• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد = بی دین بودن!

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق
پاسخ : سمپاد = بی دین بودن!

به نظر من دینداری هر کس به خودش مربوطه و ربطی به این نداره که تو چه مدرسه ای باشی.
توی مدارس سمپاد اکثرا تو این موارد فکر رو آزاد میزارن ولی نه زیاد!!به هر حال بقیه فک میکن این مدارس به دلیل اینکه مثه سایر مدارس به مذهبی بودن بچه هاشون گیر نمیدن پس بچه های بی دینی دارن.ولی موندم چرا به این فک نمیکنن که هر فرد به جز مدرسه خانواده ای هم داره که توی دین اون بیشترین تاثیر رودارن!!

archer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی بوشهر
رشته دانشگاه
پزشکی

تو روز اول مدارس استاندار اومده بود تو مدرسه ما. امسال هم تازه چادر پوشیدن اجباری شده بود و خیلیا نمیدونستن یا دوست نداشتن در کل فقص 20 یا 25 نفری که خودشون چادری بودیم چادر پوشیده بودیم بعد ایشون گفته بودن که نخبه هاتون حجابشون اینجوریه دیگه وای به حال بقیه دانش آموز های استان
ولی من این چیزا رو قبول ندارم بزرگترا باید مارو برای پیدا کردن راه درست راهنمایی کنن اما نه با اجبار به نظرم اگه دبیرامون با دوستی پیش بیان(عین کاری که دبیر دین و زندگی ما میکنه) خیلی بهتر از عهده کمک به ما یا به قول خودشون هدایت ما بر میان ماها به دلیل شرایط محیطی که داریم که خودشون مارو به استدلال و تحلیل دعوت میکنن به راهنمایی های دقیق تر و معقول تری نیاز داریم وگرنه تمام دستورات دین ما بر اساس علمه باید اونو به ما نشون بدن نه به قول بچه ها چون آقا گفته

Ogjfdnhdbkfrgccfvv

Dgbhvfjbjnjgh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
حقوق

اولا اینکه چادری نبودن و بد حجاب بودن مساوی با بی دین بودن نیست!!!
دوما اینکه بخاطر اینکه بچه های سمپادی بیشتر از بچه های عادی خوشن بی دینی نیست!!!
و..
نمیدونم ب چ دلیل اما اکثریت حتی معلما هم این فکر رو دارن!
معلم ادبیات ما میخواست نصیحت کنه میگفت بچه ها ب سمپادی بودنتون مغرور نشید و دیگه نماز نخونید!!
من واقعا نمیفهمم منظورشون از دین چیه ک سمپادی=بی دینی!!
تازه مدرسه ی ما ی تابلو داره ک روش نوشته مدرسه ی قرآنی استعداد های درخشان !!
ولی خدایی ی تعریف از دین واسمون باعد بذارن!!!!!!

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

کلا هر جا آدم فکر بکنه یکم سوال درباره ی دینش بپرسه یه برچسب کافر بهش میزنن :-<
بیشتر معلما هم توانایی جواب دادن به یسری سوالا رو ندارن پس ترجیح میدن به بچه ها لقب بی دین بدن
به جای جواب دادن.
فقط مربوط به سمپادم نیست خیلی های دیگه هم اینطورین

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

یه سمپادی شاید زیاد کنجکاو باشه و بعضی وقتا سوالاش کفر محسوب بشه اما بهتره به اونا به طور فلسفی و اعتقادی و حسابی پاسخ داده بشه ت موجبه گمراهی نشه
بعضی وقتامون خودمون با همون ذهنی که این سوالا رو درمیاره باید اروم اروم جواب درستش رو هم پیدا کنه

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

ب نظر من این حرف رو ب خاطر این میزنن ک ما خیلی ساده از کنار همه چیز نمیگذریم روی مسائل دینی فکر میکنیم و خیلی ساده یه حرف رو قبول نمیکنیم و روش بحث میکنیم . ;;)

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

یه روز یکی از مامان آ از مـن پرسید:تو این مدرسه چیزی از دین هم به بچه ها یاد میدن؟ منم گفتم:خوب یه سری برنامه های مذهبی هست ولی هر کی بخواد شرکت میکنه.
-یعنی هر کی نخواد شرکت نمیکنه؟
-خـوب نه دیـگه!:D
+این قضیه واقعاً بستگی به خودِ آدم داره بیشتر تا جوی که توش قرار میگیره به علاوه به نظرم کاملاً یک مسئله ی شخصیِ!

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

نه ، اين حرف رو بيشتر براي اين مي زنند که سمپادي ها بيشتر روي درس وقت مي ذارن .
و سمپاد مشهد هم از لحاظ اعتقادي و ديني خيلي داغون هست (نگيد که اين طور نيست چون هر کس خبر نداشته باشه من ديگه از مشهد خبر دارم)

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

مراکز دیگه رو نمیدونم اما تو مرکز ما چون همه راهنمایی تو مدارس مذهبی بودن سر کلاس دینی کسی مشکلی نداشت. البته معلممون هم خیلی خوب بود هم به سوالای همه جواب می داد هم بیشتر بحثای خوب تو کلاس می کرد. واسه همین ما از این لحاظ زیاد مشکل نداریم.

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

ما یه معلم ریاضی داشتیم میگفت هرکی هرچی گفت الکی قبول نکنین بگین چرا؟
راست هم میگفت ,آدم الکی نباید چیزی رو قبول کنه,حتی توی دین,خود خدا هم تو قرآن گفته تو آیات من تدبر کنین اونوقت اینا کی باشه که میگن نکنین؟
شدن کاسه داغ تر از اش!
اتفاقا من فکر میکنم محیط مدارس سمپآد خیلی سالم تر و دینی تر از مدارس دیگه است!

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

به نظر من همه مدل آدم همه جا وجود داره .....
این که خیلیا مثلا بیان بگن که شاهد دین دار تر از سمپاده خب شاید درست بگن ، چون شاهد هدفش دینه و کسایی که می رن شاهد خودشونم اینجورین ، ولی بچه های سمپاد از نظر علم و هوش هست که بر گزیده شدن و هدف سمپاد مسائل دینی نیست و بیشتر به علم دانش آموزاش می پردازه.
اینم که می گن سمپادیا بی دینن شاید به این دلیله که سمپاد زیر زره بینه و اونا از خیلی از مدارسی که اوضاع افتضاحی دارن توجه نمی کنن و کلا جرئیات سمپادو می برن زیر ذره بین....چون اگه مقایسه ای باشه که خیلی از مدارس هستن که کلا رنگ دین رو ندیدن و سمپاد در مقایسه با اونا یه واحد دین دار می تونه تلقی شه..........
در کل بگم که من با این حرف کاملا مخالفم ، عقاید آدما ربطی به مدرسه ای توش درس می خونن نداره.

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

میشه یکی بیاد دین رو تعریف کنه ؟
اگه یه پسر دبیرستانی یه ته ریش ناقص و خنده دار بذاره میشه دیندار
اگه لباسای رنگی نپوشه میشه دیندار
اگه فقط توی نمازخونه ی مدرسشون نمازشو بخونه میشه دیندار
یا اون دختر دبیرستانی اگه چادری باشه دینداره
یا اینکه اگه جایی دو تا پسر بودن جواب سلامشونم نده و سرشو بندازه زیر و بره بیرون خیلی دختر خوب و متدینی میشه

اکثر بچه های سمپاد خوب لباس میپوشن "خوشتیپن"
این جلوه ی بیرونیش واسه بقیه شده بی دین بودن
اکثرشون مطالعاتشون زیاده "درسی و غیر درسی"
واسه همین به یه سری خرافه ها و مزخرفات توجه نمیکنن و این جلوه ی بیرونیش واسه بقیه ...
اکثرشون از لحاظ علمی در وضعیت خیلی خوبی قرار دارن و از هوش متوسط جامعه بالاترن
واسه همین به کسی باج نمیدن و سخت میشه که تحت سلطه در بیان و این جلوه ی بیرونیش ...

:-w

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT

خیلی ها میگن دینتونو بی چون و چرا قبول کنید .
اما من که اینجور نیستم .

s@har

کاربر نیمه‌فعال
شهر
طهران

خب به نظر من اشکال هردوطرفس.مدارس سمپاد که میدونن با چه جور بچه هایی طرفن(ذهنشون ی جورایی از هیچی راحت نمیگذره :-/) باید خیلی به توان n قوی کار کنن.معلمای خیلی عالی کم نیسن که بتونن ج سوالای بچه ها رو درست بدن .ولی باید لطف کنن بگردن ی کم!!یه جور دیگه بگیم باید خود معلمام ی جوری رفتار کنن که هم از نظر علمی ردیف باشن هم اخلاقییییییی!!!مثلن معلم دینی با مانتوی تنگ کوتا جلوی بعضیا رژه نره!!!!(بچه ها فاتحمو بخونین اول مهر زندان اوینم !! :D)
خودمونم انقد الکی به همه چی گیر ندیم دیگه!!نه این که فک نکنیم ،نه!فقط اگه ی چیزی واقعا درسته ،دیگه با هزار تا روش نخوایم ضایش کنیم....

Fateme :)

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
سخت افزار

من به این مزخرفات اعتقاد ندارم. دینداری هر کس به اعتقادات خودش مربوطه. البته عوامل محیطی هم تاثیرگذاره اما نه به اندازه ی خود فرد و خانواده. متاسفانه این حرف که سمپاد برابر با بی دینی است، حرف یه عده ای است که با این سازمان مشکل دارن

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

بستگی داره.کلا سمپاد=بیدین بودن که غلطه.اما شرایط میتونه کاری کنه که درس باشه.من یه معلمیو میشناسم که سر کلاس از دینو نمازو مسجدو همه چی بدون رعایت هیچ خط قرمزی بد میگف.خوب انتظار دارین دانش اموز این معلم از امن تاثیر نگیره؟

sourna

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

مگه چون معلمه باید مثل ایشون فکر کنی؟
همه جا خوب وبد هست یکجا کمتر یکجا بیشتر؟
باز اگه اشتباه گفتم تصحیح کن آ میلا :-s

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از sourna :
مگه چون معلمه باید مثل ایشون فکر کنی؟
همه جا خوب وبد هست یکجا کمتر یکجا بیشتر؟
باز اگه اشتباه گفتم تصحیح کن آ میلا :-s
آره صد در صد مخالفم.معلم حق نداره عقایاد ضد دینیشو تو کلاس بگه کلاس جای درسه نه جای سیاست و .... .درضمن هرکسی یه اعتقاداتی داره که وقتی بهشون تعرض میشه باید ازشون دفاع کنیم.حالا طرفت هرکی باشه.نه این که ساکت یاشیو بعد بگی منم به دین معتقدم.نمیدونم چرا هر وقت من به حرفای این معلما اعتراض میکردم تنها بودم؟اون مواقع تو و امثال تو چرا ساکتین؟در حالیکه ادمایی مث ه.ل همیشه تو بحثا با اون عقاید چرتشون بودن.
ببخشید ولی من رک هستم.

sourna

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از میعاد :
آره صد در صد مخالفم.معلم حق نداره عقایاد ضد دینیشو تو کلاس بگه کلاس جای درسه نه جای سیاست و .... .درضمن هرکسی یه اعتقاداتی داره که وقتی بهشون تعرض میشه باید ازشون دفاع کنیم.حالا طرفت هرکی باشه.نه این که ساکت یاشیو بعد بگی منم به دین معتقدم.نمیدونم چرا هر وقت من به حرفای این معلما اعتراض میکردم تنها بودم؟اون مواقع تو و امثال تو چرا ساکتین؟در حالیکه ادمایی مث ه.ل همیشه تو بحثا با اون عقاید چرتشون بودن.
ببخشید ولی من رک هستم.
اولا جای بخشش نیست.اونقدر رفاقتمون قوی هست که به مسائل دیگه نپردازیم.
دوما یک بار دگه کامنتا رو نگاه کن (;
شما می گی دانش آموز از معلم تاثیر پذیره واون هم معلمی که عقایدش با شخص دانش آموز متفاوته.
من هم در جواب گفتم دلیلی نداره با این معلم هم عقیده باشی ایشون میتونه عقایدش رو در چارچوبی که ساختار شکنانه نباشه بگه شما هم بگی.پس اگه اینطوری بود ایشون باید عقایدتو تغییر میداد ولی آیا تغییر داده.
بعد شما میگی معلم حق نداره عقیدشو بگه....
وقت اعتراض تنها بودم...
از اینجور حرفا!اگه دقت کنی زیاد به بحثمون ربطی نداره اگر هم داشته باشه عقاید متضاد شما رو معرفی میکنه!!..
سوما این جمله ی تو و امثال تو برام سنگینه مگه دار و دسته ی شما و امثال شما کیان؟!!...
حالا نظر شما چی شد از آخر آیا صرفا میتونیم بگیم سمپاد یا ...=بی دین بودن؟ (;

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

بچه ها هرمعلمی میاد یه چیزمیگه مشکلشونم اینه که ما هرچیزی رو به سادگی نمیپذیریم خب اینکه بی چون وچرابپذیریم هم یه چیز غیرمنطقیه کسانی که حتی فرمولهای فیزیک و ریاضی روبه زور می پذیرن چرا باید این چیزا رو به سادگی قبول کنن؟؟؟؟

مهم اینه که ماها چشمامونو بازکنیم وهرمعلمی نتونه روی ما تاثیر بذاره....

مثلا توی مدرسه ی ما یکی اینوری طرفداری میکنه یکی اونوری!!!!!

بالا