• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخرین کتابی که خوندید؟

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : آخرین کتابی که خوندید؟

-مثل آب برای شکلات- [از لورا اسکوئیول]

داستان‌ راجع به زندگی ِ خاله‌‌بزرگه‌ی گوینده‌س که اسمش «تیتا» س. تیتا دختر آخر خانواده‌س و طبق رسومات ِ اون‌زمان دختر ِ بیچاره‌ی آخر ِ خانواده، حقّ ازدواج نداره و باید تا وقتی مادرش نفس می‌کشه ازش مراقبت کنه!
فردی به‌نام «پدرو» عاشق تیتا می‌شه، تیتا هم هم‌چنین. ولی زمانی که پدرو میاد خواستگاری ِ تیتا، مادر ِ تیتا اجازه نمی‌ده و به‌جاش، دختر دیگه‌ش، روسورا رو می‌کشه وسط برای ازدواج و پدرو هم قبول می‌کنه چون می‌بینه تنها راهی که می‌تونه با تیتا باشه همینه.داستان هم کلا راجع به رابطه پدرو و تیتا و اتفاقاتی که بین‌شون می‌افته هست.
هر فصل با دستور پخت یه نوع غذا شروع می‌شه و در طول فصل همون‌طور که خرد خرد می‌گه طرز پخت غذا رو، داستان رو هم ادامه می‌ده.[nb]گرچه به‌شخصه هیچ‌‌وقت نتونستم حتی طرز پخت یه‌دونه از غذاهاش رو بفهمم. :-‌" [/nb]

اولین کتابی که موضوع اصلی‌ش، یه ماجرای عاشقانه‌س و خوندم‌ش همین بوده و بنظرم هم خوب بود. احساسات بین دو نفر رو خوب نشون می‌داد و مثل یسری از داستان‌های عاشقانه‌ای که دیدم می‌نویسن، پر از کلمات محبت‌آمیزی که تو دنیای واقعی واقعا گفته نمی‌شن و بیشتر تصنعی و مضحک هستن تا جالب و احساسات‌برانگیز[nb]حداقل از نظر من :-?[/nb] نبود و احساسات صرفا با یسری کلمه‌ی کلیشه‌ای بیان نمی‌شد.

-درکل-
بنظرم برای استراحت و وقتی حوصله‌ی آدم از همه‌چیز سر می‌ره و دل‌ش نمی‌خواد حتی یک کلمه‌ی دیگه از یه کتاب ِ منطقی، با جملات منطقی، و اتفاقات و انسان‌ها و مسئله‌های منطقی بخونه، خوبه! :‌دی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

اولین تماس تلفنی از بهشت
نوشته میچ آلبوم
با ترجمه آرتمیس مسعودی

روان، درگیر کننده احساسات، بیان دقیق عواطف و حالات انسانی، دلپذیر و مطبوع و جادویی مثل بوی شکلات داغ روی پیراشکی تازه(دقیقا وقتی داشتم میخوندمش پیراشکی شکلات داشتیم درست می کردیم و به طرز عجیبی بو و فکر و کتاب با هم آمیخته شده بودن)

"کلماتی که مردم به‌زبان نمی‌آورند بلندتر از کلماتی است که می‌گویند."

"وقتی بچه هستیم به ما یاد می‌دهند به بهشت می‌رویم. اما هرگز نمی‌گویند که بهشت شاید سراغ آدم بیاید."

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

گریز دلپذیر - آنا گاوالدا

اولین کتابی بود که از آنا گاوالدا میخوندم وخب اصلا جذبم نکرد :/ ینی اصلا هیچ اتفاقی نمیفتاد فقط چند روز از زندگیِ 4تا خواهر و برادر رو روایت میکرد که هیچ اتفاق مهیجی هم نداشت! متن کتاب خیلی ساده و روون بود و خیلی زود خوندنشو تموم کردم. در کل دوست نداشتنی بود برای من. توصیه نمیشه :-"

salary

کاربر حرفه‌ای

.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

«بانوی آبی‌ها»؛ اثرِ راضیه تجار.

22061_250_350.jpg

این کتاب؛ زندگی‌نامه ی خلبان «شهلا ده‌بزرگی» اوّلین زنِ خلبانِ ایران به روایت داستان‌ه.

فَرازی از متنِ کتاب:[nb]صرفاً قسمتی رو می‌ذارم که خودم حس کردم دوستش دارم، اگه حس می‌کنید مُفید نیست و می‌خواید جایی رو بخونید که واقعاً چیزی دستگیرتون شه؛ بهتره خودتون کتاب رو سرچ کنید.[/nb]
« - داداش، مگر آمدی آتش ببری که این‌قدر عجله می‌کنی؟!
- آبجی‌شهلا، خودت که می‌دانی ده‌بزرگی‌ها وقتی رگ غیرتشان جنبید، دیگر تمام است. یک نگاه به خودت بینداز. به‌جای درست‌کردن سالاد و پاک‌کردن سبزی‌خوردن، جانت را می‌گیری کف دست و می‌روی تو دل آسمان‌ها. آن‌وقت من بروم تو صندوق‌خانه قایم شوم!
- عزیزم تو خیلی جوانی.
- خیلی‌ها جوان‌اند و می‌روند. خیلی‌ها جوان بودند و رفته‌اند. خیلی‌ها جوان‌اند و خواهند رفت. می‌روم، می‌روی، می‌رود، فعل این‌روزهاست که صرف می‌شود؛ مثل غذا خوردن. »

پ.ن: از اون دسته کتاب‌هایی بود که بخاطرِ جلدش جذبش شدم توی وهله‌ی اوّل، ولی خُب ارزشِ خوندن رو داشت.

#مُعرفی_کتاب

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......

کتاب بیگانه آلبر کامو.......کتاب جالبی بود .......شخصیت اصلی خیلی دید جذابی به زندگی داشت....درهمه شرایط پوکر فیس بود!!!
کلا کتابشو دوست داشتم

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

«هدیه ی ولنتاین»؛ اثرِ سارا عرفانی.

hadye_valentine.jpg

این‌کتاب مجموعه‌ی ۹داستانِ کوتاه[به‌خاطرِ تو، پارسا، نگاهِ ماه، صدف، هدیه‌ی ولنتاین، حضور آسمانی، از پُشت ابر، یک‌مدلِ خاص، در آخرین‌نگاهش] با تمِ مذهبی و نوشته‌شده بر محورِ دینداری در جهانِ مُعاصر هستش.

به‌شخصه فقط داستانِ آخرو پسندیدم؛ اون‌م یکم.البته این به اعتقادات‌م برمی‌گرده،احتمالاً هر مسلمونی ازش خوشش میاد.

#مُعرفی_کتاب

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

چارلی و کارخانه شکلات سازی- رولد دال :D
واقعن تعجب میکنم چرا زودتر نخوندمش، کل کتاب راجبه شکلاته و این که بچه ی خوبی باشیم:D ولی اصلن یطور اعصاب خورد کنی نصیحت نکرده:-"
اگه نخوندینش و کودک درونتون هنوز زندست همین الان برید بخریدش و شکلات درس حسابی هم بگیرید تا یکم حسرت شکلاتای تو کتابو تسکین بده:D

فک کنین یه جا گفته: "آب نبات چوبی شب نما برای خوردن در رختخواب در شب" آدم چی میتونه بخواد از زندگی بهتر از این؟:D

suzy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان

لحظه های سکسکه :)

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

«بوف‌کور»؛ اثرِ صادق هدایت.

64451828290765696639.jpg

راستش جزو معدود کتابایی بود که تا آخر نتونستم باهاش ارتباطِ خوبی برقرار کنم؛امّا قلمِ فوق‌العاده‌ای داره. از شاهکارهای ادبیات معاصر و نوشته‌شده با سبکِ «فراواقع» هستش. و البته پوچ‌گراییِ نویسنده کاملاً توش مشهوده!
کلِ رمان از زبانِ اوّل‌شخص بیان می‌شه و توی دو بخش یا بهتره بگم دو زمان اتفاق می‌افته، که البته با یه‌سری توصیف‌ها این دوبخش به هم مرتبط می‌شن مُدام.

کتاب این‌طور آغاز می‌شه:
« در زندگی زخم‌هایی هست که مثلِ خوره روح را آهسته و در انزواء می‌خورد و می‌تراشد. این دردهارا نمی‌شود به کسی اظهار کرد؛ چون عموماً عادت دارند که این دردهای باورنکردنی را جزء اتفاقات و پیش‌آمد های نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم بر سَبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می‌کنند آن را با لبخند شکّاک و تمسخرآمیز تلقی بکنند. زیرا بشر هنوز چاره و دوایی برایش پیدا نکرده و تنها داروی آن فراموشی به توسط شراب و خوابِ مصنوعی به وسیله‌ی افیون و موادمخدر است؛ ولی افسوس که تأثیر این‌گونه داروها موقّت است و به‌جای تسکین پس از مدتی به شدتِ درد می‌افزاید. »

#مُعرفی_کتاب

Saeid1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد صدوقى
شهر
يزد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
هوافضا

پنج نفری که در بهشت ملاقات می کنید
اثر میچ البوم
داستان یه مرده که داخل یه شهر بازی کار می کنه که طی اتفاقی می میره و ...
به نظرم کتاب جالبیه

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

اواي وحش
نوشته جك لندون

داستان زندگي يه سگه به نام باك .. بيشتر ميخواد يه چيزايي توضيح بده اينگه از يه دنياي اروم و مرفح خونگي وارد دنياي وحش ميشه
و اين چون شبيه زندگي خودمو خيلي ادماست خيلي قشنگه فوق العادست

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

«قاصدک»؛ اثرِ علی مؤذنی.

6756_174_250.jpg

یه‌داستانِ 23 صفحه‌ای. قشنگ بود ولی زیاد تم‌ش رو دوست نداشتم من، تمِ دفاع مقدّس و این‌ها.

فَرازی از متنِ کتاب:
«قاصدک بر کفِ دوستِ امید بود و هردو چشم امید بسته بود. کیفِ نوازش از سُرخی گونه‌هایش پیدا بود. موهایش خیلی بلند شده. «تا تو از جبهه نیایی، کوتاهشان نمی‌کنم و مبادا آن‌قدر دیر بیایی که پسرمان دختر شود!» »

#مُعرفی_کتاب

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

«دختران خرمشهر»؛ اثرِ اختر دهقانی.

10352.jpg

این کتاب مجموعه‌ی ۵داستانِ‌کوتاه[عاشقانه‌ای کنارِ کارون، دل هست به یادِ نرگست مست هنوز، عشق و خون در خرمشهر[nb]اونایی که دوست‌داشتم رو بولد کردم. :-‌"[/nb]، خانه‌ی‌مهناز، عشقستانی به‌نامِ نخر خین] باز هم با تمِ دفاع‌مقدّس و بر اساس خاطرات دخترانِ خرّمشهری از زمان اشغال تا آزادسازی این‌شهر نوشته‌شده.

فَرازی از متنِ کتاب[از داستانِ «عاشقانه‌ای کنارِ کارون»]:
« هم‌کلاسی‌هایم ناباورانه مرا نگاه می‌کردند که داشتم با پسرک حرف می‌زدم. گفته بودم:
- حق با شماست، سکوتِ این‌جا قشنگ است امّا ما هم جوانیم، اگر شادی نکنیم مریضیم...
و او جواب داده‌بود:
- آره، امّا یادتون باشه آدمی حکایت یک‌کوزه‌آب است، کوزه‌خالی را وقتی فرو می‌بری توی این آب، حسابی غلغل می‌کند تا پُر شود امّا وقتی پُر شد دیگر صدا نمی‌کند، آرام می‌شود و سنگین و باوقار و طماءنینه... »

#مُعرفی_کتاب

پ.ن: چرا هیچ‌کس کتاب نمی‌خونه خُب؟ :‌)) من هی صبر می‌کنم که پستام متوالی نشه ولی هیچ‌کسی پُست نمی‌ده. :/

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

مجموعه ی حماسه ی کرپسلی
دارن شان
فرزانه کریمی
نشر قدیانی

یه مجموعه چهار جلدی راجع به زندگی لارتن کرپسلی ژنرال اشباح دوست داشتنی با موهای نارنجیش که با ارتکاب یک قتل در کودکی برای همیشه راه زندگیش از بقیه آدم ها جدا میشه و به طور اتفاقی(و البته سرنوشت) یک شبح میشه و فراز و فرود هایی که تو زندگیش طی میکنه.این کتاب اصلا داستان زندگی یکی از قهرمان های دوست داشتنی کتاب سرزمین اشباحه.البته تمش یه فرقایی با سرزمین اشباح داره.بیشتر از اینکه بخواد قصه گو باشه و یا یه عالم هیجان و اتفاق بریزه تو داستان، یه دیدگاه ارائه میده.به خاطر طول عمری که این شبح داره،در ادوار مختلف تاریخ زندگی میکنه و همچنان که دنیا تغییر میکنه اون رشد میکنه و میبینه آدما چطور رو به وحشی گری میرن و این که چقدر جنگ آدم ها با هم هر روز بی معنی تر و حیوانی تر میشه و ...
با این که قشنگ بود و از خوندنش لذت بردم ولی به اندازه ی سرزمین اشباح و نبرد با شیاطین که مجموعه های دیگر همین نویسنده بودن دوستش نداشتم
---------------
پدر،عشق،پسر
سید مهدی شجاعی
نشر نیستان

تا حالا از این نویسنده کتاب نخونده بودم و این کتاب رو هم گرفته بودم به خاطر موضوعی که داشت توی ایام صفر و محرم و اینا بخونم
ولی بعد از اینکه خوندم واقعا عاشقش شدم.خیلی لطیف بود.داستان محبت و عشقی که بین امام حسین(ع) و حضرت علی اکبر وجود داشت .اسب حضرت علی اکبر بعد از واقعه و شهادت امام ،همه چیز رو برای لیلا مادر حضرت علی اکبر تعریف میکنه.خیلی عاشقانه ست.خیلی و خوندنش هم یک ساعت بیشتر وقتتون رو نمیگیره ولی می ارزه که بخونیدش.
و یه چیز قشنگ دیگه راجع به این کتاب این که کتابای زیادی ندیدم که حسن ختام داشته باشن و اگر هم داشتن فقط جمله ی پایانیشون به اندازه ی خوندن یک کتا خوب حالتونو خوب کنه و این کتاب داشت
-----------
دوست اشتم کسی جایی منتظرم باشد
آنا گاولدا

خوشم نیومد ازش :D
یه سری داستان های کوتاه که قصه های خاصی ندارن و بیشتر یه سری حوادث و یا دیالوگ های روزمره اند که نویسنده قطعا با بیانشون هدف خاصی رو دنبال کرده.دقیقا به این سبک داستان ها نمیدونم چی میگن ولی خب قلم نویسندش خوب بود.و یه چند تا از اون داستان هاش ارزش خوندن داشتن واقعا ،ولی به طور کلی کتاب دلچسب و به یاد ماندنی نبود
-----------
غنیمت
صادق کرمیار
نشر نیستان

پیشتر از این نویسنده کتاب نامیرا رو خونده بودم و به نظرم می ارزید که کتابای دیگش رو هم خوند. داستان یه خانوداه ی 4 نفره س تو زمانی که آمریکا به عراق حمله میکنه. و مثل خیلی از خانواده های دیگه که هرکدوم از اعضاش تفکرات خوندشونو دارن و موقع شنیدن اخبار خونه شبیه یه مناطره سیاسی میشه.مرد این خانواده تو زمان جنگ ساکن خرمشهر بوده و همسر و فرزندش رو توی بمباران از دست میده و مدام کابوس اون روزها رو میبینه و حالا که یه خانواده ی جدید داره توی تصاویر جنگ عراق زنی رو میبنه توی بیمارستان که شمایلی مثل همونی رو داره که نوزادش که فکر میکرد تو جنگ مرده داشته .وقتی مطمئن میشه اون زن دخترشه راهی عراق میشه تا پیداش کنه
کتاب قشنگیه.قلم نویسنده خوبه و نگاه منطقیش رو هم دوست دارم.اگر حوصله کتاب هایی با دیالوگ های سیاسی طور رو دارین بخونیدش ضرر نمی کنید

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

«اسماعیل»؛ اثرِ امیرحسین فردی.

3407834.jpg

حرفِ خاصّی درباره‌ش ندارم؛ ارجاع می‌دم به این‌جا.
و البته فکر می‌کنم برای فهمِ بهترش باید جلد دوّم‌ش هم خونده‌شه.[nb]خودم هنوز نخوندم که بدونم. :د[/nb]

#مُعرفی_کتاب

heyto

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حـــلــــی
شهر
همین دور و بر

کتاب "نامیرا" از آقای "صادق کرمیار"
با اینکه نثرش خیلی معاصر و امروزی نیست ولی راحت میشه باهاش انس گرفت ...
ماجراش هم ماجرای قبل و هنگام نامه دادن کوفیا به امام حسین و تغییریشون تا اومدن ایشون هستش ...
صادق کرمیار : نامیرا یعنی نمردنی ،‌ جاودانه و کسانی که در کربلا به شهادت رسیدند طبق نص صریح قرآن شهدا نمرده اند و نزد خدایشان روزی می خورند و این موضوع باعث انتخاب عنوان کتاب به نام نامیرا شد.
رهبر هم توصیه کردن این کتابو ...

azam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
پارسال زیست شرکت کردم(فقط شرکت)
اینستاگرام

قتل در قطار سریع السیر شرق از اگاتا کریستی
الان دارم دنیای سوفی رو میخونم کتاب فوق العاده ایه به همه توصیه میکنم بخوننش ساده و قابل فهمم هست
جزو اون صد کتابیه که قبل از مرگ باید خونده بشه بطور کلی راجع به فلسفه و تاریخ فلسفه است که در قالب یه داستان توضیحش میده...
بعضی جاهاشم مطالب درسی خودمونه مثلا نظریه دموکریت یا قانون اینرسی رو توضیح داده کلا خیلی عالیه...

silvana.zs

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه۲
شهر
کرمان

نامه به دختری که هرگز زاده نشد...

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

سلاخ خانه شماره 5 -کورت ونه گات

کسی هست نخونده باشه سلاخ خانه رو ینی؟:د ؛ خب باید بگم طی این دو کتابی که خوندم به این نتیجه رسیدم که نثر ونه گات مثل سرسره یا سرپایینی میمونه ، ینی کتابو که شروع میکنی به خوندن خودبخود لیزمیخوری ومیری جلو و خستگی و الخ مستولی نمیشه بهت و این نکته خیلی مثبتی ـه ولی یه وجه منفی ای هم داره اونم اینه که گاهی اوقات اینقدر سرعتت تند میشه که یهو میبینی کتاب تموم شد و با خودت میگی "وات ؟" وگمون میکنی هیچی حالیت نشده وکلا داستانی خونده ماجرا رو .

داستان سلاخ خانه دو تا راوی داره شخصی به اسم بیلی که در زمان سفرمیکنه و به جبر مطلق اعتقاد داره و باعث میشه حوادث رنگ فانتزی و تخیلی به خودشون بگیرن و خود ِ نویسنده ، درون مایه کتابم جنگ جهانی دوم و درسدن و ماجراهای سربازان آمریکایی و روسی وآلمانی ـه . بیش تر ازاین ترجیح میدم باز نکنم چون اگه کسی نخونده باشه کلاً لو میره جریان هرچند جریان خودش لو رفته ست. وقتی بخونید کتابو میفهمید.

بعد یه چیز دیگه ای اینکه وقتی ازجنگ میخوندم یاد ِ هاینریش بل میافتادم و اینکه به نظرم همه کسایی که ازجنگ مینویسند و خوب مینویسند ، یه طنز تلخ و علیه جنگی دارن ومعنی ومفهوم وجون انسان ها و نفس زندگی توی جنگ رو تباه میدونن . خیلی حرف زدم واسه کتابی که تقریبا همه خوندن ولی خب بخونید ِش چون لذت خاصی داره واسه کسایی که فانتزی دوست دارن ولی تهش ممکنه باخودتون بگین "وات ؟" .همین.
بعداً نوشت :چقدر خوبه این پست ِمن رفت زیر خروار تا بتونم بیام بقیه ش رو بگم .
خطر اسپویل شدن ! : خب ببینید ازنظر ِمن و آمریکایی ها و آلمانی هایی که جنگ رو دیدن ،هیتلر یک احمق ـه که الکی کلی آدم رو به کشتن داد ، مردم به جنگ رفتن واونایی که بدشانس یا خوب یا متعصب بودن اکثراً مردن وبچه هایی که همه چیز توشون خاموش شده بود و اسارت وگه و مدفوع و رذالت واحمقانه بودن جنگ رو دیده بودن و صرفاً زنده مونده بودن وازدرون مرده بودن ، باقی موندن ، شاید یک آدم ِعالی وقوی بتونه از جنگ جون سالم ببره وشاید یک آدم سالم بتونه بهتر بیاد بیرون ولی احتمال ِ این آخری خیلی خیلی کمه ؛ واسه همینه کسایی که با طنز سیاه ازجنگ مینویسن ، یه جورایی بی حس وسرد وخاموش وفاقد ِ زندگی مینویسند ، انسانی که اینقدر صرفاً برای بقایی جنگیده که میدونه همه چیش برپایه آب ـه و به همین دلیل علاقه ای به زندگی نداره . رفتار ِ سربازا وتحقیر ِشون رو ولی صرفاً خیلی میپسندیدم ؛ اون جایی که اون یارو ادگار دربی پامیشه داد میزنه و اون آمریکایی نازی شده رو زیر سوال میبره مخصوصاً .
ودرمورد ترالفامادوریها : یک سیاره ِکه به جبر و خطی نبودن ِ زمان اعتقاد داره واین خود ِ اعتقادات ِ نویسنده رو میرسونه
ودرمورد تراوت :یک نویسنده که نمود ِ خود ِ کورت ـه یه جورایی ، چون جهان بینی رو به تخیل ربط میده والخ .
ودرموردوالت :یک سرباز که اینقدر عقده ای شده که سعی میکنه با خیال پردازی ، خودشو ارضا کنه ، خیال پردازی درمورد دیکتاتوری کوچیک خودش ، آدمی که اینقدر کوچیک شده که تنها چیزی که دوست داره برپایی یک دیکتاتوری برای ارضای حس های ازدست رفته غرور و الخ تو وجودش ـه ؛ آیا کورت میخواد شباهتی بین هیتلرو این والت به ما نشون بده ؟ نمیدونم .
درمورد مسیج ونگاه دینی : بعداً میام مینویسم :)))
بعدیه چیزی این " رسم روزگار چنین است " رو درمورد حیوانات و انسان ها هردو به کار میبره :-? ؛ ومعمولاً هم طوریه که یک نفر یک کار بدی انجام میده وبعد یکی دیگه به طرز مسخره ای میمیره ؛ این خودش تاکید مسخره گی مرگ رو میرسونه و اینکه خیلی با آگاهی ِ ما منطقی درنمیاد واینا .

آخیش :))))))

بالا