• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دخترا برن خواستگاری

موافقید دخترا برن خواستگاری؟

• رای‌دهندگان
    483

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
پاسخ : دخترا برن خواستگاری :D

بابا همه جذابیتش اینه که پسره عاشق دختره شه دختره ناز کنه پدرشو در بیاره یا حتی اگه اول دختره عاشق میشه ، پسره رو عاشق کنه بعدش براش ناز کنه پدرشو در بیاره :-?

وجدانن این دلیله؟ :|

به نقل از Believe :
شما این صحنه تصور کن.البته این یه شرایطه خاصه ولی خب ممکنه واسه هر کسی خدایی نکرده پیش بیاد
زن:چرا دستتو رو من بلند میکنی؟مگه من چه گناهی کردم؟(فرض کنیم زن هیچ کار بدی نکرده و مرد کلا دست بزن داره!)

خوب اگه مرد کلاً دست به زن داشته باشه ، زن باید طلاق بگیره!!!
یعنی چه مرد بره خواستگاری زن و چه برعکسش ! تفاوتی نداره ، اگه مرد همچین آدمی باشه طلاق بهترین کاره!!!
در ضمن تفاوت خواستگاری دختر از مرد اینه ک دختر اوصولاً شناخت داره قبلش و احتمال رخ دادن همچین اتفاقی کاهش پیدا میکنه!

+فردی که الکی کسی رو کتک میزنه ، دچار تعادل روحی نیست!!! و همین موجب میشه که زن حتی امنیت جانی نداشته باشه!!!

کاملا مخالفم با خواستگاری دخترا!

یک صحنه خیلی خاص رو توی ذهنتون ترسیم کردید بعد نتیجه هم میگیرید؟

این دلیلتون خیلی محکم بود اصلا!!!!!

:|

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Radikal :
وجدانن این دلیله؟ :|

خوب اگه مرد کلاً دست به زن داشته باشه ، زن باید طلاق بگیره!!!
یعنی چه مرد بره خواستگاری زن و چه برعکسش ! تفاوتی نداره ، اگه مرد همچین آدمی باشه طلاق بهترین کاره!!!
در ضمن تفاوت خواستگاری دختر از مرد اینه ک دختر اوصولاً شناخت داره قبلش و احتمال رخ دادن همچین اتفاقی کاهش پیدا میکنه!

+فردی که الکی کسی رو کتک میزنه ، دچار تعادل روحی نیست!!! و همین موجب میشه که زن حتی امنیت جانی نداشته باشه!!!

یک صحنه خیلی خاص رو توی ذهنتون ترسیم کردید بعد نتیجه هم میگیرید؟

این دلیلتون خیلی محکم بود اصلا!!!!!

:|
ببینم شما همه چیزو حتما باید با عقل و منطق تطبیق بدی بعد قبول کنی؟ :-?
ناز کردن تو ذات زنه...دلیلی منطقی هم نداره!

شما تا حالا دادگاه خانواده رفتی؟رفتی ببینی طلاق گرفتن به این راحتیا هم نیس که میگی!اول از زوجین اصلاح رفتار بدشون درخواست میشه و...بعد در نهایت طلاق.حالا به فرضم که دادگاه اجازه ی طلاقو صدور کنه...اگه این زوج یک (یا بیشتر)بچه داشته باشه زندگیه اون بچه ازهم میپاشه...به شخصه زیاد دیدم پدره خانواده معتاده ولی زن با اینکه از شوهرش کتک میخوره به خاطر بچه هاش پایه این زندگی ایستاده
+اتفاقا مردا در چنین مواقعی بیشتر از زنها نسبت به همسر آینده شون شناخت پیدا میکنن چون مثه خانما احساسی نیسن و نگاه منطقی تری دادن

این صحنه ی خاص ممکنه برا هر کسی اتفاق بیفته.نمیشه استثناها رو نادیده گرفت

• لایک
امتیازات: w33

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

میشه گفت خواستگاری زن از مرد برای من به عنوان یک مرد ایرانی که شاهد ازدواج های اطرافیان بوده وشنونده ی رسم و آیین های ازدواج اجداد ونیاکان و گذشتگان از زبان پدر ومادر وکتابها کمی تعجب برانگیز باشه در قرن 21 ......اما مساله تعجب برانگیزبودن بر نمیگرده به اینکه من مخالف این امر هستم یا نیستم.....در واقع ما باید به انتخاب های شخصی افراد در هر شرایطی احترام بگذاریم انتخابهایی که به نحوی تصمیم گرفتن در موردشان آینده فرد رو تحت تاثیر قرار می دهد چه خوب چه بد........امروز شاهد طلاق های بسیاری هستیم طلاقی که از درون همین ازدواج های سنتی خودمان بیرون میاید ازدواجی که جنس مذکر انتخاب گر و جنس موئنث جواب گوی انتخاب جنس مذکر بوده.......خب سوالی اینجا مطرح میشود حال آیا یرای جنس موئنث پاسخ گو قدرت نه گفتن پس از آشنایی با جنس مذکر میسر است؟دختری که نازش را میکشند آیا واقعا میتواند در جامعه ی سنتی ما مخاطبان بعدی را هم داشته باشد؟...............اما برگردیم به مذکر خان انتخاب گر.... ایشان در دوران نامزدی متوجه شدند این انتخابی که کرده مورد پسندش نیست پس میگوید فعلا یک دوری بزنیم برمیگردیم دوباره..........و انتخابهای بعدی؟؟؟؟سوال.... چرا مرد باید بتواند انتخابهای زیادی داشته باشد بدون اینکه عاملی بازدارنده برایش وجود داشته باشد؟
در کل من به تصمیم شخصی انسانها احترام قائل هستم تصمیمی که تنها وتنها برای خود شخص وآینده اوست و دوست دارم همان طور که دوست داریم دیگران در امور شخصی ما دخالت نکنند ما هم در امور شخصی دیگران دخالت نکنیم و با احترام به تصمیمشان آینده خوبی را برایشان آرزو کنیم.........

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

فهمیه عزیزم جوابت رو کامل میدم! حالا امیدوارم قانع کننده باشه!

+اتفاقا مردا در چنین مواقعی بیشتر از زنها نسبت به همسر آینده شون شناخت پیدا میکنن چون مثه خانما احساسی نیسن و نگاه منطقی تری دادن

رو چه اساسی این حرف رو میزنید؟ کتاب های دینی که میگه زن احساسیه و مرد منطقی؟ :D

میگن که مرد ها توی زندگی انسان های منطقی هستند!!!!

با وجود ابن که ملاک بیشتر مرد ها برای ازدواج ظاهره!!!

حالا برعکسش زنا : ماشین ، خونه ، شغل ، درآمد و...
:)))

این تاپیک باید پا برجا بمونه تا من بتونم به ملت اثبات کنم ک کی احساسیه و کی منطقی!!!

خشم ، تعصب ، غیرت ، کشته شدن در راه زن و بچه و...

اوصولا این چیز ها موجب برتری مردان در تاریخ شده (و موجب شده که به مرد ها بگیم منطقی)

اما این ها منظقی نیست

و صرفا ویژگی های احساسیه!!!

تحقیق زیاد کردم راجع ب احساسات

برعکس چیزی ک بین غالب مردم هست و حا افتاده مرد ها احساسات شدید تری دارند

این که منطقین و میخوان محیط رو احساسی کنن باطله!

چون احساسی بودنشون در همه ی زمینه هاست!!!

این که روح زن لطیفه و باید ناز کنه و ... هم تقریبا باطله

زن خودخواهه!!

هیچ مردی در درون از این که مثلا لباس های زیبا یه تن کنه بدش نمیاد و بدش نمیاد که دیگران برن در راهش جان فشانی کنن!!!
اما چون احساسات مرد قویه احساسات بهش غلبه میکنه و...

ولی زن ترجیح میده در آسایش زندگی کنه!! و خطر نکنه

این که میگن مردا احساسی نیستن و منطقین و ... یک افسانه هست!!!

ببینم شما همه چیزو حتما باید با عقل و منطق تطبیق بدی بعد قبول کنی؟ :-?

بله!!! :د

باید خلاف این باشه؟ :|

شما تا حالا دادگاه خانواده رفتی؟رفتی ببینی طلاق گرفتن به این راحتیا هم نیس که میگی!اول از زوجین اصلاح رفتار بدشون درخواست میشه و...بعد در نهایت طلاق.حالا به فرضم که دادگاه اجازه ی طلاقو صدور کنه...اگه این زوج یک (یا بیشتر)بچه داشته باشه زندگیه اون بچه ازهم میپاشه...به شخصه زیاد دیدم پدره خانواده معتاده ولی زن با اینکه از شوهرش کتک میخوره به خاطر بچه هاش پایه این زندگی ایستاده

خودم دادگاه خانواده نرفتم!!! اما طلاق هم به این سختی ها نیست!!!

اگه دو نفر بخوان طلاق بگیرن ظرف 2 هفته میتونن!!! پس سخت نیست!

اتفاقاً یکی از آشنا ها طلاق گرفت بعد از چند ماه...

ما ازش پرسیدیم چرا؟ گفت به این دلیل که فرد معتاد بود و همون ابتدا راهم رو جدا کردم چون بچه ای که بخواد مواد کشیدن پدرش و کتک خوردن مامانش رو بده چیزی جز یک معتاد یا یک بیمار روحی نمیشه!!!

خوب راست هم میگفت!!!!

به نظر شما این طور نیست؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظرم بهتره کم کم به مقتضای زمانی که داریم توش زندگی می کنیم روش های زندگی رو هم آپدیت کنیم.
این سنت هایی که برای ازدواج باید حتما آقا داماد شیرینی بخره با خانواده تشریف ببره خونه ی عروس خانوم و یه سری تشریفات خاص رو اجرا کنه و همچنین دختر در شرایط تازه بهتر به هزار روش به فرد مورد علاقه غیر مستقیم بفهمونه که طرف بیاد این تشریفات رو بجا بیاره یه کم واسه زندگی امروزی دست و پا گیره. حالا جای دو نفر رو عوض کنیم دختر بره خواستگاری پسر بازم همونه. وقتی دو نفر تصمیم به ازدواج میگیرن توافق می کنن و خانواده هاشون هم با هم آشنا میشن. اینکه کی از کی درخواست ازدواج کنه فکر نمی کنم اونچنان مسئله ی مهم و بغرنجی محسوب بشه.
بعد این استدلالایی که دختر باید ناز کنه و چه میدونم مرد مدیره معاونشو انتخاب می کنه یه ذره شباهت به دوران دو نسل قبل ما داره و منطق اونچنانی هم پشتش نیست پس لزومی نداره ازشون پیروی بشه.

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از Bahar_R :
به نظرم بهتره کم کم به مقتضای زمانی که داریم توش زندگی می کنیم روش های زندگی رو هم آپدیت کنیم.
این سنت هایی که برای ازدواج باید حتما آقا داماد شیرینی بخره با خانواده تشریف ببره خونه ی عروس خانوم و یه سری تشریفات خاص رو اجرا کنه و همچنین دختر در شرایط تازه بهتر به هزار روش به فرد مورد علاقه غیر مستقیم بفهمونه که طرف بیاد این تشریفات رو بجا بیاره یه کم واسه زندگی امروزی دست و پا گیره. حالا جای دو نفر رو عوض کنیم دختر بره خواستگاری پسر بازم همونه. وقتی دو نفر تصمیم به ازدواج میگیرن توافق می کنن و خانواده هاشون هم با هم آشنا میشن. اینکه کی از کی درخواست ازدواج کنه فکر نمی کنم اونچنان مسئله ی مهم و بغرنجی محسوب بشه.
بعد این استدلالایی که دختر باید ناز کنه و چه میدونم مرد مدیره معاونشو انتخاب می کنه یه ذره شباهت به دوران دو نسل قبل ما داره و منطق اونچنانی هم پشتش نیست پس لزومی نداره ازشون پیروی بشه.
شديدا موافقم... به نظرم خواستگاري فقط بايد يه كار سمبليك باشه براي با خبر كردن خانواده ها كه اصن مهم نيست كدوم طرف اين كارو انجام بده.... مهم اينه كه خود اون دونفر قبل خواستگاري با هم مچ شدنو هماهنگن!!

کوروش ا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی ۳
شهر
تهران

از همین الان می‌شه حدس زد که اگه شما خودت بری و درخواست ازدواج بدی و در آینده که در زندگی مشترک به مشکلی خوردی که یکم بزرگ بود چی می‌شه.
اونجا دیگه زن نمیتونه تهدید به طلاق کنه.
نمیتونه مهریه بگیره.
نمیتونه انتظار توجه بیشتر رو از سمت شوهرش داشته باشه
چون طرف بر میگرده بهش میگه میخواستی با من ازدواج نکنی. تو اومدی خواستگاری من ... من که تو رو نمیخواستم... میدونید این جواب چقدر جواب تندیه؟
حالا به عمق بغرنج بودنش پی ببر

در ضمن این حالتی که گفتم در زمانی که عشق یه طرف باشه و الان اکثر عشقا و اینا ىه طرفن.
ىه ضرب المثل زیبا داریم که میگه
با دوست دختر خودتون ازدواج کنید و گرنه مجبور میشید با دوست دختر دیگران در آینده ازدواج کنید
خب طرف وقتی برای اولین بار علاقه مند یه خانومی و بر عکسش آقایی) می‌شه دو حالت داره.
یا با خودش ازدواج می‌کنه که در اینده شک از زندگیش دست بر نمیداره.
یا با یکی دیگه که همیشه اونو با اولیه مقایسه ممیکنه و شاکیه.
اگر این هارو میگم به خاطره اینه که بدونید قبلا همین الانه... از تاریخ باید درس گرفت و نباید با گذر زمان اون رو فراموش کرد.

شما فکر می‌کنی الان یکم زمان رفته جلو خبریه؟ نه... هر چقدر هم انسان پیشرفت کنه باز هم در ذات ارزش ها فلسفه ی موجودات تغییری بوجود نمیاد.
جدا از همه ی اینا،ارزش ها رو نمیشه دخلی توش ایجاد کرد.
هر چقدر هم بگذره بازهم ذات انسان اینو میگه مرد باید زن بگیره و نه برعکس.

:-" حالا غیر از همه ی بحثا...اگه کسی هست بگه... من یه کیس ناب سراغ دارم.مطمئن باشید پشیمون نمیشید :D

Elahek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 7
شهر
تهران

من متاسفانه نتونستم حرف های دوستان رو بخونم، اما به نظر من خیلی جالب نیست که دختر بره خواستگاری، آخه فلسفه اینکه پسر میره خواستگاری اینه که درواقع پسر درخواست

میکنه اما حق دختر هستش که قبول کنه یا نه! (البته درستش اینطوریه اینکه بعضی خانواده ها اجبار میکنن و اینا یه بحث جداس)

:)

کوروش ا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی ۳
شهر
تهران

خواهشا شوخی رو با جدی قاطی نکنید.... همون اولش گفتم که جدا از همه ی اینا و این هم مربوط میشه به یه قضیه که با دوستم ( :)) ) داشتیم سرش بحث می‌کردیم ... انقد. زود قضاوت نکنید.

بحث من به هیچ وجه غلبه نیست، در کل بدون پشتیبان هم نمیشه زندگی کرد.
فردی میره و هواپیما میسازه ... یه شخصی هم میره چتر نجات می‌سازه،می‌شه گفت کار شخص دوم اشتباه بوده؟
اینطور که شما میگی باید مردم به سازنده ی هواپیما میگفتن... چیزی که بخواد سقوط کنه که به درد نمیخوره و همون بهتر که ساخته نشه.
ملتفت شدید آیا؟

من دیدگاه عامه ی مردم رو دارم، میدونید مشکل چیه؟
همه خودشونو فرشته میدونن.و رو دیگران عیب می‌ذارن.
آقای دانشور حرف قشنگی میزد؛ هر چیزی که از طرف مقابلتون انتظار دارید متقابلا اون انتظار رو از خودتون داشته باشید.
الان اکثر افراد ابطه دارن با جنس مخالف ... کلی گفتم.
مدینه فاضله نیستش اینجا.
واقع بین باشید.

منطورمو نگرفتید شما ... من از ریشه با این که شخصی قبل از ازدواج با جنس مقابل دوست باشه مخالفم.
چون این دیدگاه مقایسه دو شخص ( همسر کنونی و فرد قبلی) بوجود میاد که از بیخ غلطه.
در مورد عیب و ایراد هم تا حدودی با نظرتون موافقم.

منظورم اینه که ارزش زن اینه که نیاز های مرد رو بر طرف کنه و مرد پناهی باشه برای زن.
در مورد ذات هم که در کتابی نوشته شده بود ... ذات مرد شکارچیه
و ذات زن شکار .

شما دیدی که شکار شکارچی رو شکار کنه؟ :|

جواب آخریو اول از همه دادم
قضاوت سریع کار خوبی نیست :|

• لایک
امتیازات: F2014

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

من دیدگاه عامه ی مردم رو دارم

دکتر وین دایر در کتاب "عظمت خود را دریابید" بحث جالبی می گه: آدم ها دو دسته هستند غاز ها و عقاب ها.

غازها همه مثل هم فکر می کنند و همیشه هم ادعا می کنند که درست فکر می کنند. اکثر مواقع هم همگی با هم به نتایج یکسان می رسند چون دقیقا مثل هم فکر می کنند .

عقاب ها می دونند زمانی که همه مثل هم فکر می کنند در واقع اصلا کسی فکر نمی کنه .

ارزش زن اینه که نیاز های مرد رو بر طرف کنه و مرد پناهی باشه برای زن.

کی گفته ارزش زن اینه که نیاز های مرد رو برطرف کنه؟ آیا این دید نسبت به زن ابزاری نیست؟

الان دقت کردید چه توهین بزرگی به زن ها و خانوم ها کردید؟!؟

ازدواج باهم بودنه ، صمیمیت ، دلگرمیه و... فرقی نداری زن باشی یا مرد!!!!!

در مورد ذات هم که در کتابی نوشته شده بود ... ذات مرد شکارچیه
و ذات زن شکار .

شما دیدی که شکار شکارچی رو شکار کنه؟

بله آقای مطهری در یکی از کتاب هاش این رو میگه :

"از نظر تصاحب قلبها و دلها مرد شكار است و زن شكارچي ،‌همچنان كه از نظر تصاحب جسم و تن ،‌ زن شكار است و مرد شكارچي"

من هم خوندم (اگه اشتباه نکنم کتاب زن در اسلام یک چیزی تو این مایه ها بود :-" )

البته جمله شما با این جمله از زمین تا آسمون فرق داره + جمله ی خود آقای مطهری هم خالی از عیب نیست

این جمله برای توجیه حجاب هست ! که نقدش از حوصله بحث خارجه!

اما مهم ترین نکته ای که وجود داره اینه که ایشون با تلفیق عقاید مذهبی و سنتی این رو بیان کرده بود!!!

خرده ای که من از این حرف شما میگیرم (نه آقای مطهری) اینه که وجه شبه ی بین (شکارچی / مرد) و (زن / شکار) پیدا نکردم!!!

اصلاً شکار و شکارچی بدترین نوع تمثیل میتونه واسه ازدواج باشه!!!

چون رابطه شکار و شکارچی رابطه نافع و منفعت رسونه!!! (نفع مطلق و ضرر مطلق)

یعنی شکار (مرد) نافع میشه و نفع مطلق رو از رابطه میبره! و شکارچی (زن) نفع رسان میشه و ضرر مطلق بهش میرسه!

تشبیه ازدواج به همچین چیزی واقعاً نابخردانه هست!!!

چون رابطه ازدواج برای هر دو طرف نفع مطلقه!!!

× تهدید به طلاق هم از طرف مرد هست چون زن اختیاری نداره عملاً و نمیتونه به غیر از موارد محدودی تقاضای طلاق کنه!!!

این ک اگه زن بره خواستگاری دیگه نمیتونه تهدید به طلاق کنه ، یک دلیل به دور از خرد هست چون وقتی مرد هم خواستگاری میکنه

زن نمیتونه تقاضای طلاق کنه :)

sa128sr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
شیمی

به نظر من اصلا شخصیت و ظرافت زن و این چیزا ایجاب میکنه که پسر بره خواستگاری

اصولا قبل ازدواج حداقل باید دختر مثه چیزی باشه که پسر میخواد به دستش بیاره و صد البته نظر شخصی منه این حرف
به نظر من یه جورایی متانت و وقار دخترونه میره سوال اگه دختر بره خواستگاری

اصل زن بودن به داشتن اون ظرافت و ناز کردن و این حرفاست (هرچند که خودم اصلا حوصله اشو ندارم و نمیتونم تحمل کنم)
که مثلا سر سفره عقد هی عاقد بپرسه دوشیزه آیا وکیلم بگن زیر لفظی میخواد و ناز کنه تا بگه بله
حالا شما فرض کنید دختر رفته باشه خواستگاری، این آقا دوماده که باس ناز کنه تا بله رو بگه

من ک کلا معادلاتم به هم میریزه با فکر کردن به این موضوغ

ب نظر من که کلا اینکار مغایر با فیزیک و شخصیت دختره، و حتی پسر
چون.من.خودم به شخصه خوشم نمیاد یکی بیاد خواستگاریم :|
اونوخ شیر بها و مهریه رو دختر باس بگیره یا پسر؟! :| :-/

کلا به نظرم کار خیلی خلاف عرف و.منطق هستش

و باز هم تاکید میکنم این حرفا نظر شخصی منه، حرفی درباره درست یا غلط بودن نظرم نمیزنم

کوروش ا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی ۳
شهر
تهران

غاز شدیم رف :|
سرکار خانم عقاب :
بله کتاب های طرز تفکر و موفقیت و ... خیلی زیاد هستن... به شخصه بیش از ده کتاب درباره تفکر و دیدگاه و ... خوندم. در همون کتاب ها گفته شده که باید واقع بین بود و نباید کاملا آرمانی فکر کرد(با تفکر امکان گرا فرق داره تفکر آرمان گرا)
من نگفتم فکر می‌کنم دراینباره که این‌طوریه یا اون طوری.... منظورم بحث دیگه ای بود که الان رو باید با شرایط الان سنجید و نمیشه انتظارات بزرگ داشت از موقعیت فعلی.

همینکه دید شما فقط بعد جنسی رو در نظر می‌گیره کافیه که نشون داده بشه... چقدر دسته پایین می‌گیرید. نیازها رو.
ببینید، نیاز شامل همون محبت و ... که شما گفتی می‌شه
شامل تربیت فرزندان شخص می‌شه.
شامل همیاری و همکاری برای حل مشکلات می‌شه و غیره :|

شما بیشتر داری نگرش منفی رو به کار میبندی

خواهشا در مورد شهید مطهری اظهار فضل نکنید ... خیــــــــــــــلی مونده تا برسید به ایشون.
خیلی :)
این در مورد همه ما صادقه نه فقط شخص شما.
جمله ایشون خیلی از نظر معنی و مفهوم عمیقه و مونده تا کمیش رو حتی درک کنید...پس انقد راحت نگید که ایشون دارن اشتباه می‌کنن.

ببینید این یه بعد کوچک هستش در این باره و کل ماجرا نیست.
این که میگید این تمثیل اشتباهه به این دلیله که فکر می‌کنید زن داره فقط ضرر میکنه.
در صورتی که اینطور نیست [[تمام مطالبی که خارج از بحثه رو ىه فاکتور بگیرید ازش. چون صرفا برای رفع سوء تفاهم ایجاد شده هستش.]]

امیدوارم همون کتاب زن در اسلام رو دقیق مطالعه کرده باشید چون ر این کتاب خیلی از شبهات رفع ممی‌شه.

خوبه :) خودتون جواب سوال من رو دادید. و حرف من رو تصدیق کردید.
من گفتم این فقط یه بعد هستش و ابعاد دیگه ای هم وجود داره و در اون مورد دقیقا این مثال درسته که در جایی زن نقش شکارچی رو داره.
در ضمن وجه شبه فقط در مورد بعضی از قسمت ها درسته و برای این که ملموس تر باشه به کار برده شد.
مطمئن باشید در ازدواج دو طرف کامل میشن و این به معنیه سود بردن دو طرف می‌شه از این پیشامد.

این همه دادگاه و ... تو اکثرشون زن ها درخواست برای دارن نه مردها.
اول اوضاع جامعه رو ببینید و بعد انقد قطعی بگید که حرفم دلیل نداره و از روی بی خردیه خانم با خرد :)

از این‌که مواردی رو که ممکن بود توش سوء تفاهم پیش بیاد رو گفتید ممنونم.
ولی خواهشا رو این دامنه زوم نکنید. از بحث اصلی منحرف نشید.
این ایراد هایی رو که گرفتید من به چشم انتقاد سازنده نگاه می‌کنم بهش ولی امیدوارم به عنوان. یه بهانه که بخواید مانور بدید روی این قضیه استنباط نشه

برادر من ، شیر بها رو باید مرد بده...
مرد که شیر نمیده که زن بخواد شیر بها بده :-"
مهریه هم به عنوان پشتوانه ای برای زن هستش که بتونه بعد از طلاق دوباره احت جمع کنه زندگی ـش رو.

Elahek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 7
شهر
تهران

به نقل از کوروش ا :
من از ریشه با این که شخصی قبل از ازدواج با جنس مقابل دوست باشه مخالفم.
چون این دیدگاه مقایسه دو شخص ( همسر کنونی و فرد قبلی) بوجود میاد که از بیخ غلطه.
در مورد عیب و ایراد هم تا حدودی با نظرتون موافقم.

اول از همه بگم که من هم با این دوستی کاملن مخالف هستم.

البته تاکید میکنم مخالفم با اون نوع دوستی که عموما، از لفظِ دوست دختر و دوست پسر استفاده میشه.. وگرنه تجربه کردن یک دوستی
سالم اتفاقا میتونه خیلی مفید باشه، حتی برای زندگی بعد از ازدواج.

یعنی میخوام بگم اینکه مثلن آدم خودشو محدود کنه که نه من نباید با هیچ دختر/پسری ارتباط برقرار کنم کاملا غیر عقلانی و اشتباهه.
و اگر شما این تجربه را تا یه حد مشخصی کسب کنی باعث میشه یه نگرش ثابت داشته باشی به جنس مخالف و بتونی در آینده هم تو یه چارچوب واضحی که مقلبوله با دختر یا پسر مورد علاقت ارتباط برقرار کنی.

^F@teMeH^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ایران

به نقل از Elahek :
اول از همه بگم که من هم با این دوستی کاملن مخالف هستم.

البته تاکید میکنم مخالفم با اون نوع دوستی که عموما، از لفظِ دوست دختر و دوست پسر استفاده میشه.. وگرنه تجربه کردن یک دوستی
سالم اتفاقا میتونه خیلی مفید باشه، حتی برای زندگی بعد از ازدواج.

یعنی میخوام بگم اینکه مثلن آدم خودشو محدود کنه که نه من نباید با هیچ دختر/پسری ارتباط برقرار کنم کاملا غیر عقلانی و اشتباهه.
و اگر شما این تجربه را تا یه حد مشخصی کسب کنی باعث میشه یه نگرش ثابت داشته باشی به جنس مخالف و بتونی در آینده هم تو یه چارچوب واضحی که مقلبوله با دختر یا پسر مورد علاقت ارتباط برقرار کنی.
عزیزم حرفت درسته ولی اغلب عملی نمیشه چون احساسات غلبه میکنه و دو طرف به هم وابسته میشن!
این که ارتباط سالم باشه خیییلییی کم پیش میاد!معمولا بعدازمدتی احساسات درگیر میشن خاطره میسازن و ضربه میزنن!
ارتباط باید طوری باشه که هر لحظه بهت گفتن تموم بدون این که ذره ای اذیت بشی تموم کنی که اکثرا نشدنیه!

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

من تمام نظرات و حرف ها رو خوندم اما اولین نکته ای که بهش برخوردم توهین و تبعیض جنسیتی های زیادی بود، یه عده حتی از خود پسر ها گفته بودن مرد باید بره خواستگاری تا بعدا هم از زن حساب ببره و ازش جدا نشه!
انگار مرد غلام حلقه به گوش همسرش هست که انتخابش کنه و بقیه ی عمر به جای آرامش عذاب بکشه!
یا دختر فقط برای رفع نیاز مرد هست نه بیشتر!
خب اینم کاملا غلطه، اگه مرد و زن برای این با هم ازدواج می کنند که همیشه یکی سود کنه و یکی ضرر پس ازدواج نکنند بهتره، اصلا هدف ازدواج رو انگار فقط تولید مثل می دونن بعضیا!
در حالی که دو نفر به هر حال می خوان با هم زندگی کنند و هر دو آرامش بیشتری نسبت به قبل از با هم بودنشون پیدا کنند، حالا چه فرقی می کنه که کی درخواست ازدواج بده!
موضوع بحث هم اون طوری که صفحه ی اول هم یکبار بهش اشاره شد در کل درخواست ازدواج هست نه حتما خواستگاری رسمی که برخی از روی آگاهی یا ناآگاهی مسخره می کنند و صحبت ها رو منحرف می کنند.
چرا یه دختر وقتی یه پسری رو دوست داره به جای این که با کمی محبت کردن و بعد یه مدت بهش بگه باید نخ بده و عشوه بیاد؟!
اون طوری که بد تره، وقتی دو نفر قبول می کنند و ازدواج می کنند دیگه فرقی نمی کنه کی اول درخواست کرده، بعد ازدواج هر دو تحت هر شرایطی به یک اندازه نسبت به هم تعهد دارند.

• شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از S2MA :
موضوع بحث هم اون طوری که صفحه ی اول هم یکبار بهش اشاره شد در کل درخواست ازدواج هست نه حتما خواستگاری رسمی که برخی از روی آگاهی یا ناآگاهی مسخره می کنند و صحبت ها رو منحرف می کنند.
چرا یه دختر وقتی یه پسری رو دوست داره به جای این که با کمی محبت کردن و بعد یه مدت بهش بگه باید نخ بده و عشوه بیاد؟!
رند.
من کاملا باهاتون موافقم
به نظر من اینکه یه دختر به یه پسر پیشنهاد ازدواج بده خیلی بهتره از اینکه براش عشوه بیاد
مطمئنا اگه دو نفر به هم علاقه مند باشن این که کدوم یک پیشنهاد ازدواج بدن در زندگی مشترکشون تاثیری نخواهد داشت
کم نیستن پسرایی که یا خیلی خجالتی هستن یا خیلی مغرور که به قول بعضی دوستان حتی نخ دادن دختر رو میبینن اما نمیتونن پیشنهاد ازدواج بدن خب در این مواقع لازم که دختر به کمکش بره
.....
حرف من تو این تاپیک و هدفم از ایجادش این بود که دخترا باید دامنه ی انتخاب شون رو بالا ببرن
انتخاب کنن نه انتخاب بشن
اما ظاهرا بعضی از دخترا هم به شرایط فعلی اضی هستن

• شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از khadijeh1998 :
سلام
خب تو جامعه جا افتاده که باید آقایون برن خواستگاری درستشم البته همینه
اما چه اشکال داره که دختر خانوم با روش های گوناگون!! خودشو به آقا پسر معرفی کنه و معمولا چون دختر خانوما با حیان میتونه از واسطه ها استفاده کنه (حالا واسطه میتونه هرکسی باشه)
من یه نفری رو میشناسم که خودش و خونوادش از یه آقا پسری خوششون میومد مامان دختر خانوم با مامان آقا پسر صحبت کردن ( کاملا منطقی ) و بعدشم آقا پسر و خونواده محترم رفتن خواستگاری و خونواده ها به توافق رسیدن و اون دونفر باهم ازدواج کردن <D=
خلاصه میخوام اینو بگم که دختر خانومم میتونه از طرق گوناگون خودشو به فرد مورد علاقش معرفی کنه نه اینکه صرفا تو خونه بشینه و منتظر باشه یکی بیاد خواستگاریش :)
خدیجه جون حرفات درست اما چرا دختر نباید جرئت بیان خواسته ش رو داشته باشه ؟
چرا واسطه بیاره؟
عزیز من ما دخترا با این کارا فقط خودمون رو تو جامعه محدود میکنیم( البته منظورم از محدود بودن یا نبودن مربوط به حق انتخاب مونه)

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Sana 96 :
اما ظاهرا بعضی از دخترا هم به شرایط فعلی اضی هستن
اینم نکته ی جالبی بود!
بعضی دخترا خودشون می گفتن حق انتخاب کم می شه اما این طوری بهتره بعضی پسرا هم می گفتن اگه دختر بره خواستگاری پسر پر رو می شه و با این که پسرا همیشه منت بکشن و به هر سازی برقصند موافق بودند !
لااقل به جنس مقابل رحم نمی کنید به خودتون رحم کنید دوستان! :D

Elahek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 7
شهر
تهران

به نقل از ^F@teMeH^ :
عزیزم حرفت درسته ولی اغلب عملی نمیشه چون احساسات غلبه میکنه و دو طرف به هم وابسته میشن!
این که ارتباط سالم باشه خیییلییی کم پیش میاد!معمولا بعدازمدتی احساسات درگیر میشن خاطره میسازن و ضربه میزنن!
ارتباط باید طوری باشه که هر لحظه بهت گفتن تموم بدون این که ذره ای اذیت بشی تموم کنی که اکثرا نشدنیه!

آره قبول دارم که خیلی به ندرت پیش میاد.
اصن هر دو طرف باید جنبه داشته باشن تا رابطه سالم بشه.
درسته :)

Elahek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 7
شهر
تهران

به نقل از new2n :
در راستای تکمیل نظرم و نظراتی که دوستان ارائه کردن و بحثایی که شد باید بگم تو حرفایی که زدم منظور من به هیچ وجه من الوجوه دوستی نبود چه سالم چه غیر سالم اصن رابطه ی سالم و محبت آمیز بین دونفر که معلوم نیس ازدواج کنن یا نکنن وجود نداره اصن مرزی بین اینجور عشقی با بیراهه رفتن نیس و این عشق نیست یه وابستگی تو یه فضای محبت آمیزه که به سختی میشه از بین بردش و اکثرا طرفین فکر میکنن واقعا عاشق هم هستن در حالی که اشتباه میکنن :-"این فقط نظر شخصیمه.
من موافقم در مورد شخصیت زن،تو این جامعه.
من کلا میگم نباید اصلا پسره بفهمه همون اولم گفتم .یچیزی تو مایه های همون مثالی که زدم...نه خواستگاری نه دوستی . بره خواستگاری بنظرم بهتر از دوستیه :-"

من اصلن منظورم محبت آمیز نبود!رابطه سالم از نظر من یعنی اینکه اتفاقا هیچ احساساتِ لحظه ای و موقتی درگیرش نشه.
اگر دو طرف جنبه داشته باشن، مشکلاتی از قبلی ضربه خوردن و افسردگی و.. اینا پیش نمیاد.

:)

بالا