• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا بی حجابی و بد حجابی جرم است؟؟؟؟

پرسپولیسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان نجف اباد
شهر
نجف اباد
پاسخ : آیا بی حجابی و بد حجابی جرم است؟؟؟؟

ی سریتون حرف حق میزنید ی سری فقط شعار میدید از نظر من حجاب نباید اجباری باشه چ از دولت چ از خونواده ها چه از مدرسه بابا مگه زوره..ولی باید بگم این ازادی وقتی داده میشه ک جنبه های افراد بالانس باشه ن هر کثافت کاری ک خواستند بکنن ;))

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از میعاد :
منبع ارایه شده میتونی بری دنبالش.
دو تا بحث هس یکی اینکه منبع ارایه بشه دوم اینکه چ منبعی ارایه بشه.
در مورد اولی فکر نمیکنم بحثی باشه
در مورد اینکه چ منبعی ارایه بشه،مشکل من نیس که شما فلان رفرنس رو قبول نداری این مشکل خودته.حداکثرش میتونی بگیی من فلان منبع رو قبول ندارم و انتهاش این میشه که به نتیجه نمیرسیم ولی هیچ کس نمیتونه من رو مجاب کنه که برای اینکه طرف مقابلم حرفم رو قبول کنه باید رفرنسم مورد قبولش باشه.در این سطح گفت و گو یه همچین چیزی نیس.
و جالب اینکه شما منبع انگلیسی میخای...خود اینم توش کلی حرفه که از حوصله بحث خارجه و مسیر تاپیک رو منحرف میکنه.

حالا اینا به کنار.نکته جالب اینجاس که شما اومدی یه پست دادی کلن در مورد ارایه رفرنس معتبر حرف زدی در حالیکه خودت یه ادعا کردی هیچی هم به عنوان منبع ندادی :)
بازم به من که حداقل منبع داشتم ولی تو قبولش نداشتی. (;

ببینید بین حرف خود دانشگاه (قوانین اون دانشگاه) و یه کتابچه ی چاپ ایران که خودش تهش منبع نداره مسلماَ کتابچه چاپ ایران فاقد اعتباره!! همین موضوع که همین کتاب بدون منبع حرف می زنه خودش اونو از درجه اعتبار ساقط می کنه چه برسه به اینکه خود دانشگاه ها و سایت هاشون وجود دارن و به راحتی آدم می تونه بفهمه که همجین چیزی نیست!
واسم خیلی عجیبه که شما منبع فارسی رو قبول دارید و انگلیسی رو نه اونم توی یه بحثی که موضوعش دانشگاه های آمریکاس!! بله من منبع انگلیسی می خوام چون موضوع بحث اینو طلب می کنه شما هر وقت راجع به دانشگاه های داخل کشور بحث کردید من منبع داخلی رو از شما قبول می کنم!!
در مورد عدم ارائه منبع هم باید بگم که برای وجود چیزی منبع میارن نه عدم وجودش! با یه مثال قضیه رو شفاف می کنم : فرض کنید من ادعا کنم دانشمندی کشف کرده آدم ها 4 تا بال دارن بعد شما تحقیق می کنید می بینید همچین چیزی نیست آیا حالا من می تونم بگم برای عدم وجود این موضوع منبع بیارید؟ حالا به نظر شما این منم که باید برای حرفم منبع (معتبر) بیارم یا شما!
اگه منظور شما اون دامن ه که من جلوش نوشته بودم (حالا دلیلش بماند) دقیقاَ به دلیل مسائلی شاید متناسب هر سنی نباشه من منبع ندادم و با یه سرچ ساده پیدا می شد ولی بازم با این حال براتون پ.خ. می کنم.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

نمیتونم نقل قول کنم چون با گوشیم
در جواب ب میعاد :
یک- صحیفه نور دیگه چاپ نمیشه +چون چیزهای متناقض زیاد داشت+ و بعد از اصلا و باز بینی ب اسم صحیفه امام چاپ ش رو از سر گرفت!
(ک البته من نمیدونم چطوری اصلاح شد که ۲۱ جلد شد ۲۲ جلد :-" )
دوـ بحث وزارتخونه ها و اجبار حجاب در اماکن عمومی بعد از چاپ این روزنامه بود! (نه قبلش!) که اگر اشتباه نکنم یکی برای سال ۵۸ و یکی دیگه برای سال ۶۳ بود
:)

قبل از چاپ این روزنامه شاید امام حجاب رو شایسته بدونن اما هرگز اجباری برای داشتن حجاب در جامعه ب کار نبردن

بحث من هم دقیقا همین متناقض بودنه شعار و عمل هست!!!

این ک در زمان حساس انقلاب ک زن ها با لباس های سفید (اصطلاحا کفن پوش) به خیابان ها می اومدن هرگز حرفی از اجبار و محدودیت نبود
:) شعارشون آزادی و نون ارزان برق ارزان نفت ارزان بود، شعارشون دوستی با شرق و غرب بود

نه حجاب اجباری ،یارانه ، تحریم و...
حجاب فقط بخشی از شعار های متناقض بوده و هست ک میشه بدون دخالت توی بحث های سیاسی راجع بش حرف زد!!!

راستی از اون ۳ روزنامه ای که گذاشتم ۲ تاش متعلق به اطلاعات و یکی متعلق به کیهان هست که متاسفانه برای یکی سال دقیق ندارم (سایتی که ازش این عکس رو گرفتم فیلتره :-")
اما برای دو تا دیگه : روزنامه اطلاعات ـ ۲۰ اسفند ۵۷ ـ صفحه ی اول

+بعدا نوشت:
راجع ب پوشش دانشگاه های مختلف هم ک دادید باید برم راجع بش تحقیق کنم

به فرض درست بودن ابن قوانین محدود کننده برای تحصیل در دانشگاه های خاص یک کشور ، باز هم این مثال درستی برای توجیه محدودیت گسترده در ابعاداجتماعی نیست!

این که برای مثال همه ی پسر های مدرسه ایکس باید یونیفرم خاص بپوشن یا مثلا لباسی که رنگش یک دست باشه یا... هیچ وقت مورد انتقاد نیست ، و نمیتونه مثال درستی برای محدودیت باشه
این فکر کنم ب اندازه ای بدیهی باشه که نیاز به توضیح بیشتر نداشته باشه :)

* که البته اگر ثابت بشه یکی از همه ی این دانشگاه ها فاقد شرایط و ضوابطی ک نام بردید هستند ، ارزش کلش زیر سوال میره!
تحقیق میکنم تا چند روز آینده میگم :)

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

دوست خوبمون حرفشون رو با آیات و عبارات مذهبی شروع کردن.البته این بسیار خوبه ولی به نظر من اگه در انجمن گفت و شنود مسایل از نظر اجتماعی مورد بحث قرار بگیره خیلی بهتره....

در جامعه ای که حجاب قانون دین اکثر مردم و مصوب قانون اساسیه اونه، حجاب نداشتن یا بد حجابی یعنی توهین به مردم کشوره.

خیلیا فکر کردن حجاب فقط جنبه فردی داره که هر کس بخواد رعایتش کنه و هر کس نخواست رعایتش نکنه.

این یک قانون اجتماعیه و باید طبق قوانین اجتماعی هم با مجرمانش برخورد بشه.

البته از این مورد هم نباید گذشت که در قوانین جمهوری اسلامی چیزی به نام حجاب کامل قید نشده و همون صدق حجاب(ینی اگه کسی طرف رو میبینه بگه این حجاب داره) کفایت میکنه.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از matin320 :
دوست خوبمون حرفشون رو با آیات و عبارات مذهبی شروع کردن.البته این بسیار خوبه ولی به نظر من اگه در انجمن گفت و شنود مسایل از نظر اجتماعی مورد بحث قرار بگیره خیلی بهتره....

در جامعه ای که حجاب قانون دین اکثر مردم و مصوب قانون اساسیه اونه، حجاب نداشتن یا بد حجابی یعنی توهین به مردم کشوره.

خیلیا فکر کردن حجاب فقط جنبه فردی داره که هر کس بخواد رعایتش کنه و هر کس نخواست رعایتش نکنه.

این یک قانون اجتماعیه و باید طبق قوانین اجتماعی هم با مجرمانش برخورد بشه.

البته از این مورد هم نباید گذشت که در قوانین جمهوری اسلامی چیزی به نام حجاب کامل قید نشده و همون صدق حجاب(ینی اگه کسی طرف رو میبینه بگه این حجاب داره) کفایت میکنه.
خیر گفت و شنود اجتماعی تقریباً جایی از تلفیق عقاید! و نه صرفاً جامعه شناسی!
و دلیل این که من هم با منبع اسلامی آغاز کردم این بود که بگم طبق قواعد خود اسلام هم اجباری در حجاب نیست! :)

این پاسخ رو قبلاً دادم بخونید امیدوارم جوابتون رو بگیرید :

من در کتب فقهی و همینطور کتب تاریخی خیلی گشتم ، هرگز حرفی از اجبار حجاب در جامعه در دوران حکومت پیامبر ص و حضرت علی ع نبود!
آيه حجاب خطابش به مردان و زنان مؤمن و مؤمنه مى‌باشد و نه اهل كتاب ، همچنين برخوردى هم از پيامبر يا اميرالمومنين با اينگونه افراد در تاريخ گزارش نشده است

وقتی یک قانونی به وجود میاد ...
همه ی مردم یک باره اون رو نمیپذیرند و به احتمال زیاد به خاطر نو پایی برخی معتقدان و ستیزه جویی برخی مخالفان خلاف در انجام اون زیاد هست!!

پس این که در زمان پیامبر و حضرت علی حتی یک مورد هم از برخورد با بی حجابی و بد حجابی گزارش نشده ، یعنی در اون اجباری نبوده!

هر عقل منطقی این رو میپذیره!

پس وقتی در زمان خود حضرت هم اجباری نبوده چرا ما باید اجبار کنیم؟ ؟ ؟ ؟ ؟

طبق استدلال شما هر جا که اکثریت یک چیز ثابت رو بخوان ، باید حقوق اقلیت ، به خاطر این که به اکثریت توهین نشه، صلب بشه! مثلاً در کشورهایی که کمتر از 10% مسلمون داره هیچ عیبی نداره که حقوقشون ضایع بشه...

برای مثال فرانسه کار خوبی کرده که حجاب رو در ساختمان های دولتی منع کرده! (تازه فقط در ساختمان های دولتی!!!)

6lzpTWp0IyRevGp0JvG1oF72FZn9t.jpg

برای مثال در تمامی اون کشور هایی که الان سبز خیلی یواش هستند (زیر 10%) بهترین کار اینه که کشور بیاد با افراد با حجاب برخورد کنه!
دلیلشم اینه که توی کشوری که حجاب عرف نیست ، داشتن حجاب بر هم زدن نظم و یک نواختی جامعه هست و بی احترامی به بیتشر از 90% آدمی که دارن توی کشور زندگی میکنن!!!

آیا شما این برخورد رو میپذیرید؟ ؟ ؟

اگر آره که خودتونم دارید دقیقاً همین کار رو با اقلبت ها میکنید!!! :)

اگر خیر پس لدفاً خواستار حجاب اجباری در جامعه نباشید!!!!

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از Radikal :
خیر گفت و شنود اجتماعی تقریباً جایی از تلفیق عقاید! و نه صرفاً جامعه شناسی!
و دلیل این که من هم با منبع اسلامی آغاز کردم این بود که بگم طبق قواعد خود اسلام هم اجباری در حجاب نیست! :)

این پاسخ رو قبلاً دادم بخونید امیدوارم جوابتون رو بگیرید :

همه ی مردم یک باره اون رو نمیپذیرند و به احتمال زیاد به خاطر نو پایی برخی معتقدان و ستیزه جویی برخی مخالفان خلاف در انجام اون زیاد هست!!

پس این که در زمان پیامبر و حضرت علی حتی یک مورد هم از برخورد با بی حجابی و بد حجابی گزارش نشده ، یعنی در اون اجباری نبوده!

طبق استدلال شما هر جا که اکثریت یک چیز ثابت رو بخوان ، باید حقوق اقلیت ، به خاطر این که به اکثریت توهین نشه، صلب بشه! مثلاً در کشورهایی که کمتر از 10% مسلمون داره هیچ عیبی نداره که حقوقشون ضایع بشه...

برای مثال فرانسه کار خوبی کرده که حجاب رو در ساختمان های دولتی منع کرده! (تازه فقط در ساختمان های دولتی!!!)

6lzpTWp0IyRevGp0JvG1oF72FZn9t.jpg

برای مثال در تمامی اون کشور هایی که الان سبز خیلی یواش هستند (زیر 10%) بهترین کار اینه که کشور بیاد با افراد با حجاب برخورد کنه!
دلیلشم اینه که توی کشوری که حجاب عرف نیست ، داشتن حجاب بر هم زدن نظم و یک نواختی جامعه هست و بی احترامی به بیتشر از 90% آدمی که دارن توی کشور زندگی میکنن!!!

آیا شما این برخورد رو میپذیرید؟ ؟ ؟

اگر آره که خودتونم دارید دقیقاً همین کار رو با اقلبت ها میکنید!!! :)

اگر خیر پس لدفاً خواستار حجاب اجباری در جامعه نباشید!!!!

دقیقا همین طوره...

شما بحث اسلام رو کنار بزارید.داریم راجع به قوانین اجتماعی صحبت میکنیم(چرا اینو میگم؟ چون تمام مصداق هاتون از قوانین اجتماعیه نه حکم اخلاقی :) )

اگر در کشوری نمایندگان مردمش به این رای دادن که حجاب باعث بر هم زدن نظم عمومیه پس حتما باید با کسانی که حجاب اسلامی رو رعایت میکنن برخورد بشه.

نمیشه اقلیت برای اکثریت تصمیم بگیرند.

غیر از اینه؟

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

این تیکه قبلاً جواب داده نشد! الان جواب میدم!!!

این عکس ها رو ببینید :

14676_4.jpg

14676_6.jpg

14676_7.jpg

14676_10.jpg

14676_18.jpg

به نظر من و شاید هر آدم بی طرف دیگه ای این نوع پوشش جرم محسوب نمیشه!!! ولی خوب متاسفانه این ها مجرم هستند!!!

شما بحث اسلام رو کنار بزارید.داریم راجع به قوانین اجتماعی صحبت میکنیم(چرا اینو میگم؟ چون تمام مصداق هاتون از قوانین اجتماعیه نه حکم اخلاقی :) )

متوجه نشدم یعنی چی؟ :-/

اگر در کشوری نمایندگان مردمش به این رای دادن که حجاب باعث بر هم زدن نظم عمومیه پس حتما باید با کسانی که حجاب اسلامی رو رعایت میکنن برخورد بشه.

غیر از اینه؟

بله! غیر از اینه!!!

هر فردی یک سری حقوق ـی داره ، که این حقوق تحت حقوق بشر شناخته میشن میتونید در ایــــــــن جا مواده حقوق بشر رو بخونید :)

هر کشوری باید حداقل حقوق یک فرد رو رعایت کنه!!!

یک کشور و یک حکومت نمیتونه بدون رعایت حداقل حقوق انسانی قوانینش رو بچینه ، درست نیست ک تمامی کشور هایی که غیر مسلمونن حجاب اسلامی رو ممنوع کنند همونطور که درست نیست در کشور های اسلامی حقوق اقلیت ها صلب بشه!!!

مطمئناً اگر در چین ،خیلی از کشور های آمریکایی و اروپایی ، استرالیا ، کره جنوبی و ... حجاب منع بشه خود من به این حرکت اعتراض میکنم

چون داره حق یک انسان ضایع میشه!

و شما هم اگر انسان بی طرفی باشید قطعاً میپذیرید که این کار اشتباهـه!!!

در ضمن! حجاب از اسلام سرچشمه میگیره و ما اگه بخوایم تعالیم اسلام رو کنار بذاریم و اخلاقی و اجتماعی بحث کنیم!!!
شاید بتونیم تا حدودی حجاب رو توجیه کنیم اما نه به شکلی که الان هست

چون هیچ علم ـی چه روانشناسی و چه زیستی نیومده بگه که موی زن موجب تحریک مرد میشه!!!

شاید لباس های خیلی تنگ و بدن نما بتونن موجب تحریک بشن اما مو یا خیلی از سخت گیری هایی که در حال حاضر اعمال میشه رو به هیچ عنوان نمیشه پذیرفت!!!

پس باید به تعالیم اسلامی برگردیم!!!! وقتی که در زمان پیامبر و امام علی ع این اجبار نبوده چرا ما باید در کشور اجبار کنیم؟

من در کتب فقهی و همینطور کتب تاریخی خیلی گشتم ، هرگز حرفی از اجبار حجاب در جامعه در دوران حکومت پیامبر ص و حضرت علی ع نبود!

آيه حجاب خطابش به مردان و زنان مؤمن و مؤمنه مى‌باشد و نه اهل كتاب ، همچنين برخوردى هم از پيامبر يا اميرالمومنين با اينگونه افراد در تاريخ گزارش نشده است

ALA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد عزیز
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Radikal :
طبق استدلال شما هر جا که اکثریت یک چیز ثابت رو بخوان ، باید حقوق اقلیت صلب بشه! برای مثال در کشورهایی که کمتر از 1% مسلمون داره هیچ عیبی نداره که حقوقشون ضایع بشه...

یا جایی که اکثریت بگن باید دزد رو بندازیم توی سرب مذاب! باید این قانون اعمال بشه چون طبق توصیف شما "ما هرجابریم یه سری قوانینو باید بخاطر داشتن نظم اونجا رعایت کنیم که این برای جامعمونم لازمه "

علاوه بر این من در کتب فقهی و همینطور کتب تاریخی خیلی گشتم ، هرگز حرفی از اجبار حجاب در جامعه در دوران حکومت پیامبر ص و حضرت علی ع نبود!

بنیاد خانواده هم بستگی به فرهنگ داره
نه حجاب به طوری که طبق آمار رسمی ازدواج و طلاق ، کشور های شیلی ،ویتنام ،باهاما ، گواتمالا ، لیبی دارای کمترین آمار طلاق هستند! که البته حجاب در هیچ کدوم از این کشور ها اجباری نیست! :)

lمن گفتم نظره اکثریت باید اعماال بشه ولی مطمئنن نه هر نظری
نظرهایی که واقعن فایده داشته باشنو منطقیو و انسانی باشن
این همه مخالفی که برای بی حجابی هست واقعن نمیتونن فایده های حجابو نقض کننو برخلافشون حرف بزنن حتی اگه بخاد فقط از منظر اجتماعی بهش نگاه بشه و پای دینم وسط نیاد
این اکثریت خودشون رای دادن به حکومتی که بخاد با اسلام اداره بشه
اسلامم این اجازه رو داده که اگه خلاف اسلام کاری انجام بشه و ازحریمه خوده شخص به بیرون تجاوز کنه باهاش برخورد بشه
به قول دوستمونZ.N1994شما تو خونتون هرکاری که بخاین میتونین بکنینو کسی کاری نداشته باشه ولی اگه زیانش به بیرون برسه وآثاره بدش تو جامعه دیده بشه مسئله امر به معروف میاد وسط که اونم مراحل خاص خودشو داره
چرا کسی برای نماز نخوندن مجازات نمیشه؟؟؟؟
اینم که میگین هرکسی هر دینی بخاد داشته باشه فک کنم همه بدونن که به جز اسلام تمام دینا تحریف شدن و حجاب جزاساس دینای خدایی بوده حالا به شکل های مختلف ولی مطمئنن نه به صورتایی که الان ما توجامعه میبینیم ینی بعضیا با ظاهری که دارن نمیتونن واقعن ادعا کنن که ازیه دینه خدایی پیروی میکنن
واینکه اگر فردی یه ظاهره موجه داشته باشه کسی باهاش کاری نداره

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از Radikal :
به نظر من و شاید هر آدم بی طرف دیگه ای این نوع پوشش جرم محسوب نمیشه!!! ولی خوب متاسفانه این ها مجرم هستند!!!

متوجه نشدم یعنی چی؟ :-/

بله! غیر از اینه!!!

هر فردی یک سری حقوق ـی داره ، که این حقوق تحت حقوق بشر شناخته میشن میتونید در ایــــــــن جا مواده حقوق بشر رو بخونید :)

یک کشور و یک حکومت نمیتونه بدون رعایت حداقل حقوق انسانی قوانینش رو بچینه ، درست نیست ک تمامی کشور هایی که غیر مسلمونن حجاب اسلامی رو ممنوع کنند همونطور که درست نیست در کشور های اسلامی حقوق اقلیت ها صلب بشه!!!

مطمئناً اگر در چین ،خیلی از کشور های آمریکایی و اروپایی ، استرالیا ، کره جنوبی و ... حجاب منع بشه خود من به این حرکت اعتراض میکنم

چون داره حق یک انسان ضایع میشه!

و شما هم اگر انسان بی طرفی باشید قطعاً میپذیرید که این کار اشتباهـه!!!

در ضمن! حجاب از اسلام سرچشمه میگیره و ما اگه بخوایم تعالیم اسلام رو کنار بذاریم و اخلاقی و اجتماعی بحث کنیم!!!
شاید بتونیم تا حدودی حجاب رو توجیه کنیم اما نه به شکلی که الان هست

چون هیچ علم ـی چه روانشناسی و چه زیستی نیومده بگه که موی زن موجب تحریک مرد میشه!!!

شاید لباس های خیلی تنگ و بدن نما بتونن موجب تحریک بشن اما مو یا خیلی از سخت گیری هایی که در حال حاضر اعمال میشه رو به هیچ عنوان نمیشه پذیرفت!!!

پس باید به تعالیم اسلامی برگردیم!!!! وقتی که در زمان پیامبر و امام علی ع این اجبار نبوده چرا ما باید در کشور اجبار کنیم؟

چرا خودمونو گول بزنیم.واقعا بی طرفانه به قضیه نگاه کن.چند درصد مردم ما با این تیپ میان بیرون؟عدشون کم نیست...

من از سفر های داخل کشور به این نتیجه رسیدم که میانگین معقول حجاب تقریبا در مشهد و قم و تا حدی تهران بیشتر از هر جای دیگری رعایت میشه.کافیه یه سر به شهر های شمالی یا شهر های جنوبی مث آبادان و اهواز و ...بزنید.وضعیت حجاب خیلی بدتر از مشهد و قم و تهرانه.

چجوری این همه مجرم رو می خوان دستگیر کنن؟
خودمون هم میدونیم که خیلی خراب تر از این تصاویر در مملکت وجود داره و کسی بهشون کاری نداره.

حتی همون گشت ارشاد هم فقط یه زنگ به مادر پدر طرف میزنن و اونا رو مطلع میکنن.

منظور من از مصداق های اجتماعی همین صحبت کردن شما از حقوق بشر و قوانین اجتماعیه.شما داری از اینا صحبت میکنی بعد پای اسلام رو وسط میکشی و ...

پست های خودت رو یکم مرور کن و یه جانبه جلو بیا نه چند جانبه.

درباره قسمت آخر صحبتت راجع به حقوق بشر و اصلاح قوانین باید بهت بگم که سازمان ملل به هیچ وجه حق تغییر قانون اساسی یک کشور مستقل رو نداره.

(( اعلامیه جهانی حقوق بشر فی نفسه الزام آور نیست و تنها یکی از مصوبات مجمع عمومی در سال ۱۹۴۸ بود که نقش یک استاندارد برای همگان را ایفا می‌کند. مجمع همواره مسایل حقوق بشر را دنبال می‌کنند. )) منبع:وکیپدیا؛ حقوق بشر

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

lمن گفتم نظره اکثریت باید اعماال بشه ولی مطمئنن نه هر نظری
نظرهایی که واقعن فایده داشته باشنو منطقیو و انسانی باشن
این همه مخالفی که برای بی حجابی هست واقعن نمیتونن فایده های حجابو نقض کننو برخلافشون حرف بزنن حتی اگه بخاد فقط از منظر اجتماعی بهش نگاه بشه و پای دینم وسط نیاد

یاد بگیریم با استدلال منطقی حرف بزنیم یا منبعی ارائه بدیم!!
شما میگید نظر اکثریت اعمال بشه؟
در همین سمپادیا نظر سنجی شد قبلاً که به این صورت بود نتایجش:

6lzyoPMIXfO0fo1ZnJ3ELNCN1Q21i.jpg

و نظر سنجی های مشابه هم انجام شد که همه حاکی از اینه که اکثریت مردم حجاب اجباری رو نمیخوان و به حجاب اجباری نه میگن!

در ضمن فایده حجاب؟

نقض فایده حجاب؟

چقدر راحت حرف میزنید!!! بدون منبع بدون دلیل!!

توی آمار یک حرف قشنگی زده بود :

وقتی که اعداد و ارقام ونتایجی از آزمایش های علمی نداریم ، یعنی اطلاعی راجع به موضوع نداریم!

اولاً که خودتون گفتید تحکیم بنیان خانواده ، که من رد کردم و مثال های نقض عمده ش برای کشور هایی بود که اصلاً حجاب در اون ها اجباری نیست!!! و بنیاد خانواده بسیار محکم ـه!!!

حالا دلیل دیگه ای دارید بگید!!! :) خوشال میشیم از شنیدن دلایل منطقی ـتون! :)

این اکثریت خودشون رای دادن به حکومتی که بخاد با اسلام اداره بشه
اسلامم این اجازه رو داده که اگه خلاف اسلام کاری انجام بشه و ازحریمه خوده شخص به بیرون تجاوز کنه باهاش برخورد بشه
به قول دوستمونZ.N1994شما تو خونتون هرکاری که بخاین میتونین بکنینو کسی کاری نداشته باشه ولی اگه زیانش به بیرون برسه وآثاره بدش تو جامعه دیده بشه مسئله امر به معروف میاد وسط که اونم مراحل خاص خودشو داره
چرا کسی برای نماز نخوندن مجازات نمیشه؟؟؟؟

عقاید و افکار بعد از 30-40 سال ممکنه عوض بشه! :)

به حکومت اسلامی رای دادند اما در این حکومت اسلامی قرار نبود حجاب اجباری باشه در پست های ص قبل صفحاتی از روزنامه سال 57 ضمیمه کردم که بیانگر این بود که قبل از انقلاب آقای امام خمینی (ره)و آیت الله طالقانی به صراحت تمام گفتند که در حجاب اجباری در کار نیست!
و این جمله انقدر بدیهی بود که فکر نکنم بشه ازش برداشت دیگه ای کرد جز آزادی پوشش برای بانوان! :)

اینم که میگین هرکسی هر دینی بخاد داشته باشه فک کنم همه بدونن که به جز اسلام تمام دینا تحریف شدن و حجاب جزاساس دینای خدایی بوده حالا به شکل های مختلف ولی مطمئنن نه به صورتایی که الان ما توجامعه میبینیم ینی بعضیا با ظاهری که دارن نمیتونن واقعن ادعا کنن که ازیه دینه خدایی پیروی میکنن
واینکه اگر فردی یه ظاهره موجه داشته باشه کسی باهاش کاری نداره

این که شما فقط فکر کنید که خودتون درست فکر میکنید کار به دور از خردی هست!!!
دقت کنید که یک بودایی برای مثال! اعتقاد داره که دین خودش کامل ترین دین هست وگرنه عوض میکرده دینش رو! یا یک مسیحی و...!!!
درست مثل مسلمون ها که میگن دین ما دین کاملیه و تحریف نشده بالای 90% افراد متدین ادیان دیگه هم اعتقاد دارند که دین خودشون آخرین و کامل ترین دینه!!! پس نمیشه گفت چون من مسلمونم و همه بم گفتن که اسلام کاملترین دینه من این رو میپذیرم و بقیه رو ب ناقص بودن محکوم کنید! :)

در ضمن ظاهر موجه میتونه به صورت زیر باشه که به نظر من هیچ ایرادی نداره...

6lzAIcv14O1BMCEMNo2qhNAqjZwHT.jpg

یک لباس مشابه لباس بالایی همراه با یک شلوار که بدن نما نباشه !

آیا شما تضمین میکنید که کسی به من کاری نداره اگه با این پوشش برم بیرون؟

؟ ؟ ؟ ؟

چجوری این همه مجرم رو می خوان دستگیر کنن؟
خودمون هم میدونیم که خیلی خراب تر از این تصاویر در مملکت وجود داره و کسی بهشون کاری نداره.
حتی همون گشت ارشاد هم فقط یه زنگ به مادر پدر طرف میزنن و اونا رو مطلع میکنن.

پرونده سازی (که خود این در آینده تمامی جوانب شغلی و تحصیلی فرد رو مورد تهدید قرار میده) ، فشار روانی و عصبی ، محروم شدن از خیلی از ورزش ها ، محروم شدن از خیلی از تفریحات ، ... همه از دستاورد های حجاب اجباریه!!!

آیا این ها رو نادیده میگیرید؟

نامه الهام اصغری رو بخونید
95819037358149214177.jpg

جناب آقای مهندس سيد عزت‌الله ضرغامی
ریاست محترم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران

نام من «الهام اصغری» است. دختر شناگری که 21 خردادماه امسال به مدت 9 ساعت و بدون وقفه مسافت 20 کیلومتری را در دریای كاسپین شنا کرد، اما وزارت ورزش و جوانان با بهانه‌ای باورنشدنی از ثبت این رکورد شنای آزاد خودداری می‌کند و که تاکنون بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی به انعکاس این رخداد پرداخته‌اند.

در هفته گذشته پیام ویدئویی که در یوتیوب منتشر کردم هزاران بازدیدکننده داشته و از نقاط مختلف دنیا نیز صدها پیام‌های همدردی و حمایت دریافت کرده‌ام. حتی در شرایطی که جهان درگیر اخبار تحولات مصر و برکناری مرسی است و هر رخدادی درباره این کشور بلافاصله مخابره می‌شود و حجم بالایی از اخبار را به خود اختصاص داده، با این حال روزنامه‌های بین‌المللی به موضوع ثبت نشدن رکورد من با وجود داشتن حجاب اسلامی پرداخته‌اند.

اما حیرت‌آور است که از این سو جنابعالی و آقای علی مطهری، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در عوض دفاع از دختر محجبه ایرانی که رکورددار شنای آزاد بانوان کشورهای اسلامی است، ترجیح دادید تا مقابل دوربین رسانه‌ها بایستید و درباره شکیرا و خانم تماشاگر والیبال که پیراهن آستین کوتاه به تن داشت، با یکدیگر بحث و مجادله و شوخی کنید.
با آن که حتی روزنامه دولت نیز با تایید این رکورد تاکید کرده که لباس من کاملا اسلامی بوده و تنها گرفتار سلیقه شخصی خانم مرضیه اکبرآبادی شده‌ام، اما شما هیچ واکنشی نسبت به این بی‌عدالتی نداشتید و آن را نادیده گرفتید و در این مدت رسانه ملی یک کلمه هم درباره این موضوع صحبتی به میان نیاورده است.

آقای ضرغامی!

تا وقتی شما رئیس سازمان صداوسیما باشید، این رسانه اجازه ندارد هیچ اسمی از من ببرد. این‌جانب شما را حامی حق و عدالت‌خواهی نمی‌شناسم و روزی که رکورد شنای آزاد جهان را بشکنم، اگر در هر یک از شبکه‌های صداوسیما حتی یک خبر از من منتشر شود، به مراجع قانونی شکایت می‌کنم. شما فقط فوتبال ورزش را می‌دانید و به خاطر آن با هر مقامی هم درگیر می‌شوید، چون از هر لحاظ برایتان به صرفه است؛ پس به همان بپردازید و سودتان را ببرید، چون ورزش بانوان برایتان فقط دردسر است.

ما بانوان ورزشکار با کمک‌های دوستانه رسانه‌های دیگر، مشکلات خود را پیگیری می‌کنیم و به شما نیازی نداریم.

بدرود
الهام اصغری
15 تیرماه 1392
منبع: عصر ایران

× بقیه پستت فکر نکنم نیازی به پاسخ داشته باشه!!!
اگر نیازی دیدی بگو پاسخ میدم :)

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

والا اگه این از نظر شما ایراد نداره از نظر من داره...

رد نظر شما با نظر نقض من :)

حرف اصلی من سر قوانین اجتماعی بود. که خدا رو شکر قانع شدید.فکر نکنم دیگه نیازی به پیگیری بحث های انحرافی باشه

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از matin320 :
والا اگه این از نظر شما ایراد نداره از نظر من داره...

رد نظر شما با نظر نقض من :)

حرف اصلی من سر قوانین اجتماعی بود. که خدا رو شکر قانع شدید.

فکر نکنم دیگه نیازی به پیگیری بحث های انحرافی باشه

میشه ازتون بخوام واضح تر حرف بزنید؟ ؟ ؟ ؟

یعنی چی قانع شدم؟

خواهشاً به ضربدر ها "×" جواب بدید :

میگم باید پشت قوانین نوشته شده یک کشور دلایل و منطق و اخلاق وجود داشته باشه!!!

مثلاً این که راه بیوفتیم تو خیابون بی حجاب رو بگیریم ببریم پاسگاه ، پرونده سازی کنیم (که خود این در آینده تمامی جوانب شغلی و تحصیلی فرد رو مورد تهدید قرار میده) ،تحت فشار روانی و عصبی قرار بدیم فرد رو ، و یا محروم بشن از خیلی از ورزش ها ، محروم بشن از خیلی از تفریحات...

×تازه این تحت شرایطی هست که حتی دولت هم در ابتدای تشکیل ـش گفته "حجاب اجباری نیست"!!

6i0d23KkyErHwlnjO0vkquX1nKyrs.jpg

6i0dnBIGtDODWdoI5YsVlinq5TFnC.jpg

××به علاوه همین الان ـم نظرسنجی هایی که صورت میگیره میگه که اکثریت ایران حجاب اجباری رو نمیخوان! :)

(مشت نشونه خروار!)

6lzyoPMIXfO0fo1ZnJ3ELNCN1Q21i.jpg

×××و من اسنادی ارائه دادم که حتی در زمان پیامبر هم حجاب اجباری نبوده ، پس لزومی نداره که سخت گیری الکی کنیم! :)

حالا بگید چرا باید حجاب در جامعه اجباری باشه؟ :|

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از Radikal :
میشه ازتون بخوام واضح تر حرف بزنید؟ ؟ ؟ ؟

یعنی چی قانع شدم؟

سعی میکنم در عین سادگی جواب بدم که خیلی گیج نشی! :)

من گفتم، ((اگر در کشوری نمایندگان مردمش به این رای دادن که حجاب باعث بر هم زدن نظم عمومیه پس حتما باید با کسانی که حجاب اسلامی رو رعایت میکنن برخورد بشه.

غیر از اینه؟)) و شما این جمله رو نوشتید:

به نقل از Radikal :
بله! غیر از اینه!!!

بعد من این پست رو نوشتم.

منظور من از مصداق های اجتماعی همین صحبت کردن شما از حقوق بشر و قوانین اجتماعیه.شما داری از اینا صحبت میکنی بعد پای اسلام رو وسط میکشی و ...

درباره قسمت آخر صحبتت راجع به حقوق بشر و اصلاح قوانین باید بهت بگم که سازمان ملل به هیچ وجه حق تغییر قانون اساسی یک کشور مستقل رو نداره.

(( اعلامیه جهانی حقوق بشر فی نفسه الزام آور نیست و تنها یکی از مصوبات مجمع عمومی در سال ۱۹۴۸ بود که نقش یک استاندارد برای همگان را ایفا می‌کند. مجمع همواره مسایل حقوق بشر را دنبال می‌کنند. )) منبع:وکیپدیا؛ حقوق بشر

من دارم میگم وقتی نمایندگان کشور (نمایندگان مجلس یعنی خود مردم) قانونی جزو قوانین اساسی یک کشور قرار میدن، هیچ کس حق بر خورد با اون رو نداره حتی سازمان ملل.و این جمله رو آوردم:

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از matin320 :
سعی میکنم در عین سادگی جواب بدم که خیلی گیج نشی! :)

من گفتم، ((اگر در کشوری نمایندگان مردمش به این رای دادن که حجاب باعث بر هم زدن نظم عمومیه پس حتما باید با کسانی که حجاب اسلامی رو رعایت میکنن برخورد بشه.

غیر از اینه؟)) و شما این جمله رو نوشتید:

بعد من این پست رو نوشتم.

من دارم میگم وقتی نمایندگان کشور (نمایندگان مجلس یعنی خود مردم) قانونی جزو قوانین اساسی یک کشور قرار میدن، هیچ کس حق بر خورد با اون رو نداره حتی سازمان ملل.و این جمله رو آوردم:

من نمی فهمم این حرف شما چه ربطی به این که حجاب باید اجباری باشه یا نباشه داشت؟

یعنی دلیل منطقیتون اینه که "چون قانونه"؟

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

پرونده سازی (که خود این در آینده تمامی جوانب شغلی و تحصیلی فرد رو مورد تهدید قرار میده) ، فشار روانی و عصبی ، محروم شدن از خیلی از ورزش ها ، محروم شدن از خیلی از تفریحات ، ... همه از دستاورد های حجاب اجباریه!!!
بنظر خیلی غیر منطقی میاد اگ بهش فک کنی.من هر وقت رفتم بیرون خرید افراد بیشماریو دیدم ک حجاب افتضاحی داشتن.بد حجاب ب کنار خیلی جلب توجه میکردن.تو نزدیکانم هم این افراد کم نیستن.ولی تا حالا با موردی مواجه نشدم ک بخاطر حجابش براش پرونده ساخته شده باشه.ینی همه اون آدمای تو خیابون ک بد حجابن پرونده های کیفری دارن،نمیتونن برن تیمای ورزشی و ...؟؟؟ :O
من تا حالا دو سه مورد دیدم ک بخاطر فعالیت های سیاسی ممنوع الخروج شدن.فقط همین.دیگ دارین خیلی بزرگش میکنین. :D

منظور دوستمون از ظاهر موجه ی چیزی مث خودش بود.ینی با حجاب ولی نه لزوما چادری.موجه ینی جلب توجه نکنی.حالا شما اون شکلی برو تو خیابون ببین ممکنه کسی بهت نگاه نکنه.خودمونیم دیگه اون عکسه موجهه عایا؟؟

من فک میکنم حجاب اجباری توی قانون اساسی هست.خودتون اول پستا گفتید.خب قانون اساسی هم تا قبل از 12 فروردین 58 نوشته شده بود.ینی مردم ب حجاب اجباری رای دادن.البته درسته ک بعضیا فقط ب خاطر عوض شدن حکومت و خسته بودن از حکومت قبلی و بدون خوندن قانون بهش رای مثبت دارن.
هر چیزیو نمیشه با رای مردم انجام داد.مثلا:اگه بخوای با رای مردم تمام قوانینو تصویب کنی هزار تا نظر هست ک خب خیلیاش غیر کارشناسانه و احتمالا بر اساس نفع شخصیه.ولی مثلا میشه ب مردم گفت عایا با حکومت اسلامی موافقید؟(یا لیبرال یا جمهوری یا ..)اونا بگن بله.بعد همه قوانین از اسلام برداشت بشه.من با خیلی زیاد مطمئنم اگه بازم رای گیری بشه بیشتر مردم بگن اسلامو میخوایم.حالا نه 99% ولی بالاخره بالای 50%.اسلام رو خواستن ینی همه شو بخوای نه اونی ک دوست داشتی قبول کنی و دوست نداشتی بگی باید از بین بره.

ی چیزی راجع به اجباری بودن حجاب زمان پیامبر.من اینو چن وقت پیش شنیدم هنوز منبع درستی یادم نماد ولی پیدا کردم حتما میذارم.
خانم هند ب پیامبر گفت:همه چیز اسلام خوبه ب جز سه تا چیزش:روسری،برابری با غلاما و اون یکیشون یادم نمیاد.بعد پیامبر بهش میگن نمیشه از ی چیزیش خوشت بیاد از ی چیز دیگش خوشت نیاد و ازین چیزا
خب از این حدیث متوجه میشیم هند مجبور بوده روسری بپوشه.اگه انتخابی بود نمیپوشید.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از z.n1994 :
بنظر خیلی غیر منطقی میاد اگ بهش فک کنی.من هر وقت رفتم بیرون خرید افراد بیشماریو دیدم ک حجاب افتضاحی داشتن.بد حجاب ب کنار خیلی جلب توجه میکردن.تو نزدیکانم هم این افراد کم نیستن.ولی تا حالا با موردی مواجه نشدم ک بخاطر حجابش براش پرونده ساخته شده باشه.ینی همه اون آدمای تو خیابون ک بد حجابن پرونده های کیفری دارن،نمیتونن برن تیمای ورزشی و ...؟؟؟ :O
من تا حالا دو سه مورد دیدم ک بخاطر فعالیت های سیاسی ممنوع الخروج شدن.فقط همین.دیگ دارین خیلی بزرگش میکنین. :D
بد برداشت کردید!!!
منظورم این نبود اون هایی که به عنوان بد حجاب میگیرن محدود میشن!!!
منظورم این بود که حجاب کلاً یک عامل محدود کننده برای جامعه هست که این پرونده سازی هم بخشی از اون هست!!
ما همین الانشم توی خیلی از ورزش ها برای بانوان تیم نداریم و اعزام نمیکنیم برای مسابقات جهانی به علت حجاب!!
شما اگه اطلاع ندارید دلیلی بر غلط بودن استدلال من نیست!

من خیلی ها رو دیدم که پرونده دارند!!! که همین پرونده توی آینده طرف تاثیر داره!

منظور دوستمون از ظاهر موجه ی چیزی مث خودش بود.ینی با حجاب ولی نه لزوما چادری.موجه ینی جلب توجه نکنی.حالا شما اون شکلی برو تو خیابون ببین ممکنه کسی بهت نگاه نکنه.خودمونیم دیگه اون عکسه موجهه عایا؟؟

خودش که پسره!!!
+
از نظر عقلی اون لباس نه تنگه و نه بدن نما و نه تحریک کننده!!
من فک میکنم حجاب اجباری توی قانون اساسی هست.خودتون اول پستا گفتید.خب قانون اساسی هم تا قبل از 12 فروردین 58 نوشته شده بود.ینی مردم ب حجاب اجباری رای دادن.البته درسته ک بعضیا فقط ب خاطر عوض شدن حکومت و خسته بودن از حکومت قبلی و بدون خوندن قانون بهش رای مثبت دارن.
هر چیزیو نمیشه با رای مردم انجام داد.مثلا:اگه بخوای با رای مردم تمام قوانینو تصویب کنی هزار تا نظر هست ک خب خیلیاش غیر کارشناسانه و احتمالا بر اساس نفع شخصیه.ولی مثلا میشه ب مردم گفت عایا با حکومت اسلامی موافقید؟(یا لیبرال یا جمهوری یا ..)اونا بگن بله.بعد همه قوانین از اسلام برداشت بشه.من با خیلی زیاد مطمئنم اگه بازم رای گیری بشه بیشتر مردم بگن اسلامو میخوایم.حالا نه 99% ولی بالاخره بالای 50%.اسلام رو خواستن ینی همه شو بخوای نه اونی ک دوست داشتی قبول کنی و دوست نداشتی بگی باید از بین بره.

اولاً که حجاب خیلی فرق داره با قانون مجازات دزد یا قاتل !!!
توی دوران انقلاب هم هرگز توی روزنامه ها چاپ نشد که مثلاً "اعدام در کار نیست"
اما در همون دوران چاپ شد که حجاب در کار نیست
چون حجاب یک چیز خیلی کلی هست و توی زندگی روزانه یک فرد تاثیر میذاره!!!

در اسفند 57 در روزنامه ها " کیهان و اطلاعات " چاپ شد که حجاب اجباری نیست!

در سال 58 فقط در مراکز دولتی اجباری شد

در سال 63 اجباری شد و مردم سال 58 به جمهوری اسلامی رای دادند!!

و یکی از شعار های انقلاب هم این بود که حجاب اجباری نیست

الان اوکی ـه؟
ی چیزی راجع به اجباری بودن حجاب زمان پیامبر.من اینو چن وقت پیش شنیدم هنوز منبع درستی یادم نماد ولی پیدا کردم حتما میذارم.
خانم هند ب پیامبر گفت:همه چیز اسلام خوبه ب جز سه تا چیزش:روسری،برابری با غلاما و اون یکیشون یادم نمیاد.بعد پیامبر بهش میگن نمیشه از ی چیزیش خوشت بیاد از ی چیز دیگش خوشت نیاد و ازین چیزا

خب از این حدیث متوجه میشیم هند مجبور بوده روسری بپوشه.اگه انتخابی بود نمیپوشید.

دوست عزیز قبلاً اشاره کردم

این حدیث هم خطابش به مردان و زنان مؤمن و مؤمنه مى‌باشد و نه اهل كتاب ، همچنين برخوردى هم از پيامبر يا اميرالمومنين با اينگونه افراد (بی حجاب ها و بد حجاب ها) در تاريخ گزارش نشده است

این حدیث صرفاً میگه که اگر مسلمونی باید حجاب رو هم قبول داشته باشی!!!
و به اجبار اون در سطح جامعه اشاره ای نکرده !!

آیا اشاره ای شده؟ ؟ ؟

× ممنون از دیس هاتون :-"

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

خودش که پسره!!!
+
از نظر عقلی اون لباس نه تنگه و نه بدن نما و نه تحریک کننده!!
خودش منظورم الا بود.
لباسه ک اشکال نداره.من فک کردم منظورتون بدون روسریشه.ک خب واضحه چرا میگم اشکال داره.ولی اگه فقط لباسش منظورتون بود باید بگم من تا حالا خیلیارو دیدم ک فقط بلوز و شلوار پوشیدن ب اسم مانتو و شلوار.خیلی واضح کوتاه و تنگ بود لباسای این افراد.ولی یکی از اشناهامون ک این طوری هست تا حالا هیچ مشکلی واسش پیش نیومده.
اصلا تا حالا من تو دور و بریام کسیو ندیدم واسه حجاب بگیرن.خیلی کم هم شنیدم.نمیدونم چرا انقد روش تاکید میکنید.

خواهش میکنم.نظرمو دادم :D

ALA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد عزیز
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
پزشکی

این آزادی که میگین باید وجودداشته باشه توچنتا کشورهس؟
همه واسه منافعه مختلفه خودشون و یه سری سیاستا این ازادیارو میگیرن
تواون کشوری که به قول بعضیا ادماش با لباس خاب میرن میشینن سره کلاس عایا کسی حق داره باچادر بشینه؟؟؟؟؟
واقعن با محجبه ها باعدالت برخوردمیشه؟
پس هرجامعه یا جمعی برای اینکه به ویه سری اهدافش برسه یه تصمیماییی میگیره و یه قانونایی میذاره که بامتخلفاش برخورد میکنه
و اینکه میگین بخاطره حجاب محدودیت داریم کلن یه بحثه دیگس و اصن فک نمیکنم به اینجا مربوط بشه

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از ALA73 :
این آزادی که میگین باید وجودداشته باشه توچنتا کشورهس؟
همه واسه منافعه مختلفه خودشون و یه سری سیاستا این ازادیارو میگیرن
تواون کشوری که به قول بعضیا ادماش با لباس خاب میرن میشینن سره کلاس عایا کسی حق داره باچادر بشینه؟؟؟؟؟
واقعن با محجبه ها باعدالت برخوردمیشه؟
پس هرجامعه یا جمعی برای اینکه به ویه سری اهدافش برسه یه تصمیماییی میگیره و یه قانونایی میذاره که بامتخلفاش برخورد میکنه
و اینکه میگین بخاطره حجاب محدودیت داریم کلن یه بحثه دیگس و اصن فک نمیکنم به اینجا مربوط بشه

به غیر از کشور فرانسه ، در هیچ کشور اروپایی و آمریکایی دیگه ای توی قانون نوشته شدشون حجاب منع نشده!!!

اما خب تعداد مسلمون های کشور های غربی و آمریکا کمتره ، مثلاً کمتر از 10% مردم یک کشور مسلمونن که از این 10% هم شاید خیلی ها به حجاب اجباری اعتقاد این چنینی نداشته باشند

برای مثال اگر در ایران حجاب اختیاری بشه خیلی از افراد مسلمون شاید دیگه با حجاب قبل ـی که داشتند به خیابون ها نمیان! :)

وگرنه افراد معتقد در هر نقطه از دنیا میتونن پوشش دلخواهشون رو داشته باشند!

6lBQU2V2fUlrRyZjgcWEXsmb2dkpw.jpg

6lBQV16tm3IRbFlaurGtYdxWWmqAn.jpg

6lBQVQ5RYQBflW8S3OmmVXvH1QY3v.jpg

6lBQWhjkxlX3gwuLitiAl5uPPCStq.jpg

6lBQWunwC5dPMUlazHZAQJ8A1eX65.jpg

6lBQXiQ9Ouu6hdP20s4e9grjQ0eKC.jpg

6lBQXPJrqlXLPMXuM1PA55LcmYeeO.jpg

بعدا نوشت :
به متین : تا حالا از خودتون پرسیدید چرا حکومت ها و خط فکری سیاسی در کشور ها عوض میشه؟

برای مثال در ایران طی ۹۵ سال ۲ بار حکومت عوض شد....از قاجار به سلطنت مشروطه پهلوی و از سلطنت مشروطه به جمهوری اسلامی

چون قوانین نوشته شده در اون دوره مقبول مردم نبوده...

قوانین باید با فکر مردم سازگاری داشته باشه
باید دلیل منطقی داشته باشه

و گرنه مشخصه ک طبق قوانین نوشته شده ی ایران در حال حاضر بی حجاب مجرمه

. خود من حتی ماده و تبصره هاشم ذکر کردم...پس نیازی نبود بیاید بگید طبق قوانین این افراد مجرمن!!!

و داریم دنبال جواب های قانع کننده تری میگردیم :)

اون هم برای اجبار در جامعه نه اجبار فردي!!

yasamin77

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهبهان

به نقل از Hespride :
والا من حرفمو زدم و زیاد دوست ندارم اینجا هی حرفم تکرار بشه. اما بخاطر احترام به وقتی که گذاشتید و تایپ کردید عرض میکنم مجدد :)

جمله اولتون که خب ...!
جمله دومتون. اولا که قرار نیست توی هر کشوری هر روز بیان نظرسنجی کنن به نظرتون ماست وارد بکنیم؟ گندم تولید بکنیم؟ قانون بزاریم؟ بعد دوباره فرداش همه اینارو نظرسنجی کنن+ کلی مساله ی جدید.
شما واردات گندم و ماست رو با حجاب مقایسه می کنید؟!
اگر هم بخوایم قوانین دیگه رو در نظر بگیریم که اهمیتی مثل حجاب داشته باشن باید بهتون بگم که بله! اگه قانونی ایراد داشته باشه و مردم به اون قانون اعتراض داشته باشن باید عوض بشه. چرا هر چهار سال یه بار نماینده ی مردم و یا رئیس جمهور رو عوض می کنن؟ مگه همون مردم چهار سال پیش همین نماینده رو انتخاب نکردن؟تازه چهار سال چیز زیادی نیست در مقابل 34 سال!

دوما، شما چجوری اینقدر مطمئنید که اگه بازم رای گیری بشه، رای نمیاره جمهوری اسلامی؟
اولا که من توی جامعه ایران زندگی میکنم و توی یه کشور دیگه که نیستم! با مردم هم برخورد دارم. اگه جامعه ی ایران خیلی خوب و قشنگ و اسلامیه گشت ارشاد تو خیابون می گرده به مردم لوح تقدیر بده؟! دوما که به فرض هم که عده ی افرادی که جمهوری اسلامی نمی خوان کم باشه. آیا اونا نباید حق داشته باشن که راحت و آزاد توی کشور خودشون زندگی کنن؟ آیا باید فدای آدمای دیگه بشن؟ چرا اعتقادات مردم نباید آزاد باشه؟
سوما، که تکرار همون اولا هست! بازم قرار نیست هی رای گیری بشه. مثلا چرا هر ماه یه بار انتخابات ریاست جمهوری برگزار نمیشه؟ شاید کسایی که رای دادن دفعه قبل یه ماه بعد پشیمون بشن :|
ماهی یه بار نمیشه ولی 4 سال یه بار میشه :|

پاراگراف سومتون: تغییر کردن نشون دهنده ی پویایی و عدم تعصبه. نه سست بنیان بودن. شما خودتون بچه بودید حتما دوس داشتید خلبان/دکتر بشید. بعد تر احتمالا معلم . بعد ... اینا نشون دهنده ی سست بنیاد بودن شما نیست. بلکه نشون دهنده اینه که هرچه شناختتون بیشتر بشه، با توجه به شرایط زندگیتون، علایقتون و توانایی هاتون، فکر میکنید و نتیجه میگیرید که فلان چیز بهتره!
به این میگن پویایی و تفکر به جا و بدون تعصب :)

خب پس نظرتون درباره ی این که قوانین اسلام که مال 1500 سال پیشه رو بیایم تغییر بدیم تا با جامعه ی امروزمون تطابق داشته باشه؟ هان؟:| تا اسلام پویایی و تحرک داشته باشه!
وقتی اول انقلاب بگن ویدئو آزاد نیست بعد بیان آزادش کنن ینی چی؟ یعنی مردم قبلا با این چیزا از راه به در می شدن ولی الان نمی شن؟!
فرض کنید یه مادری به بچه ش بگه این چیز بده نباید بهش دست بزنی بعد دو روز بعد بیاد بگه نه فک نکنم چیز بدی باشه دست بزن عیب نداره. چیزی که بده تا وقتی که ماهیتش تغییر نکنه بده. جمهوری اسلامی بر اساس اسلام بنا شده اسلام هم آخرین دین خداست و قوانین الهی هم توی آخرین دینی که فرستاده تغییر ناپذیرن.اگه پایه و اساس این نظام هم درست بود هیچ وقت قوانین اش که بر اساس دین بودن تغییر نمی کرد.

و پاراگراف آخرتون: اینکه همه مردم باید دلیل قانون رو بدونن رو دقیقا از کجا اوردید؟ چه ربطی داره ؟ من به هیچ وجه نمیدونم چرا حداکثر سرعت اتوبان ها 120 تاست و نه 130 تا! پس این دلیل میشه که بهش عمل نکنم؟؟؟ یا مثلا نمیدونم چرا اگه فلان کارو بکنم 6 ماه باید برم زندان نه بیشتر نه کمتر. اینا یعنی اینکه نباید به قانون احترام بزارم؟
قرار نیست همه دلیل قانون رو بفهمن! اما قراره که همه به قانون عمل کنن. چون قانون نمیتونه انفرادی باشه و هرکس قانون خودشو داشته باشه. اصلا فلسفه ی وجود چیزی به نام حکومت یا دولت همینه!
قرار نیست از همون اول دلیل قانون ها رو بدونیم! آدم ها توی دوران زندگی شون با همه ی قانون ها سروکار ندارن. فقط عده ای از اونها به زندگیشون مربوطن. حالا اگه کسی با قانونی مشکلی داشته باشه اول میره در مورد علتش تحقیق می کنه. خب حالا اگه دلیل اون قانون اشتباه بود یا قابل قبول نبود مشخصه که اون قانون ایرادی داره و باید عوض بشه.
مثلا به شما میگن باید موقع رانندگی کمربند ایمنی بزنی و اگر نزنی جریمه میشی. شما هم با کمربند مشکل داری. با یه ذره تحقیق می فهمی دلیل اون چیه و از این به بعد باید با رعایت قانونی که قبولش داری جون خودتو محافظت کنی.
این رشته سر دراز دارد...
ولی حرف آخرم اینه که اون موقع حجاب نداشتن اجباری بود و الان که حجاب داشتن اجباریه. هممون دیدیم که مردم چه طور از کشف حجاب ناراضی بودن و الان بعد از سالها از حجاب اجباری ناراضی اند. سرنوشت هر دوی اینها یکی خواهد بود و سرنوشت هر کشوری که اجبار و زور توش باشه.

بالا