• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیا

boodika
الله اکبر من که رفتم توبه کردم...تو هم برو توبه کن..خدایی داغ کردم اینو شنیدم:)
البته با تشکیلاتی که جنتی جان تو حرمسراش داره نیازی نیس زنه نگه داری کنه!جز یه سری امیال که شک دارم جنت با این سنش داشته باشه!داره؟:))
Leo
Leo
میگم فکر نمیکنید این مسخره کردنتون حق الناس محسوب میشه؟ =) از اخلاقیاتم به دوره =) هیچ سودی هم واسه هیچ کس نداره آخه =) جنتی هم مثل همه ما حق الناس داره حواسمون باشه ها =) من نمیگم مثل فداییان رهبر(!) جنتی رو هم دوست داشته باشیم. فقط میگم بدون جبهه باشیم. یعنی بهش خنثی نگاه کنیم. =)
boodika
اردواجش سوژه س بخاطر اشاره به بقیه معضلات اجتماعیمون..اگه دقت کنی گفتم یه جوون سی ساله واس ازدواج کلی مشکل داره ولی جنتی با این سنش رفته ازدواج کرده..اخه چون اقابالاسره هیچ مشکلی نداره:/ @Leopard
  • لایک
امتیازات: stanly1
Leo
Leo
خب مهراد ببین اینطوری نیست که. الان بدون شک هر کدوم از ما حق الناس به جا گذاشتیم. مطمئن باش. ولی آیا این دلیل میشه حقوق ما پایمال بشه؟ تنها مجازاتی که میشه برامون در نظر گرفت اینه که حقوقی که پایمال کردیم به صاحبان حقوق پس بدن. ولی این که به خاطر کار بدمون حقوق دیگه مون ضایع بشه درست نیست. نه از نظر منطقی، و نه از نظر اخلاقی(منظورم اخلاقیاتیه که تو فلسفه کانت معرفی شده)
boodika
ببینین...اولا که من ازادم نظرمو راجع به ازدواجش بیان کنم...اصن من بی اخلاق!! ولی خب اون جزو سران مملکته و هر انتقادی میتونه بهش وارد باش!شما هم واس من خط قرمز تعیین نکن.. @Leopard
Leo
Leo
@boodika خب من کلا با مفهوم سوژه مشکل دارم دیگه. میشه خیلی منطقی اینو به مردم گفت. میشه به دولت اعتراض کرد(حالا کاری ندارم بررسی میشه یا نه) ولی این که مسخره کنیم، حقوق پایه انسانی یه نفر رو پایمال کردیم. این درسته؟ مسخره کردن هیچ وقت به نتیجه نمیرسه. فقط باعث میشه یه عده الکی خوش باشن. اگه میخواید یه چیزی درست شه، چرا مسخره کنیم؟
boodika
شما مسخره برداشت کردی؟؟؟یه عمره اینا ملت رو خر فرض کردن دارن مسخره میکنن ببین مهراد اشاره کرد...منم میگم کسی که نمیتونه خیلی ببخشید(!)ادرارشو کنترل کنه چرا باید جزو سران باشه و سیاسی باشه؟و برای اینده این کشور تصمیم بگیره!بعد من نمیتونم یه انتقاد با لفظ طنز بهش بکنم مبادا حق الناسه؟ @Leopard
  • لایک
Leo
Leo
این که یه نفر تو انجام مسئولیت هایی سیاسیش ناتوانه دلیل میشه ازدواجش رو که کاملا شخصیه رو مسخره کنیم؟ انتقادی که با تمسخر همراه باشه همیشه مخربه. اگه هدفتون اصلاحه، انتقاد مخرب نکنید. یه کم فکر کنید رو حرفم. اگه هدفتون اصلاحه نباید همراه با تمسخر باشه. constructive criticism یه مفهوم الکی نیستا! واقعا یه مسئله روانشناسیه. بازم میگم، انتقاد=گفتن بدیا+تمسخر نیستا!
Leo
Leo
ببین مهرداد شما اول میگید میخواید انتقاد کنید، بعد میاید میگید اهرم فشاره. خب یه کم فکر کن رو حرفت. جنتی فقط یه سیاست مدار ناتوان نیست! یه آدمه!
boodika
جناب لئوپارد این ازدواج یه بهونه واس انتقاده...به هیچ وجهم تمسخر نبود...:/ @Leopard
  • لایک
monaliza
monaliza
یکی از کاربردهای طنز بیان اعتراض و انتقاده
Leo
Leo
خب من اصلا نمیتونم دخالت کنم تو حرفایی که میزنید. اینم صرفا یه بحث دوستانه بود که بگم مسخره کردن جایی تو انتقاد نداره و باید جدی باشه انتقاد. خانم بودیکا اگه تمسخر نبود من معذرت میخوام که الکی قضاوت کردم. چون تمسخر یه مسئله نسبیه واقعا نمیشه خوب تشخیص داد چی تمسخره و چی نیست. @مهراد:)) واقعا وسیله هست؟ :))
Leo
Leo
@monaliza ببینید طنز چیزی نیست که بین عوام رایجه. طنز خیلی مفهوم عمیق تری داره. یکی از مفاهیم عمیق هنریه. نمیشه چارلی چاپلین و حمید ماهی صفت رو مقایسه کرد الان :)) تمسخر جایی تو طنز نداره الان.
boodika
بله در کشور که دیکتاتوری حاکمه بهترین ابزار برای انتقاد طنزه!یکی از رسالت های طنز انتقاد اجتماعی و سیاسیه!اتفاقا طنز ظاهر زیبایی داره ولی زبونش بسیار تنده!
  • لایک
بالا