• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حضوردرس عربی درکتب درسی

آیاشماباحضوردرس عربی درکتب درسی موافقید؟

• رای‌دهندگان
    128
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : حضوردرس عربی درکتب درسی

اگه منطقی فکر کنیم می بینیم که عربی کامل ترین زبان دنیاس پس یاد گرفتنش خیلی خوبه.
چون زبان قران هم هس خیلی مفیده.
من دوسش نداشتم صرفا به خاطر معلممون عاشقش شدم.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از hastikhanoom :
اگه منطقی فکر کنیم می بینیم که عربی کامل ترین زبان دنیاس پس یاد گرفتنش خیلی خوبه.
چون زبان قران هم هس خیلی مفیده.
من دوسش نداشتم صرفا به خاطر معلممون عاشقش شدم.

کامل ترین زبان دنیا با دقیق ترین زبان دنیا با کاربردی ترین زبان دنیا با درامد زا ترین زبان دنیا فرق داره!

ببینید یه زبون می تونه کامل باشه! می تونه دقیق باشه. ولی دقت و کامل بودن یک زبون به معنی پر کاربرد بودنش نیست. همونطور که میبینیم بین زبان فرانسوی و پیچیدگی هاش و زبان انگلیسی. این زبان انگلیسی هست که کاربرد بیشتری داره ( نمیشه تاثیر تکنولوژی و پیشرفت علم رو تو این برتری فراموش کرد یعنی سادگی زبان انگلیسی به همراه قدرت بیشتر نظامی و علمی کشور های انگلیسی زبان )

ما عمر طولانی ای نداریم که وقتمون رو به مطالعه ی بحث های اختصاص بدیم که برامون فایده ای ندارن. اینکه یک نفر به زبان عربی به هر دلیلی علاقه مند باشه جدا از این هست که اون درس برای تمام مردم واجب باشه.

یه درس مثل ریاضی و فیزیک و زبان ملی کشور لازمه. (‌چون همه بهش نیاز دارن )‌ولی شما به علت علاقت مثلن به مبحت توپولوژی و روش هاش برای اثبات سوال نمیای این درس رو بذاری تو ابتدایی! چون علاقه ی تو لزومی نداره علاقه ی همه افراد باشه.

ببینید با این ترتیب باید می پذیرفتیم که کتاب مقدس هم نباید ترجمه هاشو مردم می خوندن! همه باید حتا امروز هم کتاب مقدس رو به لاتین بخونن! ولی خوب میبینیم ادم هایی هستن که لاتین بلد نیستن و ترجمه هارو می خونن.

ما هم می تونیم ترجمه قرآن رو بخونیم ( اگه بخوایم ) درسته که هیچ چیز یک اثر ادبی به زبان اصلیش نمیشه. ولی لزومی نداره حتا همه ی مردم به همین دلیل برن اون زبون رو یاد بگیرن. مسلمن جنبه های ادبی زبان فرانسوی و ایتالیایی خیلی بیشتر از زبان عربی هست. ولی مردم همه نمیرن فرانسه و ایتالیایی یاد بگیرن تا اثر های نویسنده های فرانسه و ایتالیایی رو بخونن.

پس بهتره دلیل عاقلانه تری بیارین.

n-kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

به نظر من بهتره ادم ربان های زنده دنیا رو یاد بگیره بهصورت کاربردی خیلی بهتره.... ما اگه عربی رو بلد نباشیم هیچ اتفاقی برامون نمیوفته خود عربا از یک دم هموشون انگلیسی رو مثل بلبل حرف میزنن ولی ما تک و توک میتونیم انگلسی رو حرف بزنیم.... عربی که ما تو مدرسه یاد میگیریم حتی برا بهتر یاد گرفتن قران هم کمکمون نمیکنه چون همش قواعده...... حتی شاید 99 درصد بچه ها چیزی رو که از عربی یاد میگرین بعد از مدتی فراموش میکنن چون هیچ گونه استفاده ای ازش نمیکنن ولی زبان انگلسی رو به دفعات میشه ازش استفاده کرد.... ما ایرانییا که سخت ترین زبان دنیارو حرف میزنیمتوانایی یادگیری خیلی زبون ها رو داریم همون طور که دانش اموز امریکایی که میتونه به زبون های زیادی حرف بزنه شیرین ترین زبانو سخت رین زبان دنیا فارسی هست.......پس سعی کنید زبان فارسی روبالاتر از همه زبان ها بدونین..... ما حتی اگه فرانسه هم یادبگیریم یا چینی خیلی به دردمون میخوره.. هر چند زبان عربی هم باید اشنایی داشته باشیم چون زبان قران هست... ولی باید کاربدی باشه کلا من با تدریس زبان عربی مخالفم.... [-(

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از n-kh :
حتی شاید 99 درصد بچه ها چیزی رو که از عربی یاد میگرین بعد از مدتی فراموش میکنن
بعد از مدتی؟؟؟
طول عمر عربی فقط تا دقایقی پس از امتحانه :))

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

من فقط می‌گم بریم فرودگاه، یکی از این عربا رو بیاریم و یکی از این سوالایِ مسخره ای رو که به ما از قواعِد می‌دن بذاریم جلوش.

بعد من کشته‌یِ این استثناها هستم، هرجا می‌خواسته این زبون دچارِ زحمت شه یه درجه بیش‌تر بچرخه اینا یه استثنا اضافه کردن که مبادا نیم ژول بیش‌تر انرژی مصرف کنن. :|

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Mysterious Quéèn :
من فقط می‌گم بریم فرودگاه، یکی از این عربا رو بیاریم و یکی از این سوالایِ مسخره ای رو که به ما از قواعِد می‌دن بذاریم جلوش.

بعد من کشته‌یِ این استثناها هستم، هرجا می‌خواسته این زبون دچارِ زحمت شه یه درجه بیش‌تر بچرخه اینا یه استثنا اضافه کردن که مبادا نیم ژول بیش‌تر انرژی مصرف کنن. :|

ببینید خود عرب زبان ها هم تقریبن درس هایی مشابه درس مارو می خونند و تقریبن درس قواعدشون از جمله درس هایی هست که اگه با هر کدوم از این سوریه ای ها در بارش حرف بزنید در دانشگاه یک دفعه افتادن!

مثل درس زبان فارسی ما. خوب یاد گیری قواعد فایده داره برای یک نویسنده. برای یک زبان شناس نه برای حرف زدن عادی.
شما با صرف خوندن قواعد انگلیسی نمی تونید به این زبان مکالمه کنید. باید جمله ببینید. وقتی جمله های بیشتری ببینید خود به خود مغزتون با شکل جمله بندی اشنا میشه. با کلمات بیشتر.

این روش درس دادن کلن اشتباه برای کسایی که می خوان شروع به یادگیری یک زبان بکنن.

Mah O_o

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

حاضرم تمام کلماتشو حفظ کنم ولی روخونی ندم...
افتضاحه...متنفرم ازش :-&

• لایک
امتیازات: niky

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

آخه این چ کاریه کابوس شبام شده این عربی 5روز دگ کنکور دارم بخاطر تنفرم هنو سراغش نرفتم
آخه مارو چیکار ب ایجور زبونا

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

من که کاملا مخالفم :|

به نظر من یه درس اضافیه که میخوان الکی تو ذهنای گرامی بچپونن! :|

ترجیح میدم زبان ترکی یاد بگیرم تا عربی! چون بیشتر به کارم میاد

الانم دیگه کمتر کسی به یادگیری زبان عربی نیاز داره...

به هر حال درس چندان آسونی هم نیست که بگیم: اشکال نداره حالا اینم روش...!

ولی اینطوریم میشه گفت که کم از عربای عزیز دیدیم؟ اینم روش...! L-:

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

اینکه میگن مکالمه بلد نیستیم و... خب در مورد زبان انگلیسی هم همینطوره. تو مدرسه که ما مکالمه یاد نگرفتیم تا حالا!
مدارس گویا فقط تو حوزه دستور زبان کار میکنن. از مکالمه هیچ خبری نیست.
البته من مکالمه عربیم فکر کنم از انگلیسیم بهتر باشه چون زیاد رفتم عراق. البته که مثل زبان فارسی زبان محاوره عربی که باهاش حرف میزنن همون له شده زبان کتابیشونه! ما که دستور زبان بلدیم وقتی حرف میزنیم باهاشون میتونیم منظورو بفهمونیم بهشون ولی عکسش واقعا سخته!!!

• لایک
امتیازات: N@R

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

عربی برای من که کلا عمومی نمیخونم خیلی هم خوب بود :-"