• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

به نقل از Desperate :
اگه بحث پایتخت نشین شدن و این جور صحبت هاس که کلن موضوع مختومه ست.هر چی دوس داشتی تو تهران بزن :D

نمیدونم چرا مخالفم با این حرکت :))
ایندتو رشتتو فلان :)) بخاطر تهران نشینی عوض کنی :))
اما خیلی خیلی خیلی آدم دیدم که کرده اینکارو

بچه ها من اگه برگردم به گذشته که بتونم باز انتخاب کنم
اولا که کنکور هنر میدم :D کلا هنر میخوندم #هق_هق
دوما که توی مهندسیا ، آی تی میرفتم یا سی اس

Anonymous98

کاربر فوق‌فعال

به نقل از کوزت :
نمیدونم چرا مخالفم با این حرکت :))
ایندتو رشتتو فلان :)) بخاطر تهران نشینی عوض کنی :))
اما خیلی خیلی خیلی آدم دیدم که کرده اینکارو
همین دوستان ما تهرانیا رو اواره شهرستان های مختلف کردن :)) هرکی بشینه تو شهر خودش درس بخونه دیگه :D
منتظر جواب...
به نقل از Desperate :
سلام
به نظرتون موندن تو تهران و خوندن تو دانشگاهی مثه شاهد ( :-" ) یا رجایی بهتره یا بری سمت اصفهان یه دانشگاه سطح بالاتر.

3200 منطقه 1 برای مهندسی کامپ.

+کسی از وضعیت رجایی خبر داره؟آیدی تلگرامی از دانشجو هاش دارید بدید بهم؟به نظرتون می ارزه شبانه اش رو بزنم؟
++پردیس دانشگاه تهران فارابی قم چه طوریاست؟

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از کوزت :
سفارت که کلا عن شده اما اره ، فیزیکو اینا رشته های حساسن و به اونا سخت میگیرن :-?

فک کنم میخواد تغییر رشته بده الان دانشجوعه :-? فک کنم :-"
پ چی :D
قیافم به صفری جماعت میخوره؟ :))
الان صنایع میخونم!
به نقل از ـفـاتــــ :
اره اون زیر عکس نوشته صنعتی اصفهان :-" ما اشتباه اومدیم این تاپیک؟
چه بچه خوبی!
اسپم ندیده تا حالا! (:|

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از علی کوچولو! :
پ چی :D
قیافم به صفری جماعت میخوره؟ :))
الان صنایع میخونم!

من الان این تاپیکو به سوی اپلای نبرم :D
اما
تو توی اپلای بورد چک کن ، این یک
دو اینکه ، توی دانشگاهای خارجی قسمت major گرایشاتو ببین دارن و اینا :-?
میدونم که شدنیه اما دانشگاهای کمی فک کنم رشته رو دارن
بازم برو اپلای بورد چک کن

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از کوزت :
من الان این تاپیکو به سوی اپلای نبرم :D
اما
تو توی اپلای بورد چک کن ، این یک
دو اینکه ، توی دانشگاهای خارجی قسمت major گرایشاتو ببین دارن و اینا :-?
میدونم که شدنیه اما دانشگاهای کمی فک کنم رشته رو دارن
بازم برو اپلای بورد چک کن
اسم صنایع رو شاید نداشته باشن بعضا، ولی زیر شاخه ها رو دارن مثلا تحقیق در عملیات رو یا مهندسی سیستم ها، یا مهندسی مالی.
چون توی شاخه های مدیریتی و مالی هست رشته پذیرش کمی سختتره.

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

سلام بر همگی...
دوستان من چند تا سوال داشتم که واقعا دیوونم کرده.
من امروز پیش شخص ایکسی بودم وقتی ازش در مورد رشته متالوژی پرسیدم گفت که بازار کار خوبی نداره و باید کنار کوره های با دمای چهارصد وپنجاه درجه کار کنی و کلا رشته مردونه اییه!! میخواستم ببینم واقعا اینطوره؟
من رتبم طوری شده که میتونم مهندسی متالوژی شریف قبول شم ولی همون فرد ایکس به من میگفت اگه مکانیک خواجه نصیر بخونی خیلی بهتره برات.
من خودم علاقه خاصی ندارم ینی اولویت دانشگاه برام اهمیت بیشتری داره ...(هر چند غلط)
ینی پیشنهاد شما چیه بنظر شما متالوژی همونقدر بده؟
ینی مکانیک خواجه نصیر بهتره یا متالوژی شریف؟؟؟؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Shakila Eslami :
سلام بر همگی...
من امروز پیش شخص ایکسی بودم وقتی ازش در مورد رشته متالوژی پرسیدم گفت که بازار کار خوبی نداره و باید کنار کوره های با دمای چهارصد وپنجاه درجه کار کنی و کلا رشته مردونه اییه!! میخواستم ببینم واقعا اینطوره؟
من رتبم طوری شده که میتونم مهندسی متالوژی شریف قبول شم ولی همون فرد ایکس به من میگفت اگه مکانیک خواجه نصیر بخونی خیلی بهتره برات.
من خودم علاقه خاصی ندارم ینی اولویت دانشگاه برام اهمیت بیشتری داره ...(هر چند غلط)

کلا من چیزی از شرایط کاری متالورژی نمیدونم، فقط راجع ب خواجه نصیر بگم بهت.
خواجه نصیر دانشگاه متمرکزی نیست، یعنی مثل شریف و امیرکبیر و تهران و بهشتی و... همه ساختمون هاشون ی جایی نیست، دانشکده برق و کامپیوترش تو سید خندان ه، عمران ش ی جا دیگه س و... واسه همین ممکن خیلی حس دانشگاه بودن و اون تعاملی ک ممکنه بین بچه ها باشه و تو گروه های مختلف ب وجود نیاد و بعد ی مدت خسته شی از دانشگاه ت.

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

سلام بر همگی...
اون شخص ایکس همین ک گفته مکانیک بخون یعنی کلا هیچ دیدی نسبت ب رشته های دانشگاهی نداره
اولا وقتی میخای مشاوره بگیری انتخاب رشته باید بیای بگی که اقا من علاقه هام ایناس اولویت هام ایناس از ی رشته اینو میخام از فلان دانشگاهم اینو میخام
دوما:دررابطه با اینکه دانشگاه برات اهمیت بیشتری داره تا ی حدی درسته تا ی حدی غلط
هدف نهایی تو از درس خوندن چیه این مهمه تا بتونی راجع ب اینکه دانشگاه بهتر باشی یا بدتر تصمیم بگیری
سوما:الان متالورژی توی این دانشگاه ها اصولا رشته ایه ک دختر توش زیاده ولی بحث بازار کار پیش میاد مکانیک بازار کار نداره اگرم توی ایران بخایم درنظر بگیریم بیشتر پسرونس
متالورژی هم بازار کارش مثل بقیه رشته ها خوب نیست اینجوری راجت بهت بگم.و اینکه بازار کار اصلا یعنی چی یعنی جایی ک بخای ازش پول در بیاری دیگه؟اصولا پول دراوردن به خودت و خلاقیتت ربط داره وگرنه خوب همه بهرحال هر رشته ای باشن میرن یجا کار میکنن برجی 1-2 تومنم میدن بهشون و اینکه حالا میخای به همین اکتفا کنی نمیشه اونقدر گفت ک متالورژی دخترونه نیست گرایش های رشته رو ببینی متوجه میشی ک حرفش اونقدار هم درست نیست و حالا برو گرایش های مکانیک رو ببین متوجه میشی پسرونه تره

Anonymous98

کاربر فوق‌فعال

به نقل از Desperate :
سلام
به نظرتون موندن تو تهران و خوندن تو دانشگاهی مثه شاهد ( :-" ) یا رجایی بهتره یا بری سمت اصفهان یه دانشگاه سطح بالاتر.

3200 منطقه 1 برای مهندسی کامپ.

+کسی از وضعیت رجایی خبر داره؟آیدی تلگرامی از دانشجو هاش دارید بدید بهم؟به نظرتون می ارزه شبانه اش رو بزنم؟
++پردیس دانشگاه تهران فارابی قم چه طوریاست؟
اقا جواب منم بدین دیه.میرم معتاد میشما L-:

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

بعد اینکه من یه نکته ای رو بگم بهتون
ببینید اکثر اونایی که میخان بیان دانشگاه درس بخونن هدفشون اینه ی چیزی بخونن ک مثلا بهش علاقه دارن و میتونن با اون پیشرفت کنن و پیشرفت یعنی چی؟ی کار پرپول با کلاس داشته باشن
خیلیا هم هستن اصلا هدفشون اینه بیان دانشگاه رشته ای بخونن ک مثلا وضع اپلای خوب باشه توش بعد اپلای کنن منتها فکر اینو نمیکنن ک بعد اپلای کردن خوب چی دیگه؟هدفشون اپلای میشه هدفشون معدل بالا میشه به اینده هه فکر نمیکنن
اصولا آدمایی که میان دانشگاه چند دسته میشن
1-میخان توی علم پیشرفت کنن:خوب طبیعتا باید رشته ی مورد علاقشون رو بخونن و به دانشگاه اصلاتوجهی نکنن چرا شاید مثلا به رشته ی مهندسی شیمی و مکانیک علاقه زیادی دارن ولی یخورده به مکانیک بیشتر خوب طبیعتا مهندسی شیمی شریف باید ترجیح داده بشه به مکانیک دانشگاه اصفهان.ولی یبار هست علاقه ها اینقدر نزدیک نیست خوب طرف باید بره رشته ی مورد علاقش حالا هر دانشگاهی ک شد.بعدشم درسشو میخونه و اپلای میکنه و پیشرفت علمی داره
2-میخان توی صنعت پیشرفت کنن:اینجا هم باز باید به علاقشون فکر کنن علاقه این نیست که مکانیک توش میان مثلا موتور جت میسازن پس من علاقه دارم یه نگاه کردن به لیست دروس مکانیک خوبه که بدونی تو باید دینامیک 2 پاس کنی بدونی باید سیالات 2 پاس کنی مقاومت3 پاس کنی آیا اگه به موتور جت ساختن علاقه داری به خوندن درس مقاومت3 هم علاقه داری؟؟؟+اگه توی صنعت میخای پیشرفت کنی ترجیحا باید بری توی دانشگاهی که استاداش صنعتی ترن+توی درسا خیلی سخت نمیگیرن بهت ک اذیت بشی وقت اینو باید داشته باشی که بری سراغ تجربیات و عملی ها نه که همش کلت توی کتاب باشه بخاطر شرایط دانشگاهت
3-میخان پول در بیارن:اقا من هزار بار گفتم بازم میگن پول دراوردن هیچ ربطی به رشته ی شما و دانشگاه شما و نهایتا مدرک تحصیلی شما نداره.پول دراوردن این نیست ک بری درس بخونی بعد تو هوا بزننت هیچکس توی نه ایران نه هیچ جای دیگه شمارو توی هوا نمیزنه بخاطر مدرکتون.نهایتا میرید یجا اینقدر رزومه میفرستیدو پیگیر میشید تا با چس مثقال حقوق استخدام بشید بعدش این میشه اون چیزی ک فکر میکردید اسمش پول دراوردنه.پول دراوردن به ایده های شما ربط داره پول دراوردن به این ربط داره که چجوری بتونی زمانتو مدیریت کنی چ چیز هایی یاد بگیری و چجوری بتونی ارائه بدی چیزایی ک بلدی رو.پول دراوردن میشه کارافرینی میشه بیزنس و تجارت.نه درس خوندن توی دانشگاه.میشه کسب علم مورد نیازت.وقتی هم هیچ ایده ای نداری میری یه رشته ی خیلی راحت میخونی که وقت فکر کردن بهت بده یا میری ی رشته ای میخونی مثل مدیریتو اقتصادو صنایع که راه و چاه این چیزارو یادت بده یا اینکه میری ی رشته ای که هم مورد علاقته هم راحته که هم وقت داشته باشی برای فکر کردن هم انگیزه برای درس خوندن.اگر فکر پول هستید به هیچ وجه بدنبال پاسخ این سوال ها نباشید که فلان رشته بازار کارش چطوره

star96

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از ـفـاتــــ :
من واسه علوم پایه تهرانم میکوبم میام تهران :))
نکن اینکارو علوم پایه به اون سادگی که فکر میکنی نیست اگر علاقه ای پشت رشتت نباشه دووم نمیاری و چهار سال از بهترین دوران زندگیت تبدیل میشه به جهنم نه تنها علوم پایه هر رشته ای که بری و علاقه ای بهش نداشته باشی اذیت میشی پیشنهاد من اینه برو دنیال رشته مورد علاقت هر چی که هست اگه هدفت تهران اومدنه میتونی فقط با کمی درس خوندن بعد از یه سال درخواست مهمانی بدی بیای تهران هر دانشگاهی که دوست داری بعدش با معدل خوب انتقال دائم بگیری اگرم نه صرفا فقط میخوای تهران باشی و هدفت همینه که هیچی :D

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از Desperate :
اقا جواب منم بدین دیه.میرم معتاد میشما L-:
مشخصا اصفهان و دانشگاه های سطح بالاتر

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از star96 :
نکن اینکارو علوم پایه به اون سادگی که فکر میکنی نیست اگر علاقه ای پشت رشتت نباشه دووم نمیاری و چهار سال از بهترین دوران زندگیت تبدیل میشه به جهنم نه تنها علوم پایه هر رشته ای که بری و علاقه ای بهش نداشته باشی اذیت میشی پیشنهاد من اینه برو دنیال رشته مورد علاقت هر چی که هست اگه هدفت تهران اومدنه میتونی فقط با کمی درس خوندن بعد از یه سال درخواست مهمانی بدی بیای تهران هر دانشگاهی که دوست داری بعدش با معدل خوب انتقال دائم بگیری اگرم نه صرفا فقط میخوای تهران باشی و هدفت همینه که هیچی :D

اولش رو خوب گفتی ادامه ش رو بد :D
مهمان گرفتن ب این راحتی هام نیستا :)) اندازه بچه های شبانه باید پول بدی ، کلی باید جون بکنی معدلت بیاد بالا، بعد ک اومدی تهران باز اینقدر درس بخونی که معدلت بالا بمونه اصلا اصلا هیچ وقت با انگیزه و فکر تغییر رشته/انتقالی/مهمانی رشته و دانشگاه رو انتخاب نکنین، دهنتون سرویس میشه واقعا، بعدم مشکل خوابگاه دادن به بچه های انتقالی، کلا قرار گرفتن تو ی محیط جدید و استرس زیاد نمره هات و کلی بدبختی:د :/

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از Farz :
کلا من چیزی از شرایط کاری متالورژی نمیدونم، فقط راجع ب خواجه نصیر بگم بهت.
خواجه نصیر دانشگاه متمرکزی نیست، یعنی مثل شریف و امیرکبیر و تهران و بهشتی و... همه ساختمون هاشون ی جایی نیست، دانشکده برق و کامپیوترش تو سید خندان ه، عمران ش ی جا دیگه س و... واسه همین ممکن خیلی حس دانشگاه بودن و اون تعاملی ک ممکنه بین بچه ها باشه و تو گروه های مختلف ب وجود نیاد و بعد ی مدت خسته شی از دانشگاه ت.
واقعا مرسی از توضیحت دید خیلی بهتری بهم داد
حتما حذفش میکنم:))))))
به نقل از آرشــــــــ هاشمی :
اون شخص ایکس همین ک گفته مکانیک بخون یعنی کلا هیچ دیدی نسبت ب رشته های دانشگاهی نداره
اولا وقتی میخای مشاوره بگیری انتخاب رشته باید بیای بگی که اقا من علاقه هام ایناس اولویت هام ایناس از ی رشته اینو میخام از فلان دانشگاهم اینو میخام
دوما:دررابطه با اینکه دانشگاه برات اهمیت بیشتری داره تا ی حدی درسته تا ی حدی غلط
هدف نهایی تو از درس خوندن چیه این مهمه تا بتونی راجع ب اینکه دانشگاه بهتر باشی یا بدتر تصمیم بگیری
سوما:الان متالورژی توی این دانشگاه ها اصولا رشته ایه ک دختر توش زیاده ولی بحث بازار کار پیش میاد مکانیک بازار کار نداره اگرم توی ایران بخایم درنظر بگیریم بیشتر پسرونس
متالورژی هم بازار کارش مثل بقیه رشته ها خوب نیست اینجوری راجت بهت بگم.و اینکه بازار کار اصلا یعنی چی یعنی جایی ک بخای ازش پول در بیاری دیگه؟اصولا پول دراوردن به خودت و خلاقیتت ربط داره وگرنه خوب همه بهرحال هر رشته ای باشن میرن یجا کار میکنن برجی 1-2 تومنم میدن بهشون و اینکه حالا میخای به همین اکتفا کنی نمیشه اونقدر گفت ک متالورژی دخترونه نیست گرایش های رشته رو ببینی متوجه میشی ک حرفش اونقدار هم درست نیست و حالا برو گرایش های مکانیک رو ببین متوجه میشی پسرونه تره
خب ینی الان شرایط کار متالوژی چطوره؟واسه پولش نمیگم...بحثم همون پیشرفت رو صنعته (اندکی:))))
من کلا رشته خاصی مدنظرم نیس ینی تحقیق کلی کردم راجب رشته ها ولی طرفدار دواتیشه هیچ رشته ایی نیستم ینی یه جوری به هر کدوم علاقه دارم.
باز میگم برای خودم دانشگاه اهمیت داره تا رشته.

star96

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Farz :
اولش رو خوب گفتی ادامه ش رو بد :D
مهمان گرفتن ب این راحتی هام نیستا :)) اندازه بچه های شبانه باید پول بدی ، کلی باید جون بکنی معدلت بیاد بالا، بعد ک اومدی تهران باز اینقدر درس بخونی که معدلت بالا بمونه اصلا اصلا هیچ وقت با انگیزه و فکر تغییر رشته/انتقالی/مهمانی رشته و دانشگاه رو انتخاب نکنین، دهنتون سرویس میشه واقعا، بعدم مشکل خوابگاه دادن به بچه های انتقالی، کلا قرار گرفتن تو ی محیط جدید و استرس زیاد نمره هات و کلی بدبختی:د :/
آره قبول دارم:))))) ولی یه راه حله و اگه اراده و استعداد باشه عملی میشه:-"
سلام بر همگی...
به عنوان دانشجوی خواجه نصیر در مزخرف بودن دانشگاه شکی نیست :/ از دست دادن امید به زندگی،اعتماد به نفس،روحیه و... امر طبیعی تو این دانشگاست و آمار بیماران روانی و افسرده هم زیاده خودم یکی از این بیماران روانیم:)))
این ویژگی کلی دانشگامونه ولی در قوی بودن بعضی رشته ها مثل مکانیک باز جای بحث نیست و مهم نیست شما هر دانشگاهی که بری دانشگاه آیندتو نمیسازه چه خوب باشه چه بد خودتی که آیندتو میسازی و باید ببینی با توجه به علاقه استعداد و ظرفیتی که داری تو کدوم راه موفق تری بازار کار هم ربطی به رشته نداره استعداد و خلاقیت خودته که باعث میشه راحت وارد بازار کار شی یا اصلا کار مربتط با رشتت پیدا نکنی و اینم بگم این منطق بیخود رتبم انقده پس برم فلان رشته رو بندازین دور:/ چون رتبتون خوب شده نرین برق بخونین یا صرفا به خاطر اینکه تهران بیاین بزنین علوم پایه فقط فقط و فقط علاقه شماست که باعث پیشرفتتون میشه

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

واقعا مرسی از توضیحت دید خیلی بهتری بهم داد
حتما حذفش میکنم:))))))خب ینی الان شرایط کار متالوژی چطوره؟واسه پولش نمیگم...بحثم همون پیشرفت رو صنعته (اندکی:))))
من کلا رشته خاصی مدنظرم نیس ینی تحقیق کلی کردم راجب رشته ها ولی طرفدار دواتیشه هیچ رشته ایی نیستم ینی یه جوری به هر کدوم علاقه دارم.
باز میگم برای خودم دانشگاه اهمیت داره تا رشته.
پیشرفت صنعتی توی هرکدوم از رشته هایی که بنظرت علاقه داری هست جز معدود رشته های مثلا مثل نساجی که البته اونم ظرفیت پیشرفت رو داره صرفا بستر مناسبی نسبت ب بقیه رشته ها تو ایران براش وجود نداره
به صنایع تاحالا فکر کردی؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب اینکه فلان رشته متالورژی یا مکانیک یا هرچی زنونه یا مردونه‌س خیلی جالب نیس آخه. اگر زنونه توی ذهنت ناخونای لاک زده‌ی ۲ سانتی عه که بره انگشت تکون بده و دستور بده یا بشینه یه گوشه یه کار خیلی شیک انجام بده خب این مهندسی نیست خیلی. اگر دختری واقعا کار یاد بگیره و ماهر باشه حداقل شرکت خصوصی که کارفرما برای کار خودش دل می‌سوزونه هرکی ببینه کارش رو بهتر پیش می‌بره همونُ می‌گیره. یه بحث دیگه‌ش هم اینه که خب آره برای مهندسِ کار بلد شدن لازمه یه کم سوسول بازی رو کنار گذاشت و رفت توی کار و از نزدیک اول با حزئیات فرایند های صنعتی آشنا شد که معنیش اینه که آدم مجبوره یه قدری مثلا بره کارخونه های بعضا خارج شهر ببینه و یاد بگیره. اگر دختری حاضر باشه این کارا رو انجام بده چرا که نه؟
البته چیزی که من شنیدم اینه که بعضا توی کارخونه ها کارگرا از مهندس های زن حرف شنوی کمتری دارن و زورشون میاره زیر دست زنا باشن. حالا اگرچه این تنها نوع شغلی نیست که مهندس می‌تونه داشته باشه ولی حتی اینم تا یه حد خوبی به روحیه طرف و مدیریتش بستگی داره.
×البته مثلا خب رشته‌ی عمران شغل هایی که سر ساختمان باید برن بالای سر کارگر توی ایران کلا به زن ها داده نمی‌شه و راه ورودی هم تقریبا نیست. اینجور موارد معدودن.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Bahar_R :
خب اینکه فلان رشته متالورژی یا مکانیک یا هرچی زنونه یا مردونه‌س خیلی جالب نیس آخه. اگر زنونه توی ذهنت ناخونای لاک زده‌ی ۲ سامتی عه که بره انگشت تکون بده و دستور بده یا بشینه یه گوشه یه کار خیلی شیک انجام بده خب این مهندسی نیست خیلی. اگر دختری واقعا کار یاد بگیره و ماهر باشه حداقل شرکت خصوصی که کارفرما برای کار خودش دل می‌سوزونه هرکی ببینه کارش رو بهتر پیش می‌بره همونُ می‌گیره. یه بحث دیگه‌ش هم اینه که خب آره برای مهندسِ کار بلد شدن لازمه یه کم سوسول بازی رو کنار گذاشت و رفت توی کار و از نزدیک اول با حزئیات فرایند های صنعتی آشنا شد که معنیش اینه که آدم مجبوره یه قدری مثلا بره کارخونه های بعضا خارج شهر ببینه و یاد بگیره. اگر دختری حاضر باشه این کارا رو انجام بده چرا که نه؟
البته چیزی که من شنیدم اینه که بعضا توی کارخونه ها کارگرا از مهندس های زن حرف شنوی کمتری دارن و زورشون میاره زیر دست زنا باشن. حالا اگرچه این تنها نوع شغلی نیست که مهندس می‌تونه داشته باشه ولی حتی اینم تا یه حد خوبی به روحیه طرف و مدیریتش بستگی داره.

نه حداقل تو ایران رشته زنونه مردونه داریم.
جدا از کار اداری ک تو همه رشته ها هست باید ب کارای غیر اداری ش هم فکر کرد ، الان بچه های صنایع واقعا دخترهاشون مشکل کاری ندارن ولی مثلا تو میم شیمی دختر رو کلا استخدام نمیکنن تو پتروشیمی و پالایشگاه و فلان ، تنها چند مورد هم باشه تو آزمایشگاه ن، آره میشه رفت کارخونه ها ک تو قسمت بازرسی و مدیریت کیفیت و آزمایشگاع و طراحی کار کرد ولی هرجایی نمیشه.
یا هیچ وقت ی دختر ک نفت خونده رو برای کار نمیبرن پای چاه نفت، آره ميتونن برن تو چهارطبقه اهواز کار کنن ولی کار عملیاتی بهشون نمیدن چون اصلا محیط ب درد بخوری نداره، پر از کارگر و شرایط خاص خودش...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب آره شرکت های دولتی عمدتا این مسائل بیشتر توشون حاکمه و توی این همایش های انتخاب رشته هم در این مورد حرف می‌زنن معمولا.
اما مثلا همین مهندسی نفت اگر کسی دوست داره + می‌تونه از ایران بره خب دیگه مشکلی نیست.
مثلا هوافضا هم اگر بخوای ایران بمونی کارای خوبش توی وزارت دفاعه که به خانوما نمی‌دن. اگر دختری بخونه بهتره قصد رفتن داشته باشه یا به معلم پژوهش هوافضا یا ماکسیمم هیئت علمی و استادی رضایت بده.
اما مهندسی هایی مثل شیمی و مکانیک و متالورژی که شرکت های خصوصی هم هستن که به کارشون میاد و مجبور نیست توی سازمان های دولتی کار کنه خب نمی‌شه گفت دخترونه یا پسرونه، عمدتا علت دخترونه و پسرونه عدم تمایل خود دخترا به پذیرش یه سری شرایطه.

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از آرشــــــــ هاشمی :
پیشرفت صنعتی توی هرکدوم از رشته هایی که بنظرت علاقه داری هست جز معدود رشته های مثلا مثل نساجی که البته اونم ظرفیت پیشرفت رو داره صرفا بستر مناسبی نسبت ب بقیه رشته ها تو ایران براش وجود نداره
به صنایع تاحالا فکر کردی؟
بله به صنایع فکر کردم.
خب چیزیم بنظر میرسه که دوس دارم.باز تو هر انتخابم شک دارم. ینی هیچی رو با اطمینان نمیتونم بگم

بالا