ایده هایی برای جلوگیری از نابودی سمپاد

معمولا عده ای از افراد ، ایده های وحشتناکی برای حفظ سمپاد می دهند. حقیقتا بسیاری از ایده هایی که تاکنون مطرح شده ، دانش آموزیه و جواب نمیده و شاید نتیجه بدی هم داشته باشه. برخی ایده های مطرح شده هم کمی خشونت دارند و نتیجه معکوس دارند و یا حداقل نتیجه ندارند.

هرچند جامعه امروز ، از منطق فاصله گرفته اما به دلیل وضعیت سیاسی ، میتوان از روش های سیاسی برای حفظ سمپاد استفاده کرد. برای اینکار باید کمی از روش های رسانه ای و فشارهای سیاسی استفاده کنید. سعی می کنم پیشنهاداتم را خلاصه شده در چند مورد بیان کنم.

1. نامه نگاری

این ایده خالی از هیجان است اما واقعا اثر دارد. شما به صورت فردی و تک تک باید نامه هایی بنویسید و برای نهادهای مختلف ارسال کنید. در این نامه ها باید نگرانی خودتون رو از انحلال سمپاد و اعمال محدودیت ها ابراز کنید. نامه ها رو به جاهایی مثل استانداری ، وزارت کشور ، بنیاد نخبگان ، آموزش پرورش ، نهاد رهبری ، نهاد ریاست جمهوری و … ارسال کنید. گاهی اوقات این نامه ها معجزه می کنند. شاید شانس آوردین و یک نفر به سرش زد این موضوع رو پیگیری کنه. یک نفر یهو به سرش زد یک حالی به سمپاد بده. مثلا استاندار یهو خواست پول بده ، وزیر خواست محدودیت رو برداره ، ریاست جمهوری خواست مستقل کنه و … فکر کنم برای همه شما تاکنون ثابت شده که چنین چیزهایی بعید نیست و ممکنه به سر بعضی ها بزنه. توی نامه هاتونم به مواردی مثل محدودیت های چارچوب آموزش پرورش و مشکلات مالی اشاره کنید. نامه ها رو احساسی بنویسید و از عبارات تحریک برانگیز و شاکیانه و مظلومانه استفاده کنید. اگر تعداد نامه ها زیاد بشه بهتره. تک نفری فرستادن هم بهتره.

2. استفاده از منافذ

بگردید ببینید اولیای چه کسانی در نهادهای مختلف نفوذ دارند. کسانی مثل نزدیکان ریاست جمهوری ، نزدیکان رهبری ، نزدیکان وزیر ، نمایندگان مجلس و … اینها افرادی هستند که می توانند کمک کنند. ساختار اداری کشور سفارش محوره و خیلی تحت تاثیر دوستی ها و روابطه. خیلی راحت با استفاده از اینکار میتونید نظر خیلی ها رو به سمپاد جلب کنید.

3. استفاده از رسانه ها

رسانه هایی مثل روزنامه ها و سایت ها بهترین ابزار برای اعمال فشار از طریق افکار عمومیه. من به شخصه در مسئولین دیدم که به خاطر یک مقاله یا خبر مرتبط در سایت یا روزنامه ای ، دچار چالش میشن که چه جوابیه ای برای این افراد بنویسند. اگر سایت خبری تابناک رو ببینید ، گاها کامنت هایی در سایت داده می شوند که باعث میشن یک وزارت خانه جوابیه رسمی برای آن یک کامنت بفرسته. جریان اشتباه در تصحیح آزمون سمپاد هم که یادتون هست؟ این ماجرا باعث شد تا مسئولین به شدت تحت فشار قرار بگیرند و حتی به گونه ای بهانه ای شد برای برکناری آقای اژه ای. خلاصه اینکه ای که دستت میرسد ، مقاله ای خبری چیزی اگر توانستی در سایتی روزنامه ای چیزی منتشر بکنی ، حتما این کار را بکن.

* نکته مهم که همه باید رعایت کنیم اینه که بدونیم چی می خواهیم و چیزهایی مطرح کنیم که قابل طرح باشه. مثلا نریم پیش یک مسئول ارشد بگیم سمپاد رو منحل می کنند. خب اون مسئول برمیگرده میگه فعلا که سرجاشه و هیچ خبری هم نیست. خواسته هامون رو دقیق مشخص کنیم. بگیم ما میخواهیم محدودیت دریافت معلم از سایر مناطق برای مدارس سمپاد حذف بشه ، یا بگیم اجازه تغییر در تعداد واحد هایی درسی رو به مدارس سمپاد بدن ، یا اجازه تغییر زمان امتحانات و مسائلی از این قبیل.

8 دیدگاه برای “ایده هایی برای جلوگیری از نابودی سمپاد”

 1. یه چیزی بگم؟آقای غفاری که اومده بودن مدرسه ما،یکی از بچه ها همین قضیه انحلال سمپادو پیش کشید،آقای غفاری گفتن بچه ها هی نگید انحلال…ما ناراحت میشیم.دیگه این حرفو نزنید(گفتن اصلا از این خبرا نیست).

 2. خب وقتی از این خبرا هست چی بگیم پس؟ قرار نیست منحل بشه گویا، یعنی اسما سمپاد وجود داره، اما مثل مدارس دولتی قراره مباحث کتابای وزارتی تدریس بشه! یعنی مثلا علامه حلی میشه یه مدرسه با امکانات عالی وسطح بالا، که از همه امکانات و پتانسیل هاش قرار نیست استفاده بشه! یعنی فقط میشه منبع درآمد یه سری موسسه مسخره مفت خور (که همین الان هم هی دارن تبلیغ میکنن که ما شما رو تو تیزهوشان قبول میکنیم)!
  جون من اون عکس بالای پست رو هم بردار، حالم از ایده مسخرشون و خود اون امل هایی که این طرحو زدن به هم میخوره! آبروی سمپاد رو بردن با اون لوگوی آشغالشون.

 3. اول باید بگم ممنونم که نظرم رو خوندی و ایده دادی!!!

  اما به نظر من فقط ایده دومی بدرد می خوره!!

  راستی من با علیرضا موافقم اما از دست من و تو و… هیج کاری بر نمیاد اگه خودمون هم بکشیم هیچ فایده ای نداره!!!

 4. خب مثلا من از نزديكان رهبرم ولي به ايشون اصلا نميشه دسترسي داشت
  اگر هم داشتم خب برم چي بگم
  بگم سمپاد رو نابود نكنين
  مسائل مهم تر تو كشور ما زياده
  ولي با بند اخر موافقم بايد بدونيم دقيقا چي ميخوايم

 5. امیدوارم بعد از یک سال فقط حرف زدن،بالاخره یه حرکتی انجام بشه.اینجا همه فقط ایده میدن.

 6. هی خدا…
  توی هر نوشته ای همین اش است و همین کاسه…
  سمپاد به زودی نابود میشه!!!
  میخواید باور کنید میخواید باور نکنید…
  اول ضعیفش کردن…کم کم تحلیلش میکنند… اخر هم نابود…
  هر کی مثل من هنوز در سمپاد درس میخونه ازش لذت ببره…
  سمپاد رو اونایی نابود میکنند که چشم دیدن اش را ندارن…
  “شاید هم یه عقده کودکی از قبول نشدن در سمپاد باشه!!!”
  ولی با این حال تلاش رو باید همه بکنیم…
  نباید بزاریم بعضیا تلاش کنند و ما بیکار بشینیم تا زحمات افراد دیگر به هدر رود…
  به امیدی پیروزی سمپاد در تمام عرصه ها…
  و اگر نماند و ویرانش کردند افسانه خواهد شد…
  سپاس از همه سمپادی ها

 7. سلام
  من یه چی بگم
  مدارس سمپاد هر چی میکشن از دست مدیر حلی یک جناب آقای رضویه
  من و رفقامم صد بار نامه زدیم جواب نداده
  باید با یه اتحاد وحشتناک این داستانو تموم کنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *