• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دخترا برن خواستگاری

موافقید دخترا برن خواستگاری؟

• رای‌دهندگان
    483

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی
پاسخ : دخترا برن خواستگاری

به نقل از ملکه شیشه ای :
داریم در مورد ادعای ایشون در مورد اوت لیر بودن جوجه بحث میکنیم، اگر بلدید که توضیح بدید اگر نه منحرف نکنید بحث رو.

من نمی‌خوام توی این تاپیکِ شیرین و ثمربخش مجدّداً دخالت کنم، ولی این بحث که طیبّه «داده‌ی پرت» هست یا نه خودش سراسر انحراف از بحثه و هیچ کمکی به پیشبرد این تاپیک [به فرض این که بخواین پیش ببرینش] نمی‌کنه. همه دارن نظرِ خودشون رو می‌دن و بک‌گراند آدم‌ها ارتباطی به valid بودن نظرشون در همچین موضوعی نداره.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Lorca :
من نمی‌خوام توی این تاپیکِ شیرین و ثمربخش مجدّداً دخالت کنم، ولی این بحث که طیبّه «داده‌ی پرت» هست یا نه خودش سراسر انحراف از بحثه و هیچ کمکی به پیشبرد این تاپیک [به فرض این که بخواین پیش ببرینش] نمی‌کنه. همه دارن نظرِ خودشون رو می‌دن و بک‌گراند آدم‌ها ارتباطی به valid بودن نظرشون در همچین موضوعی نداره.
نه دیگه نشد.
نمیشه وقتی حرف میزنی بگن تو داده ی پرتی ، بعد چون نمیتونن حرفشون رو اثبات کنن، حرفی که ظاهرا علمی و گول زننده است(بهش شبه علم میگفتین، چی می گفتین؟ همون) ولی هیچ جوره نمیتونن با علم توجیهش کنن، یه نفر دیگه میاد همینارو میگه.
حرف رو اول میزنین بعد چون ازتون ادله علمی خواسته میشه میایید میگید خود این بحث انحراف از بحثه.
چقد زرنگین واقعا، مام اصلا متوجه نشدیم.

تقریبا به یاد ندارم بحثی رو که مازیمون شروع کرده باشه، ژست روشنفکری شو با ادای علم دراوردن کامل نکرده باشه و وقتی سر قضیه رو خواستیم بگیریم اومدن پستا رو پاک کردن یا گفتن از موضوع منحرف شدین.
عزیز من موضوع همینه. پشت این ژست روشنفکری پوچه. خوش به حالشون که همیشه مدافعینی از جنس مدیر انجمن و داخلی و ..دارن که اخرش جمع کنن

من منتظر پست اقای مازیمون در توضیح نحوه محاسبه اماری که نتیجه اش اوت لیر حساب شدن جوجه شده، هستم. تا بعد برسیم به بقیه چیزا.لطفا دیگه کسی پست نده تا شلوغ نشه. مازیمون بیاد پستشو بده بعد کل بحثای اضافی حول انحراف بحث مثل پست بالایی و این پست رو پاک میکنیم. با تشکر.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از ملکه شیشه ای :
نه دیگه نشد.
نمیشه وقتی حرف میزنی بگن تو داده ی پرتی ، بعد چون نمیتونن حرفشون رو اثبات کنن، حرفی که ظاهرا علمی و گول زننده است(بهش شبه علم میگفتین، چی می گفتین؟ همون) ولی هیچ جوره نمیتونن با علم توجیهش کنن، یه نفر دیگه میاد همینارو میگه.
حرف رو اول میزنین بعد چون ازتون ادله علمی خواسته میشه میایید میگید خود این بحث انحراف از بحثه.
چقد زرنگین واقعا، مام اصلا متوجه نشدیم.

تقریبا به یاد ندارم بحثی رو که مازیمون شروع کرده باشه، ژست روشنفکری شو با ادای علم دراوردن کامل نکرده باشه و وقتی سر قضیه رو خواستیم بگیریم اومدن پستا رو پاک کردن یا گفتن از موضوع منحرف شدین.
عزیز من موضوع همینه. پشت این ژست روشنفکری پوچه. خوش به حالشون که همیشه مدافعینی از جنس مدیر انجمن و داخلی و ..دارن که اخرش جمع کنن

من منتظر پست اقای مازیمون در توضیح نحوه محاسبه اماری که نتیجه اش اوت لیر حساب شدن جوجه شده، هستم. تا بعد برسیم به بقیه چیزا.لطفا دیگه کسی پست نده تا شلوغ نشه. مازیمون بیاد پستشو بده بعد کل بحثای اضافی حول انحراف بحث مثل پست بالایی و این پست رو پاک میکنیم. با تشکر.

اولّا که سرکار علیّه چرا جمع می‌بندین و از لفظ «شما» استفاده می‌کنین؟ خاطرم نیست که توی این بحث له یا علیه موضع مازیار شرکت کرده باشم. با پیش کشیدن حرف گذشته و استفاده از قیودی مثل «همیشه» بدون اوردن مثال، داری مرتکب مغالطه می‌شی.

من به شخصه نه به خاطر «شبه علم»، بلکه چون مازیار دو هزار تا مدرک هم از داده‌ی پرت بودن طیبه بیاره، هیچ تأثیری توی پیش‌برد این بحث به هیچ سمتی نمی‌گذاره، با این بحث مخالفم؛ چنانچه یه نفر خلط مبحث کنه و اشتباه اوّل رو انجام بده، مجبور نیستین رو حساب خصومتِ سابقه‌دار، دو صفحه ادامه بدین این وضعیت رو. الان با بحث سر اینکه طیبه داده‌ی پرت هست یا نیست، دقیقاََ قراره چه نتیجه‌ای حاصل بشه؟ کما اینکه به خاطر نبود داده‌های آماری قابل اعتماد از خود جامعه‌ی ایران، این حرف غیر قابل اثباته و هیچ‌کدوم از ما در حال حاضر معلوم نیست کجای نموداریم. ولی حتّی اگر به نتیجه برسیم، در یک بحث مبتنی بر نظرات شخصی، چه اهمیّتی داره به کدوم بخش نمودار تعلّق داریم؟ یکی میاد اشتباه می‌کنه، خیلی خوبه که گوشزد کنین که بقیه حواسشون باشه. ولی چرا دو صفحه در راستای همون اشتباه بحث می‌کنین؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

چرا این کار رو میکنید تا پستا زیاد و پاک بشن، دو روز دندان روی جگر بزارید پست نده هیچکس تا یه بار بحث به سرانجام برسه، همین.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

در شرایط واقعی عموما ما واریانس مشخصی از اطلاعات نداریم (‌یا غیر قابل پیدا کردنه، یا بهمون داده نشده) در این شرایط از یه تقریب معقول برای پیدا کردن و حدس واریانس استفاده میکنیم :‌

وقتی در این نوع بررسی داده هامون گسترده هستن ( یا ما گسترده در نظرشون میگیریم، به این معنی که یا فرد ۱۲ سالس، یا ۱۳ ساله. یعنی ۱۲.۵ ساله رو ۱۲ میدونیم و هر چی بزرگتر رو ۱۳)

M : Max
m : min

s= (M - m ) / 6

که خوب در نظر بگیریم جامعه بین بازه ی ۱۸-۳۰ سال ازدواج میکنن.
s = 2

و اگه خوشبین باشیم و بگیم که نمودار کاملا قرینه باشه که امکان نداره و توی پست قبلی توضیح دادم چرا نمودار قرینه نمیتونه باشه، و میانگین سن ازدواج ۲۴ یا ۲۵ باشه ( با توجه به اینکه اخرین بررسی که من از ایران پیدا کردم مال سال ۲۰۱۴ بود و میانگین سال ۲۰۱۳ ۲۲ بوده و هر سال یه سال افزایش پیدا کرده باشه که مقدار قابل درکیه )
۷۰ درصد جمعیت بین ۲۲-۲۶ سال ازدواج کردن. یا اگر بخوایم اطلاعات رو به شدت به روز در نظر بگیریم یا دقیق تر ۲۳-۲۷ ازدواج کردن.

و این تازه در حالتیه که ما بگیم نمودارمون کاملا نمودار سیمتریکالی هست که قبلا توضیح دادم امکان نداره باشه، و اگه سیمتریکال نباشه نشون میده که تعداد افرادی که توی این بازه ی سنی ازدواج کردن میتونه تا ۸۰ درصد افزایش داشته باشه ( چون Mod بزرگتر از Mean عه )‌ .

جوجه با تصور اینکه ۲۳ سالشه، بچش ۲ سالشه و ۹ ماه هم حامله بوده. و تازه در نظر بگیریم اون نه ماه از اولین روز ازدواجشون شروع شده. میشه راحت نتیجه گرفت که جوجه در خوشبینانه ترین حالت ممکن جزو ۱۰ درصد پایینه.

و اخرین باری که من دقت کردم، ۱۰ درصد به اکثریت یا حتا متوسط جامعه نزدیک هم نیست!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مازیمون :
در شرایط واقعی عموما ما واریانس مشخصی از اطلاعات نداریم (‌یا غیر قابل پیدا کردنه، یا بهمون داده نشده) در این شرایط از یه تقریب معقول برای پیدا کردن و حدس واریانس استفاده میکنیم :‌

وقتی در این نوع بررسی داده هامون گسترده هستن ( یا ما گسترده در نظرشون میگیریم، به این معنی که یا فرد ۱۲ سالس، یا ۱۳ ساله. یعنی ۱۲.۵ ساله رو ۱۲ میدونیم و هر چی بزرگتر رو ۱۳)

M : Max
m : min

s= (M - m ) / 6

که خوب در نظر بگیریم جامعه بین بازه ی ۱۸-۳۰ سال ازدواج میکنن.
s = 2

و اگه خوشبین باشیم و بگیم که نمودار کاملا قرینه باشه که امکان نداره و توی پست قبلی توضیح دادم چرا نمودار قرینه نمیتونه باشه، و میانگین سن ازدواج ۲۴ یا ۲۵ باشه ( با توجه به اینکه اخرین بررسی که من از ایران پیدا کردم مال سال ۲۰۱۴ بود و میانگین سال ۲۰۱۳ ۲۲ بوده و هر سال یه سال افزایش پیدا کرده باشه که مقدار قابل درکیه )
۷۰ درصد جمعیت بین ۲۲-۲۶ سال ازدواج کردن. یا اگر بخوایم اطلاعات رو به شدت به روز در نظر بگیریم یا دقیق تر ۲۳-۲۷ ازدواج کردن.

و این تازه در حالتیه که ما بگیم نمودارمون کاملا نمودار سیمتریکالی هست که قبلا توضیح دادم امکان نداره باشه، و اگه سیمتریکال نباشه نشون میده که تعداد افرادی که توی این بازه ی سنی ازدواج کردن میتونه تا ۸۰ درصد افزایش داشته باشه ( چون Mod بزرگتر از Mean عه )‌ .

جوجه با تصور اینکه ۲۳ سالشه، بچش ۲ سالشه و ۹ ماه هم حامله بوده. و تازه در نظر بگیریم اون نه ماه از اولین روز ازدواجشون شروع شده. میشه راحت نتیجه گرفت که جوجه در خوشبینانه ترین حالت ممکن جزو ۱۰ درصد پایینه.

و اخرین باری که من دقت کردم، ۱۰ درصد به اکثریت یا حتا متوسط جامعه نزدیک هم نیست!
ده درصد پایین رو با این فاصله کم از کی تا حالا اوت لیر حساب میکنن؟
من الان به شدت سر درد دارم فردا کامل میکنم پست رو.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ملکه شیشه ای :
ده درصد پایین رو با این فاصله کم از کی تا حالا اوت لیر حساب میکنن؟
من الان به شدت سر درد دارم فردا کامل میکنم پست رو.
من نمیدونم از کی انگلیسی یاد گرفتی، ولی من بر خلاف تو، از کلمات دقیق استفاده میکنم. داده ی پرت، یعنی داده ای که چندان ملاک قابل قبولی برای مقایسه نیست. و خوب ۱۰ درصد هم (‌که تازه با خوشبینی ۱۰ درصده و احتمالا اگر امار بهتری بود خیلی مقدار کمتر از این بود با توجه به نوع قرارگیری نمودار ) چندان برای بررسی تمام باقی ۹۰ درصد جامعه خیلی پرکاربرد نیست.

و اگر کمی امار میخوندی متوجه میشدی که بیشتر تمرکز ما روی ۶۵ درصد وسط هست همیشه. چون دقیق ترین اطلاعات رو به ما اونا میدن.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مازیمون :
من نمیدونم از کی انگلیسی یاد گرفتی، ولی من بر خلاف تو، از کلمات دقیق استفاده میکنم. داده ی پرت، یعنی داده ای که چندان ملاک قابل قبولی برای مقایسه نیست. و خوب ۱۰ درصد هم (‌که تازه با خوشبینی ۱۰ درصده و احتمالا اگر امار بهتری بود خیلی مقدار کمتر از این بود با توجه به نوع قرارگیری نمودار ) چندان برای بررسی تمام باقی ۹۰ درصد جامعه خیلی پرکاربرد نیست.

و اگر کمی امار میخوندی متوجه میشدی که بیشتر تمرکز ما روی ۶۵ درصد وسط هست همیشه. چون دقیق ترین اطلاعات رو به ما اونا میدن.
استفاده از کلمات دقیق یعنی استفاده از کلمات فنی در جای درستش و طبق تعریف فنیش.متاسفانه شما تعریف اصلی کلمه رو ول کردی و یه تعریف شخصی داری اراءه میدی که این خودش دقیقا برعکس ادعاته.
هیچ جای دنیا داده ای که تو پخش نرمال در بازه 10درصد پایین داده ها قرار میگیره رو اوت لیر محسوب نمیکنن مغلطه نکن. من به اندازه کافی امار بلدم.
داده ای که اوت لیر محسوب میشه باید انقدری دور باشه از نمودار بزنه بیرون.

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

پستای این صفحه هیچ ربطی به تاپیک ندارن عملا
اسمشو بذارید بررسی داده های آماری و روش های آن

قصد خاصی از پریدن وسط بحث ندارم
اما تقریبا همه تاپیکای این مدلی تهش به مخالفت چند نفر باهم منجر میشن ، با مخالفت و استدلال """شخصی""" و """سلیقه ای فرهنگی"""" بعدش میخوان بگن ما بیشتر بلدیم ،
روشن فکریمو فلان
آخرشم تاپیک بسته میشه بی هیچ نتیجه ای

درصورتی که هیچ کدوم از نظرات غ نیست ، صرفا نظر شخصیه یکی دیگس که به محیطش برمیگرده

+روی صحبتم با شخص خاصی نبود ، کلی گفتم

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ملکه شیشه ای :
استفاده از کلمات دقیق یعنی استفاده از کلمات فنی در جای درستش و طبق تعریف فنیش.متاسفانه شما تعریف اصلی کلمه رو ول کردی و یه تعریف شخصی داری اراءه میدی که این خودش دقیقا برعکس ادعاته.
هیچ جای دنیا داده ای که تو پخش نرمال در بازه 10درصد پایین داده ها قرار میگیره رو اوت لیر محسوب نمیکنن مغلطه نکن. من به اندازه کافی امار بلدم.
داده ای که اوت لیر محسوب میشه باید انقدری دور باشه از نمودار بزنه بیرون.
من نگفتم outlier عه جوجه، گفتم جوجه داده ی پرته. و این حرف رو در مقابل این موضوع زدم که جوجه حق نداره نظر خودش رو به تمام مونث های دنیا گسترش بده. چون به زور جزو ۱۰ درصد پایین جامعه ی ایران و در مقابله با یه کشوری مثل سوید اصلا ۱۴ سال با میانگین ازدواج فاصله داره حتا!

و اون جمله ی اخر رو هم که گفتی، من ندید میگیرم، چون اگه واقعا منظورت همونیه که گفتی، من حتا مطمین نیستم که امارت رو پاس کرده باشی. چون از مهم ترین خصوصیات natural distribution اینه که همه چی رو درش جا میده! هیچ داده ای بیرون ازش نیست! و همزمان بهمون این قدرت رو میده که بدونیم کدوم بخش از داده ها برای بررسی گزاره ها قابل استفاده و قابل اعتماد ترن.

و این برای منظور من کافیه. من گفتم جوجه با میانگین جمعیت ایران فاصله داره و نمیتونه نظرش رو گسترش بده به تمام زنان دنیا.
اگه منظورمو نمیفهمی، تنها دلیلش اینه که statistics نخوندی و من حقیقتا کاری نمیتونم برات بکنم به جز اینکه بهت بگم برو چند واحد بیشتر درس بردار چون اگه دارو سازی خوندی و همچین بررسی ساده ای رو باهاش اشنایی نداری، واقعا من نگران کسایی خواهم بود که قراره دارو های ساخت تو روشون ازمایش بشه.

kmw

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
thrn

اقا حضرت خديجه هم اولين بار خودش به پيامبر پيشنهاد داده بعد پيامبر اوكي داده رفته خواستگاري :))

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

به نظر من دختره پیشنهاد بده اشکال نداره ولی دیگه نه این که بگه با خانواده خدمت می رسیم :-"

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

من پستای قبل را نخوندم :-"

اما با توجه به عنوان تاپیک:موافق نیستم دخترها برن خواستگاری اما این حرف من به معنی این نیست که بشینن تا یکی بیاد.زنها هم حق انتخاب دارن و مرد مورد پسندشونو میتونن انتخاب کنن.اما راههایی وجود داره که بتونن بدون اینکه پیش قدم بشن کاری کنن که اون آقا بیاد خواستگاریشون....

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خب من به شخصه مشکلی نمی بینم! نه از نظر دینی مشکلی داره نه از نظر حقوقی! فقط عقاید حاکم جلوشو میگیرن.واقعا مسخرست که یه دختر عاشق یه پسر باشه و پسره روحشم از دختره خبردار نباشه و دختره افسردگی بگیره و بدبخت شه :|

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
اینکه یکی از جنسیت ها(پسر) بره خواستگاری،فقط یه کلیشه جنسیتیه مزخرف و بی پایه و اساسه!
شاید پسر ندونه دختره میخوادش و از ترس جواب نه و افسردگی و....نره خواستگاری! اونوقت دختره هم ناراحت بشه...
عشق واقعی،تشریفات و....سرش نمیشه!(;

maryam-n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندون
به نظرم باید با توجه به شخصیت پسر تصمیم گرفت.
ولی در اکثر موارد نباید بری بگی چون اگه ازدواج کنی هی تو زندگی گفتینه تو ازم خواستگاری کردی. اگه هم ازدواج نکنی میشینه تو جمع دوستاش میگه فلان دختر ازم خواستگاری کرد.

اینکه یکی از جنسیت ها(پسر) بره خواستگاری،فقط یه کلیشه جنسیتیه مزخرف و بی پایه و اساسه!
شاید پسر ندونه دختره میخوادش و از ترس جواب نه و افسردگی و....نره خواستگاری! اونوقت دختره هم ناراحت بشه...
عشق واقعی،تشریفات و....سرش نمیشه!(;
به نظرم این ترس از افسردگی و جواب نه و غرور پسر با یه پسری که واقعا طرفو دوست داره و عاشقشه در تضاده. خوب اگه پسر به خاطر ترس از نه و افسردگی نره بگه چه توقعیه که دختر بره بگه ،احتمال جواب نه و افسردگی را برای دختر نباید در نظر گرفت؟
×متوالی ممنوع.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
به نظرم این ترس از افسردگی و جواب نه و غرور پسر با یه پسری که واقعا طرفو دوست داره و عاشقشه در تضاده. خوب اگه پسر به خاطر ترس از نه و افسردگی نره بگه چه توقعیه که دختر بره بگه ،احتمال جواب نه و افسردگی را برای دختر نباید در نظر گرفت؟
مخالف نیست! شاید پسر به عنوان "دوست" با دخترست و فک میکنه اگه بگه عاشقشه،همین رابطه دوستی هم خراب شه و دیگه هیچوقت دختره رو نبینه! اتفاقا این ناشی از یه عشق شدیده!
بله،به همین دلیلم همونطور که گفتید،باید با توجه به شخصیت و شرایط،یکی از طرفین خواستگاری کنه و مشخصه اونی که پررو تره باید اینکارو کنه!:D

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
در جوابِ اسمِ تاپیک؛
باش تا صبحِ دولت‌ـت بدمد! :-"

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
اینکه چیزی رو ترجیح میدید دلیل نمیشه که لزوما چیز درستی باشه.
یه مساله ای هست اونم اینه که شما شاید یه چیزی رو ندیدید و جتی فکر کردن بهشم سخت باشه. برای مثال بحث دوستی که میاد وسط میگن مثلا دوستی "سالم" خوبه. ولی غیر از این صورت بد هستو اینا. بعد خب تعریف "سالم" هم همه میدونیم چیه از دید این افراد. با این تعریف اکثریت افرادی که ایران نیستن دوستی های "ناسالم" دارن ولی خب من واقعا به شخصه آسیبی تو اینا ندیدم و خیلی هم موفقن

در رابطه با این بحث هم حالا اینکه دخترا ترجیح میدن پسرا بیان جلو یه بحث دیگست ولی خب حالت منطقیش اینه که یکسانه دیگه.

بالا