• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نقل از Møøñ-Łįkē :
من دقيقن متوجه نشدم :D

الان يه مقدار از چي انجام بشه؟ :-??
یک مقداری از انرژی تولید شده زمین گرمایی باید صرف دوباره انجام شدن این چرخه شود

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از shzboy1393 :
یک مقداری از انرژی تولید شده زمین گرمایی باید صرف دوباره انجام شدن این چرخه شود
نه منظورم اينه انرژي زمين گرمايي كه زير زمين توليد ميشه فقط يه قسمتيش براي انسان در دسترس و قابل بهره برداريه پس نبايد بگيم اگه ميزان انرژي برداشتي از انرژي
جايگزين شده كمتر نباشه گرماي زمين تموم ميشه در واقع ديگه بيشتر از اون نميشه ازش استفاده كرد.يني مثلن اون آبي كه ميفرستن زير زمين واسه گرم شدن كمتر گرم ميشه.متوجه شدي الان؟

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از CrazyB0y :
مبتکران کلا خیلی ور زده! :-"
میدونم!!
اما من تو شیمی خیلی مشکل دارم!!
باید یه عالمه تست بزنم تا مشکلم حل شه!!
خیلی سبز تستاش کمه...
بعد میخوام بدونم خیلی سبز بخش اسیدها و بازهاش برای کسی کافی بوده؟

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از سمپادك :
میدونم!!
خیلی سبز تستاش کمه...
خيلي سبز بد نيس ولي خوب كافي نيس

مبتكران هرچند زياد گفته ولي خوب گفته

اگه بخواي تخته سياهم هست خوبه درسنامه هاش.اكثرن با مثال توضيح داده قابل فهم تره :-"

ولي واسه شيمي يه پيشنهادي بهت ميكنم كتابو خيلي خوب و دقيق بخون.پاورقي،شكل،نمودار،حتي نمونه هاي حل شده رو هم بخون خيلي كمكت ميكنه (;

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از سمپادك :
میدونم!!
خیلی سبز تستاش کمه...

شما را توصیه میکنم اکیدا و شدیدا به کتاب پیش دانشگاهی دو ، گاج خاکستری شیمی و فصل اسید ها و باز ها !
باشد که رستگار شوید !

crazyboy : تو نقل قول پایینی میشم الان باید بگی بالایی . بلی دوستان ایشون هم از این توصیه استفاده کرده ان قبلن :))
خوشالم که بدردت خورده پس ;;) دعام کن :-"

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از سمپادك :
میدونم!!
خیلی سبز تستاش کمه...
خب برعکس چون خیلی شیمی مشکل داری اینو میگم! من خودم گاج نقره ای پیش 2 دارم به همه هم توصیه میکنم هیچ مشکلی هم نداشتم! خیلی هم خوب گفته! :-"
اگه یه چیزی مشکل داری با تست زدن زیاد حل نمیشه با تستای آسون زدن حل میشه! تست زدن زیاد واسه تثبیته!
گاج برای من کافی بوده! :D

پ.ن : تقصیر همین پایینی بود که من رفتم گاج خریدم! :-"
پ.ن 2 : مال من چینش صفحات فرق میکنه ظاهرن! :-" حتما دعا میکنم! :D

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

شيمي خيلي درس گندي هست! انقدر بايد حفظ كني تا حفظ دانت بتركه L-: خيلي ريزه كاري داره اميدوار كنكور واقعا از كتاب سوالاتش مطرح بشه!! :-??
عربي هم كه هيچ چي انقدر قواعدش رو خوندم حفظ شدم! منتهي بازم ميلنگم! تو تقسيم كار كلا ايراد دارم بدبختانه شرايطم هم مهيا نيست ناخواسته
دارم بدبخت ميشم!

ranjame

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
دانشگاه
صنعتی آریامهر
رشته دانشگاه
م.شیمی

به نقل از new2n :
سوال:
بحث تکواژ و واژه دبیر کنکور یچیز میگه دبیر مدرسه یچیز میگه هر کتابیم یه چیز میگه باز دبیرمون میگه مثلا 5 گنج مهر وماه و 5 بحث نشرالگو اشتباه زیاد داره. :rolleyes:
موندم چیکار کنم؟پاسخنامه گاج درسته؟چون با تست مشکلم حل میشه ولی پاسخنامه ها جوابا مختلفه بعضا :-?

پاسخنامه ی گاج خودش به بررسی غلط های موجود در کنکور پرداخته؛ خیلی از پاسخ سوالات این طوریه که "در واقع فلان واژه 4 تکواژ داره اما طبق نظر طراح کنکور سراسری 3 تا بیشتر نداره" خلاصه که نظر طراح از همه چی مهم تره
به نظرم زبان فارسی را از کتاب + کلک معلم ساجدی بخوانین خوبه

• لایک
امتیازات: F2014

ranjame

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
دانشگاه
صنعتی آریامهر
رشته دانشگاه
م.شیمی

به نقل از k93 :
شيمي خيلي درس گندي هست! انقدر بايد حفظ كني تا حفظ دانت بتركه L-: خيلي ريزه كاري داره اميدوار كنكور واقعا از كتاب سوالاتش مطرح بشه!! :-??
عربي هم كه هيچ چي انقدر قواعدش رو خوندم حفظ شدم! منتهي بازم ميلنگم! تو تقسيم كار كلا ايراد دارم بدبختانه شرايطم هم مهيا نيست ناخواسته
دارم بدبخت ميشم!

از قضا شیمی خیلی هم درس خوب و مفهومی ایه! اگر با روح سواد شیمی سر و کار داری؛ بهش باید مثل یک جنگل انبوه نگاه کنی که داری بالاش پرواز می کنی؛ نباید خودت را درگیر شاخ و برگ کنی؛ اگر هم فقط می خواهی خرت را از پل کنکور بگذرونی همون کتاب را بخوانی و تست های مبتکران را بزنی کفایت میکنه
و اما عربی؛ باید از ترجمه و تجزیه و ترکیب تمام جملات کتاب شروع کنی (شروع کرده باشی) بعد کتاب مبتکران ایاد فیلی را بخوانی و همه مثال ها و تست های تمرین و آزمون ها را حل و بررسی کنی. این را هم بدان که اگه قواعد را حفظی وظیفه ات را انجام دادی ؛ اصل اونه که از این قواعد استفاده کنی. معلم ادبیات ما همیشه این مثال را برامون می زدن که شما اگه اتحاد های ریاضی را حفظ باشید وظیفه ی شرعی خودتون را انجام دادین اصل اینه که بتونید با کمکشون مسائل را حل کنید.
از نظر تقسیم کار و برنامه ریزی هم اگر کمکی خواستین بنده در خزمتم
دارم بدبخت میشم => اُکی ولی باز باید بلند شی؛ فکر کنی راجع به راهی که داری میری و تصمیم بگیری. خیلی وقتا به جوک "فلانی خورد زمین واسه اینکه ضایع نشه سینه خیز رفت تا دم خونشون" می خندیم غافل از اینکه خودمون هم پامون می لغزه و مشمول حالت این شخص میشیم.
امیدوارم حرف هایی که زدم راه گشا باشه ؛ ولی این حرف ها چراغی بیش نیستن؛ آدم هر چقدر هم که چراغ داشته باشه؛ تا دست همت به زانوی ارادت نگذاره به مقصد نمیرسه
موفقون و منصورون

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از CrazyB0y :
زبان فارسیِ گنده دماغ رو از روی 5 مبحث خوندن کافیه ؟! :-" اصن کتاب خوبیه ؟!
من خودم از رو 5بحث خوندم و دوسم داشتم جوابم داد ولی 5بحث بیشترش تسته تا اموزش اگه اموزشی میخای هامونو بگیر ولی اگه تست میخای 5بحث عالیه پاسخ نامه ی تستیش

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

برای کسی که سوادِ هندسه‌پایه‌ش در حد «زِزِزِ» گفتن ه و ل‍ای «هندسه‌پایه»ی الگوشو باز نکرده تا حال‍ا چه توصیه‌ای دارید دوستان؟ :-"

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از ارغـوان اس. :
برای کسی که سوادِ هندسه‌پایه‌ش در حد «زِزِزِ» گفتن ه و ل‍ای «هندسه‌پایه»ی الگوشو باز نکرده تا حال‍ا چه توصیه‌ای دارید دوستان؟ :-"

هندسه پایه خاکستری گاج :-"
×ویرایش : اگه کتاب هندسه دریافت هم منتشر شده پس هممن که crazyboy میگه :-" :- تایید شدید دریافت

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از ارغـوان اس. :
فقط و فقط هندسه پایه نشر دریافت! کاملا آموزش داده و خیلی هم ساده! البته چون خیلی معروف نیس کسی معرفی نمیکنه :-"

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به لحاظِ این عرض کردم که دِدل‍اینِ گِل درباره‌ش به سر گرفتن کِی می‌تونه باشه. :-" وگرنه کتابِ اضافی نمی‌خوام بخرم.

sepehr94

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

سلام دوستان عزیز،
یه راهنمایی ازتون میخواستم!
من کنکورمجددیم و مشکلی که دارم اینه که تو درس فیزیک تجربی منابع خیلی سنگینن و نمیرسم بهشون...
بعضی درسا و کتابا مثل شیمی خ سبز رو میشه زوج و فرد زد چون خیلی ساختار آموزشی به ترتیبی نداره و درسنامه هاش جامعن...
ولی مثلن فیزیک خیلی سبز نوشته آقای مصلایی جوری نوشته شده که درسنامه هاش فقط یه توضیح مختصر داده و اگر کسی بخواد اوستا بشه باید کل تستاشو بزنه و مرور کنه!!! یعنی نکته های مهم رو همشونو تو درسنامه هاش ننوشته...
ار طرفی همین آقای مصلایی تازگیا یه کتاب دیگه نوشته درباره فشار و گرما که خب خوشبختانه تو اون تستهای مهم رو ستاره زده که اگه وقت نکردیم، اونا رو بزنیم. ولی تو مقدمه کتاب گفته که از زدن تستهای کتاب بصورت زوج و فرد یا 10 تا یکی! خودداری کنید!چون ساختار کتاب میریزه به هم... خلاصه اینکه من دنبال مرجع یا راهی هستم که بتونم همون تستهای مهم رو که در کتابای فیزیک قبلیش ستاره دار نکرده رو بزنم فقط...
برای ریاضی تجربی مشکلی ندارم چون از خود آقای موئینی که پرسیدم قرار شده فقط تستهای منبع دار رو بزنم (برای درصد تا 70).
در ضمن برای عربی هم تقریبن همین مشکل رو دارم! #S-:
راستی زبان فارسی الگو قسمت آموزش برای درسای دیگه مثل ویرایش و ... هم داره؟
ممنوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون!

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

برای فیزیک گاج خوبه فکر کنم..

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

"من در مورد منبع زیستم خیلی سردرگمم !

از خیلی سبز استفاد می کردم ولی واقعا" سبک تستاش قدیمی شده و دل خوشی ازش ندارم !

می خوام منحرف شم و از کتاب آبی عمو کاظم استفاده کنم ! انصافا" تستای خوبی داره و بیشتر شبیه کنکور های اخیر هستن !

گاج هم جدیدا" یک کتاب جامع داده که هنوز ندیدمش ولی از تریلری ! که برای معرفیش گذاشته بودن کتاب بدی به نظر نمی یومد !

سوال های آزمون های گاج و گزینه دو هم خوبن ولی گیر نمیان !

راهنماییم کنید لطفا". "

این رو جای دیگه هم گفتم جواب نگرفتم . . .

عجله دارم . . .

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

بچه ها من تو مبحث مشتق دو تا مشکل دارم:
1.معلممون گفت در تتوابع چند ضابطه ای برای یافتن مشتق حتما باید از تعریف رفت ولی خیلی سبز از هرضابطه مشتق جدا گرفته.
2.معلممون گفت در نقاط ابتدایی و انتهایی بازه مشتق وجود نداره ولی خیلی سبز میگه موجوده و برابر مشتق چپ یا راسته!!

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از sibsorkh2008 :
بچه ها من تو مبحث مشتق دو تا مشکل دارم:
1.معلممون گفت در تتوابع چند ضابطه ای برای یافتن مشتق حتما باید از تعریف رفت ولی خیلی سبز از هرضابطه مشتق جدا گرفته.
2.معلممون گفت در نقاط ابتدایی و انتهایی بازه مشتق وجود نداره ولی خیلی سبز میگه موجوده و برابر مشتق چپ یا راسته!!
1.خب چه فرقى داره؟تعريف مطمئن تره فقط... وگرنه مثلا x تو ضابطه اوله خب از ضابطه اول مشتق ميگيريم!اگه منظورت نقاط مرزيه اگه تو اون نقاط پيوسته باشن ميتونى از هر کدوم جدا جدا مشتق بگيرى و حساب کنى.اگه پيوسته نبود از تعريف ميرى ميبينى تو اون نقطه مرزى مشتق چپ يا راست داره يانه...
2.دبير ما گفت دامنه،بازه باشه تو نقاط انتهاييه بازه مشتق چپ و راست داره که به اونا ميگن مشتق البته اگه بازه باز باشه مشتق نداره کلا چون تو تعريف مشتق به مقدار تابع تو نقطه نياز هست که اگه باز باشه بازه مقدارى نداره تابع تو اون نقطه و مشتق نميشه گرفت

بالا