• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا بی حجابی و بد حجابی جرم است؟؟؟؟

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : آیا بی حجابی و بد حجابی جرم است؟؟؟؟

اینو یه نگاه بندازید جالبه!!!!

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920803000197

برداشت آزاد!

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

حجاب یه امر ازاده کسی حق نداره کسی رو وادار به انجام کاری کنه!
هرکی هر جور میخواد زندگی کنه،اخه به کسی چه مربوط؟

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

حجاب بس است....

هر چقدر هم او را بپوشانید

برایم مهم نیست من هر جور که دلم بخواهد

او را در ذهن خود تصور میکنم

او را رها کنید وبا روسریش چشمهای فاحشه من را

ببندید تا تمام شود داستان حجاب اجباری...
راستي تويي كه همه مشكلاتو ميندازي گردنه حجاب
92842322770156232973.jpg

خون شهدا را روسری این دخترک پایمال نمیکند..

خون شهدا را حاجی های پایمال میکنند که ناموس را ساعتی کرایه میدهند..

چيزي که ۸سال به خاطرش جنگیدند و امروز در ویترین مغازه حاج آقاست

و به هر کس نا کسی فروخته میشود..!
بازهم خواهم گفت
كه چرا آزادي شد
نامه يك خيابان كه تاكسي داراي تهرون فقط اونو بلند داد ميزنن

ي ا ح ق

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

شاید خیلی مرتبط نباشه ب موضوع اصلی تاپیک ولی ب پستای اخیر مربوطه.

ی ضربوالمثلی هست ک میخ اهنین فرو نمیره تو سنگ .الان اینجا ب شدت صدق میکنه.

یکم سعی کنیم حق پذیر باشیم.واسه کشورمون خوبه.
الان من مخالف اجباری نبودن حجاب بودم.ولی بعضی پستا قانعم کرد ک شاید اگه از اول انقلاب اجباری نبود بهتر بود.ولی هنوز با خیلی پستا مخالفم راجع ب نبود آزادی و حجاب کلا چرا هست و ... .

من فکر میکنم بعضی ها آزادی رو فقط آزاد بودن بی بندو باری در ملع عام معنی میکنن.

بعد این ک میگین دختر ها روسری تونو در بیارین ببندین ب چشمای آقایون خیلی بی منطق و جوگیرانه بود.هردو طرف باید وظیفشونو انجام بدن تا جامعه فحشا زده نباشه.
و فکر میکنم قبول دارین خانم هایی ک خریده یا فروخته میشن تو ایران در 99%مواقع خودشون خواستن.حالا یا افسردگی و مشکلات روحی داشتن یا مشکلات مالی ولی مجبور ب این کار نبودن.

این تفکرات افراطی خیلی دمده و زشته.ک همیشه پای یک آخوند در میان استو طبقه روشن فکرا اصن تو بند این چیزا نیستنو کلا ما پاکیم طرف مقابلمون شیطانه و ... .یکم باز تر و واقع بینانه تر فک کنین لطفا.

• لایک
امتیازات: ALA73
  • شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از z.n1994 :
ی ضربوالمثلی هست ک میخ اهنین فرو نمیره تو سنگ .الان اینجا ب شدت صدق میکنه.

یکم سعی کنیم حق پذیر باشیم.واسه کشورمون خوبه.
الان من مخالف اجباری نبودن حجاب بودم.ولی بعضی پستا قانعم کرد ک شاید اگه از اول انقلاب اجباری نبود بهتر بود.ولی هنوز با خیلی پستا مخالفم راجع ب نبود آزادی و حجاب کلا چرا هست و ... .

من فکر میکنم بعضی ها آزادی رو فقط آزاد بودن بی بندو باری در ملع عام معنی میکنن.

ببین دوست خوبم ،
حجاب به نوعی یک پوشش ایده آل هست و اگر رعایت بشه میتونه برای سلامت جامعه بسیار مفید باشه
و من هم ادعا نمیکنم که حجاب بده
اما اجبار اون میتونه تاثیر سوء روی مردم داشته باشه ،
آثارش رو میتونیم توی جامعه فعلی ببینیم ، افراد دین گریز ، بی بند و بار ، افزایش روابط نا مشروع و ...

من طرفدار بی بند و باری در ملأ عام نیستم ، اما مخالف حجاب اجباری ام !

فقط میگم فردی که به هر دلیل (مثلاً اعتقادات مذهبی) حجاب رو قبول نداره میتونه با پوشش معقولی وارد جامعه بشه!

و این فرد بی حجاب رو نمیتونیم به صرف نداشتن پوشش ایده آل یک مسلمون به بی اخلاقی محکوم کنیم!! و مجرم بدونیم

حرف من توی کل این تاپیک از اول تا آخر همین بود!!!

بعد این ک میگین دختر ها روسری تونو در بیارین ببندین ب چشمای آقایون خیلی بی منطق و جوگیرانه بود.هردو طرف باید وظیفشونو انجام بدن تا جامعه فحشا زده نباشه.

بله در ظاهر خیلی جوگیرانه بود! اما یکم عمیق تر نگاه کنید!!!
این یک جمله کنایه ای ـه و منظورش از " روسری بستن به چشم آقایون" این ـه که اگر نگاه آقایون درست باشه ، نیازی به اجبار کردن حجاب نیست!!!

مرتبط نوشت //تیر نگاه هرزه ها حکم خلاصی که گرفت .... نوبت حبس تو و من زیر گره ها شل و سفت :)

و فکر میکنم قبول دارین خانم هایی ک خریده یا فروخته میشن تو ایران در 99%مواقع خودشون خواستن.حالا یا افسردگی و مشکلات روحی داشتن یا مشکلات مالی ولی مجبور ب این کار نبودن.

فکر کنم منظور ایشون از فروخته شدن ازدواج موقت(صیغه یا متعه) بود :)
ک به اسم صیغه دو نفر که هم دیگرو نمیشناسن با رد و بدل شدن پول خاصی بین دختر و به پسر یک ازدواج چند روزه (حتی چند ساعته) با هم میکنن و این میشه حلال! (فی مدته معلوم و مهر معلوم! )

که خیلی هم صواب داره البته فرقش با تن فروشی رو دیگه الله اعلم!!!

این تفکرات افراطی خیلی دمده و زشته.ک همیشه پای یک آخوند در میان استو طبقه روشن فکرا اصن تو بند این چیزا نیستنو کلا ما پاکیم طرف مقابلمون شیطانه و ... .یکم باز تر و واقع بینانه تر فک کنین لطفا.

من تفکر افراطی رو قبول ندارم!!! و به شدت میبرم زیر سوال

توی هر قشری انسان خوب و بد وجود داره...

یک جمله زیبایی هست که میگه

گوسفند ، همیشه گوسفند می مونه!!!

اگه کت و شلوار تنش کنه و کروات بزنه ، روشن فکر نمیشه...

اگه تسبیح بگیره دستش هم عابد نمیشه!

:)

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

تو رو به هركي ميپرستين
واقعا منظورم اين بود كه روسري خانوم ها رو ببنديم به چشمامون؟؟ :-/

دقيقا مشكل همين آدما هستن كه تا يه حرفي ميزني برداشته خودشونو انجام ميدن و طبق اون حكم خودشون خوب
و اين ادامه داره.......
تو كشوري كه پر شد از تعصبات و اجبار

نبايد كه حرف زد نه بحثو بازو كش داد

اينم آخرين پستم تو اين تاپيك

چون ترجيح ميدم با آدمي بحث كنم

كه واسه خودش احترام قائل شه
ي اح ق
كاملا مشخصه تفاوت ها

كاملا معلومه ديدگاه ها

تفاوت زیادیست میان من و تو...

تو بایدامتحان باکرگی بدهی ولی انگار من باکره به دنیا امده ام

و باکره از دنیا میروم نگاه هرزه من حد و مرزی ندارد ولی نگاه

معصوم تو بایدفقط زیر پاهایت راببیند

من برای رسیدن به تو نقش ها بازی میکنم وآخر سر

نقش فاحشه را به تو میدهم..

من از دیدن تو در کوچه بن بست خوشحالم و تو از دیدن من

گریان...

خدا حسودیم میشود چرا او حوا ماند

ولی من دیگر آدم نیستم...!

نميدانم

چرا اينقدر تبعيض ........
دیگر به هیچ لبخند خیابانی

جواب نمیدهم

پشت این لب خندها کسی

مریض است

انگار تب کرده آن هم از عشق

کسی دیگر

از من فقط پاشوره میخواهد

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به هر حال قانونی هست که باید در مجامع عمومی تا حدودی حجاب رو رعایت کرد، با این حرفا هم چیزی درست نمیشه

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

توی ایران داشتن حجاب کامل برای خانم ها قانونه. بی حجابی و بدحجابی هم خلاف قانونه و کاری هم که خلاف قانون باشه بهش میگن جرم. پس جرم هست.
اون قسمتی هم که درباره ی فیلم های خارجی پرسیدین هیچ ربطی نداره. چون اولاً جرم بودن با توجه به مقررات کشور تعیین میشه (همونطور که تو ایران بی حجابی جرمه ٬ تو فرانسه هم حجاب کامل جرمه) و خب اونا قانونی درباره ی بدحجابی ندارن. دوماً اونا از اول هم حجاب نداشتن و دینشون هم اسلام نیست. پس مشخصاً برای اونا جرم نیست. مردم ما از اول حجاب داشتن و یه تعداد هم بی حجاب بودن به هر حال, ولی ذات حجاب داشتن و حفظ عفت تو ایران بوده از اول و به خاطر همون این قانون ٬ تعداد زیادی رو اذیت نمیکنه.

• لایک
امتیازات: ----

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

نه معلومه که جرم نیست هر کس یه عقیده ای داره هیچ وقت نمی تونین چیزیو به کسی تحمیل کنین چون هم کار نادرستیه هم طرف بدتر لج می کنه مگه اینکه خودش به این باور برسه که حجاب براش مفید تره و طبق عقیده اش رفتار کنه.. البته توی کشور ما خانم ها تا یه جایی مجبور به رعایت این مسائل هستند ولی خب به هر حال بین همینام اختلاف هست!

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از The Last Horseman :
توی ایران داشتن حجاب کامل برای خانم ها قانونه. بی حجابی و بدحجابی هم خلاف قانونه و کاری هم که خلاف قانون باشه بهش میگن جرم. پس جرم هست.
اون قسمتی هم که درباره ی فیلم های خارجی پرسیدین هیچ ربطی نداره. چون اولاً جرم بودن با توجه به مقررات کشور تعیین میشه (همونطور که تو ایران بی حجابی جرمه ٬ تو فرانسه هم حجاب کامل جرمه) و خب اونا قانونی درباره ی بدحجابی ندارن. دوماً اونا از اول هم حجاب نداشتن و دینشون هم اسلام نیست. پس مشخصاً برای اونا جرم نیست. مردم ما از اول حجاب داشتن و یه تعداد هم بی حجاب بودن به هر حال, ولی ذات حجاب داشتن و حفظ عفت تو ایران بوده از اول و به خاطر همون این قانون ٬ تعداد زیادی رو اذیت نمیکنه.
تنهایی فکر کردی که رعایت حجاب قانونه تو کشور؟‌ :D یه کم فکر نمی‌کنی بحث سر اینه که این قانون اصلا درسته یا نه؟

Melika Zangeneh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران

یا یه کاری میکنی درست حسابی انجامش بده ؛ یا انجامش نده. البتّه ؛ بدحجابی ـم تعریف ِ خاصّ ِ خودشو داره برا هرکس. امّا به نظرم یه حدّی هس که هنجاره ؛ باید رعایت شه. گرچه به نظرم حجاب به دله ؛ نه به اون پارچه ِ روی ِ سرت.

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از The Last Horseman :
درسته
قانونه
ولی حالا می خوایم ببینیم درست هست یا نه

ببخشید ولی این حرفاتون خیلی کلیشه ایه، جوری که یه سری چیزا رو از اول به شما گفتن و شما هم بدون استدلال قبول کردین

مورد بعدی اینکه کی گفته حجاب فقط تو دین اسلام هست؟
تو ادیان دیگه هم بهش اشاره شده
این فقط یه مساله دینی نیست
حجاب اینجا بیشتر یه مساله اجتماعیه تا اعتقادی
من خودم شخصا عده ی کمی رو میشناسم که به حجاب معتقدن
سوال اینجاس چرا یه نفر که به حجاب هیچ اعتقادی نداره ، باید حجاب بذاره؟

اینکه شما میگین تو ایران قدیم حجاب بوده.... بر فرضم که بوده، مگه الان ایران قدیمه؟
شما که نمی تونی بری به 1000 سال پیش، بعد نیاز های کنونی جامعه رو بر حسب اون پاسخ بدی

یه جوری میگید تو ایران حفظ عفت بوده و این حرفا... انگار بقیه ی جوامع و تمدن ها بی عفت و بی ناموس بودن!!تو هر تمدنی حفظ عفت ارزش بوده... هر چند که داره کم کم کم رنگ میشه

مورد دیگه اینکه حجاب و عفاف هیچ ارتباطی به هم ندارن
متاسفنه تو جامعه ما بیشتر از باطن هر چیز به ظواهر اهمیت میدن
عفاف یه چیز درونیه، حجاب یه صورت بیرونی
این که یه نفر حجاب میذاره، هیچ دلیلی بر عفیف بودنش نیست
بر عکسش همبنطور

حالا اینکه عفاف چی تعریف میشه و ... اینا برای هر کسی میتونه متفاوت باشه
و خارج از بحث تاپیکه

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از hastikhanoom :
ببخشید من با یه تیکه هایی از این جملاتتون مخالفم. از کوزه همان برون ترواد که در اوست. ادم اگه عفت درونی داشته باشه حجاب ظاهری هم داره حالا به هر شکلی. من کاری به فساد و این حرفا ندارم اما اگه کسی حجاب داشته باشه حتما عفیفه پس حجاب و عفاف با هم ارتباط دارن همون جور که شما از بعضی ویژگی های ظاهری باطن ادما رو تشخیص می دی.
این که 1000 سال پیش حجاب به هر شکلی داشتن و الانم حجاب هست یعنی این یه بخش مهمی از زندگیه.
جامعه ی ما اسلامیه بر اساس رای اکثریت مردم پس بی حجابی و بد حجابی خلاف قانون اسلام و کشور ماست. و بی احترامی به فردی هم که حجاب رو قبول نداره جرمه. اما این دو تا مسئله های جدایی هستن

پوشش مناسب و معقول با حجاب، به اون معنی که تو جامعه شناخته شده فرق داره
درسته، کسی که عزت نفس داره، قاعدتا ظاهرش هم متناسب با درونشه
ولی به نظر من یه معیار خاص برای این مساله وجود نداره

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از hastikhanoom :
ببخشید من با یه تیکه هایی از این جملاتتون مخالفم. از کوزه همان برون ترواد که در اوست. ادم اگه عفت درونی داشته باشه حجاب ظاهری هم داره حالا به هر شکلی. من کاری به فساد و این حرفا ندارم اما اگه کسی حجاب داشته باشه حتما عفیفه پس حجاب و عفاف با هم ارتباط دارن همون جور که شما از بعضی ویژگی های ظاهری باطن ادما رو تشخیص می دی.
این که 1000 سال پیش حجاب به هر شکلی داشتن و الانم حجاب هست یعنی این یه بخش مهمی از زندگیه.
جامعه ی ما اسلامیه بر اساس رای اکثریت مردم پس بی حجابی و بد حجابی خلاف قانون اسلام و کشور ماست. و بی احترامی به فردی هم که حجاب رو قبول نداره جرمه. اما این دو تا مسئله های جدایی هستن
اينقدر ديدم دخترها و خانومهايي كه حجاب كامل دارن ولي فوق العاده حركات زشت و طرز حرف زدن بدي دارند و خيلي آدمهاي سبكي هستند
و اينقدر خانومهاي از لحاظ شما بي حجاب ديدم كه بسيار با شخصيت و سنگين بودن
اين كاملا غير منطقيه كه بگيم بعضي ويژگي هاي باطنيه فرد رو ميشه از رو ظاهرش فهميد
خوده من خيليا فكر ميكنن كه چه بچه ي گليم ولي نميدونن چه آدم ديوانه ايم
بنابراين ظاهر هيچ ربطي نداره به باطن

usboy

کاربر حرفه‌ای

آهان!
بعد چرا زمانه رضاخان كه حجاب رو منحل كرد،هيچكس نگفت اين قانونه و بايد قبول كرد؟
ولي الان همه چي يهو شد قانون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از USboy :
آهان!
بعد چرا زمانه رضاخان كه حجاب رو منحل كرد،هيچكس نگفت اين قانونه و بايد قبول كرد؟
ولي الان همه چي يهو شد قانون
ببخشید من سوم راهنمایی هستم و تاریخ رو کامل بلد نیستم اما می دونم که اون زمان مجلس وجود داشته و اگر قانونی بوده باید به تصویب مجلس می رسیده قانون این نیست که رضا خان بره مردم رو بزنه.هست؟!کجا نوشتنش کی تصویبش کرده؟. و اون شاه بوده که داشته بی قانونی می کرده. از هر بعدی نگاه بکنین می بینین که کار رضا خان نادرست بوده....
+من گفتم از بعد قانون ببینیم این ماجرا صدق می کنه. اما ملت مسلمان وظیفه دارن اول به دینشون و بعد به قانونشون عمل کنن برای همین جامعه ی ما اسلامیه.(توجه به ماجرای هجرت پیامبر از مکه به مدینه)

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

پست های قبل رو نخوندم ولی نظر شخصیه من اینه:
دخترا جدیدا خیلی تیپ هاشون فشن و جلف شده...من نمیگم ادم باید بد تیپ باشه تا بهش بگن با حجاب...چون خیلی از ادما رو دیدم که خوش تیپ و با حجاب بودن...و در کل مو اینقدر جلب توجه نمیکنه که این مانتو های تنگ و ارایش زیاد(دقت کنین"زیاد")جلب توجه میکنه...
بعد هم حجاب فقط برای دخترا نیست...تیپ پسرا هم جدیدا خوب نیست...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از hastikhanoom :
ببخشید من سوم راهنمایی هستم و تاریخ رو کامل بلد نیستم اما می دونم که اون زمان مجلس وجود داشته و اگر قانونی بوده باید به تصویب مجلس می رسیده قانون این نیست که رضا خان بره مردم رو بزنه.هست؟!کجا نوشتنش کی تصویبش کرده؟. و اون شاه بوده که داشته بی قانونی می کرده. از هر بعدی نگاه بکنین می بینین که کار رضا خان نادرست بوده....
+من گفتم از بعد قانون ببینیم این ماجرا صدق می کنه. اما ملت مسلمان وظیفه دارن اول به دینشون و بعد به قانونشون عمل کنن برای همین جامعه ی ما اسلامیه.(توجه به ماجرای هجرت پیامبر از مکه به مدینه)
زیاد نمی خوام وارد بحث بشم ولی اینکار رضا خان توجیه های به مراتب اساسی تری داشت تا قانون حجاب اجباری. :) منظورم این نیست که کاملا درست بوده ولی اصلا اینجور نیست که از هر بعدی نگاه کنیم غلط باشه.
تیکه ی دوم رو اگر میگید ازش این نتیجه گرفته میشه که هرکس باید در وهله اول به دینش و اعتقادش عمل کنه نه قانون که با این حساب افراد غیر مسلمون با توجه به ارجحیت عقاید کاملا حق دارن که قانون دین مسلمون هارو که قانون کشور شده بخاطر عقایدشون عمل نکنن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Bahar_R :
زیاد نمی خوام وارد بحث بشم ولی اینکار رضا خان توجیه های به مراتب اساسی تری داشت تا قانون حجاب اجباری. :) منظورم این نیست که کاملا درست بوده ولی اصلا اینجور نیست که از هر بعدی نگاه کنیم غلط باشه.
تیکه ی دوم رو اگر میگید ازش این نتیجه گرفته میشه که هرکس باید در وهله اول به دینش و اعتقادش عمل کنه نه قانون که با این حساب افراد غیر مسلمون با توجه به ارجحیت عقاید کاملا حق دارن که قانون دین مسلمون هارو که قانون کشور شده بخاطر عقایدشون عمل نکنن.
ممنونم از تذکر اولتون.فقط می خواستم بگم کارش خیلی قانونی نبوده.
بله درسته.اما متاسفانه اونا بیش تر به این مسائل اهمیت می دن.یعنی زمانی که یه خانم مسیحی وارد ایران می شه حداقل پوششی رو رعایت می کنه اون وقت ما که هم مسلمونیم هم ایرانی عمل نکنیم؟ این رو باید در نظر بگیریم که کشور ما اسلامیه. و قوانین ما هیچ گونه مغایرتی با اسلام نباید داشته باشن.پس ایران با این شرایط بستر خوبی برای آسایش مسلمان ها شده ضمن این که به اقلیت ها احترام بذاریم و...
باتوجه به این عرض کردم که اول به دین سپس به قوانین باید عمل کنیم.نه به این منظور که قانون رو زیر پا بذاریم.
راستش من راجع به این مسائل اطلاعات محدودی دارم و فقط عقاید شخصی خودم رو بیان کردم.اگر جاهاییش اشکال داشت یا برداشت بدی شد واقعا معذرت می خوام.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از hastikhanoom :
ممنونم از تذکر اولتون.فقط می خواستم بگم کارش خیلی قانونی نبوده.
بله درسته.اما متاسفانه اونا بیش تر به این مسائل اهمیت می دن.یعنی زمانی که یه خانم مسیحی وارد ایران می شه حداقل پوششی رو رعایت می کنه اون وقت ما که هم مسلمونیم هم ایرانی عمل نکنیم؟ این رو باید در نظر بگیریم که کشور ما اسلامیه. و قوانین ما هیچ گونه مغایرتی با اسلام نباید داشته باشن.پس ایران با این شرایط بستر خوبی برای آسایش مسلمان ها شده ضمن این که به اقلیت ها احترام بذاریم و...
باتوجه به این عرض کردم که اول به دین سپس به قوانین باید عمل کنیم.نه به این منظور که قانون رو زیر پا بذاریم.
راستش من راجع به این مسائل اطلاعات محدودی دارم و فقط عقاید شخصی خودم رو بیان کردم.اگر جاهاییش اشکال داشت یا برداشت بدی شد واقعا معذرت می خوام.

من در کتب فقهی و همینطور کتب تاریخی خیلی گشتم ، هرگز حرفی از اجبار حجاب در جامعه در دوران حکومت پیامبر ص و حضرت علی ع نبود!

آيه حجاب خطابش به مردان و زنان مؤمن و مؤمنه مى‌باشد و نه اهل كتاب ، همچنين برخوردى هم از پيامبر يا اميرالمومنين با اينگونه افراد در تاريخ گزارش نشده است

وقتی یک قانونی به وجود میاد ...

همه ی مردم یک باره اون رو نمیپذیرند و به احتمال زیاد به خاطر نو پایی برخی معتقدان و ستیزه جویی برخی مخالفان خلاف در انجام اون زیاد هست!!

پس این که در زمان پیامبر و حضرت علی حتی یک مورد هم از برخورد با بی حجابی و بد حجابی گزارش نشده ، یعنی در اون اجباری نبوده!

هر عقل منطقی این رو میپذیره!

پس وقتی در زمان خود حضرت هم اجباری نبوده چرا ما باید اجبار کنیم؟ ؟ ؟ ؟ ؟

____________________________________________________________________________________

پست اولم هم به طور کلی بررسی کردم از دید اسلامی قضیه اجبار حجاب در جامعه رو! :)

بالا