• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

به نقل از توکلی :
نه خب وقتی من میگم زشت نیست، صرفن از این باب که مردم چی میبینن. وگرنه الان م فکر میکنم میگم خب یه سال دیگه بمونم رتبه یک شم چی میرم؟ بازم میرسم به همین آمار اینا. نه مهندسی کامپ و مکانیک. #علاقه

در کل بازار کار، به صورت نسبی برای آمار بهتره از ریاضی؟ مثلن اگه ریاضی شریفم میارم نزم برم آمار تهران؟
نه ببین شما اگه آمار بخونی یه بازار کار پروژه ای بهتری داره ... ینی تو آمار خیلی پروژه ای جات بیشتر شده و آمار به اقتصاد نزدیک تره
ولی خب ببین شما ریاضی رو بد نگاه نکن ریاضی خیلی فراتر از این چیزیه که شما میبینی ... ینی ببین شما این پتانسیل تغیر رشته در فوق رو در ریاضی هم تقریبا به قوت آمار داری و بعد ببین شما تو ریاضی که بخونی ممکنه به چیزای کامپیوتری و رمز نگاری اینا علاقه مند بشی خب یه رشته خیلی خفنه
بعد جدیدا یه سری گرایش ریاضی اومده که تحت عنوان سیستم دینامیکی و اینا میاد و جدیدا داره به سمت هوش مصنوعی و اینا میاد و خیلی نازه ;;) :))
بعد خدمت شما عارض بشم که خب این گزینه ها تو ریاضی خیلی بیشتره ولی آمار ساده تره 1 دوما دلایل بالا رو هم داره ...
اما ببین ریاضی شریف بخصوص گرایش صنعتی یا مالیش دقیق یادم نمیاد اسمش چی بود واقعا وسوسه بر انگیزه و واقعا خیلی خوبه :-" :-" ولیییی آقا ریاضی شریف سخته :-" :-" ینی ببین واقعا ریاضی دوست داری ؟؟ میتونی تحمل کنیش :-? و خب به طبع تو شریف همه چیز سخت تره :))
پس توصیه نهاییم اینه اگه علاقه داری به ریاضی و اینا واقعا بزن ریاضی شریف اگه نه آمار تهران بهتره اگه میخوای اقتصاد بری :-?

ParmT

Demo
نام مرکز سمپاد
.F
شهر
Tehran

.

sepehr_a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران

همایش آشنایی با رشته های مهندسی، روزهای یکشنبه 24 مرداد و دوشنبه 25 مرداد در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می گردد. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

چجوریاس که صنایع فردوسی زودتر از کامپ ـِش پر شده، از طرفی که تو شریف کامپ زودتر از صنایع پر میشه؟ میشه نتیجه گرفت کامپ فردوسی قوی نیس؟

کلن اینجور نتیجه گیری ها تا چه حد درسته؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

اصلن اینکه گفته میشه مثلن مکانیک تهران از مکانیک شریف قوی تره، یا صنایع شریف از صنایع تهران قوی تره ینی چی؟ بدونه توجه به اینکه حرفم درسته یا نه بگید.

کلن قوی بودن فلان رشته تو فلان دانشگاه رو بر اساس چی میسنجن؟ آیا نتیجه گیریِ رسمی ای وجود داره؟

sepehr_a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران

به نقل از توکلی :
اصلن اینکه گفته میشه مثلن مکانیک تهران از مکانیک شریف قوی تره، یا صنایع شریف از صنایع تهران قوی تره ینی چی؟ بدونه توجه به اینکه حرفم درسته یا نه بگید.

کلن قوی بودن فلان رشته تو فلان دانشگاه رو بر اساس چی میسنجن؟ آیا نتیجه گیریِ رسمی ای وجود داره؟

ببینید اصولا تفاوت "علمی" چندانی بین دانشگاه های برتر کشور وجود نداره و بیشتر خود دانشجو ملاک هست. من فارغ التحصیل صنایع دانشگاه تهران هستم. وقتی بچه های خودمون رو با دوستانی که دانشگاه های شریف، پلی تکنیک و علم و صنعت که درس خوندن مقایسه می کنم واقعا تفاوت "چندانی" وجود نداره. ممکنه دانشجویی تو خواجه نصیر باشه که از فارغ التحصیل شریف قوی تره. اون چیزی که تفاوت بین دانشگاه ها رو ایجاد می کنه، فضای فرهنگی اجتماعی و جو هر دانشگاه است و فرصت های جانبی که امکان داره برای فرد به وجود بیاد.
به طور کلی معیار مشخصی برای سنجش دانشکده های یک رشته وجود نداره و معمولا این ذهنیت ها در دانش آموزا هست چون با فضای آکادمی آشنایی ندارن.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از sepehr_a :
ببینید اصولا تفاوت "علمی" چندانی بین دانشگاه های برتر کشور وجود نداره و بیشتر خود دانشجو ملاک هست. من فارغ التحصیل صنایع دانشگاه تهران هستم. وقتی بچه های خودمون رو با دوستانی که دانشگاه های شریف، پلی تکنیک و علم و صنعت که درس خوندن مقایسه می کنم واقعا تفاوت "چندانی" وجود نداره. ممکنه دانشجویی تو خواجه نصیر باشه که از فارغ التحصیل شریف قوی تره. اون چیزی که تفاوت بین دانشگاه ها رو ایجاد می کنه، فضای فرهنگی اجتماعی و جو هر دانشگاه است و فرصت های جانبی که امکان داره برای فرد به وجود بیاد.
به طور کلی معیار مشخصی برای سنجش دانشکده های یک رشته وجود نداره و معمولا این ذهنیت ها در دانش آموزا هست چون با فضای آکادمی آشنایی ندارن.
این صحبتها که درباره قوی بودن فلان رشته تو فلان دانشگاه میشه کشکه؟

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از توکلی :
کشک نیست ولی احساس می کنم بیشتر درمورد کارشناسی ارشد ودکترا صادق باشه

sepehr_a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران

به نقل از توکلی :
خودتون باید بررسی کنید. الان هر کدوم از دانشکده ها سایت های کاملی دارند. میتونید برید مثلا رزومه اعضای هیات علمی رو ببینید. این که مثلا چندتا استادتمام تو اون دانشکده وجود داره. یکی از معبارها میتونه رتبه فارغ التحصیلای اون دانشکده در کنکور ارشد باشه، البته معیار کاملی نیست چون بعضی ها اپلای می کنن، بعضی ها با معدل الف مستقیم وارد ارشد میشن، بعضیا اصلا کنکور ارشد نمیدن و ... .
این صحبت های که میشه معمولا قضاوت از روی "ظاهر" هست. مثلا یه دانش آموز دبیرستانی میره شریف و دانشکده مکانیک رو میبینه که از نظر ساختمون و فضای فیزیکی محدودیت داره. بعد میاد دانشگاه تهران و دانشکده مکانیک رو میبینه که دو تا ساختمون بزرگ داره که یکیش 10 طبقه است. بعد با خودش میگه مکانیک تهران قوی تر از شریفه.
بازهم تاکید می کنم که از نظر "علمی" تفاوت زیادی وجود نداره. با این که اصولا در مقطع کارشناسی هم قرار نیست کار علمی سطح بالایی انجام بشه و دانشجوها مباحث پایه ای اون رشته رو یاد میگیرن. این بحث ها بیشتر در مقاطع ارشد و دکتری اون هم به تفکیک گرایش ها و حوزه های خاص موضوعیت داره.

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

آقا من فقط وسط این بحثا یه کامنت بیام! :D داوطلبان گرامی بدانند که این نظراتی که بچه‌ها (از جمله خودم) میدن، لزومن خودشون همه با هم روشون توافق ندارنا!

نمی‌خوام زیاد توضیح بدم اما برای مثال من این‌که میگن تغییر رشته (به طور خاص توی امیرکبیر منظورمه) اینقد سخته رو قبول ندارم؛ و یا این‌که میگن بین دانشگاه‌های برتر تفاوت چندانی نیست رو.

بعدن نوشت: قسمت پایین رو قبول دارم البته!
به نقل از sepehr_a :
اصولا در مقطع کارشناسی هم قرار نیست کار علمی سطح بالایی انجام بشه و دانشجوها مباحث پایه ای اون رشته رو یاد میگیرن. این بحث ها بیشتر در مقاطع ارشد و دکتری اون هم به تفکیک گرایش ها و حوزه های خاص موضوعیت داره.

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از منتظر؟! :
فیزیک شریف یا صنایع امیرکبیر؟
+
به هردو علاقه دارم
به نظرم پرسیدن این سوال (البته اگه به دنبال این هستی که یکی صریحتاً جوابش رو بده) یعنی نقض کردن حق تصمیم‌گیری که داری. به جاش از بچه‌هایی که فیزیک می‌خونن بخواین راجع به درس‌هاشون و اگه احیاناً جایی مخصوص کارهستن توضیح بدن (برخلاف تصور، فیزیک قرار نیست صرفاً به استادی دانشگه ختم بشه) و همینطور از صنایعی‌ها و البته تحقیق راجع به دو دانشگاه و تفاوت‌هاشون.
به قول دکتر سروری (دانشیار برق شریف) کسی که به تو جواب آخر و مطلق بده که برو فلان مطمئن باش جوابش قابل استناد نیست. از کسانی که بهت می‌گن شک نکن برو فلان یا بدیهیه که فلان بهتره یا همۀ رتبه برترا میرن یا ... مشاوره نگیرید چرا که تو این سبک مشاوره‌ها هیچ اطلاعاتی وجود نداره.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

دانشگاه علامه مدیریت مالی نداره؟

مدیریت بیمه زده اکو ینی چی؟ یه دانشکده جداس؟ چجوریاس کلن؟

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از میم ح میم دال :
صنایع امیرکبیر.
ولی بیشتر فکر کن. تو رنج قبولی صنایع امیرکبیر رشته های زیادی میشه رفت. تک انتخابی نباش.
بچه ها رشته شهرسازی هم چیز بدی نیست. معمولا کمتر کسی بهش توجه میکنه. ولی برای علاقه مندان به معماری یا عمران چیز قابل توجهی میتونه باشه.
به نقل از Abolfazl97 :
به نظرم پرسیدن این سوال (البته اگه بدنبال این هستی که یکی مثلا بگه فیزیک شریف) یعنی نقض کردن حق تصمیم گیری که داری.به جاش از بچه هایی که فیزیک می خونن بخاین راجع به درس هاشون واگه احیانا جایی مخصوص کارهستن توضیح بدن(برخلاف تصور فیزیک قرار نیس صرفن به استادی دانشگه ختم بشه) و همینطور ازصنایعی ها واللته تحقیق راجع به دو دانشگاه وتفاوت هاشون.
به قول دکترسروری (دانشیار برق شریف) کسی که به تو جواب آخر ومطلق بده که برو فلان مطمئن باش جوابش قابل استناد نیس ازکسانی که بهت می گن شک نکن برو فلان .... یا بدیهیه که فلان بهتره ..... یا همه رتبه برترا میرن .... مشاوره نگیرید وتو این سبک مشاوره ها اطلاعاتی وجود نداره)
ممنون از راهنماییتون
علاقه ام به هردوشون تا حد زیادی یکسانه و برای ادامه دادنشون هم برنامه های تقریبا مشخصی دارم .
واقعا گیج شدم
-----------------------------------------
وقتی پذیرش دانشگاهی کشوری باشه یعنی با توجه به رتبه کشوری انتخاب می شه یا صرفا بومی گزینی نداره یا چی؟
+
کسی از این نرم افزار تخمین رتبه سنجش که تو سایت زده استفاده کرده؟ چقدر میشه اطمینان کرد؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از ـفـاتــــ :
دانشگاه علامه مدیریت مالی نداره؟

مدیریت بیمه زده اکو ینی چی؟ یه دانشکده جداس؟ چجوریاس کلن؟
نه متاسفانه نداره
دانشکدش تهرانه. به سایتش نگاه کن.

به نقل از منتظر؟! :
ممنون از راهنماییتون
علاقه ام به هردوشون تا حد زیادی یکسانه و برای ادامه دادنشون هم برنامه های تقریبا مشخصی دارم .
واقعا گیج شدم
-----------------------------------------
وقتی پذیرش دانشگاهی کشوری باشه یعنی با توجه به رتبه کشوری انتخاب می شه یا صرفا بومی گزینی نداره یا چی؟
+
کسی از این نرم افزار تخمین رتبه سنجش که تو سایت زده استفاده کرده؟ چقدر میشه اطمینان کرد؟
من از نظر حق انتخاب های بعدی و راحتی تحصیل و بازار کار و ... گفتم صنایع بهتره.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

به نقل از منتظر؟! :
+
به هردو علاقه دارم
به نقل از منتظر؟! :
واقعا گیج شدم
بعنوان کسی که قبلن تا حدی چنین دو راهی ای! .. فیزیک | صنایع و سیستم ها .. رو داشته (یکم قبل ترش هم سه راهی بوده!) ؛ خواستم بگم که خب یجورایی این دو مسیر از هم جدا هستن تا حد زیادی (البته میدونم که رشته دانشگاهی لزومن مسیر اصلی مونو نمیسازه اما خب خیلی هم آسون نـیست وقت بذاری و چیزایی بخونی که چندان استفاده نکنی بعدها!)

حالا یه بحث درباره خودِ رشته ها و مسیرشونه و آینده علمی، کاری و .. شون، که ملاک انتخاب تا حد زیادی با خودِ آدمه! مثلن من صنایع و سیستم ها رو انتخاب کردم در این بین : )

اما یه بحثم پسوندِ دانشگاهی هست که نوشتی شما براشون! .. یعنی آپشن دانشگاه و دانشکده هم باید کنار رشته بررسی بشه که مثلن اگه فیزیک خوبه یا صنایع، در دانشگاه شریف یا امیرکبیر برم لزومن؟
مثلن درباره "صنایع در امیرکبیر"، در حد مختصری که میدونم .. اساتید در دانشگاه ها در هم! هس دگ، خیلی وقتا! اما استادهای شاخص و خوبی هم داره امیرکبیر // که خب کلن مقوله استاد! و فضای کاری و علمی دانشگاه و .. به این هم هست که چقدر استفاده کنه خودِ دانشجو! + رشته صنایع تعداد نه چندان کمی واحد درسی داره که برای تدریس اغلب از اساتید مدعو! رشته ها و گروه های دگ استفاده میشه .. اینم نکته ای ست خودش!

پ.ن// یه چیزی که درباره رشته ها در اغلب دانشگاه های ایران فکر کنم هست، اینه که سرفصل ها لزومن جوری نـیستن که مستقیمن و واقعن به درد بخور باشن! مثلن تو همین رشته ی خودم، دوست داشتنیه برام اصلش .. اما درباره دروس مصوب، مباحث، سرفصل ها و الخ. لزومن اینجوری نـیس! و همون حکایت که خودِ دانشجو نقش زیادی در این داستان داره و باید گلیم خودش رو کم کم از آب بیرون بکشه! اینجوری نیس که فکر کنیم رفتیم در دانشگاه و یسری اساتید، سرفصل های بعضن قدیمی و روتین و اینا! رو در مغز ما فرو کردن و از اونور در پایان، یه متخصص حرفه ایِ عالیِ باکلاس و .. بیایم بیرون و کار هم برامون تعریف شده و آماده !!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

عمران خوارزمی یا صنعتی اصفهان؟

من یک نگاهی به اعضای هیئت علمی دانشکده عمران صنعتی اصفهان انداختم.سه تا استاد تمام داره که دوتاشو هرکسی که عمران میخونه میشناسه!دکتر مستوفی نژاد و دکتر ازهری.هردوتا از غول‌های بتن و فولاد کشور هستن.

ولی با دوتا استاد نمی‌شه گفت که جو دانشکده و دانشجوها چجوریه.به نظرم با دانشجویان این رشته اون دانشگاه(سال چهارم ترجیحن) حرف بزن و در مورد سطح علمی دانشجویان و اساتیدش با اونها صحبت کن.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

چرا میگن الزهرا رو نزنیم؟ ^-^

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از منتظر؟! :
+
به هردو علاقه دارم

اگه میخوای اپلای کنی فیزیک نرو همه سفارتا عن شدن ریجکت میکنن :))

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از کوزت :
اگه میخوای اپلای کنی فیزیک نرو همه سفارتا عن شدن ریجکت میکنن :))
صنایعی ها هم که از بیخ شانس پذیرش ندارن.
کلا صنایع به درد اپلای نمیخوره. یعنی قابل مقایسه نیست اصن با بقیه.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

چرا تو شهرای به جز تهران، صنایع زودتر از کامپیوتر پر میشه؟ تو دانشگاهای تهران کامپ زودتر پر میشه خب :-??

بالا