• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماه عسل

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : ماه عسل

میدونم برای بار چندمه دارم میگم..
اما واقعا آخه این یعنی چی؟ :|دقیقا اینکه ی آدم ناتوان رو میاره هنر علیخانیه؟...این دقیقا یعنی چی؟..قراره ما شاکر نعماتمون باشیم؟هدف تفکر ماست؟..
واقعا قصد توهین ندارم.انقدر رکم ک بخوام توهین کنم راحت توهین میکنم..ولی لطفا یکی برای من جا بندازه ک این یعنی چی :|

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از پوریا عابدی :
میدونم برای بار چندمه دارم میگم..
اما واقعا آخه این یعنی چی؟ :|دقیقا اینکه ی آدم ناتوان رو میاره هنر علیخانیه؟...این دقیقا یعنی چی؟..قراره ما شاکر نعماتمون باشیم؟هدف تفکر ماست؟..
واقعا قصد توهین ندارم.انقدر رکم ک بخوام توهین کنم راحت توهین میکنم..ولی لطفا یکی برای من جا بندازه ک این یعنی چی :|

این یعنی نشون دادن قسمتی از واقعیت جامعه که قسمت زیادی از افراد جامعه از وجود اون بی‌خبرند.
افرادی که در این برنامه نشون داده میشند در حالت عادی و در زندگی روزمره برای خیلی‌ها قابل رویت و مشاهده نیستن ولی این برنامه این افراد رو به جامعه معرفی میکنه و نشون میده واقعیت جامعه‌ای که توش زندگی میکنیم چیه.
(من فعلا قدرت تایپ طولانی مدت ندارم و نمیتونم جواب پستهای آینده‌ت رو بدم پوریا. از این بابت شرمنده :D)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از NEO :
این یعنی نشون دادن قسمتی از واقعیت جامعه که قسمت زیادی از افراد جامعه از وجود اون بی‌خبرند.
افرادی که در این برنامه نشون داده میشند در حالت عادی و در زندگی روزمره برای خیلی‌ها قابل رویت و مشاهده نیستن ولی این برنامه این افراد رو به جامعه معرفی میکنه و نشون میده واقعیت جامعه‌ای که توش زندگی میکنیم چیه.
(من فعلا قدرت تایپ طولانی مدت ندارم و نمیتونم جواب پستهای آینده‌ت رو بدم پوریا. از این بابت شرمنده :D)
شرایطت رو درک میکنم محمد ولی فقط تو طرفدار این برنامه نیستی بنابراین بقیه جواب میدن نگران نباش :-" :D
ببین من فهمیدم ی دختری هست ک مشکلاتی داره تو فهم مطلب یا هرچی.من فهمیدم پسری هست ک اونقدر چاقه ک تو زندگیش داره براش ایجاد دردسر میشه.خب؟؟..ک چی؟
بعدش؟
من آدم سنگدلی نیستم.میگم اصلا درک نمیکنم فقط ک اینا یعنی چی..قراره من قدر سلامتم رو بدونم؟قراره طرز زندگی با اون آدما و نحوه ی رفتار باشون در صورت برخورد رو بدونم؟قراره براشون دعا کنم؟..چی؟؟بگین هدفش دقیقا چیه احسان علیخانی :|

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

برنامه ی امشب عالی بود...

خدایا زیاد کن همچین آدم هایی رو ..

اینها برگزیده هات رو این زمینن ...

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

من با Neo کاملا موافقم :)
متاسفانه یکی از ویژگی های نه چندان خوب بعضی از مردم ماست...از وضعیت خراب مملکت و مردمشون ناراضین و دوست دارن که این مشکلات حل بشه اما قد 1 ساعت نمیتونن برنامه ی تلویزیونی رو که فقط داره مشکلاتی رو که خیلیا ازشون خبر ندارن یا خبر دارن و غافلن نشون میده تحمل کنن.
امیدوارم پوریا این حرف من رو توهین به حساب نیاره اما این ادما یا خیلی دلخوشن و رویا پرداز یا هم خیلی خودخواه!
دلخوش که میگم منظورم اینه که نمیتونن وجود این مشکلات رو در جامعه قبول کنن یا حتی درک کنن.حالا کسی نخواست شما مشکل حل کنی اما حداقل بتونین این مشکلات رو ببینین هر چند براتون دردناک باشه!
من کاری به کار احسان علیخانی ندارم اینکه چجور ادمیه،ریاکاره،درستکاره یا اصلا بخاطره منفعت خودش درد و رنج مردم رو نشونه میگیره که در اینصورت میشه خودخواهی...من با اینا کاری ندارم
اگر پوریا احسان علیخانی رو انسان خودخواهی میدونه منه گیسو هم به نوبه ی خودم پوریا رو خودخواه میدونم!!!(متاسفم پوریا حرف دلم بود)
منظورم از خودخواهی اینه پوریا که چرا نمیتونی 1 ساعت درد و دل های مردمی رو که به قول خودت ناتوانن و آدمایی مثل منو تو کمکشون نمیکنن و اونا دستشون به هیچ جایی بند نیست رو صرفا بخاطره اینکه اوقات بعضی از مردم که بی دغدغن و مشکلی ندارن تحمل کنی؟
به نظرم اگر این دیدگاه در تو رخنه کرده صرفا برای اینه که تو بیشتر از اینکه به حرف ها و کارهای مهمونای برنامه توجه کنی به احسان علیخانی و ریاکاری و پولی که از این برنامه میزنه توجه میکنی :)
آره تو راست میگی پوریا دیدن درد و رنج مردم درد داره اما قبول نداری که بعضی از وقتا این درد و رنج ها برای منو تو امثال ما لازمه؟

من صادقانه میگم ادمه پراحساسی هستم و دیدن این برنامه هم خیلی اذیتم میکنه اما برا خودم تکلیف کردم که روزی حداقل 1 ساعت اذیت شم تا یادم نره چه زندگی مرفهی دارم و کلی غر میزنم درحالیکه خیلی از ادمایی که دورو برمون هستن با وجود تمام مشکلات جوانمردانه زندگی میکنن :)

من امروز وقتی اون 2 تا بچه رو دیدم اولین چیزی که به دهنم اومد این بود که خدایا شکرت...خدایا شکرت که هر چی هم که به من نداده باشی یه قیافه ی معمولی دادی :)
در طول برنامه هم کاری به ناراحتی خودمو مردم خودم نداشتم خوشحال بودم از اینکه امروز ممکنه یکی متحول شه بره سراغ یکی از این بچه ها...فقط همین

من از طرف خودم از احسان علیخانی مچکرم که حداقل برنامش و ادماش روزی یه بار یه تلنگر کوچیکی به من میزنه حتی اگر احسان علیخانی ریاکار باشه

و اینکه یکم طرز تفکرمون رو عوض کنیم... نسبت به بقیه ترحم نکنیم،یکمی هم به خودمون ترحم داشته باشیم!درسته خیلی وقتا ادمایی میان این برنامه که از لحاظ فیزیکی و معمولی ناتوان هستن اما کارایی که انجام دادن رو 100 تا ادم باتوانی مثل منو شما نمیتونن انجام بدن...اگر بخوام رک بگم اینه که بودن مثل بعضی از ادمای ناتوان هم لیاقت میخواد و این لیاقت نصیب هر کسی نمیشه :)

پوریا من خیلی معذرت میخوام بایت این حرفی که الان میخوام بهت بگم...مگه تو هر کاری تو زندگیت انجام میدی هدف خاصی درش هست که الان دنبال هدف برای پخش این برنامه میگردی؟؟اصلا تو فکر کن هدف خاصی نداره و صرفا برای پول دراوردنه!
+بازم متاسفم ازت پوریا اگر با حرفام ناراحتت کرده باشم

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

@گیسو:ببین ی مشکلی دارن یسری آدم.من اومدم فهمیدم ی نفر ناقص زاده شده..کاملا هم درست
این مشکل رو میشه حل کرد؟با تعصب نگو وای تو چقدر خودخواهی و چرا اینو میگی و اینا..فقط بگو من میتونم معلول بودن ی نفر رو بر طرف کنم؟
نمیتونم.میتونم بش کمک کنم ک راحت تر زندگی کنه..بله این کاملا درسته و بنده هم قبول دارم
حالا ی آقایی ک بنده مطمئنم قصدش ذره ای ب کمک اوضاع اون آدما نیست و صرفا دنبال محبوبیت خودش بین مردمه میاد ی آقا یا ی خانمی رو با ی مشکلی میاره تو برنامش
من این برنامه رو میبینم.باید چیو بفهمم؟؟اینکه همچین آدمایی هستن؟من میدونم..اینکه چ مشکلاتی دارن؟میتونم حلشون کنم؟صرفا گوش کنم؟ :))..

کاملا حرفتون غیرمنطقیه.من خوشحالتر میشدم اگه مستقیم ب خود من فحش میدادی گیسو.چرا؟چون همیشه ی عقیده ی وحشتناک غلط و درست نما بیشتر خراب میکنه جامعه رو تا ی فحش بی پشتوانه ی منطقی..
هیچ استدلالی پشت حرفتون نیست.بنده کاملا با شما موافقم در کمک ب این آدما..و بنده کاملا مخالفم در چیزی ک ب نظرم صرفا متاثر کردن کاملا بیهوده ی مردی در جست و جوی شهرته

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

به نقل از پوریا عابدی :
@گیسو:ببین ی مشکلی دارن یسری آدم.من اومدم فهمیدم ی نفر ناقص زاده شده..کاملا هم درست
این مشکل رو میشه حل کرد؟با تعصب نگو وای تو چقدر خودخواهی و چرا اینو میگی و اینا..فقط بگو من میتونم معلول بودن ی نفر رو بر طرف کنم؟
نمیتونم.میتونم بش کمک کنم ک راحت تر زندگی کنه..بله این کاملا درسته و بنده هم قبول دارم
حالا ی آقایی ک بنده مطمئنم قصدش ذره ای ب کمک اوضاع اون آدما نیست و صرفا دنبال محبوبیت خودش بین مردمه میاد ی آقا یا ی خانمی رو با ی مشکلی میاره تو برنامش
من این برنامه رو میبینم.باید چیو بفهمم؟؟اینکه همچین آدمایی هستن؟من میدونم..اینکه چ مشکلاتی دارن؟میتونم حلشون کنم؟صرفا گوش کنم؟ :))..

کاملا حرفتون غیرمنطقیه.من خوشحالتر میشدم اگه مستقیم ب خود من فحش میدادی گیسو.چرا؟چون همیشه ی عقیده ی وحشتناک غلط و درست نما بیشتر خراب میکنه جامعه رو تا ی فحش بی پشتوانه ی منطقی..
هیچ استدلالی پشت حرفتون نیست.بنده کاملا با شما موافقم در کمک ب این آدما..و بنده کاملا مخالفم در چیزی ک ب نظرم صرفا متاثر کردن کاملا بیهوده ی مردی در جست و جوی شهرته

نه تو منظور منو درست متوجه نشدی...
تو درست میگی منو تو برا یه ادم معلول کاری از دستمون برنمیاد...اما فقط که ادم معلول نمیاد تو این برنامه!
حرفم اینه که پوریا تو به هدف این برنامه فکر نکن ،به این فکر کن که یه پزشک با دیدن این برنامه تحت تاثیر قرار بگیره و بخواد در راه خدا کاری انجام بده...منو تو نمیتونیم کاری انجام بدیم اما خیلیا میتونن
به نظرم تو زیادی دیگه این موضوع رو برا خودت بزرگ کردی!
برا من مهم نیست هدف این برنامه،همین که میبینم بعضی وقتا باعث میشه ادما بهم دیگه کمک کنن،خوشحالم میکنه...والسلام

+یادم رفت اینو بگم پوریا تو که اینقدر از استدلال و دلیل و منطق میگی پس دلیلی نداره بخاطر تصور درست یا غلط خودت از یه آدم مثل احسان علیخانی همه ی فعالیت های یه مجموعه رو ببری زیر سوال!
گفتم برا من و خیلیای دیگه هدف احسان علیخانی مهم نیست مهم اینه که این برنامه بعضی اوقات باعث میشه مردم بهمدیگه کمک کنن و فکر کنم همین کافی باشه :)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

باو میگم حرفت درست دو تا پزشک هم ب فرض راضی میشن ی هزینه ای رو تقبل کنن..همونجوری ک نمیدونم یادتونه یا نه ولی چند سال قبل وقتی اون کلاس توی یکی از شهرستان ها ب خاطر سهو انگاری مسئولین سوختن بچه ها توش رپری ب نام یاس ی آهنگ قشنگ خوند ب نام"از چی بگم"ک خود بنده با اون آهنگ بغض کردم و بعدا هم شنیدم ی پزشکی سر همون آهنگ تقبل کرده جراحی پلاستیک تک تک اون بچه ها رو بدون گرفتن حتی یک ریال
کاملا میفهمم چی میگی

منتها دارم بت میگم این کار بیشتر اشاعه ی ریاست تا جمع کردن کمک.احسان علیخانی دو نفر معلول رو میاره تو برنامش میگه وای تو چقدر سخت زندگی میکنی و ای وای خدایا اینا فرشته ان و..
آیا این برنامه زده نمیکنه ملت رو از فکر ب مشکلات این آدما؟آیا تو اگه هر روز دم افطار ببینی چند نفر رو با مشکلاتی دلت نرم میشه واقعا؟
از دید بنده این راهش نیست :)

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

از کسانی که بدبختی دیگران را دیده و بر حال خود شکر می‌کنند ، حالم به هم می‌خورد !

_ فیودور داستایفسکی _

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از مِهرانه :
وا؟من متوجه نمیشم چرا؟ :د کسی که خودش میدونه فامیل مرده‌س اول اینکه خودش میره سر قبرش ،دوم اینکه اگرم نتونه بره،میدونه که کسی که میبرن سر قبرش لابد «سرقبرگریه‌کن» بوده دیگه :د
:D

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

به نقل از Radikal :
از کسانی که بدبختی دیگران را دیده و بر حال خود شکر می‌کنند ، حالم به هم می‌خورد !

_ فیودور داستایفسکی _
اینچیزی که شما میگی ربطی به موضوع بحث ما نداره!
این دید غلط شما رو میرسونه که به ادمایی که امروز اومده بودن برنامه میگین بدبخت!بدبختی از تعریف شما نداشتن قیافست!
من نه کسی رو بدبخت میدونم و نه خودم رو خوشبخت و اگر هم خدا رو شکر میکنم بابت بدبختی دیگران نیست بابت نعمت هایی که به من و خیلیها عطا کرده و قدرش رو نمیدونیم! :)
پیشنهاد میکنم تا وقتی به عمق مطلب و حرفی از بزرگان رو درک نکردین استفادش نکنین چون اون بزرگ رو هم میبرین زیر سوال! :)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Gisu :
این دید غلط شما رو میرسونه که به ادمایی که امروز اومده بودن برنامه میگین بدبخت!بدبختی از تعریف شما نداشتن قیافست!
من نه کسی رو بدبخت میدونم و نه خودم رو خوشبخت و اگر هم خدا رو شکر میکنم بابت بدبختی دیگران نیست بابت نعمت هایی که به من و خیلیها عطا کرده و قدرش رو نمیدونیم! :)
پیشنهاد میکنم تا وقتی به عمق مطلب و حرفی از بزرگان رو درک نکردین استفادش نکنین چون اون بزرگ رو هم میبرین زیر سوال! :)
منطقا حرفش درسته خب گیسو.تو اسم بدبخت رو بردار ب جاش بذار"کسی ک یکسری نعمت را ندارد"بالاخره آیا کسی ک اون نعمتو نداره خوشحاله از اینکه نداردش؟بله یسری میگن خدا اگه ی در رو ببنده در دیگه ای رو باز میکنه برای تک تک بنده هاش.درست اما تو اون موضع خوشحال نیست مسلما..
حالا سوال من اینه ک آیا تو شکر نمیکنی و یادت نمیفته ک خدایا شکرت ک ب گیسو پا و دست سالم دادی؟..
پس عملا میرسیم دقیقا ب همون حرفی ک رادیکال نقل کرد

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

به نقل از پوریا عابدی :
منطقا حرفش درسته خب گیسو.تو اسم بدبخت رو بردار ب جاش بذار"کسی ک یکسری نعمت را ندارد"بالاخره آیا کسی ک اون نعمتو نداره خوشحاله از اینکه نداردش؟بله یسری میگن خدا اگه ی در رو ببنده در دیگه ای رو باز میکنه برای تک تک بنده هاش.درست اما تو اون موضع خوشحال نیست مسلما..
حالا سوال من اینه ک آیا تو شکر نمیکنی و یادت نمیفته ک خدایا شکرت ک ب گیسو پا و دست سالم دادی؟..
به نقل از پوریا عابدی :
نه درست نیست...حال این بزرگی که این جمله رو گفته از شکرگذارانی بهم میخوره که از دیدن بدبختی و نداشته های دیگران لذت ببره!و خدا رو شکر میکنن بابت اینکه خودشون اون نعمت رو دارن و بقیه ندارن و مثلا بعد شکر کردنشون میگن ها ها شما ها که ندارین! :)
منظور جملات رو خوب درک کنین لطفا!
مثلا شما خودت وقتی میگی خدایا شکرت که به من پدر و مادر دادی منظورت چیه؟منظورت اینه که بابت داشتنشون خدا رو سپاس میگی نه که دیگه بگی خدایا مرسی که به من دادی و به بقیه ندادی،خوب کردی به اونا ندادی دمت گرم خدا جون!!!این شکرگذاری نیست
فلسفه ی شکرگذاری رو لطفا نبرین زیر سوال :)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Gisu :
نه درست نیست...حال این بزرگی که این جمله رو گفته از شکرگذارانی بهم میخوره که از دیدن بدبختی و نداشته های دیگران لذت ببره!و خدا رو شکر میکنن بابت اینکه خودشون اون نعمت رو دارن و بقیه ندارن و مثلا بعد شکر کردنشون میگن ها ها شما ها که ندارین! :)
منظور جملات رو خوب درک کنین لطفا!
مثلا شما خودت وقتی میگی خدایا شکرت که به من پدر و مادر دادی منظورت چیه؟منظورت اینه که بابت داشتنشون خدا رو سپاس میگی نه که دیگه بگی خدایا مرسی که به من دادی و به بقیه ندادی،خوب کردی به اونا ندادی دمت گرم خدا جون!!!این شکرگذاری نیست
فلسفه ی شکرگذاری رو لطفا نبرین زیر سوال :)
آهان یعنی ب نظرت رادیکال مقصودش این بود ک ما از نداشتن بقیه خوشحال میشیم؟فکر نکنم ب گمانم اونم همین منظوری رو داشت ک تو گفتی..
منتها بحث من چیز دیگه ایه.مسلما پسندیده تره اگه من بدون دیدن کسانی ک ایکس رو ندارن ب اینکه ایکس رو دارم پی ببرم و از خدای خود تشکر کنم.ب از دید من معنای این جمله از زبان داستایوسکی اینه..
در هر حال بنده نظرمو گفتم.این برنامه بسیار بیشتر از اینکه هزینه و وقت رو صرف اشاعه ی معروف کنه در جامعه داره ب ریا میپردازه..میتونید ببینید اینور اونور رو تا بفهمید عام مردم دیگه چقدر خسته شدن از سوژه پردازی های وقت و بی وقت شخص علیخانی..

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

پیشنهاد میکنم تا وقتی به عمق مطلب و حرفی از بزرگان رو درک نکردین استفادش نکنین چون اون بزرگ رو هم میبرین زیر سوال!

من برنامه امروز رو ندیدم اصلاً

اما میدونم که در برنامه افرادی رو میاره که کمبود هایی دارند حالا چه جسمی چه خانوادگی و... بعد آخر برنامه یک خدایا شکرت میگه و تمام!!!

من اتفاقاً عمق این مطلب رو درک کردم و به همین دلیل این جا ذکرش کردم چون خیلی شبیه به این برنامه بود اگر ایشون واقعاً دلش برای این افراد میسوزه و میخواد که کمکشون کنه میتونه به جای هزینه هنگفتی که بابت ضبط و اجرای برنامه میشه هزینه رو به افراد نیازمند بده
یا صرف ادارات تحقیقاتی اعضای مصنوعی بدن کنه! :-?

به طور کلی آوردن این افراد در تلویزیون و نشون دادن ضعف هاشون و حرف زدن از ضعف هاشون خیلی پیامد های بدی داره به نظرم!
هم برای خود اون افراد هم برای افرادی که شاید به نوعی مشکلی مشابه داشته باشند یا...

برای فردی که دست یا پا نداره یا چهره زیبایی نداره بهترین راه حل اینه که در جامعه به صورت یک انسان کامل دیده بشه نه این که انگشت نما باشه و تفاوت رفتاری خودش با دیگران رو احساس کنه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

کاملا موافقم.احسان علیخانی اتفاقا داره اونا رو تحقیر میکنه با این کار..داره حس ترحم ملت رو بر می انگیزه نه حس نیکوکاریشون رو..
برای من بسیار عجیبه ک اونا حاضر میشن اصلا بیان تو برنامه :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Radikal :
من برنامه امروز رو ندیدم اصلاً

اما میدونم که در برنامه افرادی رو میاره که کمبود هایی دارند حالا چه جسمی چه خانوادگی و... بعد آخر برنامه یک خدایا شکرت میگه و تمام!!!

من اتفاقاً عمق این مطلب رو درک کردم و به همین دلیل این جا ذکرش کردم چون خیلی شبیه به این برنامه بود اگر ایشون واقعاً دلش برای این افراد میسوزه و میخواد که کمکشون کنه میتونه به جای هزینه هنگفتی که بابت ضبط و اجرای برنامه میشه هزینه رو به افراد نیازمند بده
یا صرف ادارات تحقیقاتی اعضای مصنوعی بدن کنه! :-?

به طور کلی آوردن این افراد در تلویزیون و نشون دادن ضعف هاشون و حرف زدن از ضعف هاشون خیلی پیامد های بدی داره به نظرم!
هم برای خود اون افراد هم برای افرادی که شاید به نوعی مشکلی مشابه داشته باشند یا...

برای فردی که دست یا پا نداره یا چهره زیبایی نداره بهترین راه حل اینه که در جامعه به صورت یک انسان کامل دیده بشه نه این که انگشت نما باشه و تفاوت رفتاری خودش با دیگران رو احساس کنه
ببین تا یه حدی باهات موافقم. واسه همین با یه سری برنامه‌هاشون مشکل دارم کاملا.
ولی به نظرم بعضی از برنامه‌ها خوبن واقعا. از این نظر که هدفشون ترویج خوبیه. آقا تو می‌بینی که یه نفر رفته یه بچه‌ای رو به سرپرستی قبول کرده و داره از خوبی‌هاش می‌گه. خب؟ از خودت بدت می‌آد و می‌بینی که امکان مالیش رو داری و شاید بری هی بچه رو به سرپرستی بپذیری(در ساده‌ترین حالت)
به نظر من این بد نیست که با نشون دادن خوبی های یه عده تو ذهن یه سری دیگه بندازن خوبی کردن رو.

یا مثلا یه برنامه‌ی چند سال پیشش این بود که چند تا خانم را آورده بودند که غسال بودن دیا به زبون خودمون مرده‌شور. اگر واسه‌ی تو اینجور نیست واسه‌ی خیلی ‌ها تو جامعه این آدم‌ها منفورن. و نمی‌تونن بپذیرنشون. هدف برنامه از آوردن این خانمها نشون دادن این بود که اینهام آدمن! مثل همه!‌مهربونن! این شغلشونه و بالاخره یه نفر باید این کار رو انجام بده! و به آدما نشون می‌ده که بدی از خودشونه. یهقسمت از قصه‌های مجید به کارگردانی آقای پوراحمد همین بود که مجید تو انشاش می‌نوشت که مرده‌شورها مفیدترین افراد جامعه هستند و به خاطرش کتک می‌خورد...در این حد دید بد داشتند به مرده شور...
ولی شخصا برنامه‌هایی رو که به بچه‌ها مربوطه و توش خود بچه رو می‌آرن اصلا نمی‌پسندم و به نظرم می‌تونه تو روحیه ی بچه تاثیر بذاره در بزرگی و عزت نفسش رو زیر سوال ببره. کاش فقط سرپرستش رو می‌آوردن که دیگه بحث ترحم نباشه.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بذارین از حق نگذرم حالا ک مهسا گفت..
یادتونه اون بار سید مهدی رحمتی و علی بیرانوند و غلامرضا عنایتی رو آوردن؟من کلا نمیبینم ماه عسل اون روز خونه ی مادر برزگم افطار دعوت بودیم دیدم..
واقعا خوب بود اون برنامه.چرا؟
داشت میپرسید علیخانی ک شما چ سختی هایی رو رد کردین تا الان ب اینجا رسیدین تو فوتبال کشور و فکرش رو هم میکردین یا نه و..
عالییییی بود
حالا چرا بقیه رو میگم بده؟
کسی ک پا نداره با تلاش نمیتونه پا در بیاره :|اما کسی ک اوضاع مالی بد داره مثل اون فوتبالیستا میتونه زندگیش رو سر و سامون ببخشه..
فکر کنم رسوندم حرفمو

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من اینجوری درباره ماه عسل فکر میکنم:
برنامه ي ماه عسل چيست !؟

برنامه ايست جهت معرفي انواع بدبختي ها؛ گرفتاري ها و امراض مختلف مردم، با نشان دادن مصداق هايي از آن !!
هدف : ارسال انرژي منفي به ملت !
نتيجه: از شما بدبخت تر هم هست پس به بدبختي خودتون راضي باشيد!

نه از این برنامه و نه احسان علیخانی خوشم نمیاد، چون مهموناشو تحقیر میکنه...و واقعا برام عجیبه که یه عده حاضر میشن بیان اونجا و این احسان علیخانی "خود نیکوکار پندار" و "خود شاخ پندار" تحقیرشون کنه!

اصن فکر میکنم باید جلوی برنامش گرفته شه...یعنی تا این حد...

خب من فکر میکنم اگه آدمای موفق رو بیارن خیلی بهتره، این احسان علیخانی هم نباشه...

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

اینجانب غلط کردم
:D

بالا