• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

arezoo1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نقل از MISS-F :
مـن انگیـزه ندارم.... دست و دلم به درس نمیره !!! X_X یکـی انگیزه بده !!؟

:-/ :-s :-< #S-: :| ~X(
بهدفت فکر کن ببین چی میخوای قبول شی بعد فکر کن ببین اگه همینجوری ادامه بدی ب هدفت میرسی؟ب نظرم فکر کردن ب هدف بیشترین انگیزه رو میتونه واست ایجاد کنه...
البته میتونی چن تا جمله قشنگ و ...هم بزرگ بنویسی بزنی ب در و دیوار اتاقت هر وقت انگیزت کم شد ی نیگا روشون بنداز...
موفق باشی ;;)

الیزابت

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپــاداهـواز
شهر
❉اهـــواز❉
دانشگاه
❈انـشالـله شـریــف❈

به نقل از MISS-F :

منم همینطور بودم اما سعی کردم خودمو با بقیه که درس میخونن مقایسه کردم وباروزی3ساعت شروع کردم والان وضعم بهتره...
با درسی که بیشتر دوست داری شروع کن مطمئن باش بعدیه مدت راه میفتی #S-: ;;) ;;) ;;) ;;)

الیزابت

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپــاداهـواز
شهر
❉اهـــواز❉
دانشگاه
❈انـشالـله شـریــف❈

فصل 1شیمی3خیلی تستاش برام سخته وزمان بر دوستان راه حلی دارین لطف کنین راهنمایی کنین ممنون. 8->

• لایک
امتیازات: Kenji

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از MISS-F :

1- به این فکر کن که به قول crazyboy نقل از دبیر شیمیش هر نفس کشیدن تو صد تا تست داره زده میشه! :-"

2- به قول یه مشاوری به 24 سالگیت ظلم نکن! این بیرون رفتن و اتلاف وقت و اینا خیانته به 24 سالگیت بشین بخون ! :-"

3 - درس خوندن سخت نیس . سخت اینه که نتایج کنکور بیاد و دوستت که همیشه تو درست از اون بهتر بود این دفعه بهتر از تو باشه :-"

4- همه اینا رو بریز دور :D دنبال انگیزه بیرونی یا یه ماده انرژی زا نگرد!
خیلی روتین و روبات وار و منظم در روز درسهات رو بخون شده خودتومجبور کنی با یه ساعت کم و هی بیشترش کن تا به خوندن عادت کنی :D

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

آقـآ دستت درد نکـنه ... جمـله اولیـ تـآثیـر گـذار بـود !!

یـه سوال دیگـه هم داشتم کسـی جزوه های زیست عمارلو رو داشته ؟ خوبه ؟

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از الیزابت :
فصل 1شیمی3خیلی تستاش برام سخته وزمان بر دوستان راه حلی دارین لطف کنین راهنمایی کنین ممنون. 8->

فقط تمرین و تمرین و تمرین ...از رو چه کتابی میخونی ؟ سعی کن کلا خیلی ازش سوال حل کنی اصلنم اشکال نداره که سوال تکراری حل کنی فقط باید روش تمرین کنی و واکنش هاشو کامل حفظ باشی (اگه تونستی صریب های وکنشها رو هم حفظ کن اگه که نمیتونی سعی رو موازنه ی واکنش هام زیاد کار کنی سرعت بره بالا )

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از MISS-F :

این زیست عمارلو خیلی خوبه. من تجربی نیستم اما دوستام استفاده میکنن و میگن واقعا خوبه.

الیزابت

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپــاداهـواز
شهر
❉اهـــواز❉
دانشگاه
❈انـشالـله شـریــف❈

به نقل از Kenji :
فقط تمرین و تمرین و تمرین ...از رو چه کتابی میخونی ؟ سعی کن کلا خیلی ازش سوال حل کنی اصلنم اشکال نداره که سوال تکراری حل کنی فقط باید روش تمرین کنی و واکنش هاشو کامل حفظ باشی (اگه تونستی صریب های وکنشها رو هم حفظ کن اگه که نمیتونی سعی رو موازنه ی واکنش هام زیاد کار کنی سرعت بره بالا )
ازروی مبتکران میخونم .مسائلی که چندتا موضوع روباهم میدن خیلی وقتم رومیگیره مثلا تویه سوال هم چگالی وبازده درصدی وازاینجور چیزا میده 4دقیقه وقتمومیگیره.

• لایک

goldstar

کاربر فعال
دانشگاه
اگه خدا بخواد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از الیزابت :
ازروی مبتکران میخونم .مسائلی که چندتا موضوع روباهم میدن خیلی وقتم رومیگیره مثلا تویه سوال هم چگالی وبازده درصدی وازاینجور چیزا میده 4دقیقه وقتمومیگیره.

از اين كه نمي نوني نگران نباش از اين كه مي توني بهترش كني خوشحال باش يادت باشه غير ممكن غير ممكنه اولش سخته نمي شه ولي اگه به تلاشت ادامه بدي حتما مي توني بهت قول مي دم

همون طوري كه دوستمون گفت تمرين تمرين تمرين

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT

من میخوام کلا کتابای ادبیاتم رو نخونم. بجاش پک الگو رو میخونم.
دینی رو هم میخوام نخونم یا حداقل یکیشو.
آمار و هندسه رو کی باید بخونیم تو برنامه کانون نیست.
واسه فیزیک پیش نشر الگو چاپ 89 دارم. خوبه اصن؟

سوالام کلا بی ربطه ولی یکی راهنمایی کنه لطفا. :D

• لایک

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از MISS-F :

خواهش میشه
به طرز وحشتناکی عالیه ! /m\ /m\ کامل و جامع و ترکیبی ! عمارلو کارش خیلی خوبه اصولا !

سبکب شاید متفاوت با درسنامه های سبز و اینا . چون هرچی گفته چیزاییه که بدرد کنکور میخوره ! مفید

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها من شدیدا در حال سردر گمی هستم خواهشا کمک
+ببینید بخش اول کلاسهای مدرسه ما تموم شده وکل ماه رمضون رو از امروز تعطیلیم اما
مشکل اینکه دیفرانسیل وهندسه پایه وشیمی پیش وهندسه تحلیلی و...همه تکلیف داریم برای این ماه رمضون به طور کامل برخی از معلم هامون هم هم پیش شروع کردن وهم دوم رو
اما یه برنامه مطالعاتی بهمون داده که روز ۱۰ساعت ونیم برنامه هست و کاملا سوم رو جمع بندی میکنه +عربی دوم +هندسه ۱
حالا من چیکار کنم ازطرفی پیش یه عالمه کار وتکلیف دارم ازطرفی دوم رو که برخی از معلم ها شروع کردند ازطرفی هم سوم که باید با این برنامه پیش برم خواهش میکنم کمک کنید

+تو این برنامه برای خیلی از درسهاوقت کم گذاشته مثلا برای عربی اوزان ثلاثی مزید ۱و۲وجامد ومشتق۱و۲ کلا یک ساعت ونیم با تست

• لایک

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از الیزابت :

خب ببین الان مهم اینکه بتونی حلش کنی...موقعی که یه درس رو یاد میگیری تو شروع کار باید تواناییه حل مسالشو داشته باشی سرعت مهم نیست و همینکه الان میتونی خودت سوالاشو حل کنی عالیه

ببین تو شیمی فقط شیمی 3 هستش که محاسبات کمی زیاد داره و پیش 1 و فصل اسید و باز

تو حتی شده 2 ساعت تو هر هفته بعد یادگرفتن اساسی این فصلها باید وقت بذاری برای تست زدن و دوره توشون ...چون الانم که میبینی کنکور شیمیش داره میره سمت مساله های شدید وقتگیر

یه چی ام بگم فقط تمرینه که دستت رو سریع میکنه...اول یاد گرفتن مفهوم با سرعت پایین که جا بیفته درس و بعد تمرین برای سرعت هیچکس از اون اول تست شیمی رو تو 1 دیقه نمیتونه حل کنه تازه اصلا بعضی تست ها رو طبیعیه که نتونی زیر 1 دیقه حل کنی اونوقت تو کنکور باید از وقت اضافه ای که از سوالای حفظی شیمی میاری رو بذاری اینجور سوالا

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از عـارِف :
من میخوام کلا کتابای ادبیاتم رو نخونم. بجاش پک الگو رو میخونم.
دینی رو هم میخوام نخونم یا حداقل یکیشو.
آمار و هندسه رو کی باید بخونیم تو برنامه کانون نیست.
واسه فیزیک پیش نشر الگو چاپ 89 دارم. خوبه اصن؟

سوالام کلا بی ربطه ولی یکی راهنمایی کنه لطفا. :D

در مورد ادبیات اشکال نداره

به هیچوجه اینکارو نکن دینی فقط مفهومی خوندن دوره اول هستش که ازت وقت میبره بعدش که میفتی رو دوره

تو 1 ساعت یه کتاب رو دوره میکنی بعد تازه 25 تا سواله که ارزشش 3 واحد که میشه 75 تو کل ...کم نیست این ارزش که بخوای 25 تاشو الکی بدی بره تازه معلومم نیست که از اون 50تای ارزشی ای هم که میمونه همشو درس جواب بدی

در مورد فیزیک پیش هم یه سری حذفیات داشته کتاب درسی که امار اونا رو بگیر بعد

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از zeinabt :
مشکل اینکه دیفرانسیل وهندسه پایه وشیمی پیش وهندسه تحلیلی و...همه تکلیف داریم برای این ماه رمضون به طور کامل برخی از معلم هامون هم هم پیش شروع کردن وهم دوم رو
اما یه برنامه مطالعاتی بهمون داده که روز ۱۰ساعت ونیم برنامه هست و کاملا سوم رو جمع بندی میکنه +عربی دوم +هندسه ۱
حالا من چیکار کنم ازطرفی پیش یه عالمه کار وتکلیف دارم ازطرفی دوم رو که برخی از معلم ها شروع کردند ازطرفی هم سوم که باید با این برنامه پیش برم خواهش میکنم کمک کنید

+تو این برنامه برای خیلی از درسهاوقت کم گذاشته مثلا برای عربی اوزان ثلاثی مزید ۱و۲وجامد ومشتق۱و۲ کلا یک ساعت ونیم با تست

حالا این توصیه ی منه نمیدونم بقیه بچه هام نظر خودشونو بگن

ببین تابستون باید پایه تموم شه یعنی تو تابستون تو باید پایه رو قشنگ فهمیده باشی و یاداوری کرده باشی برای خودت که از مهرشو بذاری برای پیش و دوباره دوره ی پایه

اینقدر از اینکار مدرسه ها بدم میاد که تابستونو از بچه ها میگیرن

تو سعی کن تابستون رو پایه باشی و از مهر پیش رو شروع کنی

کسی ام تو این سال کنکوری نمیتونه بهت بگه برای چی تکلیف منو حل نکردی

اینجوری برات پیش رو یاد گرفتنم خیلی اسون میشه از مهر خودت راحت میتونی تا اخر پیش 1 خودتو یه سر و گردن از بقیه بکشی بالا چون خیلیا شروع میکنن تابستون پیش خوندن, پایه رو نمیخونن اخر پیش 1 که میرسه میبینن پایه بلد نیستن, پیش 2 که شروع میشه,پیش 2 رو میخوان تو بهمن و اسفند با پایه بخونن تازه پیش 1 رو هم دوره کنن همین میشه که هیچی نمیشن :D

اما تابستون اگه رو پایه مسلط بشی و تا اخر پیش 1 هم دورش کنی زمان شروع پیش 2 میبینی حدود 70 80 درصد حجم کنکورو بلدی و اصلا اعتماد بنفس فوق العاده ای میگیری

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT

به نقل از Kenji :
در مورد ادبیات اشکال نداره

به هیچوجه اینکارو نکن دینی فقط مفهومی خوندن دوره اول هستش که ازت وقت میبره بعدش که میفتی رو دوره

تو 1 ساعت یه کتاب رو دوره میکنی بعد تازه 25 تا سواله که ارزشش 3 واحد که میشه 75 تو کل ...کم نیست این ارزش که بخوای 25 تاشو الکی بدی بره تازه معلومم نیست که از اون 50تای ارزشی ای هم که میمونه همشو درس جواب بدی

در مورد فیزیک پیش هم یه سری حذفیات داشته کتاب درسی که امار اونا رو بگیر بعد
منظورم اینه که فقط تو تابستون نمیخونمش دینی رو. چون فک میکنم یادم میره بعدنا.

فیزیک پیش کتاب بهتری هم هست؟
فیزیک 2 چی؟

• لایک

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از Kenji :
حالا این توصیه ی منه نمیدونم بقیه بچه هام نظر خودشونو بگن

ببین تابستون باید پایه تموم شه یعنی تو تابستون تو باید پایه رو قشنگ فهمیده باشی و یاداوری کرده باشی برای خودت که از مهرشو بذاری برای پیش و دوباره دوره ی پایه

اینقدر از اینکار مدرسه ها بدم میاد که تابستونو از بچه ها میگیرن

تو سعی کن تابستون رو پایه باشی و از مهر پیش رو شروع کنی

کسی ام تو این سال کنکوری نمیتونه بهت بگه برای چی تکلیف منو حل نکردی

اینجوری برات پیش رو یاد گرفتنم خیلی اسون میشه از مهر خودت راحت میتونی تا اخر پیش 1 خودتو یه سر و گردن از بقیه بکشی بالا چون خیلیا شروع میکنن تابستون پیش خوندن, پایه رو نمیخونن اخر پیش 1 که میرسه میبینن پایه بلد نیستن, پیش 2 که شروع میشه,پیش 2 رو میخوان تو بهمن و اسفند با پایه بخونن تازه پیش 1 رو هم دوره کنن همین میشه که هیچی نمیشن :D

اما تابستون اگه رو پایه مسلط بشی و تا اخر پیش 1 هم دورش کنی زمان شروع پیش 2 میبینی حدود 70 80 درصد حجم کنکورو بلدی و اصلا اعتماد بنفس فوق العاده ای میگیری
\

اخ خدا خیرت بده من هم از اول فکر هم این بود اما اینها یه روز هم برای ما وقت نذاشتن که من بشینم کل تکالیف پیش رو جمع وجور کنم خواستید برنامه رو اسکن میکنم ۷۳ساعت نیم در هفته برنامه درسی بهمون دادن خب من این رو بخونم برام مشکلی نیس چون پایه هستش اما مثلا جواب اقای ایکس رو چی بدم که میگه بدون تکلیف تو نیا بعد خب من میتونم بیشتر از ۱۰ ساعت ونیم هم بخونم اما نه با روزه اخه من از سحر بشینم بخونم تا ساعت چند که هم این ۱۰ ساعت ونیمه پر بشه هم به تکالیفم برسم :-??

• لایک

khamoosh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مش‍‌‌هَد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از zeinabt :

من کاری که خودم انجام دادم و تا اونجایی که بهش عمل کردم خیلی پیشرفت کردم یه برنامه واسه خودم درست کردم و طبق اون پیش رفتم(با این که هم معلما برنامه داده بودن هم کتنون و هم مشاور داشتم :D)
تنها نکته خاصشم این بود که دور اول یک دوم یا یک سوم تستهای اون قسمت رو میزدم.اینجوری هم زودتر خودمو به بقیه میزسوندم و هم فرصت داشتم واسه دورهای بیشتر.تا دی تقریبا از بچه ها عقب بودم اما از دی یه یعد دیگه ترازام خیلی فرق کرد.تو هم میتونی یه همچین برنامه ای واسه خودت بذاری و اصن عیب نداره که الان یک کم عقب بیافتی.این که میگن تو تابستون باید پایه تموم بشه درست اما اگر نشد هم چیزی عوض نمیشه.مهم اینه که هرکس برنامه خودشو جوری تنظیم کنه که تا عید همه چیزو دو یا سه دور خونده باشه
هنوز خیلی وقت داری تا کنکور

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از عـارِف :
منظورم اینه که فقط تو تابستون نمیخونمش دینی رو. چون فک میکنم یادم میره بعدنا.

فیزیک پیش کتاب بهتری هم هست؟
فیزیک 2 چی؟

اها من فکر کردم کلا میخوای نخونی :D...بهتره که بازم یه دور بزنی چون شاید یادت نمونه اما وسط سال وقت دوره کردنشو 50% کاهش میده

فیزیک پیش الگو عالیه ...تستهاش و تسته های مکملش خیلی میبرتت بالا

من چون فیزیک پایم قوی بود فقط رو ابی کانون کار میکردم برای پایه واسه من خیلی خوب بود چون سرعتمو برد بالا و هم یه سری نکته یادم داد ولی حالا از یکی که کتابای دیگه گرفته بپرس بهتر بهت بگه

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از zeinabt :
\

اخ خدا خیرت بده من هم از اول فکر هم این بود اما اینها یه روز هم برای ما وقت نذاشتن که من بشینم کل تکالیف پیش رو جمع وجور کنم خواستید برنامه رو اسکن میکنم ۷۳ساعت نیم در هفته برنامه درسی بهمون دادن خب من این رو بخونم برام مشکلی نیس چون پایه هستش اما مثلا جواب اقای ایکس رو چی بدم که میگه بدون تکلیف تو نیا بعد خب من میتونم بیشتر از ۱۰ ساعت ونیم هم بخونم اما نه با روزه اخه من از سحر بشینم بخونم تا ساعت چند که هم این ۱۰ ساعت ونیمه پر بشه هم به تکالیفم برسم :-??

همینو میگم بدم میاد از معلمایی که هیچی از برنامه ریزی اموزشی نمیدونن

اصلا تو ماه رمضون 10 ساعت خوندن بازده نداره...مگه بدنت چقدر انرژِِِی انباشته داره بتونه جواب 10 ساعت فعالیت مغزی رو بده ؟؟؟

تو اونجوری که خودتم میدونی درسته بخون اخرش اینکه اصلا گیر دادن مامانتو میفرستی مدرسه که صحبت کنه ... اصلا با خونواده هم از الان صحبت کن که اقا اصل کار اینجوریه و من باید این راهو برم اونام کمکت میکنن حتما ...معلمه هم ببینه مامانت اومده صحبت کنه هیچی نمیگه :D

بالا