• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چهارمین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان 2

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : چهارمین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان 2

منم ک با پوریا اومدم ... آخراش رسیدیم ... ساعت 2 بود
در کل بد نبود(چیزی ندیدیم البته! :-")

یه سوال: شعرایی ک میخوندین مال خودتون بود؟ :-/
نمیدونم ولی ب نظرم شعراش مال فرز 1 بود ... از خواهرم شعراشو شنیده بودم قبلا ! :-"
حالا شاید شبیهش بوده مثلا
+
ی چیزی یادم رف بگم ک البته پوریا بش اشاره کرد ... این ک بازدید برای عموم آزاد بود واقعا خوب بود ... مرسی از احترامی ک با این کار ب بازدید کننده ها گذاشتین (;

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

بله ماله ف1بود تعداد کثيريش.يعني همش به جز فرزند باران که اولين سرود ملي ف2هست!:X

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از This is me :
بله ماله ف1بود تعداد کثيريش.يعني همش به جز فرزند باران که اولين سرود ملي ف2هست!:X
ی پیشنهاد...البته صرفا پیشنهاده و کاملا مربوط ب خودتون
سرود های خودتون رو بخونین...مثلا اینک الان شنیدم سرود ملی اولتون رو دادین جالب بود خیلی برام...ما خودمون تو حلی سرود نداریم اما شاید نیمچه معادلی مثل شمبلیله رو ک داریم خیلی دوست داریم...دلیلشم اینه مال خودمونه کاملا...
نمیدونم فهمیدین منظورم رو یا نه...

نکته ی فوق العاده مثبت پارسال و امسالتون این عمومی بودن بازدید بود...درسته پارسال هم دیده بودم اما هنوزم برام خیلی جالبه و تحسین بر انگیزه...مثلا من یادمه پارسال توی خود سمینار ما هم صرفا اسما بازدید عمومی برقرار بود و بودن کسانی ک راه داده نشدن
واقعا لایک این کارتون...

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

خب ما هم اومدیم. نمیدونم از کجا شروع کنم و اینکه چجوری همه ی حرفام رو بزنم ولی سعی میکنم یجوری بگم که اگه کسی خوند حوصلش سر نره.
بچه ها، من اصلا موافق اینکه پسر راه ندیم تو مدرسه های دخترونه نیستم ولی نتیجه اش میشه اینکه وقتی دوتا پسر میان تو مدرسه 5تا لیدر میدوند(!) سمتش و ما بی لیدر میمونیم و نمیتونیم هیچ پروژه ای رو درست ببینیم، باید تو مدرسه با اون نقشه ی پیچ در پیچش بگردیم تا یه آزمایشگاه زیست پیدا کنیم.
پروژه ها خوب بود، مخصوصا فیزیک و اونی که واسه ویلچر پدال گذاشته بود. پروژه های زیست هم خوب بود از جمله اونی که واسه نگهداری DNA دنبال بهترین نگهدارنده گشته بودن.
بچه های شیمی که کسی نبود سرمیزش، ما رفتیم خالی بود. کامپیوتر هم خوب بود.
کلا اول هاتون پروژه های بهتری داشتن نسبت به دوم ها.
بی نظمی کاملا در مدرسه مشهود بود، شما واقعن خیلی بازدیدکننده نداشتین ینی میتونم بگم خیلی هم کم بودن بازدید کننده هاتون به نسبت اینکه ورود تقریبا برای هرعمومی آزاد بود، ولی میدیدی یه عالمه آدم تو آزمایشگاه زیستن بعد آزمایشگاه فیزیک خالی از بازدیدکننده و این مشکل برای هماهنگ نبودن لیدرهاتون بود به نظرم. من تو کلّه مدرسه 4،5 تا لیدر بیشتر ندیدم.
اختتامیه...نمیدونم چی بگم، واقعن نمیدونم.
افتضاح بود.
شما بازدیدکننده تو مدرستون بود، اینکه سطل بردارید روش "شیمبلله...گومبا...ایشیمبله....گومبا...شیبلله...گومبا گومبا گومبا" بخونید و ازون موشک هوایی ها که به طورمعمول تو جلسه ی دوم هوافضا میسازن هوا کنید و بعد باز جمع تر شید و "ما همه فِ رِ زِ فرزانه هستیم...ما همه دِ یِ وِ دیوانه هستیم" بخونید، واقعن کار زشتی بود.جدی میگم.
و اینکه به شدت سر خوندن سروذ ملی عصبانی هستم، من نه همه ی ماها که از فرزانگان1 اومده بودیم، قصد دعوا ندارم ولی این سرود ملی ها مال ماست، اگه میخواید بخونیدش درست بخونید. اینکه بزنید رو سطل و شعری رو بخونید که یه عالمه معنی داره و منی که عقب وایساده بودم فقد صدای جیغ و هورا و دست و این چیزا بشنوم واقعن داشت اعصابم رو خورد میکرد و اصلا قشنگ نبود.
پارسال واقعن همه چی بهتر بود.
خسته نباشید :)
+حاضرم تو تاپیکتون باهاتون بحث کنم و قانعتون کنم که شما نباید سردملی های مارو بخونید.

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

اتفاقا موضوع ليدرها کاملا برعکس بودتااونجاکه من ديدم!يه سري هم دعواشد سراين که کسي ليدر پسرانميشد و آدما گيج ميشدن...ببين اون سطل صرفابراجمع کرد بچه ها ويه خرده سرحال اوردن وشور واينا بودش،اگر دقت ميکردي بعدش که آدما جمع شدن ميز آورديم زديم روش..درباره سرود هاهم همه قبول دارند که اصل مال شماست،ما هم تا بچه هامون اومدن رو دور افتادن وسرود گفتيم 3سال شد،و بعدش ديگه بيشتر روسرود هاي خودمون مانور خواهيم داد،همونطور که امسال سرودتون رونخونديم..ولي مام بااين سرود هاي آخر خاطره داريم ودوستشون داريم،نميتونيم بگيم خب بيخيال لبريز و بقيه شون..اونام خيلي مهم هستن برامون.ولي از امسالي مثلا خاطره اي نداريم:دي!
مرسي که اومدي!از انتقادوپيشنهادم ممنون!

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

من نميدونم كي شروع كرد اون جلو به خوندن و خودمم واقعا بنظرم وقت مناسبي برا خوندن سرود اون وسط نبود
اما در مورد اين كه سرود ملي سال هاي قبلتون خونده شد
خب من خودم به شخصه وقتي پامو گذاشتم دبيرستان اولين ورودي هاي ما سوم بودن
و خب انتظار زياديه فكر ميكنم( اگه منطقي باشيم) كه از سال اولشون سرود ملي گفته باشن
و سرود هاي شما رو ميخوندن
بنظر شخصي من يه جور هم بستگي رو ميرسوند
الان فقط تو تهران ٧ تا فرزانگان هست و هر كدوم بخوان يه سرود ملي واقعا بنظرم خيلي دور از هم ميشه و مسخره
من فكر ميكردم ( تا پارسال) بهتره كه ما هم خب سروداي شما رو بخونيم تا يه سرود ملي باقي بمونه
اما بعد از رفتاراي شما سر كارگاه مون و بعدش خيليامون پشيمون شديم
بخاطر همين امسال خودمون سرود ملي داديم
و امسال نه سرود ملي امسالتونو خونديم نه پارسالي رو
اما خب قبليا ديگه چند ساله بچه ها ميخونن
فكر نميكنم بد باشه يكم فرصت بدين به ماهه
راستي الان دقيق يادم نيست اما فكر كنم تاپيك آهنگاتون سرود ملي فرزانگان باشه فكر كنم درست تر باشه كه بزارين سرود ملي هاي فرزانگان ١ تهران و خوندنش جاهاي ديگه ممنوع

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

عزیزم، اونموقع که این تاپیک زده شده، فرزانگان 2 تا 7ای در کار نبودده :)
+لزومی نداره همه سرود ملی داشته باشن.

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

خب کي مشخص ميکنه يکي داشته باشه يکي نه؟!
+بحث خيلي منحرف شد بريم يه جاديگه،مدير بيچاره گناه داره!!

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

حرف من در ادامه ی حرف شما بود که گفتی نمیشد از سال اول سرودملی میداشتیم.
+تو تاپیکتون ادامه بدیم بهتره، با اینکه ادامه هم نداره.

DaRtH S1DiOuS

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلي ٢
شهر
طهرون
مدال المپیاد
همه رو امتحان كردم...
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

١سوال چرا آرم سمپاد رو سوزرندين. اصلاً جالب نبود

حلقه هم كه نفهميديم چي شد كلاً نه پروژه ديديم نه چيز جالبي ..

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

به نقل از SIDIOUS :
كلاً نه پروژه ديديم نه چيز جالبي ..

شما ساعت 2 اومدین!!پروژه ها جمع شده بودن!! اینکه شما ندیدی دلیل نمیشه بر اینکه پروژه ی جالبی وجود نداشته.. :)

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

ای بابا !
ما امتحان ریاضی دادیم ، خواستیم بیاییم ، برف نذاشت !
تموم شد این کارگاه ؟!
یادش به خیر ما هم یه سال کارگاه داشتیم ،
من و رفقا زدیم تو کار آب مغناطیسی !
به ملت شربت میدادیم ، الکی میگفتیم مغناطیسیه !

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

سرفلش هاش آتيش بود،از مرکزش فقط يه مسير باريک پنبه بود که سوخت.بااون دود وبوي گوگرد هم داشتيم خفه ميشديم!اومديم بزنيم نشد..افتاد بعد اختتاميه.
پروژه هاچرا ديگه؟!دير رسيديد آيا؟

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مرضیـــــه :
خب ما هم اومدیم. نمیدونم از کجا شروع کنم و اینکه چجوری همه ی حرفام رو بزنم ولی سعی میکنم یجوری بگم که اگه کسی خوند حوصلش سر نره.
بچه ها، من اصلا موافق اینکه پسر راه ندیم تو مدرسه های دخترونه نیستم ولی نتیجه اش میشه اینکه وقتی دوتا پسر میان تو مدرسه 5تا لیدر میدوند(!) سمتش و ما بی لیدر میمونیم و نمیتونیم هیچ پروژه ای رو درست ببینیم، باید تو مدرسه با اون نقشه ی پیچ در پیچش بگردیم تا یه آزمایشگاه زیست پیدا کنیم.
پروژه ها خوب بود، مخصوصا فیزیک و اونی که واسه ویلچر پدال گذاشته بود. پروژه های زیست هم خوب بود از جمله اونی که واسه نگهداری DNA دنبال بهترین نگهدارنده گشته بودن.
بچه های شیمی که کسی نبود سرمیزش، ما رفتیم خالی بود. کامپیوتر هم خوب بود.
کلا اول هاتون پروژه های بهتری داشتن نسبت به دوم ها.
بی نظمی کاملا در مدرسه مشهود بود، شما واقعن خیلی بازدیدکننده نداشتین ینی میتونم بگم خیلی هم کم بودن بازدید کننده هاتون به نسبت اینکه ورود تقریبا برای هرعمومی آزاد بود، ولی میدیدی یه عالمه آدم تو آزمایشگاه زیستن بعد آزمایشگاه فیزیک خالی از بازدیدکننده و این مشکل برای هماهنگ نبودن لیدرهاتون بود به نظرم. من تو کلّه مدرسه 4،5 تا لیدر بیشتر ندیدم.
اختتامیه...نمیدونم چی بگم، واقعن نمیدونم.
افتضاح بود.
شما بازدیدکننده تو مدرستون بود، اینکه سطل بردارید روش "شیمبلله...گومبا...ایشیمبله....گومبا...شیبلله...گومبا گومبا گومبا" بخونید و ازون موشک هوایی ها که به طورمعمول تو جلسه ی دوم هوافضا میسازن هوا کنید و بعد باز جمع تر شید و "ما همه فِ رِ زِ فرزانه هستیم...ما همه دِ یِ وِ دیوانه هستیم" بخونید، واقعن کار زشتی بود.جدی میگم.
و اینکه به شدت سر خوندن سروذ ملی عصبانی هستم، من نه همه ی ماها که از فرزانگان1 اومده بودیم، قصد دعوا ندارم ولی این سرود ملی ها مال ماست، اگه میخواید بخونیدش درست بخونید. اینکه بزنید رو سطل و شعری رو بخونید که یه عالمه معنی داره و منی که عقب وایساده بودم فقد صدای جیغ و هورا و دست و این چیزا بشنوم واقعن داشت اعصابم رو خورد میکرد و اصلا قشنگ نبود.
پارسال واقعن همه چی بهتر بود.
خسته نباشید :)
+حاضرم تو تاپیکتون باهاتون بحث کنم و قانعتون کنم که شما نباید سردملی های مارو بخونید.
اولن که مرسی که اومدی!
دومن که خب نظر هرکسی محترمه ولی اگه دقت کنی خیــلی امر واضحیه که هماهنگی کارگاه یه مدرسه حداقلِ حداقل هشتصد نه صد نفری خیلی بیشتر از یه مدرسه به زور 300-400 نفری باشه :-" ماهم همه‌ی تلاشمونو کردیم.تا جایی که من میدونم بچه هام راضین از خودشون؛البته خب طبیعیم هست اگه منصفانه بررسی کنین نسبت به تعداد-امکانات-شرایط و محدودیت هایی که داشتیم و باتوجه به اینکه مدرسه چهارُمین کارگاهمون بود خیلی بهتر و بیشتر از انتظاری ک بطور معقول میرفت ازمون عمل کردیم..البته خب سالای بعد حتماً خیلی سعی میکنیم بهتر باشه و نقصاییم که امسال و سالای قبل بود نباشه.بطور کلی مرسی از انتقادتون بهرحال...
راجب سرود ملّیم امسال سرود جدید داشتیم وازین به بعد هم خواهیم داشت !

به نقل از SIDIOUS :
١سوال چرا آرم سمپاد رو سوزرندين. اصلاً جالب نبود
جالبی ی چیز سلیقه ایه؛ لابد بنظر ما جالب بوده که انجامش دادیم دیگه
:-"
به نقل از پوریا عابدی :
خب ما امروز اومدیم ولی ته دیگش بمون رسید!...منبع ناموثقی ک فکر میکردیم موثقه گفته بود تا 5 هست و من فکریدم تا 5 بازدیده وا3 همین فکر کنم 3 این طورا رسیدیم(شایدم 2 اینا :-?)بعد یکی اومد طرفمون گفت تموم شد ولی اختتامیه رو میتونین ببینین!
خلاصه ما مغموم و نادم از گوش نهادن ب حرف آن دوست دیدیم اختتامیه را...
صرفاً به عنوان ی نقل قول ازون منبع:مدرسه تا ساعت 5-6 باز بود فقط بازدید تا ساعت 2 بود که منافاتی با حرف اون منبع هم نداره! :D

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

نمی دونم شاید به من مربوط نباشه اما به نشر من یکم بیشتر تو عمق زندگی بریم و این بحث های فرزانگان 1-2-3-4-5-6-7 رو نکنیم! شخصیت آدما تفکر آدما خیلی مهمتر از محل تحصیلشونه.

• شروع کننده موضوع

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

در مورد لیدر ها نیاز دونستم یه سری چیزا رو بگم :
اولا کی گفته بچه ها لیدر پسرا نمی شدن ؟؟ اتفاقا چون جمعیت مخصوصا روز دوم و مخصوصا از ساعت 11 به بعد یهو مضاعف شد با لیدرا تصمیم گرفتیم که خانواده ها رو بسپاریم به بچه هاشون و ما لیدر دوستانی باشیم که از مدارس دیگه میاین ... خوب از اونجا که اکثرا از حلی اومده بودن بچه ها خاه ناخواه لیدر پسرا بودن . خودم به شخصه کل این دو روز فقط لیدر حلی ها بودم ، دریغ از یک خانواده ( حتی مادر خودم ! ).
دوما تعداد لیدر ها کاملا کافی بود . بعضی افراد خودشون لیدر نمی خواستن . حالا اگه یکی - دو نفر هم از دستمون در رفته باشه تو اون ازدحام جمعیت باید به ما حق داد . نه؟! لیدر ها کاملا مشخص بودن . اون افرادی که لیدر می خواستن خودشون می تونستن رجوع کنن .

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Ali pasha :
نمی دونم شاید به من مربوط نباشه اما به نشر من یکم بیشتر تو عمق زندگی بریم و این بحث های فرزانگان 1-2-3-4-5-6-7 رو نکنیم! شخصیت آدما تفکر آدما خیلی مهمتر از محل تحصیلشونه.
جبهه ای نمیگیریم قضاوتی هم نمیکنم اما تمام اصرارها ک حلی صرفا یدونست و چیزهایی از این دست چندان بی ربط با طرز فکر انسان و شخصیت آن انسان ها ندارد
کسی ک اصرار میکنه روی یدونه بودن حلی روی این هم اصرار داره متعاقبا ک برتری محسوسی داره و این برتری رو مدیون شخصیت شکل گرفته اش در حلی میداند
پس چندان هم بی ربط نیست
به نقل از استرانسیم :
در مورد لیدر ها نیاز دونستم یه سری چیزا رو بگم :
اولا کی گفته بچه ها لیدر پسرا نمی شدن ؟؟ اتفاقا چون جمعیت مخصوصا روز دوم و مخصوصا از ساعت 11 به بعد یهو مضاعف شد با لیدرا تصمیم گرفتیم که خانواده ها رو بسپاریم به بچه هاشون و ما لیدر دوستانی باشیم که از مدارس دیگه میاین ... خوب از اونجا که اکثرا از حلی اومده بودن بچه ها خاه ناخواه لیدر پسرا بودن . خودم به شخصه کل این دو روز فقط لیدر حلی ها بودم ، دریغ از یک خانواده ( حتی مادر خودم ! ).
دوما تعداد لیدر ها کاملا کافی بود . بعضی افراد خودشون لیدر نمی خواستن . حالا اگه یکی - دو نفر هم از دستمون در رفته باشه تو اون ازدحام جمعیت باید به ما حق داد . نه؟! لیدر ها کاملا مشخص بودن . اون افرادی که لیدر می خواستن خودشون می تونستن رجوع کنن .
تایید!
دوستان فکر کنم دقیقا تنها چیزی از کارگاهشون ک عالی بود همین قضیه ی سازماندهی عالیشون بود...
یعنی با وجود اینک آخرا بود ما وقتی اومدیم تو بعد 2 یا 3 ثانیه همون جلوی در ی نفر اومد گفت ب اختتامیه رسیدین و...یعنی قشنگ حساب کسی ک میاد و میره و لیدر و...دستشون بود...پارسال ک لااقل تو این مورد عالی بودن

اما من ی ذره بیشتر فکریدم دیدم شاید واقعا بهتر بود همچین اختتامیه ای برای بازدید کننده ها نمیذاشتین ب کل!

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

ما هم نیت کردیم بیایم ولی خب دیر اومدیم کلن وسط راه زدیم خاکی ولی نیت مهمه
موفق باشین

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

به نقل از پوریا عابدی :
اما من ی ذره بیشتر فکریدم دیدم شاید واقعا بهتر بود همچین اختتامیه ای برای بازدید کننده ها نمیذاشتین ب کل!
من خودم به شخصه نظرم این بود که مراسم اختتامیه برای خودمون باشه!
که یه سری مسخره بازی ها هم اون وقت به وجود نمی اومد! L-:
با این حال باز هم از تمام کسایی که به کارگاهمون اومدند چه دیر رسیدند چه به موقع متشکریم
و از این که نظراتتون رو بیان کردید هم خرسندیم!
امیدواریم بتونیم سال بعد میزبان بهتری باشیم...

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

اگه میدونستیم بعضی دوستان انقدر حرف دارن و فرصت نشده واسه دعوا،زودتر کارگاه میذاشتیم... :|
سپاس از همه ی دوستای خوب سمپادی و غیر سمپادی که تو این سرما زحمت کشیدن تشریف آوردن...به امید بهتر شدن روابط بچه های 1،2،3 تا n (;

بالا