• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
من کارشناسیم رو مهندسی امیرکبیر بودم. اگه خودم بخوام بین این دوتا انتخاب کنم دومی رو برمیدارم. به‌هرحال همانطور که مطهری گفت مهندسی شرایطش بهتر از علومه. مگه اینکه مثلا قصد قطعی برای اپلای داری یا به هر دلیل دیگری قانع شدی اولی مناسب‌تره.
میشه یه توضیحی بدید که بر چه اساسی میگید بهتره ؟
آخه از لحاظ بازار کار، معمولا این آگهی های استخدامی و اینها کلا کاری به مدرک نداره که، روی مهارت و اینها تمرکز دارن بیشتر ...
دوستان بحث کدنویسی و برنامه نویسی رو جدای از مهندسی نرم افزار بدونن . هر کدنویسی مهندس نرم افزار نیست بحث مهندسی جدای از کدنویسیه تو خیلی از تیم ها واسه مهندسی یه فردی که کاربلده استخدام میکنن در کنار کدنویسا
این رو هم بیشتر باز کنید ممنون میشم :D

• لایک
امتیازات: paml

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
خیلی ممنون دوستان از توصیه هاتون (:
حالا واقعا با دوترم معدل 17 میشه تغییر داد یا نه ?
به علوم کامپیوتر?
بین خود علوم پایه ها چطور ? مثلا آمار به ریاضی یا برعکس . شرط معدل داره ?
بله بین علوم پایه ها معدل باید بالای 15 باشه که این هم زیاد راحت نیست!
بابا شاید الان بگید این داره چرت میگه 15_16که خیلی آسونه ولش کن من میزنم و بعد خوشحال به زندگی ادامه میدید میرید دانشگاه میبینید استاد اصلا درس نمیده همش خودت باید بری دنبال فلان مطلب و اینا بعد اشکال بپرسی میپیچونه جواب نمیده بعد نمره ها میاد مطمئنی بالای مثلا 15 میشی و داده 7 میری میگی میخوام برگمو ببینم، بعد میبینی حتی برگتو صحیح نکرده و نمیدونی چکار کنی بعد یا میبینی داده 10.5 اعتراض میزنی میگی استاد من جمع نمراتم 16عه چرا 10.5 میگه دلم خواست و بعد میری میبینی با 9.9 انداخته و تایید کرده تو چکار میتونی بکنی هیچی!
ببینید کار نشد نداره ولی این ریسک رو نکنید دانشگاه مدرسه نیست :]

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
جریمش حدوداً چقدره؟
حتّی با این قانون جدید بازم جریمه داره؟
جریمش نسبت به رشته و دانشگاه و میزانی که خونده فرق میکنه
شدیدا هم فرق داره :-" باید از امور مالی و یا دانشجویی دانشگاشون پیگیر بشن که معمولا اونا هم هیچ وقت هیچ چیزی نمیدونن :/

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
اقا چندتا سوال دارم
سوال۱جو دانشگاه های شاهد در چه حد بده:D؟
سوال۲ اگه حسابداری دانشگاه تهران (تهران) قبول نشم خوبه به جاش مدیریت دانشگاه های تهران رو بزنم؟بعد حسابداری دانشگاه تهران (قم)بزنم؟
چه قدر فرق دارند رشته های حسابداری و مدیریت
اصلا چرا میخوای حسابداریو قبل مدیریت بزنی؟ چرا بعد مدیریت تهران، اقتصاد تهرانو نمیزنی؟

• لایک
امتیازات: MTHR

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
آقا چن تا سوال درباره مدیریت مالی که قراره یه نفرِ خاص لطف کنه و جواب بده.(:/
1- دروسش چقدر حفظیه چقدر تحلیلی چقدر محاسباتی؟(تحلیلی مثلا شبیه اقتصاد و حفظی مثل مدیریت دولتی)
2- از چه ترمی میشه شروع به کار کرد و ماکزیمم درآمدش چه مقداره؟
3-مطالب دانشگاهیش برای کار کافیه یا مثل مهندسی باید کلی چیز دیگه هم یاد گرفت؟
4-اگر به چه چیزایی علاقه مند باشیم توش موفق میشیم؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
اقا چندتا سوال دارم
سوال۱جو دانشگاه های شاهد در چه حد بده:D؟
سوال۲ اگه حسابداری دانشگاه تهران (تهران) قبول نشم خوبه به جاش مدیریت دانشگاه های تهران رو بزنم؟بعد حسابداری دانشگاه تهران (قم)بزنم؟
چه قدر فرق دارند رشته های حسابداری و مدیریت
برادر ! شما اول بزن مدیریت مالی دانشگاه تهران. بعدش بزن حسابداری. بعدشم دانشگاه علامه و بهشتی هم بزن. قم چرا بری؟

بین سی اس شریف و مهندسی امیرکبیر چی ؟
انتخاب نزدیک و سختیه. اگر خیلی تو فاز اپلایی شریف. (البته تشخیص میزان فاز اپلای الان سخته). ولی اگر خیلی تو نخ اپلای نیستی امیرکبیر توصیه می شود.
ن

فقط روزانه نمیشه دوباره بری
شما لطفا اولا اسپم نده. پست متوالی نده. بعدشم راهنمایی غلط نکن.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
یکی بخواد بره دانشگاه بعدش حین دانشجو بودنش سال بعد کنکور بده جریمه‎ای چیزی داره براش؟
کنکور دادن حین تحصیل هیچ موردی نداره. کسی کاریت نداره. ولی بخوای بری ثبت نام باید از دانشگاه اولی انصراف داده باشی که یه ددلاینی داره که ممکنه تو دردسر بندازتت. بعضی جاها گیر میدن. من یه مورد دیدم بعد کنکور از امیرکبیر انصراف داد رفت پزشکی کاشان کسی هم گیر نداد. ولی سنجش ددلاین تعیین کرده.
انصراف از تحصیل در دانشگاه هم جریمه داره. باید پول واحدها و ترم های گذرونده رو بدی.

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
آقا چن تا سوال درباره مدیریت مالی که قراره یه نفرِ خاص لطف کنه و جواب بده.(:/
1- دروسش چقدر حفظیه چقدر تحلیلی چقدر محاسباتی؟(تحلیلی مثلا شبیه اقتصاد و حفظی مثل مدیریت دولتی)
2- از چه ترمی میشه شروع به کار کرد و ماکزیمم درآمدش چه مقداره؟
3-مطالب دانشگاهیش برای کار کافیه یا مثل مهندسی باید کلی چیز دیگه هم یاد گرفت؟
4-اگر به چه چیزایی علاقه مند باشیم توش موفق میشیم؟
1. اکثرا حفظی ولی قطعا حفظیات با رشته ای مثل پزشکی مقایسه نمیشه! چیزی نیست که دغدغه داشته باشه.
2. کار پارت تایم کمی سخت پیدا میشه. ولی خب میتونی بری یه دوره حسابداری ببینی و پارت تایم حسابداری یک شرکت کوچیک رو به عهده بگیری یا مثلا کارهای مالیاتی جاهای کوچیک رو انجام بدی. بورس هم یاد بگیری میتونی آنلاین معاملات انجام بدی. ماکزیمم درآمد نداره این رشته ها. چون مثلا اگر 20 سال بعد هیئت مدیره یک شرکت بزرگ بشی ممکنه ماهی به پول الان 15 تومن بگیری ولی 300 میلیون پاداش بهت بدن آخر سال. یا مثلا تو یک صندوق سرمایه گذاری باشی از اطلاعات به موقع باخبر بشی روی یک سهمی سرمایه گذاری کنی یهو تو یک هفته 100 درصد سود کنی. اصل کاری ایناست. وگرنه کارمند ساده بمونی (که خیلی بی عرضه باید باشی که کارمند ساده بمونی) ماهی تهش 4 تومن.
3. کافی نیست. ولی یادگرفتن اونا هم سخت نیست. خوبیش اینه که درس هاش به بازار کار نزدیک تر از مهندسی هاست.
4. به کار مالی. به حساب کتاب و محاسبات مالی و تحلیل های مالی. باید پیگیر اخبار بازارها باشید. بستگی به کارتون داره. مثلا اگر تو شرکت فولادی، باید پیگیر قیمت جهانی فولاد باشی. پیگیر قراردادها، مالیات، تعرفه های واردات و ... باید حوصله کار با اعداد رو داشته باشید.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
1. اکثرا حفظی ولی قطعا حفظیات با رشته ای مثل پزشکی مقایسه نمیشه! چیزی نیست که دغدغه داشته باشه.
2. کار پارت تایم کمی سخت پیدا میشه. ولی خب میتونی بری یه دوره حسابداری ببینی و پارت تایم حسابداری یک شرکت کوچیک رو به عهده بگیری یا مثلا کارهای مالیاتی جاهای کوچیک رو انجام بدی. بورس هم یاد بگیری میتونی آنلاین معاملات انجام بدی. ماکزیمم درآمد نداره این رشته ها. چون مثلا اگر 20 سال بعد هیئت مدیره یک شرکت بزرگ بشی ممکنه ماهی به پول الان 15 تومن بگیری ولی 300 میلیون پاداش بهت بدن آخر سال. یا مثلا تو یک صندوق سرمایه گذاری باشی از اطلاعات به موقع باخبر بشی روی یک سهمی سرمایه گذاری کنی یهو تو یک هفته 100 درصد سود کنی. اصل کاری ایناست. وگرنه کارمند ساده بمونی (که خیلی بی عرضه باید باشی که کارمند ساده بمونی) ماهی تهش 4 تومن.
3. کافی نیست. ولی یادگرفتن اونا هم سخت نیست. خوبیش اینه که درس هاش به بازار کار نزدیک تر از مهندسی هاست.
4. به کار مالی. به حساب کتاب و محاسبات مالی و تحلیل های مالی. باید پیگیر اخبار بازارها باشید. بستگی به کارتون داره. مثلا اگر تو شرکت فولادی، باید پیگیر قیمت جهانی فولاد باشی. پیگیر قراردادها، مالیات، تعرفه های واردات و ... باید حوصله کار با اعداد رو داشته باشید.

ممنون آقای خاص/m\
با همه این تفاسیر نمیدونم عمران یا مالی؟

• لایک
امتیازات: fteh
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
ممنون آقای خاص/m\
با همه این تفاسیر نمیدونم عمران یا مالی؟
من چندساله تو این فروم بارها گفتم اگر میتونید برید سمت رشته های مدیریت. مدیریت مالی Financial management جزو رشته های تاپ در آمریکاست. اقتصاد ایران هم بسیار شبیه اقتصاد آمریکاست و ما با یک گپ خاص میریم به سمت اونا. ما الان تا دلتون بخواد مهندس عمران خفن داریم ولی حقیقتا مدیر مالی خفن کم داریم و نیاز داریم. بچه های زرنگ و باهوش میتونن خیلی موفق بشن تو این زمینه ها.

الان بین مهندسی بهشتی و علوم کامپ تهران کدوم الان :-?
نظری ندارم جدا سخته انتخاب بین این دو. با اندکی اختلاف مهندسی بهشتی.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
من چندساله تو این فروم بارها گفتم اگر میتونید برید سمت رشته های مدیریت. مدیریت مالی Financial management جزو رشته های تاپ در آمریکاست. اقتصاد ایران هم بسیار شبیه اقتصاد آمریکاست و ما با یک گپ خاص میریم به سمت اونا. ما الان تا دلتون بخواد مهندس عمران خفن داریم ولی حقیقتا مدیر مالی خفن کم داریم و نیاز داریم. بچه های زرنگ و باهوش میتونن خیلی موفق بشن تو این زمینه ها.
آقا یک کتاب که مدیریت مالی باشه و سطح مناسب باشه معرفی کنید بی زحمت من برم بخونم گسترش بدم اطلاعاتمو.

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
آقا یک کتاب که مدیریت مالی باشه و سطح مناسب باشه معرفی کنید بی زحمت من برم بخونم گسترش بدم اطلاعاتمو.
یکی از کتاب های مطرح مالی کتاب مدیریت مالی نوین ، استفان راس هست ولی خب نمیرسی بخونیش که. شاید هیچی هم نفهمی ازش. برو با یک مالی خونده صحبت بکن.

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
برادر! شما اول بزن مدیریت مالی دانشگاه تهران. بعدش بزن حسابداری. بعدشم دانشگاه علامه و بهشتی هم بزن. قم چرا بری؟
چون تهران اونجاهم هست
شنیدم حسابداری بازار کارش بهتره
@فات

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
چون تهران اونجاهم هست
شنیدم حسابداری بازار کارش بهتره
@فات
بازار کار یعنی چی؟ حسابداری رشته ی خوبیه ولی حقیقتا مشاغلی که میتونی داشته باشی خیلی تنوع کمتری داره نسبت به مدیریت و اقتصاد. به اضافه اینکه من شش واحد اصول حسابداری پاس کردم دهنم سرویس شد واقعا. قشنگ از این درساس که همه پسند نیست. مثلا خرد رو خیلیا دوس دارن تا جایی که من پرسیدم. ولی حسابداری همه پسند نیست. خیلی کلافه کنندس. به این هم دقت کن. بازار کار هم که گفتم تاجایی که من میدونم مدیریت و اقتصاد خیلی بهتره. ینی مطمئن باش اگه یه جا ده نفر بخواد استخدام کنه اگه پنج تا حسابدار بخواد حتمن پنج تام اقتصاد میخواد. درباره ترتیب هم که چرا بری قم واقعا. بعد تهران تو مدیریت ها بهشتی، علامه، خوارزمی و تو اقتصاد اگه خواستی بری، تهران،علامه،بهشتی،خوارزمی و حسابداریو نمیدونم ترتیبشو ولی احتمالا مثل مدیریت باشه!

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
میشه یه توضیحی بدید که بر چه اساسی میگید بهتره ؟
آخه از لحاظ بازار کار، معمولا این آگهی های استخدامی و اینها کلا کاری به مدرک نداره که، روی مهارت و اینها تمرکز دارن بیشتر ...

این رو هم بیشتر باز کنید ممنون میشم :D
آره درسته شرکت‌هایی که نیرو میخان معمولا مدرک رو در اولویت اول قرار نمیدن. دلیل من اینه که همین مهارتی که خودت میگی وقتی مهندسی بخونی راحت‌تر به‌دست میاد. درسهایی که پاس میکنی بیشتر از درسهای علوم اون مهارتها رو یاد میده و تمرین میکنه و اگه علوم بخونی نیاز به کار خارج‌ازکلاس بیشتری داری.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
ویرایش نمیشه قبلی :/

تو مدیریت ها هم ترتیب خاص داره دیگه. مالی نشد بازرگانی و صنعتی هم خوبه. محدود نباش کلا.

بالا