• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
واقعا چی باعث شده فکر کنید تست زدن با یادگیری متناقضه؟
والا من تستم میزنم و به نظر خودم یادگیری کامل هم دارم!
خیلی جبهه گرفتید. خیلی. میتونه آسیب زننده باشه این.
تست،
1-باعث میشه مطالب کتابو بهتر بفهمید و شک ها و برداشت های غلط از بین بره(مخصوصا زیست و فیزیک!)
2-باعث کامل شدن یادگیری میشه(مثلا عربی و شیمی)
3-میتونه شما رو به خیلی از فیلد ها علاقه مند کنه(تستای قرابت فارسی مثلا)
4-به شما میگه چقدر مطلب رو گرفتید(بازم زیست و فیزیک)
5-کارتون رو تو کنکور خیلی راحت میکنه!
و اگه همه اینارو بذارید کنار، باز هم برای کنار اومدن با کنکور واقعا لازمه.
+چرا فکر میکنید هر کی تست میزنه و واسه کنکور میخونه باید زندگیشو خراب کنه؟ :| والا من میخونم و تستم میزنم و زندگیمو طبق روال قدیم ادامه میدم الان :| جبهه گرفتید چرا؟
خیلی جالبه شما اولین پسری هستی که اینطوری فکر می کنی معمولا دخترا اینطوری فکر می کنن.
برای یادگیری هیچ نیازی به تست نیستش. و تست زدن چیزی رو عمیق به آدم یاد نمیده. حرف من به تنهایی هم نیستش اقای صفر معلم حسابانمون بیست ساله که داره درس میده و تقریبا بهترین معلم ریاضی و حسابانیه که دیدم و توی این دو سالی که معلم من بوده یه بار هم از تست خوب نگفته.
چرا جبهه نگیریم در برابر تست؟؟
تست باعث میشه که چیزایی که خیلی در یادگیری مهم نیستن ولی تو کنکور مهمن رو یاد بگیرین.ولی چیزی که برا کنکور خوبه الزاما خوب یا بد نیستش.
کدوم معلمی گفته که تست برای یادگیری مفیده حالا مضر نیستش ولی مفیدم نیست خصوصا توی ریاضی و فیزیک و شیمی.
تازه شمایی که هی قرابت معنایی قرابت معنایی می کنی و معیارت کلمچیه این آزمون ۷ مهر اولین آزمون من بود و دهم هم هیچ کتاب تستی نخریده بودم. اما ادبیات رو یک کشور شدم.
تست زدن در راهنمایی تلف کردن وقت و توی دهم نیاز نیست و از یازدهم نیازه ولی برا کنکور قطعا نیازه.
ولی همه چی که کنکور نیست.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
ببینید شما حلی 1 تهران میخونید و فکر میکنم معلماتون در حدی خوب هستن که بدون کتاب تست بتونید کتاب رو کامل بگیرید! ایضا امکانات و شرایط و غیره.
ولی همه مدارس مثل مدرسه شما نیستن! مدرسه ما(و خیلی از مدارس سمپاد دیگه مطمئنا!) یه معلم ریاضی یا زیست خوب نداره!
شرایط شما با بقیه یکسان نیست. پس الکی نگید نیاز نیست. نیازه آقا! واسه خیلیا نیازه!

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
ببینید شما حلی 1 تهران میخونید و فکر میکنم معلماتون در حدی خوب هستن که بدون کتاب تست بتونید کتاب رو کامل بگیرید! ایضا امکانات و شرایط و غیره.
ولی همه مدارس مثل مدرسه شما نیستن! مدرسه ما(و خیلی از مدارس سمپاد دیگه مطمئنا!) یه معلم ریاضی یا زیست خوب نداره!
شرایط شما با بقیه یکسان نیست. پس الکی نگید نیاز نیست. نیازه آقا! واسه خیلیا نیازه!
من هرچی بگم شما حرف خودتونو می زنید. حلی یک تهران الان فقط آوازه سال ها پیشش رو داره و امکاناتش فرقی با بقیه مدارس نداره خیلی. تنها امکاناتی که من داشتم شما نداشتین اشنا شدن با یه ادمی بود که اینا رو به من یاد داد منم الان دارم در اختیار شما قرار می دم.
شما برو تست بزن اصلا از کلاس اول وقت خودتو تلف کن. والا

من صحبتم با بقیس زین پس. من که با دلیل گفتم تست نزنید تا قبل از یازدهم. فقط یادبگیرید مفهوم رو حالا میل خودتونه.

این که کنکور تستیه به خاطر خوبی تست نیست به خاطر سهولت تصحیح هست.

آخرین ویرایش:
  • لایک
امتیازات: Mindy

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
فواید تست زنی در آمادگی برای کنکور:
یادگیری روش تست زنی.

افزایش سرعت تست زدن.

کمک در به خاطر سپردن جزئیات

یادگیری مدیریت زمان در آزمون تستی.

چرا در راهنمایی نباید وقت خود را صرف تست زدن کرد:
ببینید شما توی دبیرستان تقریبا هیچ وقتی برای اینکه بفهمید به چی علاقه دارید و می خواید چی کاره بشید ندارید و فوقش یه جلسه معرفی رشته ها براتون میذارن. حالا شما باید اینکارو تو راهنمایی انجام بدی در غالب پژوهشی و با پژوهش و کار عملی آشنا بشی. حالا داشتن حدف چه کمکی می کنه به آدم؟؟ شما اگر حدف داشته باشید نیروی محرکی دارید که شما رو به تلاش برای رفتن به دانشگاه خوب حل میده. حدف منظور برق شریف یا ... نیست وقتی شما یه رشته مثلا خودم برنامه نویسی رو دوست داشته باشید حاضرید هر کاری کنید که توی این حرفه پیشرفت کنید و حاضرید دو یا سه سال اونو کنار بذارید به امید این که تو دانشگاه و تا اخر عمرتون اونو انجام بدید. حدف شما اگر بدون عشق و علاقه باشه کمک زیادی نمی کنه. شما توی راهنمایی باید مفاهیم رو یاد بگیرید در کنار درس مدرسه به پژوهش و پیدا کردن علاقتون بپردازید. و دومی هست که اصل هست نه درس مدرسه.

چرا در دهم تست زدن نیاز نیست(توجه کنید نیاز نیست مورد قبلی منع شده بود تست ولی اینجا منع نشده).
۳۰ درصد از سوالای کنکور از دهم میاد و شما باید مفاهیم رو کامل بلد باشی. ولی جزعیات اونقدر ها هم تاثیر گذار نیست و ازش سوال نمیاد. علاوه بر این شما تابستون دهم فرصت دارین اولا وداع کنید با تابستون چون اخرین تابستونه دوم اینکه تابستون دهم اخرین فرصت برای بستن دهمه. شما باید نخست همه مفاهیم رو فراگرفته باشید و بعد از اون یه مقداری تست کار کنید گه در حد آزمونای کلمچی در تابستون کافیه.

یازدهم و دوازدهم دیگه وقت کتاب تست و تست زنی جدی هست علاوه بر اینا باید آزمونم شرکت کنین که بعضی از مواردی که بالا گفتمو یاد بگیرین. ولی بازم یادتون نره مفهوم خیلی مهمه و در کنارش تست خیلی مهمه حتی برای عمومی ها چون ۷۰ درصد از این دو سال سوال میاد و جزعیات هم داده میشه.
حالا بعد از کنکور که نوبت به انتخاب رشته میشه راحتین چون اینکارو سه چهار سال پیش انجام دادین و می تونین با خیال راحت اون رشته مورد علاقتون یا درواقع عشقتون بپردازید.
البته ممکنه که مسیرتون چیز دیگری مثل ورزش یا هنر باشه.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
چرا فکر میکنید هر کی تست میزنه و واسه کنکور میخونه باید زندگیشو خراب کنه؟ :| والا من میخونم و تستم میزنم و زندگیمو طبق روال قدیم ادامه میدم الان :| جبهه گرفتید چرا؟

زندگی شما شاید مشکل داره ولی من زندگیم رو برای خوندن برای کنکور متوقف کردم و الان از نظر خودم مردم. زندگی شما اگر زندگی روز مرعه عادی باشه می تونید طبق روال قدیم ادامه بدید ولی همه زندگیشون رفتن به مدرسه و درس مدرسه رو خوندن نیست.

• لایک

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
چه بحثیه آخه ؟
همون سال کنکورم یکی با ۳۰۰۰ تا تست رتبه اش خوب میشه یکی با ۳۰۰ تا تست
یادگیری آدما و روششون با هم فرق میکنه و این که یکی دنبال کتاب تست میگرده حتماً حس کرده نیاز داره ! مثل همون سال کنکور که یکی سه تا کتاب تست میزنه یکی یه دونه هیچ کدومشم صد در صد کار غلطی نیست ! یکی احتیاج داره به تست زدن یکی نداره! این چیزای مشاوره ایی هم که تست آری یا نه! حکم که نیست واسه همه درست باشه :D

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
این چیزای مشاوره ایی هم که تست آری یا نه! حکم که نیست واسه همه درست باشه
در مورد مقدار تست درست میگین ولی در مورد تست اری یا نه تا حد خوبی میشه حرف مطلق زد مثل اونی که من گفتم.(که البته حرف من نیست دارم انتقال میدم بقیه استفاده کنن).

• لایک

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
آقا به پیر به پیغمبر سجاد داره راست میگه
واسه راهنمایی اصلا نیاز نیست
من برای قبولی تیزهوشانش هم به خدا تا هفته آخر هیچی نخوندم، فقط هفته آخر یه دور کتاب علوم رو سرسری دوره کردم (حتی تموم هم نشد، یعنی از اون همه مبحث امتحان من فقط تونستم ۲/۳ کتاب علوم رو دوره کنم) ولی چندتا دوستای من از یک سال و نیم قبلش دائم تست ‌می‌زدن و کلاس می‌رفتن، من قبول شدم و اونا نه
چرا؟ چون اونا از همه چی فقط استرسشو داشتن، من با همون کتاب در طول سال به اندازه کافی ارتباط برقرار کرده بودم و تسلط کامل داشتم
تست عامل موفقیت و تسلط بر دروس نیست، حتی معلم خوب هم نقش ۱۰۰% نداره، در نهایت فقط شمایید که باید با حفظ آرامش استرس رو از خودتون دور کنید و روی کتاب مسلط بشید

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
ایشالا میاید دبیرستان تجربی زیست و شیمی و غیره رو میبینید میفهمید چی میگم.
پ.ن: بازم میگم راهنمایی اصلا لازم نیست. ولی خیلی میتونه تو دبیرستان بهتون کمک کنه اون تستایی که تو راهنمایی زدید. مخصوصا ریاضی و فیزیک و عربی.

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
Leopard كاملا راست ميگه وقتي بياييد دبيرستان نصف يادگيريتون با تست ميشه،مثلا شما استاد فيزيك باش و همه ي قضيه ها و فرمول هارو هم بلديد ولي وقتي ندونيد چجوري ازش استفاده كنيد يا توي چه نوع مسائلي چه فرمولي رو بايد استفاده كنيد به چه دردتون ميخوره؟!اگه از الان شروع كنيد به تست زدن(نه كه خودتونو با تست بكشيد!) تكنيك هاي تست زدنو ياد ميگيريد سرعتتون توي حل سؤال إفزايش پيدا ميكنه و تست زدن خستتون نميكنه!
درس هايي مثل زيست و شيمي هم خيلي از نكته ها رو بايد از دلِ يه جمله ي ساده ي كتاب دربياريد وقتي شما ندونيد چجوري اين نكته ها پنهان شده طبيعتا نميتونيد اين تونستن هم فقط با تست زدن امكان پذيره!
خلاصه ي كلام اينكه با تست زدن دشمن نباشيد كنكور يه امتحانِ تستيه و ما هم براي كنكور اينهمه درس ميخونيم پس بايد با تست كنار بيايد بالاخره!:د

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
Leopard كاملا راست ميگه وقتي بياييد دبيرستان نصف يادگيريتون با تست ميشه،مثلا شما استاد فيزيك باش و همه ي قضيه ها و فرمول هارو هم بلديد ولي وقتي ندونيد چجوري ازش استفاده كنيد يا توي چه نوع مسائلي چه فرمولي رو بايد استفاده كنيد به چه دردتون ميخوره؟!اگه از الان شروع كنيد به تست زدن(نه كه خودتونو با تست بكشيد!) تكنيك هاي تست زدنو ياد ميگيريد سرعتتون توي حل سؤال إفزايش پيدا ميكنه و تست زدن خستتون نميكنه!
درس هايي مثل زيست و شيمي هم خيلي از نكته ها رو بايد از دلِ يه جمله ي ساده ي كتاب دربياريد وقتي شما ندونيد چجوري اين نكته ها پنهان شده طبيعتا نميتونيد اين تونستن هم فقط با تست زدن امكان پذيره!
خلاصه ي كلام اينكه با تست زدن دشمن نباشيد كنكور يه امتحانِ تستيه و ما هم براي كنكور اينهمه درس ميخونيم پس بايد با تست كنار بيايد بالاخره!:د
شما نگاهتون اصلا اشتباهه. فرمول رو آدم حفظ نمی کنه یاد می گیره. و نیازی یه تست نیست درسته باید مسعله تشریحی حل کنی تا یاد بگیری ولی بازم میگم برای یاد گیری به تست نیاز نیست نگاهتون رو به یادگیری تغییر بدید و سطحی یاد نگیرید.
تست فقط برای کنکور نیازه ولاغیر.

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
شما نگاهتون اصلا اشتباهه. فرمول رو آدم حفظ نمی کنه یاد می گیره. و نیازی یه تست نیست درسته باید مسعله تشریحی حل کنی تا یاد بگیری ولی بازم میگم برای یاد گیری به تست نیاز نیست نگاهتون رو به یادگیری تغییر بدید و سطحی یاد نگیرید.
تست فقط برای کنکور نیازه ولاغیر.

سوم دبيرستان يا سال كنكورت يه بار ديگه بيا و اين حرفتو بخون ببين چند درصد بازم قبولش داري!من الان نميتونم به زور بهت اثبات كنم حرفت غلطه يادگيري سالِ كنكور و براي كنكور فرق زيادي داره براي وقتي كه توي راهنمايي يا اول دبيرستان براي امتحان معمولي ميخونديم!
ما هم ١٢ سال درس ميخونيم تا بتونيم كنكور بديم غير از اينه؟!

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
سوم دبيرستان يا سال كنكورت يه بار ديگه بيا و اين حرفتو بخون ببين چند درصد بازم قبولش داري!من الان نميتونم به زور بهت اثبات كنم حرفت غلطه يادگيري سالِ كنكور و براي كنكور فرق زيادي داره براي وقتي كه توي راهنمايي يا اول دبيرستان براي امتحان معمولي ميخونديم!
ما هم ١٢ سال درس ميخونيم تا بتونيم كنكور بديم غير از اينه؟!
نخست اینکه شما حرف منو اصلا کامل نخوندین که باهاش مخالفت کردین.:))
اگر درست بخونیدش می فهمید که من برای سال یازدهم و دوازدهم گفتم تست نیازه. برای سال دهم گفتم نیاز نیست و برای راهنمایی گفتم توصیه نمیشه.
دوم: اگر حرف منو می خوندین پاسخ اینم توش بود. بله غیر از اینه شما اول درس می خونی بفهمی می خوای چی کاره بشی. این فکر که دوازده سال درس کلا برا کنکور خیلی غلط هست. حتی از این فکر که برا کنکور کلا تست نیاز نیست هم بد تره. مورد داشتیم از دانشگاه آزاد رفته تهران. اگر شما بدونی می خوای چی کاره بشی و علاقت چیه کنکور اونقدرا هم اهمیت نداره برات و بستگی داره برنامه خودت چی باشه و کدوم رو راحت تر باشی بسته به شرایط.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بابا زیست جوری نیست که بتونی زیست دهمو بدون تست بفهمی! حجمشم در حدی زیاد هست که نتونی یازدهم جمع کنی!
+اینجا کانادا نیست و یه سری کارارو مجبوری انجام بدی هرچند غلط یا اضافی باشن.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
بابا زیست جوری نیست که بتونی زیست دهمو بدون تست بفهمی! حجمشم در حدی زیاد هست که نتونی یازدهم جمع کنی!
+اینجا کانادا نیست و یه سری کارارو مجبوری انجام بدی هرچند غلط یا اضافی باشن.
ما هر چی میگیم شما حرف خودتو میزنی. فقط می خوای یه طوری مخالفت کنی. خوب برو تست بزن دیگه برا چی الان اینجایی.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
هر کی ریاضیش خوبه لزوما ریاضی میخونه؟ :|

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
هر کی ریاضیش خوبه لزوما ریاضی میخونه؟ :|
من چه می دونم ریاضی تو خوبه یا نه. فقط ریاضی رو زیاد می گفتی ازش. هر کی ریاضی رو دوست داره معمولا میره ریاضی

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خب نه تجربی میخونم.
ولی بیا و قبول کن زیست جوری نیست که بتونی بدون تست بفهمی کتابو!

miena.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
فناوری اطلاعات سلامت
اینستاگرام
خب نه تجربی میخونم.
ولی بیا و قبول کن زیست جوری نیست که بتونی بدون تست بفهمی کتابو!
درسته
به نظر من هم کنار کتاب تست بزنی خوبه
اما اگه بتونی توزیست مطالب رو تصویر سازی کنی خیلی کمک می کنه

بالا