• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کمی تفکر و نه جبهه گیری!(+14)

شما میخواهید با شخصی از جنس مخالف (هم سن)رابطه ای عادی(نه احساسی) برقرار کنید، نظر پدر و مادرتان؟

• رای‌دهندگان
    319

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز
پاسخ : کمی تفکر و نه جبهه گیری!(+14)

به نقل از venusi :
من همه ده صفحه رو نخوندم....اما صفحه اولو ک خوندم... ی سوال آیا شما واقعا فکر میکنید ک توی ایران چنین جاهایی نیست...فقط اسمش فاحشه خونه نیست ولی هست با اسمای دیگه و ی سری کلاهای شرعی...!
البته غیر شرعیش هم هستا =))

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از RF (آر.اِف) :
البته غیر شرعیش هم هستا =))

البته ک هست....اما اینجور ک من خوندم بحث رو مکانایی بود ک قانونین

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از venusi :
البته ک هست....اما اینجور ک من خوندم بحث رو مکانایی بود ک قانونین
غیر قابل باوره !

البته من یه جا خوندم قرار بود شبکه یک از ساعت 2 نصفه شب به بعد پ**ن اسلامی پخش کنه.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خب ! :)

اگر میخواهید مردم یک کشور را از مسائل سیاسی دور کنید ، افکار آن مردم را به سمت مسائل جنسی سوق دهید .( افلاطون )

اگر میخواهید کشوری را به ویرانه بکشید ، درب فاحشه خانه های آن را ببندید. (برنارد شاو)

نظر شما چیه؟ فک نمیکنین یکی از مشکلات اصلی جامعه ما اینه ؟

که به ما یاد داده نشده به ادم ها به چشم " آدم " نگاه کنیم ، نه "مرد" یا "زن" بودنش رو ببینیم...

و همین شرایط ـه که باعث میشه روزانه 10ها خبر تجاوز ، قتل به علت سوء ظن ، قتل به خاطر خیانت و... بشنویم.

پ.ن: خواهش میکنم کسانی که جنبه بحث راجع به این موضوع رو ندارن پستی ندن تا دعوا و جنجالی هم پیش نیاد ، میخوایم بحث به جایی

درست برسه و جمع بندی ـش کنیم.. :)
شاید بهتر باشه ارتباط با جنس مخالف در حد کم وجود داشته باشه.ولی دیگه فاحشه خانه زیاده رویه!شما همه چیرو از دید منطق و فلسفه نگاه می کنین.این کار درست نیست خب!
جامعه یه سری هنجار داره.ارزش داره(منظورم خرافات نیست).الان من واقعا قبول دارم این رو که باید ارتباط باشه(ولی کم به هر حال.دلیلشو میگم).مثلا من 2 سال پیش کلاس زبانمون مختلط شد.واقعااااااا به مشکل برخوردم.موقع لکچر دادن،اسپیکینگ و ... .آخرش مجبور شدم کلاسو عوض کنم!ولی الان که 2 سال گذشته و خیلی جاها تو این موقعیت ها قرار گرفتم.عادت کردم و واقعا "هیچ" مشکلی ندارم.آخه من نمی دونم وقتی تو اسلام مختلط بودن کلاس درس حرام نیست پس چرا الان با مختلط بودن به شدت برخورد میشه :|
دلیل اینکه ارتباط کم باشه:هم وقت گیره هم تمرکزو به هم میزنه!

آخرین ویرایش:

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
خب ! :)

اگر میخواهید مردم یک کشور را از مسائل سیاسی دور کنید ، افکار آن مردم را به سمت مسائل جنسی سوق دهید .( افلاطون )

اگر میخواهید کشوری را به ویرانه بکشید ، درب فاحشه خانه های آن را ببندید. (برنارد شاو)

نظر شما چیه؟ فک نمیکنین یکی از مشکلات اصلی جامعه ما اینه ؟

که به ما یاد داده نشده به ادم ها به چشم " آدم " نگاه کنیم ، نه "مرد" یا "زن" بودنش رو ببینیم...

و همین شرایط ـه که باعث میشه روزانه 10ها خبر تجاوز ، قتل به علت سوء ظن ، قتل به خاطر خیانت و... بشنویم.

پ.ن: خواهش میکنم کسانی که جنبه بحث راجع به این موضوع رو ندارن پستی ندن تا دعوا و جنجالی هم پیش نیاد ، میخوایم بحث به جایی

درست برسه و جمع بندی ـش کنیم.. :)
خب این تا حدودی درسته از نظر من...یه جایی خونده بودم مسائل جنسی میتونه برگه برنده خوبی برای سیاست یه کشور باشه...حکومت میتونه ازش کلی سود ببره...

وقتی یه انسان تمام فکر و ذکرش بشه امیال جنسیش دیگه نمیتونه به جامعه سود برسونه و انگار دچار یه جور جنون میشه!
و به نقل قول از عزیزی انسان همیشه باید تو مسائل جنسی چاچوب خاصی تعریف کنه وگرنه جنبه شو نداره...
راجع به دوستی با جنس مخالف و...خب افراط و تفریط هر دو به یک اندازه مخرب هستن...الانم داریم تو ایران نتیجه محدود کردنو میبینیم...
با سرکوب زیاد ملت مریض شدن..مریض جنسی..مثل یه گرگ گرسنه ان..
خب فکر میکنم به نفع سیاست فعلی ایرانم باشه که بیشتر افراد به فکر اینجور مسائل باشن تا مسائل انسانی!
نمیدونم زدن فاحشه خونه یا یکسری مکان ها برای اینجور افراد کافیه یا نه..
چون خیلی جاها با این کار نتیجه گرفتن و خیلی جا هم نگرفتن..
اگه ایران رو در نظر بگیریم خب میگن قبل انقلاب اینجور مکان ها بوده و جواب هم داده..ولی الان فکر میکنم وضعیت وخیم تر از اینا باشه..این افراد دیگه بیمارن باید یه پروسه درمان بگذرونن..

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
اگه ایران رو در نظر بگیریم خب میگن قبل انقلاب اینجور مکان ها بوده و جواب هم داده.
منبع حرفتون رو مشخص کنید لطفا .

ضمنا ، سندی دارید ک آیا توی غرب ک این مسائل آزاد تره ، آمار تجاوز پایین تره ؟!
من مخالف این رو" شنیدم ". اما سند قابل دفاعی ندارم .
شما اگر سند قابل دفاعی دارید بفرمایید . یه مرکز آمار بی طرف .

ببینید در مورد موضوع روابط با جنس مخالف . من واقعا طرفدار اینم که روابط (دوست دختری - دوست پسری ) آزاد باشه . به عنوان یه مسلمون مذهبی هم اینو عرض می کنم . از نظر من توی خود اسلام هم راه براش هست . اما عرف حامعه ما اجازه این رو نمیده ک این کار رو بکنیم . ب نظرم ازدواج موقت راه حلی هست ک اسلام برای این سن ها گذاشته . می تونی راحت توی عقد ازدواج موقتت هم شرط کنی ک این ازدواج برا رابطه جنسی نیست و صرفا رابطه دوستانه است . هم پدر مادر تو و هم پدر مادر اون اینو قبول کنن و همه بدونن . این ازدواج موقت در واقع فرق آنچنانی با روابط دوست دختر-دوست پسری نداره . (البته ، ممکنه تو ایران این شکلی نباشه ، اما تا اون جائی ک توی فیلم ها دیدم ؛ توی کشور های غربی پدر و مادر هم خبر دارن و مشکلی ندارن.)صرفا از نظر شرعی تایید شده .
اما عرف جامعه این رو اجازه نمیده .

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
در مورد اصل موضوع فعلا چیزی نمیگم اما در مورد جدا کردن دختر پسر در محیط آموزشی که دوستان اشاره کردن باید این مواردو در نظر گرفت:
1-آیا دختر و پسر در یک سن ب بلوغ جنسی می رسند؟
2-ایا نیازهای یک دختر 10 ساله با یک پسر 10 ساله برابر است؟
3-در مورد احساسات چطور؟
و...
با توچه به تفاوت های فوق آیا نشاندن پسر و دختر 10 ساله سر یک تعالیم و تربیت و سر یک صحبت درسته؟

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
در مورد اصل موضوع فعلا چیزی نمیگم اما در مورد جدا کردن دختر پسر در محیط آموزشی که دوستان اشاره کردن باید این مواردو در نظر گرفت:
1-آیا دختر و پسر در یک سن ب بلوغ جنسی می رسند؟
2-ایا نیازهای یک دختر 10 ساله با یک پسر 10 ساله برابر است؟
3-در مورد احساسات چطور؟
و...
با توچه به تفاوت های فوق آیا نشاندن پسر و دختر 10 ساله سر یک تعالیم و تربیت و سر یک صحبت درسته؟

در مورد جدا کردن. من حس میکنم درسته در مورد دبیرستان ها جدا باشه . صرفا نظر شخصیمه . چون می بینم همین الان ک جدا نیست ؛ چه افتضاحی ب بار میارن بعضی از این دوستانمون . ما صرفا مدرسه فرزانگان صد متر فاصله داریم . اما این همه رابطه ... ربطی ب محدودیت و این بحث ها هم ب نظرم نداره . چون پرسیدم ازشون و خیلی هاشون میگفتن خانواده می دونه ما با افرادی در ارتباطیم و ما رو آزاد گذاشته . پس محدودیتی سر راهشون نبوده جز این ک سر کلاس فیزیک کنار هم نبودن . جدا میگم ؛ آدم میشناختم زنگ تفریح ها هم میرفتن همو می دیدن و تماس میگرفتن . خب بقیه روز هم مثل همین می گذروندن . فکر نمی کنم محدودیت اساسی هم داشته باشن . عکس هاشون رو دیدم با هم قلیون کشیدن ، با هم رستوران رفتن ، تولد هم رفتن ، خونه هم رفتن وقتی خالی بوده ( توجه : مشکل خاصی بهم نزدن .) اینا ؛ باعث میشه ب این نتیجه برسم اینا اگر آزاد تر از این بودن و مدرسه هاشون هم یکی بود ، دیگه واویلا .
ضمن این ک من چند تایی ک میشناختم ، بیشترشون با طرفشون اختلاف سنی داشتن .

اما موافقم تو دانشگاه تفکیک نشیم ؛ چون اعتقاد دارم اون دوره دوره ای هست ک آدم واقعا یه ذره بزرگ تر شده و می تونه یه سری چیز ها رو کنترل کنه و واجبه ک آدم توی این شرایط قرار بگیره تا جو واقعی جامعه رو لمس کنه . اما برای دبیرستان زود میدونم . چون هنوز هورمون های آدم تنظیم نیست !

پ.ن جدی : دنبال جانماز آب کشیدن نیستم ، ولی این ها رو واقعا فقط شنیدم و تجربه نکردم . هر چند می دونم تو این سمپادیا کسی خیلی بهش بر نمی خوره و بی مذهبی عادیه .

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
منبع حرفتون رو مشخص کنید لطفا .

ضمنا ، سندی دارید ک آیا توی غرب ک این مسائل آزاد تره ، آمار تجاوز پایین تره ؟!
من مخالف این رو" شنیدم ". اما سند قابل دفاعی ندارم .
شما اگر سند قابل دفاعی دارید بفرمایید . یه مرکز آمار بی طرف .
اگه دقت کنید گفتم اینجور چیزا در بعضی کشور ها جواب داده در بعضی هم نداده...نگفتم کلا غرب وضعش عالیه و هیچ امار تجاوزی وجود نداره...و ضمنا این هم گفتم که افراط هم میتونه مثل تفریط مخرب باشه...
در رابطه با پهلوی هم سند زیاده اما چون تاکید دارید بی طرف باشه...من سراغ ندارم چون اونهایی که امار رو ارائه دادند یک جورایی یا از جمهوری اسلامی دفاع کردن یا از حکومت پهلوی!
اما اگه از نظر شنیدن باشه که من خیلی شنیدم"اون موقع اینجور مکان ها بود اون هایی که میخواستن میرفتن و خودشونو تخلیه میکردن و دیگه جامعه رو به گند نمیکشیدن"
خب الان تو جامعه ما این جور افراد خیلی هستن که با این جور مسائل محیط رو الوده میکنن...
در ضمن این که پای غرب رو بیاریم وسط که چون تو غرب تجاوز وجود داره، دلیل نمیشه که ما خودمونو توجیه کنیم پس اینا عادیه و دنبال راه فرار باشیم که مشکل رو حل نکنیم..

نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
فیزیک
اگه این رابطه ها رو از منظر فردی بهش نگاه کنیم این نوع دوستی ها شبیه یه تیغ دو لبه هستش یعنی هم میتونه خیلی عالی و سازنده باشه و هم میتونه مخرب باشه .منظورم از مخرب و یا سازنده برای جامعه نیست برای خود فرد هستش. دوستان گفتن وابسته شدن در این رابطه ها اشکال نداره ، من با نظرشون مخالفم . چون که اول اینکه اگه این وابسته شدن دو طرفه نباشه ،یعنی اینکه تنها یک طرف به فرد مقابل وابسته بشه ، این نوع رابطه موجب اذیت هر دو طرف میشه و در اغلب مواقع منجر به بهم خوردن رابطه میشه و از نظر روانشناسان هم (تا جایی که بنده میدونم) این نوع رابطه معمولا رابطه سازنده ای نمیشه برای فرد. حالا اگه فرض کنیم علاقه شدید و وابستگی دو طرفه باشه خوب موانع زیادی وجود داره که موجب اذیت هر دو طرف میشه . اگه این رابطه توی سن کم شکل بگیره چون انسان در این دوره ها به طور دائم تغییر می کنه وهنوز تسلط کافی بر افکار و احساساتش نداره احتمال اینکه احساساتش نسبت به فردی پایدار بمونه کم هستش و در سنین پایین مثلا زیر 18 سال افراد به این پختگی لازم نرسیدن که بتونن احساسات شدیدشون رو نسبت به هم کنترل کنن . در کل به نظرم رابطه در حد معمول مثل دوستی های عادی خوبه ولی رابطه های صمیمی تر با توجه به تجربه شخصیم (خیلیا رو در اطرافم دیدم البته خودم میدونم تجربه تعداد محدودی آدم مثلا بیست نفر اصلا برای نتیجه گیری کافی نیست) معمولا به خود فرد آسیب میزنه .
از نظر جامعه هم راستش من قبلا خیلی در این زمینه فکر کردم ولی به راه کاری مناسب برای رسیدن به جامعه ای از این لحاظ سالم باشه به ذهنم نرسید . همونطور که تقریبا هیچ کشوری در جهان از این لحاظ به سطح فرهنگ مورد نیاز نرسیده . و به نظرم کشور ما در زمینه فرهنگ سازی خیلی عقب هستش و این جور مسائل با فرهنگ سازی حل میشه نه با قانون گذاری.
در مورد مختلط شدن مدارس هم نظر بنده اینه که اینکار تا فرهنگ صحیحش برای خانواده ها در جامعه ترویج داده نشده بهتره این کار انجام نشه .

راستی این جا هر چقدر هم از این بحث ها(مختلط شدن مدارس مثلا) بشه تصمیم گیرنده های کشور کاری با نظر امثال ما ندارن و نظراتشون هم بعید هستش به مذاق قشر جوان خوش بیاد:)):))

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
"اون موقع اینجور مکان ها بود اون هایی که میخواستن میرفتن و خودشونو تخلیه میکردن و دیگه جامعه رو به گند نمیکشیدن"
ببینید ، می دونم دیس خواهم خورد و خیلی ها مخالف خواهند بود . اینو درست میگید ک طرف ما فقط غرب نیست . اما این ک واقعا گذشته ایران چه شکلی بوده نمیدونیم .

منطق من اسلامه . توی اسلام داریم : ولاتقربوا الزنا . یعنی به زنا نزدیک هم نشید . چون هر چی نزدیک تر بشید این مساله جنسی به جای این ک فروکش کنه ، اتفاقا بیشتر هم میشه . من خودم یاد ندارم توی آیه ای از قرآن باشه که به چیز دیگری حتی " نزدیک هم نشیم " . قرآن ب خیلی چیز ها گفته حرام . از خیلی چیز ها نهی کرده اما این ک " نزدیک هم نشوید " مربوط ب این مساله است . خب ، طبق این منطق ، نباید جایی برای نزدیک شدن و خالی شدن باشه . نمی دونم منطقتون چی باشه و چقدر با اسلام هماهنگ باشه . اسلام یه پکیجه . یعنی شما نمی تونی بگی اینش خوبه ؛ ولی اینش بده نمیخوام . هر وقت همه قوانینش (ایده آل است- اکثر قوانینش)اجرا شد توسط من و شما ، اون وقت عملکردش سنجیده میشه .

من سراغ ندارم چون اونهایی که امار رو ارائه دادند یک جورایی یا از جمهوری اسلامی دفاع کردن یا از حکومت پهلوی!

در مورد آمار ؛ بالاخره سازمان های بی طرفی هستن ک گزارش کنن تعداد تجاوز هایی ک توی کشور های مختلف میشه . در مورد ایران مطمئن نیستم آمار دقیقی باشه اما اکثر کشورها چنین آمار هایی رو دارند . حالا خودم حوصله ام نمیشه - شاید بعدا شد - یه تحقیقی بکنیم ببینیم کدوم کشور تو این عرصه موفق تر بوده واقعا .

یکیش رو رو کنید . شامل شنیده ها نباشه . صرفا سند قابل دفاع باشه .

پ.ن : جدا قصد تخریب و ب قول عنوان تاپیک جبهه گیری صرف ندارم . میخوام واقعا بحث کنم و بدونم .

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
ببینید ، می دونم دیس خواهم خورد و خیلی ها مخالف خواهند بود . اینو درست میگید ک طرف ما فقط غرب نیست . اما این ک واقعا گذشته ایران چه شکلی بوده نمیدونیم .

منطق من اسلامه . توی اسلام داریم : ولاتقربوا الزنا . یعنی به زنا نزدیک هم نشید . چون هر چی نزدیک تر بشید این مساله جنسی به جای این ک فروکش کنه ، اتفاقا بیشتر هم میشه . من خودم یاد ندارم توی آیه ای از قرآن باشه که به چیز دیگری حتی " نزدیک هم نشیم " . قرآن ب خیلی چیز ها گفته حرام . از خیلی چیز ها نهی کرده اما این ک " نزدیک هم نشوید " مربوط ب این مساله است . خب ، طبق این منطق ، نباید جایی برای نزدیک شدن و خالی شدن باشه . نمی دونم منطقتون چی باشه و چقدر با اسلام هماهنگ باشه . اسلام یه پکیجه . یعنی شما نمی تونی بگی اینش خوبه ؛ ولی اینش بده نمیخوام . هر وقت همه قوانینش (ایده آل است- اکثر قوانینش)اجرا شد توسط من و شما ، اون وقت عملکردش سنجیده میشه.

خب یه سوال الان کجای حرفم به اسلام ربط داشت؟؟؟
بله در قران این ایه وجود داره..اما دیدگاه من اجتماعی بود نه دینی به هر حال اگه یه جامعه دینی باشه این ها هم باهاش قاطی میشه..و محدودیت در محدودیت..به نظر شما الان نزدیک نشدن به زن ها مشکلی رو حل کرده؟ مسلما زن و مرد نمیتونن از هم دوری کنن این یه غریزه ست..ولی میتونن کنترلش کنن..بعدشم یعنی مرد ها انقدر سست عنصرن؟؟یا زن ها ویروسی چیزی هستن؟؟این توضیحات دینی به نظرم به حرفای من ربطی نداشت

یکیش رو رو کنید . شامل شنیده ها نباشه . صرفا سند قابل دفاع باشه .

پ.ن : جدا قصد تخریب و ب قول عنوان تاپیک جبهه گیری صرف ندارم . میخوام واقعا بحث کنم و بدونم .
امار تجاوز؟؟؟؟شما یه سری به امار تجاوز به زندانیان بعد انقلاب بزنید دستتون میاد که چ خبر بوده

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
اما اگه از نظر شنیدن باشه که من خیلی شنیدم"اون موقع اینجور مکان ها بود اون هایی که میخواستن میرفتن و خودشونو تخلیه میکردن و دیگه جامعه رو به گند نمیکشیدن"
این حرف شما به این دلیله که فکر میکنید نیاز جنسی مانند نیاز یه ادرار کردنه.طرف کارشو می کنه و تموم میشه و ممکن نیست کسی مثلا یک جای عالی واسه دستشویی کردن ببینه و حوس کنه اونجا دستشویی کنه حال آنکه مسائل جنسی چنین نیست.برای مطالعه بیشتر ارجاتون میدم به کتاب اخلاق جنسی ، استاد مطهری

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
خب یه سوال الان کجای حرفم به اسلام ربط داشت؟؟؟
بله در قران این ایه وجود داره..اما دیدگاه من اجتماعی بود نه دینی به هر حال اگه یه جامعه دینی باشه این ها هم باهاش قاطی میشه..و محدودیت در محدودیت..به نظر شما الان نزدیک نشدن به زن ها مشکلی رو حل کرده؟ مسلما زن و مرد نمیتونن از هم دوری کنن این یه غریزه ست..ولی میتونن کنترلش کنن..بعدشم یعنی مرد ها انقدر سست عنصرن؟؟یا زن ها ویروسی چیزی هستن؟؟این توضیحات دینی به نظرم به حرفای من ربطی نداشت

من صرفا دیدگاه خودم رو گفتم . قرار نیست صد در صد ب شما و حرف های قبلیتون مربوط باشه . تو همون پست هم بدون این ک الان ویرایشش کنم نوشتم نمی دونم اعتقاد شما چجوری هست اما این منطق منه و خوب خواستم آشناتون کنم :)

منطق من اسلامه
نمی دونم منطقتون چی باشه و چقدر با اسلام هماهنگ باشه .

مسلما زن و مرد نمیتونن از هم دوری کنن این یه غریزه ست

ما نگفتیم زن و مرد از هم دوری کنند . بیشترین تاکید رو ازدواج هم شده توی اسلام . (ازدواج نصف دینه و ....)

توی اسلام ، اعتقاد اتفاقا بر اینه ک اگر زن دارای حریم( میتونه حجاب باشه و می تونه با سنگین صحبت کردن با مرد ها باشه ) باشه ؛راحت تر می تونه کار کنه . چون درگیر مسائل حاشیه ای نمیشه . درگیر این نمیشه ک هر روز خودش رو چطوری آرایش کنه تا برای مرد های توی اداره اش جذاب تر ب نظر برسه . صرفا خودش رو برای محارمش آراسته می کنه .
جدا این روش "خودمون رو بیاراییم تا توجه جنس مخالف رو برانگیزیم!" رو توی مستند هایی دیدم که برای حیوانات ساختن و تلاش داشتن رقیب هاشون رو برای جفت گیری شکست بدن . ما یه مرحله جلو تر نرفتیم ؟!
بعدشم یعنی مرد ها انقدر سست عنصرن؟

فکر نمی کنم امام علی رو ب عنوان یک سست عنصر قبول داشته باشم . اما ایشون هم جوانب احتیاط رو رعایت کردند .
http://wikiporsesh.ir/سلام_نکردن_حضرت_علی_به_زنان_جوان
آدم احتیاط رو رعایت کنه ، بهتره . حالا شما میخوای رعایت نکن و سخت عنصر باش و نزدیک مرد ها کار کن ، انتخاب با خودته ، تا اون جایی ک می دونم صرف این هایی ک گفتم هیچ اشکالی هم نداره .

امار تجاوز؟؟؟؟شما یه سری به امار تجاوز به زندانیان بعد انقلاب بزنید دستتون میاد که چ خبر بوده
آقا سند و مدرک مقبول بدید .
چه خبر بوده ؟ من چیزی نشنیدم .

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
این حرف شما به این دلیله که فکر میکنید نیاز جنسی مانند نیاز یه ادرار کردنه.طرف کارشو می کنه و تموم میشه و ممکن نیست کسی مثلا یک جای عالی واسه دستشویی کردن ببینه و حوس کنه اونجا دستشویی کنه حال آنکه مسائل جنسی چنین نیست.برای مطالعه بیشتر ارجاتون میدم به کتاب اخلاق جنسی ، استاد مطهری
الان من همچین تشبیهی کردم؟؟؟ :))
چه ربطی داره اصن....

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
الان من همچین تشبیهی کردم؟؟؟ :))
چه ربطی داره اصن.
فک کزدم می فهمین واسه همین مختصر توضیح دادم . . .
ببین ، نخیر شما چنین تشبهی نکردی، من حرف شما رو چنین تعبیر می کنیم
شما میفرمایید یک جایی بوده می رفتن خودشونو تخلیه می کردند دیگه جامعه رو به گند نمیکشیدن
من میگم مسائل جنسی مثل ادرار کردن نیست که مثلا یک جایی باشه برن خودشونو تخلیه کنند و تمام!
و توجه شما رو جلب کردم به تفاوتای بین این دو
بازم نفهمیدی می تونم بازش کنم مطلبو

• لایک
امتیازات: mhdl

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
فک کزدم می فهمین واسه همین مختصر توضیح دادم . . .
ببین ، نخیر شما چنین تشبهی نکردی، من حرف شما رو چنین تعبیر می کنیم
شما میفرمایید یک جایی بوده می رفتن خودشونو تخلیه می کردند دیگه جامعه رو به گند نمیکشیدن
من میگم مسائل جنسی مثل ادرار کردن نیست که مثلا یک جایی باشه برن خودشونو تخلیه کنند و تمام!
و توجه شما رو جلب کردم به تفاوتای بین این دو
بازم نفهمیدی می تونم بازش کنم مطلبو
باشه اگه بحث ادامه پیدا کنه فکر کنم به جاهای باریک بکشه...بحث با شما که از حرفای من واس خودتون تعابیر بیخود کردین نتیجه ای نداره...
بعدشم الان من گفتم شما موضوع رو باز کن چون من نفهمیدم؟ مسائل جنسی یا به اموزش نیاز داره یا مکانی خاص که افرادی که نمیتونن خوشونو کنترل کنن برن اونجا...
ثانیا اگه میشه بفرمایید برای حل مشکل باید چیکار کرد؟
خدایی نکرده دوباره نباید بیشتر از این محدود کنین که افتصاح همه رو بگیره

آخرین ویرایش:

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
به نظر شما الان نزدیک نشدن به زن ها مشکلی رو حل کرده؟ مسلما زن و مرد نمیتونن از هم دوری کنن این یه غریزه ست..
و لا تقربوالزنا به معنی این نیست که به زن ها نزدیک نشین :)) به معنی اینه که به عمل زنا نزدیک نیشین
زن و مرد می تونن تو جامعه در کنار هم باشنذ اما در عین حال شرایط رو طوری مدیریت کنند که بطرف گناه حرکت نکنند.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
و لا تقربوالزنا به معنی این نیست که به زن ها نزدیک نشین :)) به معنی اینه که به عمل زنا نزدیک نیشین
زن و مرد می تونن تو جامعه در کنار هم باشنذ اما در عین حال شرایط رو طوری مدیریت کنند که بطرف گناه حرکت نکنند.
دوستتون این جمله رو گفته من خطاب به برداشت ایشون ج دادم....

علـی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب
شهر
شیراز
منطق من اسلامه .
نمی دونم منطقتون چی باشه و چقدر با اسلام هماهنگ باشه .
خب ، طبق این منطق
چیزی تحت عنوان منطقِ من یا منطق شما یا دیگری وجود نداره. شاید دیدگاه شما متفاوت با منِ نوعی باشه، اما منطق یک ناحیه مشخص داره. شما نمیتونید ریاضیات خودتون رو داشته باشین، این مسئله برای منطق هم صدق می‌کنه.

من خودم یاد ندارم توی آیه ای از قرآن باشه که به چیز دیگری حتی " نزدیک هم نشیم " . قرآن ب خیلی چیز ها گفته حرام . از خیلی چیز ها نهی کرده اما این ک " نزدیک هم نشوید " مربوط ب این مساله است.
چه جالب! من اما یاد دارم. غیر از موردی که اشاره کردین خودتون :
1. وَ لا تَقْرَبُوا مالَ الْيَتيمِ إِلاَّ بِالَّتي‏ هِيَ أَحْسَنُ
2. لا تَقْرَبُوا الْفَواحِشَ ما ظَهَرَ مِنْها وَ ما بَطَنَ
3. لا تَقْرَبُوا الصَّلاةَ وَ أَنْتُمْ سُكارى
4. لا تَقْرَبا هذِهِ الشَّجَرَةَ فَتَكُونا مِنَ الظَّالِمينَ

اسلام یه پکیجه . یعنی شما نمی تونی بگی اینش خوبه ؛ ولی اینش بده نمیخوام.
دقیقاً همینطوره. این صحبت شما برای کسی که اسلام رو قبول می‌کنه/کرده صدق می‌کنه و میشه بهش استناد کرد. اما وقتی سعی دارین از عملی دفاع کنین باید دلایل اون کار و منطقی که پشت دلایل‌ـش پنهان هست رو بیان کنید و عبارت "اسلام این دستور رو داده" کافی نیست.

هر وقت همه قوانینش (ایده آل است- اکثر قوانینش) اجرا شد توسط من و شما ، اون وقت عملکردش سنجیده میشه
خوبه که اشاره کردین. ما توی دنیای ایده‌آل زندگی نمی‌کنیم و قوانینی که برای اون یوتوپیا نوشته شدن اینجا کاربرد ندارن.(فارغ از اینکه خیلی از قوانین‌ـش در تضاد با یک جامعه آرمانی هست)
از طرفی، وقتی یک برنامه/سیاست/روش برای سال‌ها جوابگو نبوده، خودبخود کنار میره و برنامه‌ای جای اون میگیره که شاید آرمانی نباشه اما قابل‌اجرا تر هست. در واقع، میزان عملی بودن و اجرایی بودن یک متود در کنار تاثیرش باید سنجیده بشه.
اگر روشی که شما میفرمایید جوابگو و کارآمد بود، ما شاهد افزایش 98 درصدی مزاحمت و تجاوز نبودیم (+) و این اتفاق بجای افزایش یافتن، کمتر می‌شد.

در مورد ایران مطمئن نیستم آمار دقیقی باشه
باز هم خوبه که اشاره کردین. متأسفانه ما نهاد قابل اطمینانی برای آمار‌هایی مثل معتادین، مصرف الکل، تجاوز و... نداریم. اینجور موارد یا ذکر نمیشن یا با دستکاری ذکر می‌شن و همین باعث میشه امکان مقایسه با دیگر کشورها(در این روش) از بین بره.
چیز دیگه‌ای که باید اضافه کنم برای شفاف‌سازی، این هست که تجاوز با ارتباط جنسی فرق داره و همه‌جای دنیا تجاوز جرم محسوب میشه.
اگر دولت قبول کنه که این ارتباط جنسی در بود و نبود چنین مکان‌هایی میافته، با ایجاد مکان درست یا روش صحیح هم جلوی انتقال بیماری‌ها(STD) رو میگیره، هم آمار درستی از میزان وقوع‌ـش خواهد داشت و هم میتونه این موارد رو بهتر کنترل کنه. یا اگر بپذیره که مصرف مشروبات الکلی خواه ناخواه انجام میشه، با ایجاد مکانی مختص این موارد هم جلوی استفاده از مشروبات غیر استاندارد رو میگیره، هم (با توجه به اینکه مکان اختصاصی داره) کنترلش کنه و هم برای کسانی که اعتیاد دارن میتونه چاره بیاندیشه. (مشابه این اتفاق داره در زمینه مواد مخدر و تریاکِ دولتی میافته)

توی اسلام ، اعتقاد اتفاقا بر اینه ک اگر زن دارای حریم( میتونه حجاب باشه و می تونه با سنگین صحبت کردن با مرد ها باشه ) باشه ؛راحت تر می تونه کار کنه . چون درگیر مسائل حاشیه ای نمیشه . درگیر این نمیشه ک هر روز خودش رو چطوری آرایش کنه تا برای مرد های توی اداره اش جذاب تر ب نظر برسه . صرفا خودش رو برای محارمش آراسته می کنه .
جدا این روش "خودمون رو بیاراییم تا توجه جنس مخالف رو برانگیزیم!" رو توی مستند هایی دیدم که برای حیوانات ساختن و تلاش داشتن رقیب هاشون رو برای جفت گیری شکست بدن . ما یه مرحله جلو تر نرفتیم ؟!
آرایش کردن لزوماً برای جنس متفاوت نیست. زن موجودی نیست که دائم دنبال برانگیختن شهوت مرد باشه و افکارش اینقدر پست و ناچیز باشن. فقط یک درصد فکر کنید که زن هم میتونه اهداف خودش رو داشته باشه و برای خودش کارهایی رو انجام بده.
از طرفی، همونطور که شما با دوستان هم‌جنس‌تون رابطه دارین و دچار اختلال نمیشین، همونطور که حواستون پرت نمیشه، همین مسئله میتونه برای جنس متفاوت هم صدق کنه. اگر شما دوستایی داشته باشین که فقط جنسیت متفاوتی داشته باشن، لزوماً منجر به فساد و درگیر حاشیه شدن و خرابی‌های نابسامان اجتماعی! نخواهد شد. زن‌ها لزوماً دنبال جلب توجه جنس مذکر نیستن. مرد‌ها هم نرینگی و شهوت‌شون سر به آسمون نزده که دائم دنبال زن‌ها باشن. (یک پله از نیاز‌های فیزیولوژیک بالاتر برین و چیزهای دیگه‌ای رو هم ببینین)
جنس مؤنث فقط با جنس مذکر متفاوت‌ه و اگر کسی کنترلی روی غرایز و امیال خودش نداره، شاید بهتره به روان‌پزشک مراجعه کنه.

فکر نمی کنم امام علی رو ب عنوان یک سست عنصر قبول داشته باشم . اما ایشون هم جوانب احتیاط رو رعایت کردند
من بالاتر هم گفتم که زمانی ارجاعات دینی اهمیت دارن که طرف مقابل شما اسلام رو پذیرفته باشه.
علی‌بن‌ابوطالب برای کسی که اسلام رو قبول نداره مشابه بقیه افراد شاید باشه. ارجاع به این شخص اهمیت چندانی توی بحث نداره.

بالا