• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

الان این چیزی که تو 20:30 نشون داد، مبنی بر تاثیر مستقیم سوابق تحصیلی واقعیِ؟ :/

به نقل از فائزه.و :
الان این چیزی که تو 20:30 نشون داد، مبنی بر تاثیر مستقیم سوابق تحصیلی واقعیِ؟ :/
:O
خدا نکنه !
ای خداااااااااااااااا ~X(

به نقل از فائزه.و :
من نديدم فائزه! جريان چيه؟
باو وزير كه همون موقع گفت تاثير مثبتـه كه ي جورايي ميشه گفت تاثير نداره! ~X(

به نقل از فائزه.و :
اره من شنیدم امسال قراره تاثیر مثبت و منفی و در نظر بگیرن سالای قبل فقط تاثیر مثبت داشت ولی امسال منفی هم داره

به نقل از negar.mr :
من نديدم فائزه! جريان چيه؟
باو وزير كه همون موقع گفت تاثير مثبتـه كه ي جورايي ميشه گفت تاثير نداره! ~X(
تو 20:30 داشت نشون میداد. حسینی‌بای داشت با یه آقا صحبت میکرد، بعد نمیدونم کی بود :-"، اون گفت که در کنکور93 برخلاف سالهای قبل سوابق تحصیلی به صورت مستقیم تاثیر داره، بعد قید کرد که قبلا فقط مثبت بوده، حالا هم تاثیر مثبت، هم منفی. :-??

به نقل از شـــــــــــیرین :
اره من شنیدم امسال قراره تاثیر مثبت و منفی و در نظر بگیرن سالای قبل فقط تاثیر مثبت داشت ولی امسال منفی هم داره
آخه به ما هم گفته بودن احتمال داره، اما امشب خیلی صریح بیان کرد که تاثیر مستقیم داره. یه خبری چیزی قبلش میدادن خب. :-<
حالا اگه اینطوری باشه منظورشون فقط نمره‌ی نهاییِ، یا این معدلِ کلی که بهمون دادنُ مالِ سه‌سالِ دبیرستانِ؟ :-<

به نقل از فائزه.و :
تو 20:30 داشت نشون میداد. حسینی‌بای داشت با یه آقا صحبت میکرد، بعد نمیدونم کی بود :-"، اون گفت که در کنکور93 برخلاف سالهای قبل سوابق تحصیلی به صورت مستقیم تاثیر داره، بعد قید کرد که قبلا فقط مثبت بوده، حالا هم تاثیر مثبت، هم منفی. :-??
آخه به ما هم گفته بودن احتمال داره، اما امشب خیلی صریح بیان کرد که تاثیر مستقیم داره. یه خبری چیزی قبلش میدادن خب. :-<
حالا اگه اینطوری باشه منظورشون فقط نمره‌ی نهاییِ، یا این معدلِ کلی که بهمون دادنُ مالِ سه‌سالِ دبیرستانِ؟ :-<
نمره نهایی مسلما
نمره های سال دوم و اون درسای پیش دانشگاهی که نهایی نیست هیچ تاثیری نداره چون تو هر مدرسه ای سطح سوالا و نمرات فرق میکنه

سلام بچه‌ها٬ خوبین؟ بچه‌ها یه موقع امیدتونو از دست نداده‌ باشینا!!! هیچ وقت ناامید نشین! همین٬ خدافظ. :D

فرزندانم! اینجا ایران است! شما برای اینکه دقیقن مُطمئن بشید که تاثیرش چه جوریاس مثلن باید دقیقن تا خود اعلام نتایج واقعی کنکور صبر کنید :))))
هر چیزی تا اون لحظه حتی 1 ساعت قبل اعلام نتایج امکان دارد! :)))

عایا کُد رهگیری رُ گرفتید؟! کُد سوابق تحصیلی و این چرندیات؟!
خب نگرفتید بگیرید ! :د

دو تا سوال از ادبیات پیش داشتم. یکی توضیح بده لطفا:

1- آیا «بگفت از جان شیرینم فزون است» اغراق داره؟

2- آیا «بگفت از من کنم در وی نگاهی؟/بگفت آفاق را سوزم به آهی» حسن تعلیل داره؟ و چرا مفهومش «غیرت و تعصب عاشق» میشه؟

به نقل از The Merovingian :
دو تا سوال از ادبیات پیش داشتم. یکی توضیح بده لطفا:

1- آیا «بگفت از جان شیرینم فزون است» اغراق داره؟

2- آیا «بگفت از من کنم در وی نگاهی؟/بگفت آفاق را سوزم به آهی» حسن تعلیل داره؟ و چرا مفهومش «غیرت و تعصب عاشق» میشه؟
1 اغراق نداره، چون حرفی که داره میگه واقعیه، چطور بگم، لاف نمیزنه. کلا کم پیش میاد در مودد حرفای فرهاد به اغراق برسیم. :D آرایه ی این بیت حس آمیزیه و اگر مصرع قبلی رو داشته باشیم ایهام.
2. حسن تعلیلش کجا میتونه باشه؟؟ من که پیدا نمیکنم! در مورد مفهومش؛ خسرو میگه اگر من به شیرین ر نگاه کنم چیکار میکنی، فرهاد میگه دنیا ( آفاق جمع افق، مجاز از کل دنیا) به یک آه میسوزونم. منطقآ آدم وقتی بخاطر یه چیزی خیلی ناراحت میشه آه میکشه. فرهاد هم خب سیب زمینی نیست که رقیبش به معشوقه ش نگاه کنه و عکس العملی نشون نده.

آخه دبیر ما روش پیدا کردن حسن تعلیل رو اینجوری توضیح میده: میگه یه «چرا» به اول مصرع دوم یا اول (که معمولا دوم جواب میده) اضافه میکنیم. اگه سوالی شد که جوابش در مصرع دیگه باشه و دلیلی شاعرانه و زیبا رو به وجود بیاره، میشه حسن تعلیل.

الان، «چرا آفاق را فرهاد میسوزونه به آهی؟» چون «خسروپرویز میکنه در شیرین نگاهی»!!! نمیشه حسن تعلیل گرفت، نه؟ :D

الان بین این بیت هایی که میگم، کدومشون حسن تعلیل نداره؟

الف) من چشم از او چگونه توانم نگاه داشت/کاوّل نظر به دیدن او دیده ور شدم

ب) گویند روی سرخ تو، سعدی، که زرد کرد؟/اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

ج) از دیده گر سرشک چو باران چکد رواست/کاندر غمت چو برق یشد روزگار عمر

د) در هر طرف ز خیل حوادث کمین گهی است/زان رو عنان گسسته دواند سوار عمر

آخه دبیر ما روش پیدا کردن حسن تعلیل رو اینجوری توضیح میده: میگه یه «چرا» به اول مصرع دوم یا اول (که معمولا دوم جواب میده) اضافه میکنیم. اگه سوالی شد که جوابش در مصرع دیگه باشه و دلیلی شاعرانه و زیبا رو به وجود بیاره، میشه حسن تعلیل.

الان، «چرا آفاق را فرهاد میسوزونه به آهی؟» چون «خسروپرویز میکنه در شیرین نگاهی»!!! نمیشه حسن تعلیل گرفت، نه؟ :D

روشی که میگی فکر کنم بیشتر اوقات نتیجه بده اما تشخیص دادن علت 'شاعرانه' رو هم باید درست انجام داد.
به نظر من -ناموثق- فقط بیت "ب" حسن تعلیل داره.
الف یک واقعیت رو بیان میکنه؛ کمال در نتیجه ی عشق. جیم و دال هم به نظر نمیاد حسن تعلیل داشته باشن، دلیلی هم ندارم واسه این حرفم :D
+ما ادبیاتمون هنوز آخرای اکسیر عشقه، حرفام از خودمه نه استاد، پس اعتماد نکن. :D

دبیر ما که میگه هر 4 مورد حسن تعلیل داره!!! :-" کلا دبیر ما علاقه وافری به حسن تعلیل داره! :))

فک کنم فقط جیم حسن تعلیل نداره....البته فک کنم.
چون دلیل چیزی رو بیان نمیکنه که...
میدونی کلا ادبیات باید احساس شاعر رو درک کنی وقتی داشته شعر میگفته
و کلا بحث آرایه به همین دلیل سخته...
الان این شد حسن تعلیل...

فکر کنم گیر کار اینجاست که از نظر شما هرجا جواب چرا با یک حس شاعرانه اده بشه حسن تعلیل حساب میشه و من میگم اینطور نیست. حسن تعلیل اسمش روشه، شاعر "علت" بیان میکنه و نه "دلیل". برای همین جز بیت ب هیچکدوم حسن تعلیل ندارن. واضح بود که ان شاء الله؟ :))

به نظرمن ب و د حسن تعلیل دارن

گزینه د بخاطر این که علت گذر سریع عمر رو فرار از حوادث معرفی کرده و یه جورایی خواسته شعر رو زیبا تر کنه چون واقعا که علتش این نیس

تو ب هم که علت زردی شاعر رو عاشق شدنو و در نتیجه کمال حاصل از عشق میدونه

ببخشید اگه الان درست حسابی توضیح ندادم ولی به نظر من یه جورایی میشه گفت حسن تعلیل رو وقتایی دارم که علت یه اتفاقی که تو طبیعت میوفته نه به دست انسان به یه چیز دیگه اغلبم انسانیه ربط بدیم که شعر زیباتر شه
البته این نظر خود من هستش و هیچ جا نوشته نشده اصلا نمیدونم درسته یا نه

علی . دلیل و علت چه فرقی دارن؟؟ میشه توضیح بدی...

حالا نمیشد میپُرسیدی کودوم داره؟! :-""

من صرفن در مورد مورد ب نظرمو میگم. در مورد 3 تای دیگه نظری ندارم. :د

مورد ب داره.همین بیت رُ دقیقن دیروز استاد ادبیاتم توضیح داد برام.

گفت که از طرف میپرسن چته رنگو رخت پریده زرد شدی ؟. علت علمی اش اینه بگه مثلن مریض شدم مسموم شدم و اینا :-"""
ولی به جای علت واقعی اون مصرع بعدی رُ میگه :د میگه چه میدونم عاشق شدمو خیلی خوب شدمو این چرندیات :D

به نقل از فائزه.و :

اگه بخان در نظر بگیرن فقط نمراته نهایی و در نظر میگیرن نمتونن کل دبیرستانو در نظر بگیرن چون نا حقی میشه پس بیخودی نگران نباشید فک کنم از معدل17 به بالا تاثیر مثبته البته شک دارم :)

به نقل از Gh@zAleh :
٢) توي رياضي و فيزيك و مسائل شيمي كُندم خيلي !
٣) قضيه اين كارت ملي جيه ؟!!!! :-ss

باید حل کنی زیاد تست بزنی اگه نشد بازم تست بزنی اگه نشد بازم تست بزنی

باو!!!!!! سر کنکور یا شناسنامت که عکس داره ور دار ببر یا کارت ملیت ُ!

من نمیدونم چرا اینجوریم یه طرف رو میگیرم اون طرف ول میشه!! این آزمونای قبل همیشه عمومیم رو پایین میزندم این آزمون بالا رفته ولی عوضش اختصاصی در جا زده یا قبل همیشه شیمی پیش رنج 100 و نود بوده این آزمون 37!!!!!!! فیزیک 1 من 40 میزدم :-""""" این آزمون 80زدم فیزیک پیش که 90 میزدم 65 زدم !!! چه جوری برنامم رو منظم کنم؟ متعادل و اینا؟

Back
بالا