• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

ranjame

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
دانشگاه
صنعتی آریامهر
رشته دانشگاه
م.شیمی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

حالا که بحث راجع به رابطه است بذارین یک تیپ سوال باحال بذارم:
فرض کنید کلاس هم ارزی متناظر با رابطه R به صورت زیر باشه؛ R را بیابید:
[1] = {1,2,3}
[5] = {4 , 5 }

راه حل: کافیه دو تا مجموعه بالا را به طور جداگونه تو خودشون ضرب دکارتی کنیم بعد دو تا مجموعه به وجود آمده را با هم اجتماع بگیریم
یعنی این:
{(1.1) (1.2) (1.3) (2.1)(2.2)(2.3) (3.1)(3.2)(3.3) (4.4).(4.5)(5.4)(5.5)}

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

فيزيك پيش 2 قسمت موج منبعم نشر الگو هست اغا من يه جاي كار ميلنگم! يعني فيزيك درسي هست كه من اصلا نبايد اشتباه داشته باشم :-"

و تستي نباشه كه نتونم حل كنم مگر اين كه راه حلش طولاني باشه و نخوام خسته شم حوصله ام سر بره ;;) ولي چكار كنم كه وقتي يك مسئله رو نمي گيرم از

درس خوندن زده ميشم! مثلا تستا رو تا 50 اومدم يهويي يه تست اصلا نفهميدم كي به كيه! يه نفر گفت نشر الگو از كنكور خيلي سطحش بالاتر

نكنه اين طوريه!؟ :-/

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از k93 :
فيزيك پيش 2 قسمت موج منبعم نشر الگو هست اغا من يه جاي كار ميلنگم! يعني فيزيك درسي هست كه من اصلا نبايد اشتباه داشته باشم :-"

و تستي نباشه كه نتونم حل كنم مگر اين كه راه حلش طولاني باشه و نخوام خسته شم حوصله ام سر بره ;;) ولي چكار كنم كه وقتي يك مسئله رو نمي گيرم از

درس خوندن زده ميشم! مثلا تستا رو تا 50 اومدم يهويي يه تست اصلا نفهميدم كي به كيه! يه نفر گفت نشر الگو از كنكور خيلي سطحش بالاتر

من از هرکی پرسیدم گفته نشرالگو سطحش بالاتر از کنکوره و بیشتر واسه آموزش خوبه تا آزمایش.خودمم که سوالای کنکور رو دیدم سطحشون پایین تر از الگو بود...

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از k93 :

نشر الگو سخت تر هست ولی نه خیلی زیاد !
فیزیک پیش 2 تستاش توی کنکور آسون ترین سوالا هستن کافیه از هر نوعش چند تا سوال حل کنیم و لم کار دستتون بیاد .
ولی اولا که میخواهید این درسَ بخونید کمی گیج میشید نگران نباشید درست میشه .

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به نام خدا؛ هیفده‌ساله‌یی هستم که چون حیوانات نحیب در گِلِ مشتق گیر کرده. درس‌نامه‌های الگو رو می‌خونم، جزوه‌های خودم رو می‌خونم، جزوه‌های کل‍اس اضافی مدرسه رو می‌خونم، و برای تست زدن باز هم باید برم به جوابِ تست نگاه کنم و بگم آآآآهااااا فهمیــــدم ؛؛) و وقتی می‌رم تستِ بعدی دوباره بعد از پونزده دقیقه زل زدن به تست و چرک‌نویس، به حل تست ارجاع داده بشم و همون صوتِ مذکور رو از خودم خارج کنم -صوتِ مذکور: «آآآآهااااا فهمیــــدم ؛؛)»- . منبعِ تست‌م هم الگو ه و ترجیحاً کتابِ اضافی نمی‌خوام بخرم. به من بگویید چه کنم؟ ؛؛) نظرِ خودم این ه که مشتق رو رهاش کنم بره در افق‌های دور محو شه تست‌هاش رو هم نزنم :‌)) ولی راه‌حلّی هست برای ضعف شدید توی مشتق؟
با تشکر از جواب‌دهنده. ؛؛)

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

کتاب دیفرانسیل گاج هم خوبه. درسنامه‌ش بد نیست، سوال هم خیلی زیاد داره، سوالای کنکور هم داره، تقریبا نصف بیشترش سوال کنکوره.
اندیشه فائق خوبه ولی بنظر من آسون تر از کنکوره.

ارغوان مثلا میخوای حل کنی سوال مشتق کجاش رو متوجه نمیشی که وقتی جوابشو میبینی میگی "آآآآآهااااا"؟ :-"

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

قضیه این ه که راه‌حل به ذهن‌م نمی‌رسه! سوال رو که می‌بینم نمی‌دونم باید از کجا شروع کنم و چه مسیری رو طی کنم و به چی برسم. یه سری اطل‍اعاتِ درهم و ناقص توی ذهن‌م هست که نمی‌دونم چه‌طور باید ازشون استفاده کرد. و اگه -به احتمالِ یک درصد- راه‌حل رو کشف کنم هم اشتباه‌های محاسباتی و بی‌دقتی و فراموش کردنِ ادامه دادنِ بقیه‌ی ضرب‌های قاعده‌ی زنجیره‌ای و غیره لِه می‌کنن این‌جانب و حلّ تست رو.

× امروز صبح ده سالِ ریاضیات قلم‌چی رو گرفتم؛ بد ه زدنِ اون برای شروع؟ :س

• لایک
امتیازات: ftnt

happymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز

با مشکلی مواجه هستم که احساس میکنم برای حل کردنش خیلی دیر شده!
با دیفرانسیل مشکل اساسی دارم.به تعداد فراوان کتاب دیف دارم اما تقریبا از هیچ کدوم نتیجه نگرفتم.
الگو، خوشخوان ، فایق، کتاب بنفش، آبی، ریاضی به روش تک رقمی های مزینانی و ...
باوجود تلاش های فراوان هیچ آزمونی بالاتر از 40 نزدم!
در عوض تحلیلی و گسسته خیلی آسونتر به نظرم میان و سرمایه گذاری روشون زودتر نتیجه میده.همین ها باعث شده بخش اعظم زمان ریاضیات خوندم رو صرف اونا بکنم و نه دیفرانسیل. در جمع درصد ریاضیات من خوب هست اما هیچ تضمینی نیست که کنکور امسال دیفراسیل آسون و گسسته سخت طرح نشه و درصد ها تغییر نکنه. میدونم باید متعادل درس خوند!
به نظرتون بهتره زمان بیشتری به دیف اختصاص بدم حتی اگر درصدم تو آزمون تغییری نکرد؟ و خودم رو به کنکور امیدوار کنم؟
سخت می نماید:(

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري

دقیقا منم همین مشکلو دارم
فیزیک و شیمی رو مطمعنم که برام دردسر درست نمیکنه
لااقل با برنامه ای که الان تو ذهنم هست خوب جم و جورشون میکنم
در مورد ریاضی اما با گسسته و تحلیلی مشکل دارم، خوندنشون زمان زیادی ازم میگیره، ضمن اینکه خیلی وقتا حوصله خوندنشونو هم ندارم
ینی بعد نهایت یک ساعت، اتوماتیک از رو صندلی پا میشم و اعصابم هم خورده
علی رغم اینکه گسسته رو دوست دارم ولی از این بدم میاد که مجبور باشم تو یه دقیقه بهش جواب بدم:/

برعکس هندسه پایم(نه تحلیلی) اوضاع خیلی بهتری داره
به نظرتون اگه قسمتایی رو که باهاشون راحت ترم بخونم و بقیه بمونه برا اواخر فروردین و تو شهریور مشکلی پیش میاد؟:/

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
من تا حالا کم کاری زیاد کردم، هنوزم دارم میکنم متاسفانه....
*در این حد که پیش یک ریاضی (تابع) رو بیخیال شدم و تصمیم گرفتم با کلاس کاربرد مشتق به بعد رو حسابی یاد بگیرم
بعد هرچی از قبل داشت برگردم عقب...
*فیزیک پیش با کلاس جلو اومدم اما یه کتابی میحوام که تست های سخت تر داشته باشه گاج خیلی اسونه...
چه کتابی بگیرم؟
و اینکه فیزیک پایه اصلا شروع نکردم، با اینکه به شدت سوم رو مشکل دارم...
*شیمی فقط پیش یک بسته شده پیش دو رو هم دو سه روز برای بستنش نیاز دارم اما شیمی پایه اصلا نخوندم...
برام جدید نیستن اما شروع نکردم هنوز...

توی عمومی هام دینی پیش رو اومدم جلو ولی پایه نه چندان و میشه گفت دینی هیچی بلد نیستم..
عربی اصلا هنوز شروع نکردم با اینکه عربیم خیلی افتضاحه..
ادبیات تازه دارم تست میزنم،نشر الگو...
ارایه اصلا بلد نیستم زبان فارسی کم...
تاریخ ادبیات هم خیلی مشکله برام...

با این اوضاع من باید چی کار کنم؟ مسلما سه هفته عید کفاف این همه رو نمیده!!
کسی راهکاری داره؟ میرسم به درسام؟
اگه میشه، کسی هست که تو برنامه ریزی برای سه هفته عید کمکم کنه،
در دسترس باشه ، تو عید بتونم بهش پ.خ بدم هر روز، تا عملکردم رو زیر نظر داشته باشه؟
واقعا ممنون میشم اگه کسی این کار براش مقدوره...

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از happymoon :
با مشکلی مواجه هستم که احساس میکنم برای حل کردنش خیلی دیر شده!
با دیفرانسیل مشکل اساسی دارم.به تعداد فراوان کتاب دیف دارم اما تقریبا از هیچ کدوم نتیجه نگرفتم.
الگو، خوشخوان ، فایق، کتاب بنفش، آبی، ریاضی به روش تک رقمی های مزینانی و ...
باوجود تلاش های فراوان هیچ آزمونی بالاتر از 40 نزدم!
در عوض تحلیلی و گسسته خیلی آسونتر به نظرم میان و سرمایه گذاری روشون زودتر نتیجه میده.همین ها باعث شده بخش اعظم زمان ریاضیات خوندم رو صرف اونا بکنم و نه دیفرانسیل. در جمع درصد ریاضیات من خوب هست اما هیچ تضمینی نیست که کنکور امسال دیفراسیل آسون و گسسته سخت طرح نشه و درصد ها تغییر نکنه. میدونم باید متعادل درس خوند!
به نظرتون بهتره زمان بیشتری به دیف اختصاص بدم حتی اگر درصدم تو آزمون تغییری نکرد؟ و خودم رو به کنکور امیدوار کنم؟
سخت می نماید:(
هیچوقت دیر نیس :-" (البته همیشه هم زود نیس! :D)
خب اول به نظرم برو ببین تیپ سوالای کنکور داخل دیفرانسیل چیه ؟! یه دفترچه کنکور بردار بررسیش بکن ببین اوضاع از چه قراره! خیلی کمکت میکنه تا با تیپ کلی سوالا آشتا شی و درست بخونی! بعدش هم به نظرم تمام اون کتابارو به جز الگو و آبی بریز دور یا انباری ! سپس ببین با آبی راحت تری یا الگو ! به نظر من اگه تمام سوالای کنکور سالای پیش رو بتونی به تسلط روشون برسی درصد دیفرانسیلت +80 هست! بجز کاربرد مشتق و خود مشتق رو از روی یه کتاب که راحت ترهستی مثل الگو بخون(از تست ساده شروع کن) بقیه ش هم از روی آبی بخونی حله :)

به نقل از ♫مریم :
دقیقا منم همین مشکلو دارم
فیزیک و شیمی رو مطمعنم که برام دردسر درست نمیکنه
لااقل با برنامه ای که الان تو ذهنم هست خوب جم و جورشون میکنم
در مورد ریاضی اما با گسسته و تحلیلی مشکل دارم، خوندنشون زمان زیادی ازم میگیره، ضمن اینکه خیلی وقتا حوصله خوندنشونو هم ندارم
ینی بعد نهایت یک ساعت، اتوماتیک از رو صندلی پا میشم و اعصابم هم خورده
علی رغم اینکه گسسته رو دوست دارم ولی از این بدم میاد که مجبور باشم تو یه دقیقه بهش جواب بدم:/

برعکس هندسه پایم(نه تحلیلی) اوضاع خیلی بهتری داره
به نظرتون اگه قسمتایی رو که باهاشون راحت ترم بخونم و بقیه بمونه برا اواخر فروردین و تو شهریور مشکلی پیش میاد؟:/
خب گسسته و تحلیلی کلا درسایی هستن که نیاز به صرف زمان دارن! البته شاید گرفتن زمان زیاد به این خاطر باشه که خودتو با فرمولا درگیر میکنی! تایم خوندن درسایی مثل تحلیلی و گسسته همون 1 ساعت تا 1 ساعت و نیم هست چون انرژی زیادی از آدم میگیره و مغز رو خسته میکنه ! :-"
اگه نتیجه نمیگیری در روش خوندنت هم یه تجدید نظری بکن! تحلیلی حتما باید خط به خط مثال ها و اثبات و تمرین های کتاب درسی توسط خودت حل بشه! بعدش هم میتونی تست بزنی! سعی کن بدون فرمول اضافی سوالارو حل کنی!
گسسته یخورده تنوع سوالاش زیاده علاوه بر خوندن کتاب درسی یه ریزه تست متنوع باید بزنی تا آشنا شی!ینی تست زدن خیلی مهمه!
سعی کنید درس نخونده برای بعد اردبیهشت نزارید! البته اگه هم نمیتونید ماسمالی نکنید! :-"

به نقل از سمپادك :
سلام
من تا حالا کم کاری زیاد کردم، هنوزم دارم میکنم متاسفانه....
*در این حد که پیش یک ریاضی (تابع) رو بیخیال شدم و تصمیم گرفتم با کلاس کاربرد مشتق به بعد رو حسابی یاد بگیرم
بعد هرچی از قبل داشت برگردم عقب...
*فیزیک پیش با کلاس جلو اومدم اما یه کتابی میحوام که تست های سخت تر داشته باشه گاج خیلی اسونه...
چه کتابی بگیرم؟
و اینکه فیزیک پایه اصلا شروع نکردم، با اینکه به شدت سوم رو مشکل دارم...
*شیمی فقط پیش یک بسته شده پیش دو رو هم دو سه روز برای بستنش نیاز دارم اما شیمی پایه اصلا نخوندم...
برام جدید نیستن اما شروع نکردم هنوز...

توی عمومی هام دینی پیش رو اومدم جلو ولی پایه نه چندان و میشه گفت دینی هیچی بلد نیستم..
ادبیات تازه دارم تست میزنم،نشر الگو...
ارایه اصلا بلد نیستم زبان فارسی کم...

با این اوضاع من باید چی کار کنم؟ مسلما سه هفته عید کفاف این همه رو نمیده!!
کسی راهکاری داره؟ میرسم به درسام؟
اگه میشه، کسی هست که تو برنامه ریزی برای سه هفته عید کمکم کنه،
در دسترس باشه ، تو عید بتونم بهش پ.خ بدم هر روز، تا عملکردم رو زیر نظر داشته باشه؟
واقعا ممنون میشم اگه کسی این کار براش مقدوره...
سلام
خب کم کاری نکن! :D
گاج خیلی آسونه و کافیه و هیچ کتابی نمیخواد بگیری ! یک کتاب رو تمرین کنید این خیلی مهمه مخصوصا از الان به بعد!
حتما با کلاس جلو برو ولی اون نخونده های قبل رو هم در وقتای اضافه جلو بیار!
فیزیک پایه کلا درس راحت و آسونی هست میتونی فیزیک نقره گاج رو تست های ستاره دارش رو بزنی و به تسلط خیلی خوبی برسی! :) درسنامه های خوب و مفید و لازم و کافی داره! :-"
بسته شده ؟! من کلا با کلمه بسته شدن مشکل دارم ! همه درسارو باید باهم جلو برد و هیچ درسی رو نباید تو یه روز بیشتر 2 ساعت (حداکثر) خوند! اینجوری نبندید که بعدا چوبِ فراموش کردنشو میخورین !
عمومی ها کلا درسای راحت و خوشالی هستن! :D عربی سعی کن قسمت های آسون رو بیاری جلو ! کلن به 16 درس نمیرسه! روزی 1 ساعت وقت بزار ! تجزیه و تحلیل متن کتاب درسی یادت نره! سوالای کنکور عربی رو ببین با تیپش آشنا شو و روی ترجمه کار کن!
تاریخ ادبیات و اینا که منم مشکل داشتم ولی هر روز نیم ساعت میخونم و دوره میکنم الان مشکلی ندارم! :-"
آرایه یه منبع بگیر تستارو بزن مسلط میشی زبان فارسی هم دقیقا مث آرایه!
واسه خودت بشین ببین چه مبحثایی رو باید بخونی کلا تا کنکور و قشنگ براش برنامه داشته باش ! من خودم کنکوریم از یه دوست دیگه کمک بگیر! :-"
موفق باشید

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

بچه ها فيزيك پيش2 آزمايش يانگ براي تجربي هم هست ؟ امواج الكترومغناطيس رياضي و تجربي فرق داره ؟‌

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از The Sniper :
بچه ها فيزيك پيش2 آزمايش يانگ براي تجربي هم هست ؟ امواج الكترومغناطيس رياضي و تجربي فرق داره ؟‌
بخش اصلی فصل6 همون آزمایش یانگه دیگه! مباحث اصلی یکیه!

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

به نقل از ♫مریم :
شهريور؟؟؟
يه سوال دارم... تو عيد بايد روي جبران ضعف ها خيلي زمان بذاريم يا زمان مونو همونجور ك تا الان ميخونديم تقسيم كنيم؟

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

سلام
کسی دیفرانسیل تخته سیاه رو داره و تستاش رو میزنه؟به نظرتون خوبه؟
من تقریبا همه مشتقش رو زدم اما فوق العاده وقت گیر بود و بعضی سوالاش هم واقعا تخیلی بود واسه همین دیگه کاربرد مشتقش رو نزدم و واسه کاربرد مشتق فعلا فقط سوال های کنکور رو زدم؟به نظرتون ارزش داره آدم وقتشو بذاره رو تست های دیفرانسیل تخته سیاه؟تو عید تستای اونو بزنم یا دوباره تست های کنکورو بزنم؟

.:AMIR:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان

به نقل از Lily Delicated :
سلام
کسی دیفرانسیل تخته سیاه رو داره و تستاش رو میزنه؟به نظرتون خوبه؟
من تقریبا همه مشتقش رو زدم اما فوق العاده وقت گیر بود و بعضی سوالاش هم واقعا تخیلی بود واسه همین دیگه کاربرد مشتقش رو نزدم و واسه کاربرد مشتق فعلا فقط سوال های کنکور رو زدم؟به نظرتون ارزش داره آدم وقتشو بذاره رو تست های دیفرانسیل تخته سیاه؟تو عید تستای اونو بزنم یا دوباره تست های کنکورو بزنم؟
اگه ماله مهربان رو میگی ، فقط بشین کنکوراشو بزنو تالیفی بر اساس کتاب درسی+درسنامه ،خوده مهربان گف اینارو.

به نقل از سمپادك :

اتفاقا زمان خوندن درسای بالا همین الان هس،
نگران عربی نباش فقط تو عید بشین عربی دو و سه رو تموم کن از رو یه کتاب(تخته سیاه خوبه) بعد هم سراسری هارو بزن
خیلیا عربی رو درست بعد از عید خوندن بالای هشتاد زدن ( دیدم که میگم !! )

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام علیکم :D من عربیم تا یه ماه پیش تخته بود :D30-40% الان خیلی بهتر شده 80-90% من قبلش بلد نبودم چه جوری جواب بدم سوالای کنکور 3 بخشن از آخر میگم قواعد رو که باید یاد بگیرین همین ! راه حل نداره :D درک مطلب یه بار یا دو بار بخونید حتی 3 بار چون وقت زیادی نمیگیره بخونین تا کامل بفهمین قضیه چیه بعدش 3 تا کلمه رو زیرش خط کشیده نقشش زو مشخص کنید همین که میخونین بعدم اگه مثلا فعله که حتما یکیش هست فاعلش رو مشخص کنید یا نائب فاعل و اینا 4 تا سوال واسه مطلبه جواب میدین بعد تشکیل هستش بین گزینه ها دنبال تفاوت باشین بعد برید تو سوال مثلا النحلِ و النحلُ مثلا میشه مرفوع میشه همین جوری گزینه حذف کنید بره بعد اعراب تحلیل صرفی از آخر گزینه ها شروع کنید نقشش رو که مشخص کردید اونم حذف گزینه میکنید بره بعدش ترجمه فارسی به عربی و عربی به فارسی بین گزینه ها دنبال تفاوت بگرید حذف کنید بره :D (همش همین جوریه دیگه ) بقیه اش راه حل خاضی نداره

botia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
الامه حلی
شهر
کرمان

سلام من شیمی دو هیچی نخوندم
بنظرتون تو این زمان بهتره جمع بندی مهرماه رو بخرم فیل شیمی دو مبتکران.
لطفا سریع جوابمو بدین

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از botia :
سلام من شیمی دو هیچی نخوندم
بنظرتون تو این زمان بهتره جمع بندی مهرماه رو بخرم فیل شیمی دو مبتکران.
لطفا سریع جوابمو بدین
شیمی 2 حتما کتاب رو با دقت بخونید و نکاتش رو در بیارید! هیچوقت قبل از خوندن تمام مطلب کتاب جم بندی اینا نخرین! :D

الان مزنَه درصدا تو عمومی کنکور جامع چن باید باشه ؟! چن خوبه ؟! :D

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

اسيدهاي معروف قسمت اسيدها! در همون حد حفظ ميشيم!؟ يعني شيمي 3 هم اسيد معروف درش هست كه در قسمت شيمي پيش نياوردن؟!
پيوستگي شيمي ها من رو نابود ميكنه! :-<

بالا