• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نقل از k93 :
در مورد خلاصه نويسي يه سوال دارم!يعني خلاصه نويسي بلد نيستم! :D

ادبيات فرضا چي رو خلاصه كنم!يعني وقتي با كتاب درسي ميرم جلو فرضا مبحث تاريخ ادبيات به نظر خودم خيلي بهتر تو ذهنم ميمونه!تا يه دفترچه

ازشون كپي كنم!اينطور نيست!؟فرارها رو بنويسم خوب ميشه ها!؟عربي و زبان كه نميخواد ديني همچنين :-??

فيزيك مثلا يه تستي يه نكته جالب داره كنار تست بنويسم نكته دار يا منتقل كنم به دفترچه!!!!رياضي خلاصه نويسي ميخواد چكار اخه!شيمي هم

نكات مهم رو تو خود كتاب بنويسم بخونم با توجه به حجم كمتر كتاب خوب ميشه :D باقي هم با تست زدن حل ميشه ديگه!
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,100132.0.html
تاپیک خلاصه نویسی
چن صفه اس.بعضیاش مفیده به نظرم

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

پشت کنکوری! تجربی هستم. ریاضی و فیزیکم داغونه. مخصوصا ریاضی
مشکل اصلیم اینه که موقع خوندنشون حسابی خسته و کلافه میشم. برای همین در هفته یک ساعت هم حاضر نمیشم بخونم.(همیشه چنین وضعیتی داشتم برای همین پایم هم داغونه)
واسه فیزیک که کلی کتاب عوض کردم. آخرم از هیچکدوم انقدر خوشم نیومد که رغبت به خوندن پیدا کنم.

الان واسه ریاضی مهروماه دارم انصافا خوبه ولی اصلا دستم میگیرمش، دیدن اون حجم کتاب و تست افسردم میکنه.

چندتا راهکار به ذهنم رسیده بنظرتون کدوم بهتره:

1- کلاس برم. علاوه بر تایم کلاس، چون تمرین میدن و درس میپرسن ناچارم! خونه هم بخونم :(
2- DVD آموزشی منتظری رو بگیرم. احتمالا کمتر از کتاب حوصلمو سر ببره.
3- بجای کتاب 700 صفحه ای مهروماه، اول با یک کتاب جمع و جور شروع کنم که حوصلم بکشه بخونم.
فقط 3تا کتاب اینطوری میشناسم.
کتاب های آبی قلمچی (دوم، سوم، چهارم همه رو بخرم)، چکیده ریاضی تخته سیاه (250 صفحه نوشته خوانچه زر)، همایش ریاضی تجربی دریافت(180 صفحه نوشته سروش موئینی)
بنظرتون چکیده تخته سیاه رو بگیرم؟ چون کتاب دریافت که دیگه خیلی خلاصس! احتمالا بدرد من که اصلا درسم بلد نیستم نخوره.
10سال کنکور قلمچی تست ها رو به تفکیک مبحث گذاشته؟ درسنامه داره؟
10سال کنکورش بهتره یا کتاب های آبی دوم و سوم و پیش؟

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از gangsta :
1- کلاس برم. علاوه بر تایم کلاس، چون تمرین میدن و درس میپرسن ناچارم! خونه هم بخونم :(

این روش خوبیه.....اما باید در نظر بگیرید ممکنه کلاس خیلی از اینکه خودتون بخونید وقتتونو هدر بده....مثلا من خودم اوایل تابستون کلاس میرفتم....چن جلسه اولش خودمم میخوندم ....به بعد دیدم فایده نداره..ولش کردم...... الان خودم میخونم....... بازده کلاس به معلمش و خوندن خودتون بستگی داره ها.......

- DVD آموزشی منتظری رو بگیرم. احتمالا کمتر از کتاب حوصلمو سر ببره.
اینم بستگی به خودتون داره که عایا با کامپیوتر میتونید درس بخونید یا نه..... :D در ضمن تو این فیلم های آموزشی چرت و پرت زیاد میگن (;

همایش ریاضی تجربی دریافت(180 صفحه نوشته سروش موئینی)

اینو اصلا توصیه نمیکنم....آخه مولفش مولف ریاضی جامع خیلی سبزه....... جامع خیلی سبزو که دیدی؟؟ :D کتاب به اون قطوری بازم درسنامه هاش خیلی خلاصس

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی

به نقل از k93 :
در مورد خلاصه نويسي يه سوال دارم!يعني خلاصه نويسي بلد نيستم! :D

ادبيات فرضا چي رو خلاصه كنم!يعني وقتي با كتاب درسي ميرم جلو فرضا مبحث تاريخ ادبيات به نظر خودم خيلي بهتر تو ذهنم ميمونه!تا يه دفترچه

ازشون كپي كنم!اينطور نيست!؟فرارها رو بنويسم خوب ميشه ها!؟عربي و زبان كه نميخواد ديني همچنين :-??

فيزيك مثلا يه تستي يه نكته جالب داره كنار تست بنويسم نكته دار يا منتقل كنم به دفترچه!!!!رياضي خلاصه نويسي ميخواد چكار اخه!شيمي هم

نكات مهم رو تو خود كتاب بنويسم بخونم با توجه به حجم كمتر كتاب خوب ميشه :D باقي هم با تست زدن حل ميشه ديگه!

برا من که خلاصه دینی از همه بیشتر جواب داد :D کلید واژه های ایه رو بنویس جلوش پیامشو

تاریخ ادبیات میشه خلاصه کرد بارمزگردانی واینا بهترم تو ذهن میمونه البته رمزش از خودت باشه ولی بقیش فک نکنم خلاصه بشه :-"

تستارو با مارک کردن سوالای نکته دار فک کنم جواب بده نکته دارو ی رنگ مارک کن سختارو ی رنگ دیگه

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از gangsta :
پشت کنکوری! تجربی هستم. ریاضی و فیزیکم داغونه. مخصوصا ریاضی
مشکل اصلیم اینه که موقع خوندنشون حسابی خسته و کلافه میشم. برای همین در هفته یک ساعت هم حاضر نمیشم بخونم.(همیشه چنین وضعیتی داشتم برای همین پایم هم داغونه)
واسه فیزیک که کلی کتاب عوض کردم. آخرم از هیچکدوم انقدر خوشم نیومد که رغبت به خوندن پیدا کنم.

الان واسه ریاضی مهروماه دارم انصافا خوبه ولی اصلا دستم میگیرمش، دیدن اون حجم کتاب و تست افسردم میکنه.

چندتا راهکار به ذهنم رسیده بنظرتون کدوم بهتره:

2- DVD آموزشی منتظری رو بگیرم. احتمالا کمتر از کتاب حوصلمو سر ببره.
3- بجای کتاب 700 صفحه ای مهروماه، اول با یک کتاب جمع و جور شروع کنم که حوصلم بکشه بخونم.
فقط 3تا کتاب اینطوری میشناسم.
کتاب های آبی قلمچی (دوم، سوم، چهارم همه رو بخرم)، چکیده ریاضی تخته سیاه (250 صفحه نوشته خوانچه زر)، همایش ریاضی تجربی دریافت(180 صفحه نوشته سروش موئینی)
بنظرتون چکیده تخته سیاه رو بگیرم؟ چون کتاب دریافت که دیگه خیلی خلاصس! احتمالا بدرد من که اصلا درسم بلد نیستم نخوره.
10سال کنکور قلمچی تست ها رو به تفکیک مبحث گذاشته؟ درسنامه داره؟
10سال کنکورش بهتره یا کتاب های آبی دوم و سوم و پیش؟
من زیاد با رفتن به کلاسای بیرون مخالفم چون زیادی وقتتو میگیره کلاسای مدرسه کافیه و من ترجیح میدم اون تایمی که میخام برم بیرون تا برسم به اون موسسه خودم بخونم فک کنم بهتر نتیجه بگیری چون وقتی کلاس میری تا بیای خسته هستی و نمیرسی نع کامل درست مدرسه رو بخونی نع اموزشگاهو

دی وی دی مشکله باش درس خوندن اولن چشمات زود خسته میشه و باعث سردرد دوم اینکه هی باید جلو و عقب بزنی تا بفهمی چی گفته و ....

تو که حوصله کتابای پر حجم و نداری به نظرم ابی کانونو بگیری بهتره چون تعداد تستاش فک کنم از بقیه کمتر باشع و اولش درس نامه خوبی داره

برا فیزیکم تو که زیاد مشکل داری فک کنم خعلی سبز و ... اینا به دردت نخوره همون کانونو بگیری بهتره یا میتونی فقط تستای کنکورو خودت کار کنی البته درس نامه ی گاج کامله برا فیزیک پایش

• لایک
امتیازات: gjit

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از شـــــــــــیرین :
من زیاد با رفتن به کلاسای بیرون مخالفم چون زیادی وقتتو میگیره کلاسای مدرسه کافیه و من ترجیح میدم اون تایمی که میخام برم بیرون تا برسم به اون موسسه خودم بخونم فک کنم بهتر نتیجه بگیری چون وقتی کلاس میری تا بیای خسته هستی و نمیرسی نع کامل درست مدرسه رو بخونی نع اموزشگاهو

دی وی دی مشکله باش درس خوندن اولن چشمات زود خسته میشه و باعث سردرد دوم اینکه هی باید جلو و عقب بزنی تا بفهمی چی گفته و ....

تو که حوصله کتابای پر حجم و نداری به نظرم ابی کانونو بگیری بهتره چون تعداد تستاش فک کنم از بقیه کمتر باشع و اولش درس نامه خوبی داره

برا فیزیکم تو که زیاد مشکل داری فک کنم خعلی سبز و ... اینا به دردت نخوره همون کانونو بگیری بهتره یا میتونی فقط تستای کنکورو خودت کار کنی البته درس نامه ی گاج کامله برا فیزیک پایش
ممنون x:
البته من فارغ التحصیلم و مدرسه نمیرم. برای همین کلاس یکی از راه حلام بود. ولی فعلا همین کانون رو میگیرم ببینم چی میشه

spider girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
بندرعباس
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
مکانیک

بي انگيزه ام وحشتناك!

فردا از همون تراز 6100 آزمون قبلي هم ترازم كمتر ميشه!

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SERENDIPITI :
بي انگيزه ام وحشتناك!

ببین چی بهت انگیزه میده موقع درس خوندن.من گاهی به خاطر درصد بالای 90 میخوندم.خیلی حس خوبیه مثلا زیستتو 95 بزنی یا ادبیاتو.گاهی به خاطر مامان بابام >:D<.بعضی وختام به خاطر ایران(:جوگیر) :))بیشتر وقتام به رتبه کنکورم فک میکردم.به رتبه ای که میخوای فک کن.یه بازه درس نکن واسه خودت دقیق بگو مثلا 60.اگه بگی زیر 500 و ... اصا انگیزه نمیده.
تو سایت یکم بگردی انگیزه میگیری.راهنمایی های بچه ها تو بقیه تاپیکا عالیه.من اگه پارسال همچین مشاورایی داشتم بهتر درس میخوندم

spider girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
بندرعباس
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از z.n1994 :
ببین چی بهت انگیزه میده موقع درس خوندن.من گاهی به خاطر درصد بالای 90 میخوندم.خیلی حس خوبیه مثلا زیستتو 95 بزنی یا ادبیاتو.گاهی به خاطر مامان بابام >:D<.بعضی وختام به خاطر ایران(:جوگیر) :))بیشتر وقتام به رتبه کنکورم فک میکردم.به رتبه ای که میخوای فک کن.یه بازه درس نکن واسه خودت دقیق بگو مثلا 60.اگه بگی زیر 500 و ... اصا انگیزه نمیده.
تو سایت یکم بگردی انگیزه میگیری.راهنمایی های بچه ها تو بقیه تاپیکا عالیه.من اگه پارسال همچین مشاورایی داشتم بهتر درس میخوندم

باور كن همه اين راهكارا رو از دم بلدم!

تك افتادم! هيچ دوستي دور و برم نيست! دليلش اينه!

salar turk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli xoy
شهر
xxxxxxxxxooooooyyyy

به نقل از SERENDIPITI :
بي انگيزه ام وحشتناك!

با یکی از دوستات یا معلمت سر هدفی مثلا تراز بالای 7000 شرط بندی کن!!!
شرط بندیت هم سر چیز خوبی باشه ها!!! سر چیزی که ارزش داشته باشه واسه خاطرش تلاش کنی یعنی طوری باشه که بدست آوردن اون بهت انرژی بده که درس بخونی!!!
راستی شرط بندی تو این موارد حرام نیست :-" :-" :-"من خودم پرسیدم!!! (< (< (< (<
شما نگرانش نباش!!! :D :D :D

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SERENDIPITI :
تك افتادم! هيچ دوستي دور و برم نيست! دليلش اينه!
یکیو تو سمپادیا پیدا کن که هم درس خون باشه هم شرایطش مثله تو باشه.مثلا اگه کانونی هستی اونم کانونی باشه.اگه دومو سوم میخونی اونم همینو بخونه.لطفا هم جنست باشه که به مشکل :Dبرنخوری .
صب به هم بزنگین همو بیدار کنین.قرار بذارین امروز چقد بخونین.شبا به هم اس بدین که چقد خوندین.کلا با هم مچ شین و رقابت کنین.
اون شرط بندیم که گفتن خیلی خوبه.من امتحان کردم.فکر نمیکنم گناه داشته باشه.

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري

بچه ها کمک لطفا"
شما تو اوقات فراغتتون و زمان های استراحت چی کار میکردین؟
برخلاف ظاهر مسخره ی این سوال خیلی جوابش برام مهمه!
چون من نمیدونم چطور باید خستگی درس خوندنو از بین ببرم و پر انرژی برم سر یه درس دیگه
سر همین چند روز از تابستونم ساعت مطالعه اصن صفر شده

نت و تی وی و اینا که تعطیل
نقاشی کردن نه بلدم نه خیلی علاقه دارم
آهنگ گوش بدم بدتر از هر فیلمی ذهنمو مشغول میکنه
طرف ابزار آلات موسیقی هم به همون دلیل بالا نمیتونم برم
کسی هم کنارم نیست که بتونم باهاش حرف بزنم
با خانواده ی محترم چن بار صحبت کردیم نهایتا" همه اینطوری :| هر کی تو یه فازیه برا خودش

خو من چی کار کنم؟
از پنجره زل بزنم بیرون؟! :|

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Carina :
بچه ها کمک لطفا"
چون من نمیدونم چطور باید خستگی درس خوندنو از بین ببرم و پر انرژی برم سر یه درس دیگه

با خانواده ی محترم چن بار صحبت کردیم نهایتا" همه اینطوری :| هر کی تو یه فازیه برا خودش

خو من چی کار کنم؟
خوب با دوستات حرف بزن یا برو بیرون من همش همین کارو میکردم دوست خوب بهتر از هرچیه من همش زنگ میزدم به دوستام و هر دفه حرفای تکراری میزدیم ولی کلی میخندیدیم :D

اهنگ زیاد خوب نی چون ناخداگاه هی ریتمش میاد تو ذهنت و هی میخونیش با دوستات حرف بزنو خاطراته خوبتو مرور کن به نظر من بهترین راه دوستاتن :D

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

به نقل از Carina :
بچه ها کمک لطفا"

خو من چی کار کنم؟
اگه میتونی تو کتاب خونه با دوستات درس بخون ، یک تایم مشخصی رو برای درس بزارین یک تایم مشخص برای استراحت ، اینطوری اون وسط میشینین میگین و میخندین ، اگه خونه هم درس میخونی تایم زیادی رو برای استراحت نزار یک ساعت و نیم درس بعدش 15 دقیقه استراحت به زمان بندیت هم مقید باش اینطوری تو اون 15 دقیقه تا یک دوری تو خونه بزنی یک آبی بخوری و دست صورتت رو بشوری دیگه فرصتی برای کار دیگه ای پیدا نمیکنی و بعدش هم الان که درست سبک تره اگه برنامت رو درست و دقیق اجرا کردی میتونی آهنگ گوش بدی و استراحت کنی ولی بعد از تموم شدن درسات !

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Carina :
بچه ها کمک لطفا"

خو من چی کار کنم؟

به نظر من [nb] البته اینایی که میگن نظرمه و تظمینی در مورد کارایی اش نیست[/nb] زیادم نیاز نیست نت و تی وی و اینا رو تعطیل کنی حداقل از الان....چون اونجوری از درس زده میشی ....استفاده کن ولی به اندازه.....

من خودم اکثرا میام نت.....ساعت مطالعه ام هم بدک نیست

برو یه قدم راه برو.... :-" نماز بخون.... دراز بکش استراحت کن.......ورزش کن [nb] البته اینایی که میگمو خودم انجام نمیدم ولی اگه انجام بدی میتونه خیلی مفید باشه[/nb]
سعی کن وسط درسای اختصاصی درسای عمومی رو بخونی..... این کارایی اش تضمین شده است......من خودم مثلا بعضی وقتا 1.5 شیمی میخونم بعد 5 دقیقه استراحت 1 ساعت قرابت میخونم ....بعد تست میزدم :-[

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

دوستــآن : فیــزیکـ 1 کلـآ مشکل دارم .... نـور و اینه هیچی یـآدم نیست چـه کـنم ؟ جـزوه درست و حسابی هم ندارم !!؟؟

الـآن فیزیک 1 رو بخونم یـآ نگـه دارم واسه بعد ؟

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از MISS-F :
دوستــآن : فیــزیکـ 1 کلـآ مشکل دارم .... نـور و اینه هیچی یـآدم نیست چـه کـنم ؟ جـزوه درست و حسابی هم ندارم !!؟؟

نه نه درس اختصاصی پایه رو نذارین بمونه... بخونیدش....اگه خیلی مشکل دارین یا برین کلاس بگیرین و درسنامه های گاجو بخونید ولی به نظرم واسه این 2 فصل آینه و عدسی اگه dvd های مهندس مسعودی رو بگیرین خوبه... خیلی کامل درس میده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از MISS-F :

برای نور درسنامه های گاج سفید لازم و کافیه ...
تست های ستاره دارش رو هم بزنی که بهتر..

sepehr94

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

سلام دوستان،
من پارسال تغییر رشته دادم از ریاضی به تجربی ولی متاسفانه در کنکور امسال نتونستم موفق بشم....تصمیم گرفتم ان شا ا... دوباره برگردم ریاضی....ولی احتمالا نمی خوام معلم بگیرم یا کلاس برم....به نظر شما بهترین کتاب برای خودآموزی این 3 کتاب دیفرانسیل و گسسته و هندسه تحلیلی چیست؟! (مخصوصا از کنکوری های 92 می پرسم که تجربه بیشتری دارند....!)

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از sepehr94 :
سلام دوستان،
من پارسال تغییر رشته دادم از ریاضی به تجربی ولی متاسفانه در کنکور امسال نتونستم موفق بشم....تصمیم گرفتم ان شا ا... دوباره برگردم ریاضی....ولی احتمالا نمی خوام معلم بگیرم یا کلاس برم....به نظر شما بهترین کتاب برای خودآموزی این 3 کتاب دیفرانسیل و گسسته و هندسه تحلیلی چیست؟! (مخصوصا از کنکوری های 92 می پرسم که تجربه بیشتری دارند....!)
چرا اینقد تغییرهای پی در پی ؟
مطمئنی ک میخوای ریاضی بخونی؟
تجربی چرا نمیخوای بدی دوباره؟

بالا