• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کمی تفکر و نه جبهه گیری!(+14)

شما میخواهید با شخصی از جنس مخالف (هم سن)رابطه ای عادی(نه احساسی) برقرار کنید، نظر پدر و مادرتان؟

• رای‌دهندگان
    319

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : کمی تفکر و نه جبهه گیری!(+14)

بحث داره منحرف میشه . لطف کنید فقط در مورد موضوع اصلی بحث کنید ! در غیر اینصورت با اشخاص مورد نظر برخورد میشه و تاپیک هم قفل میشه.

• شروع کننده موضوع

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از The Last Horseman :
و درباره ی این که گفتین :
(اصلا گیریم اون افراد هیچ وقت با هم ازدواج هم نکنن!!! دید شما واقعاً نسبت به اون افراد بد میشه؟ بردار و خواهر مسلمون من چرا؟
میتونید یک دلیل قانع کننده بیارید برای این دیدتون؟)
دید شخص بنده منفی نمیشه چون من مردم رو با یک کار یا یک نظرشون نمی سنجم و معتقدم انسان میتونه یک روزه 180 درجه متحول بشه اگه بخواد و در ضمن من شخص دینی ای هم نیستم. اما اینجا بحث من و شما نیست٬ ضررش به خود اون 2 فرد میرسه. دلیل میخواین؟ خب چه چیز واضحتر از اینکه اون دو فرد که با هم رابطه داشتن ٬ اگه با هم ازدواج نکنن ٬ احتمال زیاد دخترها و پسرهای دیگه بخاطر اینکه اینا با هم رابطه داشتن ترجیح میدن با اینا ازدواج نکنن. حالا پسر شاید بتونه قایم کنه ٬ اما دختر که نمیتونه ٬ در نتیجه احتمال خودکشی اون دختر و یا اینکه کلاً بره دنبال تن فروشی زیاده و این اتفاق هم تا حالا خیلی افتاده. می بینید به خاطر یه رابطه طرف خودکشی میکنه. خب مشخص شد براتون که چرا دید جامعه نسبت به این کار بده؟

ببینید یه سری چیزها فکته در جامعه ما..با دختر ها کاری ندارم اما پسرها که به نظرم بحث اصلی اینجاس:
یه عده ای هستن برای رفع نیاز خود به فاحشه ها پناه میبرن
یه عده کثیری هستن که برای رفع نیاز به خود ارضایی رو میارن
یه عده کمی هستن که سعی میکنن خودشونو کنترل کنن
یه عده ای هم هستن که با تجاوز نیاز خودشون رو رفع میکنن...
این فکت جامعه ماست ، فکتی که باعث میشه جامعه الان ما خراب باشه ، البته از تو .. مثه سیبی که سر و روی سالمی داره اما توش گندیده..

براش باید چاره ای پیدا کرد،من نمیگم چاره اصلی فاحشه خونه خاس اما میگم یکی از راه هاش میتونه این باشه ، دیگه واقعا وقتی همچین جایی باشه پسری جرات نمیکنه به دختری تیکه بندازه یا اذیت و ازار جنسی بده ...
یا شاهد به وقوع پیوستن یه داستان هایی مثه فیلم "هیس!دخترها فریاد نمیزنند." که در جامعه ما واقعا کم نیس باشیم..

فرهنگ سازی در جامعه ما زمانی رخ میده که پدر ها و مادر ها احساس امنیت کنن ، تابه حال باهاشون صحبت کردید و از ترس هاشون شنیدید؟؟؟
ترس هایی که باعث میشه من نوعی نتونم راحت باشم ، از بچگی برام خط قرمزی به اسم "پسر" که جیزه کشیده میشه...
فک میکنید این ترس ها وقتی ما پدر مادر شیم وجود نخواهد داشت؟؟؟
چرا هستن ، چون مردمی سعی میکنن با گول زدن خودشون که جاهایی مثه کاباره و فاحشه خانه مفبد نیس سعی میکنن جامعه رو خوب نشون بدن در حالی که مرد همون مرده و غریزه جنسی هم به قوت خودش باقی خواهد ماند که به نظر من بیشتر خواهد شد چون هرچه محدودیت ها بیشتر ، افراد جامعه حریص تر ..

پ.ن:اگه اسپم شد پاکش کنید :)
لطفا ناراحت نشید که خیلی رک حرفامو بیان کردم... :)

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از نســـترن :
ببینید یه سری چیزها فکته در جامعه ما..با دختر ها کاری ندارم اما پسرها که به نظرم بحث اصلی اینجاس:
یه عده ای هستن برای رفع نیاز خود به فاحشه ها پناه میبرن
یه عده کثیری هستن که برای رفع نیاز به خود ارضایی رو میارن
یه عده کمی هستن که سعی میکنن خودشونو کنترل کنن
یه عده ای هم هستن که با تجاوز نیاز خودشون رو رفع میکنن...
این فکت جامعه ماست ، فکتی که باعث میشه جامعه الان ما خراب باشه ، البته از تو .. مثه سیبی که سر و روی سالمی داره اما توش گندیده..

براش باید چاره ای پیدا کرد،من نمیگم چاره اصلی فاحشه خونه خاس اما میگم یکی از راه هاش میتونه این باشه ، دیگه واقعا وقتی همچین جایی باشه پسری جرات نمیکنه به دختری تیکه بندازه یا اذیت و ازار جنسی بده ...
یا شاهد به وقوع پیوستن یه داستان هایی مثه فیلم "هیس!دخترها فریاد نمیزنند." که در جامعه ما واقعا کم نیس باشیم..

فرهنگ سازی در جامعه ما زمانی رخ میده که پدر ها و مادر ها احساس امنیت کنن ، تابه حال باهاشون صحبت کردید و از ترس هاشون شنیدید؟؟؟
ترس هایی که باعث میشه من نوعی نتونم راحت باشم ، از بچگی برام خط قرمزی به اسم "پسر" که جیزه کشیده میشه...
فک میکنید این ترس ها وقتی ما پدر مادر شیم وجود نخواهد داشت؟؟؟
چرا هستن ، چون مردمی سعی میکنن با گول زدن خودشون که جاهایی مثه کاباره و فاحشه خانه مفبد نیس سعی میکنن جامعه رو خوب نشون بدن در حالی که مرد همون مرده و غریزه جنسی هم به قوت خودش باقی خواهد ماند که به نظر من بیشتر خواهد شد چون هرچه محدودیت ها بیشتر ، افراد جامعه حریص تر ..

پ.ن:اگه اسپم شد پاکش کنید :)
لطفا ناراحت نشید که خیلی رک حرفامو بیان کردم... :)
در کل میتونم بگم به یه نقطه های اشتراکی رسیدیم. گرچه من هنوز قویاً با فاحشه خانه مخالفم٬ چون ضررش خیلی بیشتر از سودشه. اما درباره ی واقعیات جامعه موافقم. الآن خیلیا میان میگن قرار نیست هر چی دین گفته درست باشه و یا اینکه هر هنجاری که هست درست نیست٬ یعنی بی طرف بودن الآن معنیش این شده که «دین رو بذار کنار کلاً» اما اصلاً از اون طرف به قضیه نگاه نمیکنن که خیلی از چیزایی هم که تو دین وجود داره واقعاً راهگشاست. مثلاً همین مسئله ی صیغه برای اینه که دختر و پسر منحرف نشن. به نظرم چیزای زیادی هم هست که باید حل بشه. به قول شما الآن دختر و پسر که همدیگه رو میبینن انگار آدم فضایی دیدن. اینا باید حل بشن.
تشکر .

• شروع کننده موضوع

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

در کل میتونم بگم به یه نقطه های اشتراکی رسیدیم. گرچه من هنوز قویاً با فاحشه خانه مخالفم٬ چون ضررش خیلی بیشتر از سودشه. اما درباره ی واقعیات جامعه موافقم. الآن خیلیا میان میگن قرار نیست هر چی دین گفته درست باشه و یا اینکه هر هنجاری که هست درست نیست٬ یعنی بی طرف بودن الآن معنیش این شده که «دین رو بذار کنار کلاً» اما اصلاً از اون طرف به قضیه نگاه نمیکنن که خیلی از چیزایی هم که تو دین وجود داره واقعاً راهگشاست. مثلاً همین مسئله ی صیغه برای اینه که دختر و پسر منحرف نشن. به نظرم چیزای زیادی هم هست که باید حل بشه. به قول شما الآن دختر و پسر که همدیگه رو میبینن انگار آدم فضایی دیدن. اینا باید حل بشن.
تشکر .

خب من در این پست به برخی فوایدش اشاره کردم :

به نقل از نســـترن :
من نمیگم حتما راهش اینه ، من میگم اگه باشه اوضاع بهتر میشه ، دلایلم :

1.کاهش تجاوز
2.کاهش ابتلا به بیماری هایی از قبیل ایدز، هپاتیت ، و سایر مقاربتی ها از قبیل هرپس تناسلی و ...(در فاحشه خانه ها از هر نظر مورد بررسی قرار میگیرن)
3.افزایش امنیت خانم ها و دختر ها در جامعه ( دیگه کسی برای رفع نیازش به تیکه انداختن و... پناه نمیبره)
4.منیج شدن ( فک کنم میشه سازماندهی شدن) فاحشه ها در جامعه
.
.
.
خیلی هستن اما من مهماشو گفتم... :)

خب شما هم مضراتش رو بگید... :)

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از نســـترن :
خب شما هم ضررهاش رو بگید... :)
خب اولیش میتونه این باشه که اراده به شدت میاد پایین، دیگه هیچکی لازم نیست خودش رو نگه داره ، هر کی احساس نیاز کرد پا میشه میره فاحشه خانه. کسی هم که فاحشه خانه رفتن براش راحت بشه ، خیلی کارهای دیگه هم براش راحت میشه. بعدیش این که برای یه عده شغلی ایجاد میشه که هیچ فرهنگی قبولش نمیکنه و با عقل هم سازگار نیست (تن فروشی). یعنی پول الکی. بعد اینکه حالا اگه طرف باردار بشه (چه تو فاحشه خانه چه در بیرون و با ارتباط با پسری که باهاش دوسته) احتمالاً بچه رو سقط جنین میکنن که سقط جنین = قتل . بعد شما الان دارین درباره ی بقیه صحبت میکنین، یکی از نزدیکان شما خدای نکرده بیاد به شما بگه من میخوام برم فاحشه خانه که نیازم رفع بشه شما چه حسی پیدا میکنید؟ + من از اینایی که شما به عنوان سود نام بردین فقط مورد 2 رو قبول دارم. درباره ی 1 و 3 و 4 میتونم بگم نه تنها کنترل نمیشن، بلکه چون دیگه همه ی دیوارهای شرم و حیا ریخته شدن، فاحشه ها زیاد میشن و تجارت انسان شروع میشه .
+اینا رو به شما گفتم. برای خود من قضیه اینطوریه که چون قرآن رو قبول دارم و مستقیماً در قرآن اومده که ز-ن-ا ممنوعه، من دیگه در مقابل قرآن نمی ایستم ، اما اگه میخواستم بحث رو با دین پیش ببرم احتمالاً انگ امل بودن و ... رو بهم میزدین. وگرنه دین تکلیف رو مشخص کرده و جای بحث نیست.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب اولیش میتونه این باشه که اراده به شدت میاد پایین، دیگه هیچکی لازم نیست خودش رو نگه داره ، هر کی احساس نیاز کرد پا میشه میره فاحشه خانه. کسی هم که فاحشه خانه رفتن براش راحت بشه ، خیلی کارهای دیگه هم براش راحت میشه.
یعنی واقعا فکر می کنید الان که فاحشه خانه نیست فاحشه ای هم نیست ؟؟ درسته که شاید کمی سخت تر باشه دسترسی بهش ولی اگر کسی اهل اینکار باشه و قصد نداشته باشه خودشو کنترل کنه همین الان هم راهش هست و آنچنان سخت هم نیست .
هیچ جامعه ای نبوده که بتونه روسپیگری رو متوقف کنه و همیشه حدی از این مسئله وجود داشته . حالا میتونه تحت کنترل باشه و مشخص باشه چه تعدادی دارن اینکار رو انجام میدن و نظارت روش باشه یا اینکه بدون کنترل باشه .
بعدیش این که برای یه عده شغلی ایجاد میشه که هیچ فرهنگی قبولش نمیکنه و با عقل هم سازگار نیست (تن فروشی). یعنی پول الکی. بعد اینکه حالا اگه طرف باردار بشه (چه تو فاحشه خانه چه در بیرون و با ارتباط با پسری که باهاش دوسته) احتمالاً بچه رو سقط جنین میکنن که سقط جنین = قتل .
بله هیچ فرهنگی این رو نمی پذیره و هیچ کس هم حس خوبی به این کار نداره اما گاها افراد بخاطر شرایط بد و فشار های مختلف به اینکار رو میارن .
در حال حاضر اولا که راه های جلوگیری از باردار شدن وجود داره که برای این افراد قابل استفاده هست .
بعد شما الان دارین درباره ی بقیه صحبت میکنین، یکی از نزدیکان شما خدای نکرده بیاد به شما بگه من میخوام برم فاحشه خانه که نیازم رفع بشه شما چه حسی پیدا میکنید؟ + من از اینایی که شما به عنوان سود نام بردین فقط مورد 2 رو قبول دارم. درباره ی 1 و 3 و 4 میتونم بگم نه تنها کنترل نمیشن، بلکه چون دیگه همه ی دیوارهای شرم و حیا ریخته شدن، فاحشه ها زیاد میشن و تجارت انسان شروع میشه .
اصولا اینکه یه نفر چه نزدیک چه غیر نزدیک بره فاحشه خانه جزو مسائل شخصیش محسوب میشه و به کسی مربوط نیست که بخواد حسی پیدا کنه به این قضیه . قضاوت کردن دیگران هم از رفتار های اجتماعی ناپسند محسوب میشه .
کسی که میره فاحشه خانه این دیوار هایی که میگید براش مفهومی نداشته چون توی کشور هایی هم که این مراکز وجود داره خیلی ها هستن که شرم و حیاشون اجازه نمیده به اونجا برن .
+اینا رو به شما گفتم. برای خود من قضیه اینطوریه که چون قرآن رو قبول دارم و مستقیماً در قرآن اومده که ز-ن-ا ممنوعه، من دیگه در مقابل قرآن نمی ایستم ، اما اگه میخواستم بحث رو با دین پیش ببرم احتمالاً انگ امل بودن و ... رو بهم میزدین. وگرنه دین تکلیف رو مشخص کرده و جای بحث نیست.
کار خوبی کردین که سعی نکردین بحث رو با دین پیش ببرین چون توی تاپیک قراره جبهه گیری نشه و دین به عنوان چیزی که عده ای بدون شک درست میدوننش میتونه جهت گیری محسوب بشه .

• شروع کننده موضوع

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

بعد اینکه حالا اگه طرف باردار بشه (چه تو فاحشه خانه چه در بیرون و با ارتباط با پسری که باهاش دوسته) احتمالاً بچه رو سقط جنین میکنن که سقط جنین = قتل .

اولا که تا زیاده روش های جلوگیری از بارداری...دوما تا 3-4ماهگی قتلی وجود نداره، اگه بخوام براساس دین بگم و روح و ... براساس غیردین که کلا محدودیتی توش نیست ..

+ من از اینایی که شما به عنوان سود نام بردین فقط مورد 2 رو قبول دارم. درباره ی 1 و 3 و 4 میتونم بگم نه تنها کنترل نمیشن، بلکه چون دیگه همه ی دیوارهای شرم و حیا ریخته شدن، فاحشه ها زیاد میشن و تجارت انسان شروع میشه .

فاحشه زیاد میشه ، تجاوزی صورت نمیگیره ، چون مردی که تو شهرش کاباره یا فاحشه خونه هس جرات نمیکنه به زنی خارج از این مکان ها دست درازی کنه ، به نوعی گه میخوره ... نیازش هم که رفع شده...
افزایش امنیت خانم ها درجامعه هم باز هم به دلیل بالاست...

بازم فاحشه ها منیج میشن ، شما الان دقیقا به من بگو چندتا فاحشه داریم؟؟؟ خب نمیدونی چون ثبتی وجود نداره...وقتی یه جایی به این اسم وجود داشته باشه هرکی بخواد کاری بکنه خودشو به اینجاها معرفی میکنه...

در ضمن در تهران مکانهایی به این شکل در حال فعالیتن ، که انواع ادم ها برای رفع نیاز به اینها پناه میارن ، اما به صورت قانونی فعالیته نمیشه ، همین!!!

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از نســـترن :
1-اولا که تا زیاده روش های جلوگیری از بارداری...دوما تا 3-4ماهگی قتلی وجود نداره، اگه بخوام براساس دین بگم و روح و ... براساس غیردین که کلا محدودیتی توش نیست ..

2-فاحشه زیاد میشه ، تجاوزی صورت نمیگیره ، چون مردی که تو شهرش کاباره یا فاحشه خونه هس جرات نمیکنه به زنی خارج از این مکان ها دست درازی کنه ، به نوعی گه میخوره ... نیازش هم که رفع شده...
افزایش امنیت خانم ها درجامعه هم باز هم به دلیل بالاست...

بازم فاحشه ها منیج میشن ، شما الان دقیقا به من بگو چندتا فاحشه داریم؟؟؟ خب نمیدونی چون ثبتی وجود نداره...وقتی یه جایی به این اسم وجود داشته باشه هرکی بخواد کاری بکنه خودشو به اینجاها معرفی میکنه...

در ضمن در تهران مکانهایی به این شکل در حال فعالیتن ، که انواع ادم ها برای رفع نیاز به اینها پناه میارن ، اما به صورت قانونی فعالیته نمیشه ، همین!!!
1-تقریباً همه ی روشهای جلوگیری از بارداری, دارن سیستم و روند طبیعت انسان رو مشکل دار میکنن. حالا سقط جنین نشد روشهای دیگه. طبیعیش اینه که اگه طرف قراره باردار بشه ٬ باردار بشه. سقط جنین هم از نظر انسانی و هم از نظر دین مشکل داره.
2-اینکه فاحشه زیاد میشه خودش ذاتاً چیز خوبیه؟ در ضمن من آمار دقیقی ندارم٬ اگه کسی داره ارائه کنه اما حدس میزنم تو کشورهایی که فاحشه خانه هست هنوز هم نسبت تجاوز بیشتر از ایرانه. یعنی قرار نیست حتماً کم بشه. این بحث مسائل جنسی مثل اون اژدها ‍ه که هر چقدر سرش رو بزنی ٬ سر های بیشتری درمیاره. بنابراین اگه فکر میکنین میشه با اینجور چیزها مردم رو کنترل کرد ٬ اشتباهه. فقط عطش مردم بیشتر میشه و لاغیر. تنها راهش هم کنترل و خویشتن داریه. + من نمیدونم ثبت تعداد فاحشه ها دقیقاً به چه دردی میخوره؟
فاحشه خانه فقط راهیه برای تشویق به لاابالی گری.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

موضوع بحث در مورد ارتباط با جنس مخالف از نوع "عادیه" نه "جنسی" و "احساسی" و ربطی به "بارداری" ، "فاحشه" ، "فاحشه خانه" نداره .

×این تذکر دوم بود ، در صورت منحرف شدن بحث تاپیک قفل میشه چون مطمئن میشم بحث تموم شده و حرف جدیدی برای زدن ندارید.

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

دوستان گفته بودن که اگر در ایران فاحشه خانه باشه دیگه افراد دست به تجاوز و خوود ارضایی نمیزنن. پس چرا توی جوامعی که فاحشه خانه هم داره بازم امار تجاوز بالاست؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از hosseinsohrabi :
دوستان گفته بودن که اگر در ایران فاحشه خانه باشه دیگه افراد دست به تجاوز و خوود ارضایی نمیزنن. پس چرا توی جوامعی که فاحشه خانه هم داره بازم امار تجاوز بالاست؟
دوست عزیز لطفا دیگه بحث فاحشه خانه رو وسط نکشید که تاپیک قفل نشه چون بحث اصلی تاپیک بحث جذاب و خوبی هست نباید کسایی که تمایل دارن به اون بحث بپردازن محروم بشن از بحث کردن .
بحث اصلی در مورد این هست که افراد جامعه به هم دید جنسیتی پیدا کردن و اینکه چرا این اتفاق افتاده ، خوب هست یا بد و راه حلش چیه .

وارش

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه صنعتی نوشیروانی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نیرمـا)΄ :
وقتی جمله ی اول تاپیک اشاره می کنه به فاحشه خونه خواه ناخواه بحث به فاحشه و بارداری هم می رسه.
-----------------------

ما همیشه میگیم نگاه انسانی ولی با یه نگاه به وضع حال حاضر جامعه متوجه میشیم که اینا همش در حد حرفه اکثر پسرا و دخترا می خوان که بهشون نگاه جنسی بشه.
اون محدودیتای شدید و ذهنیت بدی که از کودکی برامون ایجاد می کنند درست ولی چرا حالا که خودمون بزرگ شدیم و صاحب اندیشه ایم درست رفتار نکنیم. مثلا همین مساله ی پوشش،لطفا دخترا جبهه نگیرن من خودمم دخترم، محجبه هم نیستم اما میگم باید رو پوششمون فکر کنیم نه اینکه صرف مد و از ترس اینکه یکی دیگه از من خوشگل تر باشه و نظر جنس مخالفو جلب کنه حاضر به امتحان هرنوع لباس و آرایشی باشیم،
وقتی یه دختری با وضع آن چنانی که هممون هرروزه شاهدش هستیم تو کوچه و خیابون ظاهر میشه، با آرایشی که تو کشورهای اروپایی و آمریکایی حتی تو جشن و عروسیاشون هم دخترا اونقد آرایش نمی کنن، یعنی میخواد بهش به عنوان یه زن نگاه بشه میخواد زیباییش به عنوان یه زن به چشم بیاد اول از همه خودشه که داره جنسیتش رو به انسانیتش غالب می کنه و به دیگران اجازه نگاه جنسی میده و بعد پوشش رفتار هایی که به عنوان یه زن از خودش بروز میده نه به عنوان یه انسان که فکر می کنم دیگه همتون یه اندازه کافی این روزا از این چیزا می بینید و نیازی نیست این رفتارا رو توضیح بدم. البته من نمیخوام بگم که همه ی مشکلات از پوشش دختراس پسرا هم خودکنترلیشون خیلی کمه و خیلی چیزای دیگه که واقعا اینجا مجال بحث نیست.
مشکل ما اینجاس که بهمون یاد نمیدن کجا چطور رفتار کنیم و چطور بپوشیم و به جای اینکه جای هرکاری حتی آرایش کردن غلیظ و جلب توجه رو بهمون بگن کلا مارو از انجامش منع می کنن.
البته باید بگم که شاید علت اصلی این که این روزا خیابون شده محل ارضای آدما اینه که دخترا و پسرا به جای خودش ارضا نمیشن که البته فاحشه خونه راه حلش نیست اولین راه حلش خودکنترلیه و بعد اون دیگه دست خودمونه که بخوایم ذهنمون رو درگیر این مسایل کنیم یا با ورزش و فعالیت و تخلیه انرژی نذاریم ذهنمون خیلی به اون مسایل سوق داده بشه.
دکتر مطهری تو کتاب "نظام حقوق زن در اسلام" ش ازدواج موقت رو برای افرادی که شرایط ازدواج دائم ندارن توصیه می کنه و میگه علت منفور بودن صیغه اینه که بعضیا ازش سوء استفاده می کنن اصلا صیغه برای افراد مجرده و حدیثی نقل می کنه از امام علی " هرگاه بدانم شخص زن داری متعه كرده است او را سنگسار می‏كنم " .
-البته من شخصا هنوز درمورد ازدواج موقت به نتیجه ی خاصی نرسیدم-

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

در مورد روابط عادی دختر پسر که یه چیز ه عادی و طبیعی ه و به نظرم تفاوت نسل ما با نسل پدر مادر هامون هم یه چیز مبرهن ه و طرز تفکر اونا هم الزاماَ درست نیست ولی در خیلی از موارد قانع کردنشون تقریباَ غیر ممکنه چون اکثراَ مطالعه در مورد این زمینه ها و یا ارتباط مستقیم با جوان های نسل جدید ندارن.
در مورد اون قضیه هم اولین قدم اینه که قبول کنیم همچین چیزی وجود داره و منکرش نشیم بعدش می تونیم بشینیم راجع بهش منطقی صحبت کنیم. دلیل اصلی این کار هم اکثراَ پول ه و خو باید سطح رفاه اقتصادی رو بالا برد ولی در این زمینه که همچین موسساتی باز شن انتخاب بد از بدتر ه! خیلی جا ها هم این جور مکان ها توی محله های خاصی دایر میشن که از دسترس بچه ها دور باشن!
در مورد سقط جنین هم به نظر من هیچ اشکالی وجود نداره چون اون مراحل اولیه صرفاَ یه مشت سلول ه! دوستانی که با سقط جنین مخالفن اصولاَ با تفاسیر خودشون باید با خودارضایی هم مخالف باشن!

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

یعنی الان شما با خود ارضایی موافقی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از hosseinsohrabi :
یعنی الان شما با خود ارضایی موافقی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خود ارضایی سالم ترین روش رفع نیازه طبیعی بدن ه که نمی تونه به دلیل مسائل فرهنگی و ... به صورت منطقیش و طبیعیش رفع بشه!!!

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از Stewie Griffin :
خود ارضایی سالم ترین روش رفع نیازه طبیعی بدن ه که نمی تونه به دلیل مسائل فرهنگی و ... به صورت منطقیش و طبیعیش رفع بشه!!!
سالم ترین؟!؟ :))
بابا شوخی نکن پسر !
چرا چرت و پرت میگی!
خود ارضایی در پسران استمنا در دختران استشها کلی عوارض داره ! یکم تحقیق کن !

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از مُـــلاصَـــــدرا :
بابا شوخی نکن پسر !
چرا چرت و پرت میگی!

ببین من خودم تجربیم می دونم همه اینایی رو که میگی ! اولاَ عوارضش اون قدر ها که فکر می کنی شدید نیست بستگی به میزان اعتیاد طرف به این موضوع داره! ثانیاَ شاید باید از لفظ سالم ترین استفاده نمی کردم و می گفتم بهترین! به هر حال این یه نیاز ه و باید رفع بشه مثل نیاز به غذا و ... شما راه بهتری برای رفعش سراغ داری؟!

shakhmard

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشم 1 (!)
شهر
مشد(!)
دانشگاه
فردوسی مشد
رشته دانشگاه
داروسازی

بابا!!!!
اون تاپیکه صیغه رو میزنید میگید صیغه فلان است و.....
بعد میاید اینجا
میگید درب فاحشه خانه (!) رو باز کنن
اصن ملوم هس چی میگید؟!
داداش ها و خاهر های عزیز (!)
خدا همه راه هارو پیش بینی کرده!
2 حالت داره
-------------->یا اصن نیازی ب این کارا (sex!) ندارید ک هیچی!
-------------->یا نیاز داری------>ک خودش 2 حالت داره------------>یا شرایطه ازدواج داری ازدواج میکنی (البته منظورم این نیس ک برای sex باید ازدواج کرد منظورم اینه ک ب هر دلیلی ازدواج کنی دیگه حله!)
------------>یا شرایط ازدواج نداری ک خودش باز 2 حالت داره!---------->صبر میکنی (ک دمت گرم!)
-------> یا صیغه!

ok?
روابط بین دختر و پسر هم مشخصه!
وقتی میگید عادی ینی چی؟
اول ی تعریف از عادی بده
بعد ..........!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از مُـــلاصَـــــدرا :
بابا شوخی نکن پسر !
چرا چرت و پرت میگی!

من فک میکنم منظور دوستمون ایمن ترین روش بود نه سالم ترین (;

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از Mohammadreza128 :
من فک میکنم منظور دوستمون ایمن ترین روش بود نه سالم ترین (;
اخه ایمن ترین هم نیست!
این کار مثه مصرف مواد مخدرِ!
اوایل مصرف ، کمِ بعد زیاد میشه! بعد با این کار دیگه ارضا نمیشی میری سراغ کارای دیگه!

بالا