• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا ما آدم های شادی هستیم؟(قصد داریم به نتیجه برسم)

آیا با توجه به معیارهای شادی شما فرد شادی هستید؟

• رای‌دهندگان
    127

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
پاسخ : آیا ما آدم های شادی هستیم؟(قصد داریم به نتیجه برس

مؤسسه تحقیقاتی «زمین» وابسته به دانشگاه کلمبیا در آمریکا با انتشار گزارشی درباره وضعیت شادی و رضایت از زندگی در ۱۵۶ کشور دنیا، رتبه ایران را ۱۱۵ اعلام کرده است. البته این نتیجه کار موسسه‌ای با فرهنگ متفاوت با مردم ایران است و احتمالا سطح دسترسی پایین آن به جامعه ایران بر نتیجه کار آن تأثیر گذاشته است.

البته شاید عوامل فراوانی بر میزان احساس شادی و رضایت افراد از زندگی خود تأثیر بگذارد و بخش‌های گوناگون جامعه نیز با به دست آوردن
موفقیت‌ها و موقعیت‌های گوناگون از زندگی خود احساس شادی و رضایت می‌کنند.
معیارهای انتخاب شادترین کشورها
معیارهای مختلفی از جمله رضایت از کسب و کار، میزان سطح سلامت جامعه،وضعیت تأمین و امنیت اجتماعی،وضعیت اقتصادی،داشتن دموکراسی،داشتن وقت آزاد،نداشتن درد و رنج،داشتن توانایی مراقبت از خود،بودن در کنار دوستان و خانواده و بیان نظرات شخصی در خانه و جامعه بدون ترس و بدون احساس ناامنی،داشتن فرصت تحصیل رایگان و همچنین امکان بروز خلاقیت و کارآفرینی جزو معیارهایی بود که این مجله برای ارزیابی خود جهت معرفی شادترین کشورها مد نظر قرار داده بود.بدیهی است برای "شاد" قلمداد نمودن جمعیت یک کشور مجموعه کاملی از این معیارها هستند که تاثیرگذار هستند و نه لزوما یک یا چندتا از آنها! هرچقدر تحقق این معیارها بیشتر باشد،ارزیابی ما از شاد بودن افراد آن جامعه نیز منطقی تر و به واقعیت نزدیک تر خواهد بود.

مجله مشهور آمریکایی فوربس Forbes
وتوي اين ادرس هم راجب معيار هاي شاي در اسلام ذكر شدهhttp://www.masoumeh.com/new_home/4/2/77/05.php

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

من آدم شادی هستم :-"

ضمنا جزو اون ادم های همیشه در حال قهقهه زدن و جک گفتن و اینا فک نمیکنم باشم :-" ولی به طور کلی و درونی شاد هستم

بعد فک میکنم یه جاهایی شاد نبودن ، دپ بودن ، افسرده ی مزمن بودن و ... شاخ بودن داره حساب میشه متاسفانه

• شروع کننده موضوع

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از نگار.خ :
وتوي اين ادرس هم راجب معيار هاي شاي در اسلام ذكر شدهhttp://www.masoumeh.com/new_home/4/2/77/05.php
به نظرتون این معیارها یکم کلی نیست.......خب چرا این معیارها در جامعه ما نیست...؟علت رو بیان کنید.....چرا مردم دوست دارند گناه کنند تا خوشحال نباشند؟علت این امر در چیست.....راهکارتون برای اینکه مردم شاد باشند تنها این موارد است؟یعنی الان مشکل دقیقا این موارد هست؟

• شروع کننده موضوع

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از کهکشـــان-A.R :
من آدم شادی هستم :-"

ضمنا جزو اون ادم های همیشه در حال قهقهه زدن و جک گفتن و اینا فک نمیکنم باشم :-" ولی به طور کلی و درونی شاد هستم

بعد فک میکنم یه جاهایی شاد نبودن ، دپ بودن ، افسرده ی مزمن بودن و ... شاخ بودن داره حساب میشه متاسفانه

انگار باید ی تعریفی از شادی داشته باشم تا روشنتر به موضوع بپردازیم

شادی و نشاط به عنوان یکی از مهم ترین پدیده های اجتماعی، پدیده ای تام و کامل است که عوامل متعدد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و دینی، پدیده های طبیعی همچون دریا، جنگل، رودخانه، سرسبزی و خشکی و همچنین سرمایه اجتماعی، توسعه و رفاه و تامین اجتماعی، آرامش و توسعه عدالت و کاهش اختلاف طبقاتی، ارتباطات مناسب اجتماعی یعنی ارتباطات معنوی به جای ارتباطات صوری و ظاهری، قوانین و مقررات قضایی همچون به کار گرفتن حقوق ترمیمی به جای حقوق تنبیهی، قوانین و مقررات اداری در بورکراسی حاکم بر جامعه، نحوه برخورد مسئولان و وسایل ارتباط جمعی، برنامه های رادیو و تلویزیون، پوشش و لباس زنان و مردان و همچنین پیرایش آنها، در و دیوار خیابان ها و نوشته های روی آنها، نوع رنگ ماشین ها، پیرایش و نگهداری درختان خیابان ها، پاکیزگی و مناسب بودن پیاده روها و معابر و هزاران عامل دیگر در آن موثر هستند و از آن تاثیر می پذیرند

لذا در یک جمله باید گفت شادی و نشاط اساس جامعه است و جامعه ای که در آن شادی وجود ندارد هیچ چیز ندارد

• شروع کننده موضوع

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل
به نقل از Bahar_R :
مشکلات اقتصادی که باید توسط کارشناسای اقتصادی بررسی و ریشه یابی بشه و اونا با توجه به تخصصشون راهکار بدن. من در حیطه ی تخصصم نیست که بخوام راهکار اقتصادی دقیق بدم.
محدودیت ها یه بخشیش قانونیه و یه بخشش مربوط به فرهنگ مردم. بخش قانونی که راهکارش بازنگری روی قوانینه. بخش فرهنگی هم فرهنگ سازی نیاز داره که راهکاراش توی این تاپیک بحث شده:
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,86562.0.html

علت ناکاآرامدی برخی از قوانین را در چه چیز میبینید؟راهکاری که میشود از طریق آن نگذاشت چنین قوانینی ایجاد شود چیست؟در نظر داشته باشید اگر ی قانونی بر خلاف میل شخص من باشد دلیل موجهی برای ناکارامدی آن نیست ......

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از vahead649 :

شادی و نشاط به عنوان یکی از مهم ترین پدیده های اجتماعی، پدیده ای تام و کامل است که عوامل متعدد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و دینی، پدیده های طبیعی همچون دریا، جنگل، رودخانه، سرسبزی و خشکی و همچنین سرمایه اجتماعی، توسعه و رفاه و تامین اجتماعی، آرامش و توسعه عدالت و کاهش اختلاف طبقاتی، ارتباطات مناسب اجتماعی یعنی ارتباطات معنوی به جای ارتباطات صوری و ظاهری، قوانین و مقررات قضایی همچون به کار گرفتن حقوق ترمیمی به جای حقوق تنبیهی، قوانین و مقررات اداری در بورکراسی حاکم بر جامعه، نحوه برخورد مسئولان و وسایل ارتباط جمعی، برنامه های رادیو و تلویزیون، پوشش و لباس زنان و مردان و همچنین پیرایش آنها، در و دیوار خیابان ها و نوشته های روی آنها، نوع رنگ ماشین ها، پیرایش و نگهداری درختان خیابان ها، پاکیزگی و مناسب بودن پیاده روها و معابر و هزاران عامل دیگر در آن موثر هستند و از آن تاثیر می پذیرند

لذا در یک جمله باید گفت شادی و نشاط اساس جامعه است و جامعه ای که در آن شادی وجود ندارد هیچ چیز ندارد

باتشکر از تعریف !
بنابر عنوان تاپیک که " آیا ما ادم های شادی هستیم " رو بیان میکنه بنده خودم رو یه آدم شاد تعریف میکنم
ضمن اینکه به این موضوع هم اشاره دارم که در جو فعلی عده ای هستند که شاد نبودن رو نشونه ای از سطح اگاهی و سواد اجتماعی میدونن . به این معنی که چون ما اگاه تریم و شناخت بیشتری از مشکلات داریم پس شاد نیستیم . " شاخ تره طرف "
در کنار اون . شاد بودن به نحوه ی برخورد به مسائل هم برمیگرده . حل کردن مشکلات یه چیز دیگه است
اما اینکه چقدر روی مشکلات مانور بدیم فکر کنیم و ناراحت بشیم براش
نمونه ی اون کشور هند خواهد بود که مشکلات زیادی داره . جمعیت بالا . اقتصاد و ..
اما روحیه خوبی دارن مردمش
پس من مخالفم که شاد بودن الزاما و فقط به سطح مشلات جامعه برمیگرده .
بلکه با نحوه ی مواجعه با اونا . که اگه به پست های قبلی هم یه نگاه بندازیم می بینیم
ما توی جامعه افرادی داریم که کاملا دیدگاهشون روی مشکلات زوم شده و جز اون رو کمرنگ می بینند

ان شا الله که مرتبط با بحث بود !

• لایک
امتیازات: zmaa

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
پاسخ : آیا ما آدم های شادی هستیم؟

بنابر عنوان تاپیک که " آیا ما ادم های شادی هستیم " رو بیان میکنه بنده خودم رو یه آدم شاد تعریف میکنم
ضمن اینکه به این موضوع هم اشاره دارم که در جو فعلی عده ای هستند که شاد نبودن رو نشونه ای از سطح اگاهی و سواد اجتماعی میدونن . به این معنی که چون ما اگاه تریم و شناخت بیشتری از مشکلات داریم پس شاد نیستیم . " شاخ تره طرف "

خوشحالم از این که شما آدم شادی هستید...

اما بحث ما جامعه هست ، نه شخص شما!

راجع به این که گفتید افر اد شاد نبودن رو نشانه "سطح اگاهی و سواد اجتماعی" میدونند و میگن شاخن و ...!!!

دیدتون درسته ، وقتی یک فردی درک میکنه درد هم نوعاش رو مشخصه که ناراحت میشه! :)

اما منظور از ناراحتی کشور به هیچ عنوان تیریپ غم برداشتن یک سری از افراد نیست و معیار های خاص خودش رو داره!!! :D

6muXyQ0cJXwMlu1IHhy8jizBRTLmU.jpg

توی این سایت میتونید آمار کاملی از شادی مردم جهان به دست بیارید...

http://unsdsn.org/files/2013/09/WorldHappinessReport2013_online.pdf

در کنار اون . شاد بودن به نحوه ی برخورد به مسائل هم برمیگرده . حل کردن مشکلات یه چیز دیگه است
اما اینکه چقدر روی مشکلات مانور بدیم فکر کنیم و ناراحت بشیم براش
نمونه ی اون کشور هند خواهد بود که مشکلات زیادی داره . جمعیت بالا . اقتصاد و ..
اما روحیه خوبی دارن مردمش
پس من مخالفم که شاد بودن الزاما و فقط به سطح مشلات جامعه برمیگرده .
بلکه با نحوه ی مواجعه با اونا . که اگه به پست های قبلی هم یه نگاه بندازیم می بینیم
ما توی جامعه افرادی داریم که کاملا دیدگاهشون روی مشکلات زوم شده و جز اون رو کمرنگ می بینند

بحث اینا نیست دوست عزیز!!!

به نگاه ما و ... ربطی نداره !!!

6muZmaDs1K6w6SOrPj7XUx63zDRRf.jpg

همونطور که میبینیم هند هم اوضاعش خیلی متفاوت با ما نیست! :)

معیار شما برای این که هند رو مثال زدید چی بود؟

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

با عرض پوزش!!

شما اول متن گفتید میخواید تعریفی از شادی ارائه بدید .. اما من واقعا تیک تعریف درین متن نـدیدم!!

شما صرفا برخی از عواملی که گفته میشه در شادی موثر هست رو معرفی کردید + در پایان هم فرمودید شادی، اساس جامعه است.

خب یکجای کار لنگ هست!! تا وقتی تعریفی از شادی ارائه نـشه، نـمیشه درباره عوامل موثر روی اون به درستی بحث و مشخص کرد کدوم یک از عواملی که گفته میشه روی شادی تاثیر داره؛ و نیز میزانِ این تاثیر، حقیقی ست و چقدر است و غیره!

و بعد درباره معیارهای این رتبه بندی هایی که دوستان ارائه میدن نیز، میشه بحث کرد.

:)

.

^F@teMeH^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ایران

به نظرم ماایرانیاوبیشتر جوون ها اصلا شاد واکتیو نیستیم!چون شادی رو در مسائلی واهی و پوچ میبینیم!تفریحاتمونم غم باره!تفریحات هیجانی نداریم بیشترهم تقصیرخودمونه خودمون به خودمون انرژی نمیدیم!از هر 10نفر9نفرشکست عشقی خوردن و دنیابراشون تموم شده!واقعا چرا؟؟چه ارزشی داره؟؟
وقتی 4نفردور هم جمع میشن انقدر از وضعیت بد اقتصادی و مذهبی و فرهنگی میگن که اصلا آدم از زندگی کردن ناامید میشه!
توفیس بوک هم از هر10تا استاتوس 9تاش غم باره!

usboy

کاربر حرفه‌ای

من فكر ميكنم كه افراد رو شادي خودشون خيلي تاثير گذار هستند
حالا كاري ندارم كه جامعه از لحاظ تفريحات و شادي مزخرفه
من مثلا هيچوقت تفاوت وفات با تولد رو نفهميدم
حتما بايد بري تقويم نيگا كني تا بفهمي اينا دارن برا اماما سينه ميزنن يا دست
تفريحات ما بچه هام شده بشينيم تو خونه پاي تويتر و وي چتو تمپل رانو كتابو درسو سمپاديا و از اين سايتاي مسخره
من به شخصه آدمه شاديم
يني تمام سعيمو ميكنم كه كاري انجام بدم كه حداقل اگه شادم نميكنه،روانيم نكنه!!
مثلا وقت ميبينم عربي داره روانيم ميكنه ميگم گوره باباش.١٥ ميشم ديگه
گاهي اوقات بعضي از بچه ها از من ميپرسن تفريحت چيه
منم ميگم تفريح خاصي ندارم
بعد ميگن اوه بابا ما همش داريم فلان بازيو ميكنيم پاي لپ تاپ يا فلان پيج فيس بوك رو نگاه مميكنيم
خب اين اوج افسردگيه
تو جامعه اي كه جوونيه بچه هاش اينطوري اكثرش با درس بقيشم با لپ تاپ بگذره و بزرگسالانشم همشون از شغلشون مينالن و هيچكي از كارش راضي نيست و هيچكس از درآمدش راضي نيست و آدم ميره تو خيابون يكم خوش بگذرونه همش آدماي بدبخت رو ميبينه افسردگي كاملا طبيعيه
درس خوندمون يه افسردگيه
ادبيات ميخونيم كه با شعرهاي زيبامون آشنا بشيم،نه اينكه حفظ كنيم اين شاعر كدوم كتابو نوشته؟!؟.كتابش چند بيته؟تو چه سالي نوشته شده؟؟؟
رياضي كه ميخونيم يه عالمه آخرشم هيچ كاربردي نداره!!اين همه تابع خونديم
آخرش يه بار كاربردشو تو يه مسئله نديديم
دينيمونم كه شده اينكه كدوم حديث با كدوم آيه مطابقت داره،كدوم امام در اين مورد چي فرمود؟
حاله آدم از اين درس خوندن بهم ميخوره
برا همينه كه حاله همه بچه ها از درس خوندن بهم ميخوره
بهتر بود بجاي اينكه آثار سعديو حفظ ميكرديم بجاش ازمون ميخواستن كه دوتا كتاب از شولوخف بخونيم
وقتي هم ميخوايم بريم سينما ميبينيم فيلماي ده نمكيه
آدم ترجيح ميده بشينه تو خونه خودش فيلم دانلود كنه
وقتي هم ميشيني تو خونه بايد صداي نوحه ي همسايه بقليو كه داره براي فلان امام عزاداري ميكنه گوش بدي
تو خيابونم كه ميره آدم چه مرد و چه زن بايد باب ميله مجلسو نيروي انتظاميو دولتو... لباس بپوشه
خوده رنگ و نوع لباس و پوشش خيلي رو شادي افراد موثره
رو ديوارهاي مشهد ميان دانشجوهاي هنر خيلي قشنگ نقاشي هاي شاهنامه رو ميكشن بعد اون علم الهدي فرداش ميگه همشو بيان رنگ بزنن پاك كنن
اووووف
فكر نميكردم اوضاع اينقدر خرابه
خودم افسرده شدم

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از ^F@teMeH^ :
به نظرم ماایرانیاوبیشتر جوون ها اصلا شاد واکتیو نیستیم!چون شادی رو در مسائلی واهی و پوچ میبینیم!تفریحاتمونم غم باره!تفریحات هیجانی نداریم بیشترهم تقصیرخودمونه خودمون به خودمون انرژی نمیدیم!از هر 10نفر9نفرشکست عشقی خوردن و دنیابراشون تموم شده!واقعا چرا؟؟چه ارزشی داره؟؟
وقتی 4نفردور هم جمع میشن انقدر از وضعیت بد اقتصادی و مذهبی و فرهنگی میگن که اصلا آدم از زندگی کردن ناامید میشه!
توفیس بوک هم از هر10تا استاتوس 9تاش غم باره!
خب شما میشه مثلا چندتا تفریح امکان پذیر که پوچ نیست و هیجان داره معرفی کنین؟
دقیقا ما چه نقشی در وجود نداشتن امکانات تفریحی داشتیم که تقصیر خودمون باشه؟

البته به نظر منم دائما فکر کردن به چیزای بد خوب نیست. در مورد چیزایی که ما نه توش نقشی داشتیم و نه کاری ازمون بر میاد بهتره بیخیالی بگذرونیم.

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

@radikal

فکر میکنم تعریف دقیقی از سوال تاپیک نداریم و همه ی نظرات هم درباره یک موضوع واحد نیست
پس فعلا در این تاپیک نظری ندارم . از دوستان استفاده میکنیم

• شروع کننده موضوع

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

«شادبودن» مردم، یکی از نیروهای محرکه اصلی کشورها در رسیدن به اهدافشان اعم از فرهنگی، اقتصادی، صنعتی و... است وقتی که آسایش خاطر، احساس امنیت، شادی‌های جمعی و... باعث می‌شوند تا چرخ مملکت بدون نقص بچرخد و انسان را به سر منزل مقصود برساند.
غالبا وقتی بحث «شادی» پیش می‌آید، فکرها به سمت جشن‌های چنین و چنان، سرگرمی، خندیدن و... در یک کلام تفریح می‌رود. اما این عامل تنها یکی از عوامل برای شادی است شادی را قبل از هر چیز دیگر، آسایش و امنیت خاطر تامین می‌کند که در این تحقیق، در هشت‌عامل در نظر گرفته شده لحاظ شده است. ایران، کشوری که طنازی مردمان آن زبانزد است، در این فهرست جایگاه 101 را دارد.مردمی که از هر اتفاق روزمره یا سیاسی یا... لطیفه می‌سازند و آن را دستمایه شادی و خنده خود قرار می‌دهند، مردمی که در فرهنگ و سنت خود بیشترین میزان جشن‌های عمومی و مناسبتی را دارند، کسانی که تعداد بسیار زیادی مکان‌های دیدنی، آثار باستانی و مناطق توریستی در یک کشور چهارفصل دارند، مردم چندان شادی نیستند. رتبه 101 ایران را در دسته کشورهای «پایین‌تر از میانگین» و در رده کشورهایی چون مصر، بنگلادش، گواتمالا، آلبانی، جمهوری‌آذربایجان، السالوادور و... قرار می‌دهد. در این فهرست ایران در دو زمینه «اقتصاد» و «کارآفرینی و فرصت‌ها» به ترتیب رتبه 91 و 93 را دارد که ایران را در دسته «پایین‌تر از میانگین» قرار می‌دهد.

در چهار زمینه «دولت»، «اطمینان و امنیت»، «آزادی‌های فردی» و «سرمایه‌های اجتماعی» ایران به ترتیب با رتبه‌های 120، 123، 126 و 120 در ردیف کشور‌های«رده پایین» قرار می‌گیرد. اما ایران در دو زمینه نیز از کشورهای جهان سوم فاصله گرفته و خود را به کشورهای در حال توسعه می‌رساند. ایران با کسب رتبه 57 در «آموزش» و همچنین 67 در «سلامت» جایگاه خود را بهبود بخشیده و اندکی خود را به چهره کشوری که در ‌سال 2010 با آمار هزاردرصدی افزایش تولید علم و تکنولوژی در جهان، عنوان سریع‌ترین رشد‌سالانه در علم و تکنولوژی دنیا را به خود اختصاص داده بود، نزدیک کرده است. ایران همچنین در میان 16 کشور خاورمیانه و شمال‌آفریقا، رتبه یازدهم را دارد.

گزارش امسال نشریه فوربس از جهاتی نسبت به سال‌های پیش، حایز اهمیت بیشتری است. موسسه تحقیقاتی لگاتوم که هرسال در ارایه و انتشار این فهرست دست‌اندرکار بوده، حالا بعد از پنج‌سال فعالیت مداوم روی این موضوع، گزارش جامعی منتشر کرده که در واقع جمع‌بندی وضعیت پنج‌سال گذشته کشورهاست. این موسسه از ‌سال 2009 میلادی اقدام به کار در این زمینه کرده و حالا بعد از پنج‌سال، به نظر می‌رسد که نتایج آن با وضعیت موجود همخوانی داشته باشد. در این گزارش 142 کشور جهان در هشت زمینه اصلی اقتصاد، کارآفرینی و فرصت‌ها، دولت، آموزش، سلامت، اطمینان و امنیت، آزادی‌های فردی و سرمایه اجتماعی و بر اساس 89 متغیر مورد مطالعه قرار گرفته و با یکدیگر مقایسه شده‌اند.

• شروع کننده موضوع

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

@radikal

فکر میکنم تعریف دقیقی از سوال تاپیک نداریم و همه ی نظرات هم درباره یک موضوع واحد نیست
پس فعلا در این تاپیک نظری ندارم . از دوستان استفاده میکنیم

شما در کدام قسمت ابهام دارید؟

• شروع کننده موضوع

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از Fitz William . Darcy :
با عرض پوزش!!

شما اول متن گفتید میخواید تعریفی از شادی ارائه بدید .. اما من واقعا تیک تعریف درین متن نـدیدم!!

شما صرفا برخی از عواملی که گفته میشه در شادی موثر هست رو معرفی کردید + در پایان هم فرمودید شادی، اساس جامعه است.

خب یکجای کار لنگ هست!! تا وقتی تعریفی از شادی ارائه نـشه، نـمیشه درباره عوامل موثر روی اون به درستی بحث و مشخص کرد کدوم یک از عواملی که گفته میشه روی شادی تاثیر داره؛ و نیز میزانِ این تاثیر، حقیقی ست و چقدر است و غیره!

و بعد درباره معیارهای این رتبه بندی هایی که دوستان ارائه میدن نیز، میشه بحث کرد.

:)

.

بنده در ابتدای عرایضم گفتم که با توجه به تحقیقی که توسط نشریه فوربس انجام گرفته ما در رده 101 قرار داریم حالا شاید شما این تحقیقات را قبول ندارید و تعریف دیگری برای شادی دارید و این امر هم برگرفته از همین روحیات مختلف است ....از شما راهکار خواستم و گفتم شاید شما بگویید به این دلایل ما خیلی هم خوشحال هستیم و در جامعه ناراحتی وجود ندارد ......در حقیقت هدف هم همین است که در کنار هم شاد باشیم الان شاد بودن و نبودن 60 به 40 هست که نشان میدهد کمتر از نصف جامعه احساس خوشحالی میکنند و علت را هیچکس بیان نمی کند که به چه دلیل شاد هست....معیارهای شادی برایش چیست... مقداری بدون جهت گیری های خاص به این مساله بپردازیم چون خیلی از مسائل را تحت الشاع قرار می دهد

بروس

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Harvard preU
شهر
سن‌دیگو
مدال المپیاد
مدال نقره ی یازدهمین المپیاد ادبی کشور
دانشگاه
پارک لاله
رشته دانشگاه
Driving

باشه بابا شما خیلی خفنید. بیخیال شید دیگه اه #S-:
پی.اس: کسی همراهش لیکر داره؟ دیس لست هنگ اور ایز کیلینگ می.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

بنده در ابتدای عرایضم گفتم که با توجه به تحقیقی که توسط نشریه فوربس انجام گرفته ما در رده 101 قرار داریم حالا شاید شما این تحقیقات را قبول ندارید و تعریف دیگری برای شادی دارید و این امر هم برگرفته از همین روحیات مختلف است

خب من صرفا به اون تعریفتون از شادی ایراد گرفتم؛ یعنی گفتم اصلا تعریف نـکرده بودید! نـمیدونم این چه ربطی به جهت گیریِ خاص داشت !! :)

..

پ.ن: هنوز مشغول خوندن درباره موضوع هستم چون ادعایی درباره آگاهی نـدارم؛ موضوع نسبتا جدیدی بود که صرفا پراکنده خوندم دربارش و نـمیخوام عجولانه نظر بدم! تعاریف شادی، شاخص ها، عوامل موثر، و البته تک تک پرسش هایی که انجام شده از مردم در اون نظرسنجیِ مذکور رو داشتم و دارم میخونم فعلا بشخصه.

پس بهتره عجله نـکنیم خیلی. مهم پیشرفت بحث هست، نه زود نتیجه گیری کردن و تموم شدن!!

و البته دلیل دگ هم اینه، سرعت بحث که بره بالا، برخی نـمی تونن خودشونو برسونن و ناچار کنار میکشن!! مثلا من خودم باید کمتر به سایت بیام اما با این روندِ تاپیک، مجبور میشم خیلی وارد بحث نشم و صرفا نقد کنم. چون وارد شدن همانا و نقد شدنها و .. ؛ اونوقت باید وقت و حضور کافی باشه تا بشه پاسخ داد و غیره.

.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از Fitz William . Darcy :
خب من صرفا به اون تعریفتون از شادی ایراد گرفتم؛ یعنی گفتم اصلا تعریف نـکرده بودید! نـمیدونم این چه ربطی به جهت گیریِ خاص داشت !! :)

..

پ.ن: هنوز مشغول خوندن درباره موضوع هستم چون ادعایی درباره آگاهی نـدارم؛ موضوع نسبتا جدیدی بود که صرفا پراکنده خوندم دربارش و نـمیخوام عجولانه نظر بدم! تعاریف شادی، شاخص ها، عوامل موثر، و البته تک تک پرسش هایی که انجام شده از مردم در اون نظرسنجیِ مذکور رو داشتم و دارم میخونم فعلا بشخصه.

پس بهتره عجله نـکنیم خیلی. مهم پیشرفت بحث هست، نه زود نتیجه گیری کردن و تموم شدن!!

و البته دلیل دگ هم اینه، سرعت بحث که بره بالا، برخی نـمی تونن خودشونو برسونن و ناچار کنار میکشن!! مثلا من خودم باید کمتر به سایت بیام اما با این روندِ تاپیک، مجبور میشم خیلی وارد بحث نشم و صرفا نقد کنم. چون وارد شدن همانا و نقد شدنها و .. ؛ اونوقت باید وقت و حضور کافی باشه تا بشه پاسخ داد و غیره.

.

خوشحالی ، خرسندی و یا شادی یک حالت روانی است که در آن فرد احساس عشق لذت خوشبختی و یا شادی می‌کند.

تحقیقات نشان داده‌است شادی رابطهٔ مستقیمی با مسائلی همچون روابط و تعملات اجتماعی، وضعیت فرد از نظر داشتن شریک زندگی، کار، درآمد و حتی نزدیکی به انسان‌های شاد دارد. فیلسوفان و متفکران مذهبی شادی را واژه‌ای برای یکی زندگی خوب و یا موفق و نه صرفاً یک احساس تعریف می‌کنند.

Alien

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت
رشته دانشگاه
میخوام برم پزشکی

به نظر من بالا بردن سطح زندگی مردم و آوردن پول نفت روی سفره مردم خیلی میتونه کمک کنه.
و شاید رو راست بودن مسئولین با مردم تا مردم مجبور نباشن برای یافتن خبر ها صحیح به شبکه های خارجی متوصل بشن.
وام های ازدواج که به تازگی افزایش پیدا کرده میتونه خیلی موثر باشه برای شاد شدن جوانها.
ایران از لحاظ اقتصادی سالهای اخیر افت شدیدی داشته که تاثیر این موضوع رو به وضوح در شاد نبودن مردم میتوان دید.
همونجور که اشاره کردید در دانمارک وضعیت بیکاری بسیار خوبه و امنیت کاری وجود داره در ضورتی که در ایران بیش از 3.5 میلیون جوان بیکار هستند و کسانی هم که کار دارند از امنیت شغلی خوبی برخوردار نیستند به صورتی که اگر در انتخابات به یک نفر خاص رای داد و اون نفر قبول نشد امنیت شغلی اون نفر به خطر می افتد.
در ایران جرم و جنایت در حال رشد هستند و این مسئله برمیگرده به بی ثباتی اقتصاد در ایران!
بیمه در ایران بسیار ضعیفه به طوری که 30% پول رو بیمه میده بقیه رو باید مردم بدن که در کشوری مثل دانمارک وضعیت اینگونه نیست. (نبود آزادی هم خیلی تاثیر داره)
اینها بخش کوچکی از مشکلات ما برای شاد زندگی کردنه :(

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از Alien :
به نظر من بالا بردن سطح زندگی مردم و آوردن پول نفت روی سفره مردم خیلی میتونه کمک کنه.

n00187174-b.jpg

8 ساله سر سفره هاست دوست عزیز!!!

بالا