• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کمی تفکر و نه جبهه گیری!(+14)

شما میخواهید با شخصی از جنس مخالف (هم سن)رابطه ای عادی(نه احساسی) برقرار کنید، نظر پدر و مادرتان؟

• رای‌دهندگان
    319

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : کمی تفکر و نه جبهه گیری!(+14)

به نقل از Radical :
میدونستید در آمریکا فاحشه خانه نیست؟ :د

به علاوه شما نمیتونید ادعا کنید که آمار تجاوز در ایران کمتر از خارج هست!!!

به دو دلیل:

یک - ما آمار رسمی نداریم از تجاوز

دو - اغلب افراد که بهشون تجاوز شده ترجیح میدن که این رو گزارش ندن

کی میگه نیست ؟ :د

و البته که حق دارن چون قشر زیادی به صورت ناخواسته درگیر چنین ماجرایی شدن و طی یک گزارشی که دیده بودم تعداد زیادی هم که گزارش نمیکنن چند دلیل مشترک دارن :

جراید
اکثرن خانواده های آبرو داری دارن که حاضر نیستن اصن حرفشم بزنن
سرعت پیگیری دادسراها
و عده ی زیادی از طرف آشنایان و اقوام تاکیید داشتن اقوام مورد آزار واقع شدن و اکثرن برای دختر بچه ها این اتفاق میفته

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

در قوانینشون چیزی به اسم فاحشه خونه وجود نداره

حتی در بعضی اژ ایالات های آمریکا ۲۰ تا دختر توی یک خونه اگر زندگی کنن مترادف با فاحشه خونه میشه و میان درشو میبندن! :))

و از این جور قوانین دارند

میتونید یک سرچی کنید در این رابطه

ph_pouya

p o u y a
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز (سابقاً :-")

تقریبا اکثر قریب به اتفاق جوان ها و نوجوان ها، حدود 12 سال درس خوندن، یعنی اکثرا یه دیپلم رو دارن. در نظر بگیرید یه جوون 18-17 ساله در طول دوران تحصیلی خودش، هیچ تعامل واقعی و برابری از لحاظ موقعیت فرهنگی و اجتماعی با جنس مخالفش نداشته، دوران کودکی دوران کنجکاوی و شناخت جهان اطرافه (این به کنار)، و دوران نوجوانی دورانی هست که فرد میخواد برای خودش یه شخصیت واحد بسازه، میخواد برای تفکرات، تعاملات و در حالت عام تر،برای زندگی خودش چارچوب هایی رو تعریف کنه، به همین دلیل سعی میکنه چیزهای جدیدی رو تجربه کنه، یه روزی یه جایی، در خلل همین تجارب جدید قلبش تندتر میزنه، در یه مفهوم ناجامع عاشق میشه، ولی واقعا عشق چیه؟ برای یه جوان هجده ساله عشق مثل یه ماجراجویی هوس انگیز و پرهیجانه، ولی اساسا برای یه جوان که هیچ تجربه جدی از روابط واقعی و تعاملات انسانی و به دور از هوس با جنس مخالفش نداشته، عشق جز ترشحات هورمون و فرافکنی و همساده پنداری هیچ چیز دیگه ای نیس. چون توی این هجده سال جامعه هیچ خط فکری مشخص و درستی برای این مسئله تعریف نکرده، چون جامعه قصاص رو قبل از جنایت میکنه، متاسفانه نسلهای بزرگتر از ما هیچ دیدگاه مثبتی نسبت به تعامل دختر و پسر ندارن و همین عامل بروز ناهنجاری میشه.
شرایطی که پیش میاد اینه:
1. احساسات به طرز خیلی تاسف باری سرکوب میشه.
2. فرد احساس میکنه میتونه تو بی نهایت رابطه شرکت کنه و هیچ مسئولیتی در قبالشون نداشته باشه. چون وقتی جامعه رابطه ای رو قبول نداره پس شما هم به خودتون اجازه میدید که مسئولیتی رو نپذیرید.
3. بین دو همنوع که از جنس مخالفن فاصله بوجود میاد، جامعه ای که نمیتونه + و - رو درکنار هم ببینه خود به خود بینشون فاصله میفته.
و...
عواقب:
1. فردی که از لحاظ روانی شکست خورده، قطعا به انتقام فکر میکنه، تجاوز و اسیدپاشی و بی آبرویی ناشی از سرکوب احساساته.
2. بی بندوباری معلول نداشتن مسئولیته، وقتی کسی وظیفه ای نداره احساس میکنه آزاده که هرکاری رو انجام بده.
3. یه مرز بین دختر و پسر تشکیل میشه که نتیجه اش فقط و فقط ناهنجاری و عقده ای شدن افراده.
و...

* شاید نامربوط به بحث:
تو آمریکا (یکی از مذهبی ترین کشورهای دنیا)، اگه تو کیف یه دختر بیشتر از دوتا کاندوم باشه به جرم فاحشگی دستگیر میشه. :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

میخوام کاملا منطبق با موضوع حرف بزنم. :>
نظر والدین من:
من با یه پسر همسن خودم (x) آشنا شدم و دوس داریم باهم معاشرت داشته باشیم. خب اون بره به خونوادش بگه من بیام به خونوادم بگم که مامان، بابا من با x آشنا شدم که مثلا تو کلاس ریاضی دیدمش، فامیلمونه، همسایمونه و ...
خونوادم با خونواد دو سه جلسه رفت و آمد می کنن و با هم دیگه آشنا میشن.
بعدم حالا تایید شد من و x میشینیم حرف میزنیم درس میخونیم و ...
تایید نشد هم که هیچ.
و خب شاید هم بالعکس.
ما ی دوست خونوادگی داریم و طرف ی پسر داره.

-----------

در مورد تن فروش خونه هم که غیر ممکنه ایران به صورت رسمی همچین جایی داشته باشه.
نظر خود منم خنثی ــست. بعضی نکات مثبتی داره ولی خب دلم راضی نمیشه ب همچین جایی . :|

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از :::ســـــ ــــمآنــــ ـــه::: :
میخوام کاملا منطبق با موضوع حرف بزنم. :>
نظر من:
من با یه پسر همسن خودم (x) آشنا شدم و دوس داریم باهم معاشرت داشته باشیم. خب اون بره به خونوادش بگه من بیام به خونوادم بگم که مامان، بابا من با x آشنا شدم که مثلا تو کلاس ریاضی دیدمش، فامیلمونه، همسایمونه و ...
خونوادم با خونواد دو سه جلسه رفت و آمد می کنن و با هم دیگه آشنا میشن.
بعدم حالا تایید شد من و x میشینیم حرف میزنیم درس میخونیم و ...
تایید نشد هم که هیچ.
و خب شاید هم بالعکس.
ما ی دوست خونوادگی داریم و طرف ی پسر داره.

-----------

در مورد تن فروش خونه هم که غیر ممکنه ایران به صورت رسمی همچین جایی داشته باشه.
نظر خود منم خنثی ــست. بعضی نکات مثبتی داره ولی خب دلم راضی نمیشه ب همچین جایی . :|

شما چرا یه موضوع رو انقد گنده می کنید! مثلن بخواید با همکلاسیتون برید مثلن کوه میاید به پدر و مادر میگید فلانی هم کلاسی منه اینم ادرس خونش بریم زیارتش شما تصویبش کنیید من باهاش یه دفعه برم بیرون ؟؟؟؟؟

مساله اصلن انقد گنده و پیچیده نیست. دوستی با یه نفر از جنس مخالف عینن شبیه دوستی با یه نفر از جنس موافق می مونه. با این فرق که خب به هر حال یک سری رفتار ها معمولن باید فرق کنه

( مثلن ممکنه تو دانشگاه یکی از دوستان که پسر هست رو ببینم از پشت برم و با انگشتام اون استخون خاص شونه رو فشار بدم تا طرف نالش دراد! ولی هیچ وقت اینکارو با یه دوست از جنس مخالف نمی کنم حتا اگه دوست دخترم باشه! )

غیر از اینا بقیه اتفاقات همونقدر سادس. دو طرف همو میبینن با هم دست میدن، ممکنه سره یه موضوع بحث کنن یا بخوان ناهار یا شامی با هم بخورن. یا مثلن سره اسکار یه مشت ادم جمع شن خونه یکی که تلویزیون بزرگتر داره تماشا کنن. اینا دیگه چه ربطی به جنسیت داره ؟

جنسیت تو این موضوع ها مشکل خاصی رو ایجاد نمی کنه و خب همونجوری که شما با مثلن دوست هم جنس خودتون ممکنه بیرون برید و بگردید و چرت و پرت بگید ( چرت و پرت گفتن شامل جک گفتن و کلن هر حرفی که در همین معقوله جا میگیره ) می تونید با جنس مخالف خودتون هم بکنید.

روابط عاطفی هم خب بالاخره وجود داره ولی خب ربطی به روابط دوستی نداره.

شما می تونید با یه نفر رابطه عاطفی داشته باشید هم زمان با چند نفر هم دوست باشید اینا مانع هم نیستن!!!

در مورد فاحشه خانه. اون کسایی که میگن در ایران فاحشه خانه نباید وجود داشته باشه چون مردم قبول نمی کنن لازمه صرفن چند سال برگردن به قبل انقلاب و حتا سال های اول انقلاب مردم هم قبول کرده بودن یه عده راضی بودن و یه عده ناراضی! حالا کسایی که ناراضین لزومی نداره که استفاده کنن!!!

در کل چیزی وجود داره به اسم نیاز جنسی. نیاز جنسی لزومی نداره حتمن با نیاز عاطفی هم زمان رخ بده! یعنی یه ادم ممکنه در حالی که به کسی نیاز عاطفی نداره نیاز جنسی داشته باشه. فاحشه خانه برای همین وجود داره. تا فرد با امنیت کامل و با خیال راحت از اینکه دچار بیماری نشه بتونه نیاز جنسی خودش رو به شکلی طبیعی بر طرف کنه.

حالا افرادی هستن که مخالفن! اصلن نیاز جنسیشون رو نمی خوان تا قبل از ازدواج رفع کنن به صبر اعتقاد دارن، خوب دوستان کسی جلو شمارو نگرفته صبر کنید. کسی شمارو مجبور به استفاده از این مکان ها نکرده!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مازیمون :
شما چرا یه موضوع رو انقد گنده می کنید! مثلن بخواید با همکلاسیتون برید مثلن کوه میاید به پدر و مادر میگید فلانی هم کلاسی منه اینم ادرس خونش بریم زیارتش شما تصویبش کنیید من باهاش یه دفعه برم بیرون ؟؟؟؟؟

مساله اصلن انقد گنده و پیچیده نیست. دوستی با یه نفر از جنس مخالف عینن شبیه دوستی با یه نفر از جنس موافق می مونه. با این فرق که خب به هر حال یک سری رفتار ها معمولن باید فرق کنه

( مثلن ممکنه تو دانشگاه یکی از دوستان که پسر هست رو ببینم از پشت برم و با انگشتام اون استخون خاص شونه رو فشار بدم تا طرف نالش دراد! ولی هیچ وقت اینکارو با یه دوست از جنس مخالف نمی کنم حتا اگه دوست دخترم باشه! )

غیر از اینا بقیه اتفاقات همونقدر سادس. دو طرف همو میبینن با هم دست میدن، ممکنه سره یه موضوع بحث کنن یا بخوان ناهار یا شامی با هم بخورن. یا مثلن سره اسکار یه مشت ادم جمع شن خونه یکی که تلویزیون بزرگتر داره تماشا کنن. اینا دیگه چه ربطی به جنسیت داره ؟

جنسیت تو این موضوع ها مشکل خاصی رو ایجاد نمی کنه و خب همونجوری که شما با مثلن دوست هم جنس خودتون ممکنه بیرون برید و بگردید و چرت و پرت بگید ( چرت و پرت گفتن شامل جک گفتن و کلن هر حرفی که در همین معقوله جا میگیره ) می تونید با جنس مخالف خودتون هم بکنید.

روابط عاطفی هم خب بالاخره وجود داره ولی خب ربطی به روابط دوستی نداره.

شما می تونید با یه نفر رابطه عاطفی داشته باشید هم زمان با چند نفر هم دوست باشید اینا مانع هم نیستن!!!

در مورد فاحشه خانه. اون کسایی که میگن در ایران فاحشه خانه نباید وجود داشته باشه چون مردم قبول نمی کنن لازمه صرفن چند سال برگردن به قبل انقلاب و حتا سال های اول انقلاب مردم هم قبول کرده بودن یه عده راضی بودن و یه عده ناراضی! حالا کسایی که ناراضین لزومی نداره که استفاده کنن!!!

در کل چیزی وجود داره به اسم نیاز جنسی. نیاز جنسی لزومی نداره حتمن با نیاز عاطفی هم زمان رخ بده! یعنی یه ادم ممکنه در حالی که به کسی نیاز عاطفی نداره نیاز جنسی داشته باشه. فاحشه خانه برای همین وجود داره. تا فرد با امنیت کامل و با خیال راحت از اینکه دچار بیماری نشه بتونه نیاز جنسی خودش رو به شکلی طبیعی بر طرف کنه.

حالا افرادی هستن که مخالفن! اصلن نیاز جنسیشون رو نمی خوان تا قبل از ازدواج رفع کنن به صبر اعتقاد دارن، خوب دوستان کسی جلو شمارو نگرفته صبر کنید. کسی شمارو مجبور به استفاده از این مکان ها نکرده!
هر کسی و هر خونواده ای عقاید مربوط به خودشونُ دارن.

solen

علی
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی (بخون لعنتی) اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از arvin.a :
بعله حرف شما درسته آقا این مسیله حتی توی عربستان هم جا افتاده که فاحشه خانه داشته باشن چرا الان بهتون میگم اون کسی که خودشو کنترل میکنه که دستش درد نکنه ولی اونی که نمیتونه یا به خود ارضایی رو میاره یا تجاوز حالا شما بگید کدوم بهتره خودارضایی و تجاوز یا رفتن به فاحشه خانه؟
بله دیگه ... فاحشه خانه! با تشکر از این همه نتیجه گیری های ایمنی شما . ما خود ارضایی نکنیم بریم فاحشه خونه!
یعنی انحراف جنسی فردی رو بکنیم اجتماعی!
باز آدم میترسه یه چی بگه بگین حرف خز زد . الان شما جوامعی که این آزادی های جنسی توش هست رو از چه بعد انسانی متعالی می دونید؟ حتما می خواید بگید خیلی لارجن . اصن بد رانندگی نمی کنن . دروغ اصن نمی دنن چیه! مگه نه این که خودشون به این رسیدن که این غرق شدن تو هوس جامعه شون رو پکونده ؟
این که خانواده ای براشون نمونده مشکل ساز شده . آرامشی ندارن ، نمی تونن آدم مفید جامعه تربیت کنن . اصن می دونید چند درصدشون معلوم نیس باباشون کیه ؟ این خوبه ؟
مگه ما بحث نمی کنیم که جامعه مون به تعالی برسه . تجربه یکی از فاکتور های اساسی نتیجه گیریه... الان جوامعی که آزادی جنسی دارن آیا متعالین؟ این لامصب مثل آتیشه که بگیره به پرده . اگه ولش کنی همینجور میره جلو . نه اینکه کنترل بشه یا هدفمند شه . اولش دو تا آدم بدبختن که مشکل جنسی لهشون کرده باید برن فاحشه خونه . بعدش پیش میره میشن آدم هوسران . میشن طوری که اگه نرن فاحشه خونه یا پارتنر جنسی نداشته باشن اصن مریضن .
دوست من ... فک میکنی مشکل خود ارضایی چیه ؟ اصن گور بابای خدا! از نظر یکی می گیم که همه قبولش داشته باشن! دکترا میگن مشکلش اصلیش اینه که اعتیاد میاره . ینی عارضه هایی که بعدش میاد نه به خاطر یه بار این کار کردنه . به خاطر استمرار اعتیاد گونه ی اونه . به خاطر اینه که فرد به جایی میرسه که باید روزی چند بار این عملو انجام بده . اما اون فرده . جلوی انحرافشو بگیری راحته! اما وقتی انحراف افتاد تو جامعه دیگه جمع کردنش سخته . دیگه باید بشینیم بزنیم تو سرمون! اصن بازم گور بابای دین ! بیا مادی ببینیم . نیروهای کار انسانی به میشن مثل یه استخون پوسیده ی پوک . اگه بار روش بذاری میشکنه . اون وقت جامعه ی بی آدم آخرش مشخصه.

من یه چیز که فکرمو خیلی دندون میگیره همین جا بگم .
در وضعیتی که جوونای ما به واسطه رسانه ها و تغییر وضع جامعه بسیار دچار کشش جنسی هستن و این رو میخوان از طرق مختلف نظیر روابط با جنس مخالف ، خود ارضایی و حتی تاسیس فاحشه خانه (!!) این فشار رو مهار کنن ، جالبه بدونید پیشنهاد ازدواج زودتر و ازدواج موقت (برای جوانی که داره از فشار جنسی به گناه میفته اما امکان ازدواج دائم رو نداره) حرفی املی ، خلاف حقوق بشر و صدمه زننده به دختر و پسره . گفته میشه ازدواج زودتر باعث میشه دختر دچار مشکلات روانی بشه . بیمار بشه . پسر منگل بشه و... از بالا رفتن اپسیلون درصدی آمار ازدواج های زودتر ابراز نگرانی میشه اما از بالا رفتن آمار روابط خلاف شرع دختر و پسری ، روابط نامشروع جنسی و انحرافات جنسی کمتر کسی نگران میشه و برای جامعه بشری احساس تاسف میکنه . فیلم میسازن که یه دختر 15 ساله ی دهاتی ازدواج کرده و همه جا تاره و آخرشم بدبخت میشه و زیر بار کتک شوهر و پدر و برادرش در حالی که در 16 سالگی بارداره ، خودشو بچش میمیرن . اونوقت همه ناراحت میشن و بدون توجه به این همه اغراق سازندگان فیلم به کل جامعه و فرهنگ و دین فحش میدن .( البته اصل ماجرا فاجعه است . اما قابل وصله زدن به کل جامعه نیست .) همه برای اون جامعه تاسف میخورن . اما وقتی آمار های میلیونی سایت ها و وبلاگ های فیلم های بی اخلاقی رو می شنون اون احساس بهشون دست نمیده . وقتی میبینن هوس بشر لجام گسیخته به جایی رسیده که بی شرمانه انواع کامجویی ها رو به تصویر میکشه و به اون دعوت می کنه ، دلواپس جامعه بشری نمیشن و اشکشون از این همه ظلم جاری نمیشه .
اصلا به جایی میرسن که تاسیس کاباره به تقلید از اعراب که در مصادیق دیگر اونها رو بی فرهنگ میدونن ، موجه جلوه میکنه. این جاست که از هول هلیم تو دیگ میفتن! چرا ما اینقدر تو محاسباتمون خواست خدا رو نادیده میگیریم و نفسانیات رو مقدم می کنیم؟

حالا انصافا ! این حس نیاز رابطه و دوستی با جنس مخالف رو چی قلقلک می ده ؟ این یه حرکت در راستای انسانیته یا نفسانیت . چقدر فکر میکنید این دلایل مثل آشنایی ، تقویت روابط عمومی ، بهتر شدن درس و امثالهم توجیه کردن یه حس کشش درونیه که نمیدونیم چیه و چرا ما رو یه جوری میکنه ؟ ما تو جنس مخالف چی دیدیم که ما رو حریص میکنه؟ اینقدر که به فلسفه بافی برای توجیهش رو میاریم و اما آخرش چیزی که شاهدشیم یه چیز دیگست . اینطور نیست؟ شما برونداد این دوستی رو چی میبینید ؟

×پست متوالی ممنوعه. اگر دو مطلب نامرتبط به هم رو میخواید بگید، میتونین بینشون فاصله بندازین.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از solen :
بله دیگه ... فاحشه خانه! با تشکر از این همه نتیجه گیری های ایمنی شما . ما خود ارضایی نکنیم بریم فاحشه خونه!
یعنی انحراف جنسی فردی رو بکنیم اجتماعی!
باز آدم میترسه یه چی بگه بگین حرف خز زد . الان شما جوامعی که این آزادی های جنسی توش هست رو از چه بعد انسانی متعالی می دونید؟ حتما می خواید بگید خیلی لارجن . اصن بد رانندگی نمی کنن . دروغ اصن نمی دنن چیه! مگه نه این که خودشون به این رسیدن که این غرق شدن تو هوس جامعه شون رو پکونده ؟
این که خانواده ای براشون نمونده مشکل ساز شده . آرامشی ندارن ، نمی تونن آدم مفید جامعه تربیت کنن . اصن می دونید چند درصدشون معلوم نیس باباشون کیه ؟ این خوبه ؟
مگه ما بحث نمی کنیم که جامعه مون به تعالی برسه . تجربه یکی از فاکتور های اساسی نتیجه گیریه... الان جوامعی که آزادی جنسی دارن آیا متعالین؟ این لامصب مثل آتیشه که بگیره به پرده . اگه ولش کنی همینجور میره جلو . نه اینکه کنترل بشه یا هدفمند شه . اولش دو تا آدم بدبختن که مشکل جنسی لهشون کرده باید برن فاحشه خونه . بعدش پیش میره میشن آدم هوسران . میشن طوری که اگه نرن فاحشه خونه یا پارتنر جنسی نداشته باشن اصن مریضن .
دوست من ... فک میکنی مشکل خود ارضایی چیه ؟ اصن گور بابای خدا! از نظر یکی می گیم که همه قبولش داشته باشن! دکترا میگن مشکلش اصلیش اینه که اعتیاد میاره . ینی عارضه هایی که بعدش میاد نه به خاطر یه بار این کار کردنه . به خاطر استمرار اعتیاد گونه ی اونه . به خاطر اینه که فرد به جایی میرسه که باید روزی چند بار این عملو انجام بده . اما اون فرده . جلوی انحرافشو بگیری راحته! اما وقتی انحراف افتاد تو جامعه دیگه جمع کردنش سخته . دیگه باید بشینیم بزنیم تو سرمون! اصن بازم گور بابای دین ! بیا مادی ببینیم . نیروهای کار انسانی به میشن مثل یه استخون پوسیده ی پوک . اگه بار روش بذاری میشکنه . اون وقت جامعه ی بی آدم آخرش مشخصه.

متوالی پست نده، پست قبلیت رو ویرایش کن.

و خب ببین مفید بودن یعنی چی ؟ یعنی اینکه وقتی مثلن روزی ۶ ساعت کار باید بکنی با تمام وجود کار کنی. یعنی باعث پیشرفت کشورت بشی.
خوب فکر نکنم کشور های صنعتی دنیا تو این مورد مشکلی داشته باشن.

حالا متعالی بودن یعنی چی ؟

ارامش دارن! ادم مفید هم تربیت می کنن!!

اینکه معلوم نیست باباشون کیه واقعن ایرادی نداره. چون این موضوع رو راحت باهاش کنار میاند و این مهمه.

خود ارضایی لزومن اعتیاد اور نیست بستگی داره شما با علم اینکار رو انجام بدید یا نه.

اگر بدونید و خودتون و نیاز بدنتون رو بشناسید برعکس هیچ عیبی نداره. ولی اگه نشناسید ممکنه باعث اعتیاد بشه.

جامعه ی یبی ادم دیگه قضیش چیه ؟‌ چند تا موضوع رو با هم قاطی کردی و داری صرفن حرف هایی می زنی که منبع معقولی هم ندارن.

solen

علی
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی (بخون لعنتی) اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از مازیمون :
متوالی پست نده، پست قبلیت رو ویرایش کن.

و خب ببین مفید بودن یعنی چی ؟ یعنی اینکه وقتی مثلن روزی ۶ ساعت کار باید بکنی با تمام وجود کار کنی. یعنی باعث پیشرفت کشورت بشی.
خوب فکر نکنم کشور های صنعتی دنیا تو این مورد مشکلی داشته باشن.

حالا متعالی بودن یعنی چی ؟

ارامش دارن! ادم مفید هم تربیت می کنن!!

اینکه معلوم نیست باباشون کیه واقعن ایرادی نداره. چون این موضوع رو راحت باهاش کنار میاند و این مهمه.

خود ارضایی لزومن اعتیاد اور نیست بستگی داره شما با علم اینکار رو انجام بدید یا نه.

اگر بدونید و خودتون و نیاز بدنتون رو بشناسید برعکس هیچ عیبی نداره. ولی اگه نشناسید ممکنه باعث اعتیاد بشه.

جامعه ی یبی ادم دیگه قضیش چیه ؟‌ چند تا موضوع رو با هم قاطی کردی و داری صرفن حرف هایی می زنی که منبع معقولی هم ندارن.
این که دوتا پست جدا دادم به دلیل متفاوت بودنشونه . چون وحدت نداره نمیشه پشت هم نوشت.
منبع معقول ؟
درباره ی خودارضایی این حرفی که می زنید عجیبه . یه نگاه به یکی دو تا سایت پزشکی بکنی بد نیست . چرا موضوع رو قاطیش میکنی. خودارضایی ای که آفت می شه و باعث نگرانیه جوون هست غیر از اینه ؟ بعدش هم این منظور اصلی من این بود که لجام گسیختگی جنسی انتها نداره و آدم و جامعه رو با خودش می بره .
چه جالبه که آدم میتونه خودش رو با همه چی وفق بده . حتی این که معلوم نباشه پدر کیه !
بله در نسبت با شما اون حرف آخر رو باید پس گرفت . جامعه که بی آدم نمیشه! اتفاقا هرچی حکومت ها بتونن خواست های جسمی و جنسی محکومینشون رو تهیه کنن از آدمای آماده به کارتری برخوردارند . آدمایی که خیلی کار میکنن چون گشنه نیستن . چون نگران خانواده شون نمیشن . چون چندان ارزش های دست و پا گیری ندارن . چون آرامش(!!) دارن . این جامعه خیلی هم آدم داره!

اینقدر نباید آدم رو مادی دید . یه عنصر کار . رئیس حکومت هر کار می تونه بکنه که بازدهی این قطعه رو افزایش بده . هیچ خدایی نیست . هیچ بعد از مرگی هم نیست . فقط کار کردن یه عده!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از khadijeh1998 :
رابطه عادی منظور چیه دقیقا؟
خب رابطه عادی استاد شاگردی که همیشه هست «استاد موسیقی و زبان و المپیادم هر ۳ زیر ۲۵ سنشونه»
از نظر خانواده مشکلی هم نیست .
پارسال که برای یه انجمن نویسندگی دعوت شدم دیدم از ۱۰ نفر ۸ نفرمون پسرن :-"خب نمیشه که باهاشون ارتباط نداشت اولا این ارتباط‌ به نفع منه چون من از همه کم تجربه ترم و کمکم میکنن که تجربه کسب کنم
دوما از صحبتاشون و رفتاراشون کاملا میشه به سطح بالای فرهنگشون پی برد
خانواده هم بازم مشکلی ندارن اصلا بهم یاداوری میکنن که باهاشون تماس بگیرم :D
از نظر من این رابطه عادیه
کلا نظر خانواده اینه رابطه ای خوبه که باعث پیشرفت بشه میخواد طرف دختر باشه یا پسر
متاسفانه ذهن بعضیا انقد مسموم شده که فکر میکنن باید مواقع خاصی به سراغ جنس مخالف برن و تمام تا وقتی که دیدگاه خیلیا این باشه تجاوز و غیره و ذلک امارش تغییر نمیکنه.
همه مشکلات رو هم تقصیر پدران و مادران نندازین!
ونکته دیگه ما تو امریکا و فلان کشور زندگی نمیکنیم هر وقت به اندازه این کشورها پیشرفت کردیم میشه ایران رو باهاشون مقایسه کنیم.

رابطه عادی لزوماً رابطه استادی-شاگردی نیست
آیا تو با همه ی دوستانت رابطه استادی شاگردی داری؟
خوب جوابش واضحه ، خیر!

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نظرم دلیل تمام این مشکلات اینه که تو ایران بلوغ جنسی زودتراز بلوغ عقلی رخ میده واین سرمنشأمشکلاته.بی سوادی .نداشتن مهارت تربی فرزند دید افراطی دینداران ودید تفریطی غیرمذهیبیا باعث میشه قضیه بلوغ ناجوربشه.من به جرأت میگم تومدرسه ما ازهر۱۰۰نفر حداقل۷۰درصدخودارضایی میکنن.وضعیت اینقدرداغونه بعضیاشون میان پزم میدن. :-"

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

در این زمینه داستان شیخ رجب علی خیاط می تونه تا حدی مرز بین عقل و نفس رو مشخص کنه....

بنده به شخصه این داستان آزادی جنسی (تا حد مرگ!) رو چنان قبول ندارم.....

انسان در اعمال هر غریزه مشترکی با حیوانات مثل خوراک و پوشاک و مسکن و ... با عمل حیوانات تفاوت هایی داره....

در این زمینه هم باید انسان کمی متمدنانه برخورد کنه....

شان انسان بالاتر از از اسارت در هوای نفسه

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از Sοgand :
موافقم شان انسان بسيار بالاتر هست ولي اين يك نيازه و وجود داره .
اگر توي جامعه اي خيلي تابو تلقي بشه بيش از حد سركوب و تقبيح بشه نتيجه اش وحشتناك ميشه چيزي كه داريم ميبينيم توي جامعه ي خودمون.

:))

خیلی جالبه!

با فکر به این که یک نیازه هر عملی رو بر خودمون روا میدونیم....

دستشویی کردن هم یک نیازه...

ولی شما هر جایی و هر شکلی دستشویی نمیکنی.... :|

بعضی ها شعور این رو دارن که نیاز جنسی هم یک نیازه مثل دیگر نیاز هاست و باید با راهش بهش پاسخ داد، بعضی ها هم هنوز به این بلوغ نرسیدن.؛ مثل نوزادی که نمیدونه هر جا و هر وقتی نباید دستشویی کنه

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از Sοgand :
از نوع مثالي ك زديد ممنون :||||
عادت داريد پست رو با دقت نخونيد؟!
من گفتم به هر نوعي پاسخ داده بشه؟!
من صرفن گفتم تقبيح بيش از حد و سركوب بيش از حدش غلطه.

نه خانوم شما عادت دارید پست ها رو سرسری بخونید.

جمله بنده:
بنده به شخصه این داستان آزادی جنسی (تا حد مرگ!) رو چنان قبول ندارم.....

بگذریم نمیخوام مغلطه رو کش بدم....

شما تا چه حدی رو سرکوب می دونید؟

یه مرز بندی اجمالی لطفا

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از matin320 :
:))
خیلی جالبه!
با فکر به این که یک نیازه هر عملی رو بر خودمون روا میدونیم....
دستشویی کردن هم یک نیازه...
ولی شما هر جایی و هر شکلی دستشویی نمیکنی.... :|
بعضی ها شعور این رو دارن که نیاز جنسی هم یک نیازه مثل دیگر نیاز هاست و باید با راهش بهش پاسخ داد، بعضی ها هم هنوز به این بلوغ نرسیدن.؛ مثل نوزادی که نمیدونه هر جا و هر وقتی نباید دستشویی کنه

هرم سلسله مراتب نیازهای مزلو نیاز های اولیه انسان رو بررسی میکنه :

450px-Maslow_Pyramid_2.png

خوب همونطور که میبینیم انسان هر کودوم از ستون پایین رو که نداشته باشه (نیاز های فیزیولوژیک) به مراتب بالاتر نمیرسه یعنی اگر کسی غذا برای خوردن نداشته باشه و از بچه گی این حالت رو داشته باشه (یعنی خانواده ی سطح پایین داشته باشه) دیگه عزت نفس براش مهم نیست و دستش رو روی هر کسی دراز میکنه تا شکمش رو سیر کنه
یا میبینیم که در گوشه ای از خیابون یا روگذر ها آدم گرفته خوابیده
حتی خیلی از افراد وقتی که میبینن جایی برای دستشویی نیست ممکنه برن تو خرابه ای بین درختا و...
حالا دقیقاً رابطه جنسی هم توی همین نیاز های فیزیولوژیک هست که باید پاسخ داده بشه ، سرکوب کردنش کار درستی نیست همونطور که سرکوب کردن گرسنگی خوب نیست

اگر به ردیف سوم دقت کنیم متوجه خواهیم شد که ازدواج در ردیف سوم نیاز های انسانی هست یعنی انسانی که شغل ، دارایی، امنیت و ... داره حالا میخواد ازدواج بکنه اما رابطه جنسی ، نیاز فیزیولوژیک هست که در ردیف یک قرار گرفته یعنی هر کسی ممکنه به این نیاز پیدا کنه!

حالا نکته اساسی و مهم : شما برای این نیاز فیزیولوژیک راه حلتون ازدواج موقت هست (صیغه) و غربی ها پارتنر و دوست و شاید حتی روسپیگری!!!

و هیچ تفاوتی از نظر من بین این دو راه حل وجود نداره

نقل قول از بهار :
ما دو حالت داریم : یا اینکه فرد معتقده که رابطه ی جنسی صرفا باید با تشکیل خانواده به شکل ازدواج باشه ، یا معتقده قبل از ازدواج اشکالی نداره .
صیغه یعنی ازدواج موقت و یعنی خانواده ای قرار نیست تشکیل بشه چون موقتیه . اگر کسی فکر می کنه قبل از ازدواج نباید رابطه ی جنسی داشته باشه پس صیغه هم معنایی نداره چون صیغه تشکیل خانواده نمیده .
در حقیقت صیغه با چیزی که افراد از دیدگاه دینی یا عرفی بهش میگن فحشا تفاوتی نداره چون دقیقا همون کار انجام میشه با اسم متفاوت و به ظاهر موجه .
در صیغه الفاظی که گفته میشه :
دختر : زَوَّجْتُکَ نَفْسى‏ فِى الْمُدَّهِ الْمَعْلومَهِ عَلَى الْمَهْرِ الْمَعْلُومِ (من‌ خودم‌ را به‌ همسري‌ تو در مدت‌ معين‌ و با مهر معين‌ درآوردم‌)
مرد : قَبِلْتُ التَّزْویجَ
در این الفاظ مشخصه که چجوری صورت می گیره . در اون چیزی به اسم مهریه تبادل میشه که باید حتما هم باشه وگرنه باطل هست .
منبع

در حقیقت مشابه این کلمات رو اگر دو نفر توافق کنن به ازای پول خاصی رابطه ی جنسی داشته باشن هم میگن فقط به زبان خودشون میگن نه عربی :-" سوالی که پیش میاد اینه که واقعا چجوری چند تا کلمه میتونه چیزی که تا قبل از گفتن اونها وجهه ی بسیار بدی داشت رو تبدیل کنه به یک کار معمولی که هیچ ایرادی نداره ؟
حالا با این حساب مرکزی که دختر ها و پسر هارو به هم معرفی می کنه با مرکزی که دختر ها و پسر ها رو برای چیزی که در دین زنا محسوب میشه به هم معرفی می کنه فرقی داره مگه ؟ داره همون کار انجام میشه .

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

اصلا چنین حرفی رو قبول ندارم...

ینی اگه کسی غذا برای خوردن نداشته باشه غزت نفس و حسن نیت براش معنی نداره؟

بسیاری رو دیدم که در عین فقر و تنگدستی نهایت حسن نیت رو از خودشون بروز دادن.

چند نفرشون رو برات مثال بزنم؟

من خودم به شدت با بعضی فتاوای مراجع با ازدواج موقت مشکل دارم.....

ولی خدا رو شکل نظر مرجع تقلید بنده از نظر خودم اولی بر دیگر نظراته....

در ضمن ازدواج موقت در ریشه بسیار با دوستی فرق داره...

(از بحث اجتماعی دور نشیم)

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از Sοgand :
قسمت آزادي جنسي تا سر حد مرگ رو ك هر دو موافقيم خوب نيست.
من اين طور برداشت كردم شما از حرف هاي من نتيجه گرفتين من گفتم به هر نوعي پاسخ داده بشه با توجه به مثال بسيار عالي تون :|
+
سركوبش يني مثلن ما بياييم بگيم ارتباط دختر و پسر خيلي چيزه بديه.
دختر و پسر هم ديگه رو قبل دانشگاه نبينن.
بعد بياييم از بچگي همين چيزا رو بگيم
نتيجتن بچه به سن بلوغ ميرسه فكر ميكنه نياز جنسي چيزه خيلي بديه.

خوشحالم که اینبار مثل همیشه پست ها رو ناقص نخوندم !

نیاز جنسی برای یه دختر تازه به بلوغ رسیده رو چطور تبیین میکنی؟

دقیق باش چون می خوام راجع به ثمراتش با هم بحث کنیم...

غذا خوردن کار بدی نیست... ولی زیاد خوردن بده . مال دیگران خوردن بده. غذای نا سالم خوردن بده و ....

و خیلی تبصره های دیگه...

دقیقا مثل نیاز جنسی...

فی النفسه اشکالی نداره ولی چندین تبصرهع داره که هر کودومش رعایت نشه فرد به مشکل می خوره

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از matin320 :
اصلا چنین حرفی رو قبول ندارم...

ینی اگه کسی غذا برای خوردن نداشته باشه غزت نفس و حسن نیت براش معنی نداره؟

بسیاری رو دیدم که در عین فقر و تنگدستی نهایت حسن نیت رو از خودشون بروز دادن.

چند نفرشون رو برات مثال بزنم؟

ولی خدا رو شکل نظر مرجع تقلید بنده از نظر خودم اولی بر دیگر نظراته....

در ضمن ازدواج موقت در ریشه بسیار با دوستی فرق داره...

(از بحث اجتماعی دور نشیم)

نیازی به مثال زدن چند نفر نیست ، این افراد هستند و من منکرش نیستم بخونید متن زیر رو :

در این نظریه، نیازهای آدمی در پنج طبقه قرار داده شده‌اند که به ترتیب عبارتند از:

نیازهای زیستی: نیازهای زیستی در اوج سلسله مراتب قرار دارند و تا زمانیکه قدری ارضا گردند، بیشترین تأثیر را بر رفتار فرد دارند. نیازهای زیستی نیازهای آدمی برای حیات خودند؛ یعنی: خوراک، پوشاک، غریزه جنسی و مسکن. تا زمانی که نیازهای اساسی برای فعالیت‌های بدن به حد کافی ارضاء نشده‌اند، عمده فعالیت‌های شخص احتمالاً در این سطح بوده و بقیه نیازها انگیزش کمی ایجاد خواهد کرد؛
نیازهای امنیتی: نیاز به رهایی از وحشت، تأمین جانی و عدم محرومیت از نیازهای اساسی است؛ به عبارت دیگر نیاز به حفاظت از خود در زمان حال و آینده را شامل می‌شود؛
نیازهای اجتماعی: یا احساس تعلق و محبت؛ انسان موجودی اجتماعی است و هنگامی که نیازهای اجتماعی اوج می‌گیرد، آدمی برای روابط معنی‌دار با دیگران، سخت می‌کوشد؛
احترام: این احترام قبل از هر چیز نسبت به خود است و سپس قدر و منزلتی که توسط دیگران برای فرد حاصل می‌شود. اگر آدمیان نتوانند نیاز خود به احترام را از طریق رفتار سازنده برآورند، در این حالت ممکن است فرد برای ارضای نیاز جلب توجه و مطرح شدن، به رفتار خرابکارانه یا نسنجیده متوسل شود؛
خود شکوفایی: یعنی شکوفا کردن تمامی استعدادهای پنهان آدمی؛ حال این استعدادها هر چه می‌خواهد باشد. همان طور که مزلو بیان می‌دارد: «آنچه آنسان می‌تواند باشد، باید بشود».
نیازهای مذکور در سازمان به صورت پرداخت حقوق و مزایا و امکانات رفاهی، ایجاد امنیت شغلی و مقررات حمایتی، تشکیل گروههای رسمی و غیررسمی در محیط کار، قائل شدن حرمت برای فرد و کار او در مراتب مختلف سازمان و ایجاد امکانات برای شکوفایی توانایی بالقوه افراد ارضا می‌شود. به طبقه‌بندی مذکور دو نیاز "دانش‌اندوزی و شناخت و درک پدیده‌ها" و "نیاز به زیبایی و نظم" نیز اضافه شده است؛ که قبل از نیاز به خود شکوفایی قرار می‌گیرند. اگر چه نظریه سلسله مراتب نیازها مستقیماً برای انگیزش کاری طراحی نشده است، اما می‌توان نتیجه گرفت که با ارضای این نیازها، برای فرد، انگیزه به کار در سازمان ایجاد خواهد شد.

نظریه‌های تکمیلی
البته باید به این نکته هم توجه داشت که سلسله مراتب نیازها، ضرورتاً از الگوی ارائه شده مزلو پیروی نمی‌کند و قصد و سخن وی نیز این نبوده است که بگوید این سلسله مراتب کاربرد همگانی دارد. او بر این باور بود که این سلسله مراتب الگویی نمونه است که در اکثر مواقع صادق می‌باشد. برخی از نطریه‌پردازان کوشیده‌اند نظریه مزلو را تعدیل کنند تا از نظر رفتاری منعطف‌تر شود مانند نظریه «مراحل مختلف زندگی» و نظریه «زیستی – تعلق – رشد»
.
منبع

اغلب افراد ترجیح میدن گدایی یا دزدی یا حتی قاچاق فروشی کنن تا از گرسنگی بمیرن ، ترجیح میدن برن زیر پل بخوابن تا از بی خوابی بی هوش بشن این جا بحث اکثریت هست نه اقلیت !

آیا در جامعه ی امروز شاهد این صحنه ها نیستیم ؟ آیا فقط از افرادی تشکیل شده که عزت نفس براشون مهمه؟

بیاید کمی به جامعه ی امروز برگردیم و ببینیم آیا واقعاً راه حل مسائل جنسی محدودیت در سطح گسترده هست و دیوار کشی ؟ یا باید مثل همه ی نیاز های دیگه پاسخ درست بهش داده بشه؟

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از Radikal :
نیازی به مثال زدن چند نفر نیست ، این افراد هستند و من منکرش نیستم بخونید متن زیر رو :

خوب همین چند مثال انگشت شمار جدول شما رو نقض میکنه

بیاید کمی به جامعه ی امروز برگردیم و ببینیم آیا واقعاً راه حل مسائل جنسی محدودیت در سطح گسترده هست و دیوار کشی ؟ یا باید مثل همه ی نیاز های دیگه پاسخ درست بهش داده بشه؟

باید با راهش مثل همه نیاز های دیگه بهش پاسخ داده بشه....

چیزی که من از اول گفتم.....

ما انسانیم.

خوابیدنمون. دستشویی کردنمون. غذا خوردنمون و ازدواج کردنمون در کل با حیوانات یکیه ولی در جزء بسیار با اون ها تفاوت داره...

پس پاسخ به غریزه جنسیمون هم باید با اونجا تفاوت داشته باشه

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

خوب همین چند مثال انگشت شمار جدول شما رو نقض میکنه
البته باید به این نکته هم توجه داشت که سلسله مراتب نیازها، ضرورتاً از الگوی ارائه شده مزلو پیروی نمی‌کند و قصد و سخن وی نیز این نبوده است که بگوید این سلسله مراتب کاربرد همگانی دارد. او بر این باور بود که این سلسله مراتب الگویی نمونه است که در اکثر مواقع صادق می‌باشد.

باید با راهش مثل همه نیاز های دیگه بهش پاسخ داده بشه....
چیزی که من از اول گفتم.....
ما انسانیم.
خوابیدنمون. دستشویی کردنمون. غذا خوردنمون و ازدواج کردنمون در کل با حیوانات یکیه ولی در جزء بسیار با اون ها تفاوت داره...
پس پاسخ به غریزه جنسیمون هم باید با اونجا تفاوت داشته باشه

من منکر آدم بودن آدم نیستم! :د

اما دلیلی برای غیر اخلاقی بودن مسائل جنسی هم وجود نداره تا اون جایی که من میدونم

تو پست نوید میتونید بخونید راجع به عینی کردن اخلاق و خلاصه هم این جا میگم :

به طور کلی هر عملی که موجب آسیب زدن به دیگران بشه (جسمی ، روانی ، مادی) بی اخلاقی هست و هر عملی که موجب حفظ یا ارتقاء سطح سلامت (جسمی ، روانی ، مادی) باشه اخلاقی محسوب میشه

حالا رابطه جنسی دو دوست قبل ازدواج اگر کنترل شده باشه و در اون خط قرمز ها رعایت بشه به چه کسی آسیب زده میشه؟

قبلاً هم این پست رو دادم فکر کنم! :-"

برای مثال اگه همین الان به شما اطلاع بدن 2 نفر که همدیگرو دوست داشتن قبل ازدواج با هم رابطه جنسی داشتند چ دیدی نسبت به اون دو فرد دارید؟
اما آیا جز اینه که نیاز طبیعی بدنشون رو رفع کردن؟
اون 2 فرد به کسی آسیب نزدن (چون هر 2 راضی بودند) ، علاوه بر اون از مشکلات روحی که ممکنه در اثر نبود این جور روابط باشند هم جلوگیری کردند! چرا باید این رو یک فساد اخلاقی بدونیم؟ برای مثال دزدی ، غارت ، تجاوز و .... بی اخلاقی هستند توی این تعریف هم کاملاً میشه فهمید این رو !
اصلا گیریم اون افراد هیچ وقت با هم ازدواج هم نکنن!!! دید شما واقعاً نسبت به اون افراد بد میشه؟ بردار و خواهر مسلمون من چرا؟
میتونید یک دلیل قانع کننده بیارید برای این دیدتون؟
چرا دو فرد که هم دیگرو دوست دارند نباید با هم رابطه داشته باشند؟ و اگه رابطه داشته باشند تا این حد دید جامعه نسبت به اون ها بد میشه؟

بالا