• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌های قلمچی و کنکوری‌های 93

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91
پاسخ : آزمون‌های قلمچی و کنکوری‌های 93

سلام..یه توصیه به همه کنکوریهای عزیز در مورد زیست شناسی چون تعداد سوالات شمارشی (مثلا چند مورد جمله زیر رو به نادرستی تکمیل میکنند یا موارد دیگه ی مشابه) هم تو کنکور و به تبعیت از اون ازمونهای ازمایشی داره زیاد تر میشه و کتابای تست هم خیلی تو این زمینه کار نکردن بهتره برید سوالات مرحله اول المپیادهای زیست رو بخونید(منتها نه همه سوالاتش رو.فقط سواالاتی که به این فرم هستند...بین سوالات المپیاد تعداد این سوالات زیاده و باعث میشه تو این زمینه راه بیفتین....موفق باشید

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

ببینید کارمون به جایی رسید که باید سوالات المپیاد زیست رو برای درصد بالا زدن تو کنکور بخونیم ... حدس میزدم روزی این اتفاق بیفته

تا چند سال دیگه، احتمالا بیشتر بدانید ها همه جزئی از مطالب درسی میشن و یه جزوه از نمونه سوالات مهم و نکته دار المپیاد های چند سال اخیر از هر درس به دانش آموزان میدن و میگن این ها هم منابع کنکور هستن ... و کنکور تبدیل میشه به چیزی سخت تر از المپیاد!!! به چند دلیل:

1- همه مفاهیم از دل کتب درسی بیرون کشیده شدن و خیلی مفت در اختیار بسیاری از دانش آموزان قرار گرفته شدن و دیگه چیزی باقی نموند برای نوآوری و طراحی سوالات بدیع. برای مثال تمام شکل ها و نمودار های درس هایی مثل زیست و شیمی تحلیل شدن و دیگه طراح نمیدونه چه چیز جدیدی رو باید ازش سوال بگیره. خیلی به ندرت پیش میاد چیزی پیدا بشه که تازگی داشته باشه. به همین دلیل رو میارن به بیشتر بدانید ها.

تمام اطلاعات پراکنده و ترکیبی دروسی مثل ادبیات و دینی، طبقه بندی شده و منظم در کتب کمک آموزشی تنظیم شدن و خیلی راحت طرف میتونه اونارو بدون هیچ دردسر و تلاش برای کندوکاو کتاب مطالعه کنه. پس کار طراح سخت شده و سوالاتی که مثلا قبلا از آیات سال های دوم و سوم و پیش به صورت ترکیبی طرح میشدن و خیلی سخت بودن، الان جزء سوالات سطح متوسط محسوب میشن. خب طراح میگه من چیکار باید بکنم؟ آهان، سوالات غیراستاندارد و برگرفته از مطالبی که حفظ کردنش اصلا ضرورتی نداره و حتی مجاز نیستن!

در درسی هم مثل فیزیک، اونقدر تیپ سوالات تکراری شدن که طراح باید پناه ببره به تیپ سوالات المپیاد و از اونها الگو بگیره. یا چنان سوال رو طرح کنه که طرف باید سر جلسه کنکور که اصلا وقت برای کشف راه حل نیست، باید بیاد خلاقیت به خرج بده. اگه سوالات این تیپی طرح نکنه که همه بالا میزنن و ارزش تفکیک کردنی درس از بین میره.

سر جلسه کنکور فقط باید دانسته ها رو پس بدیم. اصلا وقت برای خلاقیت نیست. سوالی رو که ندیده بودیم رو باید بذاریمش کنار.

2- سطح تلاش و سطح علمی (و احتمالا هوش) دانش آموزان نسبت به گذشته بالاتر رفته و همین طراحان رو وادار به طرح سوالات شمارشی در درس زیست میکنه. اصولا طرح این مدل از سوالات اگه فقط یکی-دوتا باشن میتونه نقش خوبی در سخت تر کردن مناسب این درس داشته باشه. ولی اگه از حدش فراتر بره، فقط وقت داوطلب رو میگیره. ضمنا این 36 دقیقه اصلا مناسب حل 50 سوال مفهومی-تعمیمی زیست نیست. حداقل باید 56 دقیقه باشه. (چون میگن زمین شناسی میخواد ضریب 1 بگیره تو زیرگروه 1، پس زمانش هم دیگه به درد نمیخوره یا حداقل برای کسانی که نمیخوان این ضریب دار شدن زمین، تاثیر بد تو رتبشون بذاره دیگه وقتش به درد نمیخوره)

3- برای رشته ریاضی هم تو درس ریاضی، سوالات مباحثی مثل ریاضیات گسسته و هندسه پایه و تحلیلی، دارن رفته رفته رنگ و بوی المپیادی شدن به خودشون میگیرن. این اتفاق هنوز برای دیفرانسیل و آمار نیفتاده و سوالات سطح متوسط دارن. ولی باید مراقب اون 3 مبحث بود.

4- اینقدر موسسه و دی وی دی های آموزشی برای تکنیک یاد گرفتن و هنر صددرصدزنی و کنکور آسان است و ... وارد بازار شدن که طراح میگه من دیگه نمیتونم فلان تیپ از سوالات رو طرح کنم. و میاد ضدتکنیک میزنه. سوالاتی پیچیده و بسیار درهم و برهم طرح میکنه تا نشه با تکنیک اونارو جواب داد.

این موسسات آزمون منظم گیرنده مثل قلمچی و گزینه 2 و ... + کتاب هایی مثل خیلی سبز و نشر الگو و گاج و ... باعث شدن همه چیز در دسترس باشه. چرا تا یه نفر میاد میگه من سال 70 شیمی رو 100 زدم ما بهش میگیم «برو بابا اون موقع سوالات در حد «عدد آواگادرو کدام است؟» بود. الان بیا ببینم میتونی بالای 70 بزنی؟!» چون اون موقع اصلا امکانات و کتاب های کمک آموزشی و همه چیزش اصلا با الان قابل قیاس نیست. خب، کنکور هم باید فیلتری باشه برای عبور برترین ها و ورودشون به بهترین دانشگاه ها. قبلا با این که منافذ این فیلتر بزرگ بود، باز به زور ازش رد میشدن. الان که همه خودشون رو در حد غبار کوچیک کردن، فیلتر هم باید منافذش رو خیلی خیلی تنگ تر کنه و حقم داره.

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

بله بايدم اينطور باشه. راستي تا الان منبع معتبري هم تاييد كرده كه زمين قراره ضريب 1 بگيره ؟‌

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

والا من که منبع معتبری رو ندیدم چنین چیزی بگه. ولی شایعه شده قراره چنین اتفاقی بیفته. حتی دبیر ادبیاتمون (که از نویسندگان کتاب قرابت و آرایه «نوبل» هست) میگه ادبیات میخواد ضریب 8 بگیره!!! شانس ماست واقعا! اون از امتحان نهاییمون که چون انتخابات بود فشرده (و همچنین سخت) برگزار شد، اینم از کنکور با این اتفاقات ناگهانیش. حتی میگن چون ماه رمضان عقب میاد، کنکور میخواد تو خرداد برگزار بشه!!! واویلا! #-o

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

آخه منابع رسمي چندبار گفتن كنكور 93 هيچ فرقي با 92 نداره . اگه قرار بود زمين ضريب بگيره حتما اولين كسي كه خبردار ميشد عمو كاظم خودمون بود كه ميومد تو آزمون هاي تابستون زمين شناسي ميزاست و الان هم سوالات زمين شناسي رو بيشتر و بهتر ميكرد.
به نظر من اين حرفا يا توسط داوطلبايي طرح شده كه ميخوان وقت و تمركز بقيه رو هد بدن و يا اينكه توسط موسسه ها و دبيرهاي كنكور ايجاد شدن براي اينكه تعداد شاگردا و قيمت كلاس هاشون رو افزايش بدن.
افتادن كنكور توي ماه رمضون مشكلي ايجاد نميكنه كافيه نيم ساعت قبل جلسه توي ماشين دوتا شربت و آبميوه بخوري با خودتم شكلات ببري يواشكي بخوري. هيچ مشكلي نمياد. تازه احتمالشم هست كه مثل پارسال كنكور رو يه سه چهار روز بيارن عقب

fatemeh_jafari

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اذربایجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از The Sniper :
آخه منابع رسمي چندبار گفتن كنكور 93 هيچ فرقي با 92 نداره . اگه قرار بود زمين ضريب بگيره حتما اولين كسي كه خبردار ميشد عمو كاظم خودمون بود كه ميومد تو آزمون هاي تابستون زمين شناسي ميزاست و الان هم سوالات زمين شناسي رو بيشتر و بهتر ميكرد.
به نظر من اين حرفا يا توسط داوطلبايي طرح شده كه ميخوان وقت و تمركز بقيه رو هد بدن و يا اينكه توسط موسسه ها و دبيرهاي كنكور ايجاد شدن براي اينكه تعداد شاگردا و قيمت كلاس هاشون رو افزايش بدن.
افتادن كنكور توي ماه رمضون مشكلي ايجاد نميكنه كافيه نيم ساعت قبل جلسه توي ماشين دوتا شربت و آبميوه بخوري با خودتم شكلات ببري يواشكي بخوري. هيچ مشكلي نمياد. تازه احتمالشم هست كه مثل پارسال كنكور رو يه سه چهار روز بيارن عقب

مگه نمیدونید زمان کنکور تعیین شده و 6 تیر هستش که قبل ماه رمضونه

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

خب مراقبین متعهد به دین و مذهب و همچنین کسانی که نمیخوان حتی یک روز هم روزشون شکسته بشه، تو روز کنکور خیلی اذیت میشن. هوای گرم مراقبان رو آزار میده و همچنین افراد مذهبی هم که نمیتونن تا قبل ساعت 8 صبح (که تقریبا 3-4 ساعت از سحریشون میگذره) چیزی بخورن، نمیتونن 4 ساعت و نیم دوام بیارن سر جلسه با اون همه استرس و فشاری که به مغز میاد.

زمان کنکور 6 تیر ماه اعلام شده توسط سازمان سنجش؟؟؟ خب خدا رو شکر.

اگه کنکور 93 هیچ فرقی با کنکور 92 نداشته باشه که نور علی نور میشه. (البته از نظر سختی سوالات یه خورده اذیت میشیم!!!)

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

بعد كنكور انسانيا ميشه ٧ تير ديگه؟ اون وقت ماه رمضون كيه؟
اگه واسه ماه رمضون هي دارن جلو ميندازن كه نميشه! سال ديگه ١٠ روز مياد عقب! يعني ميشه تقريبا اوايل ماه! نميشه كه! واااا

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

همه چي درست ميشه نگران اين چيزا نباش از الان.
بچه ها اخبار 20:30 گفته كه تاثير امسال مستقيمه ؟؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

گفتن مستقیم اعمال میشه. یعنی مثبت و منفی. 25% اونم نهایی های سال سوم. مثلا من سال سوم رشتم ریاضی بوده. عربی شدم 20. پس اگه کنکور نمره خامم بشه مثلا 70%، درصد اصلی من تو عربی میشه 77% و این چیز خیلی خوشحال کننده ای نیست چون مطمئنا کسی که عربی رو تو کنکور 70 میزنه، جزء دانش آموزان سطح بالاییه که نهایی عربی رو بالای 17 شده(اکثرشون اینجورین، هی دنبال استثنا ها نرین!). و اصلا بین 17 تا 20 فرق چندانی از لحاظ تاثیر نمره تو درصد وجود نداره. پس نمره برای داوطلبانی که رتبشون میخواد زیر 500 بشه اصلا یه امتیاز محسوب نمیشه. شــــــــــاید برای کسانی که رتبشون 10000 به بالاست!!! بتونه 200-300 نفر رو نهایاتا جا به جا کنه تو رتبه.

ولی من یه چیزی رو نفهمیدم، اگه تاثیر مستقیمه، پس باید برای دانش آموزانی که نمرات پایین دارن نمره خامشون رو کم کنه. در صورتی که ما همیشه داریم یه درصدی رو به نمره خام کنکور اضافه میکنیم!!! پس نحوه محاسبه باید چجوری باشه؟؟؟!!!

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

بايد هم واسه زمين هم واسه تاثير معدل صب كنيم تا ١٦ آذر اينا كه ثبت نامه و دفترچه مياد! همه چي معلوم ميشه! اصن اگه هم مستقيم باشه، گذشته اس! كاري از دستمون بر نمياد! ولي من كه چشمم اب نميخوره!

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

سوابق كه تاثيرشون رو خود سازمان گفته مستقيم ميكنيم. ولي در مورد زمين بعيد ميدونم

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از The Sniper :
سوابق كه تاثيرشون رو خود سازمان گفته مستقيم ميكنيم. ولي در مورد زمين بعيد ميدونم
نگو تروخدا!
من ١٩ شد كتبيم! نهههههه :((

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

من فكركنم فردا ازمونم زياد خوب نباشه

از رتبه ي دو رقمي خبري نيست

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

با خودم عهد کرده بودم که هندسه ی این آزمون رو 100 بزنم، که به لطف خداوند حاصل شد!

ریاضی پیش هم میخواستم 100 بزنم که مثل تخته نرد که جفت شیش میارن، جفت صد بزنم؛ ولی حیف که 87 شد. L-: آسون ترین سوال ریاضی پیش رو غلط زدم! ~X(

اون سوال بود که میگفت بزرگ ترین بازه ای که تابع توش صعودیه، اونو غلط زدم ای خدا #-o

spider girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
بندرعباس
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
مکانیک

ادبيات بيش : 50
ادبيات 2 : 20
عربي : 10
ديني بيش : 70
ديني 2 : 0
زبان : 47
ديفرانسيل : 10
رياضي بايه : 17
هندسه تحليلي : 60
رياضيات gosaste‏ ‏: 40
هندسه 1 : 3
فيزيك بيش : 37
فيزيك 1 : 0
شيمي بيش : 47
شيمي 2 : 30

درصداي من كجا ، درصداي بقيه كجا!!

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

چرا کارنامم نمیاد؟؟؟؟ دیر نیست؟؟؟؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

تراز هر فرد از آزمونی به آزمون دیگه ممکنه فرق کنه. مثلا من، برای این آزمون فقط هفته دوم رو مطالعه داشتم. اونم فقط رو چند درس معدود. که یکیش همین هندسه بود.

فیزیک و شیمی اصـــــــــــــــــــــلا تست نزدم. زیست شناسی فقط پیش رو خوب کار کردم. پایه حالیم نمیشه نمیدونم چرا!!!

تو دروس عمومی هم فقط معارف پیش خوندم (که چون با عجله زدم 47 شد!!!) و معارف 2 رو با توجه به دانش سابقم جواب دادم (که 87 شد!!!). ادبیات پیش هم فقط کتاب رو مرور کردم و ادبیات پایه و زبان فارسی 3 و عربی 2 رو به هیچ وجه کار نکردم. زبان رو کار کردم روش ولی چون 8 تا سوال ریدینگ داشت و من فقط 2 تاش رو جواب دادم، درصدم 70 شد وگرنه 100 میشد :-"

اینم نتیجه زحمات بس بسیاری!!! :)) که کشیدم:

ادبیات پیش: 87 ----------> راضی بودم

ادبیات پایه: 77 -----------> خیلی راضی بودم

عربی 2: 68 --------------> بد نبود راضی بودم

معارف پیش: 47 ---------> دلم میخواد کلم رو بکنم ~X( معلوم نیست چقد ترازم رو به گند بکشه

معارف 2: 87 -------------> خیلی راضی بودم

زبان پیش: 70 ------------> بدون حتی 1 غلط B-)

زمین شناسی: 20 ------> ؟

ریاضیات پیش: 87 ------> باید 100 میشد

هندسه: 100 -----------> چون دیدم خیلیا 100 زدن اعصابم خرده. دلم میخواست فقط 10 نفر تو کل کشور 100 میزدن :-<

زیست پیش: 60 --------> وقتی من! که زیست سابقه بالای 60 تو قلمچی نداشتم، امروز 60 زدم، حساب کنید چقـــــــــــــدر امروز آسون بود!

زیست پایه: 10 ---------> {-8

فیزیک پیش: 58 --------> بدون زدن حتی 1 تست 58 زدم

فیزیک 1: 70 ------------> بدون زدن حتی 1 تست 70 زدم

شیمی پیش: 68 ------> بدون زدن حتی 1 تست 68 زدم

شیمی 2: 83 ----------> بدون زدن حتی 1 تست 83 زدم

در کل --------------------> خدا رو شکر میکنم ... :-"

• لایک
امتیازات: dr.gh

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از F. :
من شنیدم اوناییکه تغییر رشته ای اند و زیستو تو شهریو و مرداد امتحان دادن نمرشو تو کنکور تاثیر نمیدن.
درسته؟کسی اطلاعی در این مورد نداره؟
آره.تاثیر نداره منم فکنم.

به نقل از The Merovingian :
ریاضی پیش هم میخواستم 100 بزنم که مثل تخته نرد که جفت شیش میارن، جفت صد بزنم؛ ولی حیف که 87 شد. L-: آسون ترین سوال ریاضی پیش رو غلط زدم! ~X(

اون سوال بود که میگفت بزرگ ترین بازه ای که تابع توش صعودیه، اونو غلط زدم ای خدا #-o
آفرین،منم اون سوالی که fog میخاستُ غلط زدم :-" :))

بالا