• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کوروش !

• شروع کننده موضوع

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی
همه ما از کوروش ،پادشاه هخامنشی ،حرف زیاد شنیدیم.
به نظر شما این حرف ها و جملات حکیمانه رو تا چ حد میشه ب خود کوروش نسبت داد؟
کلی تر بگم اصلا به نظر شما تا چه حد حرفهایی که در باره ی کوروش زده میشه درسته؟

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
پاسخ : کوروش !

همونطور که همه می دونن، این قضیه فقط مربوط به کوروش نیس.
تقریبا برای همه ی افراد سرشناس و معروف یه همچین چیزایی وجود داره. حتی ائمه! این که میان روایاتی یا سخنانی و یا احادیثی رو به کذب بهشون نسبت میدن.
با تمام این ها خود من، بیشتر به ایدئولوژی ها و لایف استایل این افراد توجه می کنم تا جملاتی که به اسمشون دیده میشه.
در فرمانروایی کوروش، ازادی ادیان وجود داشته. خود کوروش هر وقت جایی رو فتح می کرده، اول از همه میرفته به معبد مردم اون سرزمین و به خدایانشون ادای احترام می کرده. خب حالا n تا آدم هستن که مث کوروش فک می کنن، جملاتی میگن در همین زمینه و به کوروش نسبت میدن. چرا؟ چون کوروش رو خیلیا می شناسن و خیلیا طرفدارشن ولی خودشون نه! پس اگه اون جمله به اسم کوروش ثبت بشه، خیلی بیشتر مورد توجه قرار میگیره. حتی می تونن برای نیل به مقاصدشون این کارو بکنن. یه جریان فکری راه میوفته و یه سریا رهبریش می کنن، این وسط میان میگن فلانی و فلانی هم بر همین سبک ومسلک بودن اینم حرفاش و سخنانش! بعضی وقتا هم اینقد به قضیه شاخ و برگ میدن، که بازم ممکنه برای کسب منفعت بیشتر باشه، که کلن از مسیر اصلی منحرف میشه و دیگه اینجا یه چیز 99 درصد کاذب به وجود میاد به اسم اون فرد مشهور که این بدترین حالتشه واقعا!
به نظرم اول باید ادم شناخت جامعی از طرز فکر یه شخص داشته باشه، بعد اعتماد کنه به چیزایی که گاها راجع بهش می شنوه یا می خونه!
راجع به موارد خفیف هم که خیلی جهت گیری فکری ندارن، اگه خیلی براش گوینده ی اون سخن مهمه، اون رو از یه فرد ناشناس بدونه تا خیال خودشم راحت تر باشه:D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نظرم این قضیه خیلی مهجور باقی مونده.
چند روز پیش بزرگداشتش بود و اجازه ی هیچ اقدامی ندادن،یه محبوبیت جهانی داره ولی تو کشور خودمون به شدت باهاش مبارزه می کنن و سعی دارن کمرنگش کنن؟
چه دلیلی می تونه داشته باشه؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399

به نظرم این قضیه خیلی مهجور باقی مونده.
چند روز پیش بزرگداشتش بود و اجازه ی هیچ اقدامی ندادن،یه محبوبیت جهانی داره ولی تو کشور خودمون به شدت باهاش مبارزه می کنن و سعی دارن کمرنگش کنن؟
چه دلیلی می تونه داشته باشه؟
کوروش تو دنیا اصلا مطرح نیست! اینی هم که میگن روز بین المللی داره و اینا هم کلا شایعست.میتونید تو ویکی پدیا ببیند که نوشته اصلا توی تقویمای رسمی نیستش!
دلیل: کلا دولت فعلی سعی داره یه جورایی پادشاهی رو از ذهن مردم پاک کنه! همون طور که مثلا اسم خیابون شاه رو میکنه انقلاب!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
کوروش بین یهودیا بسیار عزیزه و تو دینشن ستایش شده ست، حالا نمی دپنم تو این ویکی پدیاهایی که میرید هست یا نه، و بین کسایی که مطالعات تاریخی دارن و ممکنه به تاریخ ایران برخورد کنن شخصیت محبوبیه. مشخصا وقتی یه ایرانی با یه شخصیت تاریخی اینطور برخورد میکنه، کوروش فرد خوب شناخته میشه نه ایرانی.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
کوروش تو دنیا اصلا مطرح نیست! اینی هم که میگن روز بین المللی داره و اینا هم کلا شایعست.میتونید تو ویکی پدیا ببیند که نوشته اصلا توی تقویمای رسمی نیستش!
دلیل: کلا دولت فعلی سعی داره یه جورایی پادشاهی رو از ذهن مردم پاک کنه! همون طور که مثلا اسم خیابون شاه رو میکنه انقلاب!
اتفاقا کوروش یکی از سرشناس ترین افراد در طول تاریخ جهانه، نمیگم بیشتر از ناپلئون ولی کمتر از اون نیست، شما تو کشور های مختلف اروپا و آسیا میتونید حتی تندیس کوروش رو ببینید که ساختن و در رفیع ترین اماکن نصب کردن؛ ولی متاسفانه دشمنان تمدن "ایرانی" نمیبیننش!
البته بگم در کنار اینکه خیلی هم مطرحه، به نام خوب ازش یاد میشه؛ مثلا نمیگن مثل چنگیز وحشی بوده یا مثل آتیلا با دخترش ازدواج کرده!
(از اونجایی که میدونم منتظر بهونه برای مغلطه هستید منابع دو جمله ی بالا به ترتیب تاریخ جهانگشای جوینی و روح‌القوانین پریسکوس تالیف منتسیکو هستن;)))

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اتفاقا کوروش یکی از سرشناس ترین افراد در طول تاریخ جهانه، نمیگم بیشتر از ناپلئون ولی کمتر از اون نیست، شما تو کشور های مختلف اروپا و آسیا میتونید حتی تندیس کوروش رو ببینید که ساختن و در رفیع ترین اماکن نصب کردن؛ ولی متاسفانه دشمنان تمدن "ایرانی" نمیبیننش!
البته بگم در کنار اینکه خیلی هم مطرحه، به نام خوب ازش یاد میشه؛ مثلا نمیگن مثل چنگیز وحشی بوده یا مثل آتیلا با دخترش ازدواج کرده!
(از اونجایی که میدونم منتظر بهونه برای مغلطه هستید منابع دو جمله ی بالا به ترتیب تاریخ جهانگشای جوینی و روح‌القوانین پریسکوس تالیف منتسیکو هستن;)))
ببینین شاید نزد تاریخ دانای خبره آدم شناخته شده و قابل قبولی باشه، ولی برچه اساسی میگید مردم جهان کوروش رو میشناسن؟ اصلا بر فرض که بشناسن، بر چه اساسی میگید محبوبه؟
میشه یکی از تندیس های کوروش نصب شده تو یه جای رفیع رو مثال بزنید؟
شما میدونید تعریف مغلطه چیه؟ لطفا درموردش تحقیق کنید تا وقتی من یه چیزو بدون مدرک قبول نمیکنم نگید مغلطه :|
تو همون تاریخ جهانگشای جوینی ذکر شده که کوروش از حدود 500 جنگی که داشته فقط 3 تارو بدون کشت و کشتار پیروز شده.آخرش هم سر یکی از همین کشت و کشتارا مرد.شما به این مرد نمیگید وحشی؟
همیشه طوطی وار دارید میگید دشمنان تمدن ایرانی! من چه انگیزه ای میتونم داشته باشم برای دشمنی؟ تمام سعیم اینه واقع بین باشم!

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
ببینین شاید نزد تاریخ دانای خبره آدم شناخته شده و قابل قبولی باشه، ولی برچه اساسی میگید مردم جهان کوروش رو میشناسن؟ اصلا بر فرض که بشناسن، بر چه اساسی میگید محبوبه؟
میشه یکی از تندیس های کوروش نصب شده تو یه جای رفیع رو مثال بزنید؟
شما میدونید تعریف مغلطه چیه؟ لطفا درموردش تحقیق کنید تا وقتی من یه چیزو بدون مدرک قبول نمیکنم نگید مغلطه :|
تو همون تاریخ جهانگشای جوینی ذکر شده که کوروش از حدود 500 جنگی که داشته فقط 3 تارو بدون کشت و کشتار پیروز شده.آخرش هم سر یکی از همین کشت و کشتارا مرد.شما به این مرد نمیگید وحشی؟
همیشه طوطی وار دارید میگید دشمنان تمدن ایرانی! من چه انگیزه ای میتونم داشته باشم برای دشمنی؟ تمام سعیم اینه واقع بین باشم!
در مورد اولش که واقعا حرفی ندارم واگذار میکنم به مغز خودتون:|

Sidni%20park%20olampic.JPG

نقش برجسته کوروش در سیدنی

photo_2016-05-02_08-30-20.jpg

تندیس کوروش بزرگ در تاجیکستان

و...

تاریخ جهانگشا درمورد کوروش؟ تاریخ جهانگشا که درمورد تاریخ مغوله!! کلا اگه درمورد چیزی اطلاعات درستی ندارید سکوت کنید بهتره! حرف های شما بیشتر طوطی وار به نظر میاد تا من!!!=))

پ.ن: یه چیز دلم نیومد نگم؛ یهودیا برای کوروش بیش از افراد برجسته تاریخ خودشون ارزش قائلن، چون کوروش در فتح بابل هزاران یهودی اسیر رو آزاد کرد، این مرد رو وحشی مینامید؟

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
در مورد اولش که واقعا حرفی ندارم واگذار میکنم به مغز خودتون:|

Sidni%20park%20olampic.JPG

نقش برجسته کوروش در سیدنی

photo_2016-05-02_08-30-20.jpg

تندیس کوروش بزرگ در تاجیکستان

و...

تاریخ جهانگشا درمورد کوروش؟ تاریخ جهانگشا که درمورد تاریخ مغوله!! کلا اگه درمورد چیزی اطلاعات درستی ندارید سکوت کنید بهتره! حرف های شما بیشتر طوطی وار به نظر میاد تا من!!!=))

پ.ن: یه چیز دلم نیومد نگم؛ یهودیا برای کوروش بیش از افراد برجسته تاریخ خودشون ارزش قائلن، چون کوروش در فتح بابل هزاران یهودی اسیر رو آزاد کرد، این مرد رو وحشی مینامید؟
ببینید از اول میگم اگه بخواید مسخره بازی دربیارید و توهین کنید و ... بهتره بحث رو ادامه ندیم.
تندیس اولی که میگید واقعا به نظرتون یه جای رفیع محسوب میشه؟ :| بیشتر به یه پارک کوچیک میخوره!
تاجیکستان هم که کلا از نظر فرهنگی شبیه ماست و طبیعیه! مثال خوبی نیست.
مردم اروپا یه زمانی اسکندر رو دوست داشتن.مردم عراق یه زمانی صدام رو اسطوره میدونستن.بازم صد رحمت به مردم آلمان که چند سال پیش هیتلر رو از لیست قهرمانان ملیشون خارج کردن!
http://www.mashreghnews.ir/news/496631/کوروش-اسطوره-باستانی-یا-جنایتکار-جنگی
فکر کنم میتونه لینک مفیدی باشه
هر کس که برای کشور گشایی قتل عام میکنه وحشیه! چه ایرانی باشه و چه نباشه.
و دو سوال اساسی:
1-چرا فکر می کنید کوروش ایرانیه؟ آریایی بودن به معنای ایرانی بودنه؟
2-خیلی براتون سخته بدون تعصب و عقاید رادیکال ناسیونالیسمی علاوه بر خوبی های کوروش بدی هاش رو هم ببینید؟
هیچ پادشاهی خوب مطلق نیست و نمیتونه باشه! کوروش شاید خوبی هایی داشته، ولی خوب مطلق نبوده!
یه بار دیگه چرت و پرتایی مثل "روشن فکر نما" و "دشمن تمدن ایران" و امثالهم رو استفاده کنید بحث رو تموم میکنم.
چرا فکر میکنید کوروش آدم خوبی بوده؟ یه جمع بندی کوتاه کنید اگه فکر میکنید آدم خوبی بوده.
اینم که چون فلان کس کوروشو دوست داره پس کوروش خوبه رو کنار بذارید.اصلا قابل قبول نیست.

حرف من اینه که کوروش به بهانه کشور گشایی به بقیه حمله میکرده و قتل عامشون میکرده و صرفا بهشون اجازه میداده عقایدشون رو نگه دارن! این کار درسته؟
برای چند لحظه قضیه رو از چشم تمدن های خوزیان،لیدی و ... نگاه کنید.
کوروش آدم قدرتمندی بوده که ضعفا رو میکشته! همین!

آخرین ویرایش:

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
ببینید از اول میگم اگه بخواید مسخره بازی دربیارید و توهین کنید و ... بهتره بحث رو ادامه ندیم.
تندیس اولی که میگید واقعا به نظرتون یه جای رفیع محسوب میشه؟ :| بیشتر به یه پارک کوچیک میخوره!
مردم اروپا یه زمانی اسکندر رو دوست داشتن.مردم عراق یه زمانی صدام رو اسطوره میدونستن.بازم صد رحمت به مردم آلمان که چند سال پیش هیتلر رو از لیست قهرمانان ملیشون خارج کردن!
http://www.mashreghnews.ir/news/496631/کوروش-اسطوره-باستانی-یا-جنایتکار-جنگی
فکر کنم میتونه لینک مفیدی باشه :)
هر کس که برای کشور گشایی قتل عام میکنه وحشیه! چه ایرانی باشه و چه نباشه.
و دو سوال اساسی:
1-چرا فکر می کنید کوروش ایرانیه؟ آریایی بودن به معنای ایرانی بودنه؟
2-خیلی براتون سخته بدون تعصب و عقاید رادیکال ناسیونالیسمی علاوه بر خوبی های کوروش بدی هاش رو هم ببینید؟
هیچ پادشاهی خوب مطلق نیست و نمیتونه باشه! کوروش شاید خوبی هایی داشته، ولی خوب مطلق نبوده!

یه بار دیگه چرت و پرتایی مثل "روشن فکر نما" و "دشمن تمدن ایران" و امثالهم رو استفاده کنید بحث رو تموم میکنم.

نکته آخر: چرا فکر میکنید کوروش آدم خوبی بوده؟ یه جمع بندی کوتاه کنید اگه فکر میکنید آدم خوبی بوده.
خب من که مسخره بازی ای درنیاوردم شاید چون شما سوتی دادید فکر کردید من مسخرتون کردم، متاسفانه شما فقط و فقط سعی دارید با سیاه نمایی و حتی دروغ خودتون رو واقع بین جا بزنید، این دیگه عین حقیقته و دارم توهین نمیکنم٬ همه مشاهده کردن که من یه منبع واسه حرفم آوردم و شما چیزی رو که یه عده به زور به خورد شما دادن رو به اون منبع چسبوندید کما اینکه اصلا اون منبع ربطی به تاریخ هخامنشی نداشت!

خب من تندیس درست و حسابی نشون ندادم اصلا شما بگیرید یه مجسمه رومیزی ته سطل آشغال٬ سرچ کنید مشاهده کنید ماشاالله دست به سرچتون که بد نیست!
بعد اینکه اصلا مجسمه ملاک نیست حرف آقای صالح رو چی میگید؟ این همه حرف که
محققین جهان می‌زنن رو انکار میکنید؟

خب این که شما کوروش بزرگ رو با هیتلر مقایسه کنید جای تاسف داره و من حرفی نمی‌زنم بهرحال شما با کوروش اینطور آشنا شدید و تصورتون اینه؛ گرچه تصور عامه مردم از هیتلر هم درست نیست اما نمی‌خوام بحث منحرف تر از این بشه!

لینک شما کاملا منسوخ و غیر مستنده، ضمن اینکه من بعد از مطالعه چند خط به صورت رندوم یه بند از وسط رو خوندم و همونجا چرند بودن لینک اثبات شد چون این محرفان فکر میکنن کسی نمی‌دونه کوروش بزرگ فقط یک همسر به نام بانو کاساندان داشته! بنابراین با اینکه کاملا موافقم نه تنها کوروش بلکه هیچکس خوب مطلق نیست، اما این لینک گزافه ای بیش نیست. قتل عامش هم والا ما ندیدیم به نظر میرسه شما بهتر بدونید! :/

این سوالات شما واقعا ارزش پاسخ ندارن در این حد که یعنی از ابتدایی ترین دروس تاریخ ایران به عنوان یک ایرانی با خبر نیستید و اینطور مطلب علیه کوروش می‌نویسید!
آریایی ها جز ایران و آلمان هیچ جا سکونت نداشتن، و یک ساکن ایران صد در صد ایرانی محسوب میشه؛ نکنه میخواید بگید کوروش هم ترکه؟ گر چه قبلاً از هم مسلکانتون این جمله رو شنیدم جای تعجب نداره!
*دکتر انوش راوید اخیرا اثبات کردن که آریایی ها مهاجرت نکردن بلکه از هزاران سال پیش در ایران زندگی میکردن؛ می‌تونید بخونید!

من هیچوقت نگفتم کوروش خوب مطلقه؛ فقط گفتم اراجیفی که پیشتر گفته شد درمورد کوروش حقیقت نداره٬ انتظار بی‌جایی‌ـه که از بنی بشر انتظار پاکی مطلق داشته باشیم!

خب درمورد آخری هم که حرفی نمی‌زنم واقعا جایی برای صحبت نمیذارید :/

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من هیچوقت نگفتم کوروش خوب مطلقه؛ فقط گفتم اراجیفی که پیشتر گفته شد درمورد کوروش حقیقت نداره٬ انتظار بی‌جایی‌ـه که از بنی بشر انتظار پاکی مطلق داشته باشیم!
دقیقا! مسئله اینه که کوروش پرستای ایران دقیقا میگن که کوروش خوب مطلقه!
پس دیگه بحث رو ادامه نمیدم.فکر میکردم شما هم این فکر رو دارید.
کوروش آدم بزرگی بوده.بله.ولی خوب مطلق نبوده.
و یه حرف بی ربط که ممنون میشم جواب ندید تا بحث تموم شه.
چند تا مغلطه که خیلی خیلی تکرار میکنید:
1-میگید یه مسئله ای تحریف شدست ولی علت تحریف رو نمی گید.
2-میگید من سوال مسخره ای پرسیدم.
3-میگید من تعصب دارم و هدفم تخریب تمدن ایرانه.
4-به من برچسب روشن فکر نما میزنید.
5-داخل بحث تعیین می کنید که من چه تفکراتی دارم و میگید که جای بحث نیست.
6-میگید "همه ی محققین خارجی اینطور میگن"
7-منبع درست حسابی معرفی نمیکنید(به جز چندین مورد)
و چندین مغلطه دیگه که فعلا یادم نیست.
موفق باشید :)

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دقیقا! مسئله اینه که کوروش پرستای ایران دقیقا میگن که کوروش خوب مطلقه!
خیر دوست عزیز، من بارها گفتم که از پرستش کوروش بزرگ نفرت دارم، بین بچه های همین سایت هم بوده می‌تونید از خودشون بپرسید!
از بنده ی خاکی در هیچ حالت نمیشه انتظار داشت خوب مطلق باشه، اصلا چنین چیزی باور پذیر نیست!

۱- علت تحریف از چه لحاظ؟ چرا تحریفش کردن یا چیشو تحریف کردن؟ :/

۲- بله خب مسخره بود واقعا، یعنی شما فکر میکنید آریایی غیر از ایرانیه؟
*همچنین آلمانی، قلمرو ایران ماد با ایران زمان کوروش فرق داره و در گستره قلمرو کوروش همه آریایی نبودن :)
*باز شما رو ارجاع میدم به مقالات دکتر انوش راوید...

۳- وقتی شما اظهار میکنید کوروش اصلا در سطح بین‌الملل معروف نیست، درحالیکه که کاملا برعکسه٬ دلیلش چی می‌تونه باشه؟
درمورد روز کوروش من حرف شما رو قبول دارم، یاوه‌گویی کوروش پرستا چیز عجیبی نیست، ولی محبوبیت کوروش نه برای ایرانی بودن بلکه به خاطر «انسان» بودنش و برتری هاش نسبت به پادشاهای دیگه‌ست؛ وقتی شما هزاران مقاله رو که همه با سند و مدرک دم از خوبی های کوروش زدن انکار میکنین من دلیلی غیر از دشمنی شما با تاریخ و تمدن هخامنشی نمی‌بینم!

۴- روشنفکر نما رو اینجا نگفتم، بحث هر تاپیک برای همون تاپیکه؛ اینو زمانی جواب میدم که همونجا بپرسید :)

۵- شما وقتی بحث میکنید علنا دارید میگید تفکرات من اینطوریه، همون‌طور که همه میگن، وقتی بحث درباره تاریخه٬ مشخصا من درمورد تصور شما از همون مبحث برداشت کردم؛ من که نگفتم غذا یا رنگ مورد علاقه ی شما چیه! :/
ضمنا که خب من می‌بینم شما حاضر به پذیرش حرفی غیر از خودتون نیستید و یا اون چیزی که من از شما فهمیدم در واقع بحث با شما نتیجه ای نداره٬ صد در صد جایی برای بحث نمیمونه، مثل خودتون که گفتید اگه به شما بگم روشنفکر نما شما بحث رو ادامه نمی‌دید٬ چون شما میفهمید من فقط می‌خوام به شما برچسب بزنم (به فرض محال :/) باز میلی به بحث پیدا میکنید؟

۶- من گفتم همه ی محققین؟
این همه حرف که محققین جهان می‌زنن رو انکار میکنید؟
چطور از این برداشت کردید که مقصود من همه ی محققینه؟ :/

۷- روزگاران - دکتر زرین کوب
کهن دیار - استاد محمدپناه
پدر ایران - دکتر کزازی
مقالات دکتر کسروی
مقالات دکتر راوید
و...

مغلطه هم که چی عرض کنم...؛ سلامت باشید!! :)

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خیر دوست عزیز، من بارها گفتم که از پرستش کوروش بزرگ نفرت دارم، بین بچه های همین سایت هم بوده می‌تونید از خودشون بپرسید!
از بنده ی خاکی در هیچ حالت نمیشه انتظار داشت خوب مطلق باشه، اصلا چنین چیزی باور پذیر نیست!

۱- علت تحریف از چه لحاظ؟ چرا تحریفش کردن یا چیشو تحریف کردن؟ :/

۲- بله خب مسخره بود واقعا، یعنی شما فکر میکنید آریایی غیر از ایرانیه؟
*باز شما رو ارجاع میدم به مقالات دکتر انوش راوید...

۳- وقتی شما اظهار میکنید کوروش اصلا در سطح بین‌الملل معروف نیست، درحالیکه که کاملا برعکسه٬ دلیلش چی می‌تونه باشه؟
درمورد روز کوروش من حرف شما رو قبول دارم، یاوه‌گویی کوروش پرستا چیز عجیبی نیست، ولی محبوبیت کوروش نه برای ایرانی بودن بلکه به خاطر «انسان» بودنش و برتری هاش نسبت به پادشاهای دیگه‌ست؛ وقتی شما هزاران مقاله رو که همه با سند و مدرک دم از خوبی های کوروش زدن انکار میکنین من دلیلی غیر از دشمنی شما با تاریخ و تمدن هخامنشی نمی‌بینم!

۴- روشنفکر نما رو اینجا نگفتم، بحث هر تاپیک برای همون تاپیکه؛ اینو زمانی جواب میدم که همونجا بپرسید :)

۵- شما وقتی بحث میکنید علنا دارید میگید تفکرات من اینطوریه، همون‌طور که همه میگن، وقتی بحث درباره تاریخه٬ مشخصا من درمورد تصور شما از همون مبحث برداشت کردم؛ من که نگفتم غذا یا رنگ مورد علاقه ی شما چیه! :/
ضمنا که خب من می‌بینم شما حاضر به پذیرش حرفی غیر از خودتون نیستید و یا اون چیزی که من از شما فهمیدم در واقع بحث با شما نتیجه ای نداره٬ صد در صد جایی برای بحث نمیمونه، مثل خودتون که گفتید اگه به شما بگم روشنفکر نما شما بحث رو ادامه نمی‌دید٬ چون شما میفهمید من فقط می‌خوام به شما برچسب بزنم (به فرض محال :/) باز میلی به بحث پیدا میکنید؟

۶- من گفتم همه ی محققین؟
این همه حرف که محققین جهان می‌زنن رو انکار میکنید؟
چطور از این برداشت کردید که مقصود من همه ی محققینه؟ :/

۷- روزگاران - دکتر زرین کوب
کهن دیار - استاد محمدپناه
پدر ایران - دکتر کزازی
مقالات دکتر کسروی
مقالات دکتر راوید
و...

مغلطه هم که چی عرض کنم...؛ سلامت باشید!! :)
1-متن درست و معتبر رو بیارید که بفهمیم تحریف شده یا نه.
2-مطمئن نیستم آریایی "فقط" ایرانی باشه.طبق گستردگی که قلمرو کوروش داشته میتونه اهل چندین کشور دیگه هم تلقی شه!
3-مردم جهان همونقدر کوروش رو میشناسن که من اسکندر مقدونی و کنفسیوس و امثالهم رو میشناسم.صرفا یه اسم و تعریف کلی.چیزی هم که صالح گفت جز این نیست!
4-یه مثال بود صرفا.دشمن تمدن ایران همینجا استفاده شده.
5-خیر.یه نظر من مطلقا نمیتونه مجموعه تمام عقاید من رو نشون بده.
6-میتونید از لفظ "بعضی" استفاده کنید تا کلی نگری نشه.
7-ممنون

دیگه جواب ندید لطفا.اگه میخواید ادامه بدید پ.خ بدید.بحث داره منحرف میشه.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
1-متن درست و معتبر رو بیارید که بفهمیم تحریف شده یا نه.
2-مطمئن نیستم آریایی "فقط" ایرانی باشه.طبق گستردگی که قلمرو کوروش داشته میتونه اهل چندین کشور دیگه هم تلقی شه!
3-مردم جهان همونقدر کوروش رو میشناسن که من اسکندر مقدونی و کنفسیوس و امثالهم رو میشناسم.صرفا یه اسم و تعریف کلی.چیزی هم که صالح گفت جز این نیست!
4-یه مثال بود صرفا.دشمن تمدن ایران همینجا استفاده شده.
5-خیر.یه نظر من مطلقا نمیتونه مجموعه تمام عقاید من رو نشون بده.
6-میتونید از لفظ "بعضی" استفاده کنید تا کلی نگری نشه.
7-ممنون

دیگه جواب ندید لطفا.اگه میخواید ادامه بدید پ.خ بدید.بحث داره منحرف میشه.

واقعا نمی‌تونم جواب ندم چون حس می‌کنم تصور غلطی ازش پیش میاد، این دیگه آخرین پیام این خط - و این نشون +

۱- اینجا خیلی جواب طولانی میشه، خود مقالات دکتر راوید دقیقا همین معضل شما رو برطرف کرده

۲- جوابتونو تو همون پیام دادم دوباره بخونید چون اصلاح شد ؛)

۳- مگه چیزی که من گفتم جز اینه؟ طبیعتا قشر عادی و کم سواد (از لحاظ تاریخی البته) هر جامعه همینقدر و یا شاید کمتر از کوروش اطلاع داره، انتظار بیجاییه که چیزی رو همه ی مردم دنیا بدونن!

۴- شما هم دشمن تمدن ایران رو نگفتید روشنفکر نما رو گفتید ضمن اینکه قبل تر راجع به دشمن تمدن ایران هم گفتم :)

۵- آخه یه نظر ندادید که دوست عزیز :|

۶- چشم حتما، عذر می‌خوام اشتباه از من بود ؛)

۷- خواهش می‌کنم انجام وظیفه‌ست! ^_^

ببخشید که جواب دادم دیگه حرفی ندارم.
پاینده و سرافراز باشید :)

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
منظورت از رفیع کجاست دقیقا ؟ مثلا بالای برج ایفل باید باشه؟ مجسمه مارتین لوتر کینگ هم توی یک پارکه تو واشنگتن
پروفسور ایلیف - دکتر هانری بر - آلبر شاندور - سر پرسی سایکس - هرودوت - دکتر هارولد لمب - کنت دوگوبینو - پروفسور کریستن سن - ویل دورانت و . . . تاجیکستانی نیستن و قطعا تحلیل تاریخیشون از ما بهتره نظرات اونها رو هم بخون لطفا
فکر کنم میتونه لینک مفیدی باشه
مشرق نیووز؟ :)) این تحلیل های الانشم غلطه چند تا از خبراشو بخون
چرا فکر می کنید کوروش ایرانیه؟ آریایی بودن به معنای ایرانی بودنه؟
ایران = سرزمین اریایی ها تا قبل از مهاجرت اریایی ها ایران تمدن های نسبتا ضعیفی مثل عیلامی داشته
خیلی براتون سخته بدون تعصب و عقاید رادیکال ناسیونالیسمی علاوه بر خوبی های کوروش بدی هاش رو هم ببینید؟
هیچ فردی در جهان خوب مطلق نبوده . میتونی ی نفر رو بگی ک تا حالا ب دنیا اومده و بدی نکرده؟
چرا فکر میکنید کوروش آدم خوبی بوده؟ یه جمع بندی کوتاه کنید اگه فکر میکنید آدم خوبی بوده.
کوروش 2500 سال پیش زندگی میکرده و این منش رو داشته اینو بفهمید لطفا ک در همون زمون ها کسایی مثل آشور بانی پال یا بلشصر چطور حکمران هایی بودن
صلح میخوای بدون جنگ دنیا اینطوری نیس نبوده و هیچوقتم نخواهد بود
:)) تاریخ جهانگشا رو از کجا اوردی اخه اون کلا فرق داره @پهلوی درست میگه در مورد مغوله اونم ک گفت منبعشو در مورد چنگیز گفت گل من
من ترجیح میدم پادشاه کشورم توی جنگ و دفاع از مرز شمال شرقی ایران از هجوم ماساژت ها (ماساگت) ها بمیره تا در حرمسرا اش
فک کنم پادشاهی رو مثل شاهای قاجار میپسندی؟!
اینم که چون فلان کس کوروشو دوست داره پس کوروش خوبه رو کنار بذارید.اصلا قابل قبول نیست.
ما اون زمان رو ندیدیم و نظرات همین فلان کس ها هستن که به ما میرسه و من ترجیح میدم یه فلان کس معتبر داشته باشم حتی گزنفون که تاریخ ایران رو با غرض نوشته بخاطر دشمنی کشورش با ایران هم از کوروش در اکثر موارد ب نیکی یاد کرده

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
منظورت از رفیع کجاست دقیقا ؟ مثلا بالای برج ایفل باید باشه؟ مجسمه مارتین لوتر کینگ هم توی یک پارکه تو واشنگتن

پروفسور ایلیف - دکتر هانری بر - آلبر شاندور - سر پرسی سایکس - هرودوت - دکتر هارولد لمب - کنت دوگوبینو - پروفسور کریستن سن - ویل دورانت و . . . تاجیکستانی نیستن و قطعا تحلیل تاریخیشون از ما بهتره نظرات اونها رو هم بخون لطفا

مشرق نیووز؟ :)) این تحلیل های الانشم غلطه چند تا از خبراشو بخون

ایران = سرزمین اریایی ها تا قبل از مهاجرت اریایی ها ایران تمدن های نسبتا ضعیفی مثل عیلامی داشته

هیچ فردی در جهان خوب مطلق نبوده . میتونی ی نفر رو بگی ک تا حالا ب دنیا اومده و بدی نکرده؟

کوروش 2500 سال پیش زندگی میکرده و این منش رو داشته اینو بفهمید لطفا ک در همون زمون ها کسایی مثل آشور بانی پال یا بلشصر چطور حکمران هایی بودن
صلح میخوای بدون جنگ دنیا اینطوری نیس نبوده و هیچوقتم نخواهد بود

:)) تاریخ جهانگشا رو از کجا اوردی اخه اون کلا فرق داره @پهلوی درست میگه در مورد مغوله اونم ک گفت منبعشو در مورد چنگیز گفت گل من
من ترجیح میدم پادشاه کشورم توی جنگ و دفاع از مرز شمال شرقی ایران از هجوم ماساژت ها (ماساگت) ها بمیره تا در حرمسرا اش
فک کنم پادشاهی رو مثل شاهای قاجار میپسندی؟!

ما اون زمان رو ندیدیم و نظرات همین فلان کس ها هستن که به ما میرسه و من ترجیح میدم یه فلان کس معتبر داشته باشم حتی گزنفون که تاریخ ایران رو با غرض نوشته بخاطر دشمنی کشورش با ایران هم از کوروش در اکثر موارد ب نیکی یاد کرده
بحث تموم شده و منم قبول کردم که کوروش آدم خوبی بوده :))
ولی هنوزم میگم کوروش پرستای ایران کوروش رو خوب "مطلق" میدونن :|

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
بحث تموم شده و منم قبول کردم که کوروش آدم خوبی بوده :))
ولی هنوزم میگم کوروش پرستای ایران کوروش رو خوب "مطلق" میدونن :|
:) کسی کوروش رو نمیپرسته صرفا ازش ب نیکی یاد میکنیم و توی یک روز بزرگداشتش رو برگزار میکنیم همین
اون خنده ی اخر مشخصه ک قبول نکردی ب هر حال منابع بیشتر توی تاریخ جهانگشا هست :))

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی