• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پدر مادر خود را تشویق به ادامه تحصیل کنید!

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مامانم درخواست داد که بدون کنکور علوم تربیتی بخونه.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
نکنید این کارو، الان بابای من معدلش از من بیشتره چپ میره راست میره میگه بدبخت یه پیرمردی مثل من معدلش از توعه جوون بیشتره، همه جاهم گفته آبرو برام نذاشته، خیلیم جدی هر ترم معدلمو میپرسه با معدل خودش مقایسه میکنه و میخنده

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
والا نمیدونم اینجا باید بگم یا چی..
ولی پدر مادر من وقت ب چیز زیاد میدن... هر ظهر میخوابن.. تمام تایمشون ب بازی کردن میره...
تاکید شدیدی دارن ک همه بریم از ایران... و خب قطعا حقوق بازنشستگی دو تا کارمند کفاف 4 نفر(برفرض ک من خودم رو پای خودم باشم) رو نمیده.. من هر چی میگم برن ی حرفه ی مفید یاد بگیرن فایده نداره... بابام بهونه میاره چمیدونم ادم سالم باشه فلان و اینا...
حرفه ی پیشنهادی ندارین دیسک کمر جز معضلاتش نباشه... خودم ی چند تا گفتم... نیاز دارم دست پر تر باشم🤦‍♀️

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
خب بچه‌های عزیز
من به فنا رفتم!
مامانم رشته‌اش کلا چیز دیگری بوده که خب به دلایلی دوست نداشته ادامه بده.
من از دهم بهش می‌گفتم بیا کنکور انسانی بده( با توجه به اینکه معتقده چون در خانواده‌ی فرهنگی به دنیا اومده، شم ادبی خیلی خوبی داره و واقعا هم درسته)، خلاصه از من اصرار از مامانم انکار.
حالا چند روزه که می‌بینم کتاب‌هایی از من گمشده و در گوشه و کنار خونه با یک خودکار یا مداد در لای صفحات شون، پیدا می‌شن🤣🤣
وقتی از مامانم پرسیدم گفتن که تمایل دارن کنکور انسانی شرکت کنن.
اصلا خوشحال نیستم، ممکنه با هم کنکور بدیم و چون مامانم خیلی آدم عجیبیه، اون روزی رو تصور می‌کنم که حسینی بای بیاد و به عنوان رتبه یک کنکور باهاش مصاحبه کنه و من مجبور شم پشت کنکور بمونم🤣🤣🤣

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
معدل کل کارشناسی بابام تو سن پنجاه از من یه نمره بیشتر شد.
بهتر بگم مال من کم‌تر شد.
پایان پیام.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
دنبال اینم انگیزه ای توی مادرم ایجاد کنم که بره سمت یه زبان برای بعد بازنشستگی و یاد بگیره.
کسی تجربه مشابهی یا راهکاری داره؟

نرگسیوم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ایلام
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1406
مامانم کارشناسی و بابام تا کارشناسی ارشد خوندن، من بهشون بگم بیشتر بخونید می‌زنن تو دهنم. =))
دیگه دنبال کار بعد بازنشستگی‌ان.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404
بابام لیسانس حقوق داره ولی با همین مدرک استخدامی پتروشیمیه (دقیقا نمیدونم چه ربطی داره ولی آره)
و برای بازنشستگیش روز شماری میکنه (۱۵ سال مونده هنوز :)))
پیشنهاد ادامه تحصیل بدم بی خانمان میشم

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
دنبال اینم انگیزه ای توی مادرم ایجاد کنم که بره سمت یه زبان برای بعد بازنشستگی و یاد بگیره.
کسی تجربه مشابهی یا راهکاری داره؟
من مامانم خیلی علاقه داشت تا قبل کرونا خودش میرفت ولی تحصیلات دانشگاهی حاضر نمیشه باید اول همه بچه هاشو به یجایی برسونه که متاسفانه کاش کمتر فداکاری میکرد ولی برعکس پدر رو یک نفر باید جلوشو بگیره

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
من مامانم خیلی علاقه داشت تا قبل کرونا خودش میرفت ولی تحصیلات دانشگاهی حاضر نمیشه باید اول همه بچه هاشو به یجایی برسونه که متاسفانه کاش کمتر فداکاری میکرد ولی برعکس پدر رو یک نفر باید جلوشو بگیره
من منظورم دانشگاهی نبود
همین آموزشگاه بره کافیه منتها معتقده دیره

SinaSabetifard

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
من خودم فکر میکنم ایده آل ترین حالت ها رو از پدر و مادرم به ارث بردم(100 درصدش رو نه)

مامانم به اصطلاحات امروزی نرد و درسخون(خرخون) بوده ولی خب خیلی جالبه برای کنکور درس نخونده یعنی تست اینا هیچی تقریبا صرفا معدل دیپلمش 19.90 شده کارنامشم نشونم میده همش 20 عه جز یه هندسه اون وسط 17 شده بوده
از همه بدتر نحوه انتخاب رشتش بوده که رادیولوژی شهید بهشتی رو زیر کار درمانی دانشگاه ایران زده بوده و در نهایت هم رفت میکروبیولوژی آزاد خوند(فکر کنم آزاد اون کمی اچیومنت بیشتری داشته)

بابام تنبل دو عالم ولی باهوش بوده(تنبل که میگم همین الانم برای کارای کاردرمانی بهش تکلیف میدن اسمتو بنویس 11 شب تازه یادش میوفته باید تکلیفاشو بنویسه)
کنکورشم خودش میگه سر جلسه خراب کرده یعنی استراتژی اشتباه زده کارشناسی رو آزاد خوند ارشد رو علموص

ولی خب دلم میخواست مامانم هم ارشد میخوند هر چند واقعا حق میدم شرایطش نبود براش هیچ وقت(3 تا بچه به فاصله 3 سال خب کلا دور میشه طرف از فضای درس)

هر چند همین الانشم تو مسائل بابام خب یه بخش هاییش رو تخصص دارن بالاخره

من حس میکنم خب یکمی هوشم شبیه بابامه و یکمی هم خرخونیم شبیه مامانم

البته نه به شدت و کیفیت اونا

در کل به نظرم مدرک اکادمیک مهم نیست خیلی

خودت مهم هستی که میخوای چقدر دانش تحصیلتو استفاده بکنی و چقدر حرفه از اینور اونور یاد بگیری

وگرنه دیپلم ردی میشناسم وارد تر به مسائل تخصصی دیگران

بالا