• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

به طرز وحشتناکی قفل کردم، نمیتونم بخونم نمیتونم فک کنم هیچی
اگه یکی از امتحانای ترم یک رو نره آدم چی میشه؟

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

من کمیت درس خوندنم زیاده ولی کیفیتش خیلی کمه.یعنی چی؟
یعنی اینکه مثلا کتاب علوم هشت ساعت باز میمونه ،کل وقتم رو با اون میگیرم و آخرش هم خودم خیلی خسته میشم هم درس رو خوب یاد نمیگیرم و به کارای دیگه هم نمی رسم.چی کار کنم؟؟اینجوری پیش برم فک کنم بیچاره شم ~X( ~X(

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

به نقل از dinosaur :
به طرز وحشتناکی قفل کردم، نمیتونم بخونم نمیتونم فک کنم هیچی
اگه یکی از امتحانای ترم یک رو نره آدم چی میشه؟

اگه دلیل موجه داشته باشه (مثل مشکل خاصی یا...) میشه بعدن امتحان داد

ولی اگه بدون دلیل باشه...

در ضمن یه نمره که مهم نیست،من انقد گند زدم که... :-"

به نقل از DARK SHADOW :
من کمیت درس خوندنم زیاده ولی کیفیتش خیلی کمه.یعنی چی؟
یعنی اینکه مثلا کتاب علوم هشت ساعت باز میمونه ،کل وقتم رو با اون میگیرم و آخرش هم خودم خیلی خسته میشم هم درس رو خوب یاد نمیگیرم و به کارای دیگه هم نمی رسم.چی کار کنم؟؟اینجوری پیش برم فک کنم بیچاره شم ~X( ~X(

آدم وقتی کیفیتش پایینه یا فقط الکی کتاب جلوش بازه و خودش در بحر فکر افتاده => 8->

یا واقعا چیزی نمی فهمه => :-??

یا وسواس داره و می خواد حتما فقط با خوندن کتاب همه چیزو یاد بگیره [-(

در دو مورد اول باید به مشاور مراجعه کرد یا آدم خودش راه حل پیدا کنه

درباره مورد سوم باید گفت که باید تمرین و تست حل کرد

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

1-بنظرتون واسه بی دقتی های زیاد چ کارای غیر کلیشه ای میشه کرد ؟
2-افزایش سرعت مخصوصا توی شیمی؟؟
کلا تا چ حد میشه سرعتو بالا برد ؟ مثلا ایده آلش اینه ک همه سوالا رو یدور بشه خوند سر جلسه و یه مقدار وقت اضافه اورد واسه نزده ها وقت گیرها و شک دار ها
اما من ب شخصه فعلا نمیرسم همه رو کامل با آرامش ج بدم :-"
راهکار بدین
3- چیکار کنم بین ساعت مطالعه هام زیاد استراحت نکنم ؟ یا حتی ساعتایی ک میشینم پای کتاب هردفعه رو طولانی تر کنم ؟ 1 ساعت بزور میشه و خیلی بده میدونم :-"

4-تو دوران جمع بندی ،تستای نزده رو بزنم یا کتابای جمع بندی استفاده کنم ؟

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

نه آدمی نیستم که وسواسی باشم مشکل اینه که فقطم خودمو خسته میکنم.اکثر اوقات درس رو میفهمم.سر درسای خوندنی هم اینجوریم.
راهکار؟؟

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از tigon :
1-بنظرتون واسه بی دقتی های زیاد چ کارای غیر کلیشه ای میشه کرد ؟
2-افزایش سرعت مخصوصا توی شیمی؟؟
کلا تا چ حد میشه سرعتو بالا برد ؟ مثلا ایده آلش اینه ک همه سوالا رو یدور بشه خوند سر جلسه و یه مقدار وقت اضافه اورد واسه نزده ها وقت گیرها و شک دار ها
اما من ب شخصه فعلا نمیرسم همه رو کامل با آرامش ج بدم :-"
راهکار بدین
3- چیکار کنم بین ساعت مطالعه هام زیاد استراحت نکنم ؟ یا حتی ساعتایی ک میشینم پای کتاب هردفعه رو طولانی تر کنم ؟ 1 ساعت بزور میشه و خیلی بده میدونم :-"

4-تو دوران جمع بندی ،تستای نزده رو بزنم یا کتابای جمع بندی استفاده کنم ؟
واسه بی دقتی:من خودم خیلی بی دقتی داشتم(و خب رفع هم نشد)چون کاری که باید میکردمو نکردم.یکی از دوستام(رتبش شد 13 کشور)همیشه بعد آزموناش بی دقتی هاشو مینوشت و شب قبل آزمون بعدش میخوند.ما اولین آزمون کانونی که باهم بودیم ترازانون یکی بود ولی بعد اون خیلی بهتر اینا شد(البته باهوش تر از من بود خدایی و علل دیگم داش ولی خب اینم بی دلیل نبود)
افزایش سرعت:باید تمرین زیاد بحلی و به اینم دقت کنی که تو همه سوالا لازم نیس محاسبه رو تا آخر بری.کلا کتاب شیمی لقمه مهر و ماه(چگونه مسائل شیمی رو حل کنیم بود فک کم اسمش)هم خیلی خوبه
معمولش هم همینه :D ولی تکنیک زماتای نقصانی کانونم بری خوبه خدایی(چون کلا اول یه سری سوالو نخونی بعد برگردی و نگاشون کنی معمولا آرامشت بیشتر میشه
اون بستگی داره دیگه به ارادت.شایدم باید نوع استراحتتو تغیی بدی تا خیلی وقت نبره.این که ساعتای نشستنت پشت کتاب کمه شاید مشکل اینا باشه من خودم چشمام آستیگماتش بالاس و بیشتر از 1 ساعت مداوم خسته میشه چشام و نمیتونم که خب سعی میکنم با استراحت های کوتاه بینش درستش کنم
به نظر من اول تستای علامت دار خودتو بزن(چون قطعا اینا واست مهم تر بودن)بعد تست جمع بندی از رو یه منبع خوب بزن(من خودم فک کنم این کارو نکردم ولسه همین دقیق نمیدونم جی خوبه)

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

به نقل از DARK SHADOW :
نه آدمی نیستم که وسواسی باشم مشکل اینه که فقطم خودمو خسته میکنم.اکثر اوقات درس رو میفهمم.سر درسای خوندنی هم اینجوریم.
راهکار؟؟

مشکلی که منم دارم و به فکر حلشم

جواب مشاور:

مقید کردن خود (به این که مثلا الان 1/5 ساعت علوم می خونم و بعد یه ربع استراحت بعدش .......... )

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

به نقل از A M I N :
مشکلی که منم دارم و به فکر حلشم

جواب مشاور:

مقید کردن خود (به این که مثلا الان 1/5 ساعت علوم می خونم و بعد یه ربع استراحت بعدش .......... )
یعنی با برنامه ریزی درست و دقیق حل میشه؟

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی ؛ کامپیوتر ؛ شیمی (مرحله 1)

به شدت انگیزمو از دست دادم :-<... به حدی که کل روز اصلا درس نمیخونم... حس می کنم نمیتونم... یکی وقت داشت بیاد یه کم صحبت کنیم (پ.خ) با این وضع، کنکور غیر مجاز می شم... :( :-<

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

به نقل از DARK SHADOW :
یعنی با برنامه ریزی درست و دقیق حل میشه؟

:-"

بله دخترم

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
پاسخ : سوألات متداول

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 96

الف- آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورتتأثيرقطعي در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

ب- داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 به بعد اخذ كرده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (صرفا نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير قطعي در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

تذکر: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف وب، هردو مورد اعمال خواهد شد.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

سلام
بنده سال سوم هستم رشته ي رياضي
جديدن مي بينم همه خيلي دارن روي دروس عمومي ( تاريخ ادبيات ، عربي و...) كار مي كنن و تمام دوستان هم توصيه به مطالعه عمومي ها مي كنن در حالي كه من هنوز دارم برا المپياد فيزيك ميخونم و رياضيات پيشرفته...
نمي دونم ايا واقعا عمومي ها خيلي مهم تر از اختصاصي ها هستن توي كنكور؟
ايا من هم بايد وقتمو بزارم روي عمومي ها يا سعي كنم همون اختصاصي ها رو اساسي بفهمم؟
اگه دوستان با تجربه جوابم رو بدن خيلي ممنون ميشم.

Kabiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره فیزیک دوره 29
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
برای بالا بردن دقت،راه حلی دارین؟
تمرکزم خوبه،تمرینمم زیاده!
من وقتی درد میکشم دقتم میره بالاتر بارها شده سر یه آزمون انقدر درد داشته باشم که فقط بخوام آزمون تموم شه بره ولی وقتی نتیجه رو چک میکنم میبینم خیلی خیلی آزمونو خوب دادم حد بی دقتیام به صفر میل میکنه توی حالت دردناک اگه خیلی مهمه میتونی از خودت نیشگون بگیری سر امتحان :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : سوألات متداول

من اگه سال سوم کنکور بدم،سال چهارم لازم نیس کنکور بدم،فقط یکسال باید مرخصی بگیرم تا چهارم رو بذرونم؟

Kabiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره فیزیک دوره 29
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
:-? آخه من از کجا بدونم دارم بی دقتی می کنم ک خودمو نیشگون بگیرم؟
نه کلا در حال نیشگون گرفتن از خودت باشی :-"
اگه منظورت آزمون تستی نیست برای محاسبات و این حرفا عادت کن همون موقع که مینویسی جوابتو چک کنی (البته جوریم نباشه که خیلی وقت بزاری روش) مطمئن ترین راه همین چک کردنه
برای غیر محاسباتیا هم چون معمولا وقت زیاده اینه که یه بار دیگه به سوالا جواب بدی بدون اینکه جواب قبلی خودتو ببینی
اگه بی دقتیات ریاضیاتی ان یه کارای خوبی میشه کرد مثلا من سال پیش توی یه برهه زمانی ساعت اتاقم 1ساعت و 20 دقیقه عقب بود که برای هر بار فهمیدن ساعت مجبور شم یه محاسبه انجام داده باشم(کلی هم فحش خوردم سرش :-") کلا توی وقتای بیکاریت ضرب و تقسیما رو ذهنی حساب کن یا مثلا قبل خواب از 100 سه تا سه تا یا 7 تا 7 تا بیا عقب کلا از مغز کار کشیدن همیشه جواب داده (از این تمرینای ریاضتی ریاضیاتی که آخرش احساس کنی مغزت تیلیت شده هم خوبه :-")
اما اگر کلا بی دقتی مثلا درسای عمومی و شده سوالیو جا بزاری یا یه چیزو نبینی شاید ضعیف شدی مثلا برو دکتر بت تقویتی بده آهن روی ویتامینا و...

همه ی اینایی که گفتم فقط برای حالتیه که خیلی نتیجه امتحان برات مهم باشه توصیه شخصی اینه بیخیال دوست عزیز مزه امتحان به بی دقتیشه :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

درسای عمومی رو فهمیدم کم می خونم. ینی خودم متوجه اشکالاتم شدم و برطرف کردم.
ولی توی درسای اختصاصی واقعا نمی دونم چیکار کنم.
ینی اشکال کارمو نمی تونم پیدا کنم.

Pinkgirl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان

ی سوالی هست ک بد جوری ذهن منو درگیر کرده درمورد اردوی نوروزی ی عده میگن خوبه ی عده ی دیگه مخالفن میگن تو خونه درس بخونی مفید تره من موندم ک کدوم بهتره :-/ :-/

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

سلام
من دوتا کشکل دارم در رابطه با درس خوندن!
اولی:من نمی تونم درسهایی که حفظی هستن مثل مطالعات و علوم و... رو باید بلند بخونم.خیلی وقتا هم سر این قضیه سردرد شدید میگیرم ولی میجبورم دیگه!تو ذهنم نمی مونه.اطرافیان میگن در آیند] یعنی دانشجو بودن مشکل دارم!مغز همرو با تریلی لِه میکنم :|

دومی:برای درس خوندن باید حتما تو کتاب از متنش سوال دربیارم.اصلا نمی تونم این کارو نکنم.مثلا یه بار امتحان زمین داشتیم دبیر سوال نگفته بود رسما مُردم تا تونستم به چنتاشون جواب بدم :|
چه گلی به سرم بگیرم؟؟
همدان خوبه؟؟؟ :-w :-w :-w

بالا