• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS
پاسخ : انتخاب رشته

به نقل از مهديه :
خب اخه درد من اينه كه توي سال max كنكور تلاشمو نكردم .. من خيلي خودمو سرزنش مي كنم . مي دونم اگه انتخاب رشته كنم و بعدها توي دانشگاه به يه مشكل ساده هم بر خورد كنم به خودم مي گم ببين ! اين نتيجه ي تلاش نكردنه توي سال كنكورت ِ.. بدبخت ! بيچاره!
ولي اگه بمونم فوق فوق ش له مي شم ديگه! از اين بالاتر كه نيست ! اون وقت هر نتيجه اي بگيرم ديگه ميدونم در حد له شدن وايستادم ..
حالا اين شده تهش .. ديگه من مقصر نيستم ..

خب همه ی اینا قابل درکه برای من حداقل، چون دقیقا خودم همین احساس رو داشتم بعد کنکور...
ولی اینو بدون که این تقریبا استدلال همه ی کساییه که میخوان سال دوم بخونن...
ولی این ریسک رو نکن، چون اگه بدتر شه خودت رو ممکنه نتونی ببخشی...
و به قول آقای مطهری به شدت توصیه میشه به سال دوم نکشونه کسی...

همین امسال از بین گزینه هات انتخاب کن با ذهنیت مثبت و تحقیق درست... شاید واقعا آینده ت توو یکی از همین انتخابا باشه...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از !..Per$iaNboY..! :
میشه بدونم دقیقا کی همچین راهنمایی ای کرده؟؟؟
اصلا فکر نمیکنم منطقی باشه این حرف...
ولی به نظر من این حرف تا حدی منطقیه...
هر دانشگاهی حالا نه دیگه پیام نور... ولی در حد دانشگاه‌های سراسری مرکز استان‌ها به نظر من درسته...
چون رشته خیلی مهمه و همه ی آینده ی شغلی آدمو می‌سازه. آدم چیزی که دوست داره رو تو دانشگاهی که دوست نداره بخونه عوضش موقع ارشد می‌تونه جبران کنه و بره یه دانشگاه خوب. ولی اگر کلا یه رشته بخونه که دوست نداره...

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از مهســـــــــــــا :
ولی به نظر من این حرف تا حدی منطقیه...
هر دانشگاهی حالا نه دیگه پیام نور... ولی در حد دانشگاه‌های سراسری مرکز استان‌ها به نظر من درسته...
چون رشته خیلی مهمه و همه ی آینده ی شغلی آدمو می‌سازه. آدم چیزی که دوست داره رو تو دانشگاهی که دوست نداره بخونه عوضش موقع ارشد می‌تونه جبران کنه و بره یه دانشگاه خوب. ولی اگر کلا یه رشته بخونه که دوست نداره...

آره این قطعا از این دید درسته!
ولی من جور دیگه برداشت کردم از اون پست!

نمیدونم برداشتم درست بود یا غلط!

من فکر کردم اون مشاور گفته که بعضی از رشته ها ارزش دارن که اونا رو بخونی حالا توو هر دانشگاه سراسری ای که شد !!!!

نه این که اگه یه رشته رو بهش علاقه داره بره فعلا توو یه دانشگاه بخونه که بعد ارشد جبران کنه!
من از اون پست موضوع علاقه رو برداشت نکردم! صرف ارزش داشتن خود رشته بود فک کنم!

Ghazaleh96

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Tehran
شهر
tehran

سلام بچه ها
به نظرتون منی که الان تهرانم و رفتن شهرستان و دوری خانواده خیلی واسم سخته :( می ارزه برم شهرستان یه رشته ی بهتر یا اینکه یه رشته پایینترو تو همین تهران بخونم ؟! لطفا نگید علاقه ... من الان در برابر همه رشته ها قیافم اینه :| به جز یه رشته ک اونم بخاطر اینده ی شغلیشه فقط.
بعد رشته های خوبم همشون ۷ ساله ان. ینی باید هفت سال اینا شهرستان بمونی :((
من همیشه تو سال کنکور یکی از کابوسام این بود ک از تهران برم و دور شم از خانواده و اینا :(( نمیدونم می ارزه یا نه....

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

پشت کنکور بیشتر واسه کسی سخته که سال اول به حقش نرسیده
ولی اگه تلاشتو نکردی بمونی خوبه به نظرم

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از unjust :
پشت کنکور بیشتر واسه کسی سخته که سال اول به حقش نرسیده
ولی اگه تلاشتو نکردی بمونی خوبه به نظرم

لطفا انقدر راحت تشویق به موندن نکنید!
اینطوری نیست...
خودم داشتم دوستانی که سال اول تلاش نکردن و گذاشتن برای سال دوم و پشیمون بودن! 3 مورد...

.:AMIR:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان

سلام،
درباره سال دوم موندن: من با خیلی از بچه هایی که سال دوم موندن حرف زدن،
یعنی صد سال پیر شدن!! خودشون میگن سال دوم نمونین ادم روانی میشه و من به وضوح روی رفتارشون اینو فهمیدم.
نکته دیگه اینکه هنو یه فرصت دیگه مونده باید از اون خوب استفاده کرد!

خب اخه درد من اينه كه توي سال كنكور max تلاشمو نكردم

خانوم اونی که max تلاششو کرده رتبه یک تا ده کنکوره،شما از رتبه 150-200 بگیر بیا پایین!! :D

اینا هیچکدوم max تلاششونو نکردن!مثلا همین اقای رتبه یک ریاضی 92 ،من تو یکی از مصاحبه هاش خوندم

که گفته بود من ماه اخر خیلی تنبلی کردم،پنجشنبه کنکور بود شبه چارشنبه ساعت 9 داشته سوالای 91 رو بررسی میکرده :O
بگذریم..

نکته 2:معلومه که شما max تلاشو نکردی چون از اینده خبر نداشتی
منم همینطور،اگه میدونستم 3 ماه برا جم کردن کافیه مطمئنن میخوندم،اما نکردم.

تو پرانتز:
یکی از فامیلامون چن سال از من بزرگتر بود به من مشاوره میدادم:تابستون تموم شد گفتم بدبخت شدم :-< !گف ن بابا ! :)
9 ماه برای کنکور کافیه،بعد رسیدم بهمن گفتم بدبخت شدم، بهم گف هنوز زمان هس،باور نکردم ،عید شد تعطیلات درس نخوندم گفت هنو فرصت هس لا مصب!! :D میدونی مشکلم چی بود؟هیچ وقت رو تجربه های بقیه حساب نکردم،همش خودم رفتم تجربه کردم،
ی جایی ی سخنی از یه بزرگی خوندم گف: سه راه برای رسیدن به هدف هس:
1-تفکر و مشورت که بهترین راه هس

2-تقلید که بدترین(فک کنم همین بود! ) راه هس

3-تجربه که تلخ ترین راه هس (بالطبع شما باید برگردی و از دوباره راه درستو انتخاب کنی)

بحث ما حول شماره 3 هس!من تو سال کنکورم (همین امسال! )همیشه از راه مورد سه رفتم و همیشه بد اوردم،چرا؟
چون هر چی جلو اومدیم فرصت کم شد،فقط دو ماه اخر رو با مورد یک رفتم.حالا ب تو هم
میگم برای این موضوع (پشت کنکور موندن)از راه یک برو.

خب
پس دیگه نگو من max تلاشمو نکردم.
درسته max نکردی اما مطمئن باش بازم تلاش کردی.
منم که الان به گذشته نگا میکنم میبینم max که نه،اما بازم خیلی تلاش کردم! :D

جم بندی:به نظرم کسایی که میخان برای سال دوم بمونن حتما با ی بزرگتر از مدرسشون که یه سال مونده صبت کنن و
همینطور با بقیه،خیلی مفیده.چون اگه اشتباه کنین خیلی به ضررتون تموم میشه.

2-حتما وقتی داری نظرای سال بالایی ها رو تو این سایت میخونی یه قلم کنارت باشه و از حرفاشون نکته برداری کن،
وگرنه هی میای میخونی اخرم استفاده نمیکنی(نمونش من که کلی مطلب تو سایتای مختلف درباره کنکور خودنم ولی بازم راه خودمو رفتم! )
:-??
دیگه هیچی ! خدافظ!

اخ اخ راستی اینو یادم رف بگم:همه نظرا دوستان اینجا و بچه های سال بالایی رو و خودت و خانوادتو بزار کنار هم بعد تصمیم بگیر،

ی وخ نری رو یه نظر تصمیم بگیری!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به عنوان کسی که سال دوم هم مونده میگم سال دوم موندن آدمو روانی میکنه. خیلی بده خیلی بده.

به نقل از Gh@zAleh :
سلام بچه ها
به نظرتون منی که الان تهرانم و رفتن شهرستان و دوری خانواده خیلی واسم سخته :( می ارزه برم شهرستان یه رشته ی بهتر یا اینکه یه رشته پایینترو تو همین تهران بخونم ؟! لطفا نگید علاقه ... من الان در برابر همه رشته ها قیافم اینه :| به جز یه رشته ک اونم بخاطر اینده ی شغلیشه فقط.
بعد رشته های خوبم همشون ۷ ساله ان. ینی باید هفت سال اینا شهرستان بمونی :((
من همیشه تو سال کنکور یکی از کابوسام این بود ک از تهران برم و دور شم از خانواده و اینا :(( نمیدونم می ارزه یا نه....
نگاه کن ببین چیزهایی که تو تهران قبول میشی چیا هستن و بهشون چه حسی داری. ولی کلا پزشکی و دندون و دارو چیزهای ارزشمندی هستند و میارزه آدم 7 سال توی شهر دیگه ای باشه. دوری از خانواده هم خب اونقدرا هم سخت نیست که فکر میکنی. به هرحال میری میای. مخصوصا اگر شهری نزدیک قبول بشی مثل قزوین یا اصفهان یا حتی زنجان. رفت و آمدش خیلی سخت نیست. مورد داریم از بچه های قدیمی سایت که دختر تهرانیه و بندرعباس پزشکی میخونه !

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

بنظرتون اگ یکی پزشکی و داروسازی هیچ نقطه کشور قبول نشد, خوبه بره دانشگاه تهران فیزیوتراپی یا پروتز دندانی بخونه؟؟؟ فقط تهرانا

-waha-

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزنگان
شهر
دور .
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
پزشکی

بنوعی ادامه پست بالایی :
و اگه کسی عمیقا احساس کنه در مجموع،انگیزه ای برا رشته های پیراپزشکی نداره،
امثال فیزیوتراپی و علوم آزمایشگاهی و اینها،چه فضای تحصیلی رشته و چه فضای شغلیشون
تا چه حد معقول میدونید، ترجیح رشته زیست شناسی سلولی مولکولی تهران رو ؟؟
،به نیت بالاتر از کارشناسی،برای کسی که دوره محل سکونتش از پایتخت .

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

به نقل از 589ahmad :
خ اخ راستی اینو یادم رف بگم:همه نظرا دوستان اینجا و بچه های سال بالایی رو و خودت و خانوادتو بزار کنار هم بعد تصمیم بگیر،

ی وخ نری رو یه نظر تصمیم بگیری!

مـن بـآ بچـه هآیی کـه سـال دوم مـوندن صـُبت میکـردم میگـن اگـه بمـونی میـآیم از در خونتـ آویــزون میکنیمتــ ...

مـن میگـم اگـه قـراره یه عمـر درس بخـونم یه رشتـه درسـتُ و حسابی و رشته ای که علاقـه دارم بخـونم !!

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

میشه هم یونی بریم هم واسه سال دوم بخونیم منظورم آزاده :-"

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

خوب اگر بیاییم بررسی کنیم که چرا اونا سال دوم موفق نشدن :| :| :| :| میتونیم اون عوامل رو از بین ببریم :-"
خوب من شیراز نیارم کامپیوتر برم شهر دیگه 4 سال بدختی بکشم که چی اینم میگن شهر دیگه سخته خیلی سخته کلی مشکل هست..!
:-"
نمیشه اون مشکل رو هم رد کرد :-" :-" برم آزاد بعدش دوباره کنکور بدم؟ :-" :-"

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

شهر دیگه خیلی چیزایی رو که داری اینجا اونجا نداری :-" عزیزان من سمپاد نیستم! باور کنید :-" :-" من شهر دیگم امکاناتش خیلی کمتره

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

من به قضا و قدر اعتقادی ندارم :-" یعنی چی واسه من مقدور شده !؟! :-" 500 سال پیش شاید....

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

درمورد اینکه پشیمونم یا نه...به شدت پشیمان میباشم :-" چون اشتباه کردم و شهر دور نرفتم نمیگم سخت نیست شهر دور
ولی باور کنید اونقد سال دوم فشار روحی هست که....لطفا اگه شهردور هست ولی رشته مورد علاقتونه حتما برید بخونید چون میتونید ارشد برید یه دانشگاه خوب
رشته های پزشکی هم که زیاد فرقی ندارن...
فقط پشت نمونید اصلااا اونقد من سختی کشیدم که حتا الانم ک الانه هنوز اثراتش نرفته
با وجود اینکه کنکورمو سال دوم خیلی بهتر از سال اول دادم
اینم بگم اینکه بخایید ازاد برید و کنکور بدید اشتباهه میرید دانشگاه دیگه از جو درس خوندن میایید بیرون من خودم مرخصی گرفته بودم

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

چرا پشیمونی؟

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

اژز شهرهای دیگه فکر میکنم میشه مهمان بشید شهر خودتون.

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نیمِـــــا :
چرا پشیمونی؟
چونمیتونستم رشته ای ک میخامو برم ی شهر دیگه بخونم به جای این همه سختی کشیدن...

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من از 2نفر از بچه هایی که سال دوم موندن رو دیدم

اولی:رتبه اش بدتر میشه

دومی: داره به 3رقمی فکر میکنه

------------------------
اولی: میگفت جو کنکور نیست دیگه /دوستات نیستن دیگه/خانواده جدی نمیگیرن دیگه/حس تکراری بودن درس ها رو داری/دوستهایی رو میبینی که رفتن دانشگاه وتو موندی (حس عقب افتادگی!!)/ دیگه مدرسه نمیری وکنترل خوابت کلا از بین میره و...

دومی:میگفت تا نتایج وایسادم بعد تصمیم گرفتم بمونم وتنهایک چیز از مامانم خواستم که من رو همیشه ساعت 6بیدار کنه وصبح زود میرفتم کتابخونه ودرس میخونده وتمام سال این کار رو کرده (مث اینکه همه انسان های کتاب خونه میشناسنش دیگه !!)

اگه فکر میکنید هدفتون خیلی ارزشمنده که وقتی بهش فکر میکنید انرژی میگیرید وشروع میکنید با قوای بیشتر به خوندن وهمه مشکلات اطرافتون در برابر هدفتون خیلی کوچیک میشه ودیگه به هیچ چیزی فکر نمیکنید یک سال بمونید سال دوم اراده فولادین میخواهد :D

بالا