• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی
اووو اینا رو من جواب نمیده،من از هشت شب تا دوازده بازدهیم خوبه، تا یک و دو بعدازظهر هم خوابم میاد :-"
همه کاریم کردم. چهل و پنج دیقه ورزش کردم، آب زیاد خوردم، ساعت خوابمو تنظیم کردم،فایده نداره هیچ کدوم
نوع تغذيه يا ساعت شام خوردنم خيلي تاثير داره
يا ممكنه ذهنتون زيادي مشغول باشه

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
بحث خواب شد منم بگم ؛ به طرز وحشتناکی زیاد میخوابم ! در این حد که شب امتحان تا صبح بیدارم بعد از امتحان از ساعت 2 بعد از ظهر تا 8 شب میخوابم بعد دوباره 12 تا 7 صبح میخوابم:-/~X(
برم آزمایش بدم ؟ به نظرم یه مشکلی دارم:-/
راه حلی داره عایا ؟:-??

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
بحث خواب شد منم بگم ؛ به طرز وحشتناکی زیاد میخوابم ! در این حد که شب امتحان تا صبح بیدارم بعد از امتحان از ساعت 2 بعد از ظهر تا 8 شب میخوابم بعد دوباره 12 تا 7 صبح میخوابم:-/~X(
کلا ادم چکاپ بشه خوبه مریضی چیزی داشته باشید مشخص میشه حتما برید

maryam-n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندون
سلام
دوستان یه مشکی پیش اومده جدیدا.اونم اینه که حوصله ام را برای درس خوندن از دست دادم ویکی دیگه اینکه متاسفانه ساعات استفاده از اینترنت و مطالعات غیر درسیم زیاد شده. راهکاری ندارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hkmf2012

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
رشته دانشگاه
داروسازی
.
سلام
دوستان یه مشکی پیش اومده جدیدا.اونم اینه که حوصله ام را برای درس خوندن از دست دادم ویکی دیگه اینکه متاسفانه ساعات استفاده از اینترنت و مطالعات غیر درسیم زیاد شده. راهکاری ندارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این حالت برای خیلی ها پیش میاد با فکر کردن به هدفتون و همینطور دادن استراحت به خودتون و انجام کاری که دوست دارین به اندازه ی یک نصفه روز احتمالا بتونین از این حالت بیرون بیاید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
‌واقعا چه جوری باید هم خیلی درس خوند،هم خوب تست زد؟ به نسبت کم کاری نمی کنم، ولی مثلا شیمی و عربی رو نرسیدم تست بزنم، تو آزموناعم هیچی نمی تونم بزنم :|

jh.hamideh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
B!N@b
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
‌واقعا چه جوری باید هم خیلی درس خوند،هم خوب تست زد؟ به نسبت کم کاری نمی کنم، ولی مثلا شیمی و عربی رو نرسیدم تست بزنم، تو آزموناعم هیچی نمی تونم بزنم :|
وقتی تو برنامت برا هرکدومشون تایم مشخصی تعیین کنی و باهاش پیش بری حتما میرسی.
و یه نکته ای هم هس که لازم نیس برا هر درسی مو به مو جزوه خوند و همه تستارو زد تا درصد خوبی گرفت

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
حس می کنم روش مطالعه ی درست هر درسو هنوز پیدا نکردم...

راهنمایی لطفا

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
سلام. منم همينجورى بودم شايد هم بدتر. بايد تايم خوابت رو پيدا كنى من الان اگه از ٧ شب بخابم ٢ يا ١ شب بيدار ميشم. اين تايم بهترين خوابو دارم البته امشب دير بيدار شدم دوباره بهم ريخت:D

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
یعنی روش درسای مختلفم خیلی نزدیکن
اين روشا رو خودتون بايد پيدا كنيد با ازمون و خطا ! من روش هاى خودم رو ميگم من نقطه ضعفى ندارم مثلا همين ازمون ادبيات رو از ١٠ به ٨٠ رسوندم ولى متاسفانه كم درس مى خونم. ادبيات: من مبحثى ميخونم ولى اول گاج سبزو ميخونم بعد تست از كتاباى هفت خوان با علاقه ميخونم مثلا شعرا رو. عربي : من اول كتاب خيلي سبز رو ميخونم بعد خيلي تست. تست خيلي تاثيرداره تو عربي از ابن به بعد هم ميخام روزاى زوج ٢ متن عربي كار كنم. عربي خيلي راحت با رد گزينه ميشه زد اصلن جواب تو گرينه ها تابلو هست. دينى : اول گاجو ميخونم بعد متن رو به ايات ربط مي دم و فقط تست كنكور ميزنم.

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
یعنی روش درسای مختلفم خیلی نزدیکن
رياضي : كليد اين درس تست زدن زياده به جاي درسنامه خوندن. فيزيك : خيلي شبيه رياضيه من نكاتو وارد كتابم ميكنم از كتاب غافل نشو مفهومي بخون نه فرمولي. شيمي : بهترين درسم هست من اول از كتاباي مختلف درسنامشونو ميخونم بعد وارد كتابم ميكنم كتابم شلوغه. بعد فقط تست ميزنم از ايكيو. زيست : الان فقط كتاب رو ميخونم اصلن تست نمي زنم درصدم بهتر شده ولي هر جمله ي كتاب رو تحليل ميكنم و ازش صحيح و غلط تو ذهنم ميسازم. ولي يه بار از ايكيو تست زدم زيستو ٩٠ زدم اگه وقت كني تست هم بزني درصدت فوق العاده ميشه من فقط با مفهومي خوندن و بدون تست زيستو معمولا بالاي ٦٠ ميزنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من امسال خیلی از دبیر فیزیکمون بدم میاد،مطالعه آزاد دارم،ولی خود کتابو اصلا نمی خونم،الان سر مقاومتا تقریبا صفرم،چی کار کنم برای جبرانش؟
+ برای طرح مطالعاتی عید،چه جوری برنامه ریزی کنیم؟ از اول همه رو بخونیم؟

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
من اكثر وقتا به طرز عجيبى فكر ميكنم تا كنكور فاصله ى زيادى دارم و هنوز واسه جدى درس خوندن زوده. اينجورى نيس كه خيلى كم بخونم، اما مثل بعضى از دوستام كه مثلا روزى چهار ساعت يا بيشتر ميخونن نيستم و بديش اينه كه لزومى هم نميبينم مثل اونا باشم:)). در اشتباهم؟ :-?
شايد مشكل انگيزه و اين حرفا هم دارم، مثلا بعضيا رو كه ميبينم خيلى واسشون مهمه كه علاوه بر رشته ى مورد نظرشون مثلا دانشگاه تهران يا هر دانشگاه خاص ديگه اى قبول شن به نظرم احمق و خنده دار ميان، و من خودم تقريبا الان فقط به رشته ى خاص فكر ميكنم و دانشگاه تقريبا برام اهميتى نداره:))
+اصن بايد تو اين تاپيك ميگفتم؟ :-?

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
سلام ببینید منم اینطوری بودم پارسال ولی سعی کنید اینطوری نباشید به نظر من چون من سر جلسه که رفتم هم همون حس بود و خب سر جلسه شل میشه ادم.درکل هدفتون رو دقیق مشخص کنید که بعد کنکور خدای نکرده متوجه شید اگر مثلا فلان دانشگاه میخواستید برید باید این رتبه رو میاوردید مثلا من فک میکردم پزشکی البرز ۱۵۰۰ هم بگیره ولی اشتباه میکردم.بعد علاوه بر اون سر رتبه هایی که میارید دقت به خرج میدید که مثلا با اون هدف چقد فاصله دارید موفق باشید(;

محمد78

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
مدال نیاوردم... ولی مرحله اول المپیاد ریاضی قبول شدم... خخخ...
سلام بچه ها
من سوم ریاضیم تا حالا تقریبا هیچ کار خاصی نکردم (البته میانگین تراز کانونم 6450 گفتم که فک نکنین خیلی خینگم) ;;)
ولی چون آزمون میدم تقریبا میدونم تو چه مباحثی ضعیفم
میخواستم ازتون بپرسم تو این عید چی کار کنم؟!!!
ضغفام تو تست رو برطرف کنم یا ول کنم برم نهایی بخونم؟
"اصن از کی باید برا نهایی شروع کنیم به حفظ کردن و تشریحی خوندن؟" :-?

بالا