباس
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
اصلا من نباشم، المپیاد معنی نمیده
دانشگاه
دانشگاه تهران ایشالا
رشته دانشگاه
مهندسی ژنتیک

اصلا کلا هرنوع دخانیاتی رو باهاش مخالفم...
افرادی که سراغ این چیزا میرن، نسبت به خودشونو دیگران خائنن... یه مشت بی فکرن...
هرچی بهشون بگی کمه... L-:

alimalekdar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راه دانش :D
شهر
سمنان
مدال المپیاد
.....

دروووووووووود بر همه دوستای گگگگگگگگگگل
فککککککککککککک کنم اولین نفری باشم که نظرم با این تاپیک و نظرات دوستان مخالفه!!!!(البته اگه بعضی از دوستان نیاین بگن این اومده نشون بده بزرگ شده یا......هر چیز دیگری (; )
اما اینم در نظر گیرید که اگه آقای x قلیان میکشه به خودش مربوط است :D آخه برخی بدجور توهین میکنن
خاب شما که نمیکشین اگه ضرری هست برای همونیه که میکشه
یکی از دوستان خیلی قشنگ گفت:ممکنه کسایی که نمیکشن با این پست تحریک بشن برن دنبالش.....
البته باز یاداور میشم کسی نیاد بگه اومدم نشون بدم بزگ شدم و از اینا...آره دیگه
خلاصه من که هر 2یا3 ماه یک بار این کار و (که از نظر شما خوب نیست)انجام میدم هیییییییییییییییییچ مشکلی هم ندارم و خیلی هم خوب هم ورزش میکنم هم درس میخونم
با سپاس فراوان...

mj chemist

کاربر حرفه‌ای

من خودم چند نفر رو تو مدرسه میشناسم که میکشن جلوه ی خوبی ندذره بنظرم
منتها این جور آدما تواین سن نه به خاطر لذتش ونه با انتخاب ودلیل بلکه به نظرم فقط به خاطر این که بگن بزرگ شدیم همین
...

alimalekdar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
سمنان
مدال المپیاد
.....

به نقل از mj chemist :
من خودم چند نفر رو تو مدرسه میشناسم که میکشن جلوه ی خوبی ندذره بنظرم
منتها این جور آدما تواین سن نه به خاطر لذتش ونه با انتخاب ودلیل بلکه به نظرم فقط به خاطر این که بگن بزرگ شدیم همین
...
تنهایی فهمیدی یا کسی کمکت کرد...؟!!!!!
شما ببخششون...

mj chemist

کاربر حرفه‌ای

به نقل از alimalekdar :
تنهایی فهمیدی یا کسی کمکت کرد...؟!!!!!
شما ببخششون...
فک نمیکنم این جا جای سخره گرفتن آدما باشه وگر منم خوب بلدم
بعدم این جور آدما تو چنین جوی نیازی به شناخته شدن ندارن که همه میشناسنشون
خود من هم آدمی ام که با تمام بچه ها تو جو های مختلف حلی آشنام

alimalekdar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
سمنان
مدال المپیاد
.....

به نقل از mj chemist :
فک نمیکنم این جا جای سخره گرفتن آدما باشه وگر منم خوب بلدم
بعدم این جور آدما تو چنین جوی نیازی به شناخته شدن ندارن که همه میشناسنشون
خود من هم آدمی ام که با تمام بچه ها تو جو های مختلف حلی آشنام
گفتم که گفته باشم...!
دوست عزیز شما حق ندارید برای کاری که دیگران انجام میدن دلیل بیارید...
دلیل هررررررچه باشد مهم نیس...مهم اینه که خودشون انتخاب کردن و به دیگران نمیتواند مربوط باشششششششششششششد....
در ضمن شما مث اینکه به خودت شک داری.هدفم از جمله ی اول کامنت اولم هم اصصصصصصصصصصصصصصصصصصصلا مسخره کردن نبود..واقعا خودت بهش رسیدی یا کسی کمک کرد؟(ینی کسی که قلیون میکشه باهاش حرف زدی یا...)

mj chemist

کاربر حرفه‌ای

به نقل از alimalekdar :
گفتم که گفته باشم...!
دوست عزیز شما حق ندارید برای کاری که دیگران انجام میدن دلیل بیارید...
دلیل هررررررچه باشد مهم نیس...مهم اینه که خودشون انتخاب کردن و به دیگران نمیتواند مربوط باشششششششششششششد....
در ضمن شما مث اینکه به خودت شک داری.هدفم از جمله ی اول کامنت اولم هم اصصصصصصصصصصصصصصصصصصصلا مسخره کردن نبود..واقعا خودت بهش رسیدی یا کسی کمک کرد؟(ینی کسی که قلیون میکشه باهاش حرف زدی یا...)
اولا من خودم با چند تا شون حرف زدن دیدم که دلیل درس و حسابی ندارن و تفره میرن
بعدم همه میدونم بچه های حلی خیلی مغرورن و دایم میخوان برا کاراشون دلیل منطقی بتراشن
و همین طور میدونم که برا لذتش این کارو نمیکنن
واونجوری که من از شخصیتشون و وضع خونوادشون فهمیدم کسایی ان که می خوان خودشونو لات جلوه بدن و بگن ما بزرگ شدیم ولی واقعا ته دلشون این نیس...
از همه اینا میشه دلیل کارشون فهمید. نمیشه؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از mj chemist :
بعدم همه میدونم بچه های حلی خیلی مغرورن و دایم میخوان برا کاراشون دلیل منطقی بتراشن
واونجوری که من از شخصیتشون و وضع خونوادشون فهمیدم کسایی ان که می خوان خودشونو لات جلوه بدن و بگن ما بزرگ شدیم ولی واقعا ته دلشون این نیس...

اینکه کسی چیزی بکشه یا نکشه به خودش مربوطه! واقعن ربطی به این مساله نداره که طرف خودشو بزرگ نشون بده یا چیزی. بعضی ها ازش لذت میبرن.

دیگه حالا لازم نیست دلیلی دیگه بیارن یا اصلن دلیلی دیگه وجود داشته باشه!

alimalekdar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
سمنان
مدال المپیاد
.....

به نقل از mj chemist :
شما حتما ضریب هوشی بسیاربالایی داری که اینطور قضازت میکنی!!!!!!!!!!!!
خوبه که دوستانت دلیل برای کار خودشون میتراشن که بسیار هم خوبه...
اما متاسفانه شما داری برای کار دیگران دلیل میتراشی که زیاد قابل پسند نیست...
خیلی قدیم تر قلیون خیلی رایج تر بود...مخصوصا بین قشر بزرگسال...آیا اون ها هم هدفشون نشون دادن حرف های شما بود؟!!!!!!
قطعا نه...

mj chemist

کاربر حرفه‌ای

من نه قضاوت کردم نه برای اونا دلیل تراشیدم و حتی نگفتم کار بدی می کنن گفتم شاید جلوه ی خوبی نداشته باشه
بعدم من فقط نظر شخصی خودمو گفتم همین
تازه من راجع زمان قاجار هم حرف نزدم بعله اون موقع خیلیا خیلی کارا می کردن
من دارم درمورد الان تو جامعه ی خودمون و نه در مورد افراد بالا ۱۸ بلکه برو بچ دبیرستانی حرف میزنم
لطفا صفصته هم نکنید چون بحث خراب میشه

alimalekdar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
سمنان
مدال المپیاد
.....

به نقل از mj chemist :
من نه قضاوت کردم نه برای اونا دلیل تراشیدم و حتی نگفتم کار بدی می کنن گفتم شاید جلوه ی خوبی نداشته باشه
بعدم من فقط نظر شخصی خودمو گفتم همین
تازه من راجع زمان قاجار هم حرف نزدم بعله اون موقع خیلیا خیلی کارا می کردن
من دارم درمورد الان تو جامعه ی خودمون و نه در مورد افراد بالا ۱۸ بلکه برو بچ دبیرستانی حرف میزنم
لطفا صفصته هم نکنید چون بحث خراب میشه
پس بهت پیشنهاد میکنم کامنت اولت و بخونی و کمی فک کنی روش ببین دلیل تراشیدی یا نه و قضاوت کردی یا نه...
خواب قلیونم از همون موقع ها رواج پیدا کرد دیگه.
صفصته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اصصصصصصل مطلب(هر چند که نادرسته)اینه که قلیون کشیدن دانش آموزان خوبه یا بد...در جواب باید گفت به خود شخص مربوطه و هیچ کس حق دخالت یا تصمیم گیری یا حححححتی دلیل تراشی! برای اونها نداره....
چون ممکنه هر نظری توهین تلقی شه.همون جوری که شما فرمودید :) :) :) :) :) !!!!!!!!!!!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

لطفا بحث رو منحرف نکنید :D

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

به نقل از alimalekdar :
اصصصصصصل مطلب(هر چند که نادرسته)اینه که قلیون کشیدن دانش آموزان خوبه یا بد...در جواب باید گفت به خود شخص مربوطه و هیچ کس حق دخالت یا تصمیم گیری یا حححححتی دلیل تراشی! برای اونها نداره....
چون ممکنه هر نظری توهین تلقی شه.همون جوری که شما فرمودید :) :) :) :) :) !!!!!!!!!!!
این که به خود شخص مربوطه که درسته.اکثر کارهایی که آدم میکنه به خودش مربوطه ولی این دلیل نمیشه که هیچ کس نتونه در مورد اون کارها نظر بده و تحلیل و بررسی کنه/

alimalekdar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
سمنان
مدال المپیاد
.....

به نقل از ma2012 :
این که به خود شخص مربوطه که درسته.اکثر کارهایی که آدم میکنه به خودش مربوطه ولی این دلیل نمیشه که هیچ کس نتونه در مورد اون کارها نظر بده و تحلیل و بررسی کنه/
قطعا...
اما بدون توهین...

mj chemist

کاربر حرفه‌ای

به نقل از alimalekdar :
پس بهت پیشنهاد میکنم کامنت اولت و بخونی و کمی فک کنی روش ببین دلیل تراشیدی یا نه و قضاوت کردی یا نه...
خواب قلیونم از همون موقع ها رواج پیدا کرد دیگه.
صفصته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا پست اول رو ببین
به نقل از mj chemist :
...
من تو پست اول هم گفتم به نظر من این طوره و نه جمع بستم و نه قضاوت صد در صدی کردم لطفا درست بخونید و ارجاع بدین
از بحث هم تفره نرین .....

بالا