• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

میتونم تو تابستون دینی نخونم؟

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از SaranaZ :
سلام.به نظرم اگه بتونی یه نگاهی داشته باشی خیلی خوبه
چون اگه بتونی چند بار تو طول سال مرورش کنی بهتر از اینکه که مثلا تو 3 ماه کلا بخونی بزاریش کنار
یدور تابستون بخون.یدور تا قبل عید یدورم بعد از عید

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
یه سوال بپرسم؟؟
(باز نیاید بگید به این انجمن ربط نداره و مربوط به سلیقه شخصیه و .....اصن نمیپرسم)

عاقا تابستون مسافرت بریم نریم؟؟
الان خانواده گیردادن بیا بریم مسافرت ~X( منم کلا زیاد نمیخونم حالا بخام برم مسافرت که نور علی نوره
نظرتون در مورد ورزش تو تابستون چیه؟؟؟؟ باشگاه بریم یا نه؟؟

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از "Hot Me~ :
سلام
یه سوال بپرسم؟؟
(باز نیاید بگید به این انجمن ربط نداره و مربوط به سلیقه شخصیه و .....اصن نمیپرسم)

الان خانواده گیردادن بیا بریم مسافرت ~X( منم کلا زیاد نمیخونم حالا بخام برم مسافرت که نور علی نوره
یه هفته برین مسافرت قبل شروع، واسه روحیه‌تون خیلی خوبه. :D
به نظر من، فلاً ورزشُ کنار نذارین؛ ولی بیش از حد هم واسه‌ش وقتی نذارین.

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من یک چیزی بگم؟ دوستان عزیزی که سوالا رو جواب میدین, خب وقتی میبینین یکی قبلا جواب داده, جوابشم با جوابی که شما قصد دارین بدین یکیه, خب چه کاریه. همونو لایک کنین. نمیخواد دوباره بگین که.

mr.aliof

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه1
شهر
هِمدان
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
صنایع

دوستان درود
من الان تابستون قبل سومم و می خوام درسای دومو بخونم.
از اون جایی که خیلی از مباحث ریاضی دو تو حسابانم هست!!!...
به نظر شما ریاضی دو بخونم یا حسابان؟؟

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

میشه بدون رفتن به کلاس های کنکـور و بیـرون و به کمک کتاب های اموزشی موفق شد و رتبه اورد ؟؟

باتوحه به اینکه معلمای مدرسه هم عالی نباشن ... برم کلاس یا نه ؟

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از MISS-F :
میشه بدون رفتن به کلاس های کنکـور و بیـرون و به کمک کتاب های اموزشی موفق شد و رتبه اورد ؟؟

این که برین کلاس یا نه؛ کاملاً بستگی به خودتون داره.
بله خیلی‌ـا هستن که بدون کلاس خیلی موفق می‌شن و برعکس.
وقتی می‌رین کلاس فقط به خودتون فک کنین؛ به این که اون یک‌ونیم ساعت کلاس ارزش داره که من چار ساعت از وقت‌مُ (رفت‌وآمد و استراحت) بذارم واسه‌ش.
ممکنه یه معلم از نظر بقیه خیلی خوب باشه ولی شما نتونید استفاده کنید ازش.
کاملاً بستگی به خودتون داره!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از "Hot Me~ :
سلام
یه سوال بپرسم؟؟

مسافرت رو برو. ولی خب مسافرت آخریه که میری تا قبل کنکور.
ورزش رو هم باید در حد کمی نگه داری. جوری ورزش کن که مفرح و انرژی‌زا باشه واست نه خسته کننده طوری که بعدش خسته کوفته بیای خونه و کلی استراحت لازم داشته باشی.

به نقل از mr.aliof :
دوستان درود
من الان تابستون قبل سومم و می خوام درسای دومو بخونم.
از اون جایی که خیلی از مباحث ریاضی دو تو حسابانم هست!!!...
به نظر شما ریاضی دو بخونم یا حسابان؟؟
وقتی کنکوری ۹۳ نیستید واسه چی عضو این گروه شدید؟ خب این سوال رو باید تو انجمن مشاوره تحصیلی بپرسید نه اینجا !

به نقل از MISS-F :

یک سالی دو تا رتبه زیر ۱۰ داشتیم تو مدرسمون. مشاور مدرسه که خبر داشت میگفت یکیشون چندین میلیون پول خرج مشاور و معلم خصوصی کرده و اون یکی هیچی خرج نکرده برای این چیزا. اساسا موفقیت در کنکور برای شما وابسته به دو عامله : ۱. برنامه ریزی درست ۲. تلاش و مطالعه زیاد. به نظر من بشینید خودتون بخونید و اونجاهایی که دیدید از پسش برنمیاد رو معلم بگیرید. الان زوده واسه معلم گرفتن.

toofanz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
عمران

با شیمی کمی مشکل دارم؟
یکی به من بگه شیمی رو چجوری باید خوند؟
روش مطالعه شیمی من این طوری بود که شیمی رو عین دینی میخوندم و فقط مسائلش روی کاغذ میاوردم.....
لطفا یکی بگه روش صحیحش چیه؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

معلم مدرسه ما اصلا خوب درس نمیداد با این روش خوندم تو ازمونای کانون و کنکور بعترین نتیجه رو گرفتم همیشه تراز شیمی بالای 7000میومد واسه دوم و سوم و پیش1:مبتکران پیش2:سبز. اول از کتاب اموزشی میخوندم بعد ی دور دیگه قسمتی ک خونده بودمو واسه خودم توضیح میدادم بعدم از رو کتاب اون قسمتو میخوندم بعد تست .نکته های مهمو حاشیه کتاب مینوشتم بعدا مرور.اگه مشکل داری از الان روزی2ساعت بخونی تا اخر تابستون کلی پیشرفت میکنی.کلا سعی کن مباحثی از پایه ک مشکل داری تا مهر حلش کنی

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

چون قراره تا حدودای 70 80 صفحه این تاپیک پیش بره ، یکی دو تا چیز رو بچه ها رعایت کنن ، تاپیک قشنگ تر میشه

- یکی اینکه خواهشا فونت نوشته هاتون رو بزرگ نکنید . باور کتید تاثیری در تسریع پاسخگویی نداره . همین فونت عادی هم که باشه ، دیده میشه :D

- یه چیز دیگه هم ، همینه که دوستمون گفتن . اگر کسی از دوستان ، به سوالی پاسخ داد ، و شما هم خواستید به اون سوال پاسخ بدید :

اگر نظرت ـون موافق اون پاسخ ـه و جوابتون مثل همون پاسخ ـه ، پاسخ ندید :D

اگر هم پاسخ ـتون مخالف ـه پاسخ ـه مذکور ـه ، هم سوال هم پاسخ رو توی نقل قول بیارید تا بچه ها راحت تر مقایسه کنن پاسخ ها رو

- یه نکته ی دیگه اینکه ، برای اینکه انجمن ، شلوغ نشه ، از این تاپیک ها نزنید : کممممممممممممک! چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟ :D

خب همون مشکلی که توی اون تاپیک مینویسید رو بیایید و اینجا بنویسید :D

- و در آخر هم ، معمولا برای هر موضوعی ، یه تاپیکی زده شده ، مثلا برای انتخاب کتاب یا ...

اگر سوالتون حول اون تاپیک ها میچرخه ، برید اونجا رو سریع بخونید ، احتمالا سریع ترین به جوابتون برسید

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از toofanz :
با شیمی کمی مشکل دارم؟
یکی به من بگه شیمی رو چجوری باید خوند؟
روش مطالعه شیمی من این طوری بود که شیمی رو عین دینی میخوندم و فقط مسائلش روی کاغذ میاوردم.....
لطفا یکی بگه روش صحیحش چیه؟

خب ببین اصولا شیمی یه درس بین عمومیو اختصاصیه یعنی واسه کنکور هم باید شدیدا خط ب خطشو حفظ کرده باشیو فهمیده باشی هم اینکه اونقدر مسئله حل کرده باشی دستت تند شده باشه

اولش که خب شیمی 2 هست و واقعنم پایه هست چون خوب یاد بگیری تو خیلی چیزا کمکت میکنه بهترین چیزم براش کتاب بازرگانش حالا یا تستش یا اموزشش

شیمی 3 اصولا اکثریتش مسئلس اگرم بخوان ازش مفهومی بدن با پیش و دو قاطی می کنن اما خب مسئله توش مهمه بهترین کتاب خیلی سبز که واقعا عالیه

پیش 1 واقعا هیچی نداره اگه یه دور کتاب سبز رو بخونی بسه تازه ستاره دار ها رو هم فقط حل کن اگه دیدی هنوز مشکل داری بقیه رو هم بزن

اما پیش 2 که میشه اسید و الکترو حجم خیلی بالایی داره اما بهت قول میدم اگه بفهمیش تستای استانداردش بیشتر از 45 ثانیه وقت نمیگیره ازت اینم باز خیلی سبز رو بخون

پس :

شیمی 2 : سعی کن روند ها رو عناصر گروه اصلی 1تا38 رو فصل 1 اسم ها رو فصل 3 اسم یون ها رو فصل 4 رو شدید رو ساختار لوییس کار کن تا حدی که حفظ شی اصلیارو, اوناییم که بازرگان تو اموزشش گفت المپیادیه حتما یاد بگیر

شیمی 3 واکنش ها رو حفظ باشه البته مثال حل کنی میاد دستت مهمترینا کدومن فصل دوم محاسبه انتالپی مفهومشو بگیر لازم به فرمول خاصی نیست اصل مفهموشه ,فصل سومشو هم حفظ حفظ باش که یهو مثل 87 میگن بیشترین وابستگی به دما کدوم ماده هس؟ که میشد پتاسیم نیترات ...اینجوریم سوال میدن , هم مولال و ppm و مولار و انحلال پذیری رو فرقاشو و تو کدوم محلول تو کدوم حلال بلد باش

سال 91 یه سوال بود تو خارج کشور واسه محاسبه انتالپی از همین فصل محلول ها سعی کن خوب یادش بگیری

پیش هم که فصل اسید ها رو مسائل ph مسلط باش همه جورش, فرمول حفظ نکن به هیچوجه فقط یاد بگیری واکنشو سریع بنویسیو حل کنی

چند وقته از بافرها سوالالی عجیب غریب میدن یکم سعی کن روش کار کنی , امینو اسید طبیعی رو حفظ کن خاصیتاشو و و اینکه امین ها و کربوکسیلیک اسیدها کیا قوی و ضعیفن

فصل آخرم این عدد اکسایش و تعیینش رو یون و واکنشو کدوم ماده کاهنده میشه و سعی کن حتما ترتیب کاهندگی رو حفظ باشی و بعد واسه خودت خاصیت گالوانی و الکترولیتی اینکه تو کدوم چی مثبته حرکت e کدوم وریه و اینارو بنویسی خلاصه

همه ی کاربردای مختلف گالوانی و الکترولیتی (مثالاش) رو خلاصه کن برای خود با اسم و خاصیت کاتد و اند اینکه مثلا سوختی گرافیت متخلخلل یا دانز کاتدش اهنه و سعی کن تو این فصل از هر جا مسئله گیر اوردی حل کنی چون دارن کم کم میبرنش سمت مسئله باید حتما مسئله بلد باشی توش چون کم کارم شده روش

چیز دیگه به ذهنم نمیرسه

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از SaranaZ :

دینی رو باید دوبار هر کتاب رو بخونی تا بفهمی و ملموس بشه ایه ها و معنی هاش برات تا دم کنکورم حداقل 8 بار تا 10 بار مرور سریع کنی و تناوبی تست بزنی تا بتونی سریع تستهاشو بزنی

نمیدونم کدوم رتبه برتر بودم میخوندم میگفت روز قبل کنکورم فقط دینی خونده تو حساب حرف کسیه این که حداقل 10 بار اون کتاب رو خورده

اما اولین چیز اینه که بدونی واسه کنکور مجبوری اینارو یاد بگیری از این حرفت معلومه علاقه نداری بخونیش اما به هدفت و به کنکور فکر کن به چیزی که میخوای سعی کن علاقه رو بوجود بیاری

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

لدفن ی نفر در مورد اینا ی توضیح مختصر بده :)
تو کارنامه ها نوشته زیر گروه چیه و چه جوری در کنکور لحاظ میشه؟؟
استان بوم ؟؟؟

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

یه سوال من بپرسم...؟
بچه ها شما چیزایی که تو تابستون خوندینو واقعا یادتون موند؟؟؟؟؟ :-? من خودم میانگین تو تابستون پارسال 5-6 ساعت می خوندم اما چون بعدا باید همشو تو مهرو ابان و اینا چندین و چند باره دیگه خوند به نظرم بیهودست درس خوندن خیلی زیاد تو تابستون :-" مثلا عمومیا رو که کلا قیدشو بزنین،ب جز قرابت!!!ارایه هم خوبه بخونین!اما لغت و تاریخ ادبیات... :-? دینیو هم فک کنم از مهر شروع کنین به خوندن خیلی بهتر باشه :-?
ولی خب از اختصاصیا غافل نشین!

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از close :
یه سوال من بپرسم...؟
بچه ها شما چیزایی که تو تابستون خوندینو واقعا یادتون موند؟؟؟؟؟ :-? من خودم میانگین تو تابستون پارسال 5-6 ساعت می خوندم اما چون بعدا باید همشو تو مهرو ابان و اینا چندین و چند باره دیگه خوند به نظرم بیهودست درس خوندن خیلی زیاد تو تابستون :-" مثلا عمومیا رو که کلا قیدشو بزنین،ب جز قرابت!!!ارایه هم خوبه بخونین!اما لغت و تاریخ ادبیات... :-? دینیو هم فک کنم از مهر شروع کنین به خوندن خیلی بهتر باشه :-?

کسی عربی بلد نیست خیلی به نفعشه قواعد رو تابستون یاد بگیره

دینی اگه یه دورشم تو تابستون زده بشه که چشم عادت کنه به مطالب خیلی از استرس بعد عید کم میکنه

زمان بعد عید عمومیا باید دوره بشه تا تثبیت بشه

ولی خب طبیعیه که اختصاصی ارجح تره , اگه کسی پایه مشکل داره حتما باید ببندتش تو تابستون مخصوصا که بیشتر بچه هامون تو یه درس مثل شیمی مشکل دارن که تثبیتش شدیدا زمانبره

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از چشـــــــمک :
لدفن ی نفر در مورد اینا ی توضیح مختصر بده :)
تو کارنامه ها نوشته زیر گروه چیه و چه جوری در کنکور لحاظ میشه؟؟
استان بوم ؟؟؟
اشتباه سهمیه ها توضیح داده شده.. . :D :D

کل کشور بر اساس امکانات آموزشی به سه سهمیه تقسیم میشه.. .
مثلا سهمیه منطقه 1=شهر های مهم.. .
شما یه رتبه تو کل کشور میگیری که اهمیت خاصی نداره... .
یه رتبه هم تو اون سهمیه که شامل چندین شهر میشه... .
توی انتخاب رشته و قبولی تو رشته مورد نظر هر رشته از هر کدوم از مناطق یه تعداد خاص آدم میگیره...
برای همین هست که شما بین افراد سهمیه خودت سنجیده میشی.. .

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

یه سوال

من با توجه به اینکه استوکیومتری اصن تو کلاس نبودم و خودم از روی کتاب خوندم ......روش تناسب رو هم اصن نمیدونم چیه.......اما بچه ها میگن بهتره.......حالا میخوام بدونم عایا واقعا روش تناسب تو حل کردن تست ها خیلی بهتره یا نه؟؟؟ می ارزه تو تابستون به این روش مساله حل کنم؟؟؟

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از "Hot Me~ :
یه سوال

من با توجه به اینکه استوکیومتری اصن تو کلاس نبودم و خودم از روی کتاب خوندم ......روش تناسب رو هم اصن نمیدونم چیه.......اما بچه ها میگن بهتره.......حالا میخوام بدونم عایا واقعا روش تناسب تو حل کردن تست ها خیلی بهتره یا نه؟؟؟ می ارزه تو تابستون به این روش مساله حل کنم؟؟؟

چیز خاصی نیســـ ، به طور غریزی از بچگی بلدیم... واقعا راه سریع تریه و البته یه سریا یه ساله با استو عادت کردن که سرعتشون با استو هم خوبه،اما تو که هنوز با استو سرعتت پایینه،بهتره با تناسب بری،یاد گرفتنش وقت زیادی نمیبره ازت... :)

به نقل از close :
یه سوال من بپرسم...؟

چرا الکی جو میدین؟!؟ من تابستون خیلی کم درس خوندم اما چیزایی رو که خوندم واقعا یادم موند...

مثلا من یه دور ادب دوم رو خوندم،لغتو تاریخ ادب و خلاصه همه چیش،تا خرداد سال بعد دوره نکردم و یادم بود...این قضیه کاملا به خود دانش آموز

بستگی داره،همه چی تو دنیا نسبیه،مشاوره های کنکور هم جزوش :)

ولی قبول دارم رو اختصاصی زمان بیشتری باید گذاشت مثه کل این یه سالی که درپیش خواهید داشت... :)

بالا