• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آغاز مسابقه تاریخ به سبک جدید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
سلام.در نهایت تیم ها مشخص شد . افراد در 3 تیم در مسابقه شرکت می کنند.

تیم اول :

مهرگان

احـــــــمد

New Folder

تیم دوم :

آرام ـش

๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96

Arda

تیم سوم :

good luck!

ش.

matin320

مسابقه از فردا شروع میشه .

مسابقه به این صورته که یک موضوع تاریخی مطرح میشه و گروه ها باید این موضوع رو از دید تاریخی نقد و بررسی کنن .

در هر سری هرکس تعریف و نقد بهتری ارائه بده یک امتیاز میگیره . در نهایت امتیازات جمع میشن و گروهی که بیشترین امتیاز رو

داشته باشه برنده میشه.

فردا یک موضوع تاریخی رو ارائه میدم و هر گروه بایدتا 24 ساعت بعد نقد و بررسی گروهی خودشون رو ارائه بدن .

موفق باشید .

اگر سوالی دارید میتونید به بنده پیغام خصوصی بدید .

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : آغاز مسابقه تاریخ به سبک جدید

موضوع اول : تاریخ

*شما باید یک توضیح در مورد تاریخ بدید ، و این موضوع رو نقد و بررسی کنید ، مثلا ریشه ی کلمه ، موضوع و معنای کلمه .

*سقف امتیاز : 10 امتیاز

*مهلت ارائه :تا 24 ساعت بعد

*در صورتی که در زمان مقرر شده تعریف و توضیح گروه ارائه نشه امتیازی بهشون تعلق نخواهد گرفت.

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به دلیل اصرار اعضا و عدم هماهنگ شدن اعضای گروه ، مسابقه تا فردا ساعت 1 بعد از ظهر تمدید میشه.موفق باشید.

paria.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96

به نام خدا
اولین نقد رو میذارم ، باشد که مراحل بعدی شکل مسابقه عوض بشه ، شاید رستگار شویم :|

تاریخ
ریشه ی کلمه ی تاریخ به گفته ی بعضی ، عربی خالص نیست و به وسیله ی بعضی دانشمندان مسلمان ایرانی و غیر ایرانی وارد دستگاه شده .
تاریخ
تاریخ در اولین معنی ، معین کردن وقت تعریف شده ، پس میشه گفت ما فکر میکنیم،تصمیم میگیریم و تاریخی میشیم . تاریخ رو رقم میزنیم . طبق تعریف دومش هم ، زمان رو ، که در لحظه ای از اون امر مهمی رخ میده حفظ میکنیم و چه بسا به آینده منتقل . تاریخ در واقع تعریف وقت و حادثه های وقت رو شامل میشه و شرح وقایع و سرگذشت ها در مرحله ی بعد .
و قبل از این ها ، تفکر در باره ی تاریخ، و تفکر در باره ی گذشته و حال . و شاید حالا که موضوع بحث تاریخه ، بشه مشکل خیلی از آدما با اونو ربط داد به تعریف ، بد تر از اون تحریف و شرح اشتباه و کجکی تاریخ ، حوادث ، انسان هاش ، قوانین گذشتش ، اشتباهاتش و در نتیجه درس هایی که ازش گرفته میشه . و این درس ها ، کلماتی نیستند که نوشته یا بیان بشن و باید با تفکر و جستجو در مغز و تشبیه هایی توی رفتار ها ، کنش و واکنش ها ، و قوانین امروزی انجام بشه و هر کس در واقع نقد و برداشت خودشو داشته باشه ( یه چیزی تو مایه های همین مسابقه . )
به طوری که تاریخ ، ک با حوادث و قوانین و مردمش تعریف میشه ، شاهد ماجرا باشه ، و تنها یه سری ماجرا ها رو تعریف کنه . ماجرا هایی که با تمام حوادثش ، فقط "گذشته " ست .

موفق باشید .

newfolder16

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

دومین نقد:

تاریخ: معین کردن وقت چیزی، وقت و زمان معلوم و معین، زمان وقوع یک امر یا حادثه که در واقع به جای مشخصی از زمان اشاره داره که ما اونو معلوم کردیم.
تعریف بعدی، حفظ کردن زمانی که در آن امر مهمی رخ داده، شرح وقایع و سرگذشت های پیشینیان. یعنی با نوشتن تاریخ، ما ی رویدادُ زنده نگه می داریم و اونو ثبت می کنیم و اون رویداد بیشتر راجع ب زندگی انسان هاست. البته تاریخ انواع دیگه‌م داره که ب چیزایی ب جز انسان ها می پردازن.
یک تعریفِ دیگه اینه: تاریخ پژوهش در رخدادها و کارهای آدمی در گذشته‌است. که به تاریخ ب عنوان یه پژوهشُ تحقیق ک بر اساس اطلاعات ـه نگاه می کنه. در واقع تاریخ رو ب عنوانِ یه مجموعه‌ی اطلاعات می بینه. که فک کنم تاریخ نویس میتونه اون رو تحلیل هم بکنه. این معنی بیشتر معنی کلمه history ـه تو اینگلیسی که از یونانی (یوتوپیا) ریشه می گیره.
هنوز هم دقیق نگفته‌ن که عربی ـه یا نه، بعضیا میگن که عربی محض نیستُ مسلمانان اونُ از اهل کتاب گرفتن. ی سری‌ـم گفتن که از "أرخ" میاد ب معنیِ بچه گاوِ وحشی که میشه نسبت تاریخ با این معنیُ این گفت که مث ی بچه حوادث تاریخی پدید میان. ینی که تاریخ یه مجموعه از حوادث ـه. :- ؟

در کل تاریخ مجموعه ای از اطلاعات، حوادثُ رویداد هاست (بیشتر راجع ب زندگی انسان ها) که با تحقیقُ پژوهش جمع آوری میشن و با نوشتن اونا ما سعی می کنیم اون رویداد هارو زنده نگه داریم و در واقع از این اطلاعات ب عنوان چیزهایی استفاده میشه که انسان ها از اون درس بگیرن و انتخاب ُ تصمیمای بهتری بگیرن که بتونن زندگی بهتری داشته باشن. ی گذشته س که به ساخت آینده کمک می کنه.

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

مدت زمان به پایان رسید .

امتیاز ها :

تیم اول : 9 امتیاز

تیم دوم: 4 امتیاز ( تاخیر در شرکت )

تیم سوم: 8 امتیاز

در مورد تعریفات و توضیحات لطفا منبع ذکر کنید تا امتیاز رو به صورت کامل بگیرید ، این بار نادیده گرفته شد .

"سرگذشت زندگی اجتماعی انسان " تعریفی دقیق برای تاریخـه ، تیم اول به زندگی انسان در گذشته اشاره کرد اما به اجتماع اشاره نکرد

برای همین امتیاز کامل رو نمیگیره.

تیم سوم تعریف مناسبی و قابل قبولی ارائه داد اما به سرگذشت زندگی انسانها اشاره نکرد و متاسفانه امتیاز کامل رو نمیگیره.

تیم دوم به علت عدم شرکت در مسابقه هیچ امتیازی نمی گیره.

paria.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96

حالا ک این مرحلش تموم شد
من یه چیزی بگم
همین اولش بگم که حرفم کلیه و منظورم هیچ شخص خاصی نیست
قبل از اینکه مسابقه شروع بشه ، یه نظر سنجی گذاشتن تا مدلشو کاربرا انتخاب کنن ، یه سری اومدن و به این مدل جاری رای دادن . ک مطمعنن تعدادشون از تعداد شرکت کننده ها هم بیشتر بوده . اومدن واسه مدل مسابقه نظر دادن ، اما توی اون شرکت نکردن. چرا واقعن ؟
اگ واقعن گروهی مسابقه دادن انقد خوبه خب میومدن اعلام آمادگی میکردن .
الان توی گروه ما ، یکی که اصن چند روزه آن نشده ، یکیم در گیر یه مسابقه ی دگ س و مسلمن واسه اونم مسعولیت هایی داره . منم ک اطلاعاتم کمه. خب الان چی میشه ؟ مطمعنن اگ نقد ما هم به معنای واقعی سه نفره انجام میشد بهتر از اینی میشد که الان هست .
هنوز زیاد یاد نگرفتیم گروهی کار کنیم و مسعولیت گروهی بپذیریم . من در خاست دارم ک یه ذره فکر کنیم .
ممنون

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از good luck! :
حالا ک این مرحلش تموم شد
من یه چیزی بگم
همین اولش بگم که حرفم کلیه و منظورم هیچ شخص خاصی نیست
قبل از اینکه مسابقه شروع بشه ، یه نظر سنجی گذاشتن تا مدلشو کاربرا انتخاب کنن ، یه سری اومدن و به این مدل جاری رای دادن . ک مطمعنن تعدادشون از تعداد شرکت کننده ها هم بیشتر بوده . اومدن واسه مدل مسابقه نظر دادن ، اما توی اون شرکت نکردن. چرا واقعن ؟
اگ واقعن گروهی مسابقه دادن انقد خوبه خب میومدن اعلام آمادگی میکردن .
الان توی گروه ما ، یکی که اصن چند روزه آن نشده ، یکیم در گیر یه مسابقه ی دگ س و مسلمن واسه اونم مسعولیت هایی داره . منم ک اطلاعاتم کمه. خب الان چی میشه ؟ مطمعنن اگ نقد ما هم به معنای واقعی سه نفره انجام میشد بهتر از اینی میشد که الان هست .
هنوز زیاد یاد نگرفتیم گروهی کار کنیم و مسعولیت گروهی بپذیریم . من در خاست دارم ک یه ذره فکر کنیم .
ممنون
من کاملا با ایشون موافقم
تو گروه ما طوریه که ما نتونستیم با هم هماهنگ شیم ، در حالی که متنمون آماده بود ، لینک دانلودش هم هست :|

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

عذرخواهی از همه ی دوستان

ما شیوه ی مسابقه رو اشتباه متوجه شده بودیم

فکر نمیکردیم که باید تعریفمونو اینجا بذاریم ، چون فکر میکردیم تقلب میشه

لینک دانلود پی دی اف رو واسه نیرمان پ.خ کردم ، ولی گویا باید تعریفمونو اینجا میذاشتیم

حالا که فرصتش تموم شده ولی خب میذاریم :

تعریف تاریخ به طور خیلی رسمی میشه گذشته انسان و روایت منسجم اون. البته بعضی وقایع غیرانسانی مثل تاریخ محیط زیست یا منظومه شمسی هم میتونه توی مقوله تاریخ قرار بگیره ولی مهترین مسائل در فلسفه تاریخ در گذشته انسان آشکار میشه. مارکس درباره ی جذابیت تاریخ گفته : انسانها تاريخ خود را مي آفرينند اما نه بر پايه انتخاب خودشان.
از این گفته مارکس میشه نتیجه گرفت در تاریخ هم انسان ها دخالت دارن هم شرایط جبری.
تعریف علمی دیگه ای که از تاریخ وجود داره اینه که تاریخ زنجیره ی منظم و زمانمندی از وقایع و جریانهاست که رفتار انسان را نشان میدهد. که نیروهای بیرونی هم در آن دخیل هستند
نوع دیگه ای تاریخ ، تاریخ به اصطلاح علمیه که از مطالعه و بررسی و تحلیل حوادث و وقایع گذشته به دست میاد. تاریخ علمی به گذشته تعلق داره و علم به بودن هاست.
از نظر کروچه تاریخ نوعی فلسفه است ، فلسفه ی متحرکی که باید فلاسفه بنویسنش.
همین اختلاف نظرها که آیا تاریخ علمه یا فلسفه ، هدف داره یا نداره و ... منجر به پیدایش فلسفه تاریخ به معنای اعم شده است.

اینم لینک دانلود : http://uplod.ir/qf3qtmopt8gx/tarif.tarikh.pdf.htm

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به دلیل تاخیر گروه دوم ، 5 امتیاز ازشون کسر میشه تا بیشتر دقت کنن.(این یه تذکر برای دفعه های بعدیه!)

گروه دوم به دلیل تعریف خوبی که ارائه دادند 4 امتیاز میگیرن.

در مورد شرکت توی نظر سنجی ، چاره ی دیگه ای نبود ! نمیدونستیم کی شرکت میکنه و کی نمیکنه ! واسه همین همه میتونستن رای بدن .

حالا که شرکت کنندگان مشخص شدن میتونیم سبک رو عوض کنیم ، هدف ما برگزاری مسابقه س ، شخص خودم با این سبک موافق نبودم و

نیستم . الان از بین این 9 نفر شرکت کننده افرادی که مایل به ادامه دادن توی مسابقه هستن اعلام آمادگی کنند تا شرکت کننده های نهائی

مشخص بشه ، در نهایت سبک مسابقه رو هم خودشون تعیین کنند.

paria.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96

به نظر من سبکش خوبه ، اینکه هرکس میاد نقدو نظرشو میگه ، در نتیجه ش بقیه هم میتونن نظراتشونو انعطاف بدن و بهترش کنن . ولی ، اینکه گروهیه ، و امتیازاشم انقد بالاس . به شخصه ته ته انتظارم از نمره ی نقد ، یک و دو بود .
با تشکر از انعطاف پذیری مدیر :)

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

خب از بچه های گروهمون عذر خواهی میکنم.واقعا درگیر بودم.

امیدوارم همه چیز با مهربانی، اعتدال و همکاری حل بشه.

اعلام آمادگی میکنم منتهی سبکش باید عوض بشه.
به صورت بحث و نقد باشه بهتر از اینه که بحث یه طرفه باشه.

نحوه امتیاز دهی تو این سبک هم یه کمی گنگه

paria.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96

من یه چیز دگ م بگم
ی وقت اصن بی ربط باشه
معذرت
یه اشکالی ک توی بحثای انجمن تاریخ هست اینه ک مثلن یکی میاد میپرسه جنگ جهانی چند سال طول کشید
بعد یکی میاد میگه ، جنگ جهانی فلان و فلان و nسال طول کشید .
بعد یکی دگ میاد پست اونو نقل میکنه
میگه من موافق/مخالفم. دوباره همونا رو میگه.
خب نمیخونیم پستای همو . چرا؟
نمونه ی بارزش تاپیک رضا شاه :|

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

ببینید برای مباحثه نمیشه شرکت کننده ها به صورت یک نفره یه نقدی بکنند و برن پی کارشون . یا باید تیمی باشه ، یا باید به همون سبک قدیم باشه که سوال طرح میشد و دو نفر با هم رقابت می کردن ، در غیر این صورت سبک فعلی ادامه پیدا میکنه . والسلام !

به نقل از good luck! :
من یه چیز دگ م بگم
ی وقت اصن بی ربط باشه
معذرت
یه اشکالی ک توی بحثای انجمن تاریخ هست اینه ک مثلن یکی میاد میپرسه جنگ جهانی چند سال طول کشید
بعد یکی میاد میگه ، جنگ جهانی فلان و فلان و nسال طول کشید .
بعد یکی دگ میاد پست اونو نقل میکنه
میگه من موافق/مخالفم. دوباره همونا رو میگه.
خب نمیخونیم پستای همو . چرا؟
نمونه ی بارزش تاپیک رضا شاه :|

بحث رو منحرف نکنید لطفا ، تاپیک مربوط به پیشنهاد و انتقاد هستش !

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از نیرمـا)΄ :
ببینید برای مباحثه نمیشه شرکت کننده ها به صورت یک نفره یه نقدی بکنند و برن پی کارشون . یا باید تیمی باشه ، یا باید به همون سبک قدیم باشه که سوال طرح میشد و دو نفر با هم رقابت می کردن ، در غیر این صورت سبک فعلی ادامه پیدا میکنه . والسلام !

بحث رو منحرف نکنید لطفا ، تاپیک مربوط به پیشنهاد و انتقاد هستش !
به نظرم اگه یکم رو امتیاز دهی شفاف سازی بشه، همین روش، روش بدی نیست

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

تصمیم بر این شد :

• مسابقه با سبک فعلی ادامه داده میشه
  • شرکت کنندگان دوباره باید اعلام آمادگی کنن تا افرادی که 100 % شرکت میکند شناسائی بشن
  • امتیاز بندی ها قانون مند میشه

قانون امتیاز ها :

ارائه منبع : 2 امتیاز

کیفیت تعریف ، جمله بندی و صحت تعریف : 4 امتیاز

سطح نقد و بررسی تاریخچه و جزئیات موضوع : 4 امتیاز

*هرگونه تاخیر در ارائه پست در وقت مقرر موجب کسر شدن 5 امتیاز میشه

*عدم شرکت و همکاری هریک از اعضا با هم گروهی ها موجب محروم شدن فرد از شرکت در تمام مسابقه انجمن تاریخ

برای همیشه میشه.

امتیاز موضوع قبلی احتساب میشه ، اصرار نکنید چون تغییر نمیکنه و باید در نظر گرفته بشه . یک سری زحمت کشیدند و وقت گذاشتند.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

من اعلام آمادگی میکنم
فقط ی چیزی
نمیشه برای موضوع قبلی ک موضوع اول بود ، کمتر امتیاز کم کنین ؟ :-"
مثلا بجای 5 امتیاز 2 یا 3 امتیاز کم کنین چون موضوع اول بوده ؟!

mehregan16

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد

اعلام آمادگی دوباره (;

paria.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96

با تشکر از تغیری وسییییعی که توی قیافه مسابقه داده شد .
دوباره آمادگی
ی سوال ، گروها الان هموناس؟

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از good luck! :
با تشکر از تغیری وسییییعی که توی قیافه مسابقه داده شد .
دوباره آمادگی
ی سوال ، گروها الان هموناس؟

اعلام آمادگی.ولی اگه گروه ها عوض بشه بهتره!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا