• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گام اول گزینه دو

shadi1201

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آباده
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : گام اول گزینه 2

ممنون واقعا چه قد أدم مهربون :| :-<
پس برنامش تغییر نکرده؟؟؟

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

به جز شیمی امروز تا 12 تقریبا همش عوض شده البته محتوا زیاد تغییر نکرده و فقط زبان فارسی3 اضافه شده و فصل 1 و 2 فیزیک1 حذف شده ولی ساعتای مطالعاتیش به جز شیمی امروز تقریبا همش عوض شده!

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

بچه ها من برنامه امروز رو هم تازه دانلود کردم. باز هم توش یک بخش مطالعه فصل 1 فیزیک 1 هست. یعنی چی؟؟؟
پس چرا من این تغییرات رو نمی بینم؟! :-\

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

به نقل از نیکی :
بچه ها من برنامه امروز رو هم تازه دانلود کردم. باز هم توش یک بخش مطالعه فصل 1 فیزیک 1 هست. یعنی چی؟؟؟
پس چرا من این تغییرات رو نمی بینم؟! :-\
امروز از نمایندگی برامون جلسه مشاوره گذاشته بودند ، گفتند:
مطالعه فصل یک برای حل تست های ترکیبی مخصوصا در زمینه گرما فیزیک 2 لازمه...
در کل تو تستا ب صورت ترکیبی زیاد ازش استفاده میشه و لازمه ب صورت اجمالی ازش یه اطلاعاتی داشته باشین!

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

منم گام اول ثبت نام کردم ولی سرعت خوندنم کنده . نمیرسم همهی برنامه ی اون روزو بخونم ! چیکار کنم باید ؟؟؟؟؟؟
:(

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

برنامه جدید فصل 1 فیزیک 1 نداره فقط 4و5 داره

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از بی احســــاسـ... :
منم گام اول ثبت نام کردم ولی سرعت خوندنم کنده . نمیرسم همهی برنامه ی اون روزو بخونم ! چیکار کنم باید ؟؟؟؟؟؟
منم نمي رسم . فك مي كنم اگه يه چند روزي فقط اولويت يك ( و دو) رو انجام بدي .. و اهسته به حجم اونچه كه روزانه بايد بخوني اضافه كني كم كم سرعت خوندن بيشتر ميشه و عادت مي كني به حجم نسبتا زياد و قطعا بعد از يه بازه اي تعداد بخشايي از برنامه كه مي توني بهش عمل كني بيشتر ميشه .[ جز اين چاره اي نيست به نظرم..]
منم اين روزا مثلن فقط مي تونم اولويت اول و دوم رو انجام بدم .[و با اين اوصاف زياد روي اوضاع درصد هام توي ازمون اول حساب نمي كنم]
و نبايد كيفيت رو فداي كميت كرد.
+
گرچه نميشه از تاثير بدي كه روي روحيه م گذاشته چشم پوشي كرد . وقتي ميبينم نمي تونم برنامه ام رو كامل انجام بدم خيلي اعصابم بهم ميريزه و حالم بد ميشه..

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از Eliza-M :
منم نمي رسم . فك مي كنم اگه يه چند روزي فقط اولويت يك ( و دو) رو انجام بدي .. و اهسته به حجم اونچه كه روزانه بايد بخوني اضافه كني كم كم سرعت خوندن بيشتر ميشه و عادت مي كني به حجم نسبتا زياد و قطعا بعد از يه بازه اي تعداد بخشايي از برنامه كه مي توني بهش عمل كني بيشتر ميشه .[ جز اين چاره اي نيست به نظرم..]
منم اين روزا مثلن فقط مي تونم اولويت اول و دوم رو انجام بدم .[و با اين اوصاف زياد روي اوضاع درصد هام توي ازمون اول حساب نمي كنم]
و نبايد كيفيت رو فداي كميت كرد.
+
گرچه نميشه از تاثير بدي كه روي روحيه م گذاشته چشم پوشي كرد . وقتي ميبينم نمي تونم برنامه ام رو كامل انجام بدم خيلي اعصابم بهم ميريزه و حالم بد ميشه..

من ساعت مطالعه ام خوبه ولی حتی از همون سال سوم ، کند درس میخوندم ! مثلا من تا بیام شمی ، کتاب رو بخونم ، جزوه رو بخونم ، dvd رو مشاهده بفرمایم ، تست بزنم ، روز ازمون فرا رسیده و من از 40 درصد درسای اول و دوم ، فقط فصل یک شیمی رو تموم میکنم !!!
واقعا نمیدونم چیکار کنم !!
+

اینکه الان که تابستونه ، باید ریز به ریز نکات کتاب و کتابای کمک اموزشی و ... رو خو ند یا که صرفا فقط کلی بخونیم که کارمون واسه پیش راحت تر بشه ؟؟؟؟؟؟
من فک میکنم علت اینکه خیلی کند درس میخونم اینه که هر جا هر نکته آی میبینم ، میخونمش !!!

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

من قبلا كانون بودم اين حالت انتخابيش كه تو مثلا زيست پيش انتخاب ميكني يكي شيمي و.. واقعا بدم ميومد
گام اول ثبت نام كردم بنظرم خيلي بهتره تازه من علوي هم رفتم برا بقيه موسساتم ديدم گزينه2 از همش بنظرم بهتره ولي همش بستگي داره به خود ادم كه بخونه نه مث من كتابارو ورق بزنه :(

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

من ساعت مطالعه ام خوبه ولی حتی از همون سال سوم ، کند درس میخوندم ! مثلا من تا بیام شمی ، کتاب رو بخونم ، جزوه رو بخونم ، dvd رو مشاهده بفرمایم ، تست بزنم ، روز ازمون فرا رسیده و من از 40 درصد درسای اول و دوم ، فقط فصل یک شیمی رو تموم میکنم !!!
واقعا نمیدونم چیکار کنم !!
+

اینکه الان که تابستونه ، باید ریز به ریز نکات کتاب و کتابای کمک اموزشی و ... رو خو ند یا که صرفا فقط کلی بخونیم که کارمون واسه پیش راحت تر بشه ؟؟؟؟؟؟
من فک میکنم علت اینکه خیلی کند درس میخونم اینه که هر جا هر نکته آی میبینم ، میخونمش !!!
راستش من دی وی دی مشاوره ای رو که دیدم توش خود پوردستمالچی می گفت که نمی خواد همه نکات رو ریز به ریز بخونید. کتاب رو بخونید و جزوه هایی که بهتون دادیم و تست های همون رو بزنید و بعدش هم با دیدن دی وی دی دوره کنید. می گفت همین کافیه و مطالعه عمیق تر میره واسه طول سال.
حال من خودم هم تو شک هستم که درسته یا نه!!!
بعضی ها می گن کم بخون عالی بخون اما گزینه دو گفته زیاد بخون معمولی بخون!!!!! :-\

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

نگران نباش. تقریبا همه همین حال رو دارن.
به نظرم دو مورد هست.
یکی اینکه شاید خیلی ها هنوز به همون 7 ساعتی که تو برنامه نوشته شده ساعت مطالعشون نرسیده باشه.
دوم اینکه حجم برنامه ها طوریه که تو اون هفت ساعت هم اگر کسی بخونه نمی تونه تموم کنه.
مخصوصا اگر بخوای از رو کتاب کمک آموزشی بخونی که حداقل 2 برابر اون چیزیکه تو برنامه نوشته واسه هر درس زمان می خوای.
به نظرم باید تا هر جایی که میشه بخونی.
خوبیش اینه که امسال برنامه ها رو اولویت بندی کرده و می تونی انتخاب کنی.

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

بچه هایی که پارسال از گزینه دو استفاده کردید. لطفاً راهنمایی بفرمایید.
به نظرتون اینکه هر درس رو از روی کتاب و بعد جزوه های خود گام اول بخونیم و دی وی دی هاش رو ببینبم برای تابستون کافیه؟؟؟؟ یا اینکه خوندن دقیق نکات از روی کتاب های کمک آموزشی رو توصیه می کنید؟
چون اگر بخوایم کمک آموزشی بخونیم باید دو برابر وقت بذاریم! #S-:

arminsl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از نیکی :
جزوه های خود گام اول بخونیم
الآن منظور از جزوه همون تستایی هست که برای مباحث داده دیگه ؟!

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از نیکی :
راستش من دی وی دی مشاوره ای رو که دیدم توش خود پوردستمالچی می گفت که نمی خواد همه نکات رو ریز به ریز بخونید. کتاب رو بخونید و جزوه هایی که بهتون دادیم و تست های همون رو بزنید و بعدش هم با دیدن دی وی دی دوره کنید. می گفت همین کافیه و مطالعه عمیق تر میره واسه طول سال.
حال من خودم هم تو شک هستم که درسته یا نه!!!
بعضی ها می گن کم بخون عالی بخون اما گزینه دو گفته زیاد بخون معمولی بخون!!!!! :-\

مرسی بابت راهنماییت .
جزوه مکتوب نداره که . جزوه های مکتوبش فقط تسته !
ولی دی وی دی هاش اموزشیه . دیدن دی وی دی ها ، خودش خیلی وقت گیره . هر بخش یا درسی رو یک ساعت الی دو ساعت تدریس میکنن .

کتاب و جزوه رو اکثرا میشه تو همون ساعتی که پور دسمال کاغذی ؛ D گفت خوند ولی کتاب چیز خاصی رو نمیگه ، همه نکته ها تو کتابای کمک درسیه !!
مثلا من دینی رو از کتاب موضوعی گاج میخونم . یعنی تا خوندن آیه های تموم میشه ، دو سه ساعت وقتمو میگیره

بقیه درسا هم همینطور

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

مرسی بابت راهنماییت .
جزوه مکتوب نداره که . جزوه های مکتوبش فقط تسته !
ولی دی وی دی هاش اموزشیه . دیدن دی وی دی ها ، خودش خیلی وقت گیره . هر بخش یا درسی رو یک ساعت الی دو ساعت تدریس میکنن .

کتاب و جزوه رو اکثرا میشه تو همون ساعتی که پور دسمال کاغذی ؛ D گفت خوند ولی کتاب چیز خاصی رو نمیگه ، همه نکته ها تو کتابای کمک درسیه !!
مثلا من دینی رو از کتاب موضوعی گاج میخونم . یعنی تا خوندن آیه های تموم میشه ، دو سه ساعت وقتمو میگیره

بقیه درسا هم همینطور
خواهش می کنم.
امروز یک سری جزوه روی سایت گذاشتن. فیزیک، شیمی، عربی، زبان، ادبیات.
در مورد دی وی دی ها موافقم. حودشون وقت زیادی رو می گیرن. اما بچه های سال پیش می گفتن مفیده.
به نظر من زمانی که برای هر درس در نظر گرفتن غیر منصفانست و اگر کسی واقعا بخواد ریز بخونه مطالب رو باید روزی 12 ساعت درس بخونه!!!

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

به نقل از Arminsl :
الآن منظور از جزوه همون تستایی هست که برای مباحث داده دیگه ؟!
منظورم همون جزوه هاییه که امروز گذاشت رو سایت. آخه یک سری جزوه که مکتوب رفتیم گرفتیم فقط تست بود. یک سری هم امروز رو سایت گذاشتن که آموزش درس هست.

pesarak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی

خب اینکه میگین نمیرسم و 7 ساعت زیاده یا حتی تو 7 ساعت هم نمیشه برنامشو تموم کرد ینی چی؟دارین بخودی به خودتون استرس میدین،قبل از همه بشینید و با خودتون سنگاتونو وا بکنید،ببینید چجور درصدایی راضیتون میکنه،و عایا با این کمیت و کیفیت درسخوندن شما رو به اون درصد میرسونه یا نه؟تو دفتر برنامه ریزی نوشته 7 ساعت،خب درسته،ولی ننوشته که بیشتر نخونید،خیلیا از این میترسن که الان مثلا اگه بخوان بجای 7 ساعت 10 ساعت درس بخونن در ادامه خسته بشن و نتونن دیگه درس بخونن،اما اینو بدونید،خستگی تو این راه معنا نداره و چیزیه که خودتون برای خودتون تصور میکنید و میتونید با فکر کردن به اهدافتون و کارایی که برای رسیدن به اونا احتیاج دارین،این حس خستگی رو از خودتون دور کنید و باید به این جمله ایمان بیارید که اگه بهترین ها رو میخواید باید بتونید خستگی ناپذیر جلو برید.
من خودم الان از برنامه عقبم،ولی دلیل داره،تا روزِ سه شنبه خونه ی ما رنگ کاری بود و کتابخونه های شهر ما هم جای درسخوندن نیست(دفتر ازدواجی هستن برا خودشون) خلاصه 4 روزم پرید،خب من اگه به این فکر میکردم که این 4 روز دیگه جبران نمیشه و اینا که دیگه اصلا نمیتونستم برنامه های روزای جدید رو هم تموم کنم،من از دیروز صبح شرو کردم و تا الان برنامه ی سه روز رو اجرایی کردم،بدون کم و کاست،پس حتما میتونید عقب افتادگی هاتونو تموم کنید،به این نکته هم توجه کنید؛به هیچ وجه از تفریحاتتون نزنید(البته اگه بیش از حده باید کم بشه ها) چون همین تفریحات هم یکی از عواملی هستن که میتونن خستگی رو از شما دور کنن.

بعد من یه سوال دارم:عاغا من اولین باره که میام گزینه دو و اینا و بلد نیستم از سایتش استفاده کنم،خودم ثبت نام کردما،ولی اونی رو که من ثبت نام کردم رو جزو طرح گام اول نمیدونه،عایا از طرف موسسه برای من یه حساب کاربری درست خواهد شد؟یا باید خودم یه کاری بکنم؟یه نفر پیدا بشه که منو راهنمایی کنه،ممنون میشم!

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

به نقل از pesarak :
خب اینکه میگین نمیرسم و 7 ساعت زیاده یا حتی تو 7 ساعت هم نمیشه برنامشو تموم کرد ینی چی؟دارین بخودی به خودتون استرس میدین،قبل از همه بشینید و با خودتون سنگاتونو وا بکنید،ببینید چجور درصدایی راضیتون میکنه،و عایا با این کمیت و کیفیت درسخوندن شما رو به اون درصد میرسونه یا نه؟تو دفتر برنامه ریزی نوشته 7 ساعت،خب درسته،ولی ننوشته که بیشتر نخونید،خیلیا از این میترسن که الان مثلا اگه بخوان بجای 7 ساعت 10 ساعت درس بخونن در ادامه خسته بشن و نتونن دیگه درس بخونن،اما اینو بدونید،خستگی تو این راه معنا نداره و چیزیه که خودتون برای خودتون تصور میکنید و میتونید با فکر کردن به اهدافتون و کارایی که برای رسیدن به اونا احتیاج دارین،این حس خستگی رو از خودتون دور کنید و باید به این جمله ایمان بیارید که اگه بهترین ها رو میخواید باید بتونید خستگی ناپذیر جلو برید.
من خودم الان از برنامه عقبم،ولی دلیل داره،تا روزِ سه شنبه خونه ی ما رنگ کاری بود و کتابخونه های شهر ما هم جای درسخوندن نیست(دفتر ازدواجی هستن برا خودشون) خلاصه 4 روزم پرید،خب من اگه به این فکر میکردم که این 4 روز دیگه جبران نمیشه و اینا که دیگه اصلا نمیتونستم برنامه های روزای جدید رو هم تموم کنم،من از دیروز صبح شرو کردم و تا الان برنامه ی سه روز رو اجرایی کردم،بدون کم و کاست،پس حتما میتونید عقب افتادگی هاتونو تموم کنید،به این نکته هم توجه کنید؛به هیچ وجه از تفریحاتتون نزنید(البته اگه بیش از حده باید کم بشه ها) چون همین تفریحات هم یکی از عواملی هستن که میتونن خستگی رو از شما دور کنن.

بعد من یه سوال دارم:عاغا من اولین باره که میام گزینه دو و اینا و بلد نیستم از سایتش استفاده کنم،خودم ثبت نام کردما،ولی اونی رو که من ثبت نام کردم رو جزو طرح گام اول نمیدونه،عایا از طرف موسسه برای من یه حساب کاربری درست خواهد شد؟یا باید خودم یه کاری بکنم؟یه نفر پیدا بشه که منو راهنمایی کنه،ممنون میشم!
راستش من خودم داخل سایت یک حساب کاربری داشتم قبل از اینکه گام اول ثبت نام کنم. با همون حساب کاربری که درست کرده بودم وارد سایت شدم و بعدش گام اول ثبت نام کردم. الان هم با همون یوزر و پسوردی که داشتم همه کارهام رو انجام میدم. نمی دونم منظورت این بود یا نه!!
راستی این که گفتی به همه برنامه رسیدی یعنی چی خوندی؟؟؟ کتاب کمک درسی یا جزوه های خودشون؟ یا فقط کتاب درسی؟؟؟

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

بالایی :
از طرف گزینه دو واست حساب کاربری باز میشه .
کلمه عبورت میشه شماره داوطلبیت و پسوردت میشه شماره شناسنامه ات .
در ضمن ، برنامه تغیر کرده ها . از سایتش برو برنامه جدید رو دانلود کن

pesarak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی

بالایی :
از طرف گزینه دو واست حساب کاربری باز میشه .
کلمه عبورت میشه شماره داوطلبیت و پسوردت میشه شماره شناسنامه ات .
در ضمن ، برنامه تغیر کرده ها . از سایتش برو برنامه جدید رو دانلود کن
شماره داوطلبیمو از کجا گیر بیارم؟
درضمن،خبر داشتم!ولی در کل ممنون!
به نقل از نیکی :
راستی این که گفتی به همه برنامه رسیدی یعنی چی خوندی؟؟؟ کتاب کمک درسی یا جزوه های خودشون؟ یا فقط کتاب درسی؟؟؟
کاری که کردم مثالا برای برنامه روز اول:قبل از همه کتاب(مثال+تمرین+مساله+فعالیت و ...رسما کل کتاب) همزمان با کتاب جزوه ای رو که معلم گفته[تا اینجای برنامه شد 2 ساعت] 2 ساعت هم وقت گزاشتم برا تست(جزوه خودشون+فصل اول میکروی گاج) شد4 ساعت(ینی بخش جبرانی رو هم ریختم رو ریاضی.ادبیات تو 45 دقیقه تموم شد(با فیش نویسی و تست و اینا)+شیمی رو هم اول تو یه ربع کتاب رو خوندم(قسمتس که باید میخوندم؛متن کتاب با مخلفات)بعدش هم از مبکتران یه چند تایی تست زدم(همه ـش خیلی زیاد بود:-سوت!) بعدشم تست های جزوه ی خودشون!تا اینجا شد 8 ساعت!ساعت 4 بعد از ظهر(البته ناگفته نماند یکی از فیلما رو این وسط موقع ناهار و اینا دیدم!و با دیدن بقیه فیلما شد ساعت 6.ینی حدودا 10 ساعت! برنامه روز دوم رو هم از ساعت 7 دیروز شرو کردم(قبلا تقریبا همه رو دیده بودم،این قسمت زنگ تفریحی بود برا خودش،فیلم رو گذاشته بودم(فقط بعنوان بک گراند و خودم داشتم دوره میکردم! برای دینی هم که میخواستم وقت بیشتری بزارم که نشد(کمک اموزشی ندارم)،عربی و زبان رو قبلا خونده بودم،و امار هم یه ساعت بیشتر طول نکشید!نکته جالب توجه اینجاست که از ساعت 6 به بعد من خونه نبودم و تو فضای ازاد(باغ و الونک و اینا) میخوندم،از امروز هم که برنامه روز سوم(دوشنبه)رو شرو کردم،تا بینیم خدا چی میخواد!
راستس اگه سرعت مطالعه تون و اینا کمه،حتما تند خوانی رو تمرین کنید،بعد از یکی دو ماه تمرین تقریبا سرعتتون 2 و نیم برابر میشه،ینی چیزی رو که قبلا تو 10 ساعت مفید میخوندین الان توی چار پنج ساعت میتونید جمعش کنید!
یه چیزی رو هم اضافه کنم،من چون 4 روز رو از دست دادم،دارم با این وضع میخونما،شما میتونید خیلی سبک تر بخونید!احتمالا کارایی رو که من دیروز کردم رو اگه کسی انجام بده نتونه تا یه هفته درس بخونه(چون من کارم خوندنه و مشکلاتی مثل سوزش چشم و اینا اذیتم نمیکنه).همونطور که گفتم،باور کنید که از پس برنامه هایی به مراتب سخت تر از اینم میتونید بربیاد و باورتونو عملی کنید!

بالا