• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تقلید از جنس مخالف

کدوم گزینه ؟!!

• پسرم و دوست دارم پسر بمونم

رای‌ها: 83 33.1%
  • پسرم ولی کاش دختر بودم!

رای‌ها: 4 1.6%
  • دخترم و دوست دارم دختر بمونم

رای‌ها: 84 33.5%
  • دخترم ولی کاش پسر بودم!

رای‌ها: 24 9.6%
  • جنسیت خودمو قبول دارم ولی کارای شبیه به جنس مخالفم زیاد انجام می دم

رای‌ها: 56 22.3%

• رای‌دهندگان
    251

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : تقلید از جنس مخالف

به نقل از mohammadmehdi :
بازی رایانه ای هم با لاک زدن خیلی فرق میکنه و خشونت فقط مال پسرا نیس
درضمن اینجا همه دارن از جامعه ای که توش زندگی میکنن حرف میزنن و جامعه ای که ما باهاش سر و کار داریم مدرسمون و شهرمونه در واقع اینا چیزایی هستن که ما میبینیم و میتونن رومون تاثیر بزارن پس قرار نیس مدرسمون صد میلیونی باشه
شاید تو جامعه ای که مثلا آزی آزبورن زندگی میکنه تعاریف و عرف ها و فرهنگ ها خیلی فرق کنه شاید اونجا مشکلی نداشته باشه ولی اینجا لاک زدن و لخت کنسرت گذاشتن و ... مشکل داره مثلا فک کن شجریان بیاد همچین کاری کنه!!!

پ.ن:اون جمله هم برداشت آزاده!!!

میشه تفاوت بازی کامپیوتری با لاک زدن رو شرح بدید؟!!
اولا تا 2 دقیقه پیش کسی که لاک می زد یه جاییش مشکل داشت حالا لاک زدن یا نه زدن شد هنجار اجتماعی. ثانیا چرا مغلطه می کنین چون واستون مثال نقض نشون داده شد دارید اون مثال رو می کوبید که غلط نشونش بدید! (ad hominem)

بعدم وقتی یه کسی یه حرفی می زنه یعنی منظوری داشته! بعدش که ازش می پرسن نمیاد بگه برداشت آزاد!

mohammadmehdi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از مازیمون :
ببینید اگه مشکلی داشت مردم بابت رفتن به کنسرت پول نمی دادن! لاک زدن هیچ ایرادی نداره حتا لزومن نشون دهنده ی یک رفتاره دخترونه نیست.

ببینید مشکل اینجاست که تعریفتون از دخترونه و پسرونه بودن تقریبن بی معنیه. مثلن بخواید برید کنسرت راک احتمالن لاک مشکی می زنید! خوب این یعنی رفتاره دخترونه داشتین ؟

و شجریان یک خواننده ی کلاسیکه. نوع پوشش برای هر نوع موسیقی فرق داره. مثلن کسی بخواد برای اپرا بره باید کت و شلوار مشکی با پیرهنه سفید و پاپیون بزنه.

ولی بخواید مثلن برید سراغ خواننده ی پاپ می خواید برقصید باید ازاد تر بپوشید. یا برای راک خیلی وابسته به خوانندس!
من نمیدونم من بد نوشتم یا شما بد برداشت میکنین!!
من آقای شجریان رو با آزی آزبورن مقایسه نکردم فقط گفتم تو جامعه ما این حرکت ایراد داره و شاید برای جامعه آزی آزبورن ایراد به حساب نیاد و حتی یه نوع خاص بودنه و نشون دهنده تفاوت فرهنگ هاست پس من درباره آزی آزبورن چیز بدی نگفتم
اگه که تعاریف دخترونه و پسرونه بی معنی باشن شما در واقع دارین یه چارچوب رو برمیدارین که بهش میگن فرهنگ
این چارچوب توی جامعه خیلی مهمه و مال هر جامعه ای هم با هم فرق میکنه
البته به دین شما هم بستگی داره و دین متفاوت میتونه باعث جامعه متفاوت بشه

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

اگه که تعاریف دخترونه و پسرونه بی معنی باشن شما در واقع دارین یه چارچوب رو برمیدارین که بهش میگن فرهنگ

یعنی شما معتقدین که تعریف مشخصی از رفتار های دخترونه و پسرونه وجود نداره و در هر جامعه ای متفاوت ه.

mohammadmehdi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Stewie Griffin :
میشه تفاوت بازی کامپیوتری با لاک زدن رو شرح بدید؟!!
اولا تا 2 دقیقه پیش کسی که لاک می زد یه جاییش مشکل داشت حالا لاک زدن یا نه زدن شد هنجار اجتماعی. ثانیا چرا مغلطه می کنین چون واستون مثال نقض نشون داده شد دارید اون مثال رو می کوبید که غلط نشونش بدید! (ad hominem)

بعدم وقتی یه کسی یه حرفی می زنه یعنی منظوری داشته! بعدش که ازش می پرسن نمیاد بگه برداشت آزاد!
شما اصن پست رو خوندید یا حتی یه لحظه روش فکر کردید؟؟
من درباره جامعه خودم حرف زدم نه آزی آزبورن
تفاوت بازی کامپیوتری با لاک هم تو پست گفتم خشونت فقط مال پسرا نیس ولی نوع نگرش به زیبایی توی پسرا و دخترا فرق میکنه
اون برداشت آزاد رو هم شما شوخی کردین و من هم باشوخی جواب دادم وگرنه منظور داشتم و منظورمم این بود که این یه کار دخترونه هس کسی که این کارو کنه خیلی شبیه به دخترا شده!!
یعنی شما معتقدین که تعریف مشخصی از رفتار های دخترونه و پسرونه وجود نداره و در هر جامعه ای متفاوت ه.
تعاریف جهانی وجود ندارن که واسه هر جامعه ای صادق باشن ولی به دلیل شباهت علایق دخترا و شباهت علایق پسرا عرف های جوامع هم شباهت های زیادی دارن

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

تفاوت بازی کامپیوتری با لاک هم تو پست گفتم خشونت فقط مال پسرا نیس ولی نوع نگرش به زیبایی توی پسرا و دخترا فرق میکنه
اون برداشت آزاد رو هم شما شوخی کردین و من هم باشوخی جواب دادم وگرنه منظور داشتم و منظورمم این بود که این یه کار دخترونه هس کسی که این کارو کنه خیلی شبیه به دخترا شده!!تعاریف جهانی وجود ندارن که واسه هر جامعه ای صادق باشن ولی به دلیل شباهت علایق دخترا و شباهت علایق پسرا عرف های جوامع هم شباهت های زیادی دارن

خو چی تعیین می کنه که چی مال کیه؟
نگرش زیبایی هم یه چیز کاملا فردی ه یعنی ممکنه من از یه نوع قیافه یا آرایشی برای جنس مخالف خوشم بیاد که شما خوشتون نیاد واسه همه نمی شه نسخه یکسان پیچید! بعدم این موضوع که می گید راجع به جامعه خودمون صحبت کردید یعنی منظورتون اینه که تو جامعه ما اگه کسی این کار رو بکنه حتما اون پایین ها یه مشکلی داره ولی اگه تو یه جامعه دیگه باشه مربوط به عرف ه (به این موضوع هم توجه کنید که درصد قلیلی توی اون ممالک هم این کار رو می کنن. مثلا Goth ها)؟ خو یعنی چی یعنی آدم های ما شکل جدیدی از آدم هستن و با آدم های اونا فرق دارن؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

اون برداشت آزاد رو هم شما شوخی کردین و من هم باشوخی جواب دادم وگرنه منظور داشتم و منظورمم این بود که این یه کار دخترونه هس کسی که این کارو کنه خیلی شبیه به دخترا شده!!تعاریف جهانی وجود ندارن که واسه هر جامعه ای صادق باشن ولی به دلیل شباهت علایق دخترا و شباهت علایق پسرا عرف های جوامع هم شباهت های زیادی دارن

ببین اینطوری نیست که دختری که جا عروسک بازی ماشین بازی کرد لابد داره از پسرا تقلید می کنه!

و کسی که علاقه به خشونت داره بیماره :))

ببین میای یه چیو درست کنی میزنی چشو چالشو هم درمیاری اخه چرا ؟

mohammadmehdi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از مازیمون :
ببین اینطوری نیست که دختری که جا عروسک بازی ماشین بازی کرد لابد داره از پسرا تقلید می کنه!

و کسی که علاقه به خشونت داره بیماره :))

ببین میای یه چیو درست کنی میزنی چشو چالشو هم درمیاری اخه چرا ؟
خو مگه من گفتم داره از پسرا تقلید میکنه؟؟عجبا!! هی حرف تو دهن آدم میزارن!!!
مگه من گفتم علاقه به خشونت؟؟ شما تو عمرتون عصبانی نشدین عایا؟؟
شما خیلی خودتونو میپیچونین من چیش و چار هیچیو در نیاوردم
خو چی تعیین می کنه که چی مال کیه؟
نگرش زیبایی هم یه چیز کاملا فردی ه یعنی ممکنه من از یه نوع قیافه یا آرایشی برای جنس مخالف خوشم بیاد که شما خوشتون نیاد واسه همه نمی شه نسخه یکسان پیچید! بعدم این موضوع که می گید راجع به جامعه خودمون صحبت کردید یعنی منظورتون اینه که تو جامعه ما اگه کسی این کار رو بکنه حتما اون پایین ها یه مشکلی داره ولی اگه تو یه جامعه دیگه باشه مربوط به عرف ه (به این موضوع هم توجه کنید که درصد قلیلی توی اون ممالک هم این کار رو می کنن. مثلا Goth ها)؟ خو یعنی چی یعنی آدم های ما شکل جدیدی از آدم هستن و با آدم های اونا فرق دارن؟
استعاره میدونی چیه عزیزم؟؟
اینکه عرفشون فرق میکنه معنیش این نیس که همه محدودیتاشون مث ما باشه فقط بگن تو با عروسک بازی کن تو با ماشین!!
دامنه محدودیتا خیلی فرق میکنه
چون هممون آدمیم علاقه هامون شباهت داره ولی دقیقا مثل هم نیس و تفاوت های زیادی هم دارن.فکر کردن هر کسی با هر کس دیگه ای فرق میکنه و همین موجب تفاوت ها میشه!!
(در ضمن یکم نامفهوم نوشتین من نفهمیدم دقیقا منظورتون چیه؟؟)

saraxcen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اینستاگرام

خیلی بحث مسخره ایه

و به نظر من انقد کشش دادین که فقط باید با فحش روشن بشه

در اینکه آرایش کردن پسرا کار بدیه هیچ شکی نیس هم از لحاظ عرف هم از لحاظ عقل

نمیدونی یا خودتون دارین میزنین به خریت؟؟؟؟
از لحاظ شرعی اخلاقی و اجتماعی این کار غلطه

و به نظر من دیگه بحثی در این مورد وجود نداره

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ســـــــــــارا :
خیلی بحث مسخره ایه

عرف اون چيزيه كه اكثريت تعريف مي كنن بار ها تغيير كرده و باز هم مي كنه. پس درستي و غلطي رو نميشه باهاش سنجيد

شرع اگه از نظر دين مد نظر باشه كه وجود يا عدم وجود خدا زيره سواله

از نظر اخلاقي چه ايرادي داره ؟ ارايش كردن باعث صدمه زدم به مردم مقابل ميشه ؟ از اموالشون كم ميشه ؟ نوعي دزدي يا دروغه ؟ (اگر هر كدومش جوابتون مثبت باشه كه بايد زن ها و دختر عا هم ارايش رو كنار بذارن چون اخلاق فردي تعريف ميشه نه بر حسب جنسيت )

حالا خوشحال ميشم بدونم نظرتون رو

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از مازیمون :
بله عرف وجود داره ولی ما موظف به دنبال کردنش نیستیم.

و بله به تدریج ممکنه عرف عوض بشه ولی ما عمره محدودی داریم! ما هم به تدریج سنمون زیاد میشه.

دقیقن مساله همینه شما مایلید مطابق عرف رفتار کنید و کسی هم به شما ایراد نمی گیره. و دیگران هم شاید مایل نباشند. ( بله افراد ممکنه ایراد بگیرند ولی مهم احساسه خوده فرد هست. همونطوری که احساسه شما مهمه برای خودتون نه برای دیگران )

ببینید نمیشه گفت از طبیعت افراد بوده. چون اگه بخوایم به صرفه طبیعت در نظر بگیریم باید در گذشته های دور که انسان به طبیعته خودش نزدیک تر بوده مورد نظر قرار بگیره.

مثلن در مورد مصریان که ارایش می کردند ( هم مرد هم زن ) در مورد قبیله های افریقایی و امریکایی که ارایش می کردند و هنوز هم می کنند. این ها همه نشون میده میل به زیبا دیده شدن اهمیت داره‌( بله ارایش ها فرق می کنه ولی نشون میده که هر دو جنس مایل به هر چه زیبا به نظر رسیده شدن هستند. )‌

یادمه باهاتون بحثی می کردم ( یادتون که هست ؟ :-" ) فرمودید افراد حال حاضر اهمیت بیشتری از اینده دارن! ولی اینجا در مورد از بین بردن یک هنجار شما دارید افراد حال رو فدای اینده می کنید! که به تدریج اتفاق بیافته.
ببينيد اول اين كه من نگفتم لزومن بايد از عرف پيروى كرد،عرف خيلى زود تغيير ميكنه شايد دو يا سه سال طول بكشه. به عنوان مثال رسم بود دخترا قبل از ازدواج ابروهاشون رو برندارن و الان دارن اين كار رو ميگن حتا دختراى راهنمايى و ايراد خيلى خاصى هم بهشون وارد نيس. شما لزومى نداره حتمن از عرف پيروى كنين و مى تونين تغييرش بدين اما همه ى ما وظايفى در مقابل جامعه مون داريم و من فكر ميكنم كمك به حفظ تعادلش و بر هم نزدن نظمش جزو همون كاراست.
مثلن الان مدتى ست كه داره سعى ميشه رنگ چادر از سياهى دربياد و خب جالب نيس كه يك دفه اى رنگش صورتى بشه مثلن الان با سرمه اى و قهوه اى استارتش زده شده.

اما در مورد آرايش و اينا من نگفتم لزومن به طبيعت زن و مرد برميگرده بلكه گفتم ميتونه برگرده و نظر شما هم قطعيت نداره چون بالاخره بپذيريم يا نپذيريم در اكثر موارد طبيعت زن جلوه گرى ست و حالا ربط دادن اين قضيه به طبيعت زن و مرد توسط من و ردش توسط شما هيچ كدوم ١٠٠٪ درست نيس و قطعيت نداره.

بله در مورد اون بحث هم يادم هست اما گويا شما جمله ى من رو فراموش كردين من گفتم "حال حاضر افراد" اهميت داره نه صرفن "افراد حال حاضر" و در مورد زمان تغيير عرف هم در بعضى موارد خيلى سريع و در بعضى موارد خيلى دير تغيير ميكنه.
و من نميگم نبايد كارى كرد يا نكرد، من امر و نهى نميكنم بلكه دارم توضيح ميدم پيامد هر رفتار رو و بعدش انتخاب با افراده كه چه تصميمى واسه رفتار و كارشون بگيرن و چه نتيجه اى ازش بگيرن در زندگى.

پ.ن: ببينيد الان سارا خانوم با اين مسئله مخالف هستن و من هم همين طور و خيلى هاى ديگه كه اكثريت جامعه هستن و اين به اين دليله كه اين مسئله سال هاست جا افتاده و تثبيت شده در اكثر مناطق دنيا و من دارم در مورد حال حاضر حرف ميزنم نه مصر دوران آخناتون. نفس آرايش كردن از نظر دين اشكال نداره اما دين براى بالانس جامعه و منظم موندنش خيلى ارزش قائله و اين كه مردها خودشون رو شبيه زنان كنند و برعكس اشكال داره. حالا از نظر شما وجود خدا زير سواله و ساير مسايل (كه ميشه مفصل در موردش حرف زد) در حال حاضر هيچ اهميتى نداره. چون باز ما داريم در مورد حال حاصر انسان ها حرف ميزنيم و چيزى كه جاافتاده و حالا ما تصميم داريم تغييرش بديم.
اينم بگم شما ميتونين كارى انجام بدين كه ناهنجار باشه و تاوانش رو خودتون بدين اما نمي تونين در مورد اكثريت جامعه و تغييرش با اين ديد نظر بدين.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Miss Mysterious :
ببينيد اول اين كه من نگفتم لزومن بايد از عرف پيروى كرد،عرف خيلى زود تغيير ميكنه شايد دو يا سه سال طول بكشه. به عنوان مثال رسم بود دخترا قبل از ازدواج ابروهاشون رو برندارن و الان دارن اين كار رو ميگن حتا دختراى راهنمايى و ايراد خيلى خاصى هم بهشون وارد نيس. شما لزومى نداره حتمن از عرف پيروى كنين و مى تونين تغييرش بدين اما همه ى ما وظايفى در مقابل جامعه مون داريم و من فكر ميكنم كمك به حفظ تعادلش و بر هم نزدن نظمش جزو همون كاراست.
مثلن الان مدتى ست كه داره سعى ميشه رنگ چادر از سياهى دربياد و خب جالب نيس كه يك دفه اى رنگش صورتى بشه مثلن الان با سرمه اى و قهوه اى استارتش زده شده.

اما در مورد آرايش و اينا من نگفتم لزومن به طبيعت زن و مرد برميگرده بلكه گفتم ميتونه برگرده و نظر شما هم قطعيت نداره چون بالاخره بپذيريم يا نپذيريم در اكثر موارد طبيعت زن جلوه گرى ست و حالا ربط دادن اين قضيه به طبيعت زن و مرد توسط من و ردش توسط شما هيچ كدوم ١٠٠٪ درست نيس و قطعيت نداره.

بله در مورد اون بحث هم يادم هست اما گويا شما جمله ى من رو فراموش كردين من گفتم "حال حاضر افراد" اهميت داره نه صرفن "افراد حال حاضر" و در مورد زمان تغيير عرف هم در بعضى موارد خيلى سريع و در بعضى موارد خيلى دير تغيير ميكنه.
و من نميگم نبايد كارى كرد يا نكرد، من امر و نهى نميكنم بلكه دارم توضيح ميدم پيامد هر رفتار رو و بعدش انتخاب با افراده كه چه تصميمى واسه رفتار و كارشون بگيرن و چه نتيجه اى ازش بگيرن در زندگى.

پ.ن: ببينيد الان سارا خانوم با اين مسئله مخالف هستن و من هم همين طور و خيلى هاى ديگه كه اكثريت جامعه هستن و اين به اين دليله كه اين مسئله سال هاست جا افتاده و تثبيت شده در اكثر مناطق دنيا و من دارم در مورد حال حاضر حرف ميزنم نه مصر دوران آخناتون. نفس آرايش كردن از نظر دين اشكال نداره اما دين براى بالانس جامعه و منظم موندنش خيلى ارزش قائله و اين كه مردها خودشون رو شبيه زنان كنند و برعكس اشكال داره. حالا از نظر شما وجود خدا زير سواله و ساير مسايل (كه ميشه مفصل در موردش حرف زد) در حال حاضر هيچ اهميتى نداره. چون باز ما داريم در مورد حال حاصر انسان ها حرف ميزنيم و چيزى كه جاافتاده و حالا ما تصميم داريم تغييرش بديم.
اينم بگم شما ميتونين كارى انجام بدين كه ناهنجار باشه و تاوانش رو خودتون بدين اما نمي تونين در مورد اكثريت جامعه و تغييرش با اين ديد نظر بدين.

مساله اینه که اصلن ارایش کردن ربطی به تغییر شکل به ظاهر زن ها نداره.

یعنی مردی که خط چشم می کشه تصمیم نداره شبیه زن ها بشه. صرفن می خواد زیبا تر به نظر برسه.

زیبا تر بودن خیلی تفاوت داره با تقلید از جنسه مخالف. ارایش کردن چیزی مختص جنسیته خاصی نیست. و من هم کسی رو مجبور نمی کنم حتمن بیاد ارایش کنه. من صرفن میگم فرد خودش حقه تصمیم گیری داره.

در عینه حال هر ادمی هم می تونی دامنه دوستاش رو خودش انتخاب کنه. مثلن من از چادری ها می ترسم ( واقعن می ترسم. ) به خاطره همین ازشون دوری می کنم! نمیام بگم چادر سر نکنن ( هر چند در این مورده خاص اگه می تونستم جلوشو میگرفتم یا حداقل قبله ورود به دانشگاه گیتی میذاشتم جلوی وارد شدن بمب، تفنگ یا سایر ایم مسایل رو بگیره در مورده همه ی افراد چه چادری چه غیره چادری و توی کیف )‌

یا من از داشتن ریش و سیبیل بلند چندشم میشه. خوب من با ادمایی که چنین ظاهری دارن نمی گردم! ولی مجبورشون هم نمی کنم که این ظاهرو نداشته باشن. قانونی علیهشون نمی نویسم. قضاوتشون نمی کنم!

حرفه من اینه. من میگم هر کس مایله می تونه خودش رو ارایش کنه.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از مازیمون :
مساله اینه که اصلن ارایش کردن ربطی به تغییر شکل به ظاهر زن ها نداره.

یعنی مردی که خط چشم می کشه تصمیم نداره شبیه زن ها بشه. صرفن می خواد زیبا تر به نظر برسه.

زیبا تر بودن خیلی تفاوت داره با تقلید از جنسه مخالف. ارایش کردن چیزی مختص جنسیته خاصی نیست. و من هم کسی رو مجبور نمی کنم حتمن بیاد ارایش کنه. من صرفن میگم فرد خودش حقه تصمیم گیری داره.

در عینه حال هر ادمی هم می تونی دامنه دوستاش رو خودش انتخاب کنه. مثلن من از چادری ها می ترسم ( واقعن می ترسم. ) به خاطره همین ازشون دوری می کنم! نمیام بگم چادر سر نکنن ( هر چند در این مورده خاص اگه می تونستم جلوشو میگرفتم یا حداقل قبله ورود به دانشگاه گیتی میذاشتم جلوی وارد شدن بمب، تفنگ یا سایر ایم مسایل رو بگیره در مورده همه ی افراد چه چادری چه غیره چادری و توی کیف )‌

یا من از داشتن ریش و سیبیل بلند چندشم میشه. خوب من با ادمایی که چنین ظاهری دارن نمی گردم! ولی مجبورشون هم نمی کنم که این ظاهرو نداشته باشن. قانونی علیهشون نمی نویسم. قضاوتشون نمی کنم!

حرفه من اینه. من میگم هر کس مایله می تونه خودش رو ارایش کنه.
قطعن كه ربط به تغيير شكل زن ها داره.
من كجاى حرفام گفتم قصد تقليد از جنس مخالف وجود داره در مورد مردا؟
من اين مسئله رو بررسى كردم بدون در نظر گرفتن نيت درونى افراد.

چادر و سيبيل كه ربطى به حرفام نداشت و ترس شما هم ميتونه قابل درك باشه اما درمان هم داره.

من هم گفتم هركس هرجور بخواد ميتونه لباس بپوشه اگه دلش ميخواد هنجارشكنى كنه به خودش مربوطه و تاوانش رو هم خودش پس ميده(منظورم تاوان قانونى نيس اصلن حتا اگه وجود داشته باشه).
اما وقتى در حيطه ى گسترده اى مثل جامعه به موضوع نگاه كنيم با مسائل مهمى مثل بالانس و نظم جامعه توجيهات شما كاملن بى معنى ميشن.

saraxcen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اینستاگرام

یه سوال اینجا مطرح میشه

شما به خدا اعتقادم داری؟؟؟؟

"شرع اگه از نظر دين مد نظر باشه كه وجود يا عدم وجود خدا زيره سواله"
یعنی چی این الان؟؟؟؟

من نظر خودمو گفتم به نظر من این کار دور از ادب و دور از شان انسانیه

دل آرام.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

به نقل از ســـــــــــارا :
خیلی بحث مسخره ایه

یه سوال، اگه حس میکنی کسی که باهات مخالفه خره و مطمئنی نظرت درسته و دیگه بحثی وجود نداره چرا کلتو از تو تاپیک نمیکشی بیرون؟!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

دوستان اینجا دعوایی وجود نداره ، بحثه اونم بر اساس منطق و دلیل ، به اعتقادات شخصی هم دیگه توهین نکنین ، از بحث خارج نشید .
و خواهش میکنم از همینجا دعوایی که داره شروع میشه رو کات کنین ، طرف دیگه جواب دعوا رو نده لطفا!!!

اگه ادامه پیدا کنه ، پستا پاک میشن !
اگر خیلی براتون مهمه جواب بدید بهم ، میتونین پ خ بزنین

ممنون

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

راستش من یه سری چیزا رو اومدم اینجا بگم، میدونم شاید عده ای قبولشون نداشته باشن ولی به نظرم گفتنشون از نگفتنشون بیشتر می ارزه.

یکی اومد گفت "عرف" و "شرع" تعیین کننده نیستن و نمیتونن ملاک درستی برای این موضوع باشن که به عنوان مثال "آرایش کردن یک پسر" یا مسائلی از این دست، صحیحن یا خیر.

من اصن میگم "شرع" رو قبول ندارم. "عرف" رو اکثریت جامعه ی ما برگزیدن. اینم قبول. ولی بیایم پیش خودمون فکر کنیم. یا حداقل از جنس مخالفمون سوال کنیم.

این رو قبول دارید که "وقتی تمایز بین مرد و زن زیاد باشه، کشش و جذبه ی بین اونا هم افزایش پیدا میکنه."؟ یا نه؟ تمام این جروبحث ها هم مطمئنا یه سرش به جذب جنس مخالف برمیگرده. پسرا، خودم رو مثال میزنم، وقتی میبینم مثلا دختری صدای پسرونه یا بمی داره، یا چهره ی زیبایی نداره، آرایشی بر چهره نداره (چهره ی زیبای خدادادی و چهره ی زیبای آرایش کرده رو اینجا نمیخوام مورد قیاس قرار بدم. کلی گفتم) اون اندام و فیزیکی که باید رو نداشته باشه[nb]بیشتر توضیح نمیدم :-" [/nb] یا جریان سیبیل و ...، نسبت بهش حس دافعه پیدا میکنم. کلا پسرا همینن طبیعتشون اینه که هی با "چشم" دنبال بر و روی دختر بگردن. پسری که میگه "محسنات و ویژگی های خلقی دختر رو پسندیدم و به این دلیل جذبش شدم" دروغ میگه[nb]البته منظورم این نیست به کل اخلاق و رفتار هیچ اهمیتی نداشته باشن و همه چیز بشه فیزیک ظاهری. فهوای کلام رو دریابید[/nb] :-" اگه کسی اینو قبول نداره بیاد بگه که قبول ندارم. حقیقته دیگه. چیز جدیدی که از خودم در نیوردم.

خب برعکسش هم صادقه. دختری وقتی ببینه پسری آرایش میکنه، خیلی خوشگل و نانازه :)) و خلاصه ویژگی های فیزیکی دخترونه داره (اشاره به اندام هم میتونه داشته باشه) جذبش نمیشه.[nb]البته لازمه ذکر کنم برای دخترا، فیزیک زیاد در اولویت قرار نمیگیره. چیزای دیگه ای هستن که مهم ترن[/nb] اینا طبیعت این دو جنسن و کسی مثل آقای مازیمون نمیتونه باهاش مخالفت بکنه. با این که خودشم اینارو میدونه، ولی میاد و برای آرایش کردن پسرا توجیه میاره. کاری به استثنائات و گروه های خاص موسیقی ندارم. تیپ اونارو هم اصلا قبول ندارم. آدم که نباید "حتما" خودش رو به هر ریخت و قیافه ای در بیاره. مث چینی ها که هر جانداری رو ببینن میخورن. و میگن چرا نباید خورد؟ ایشونم که میگن مگه ما میمونیم که بدنمون مو داشته باشه و حتما باید موهای تن رو زدود، بهشون خرده نمیگیرم. ولی اینو میسپرم به سلایق افراد که چطور میپسندن.

کلا سیستم جذب شدن و پسندیدن انسان ها به همین سادگیه. خیلی پیچیده ش نکنین. ایرادی هم به اینا وارد نمیشه چون طبیعتمون همینه و قشنگیش به همینه. تنها چیزایی که میخواستم بگم ذکر چن نکته بود که این بالا گفتم. حالا بحث رو خودتون ادامه بدین با شیوه و علم و سلیقه و عقیده ی خودتون.

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

الان منظورتون از تقلید تز جنس مخالف چیه؟
یعنی مثلا من موهامو پسرونه کوتاه کنم یعنی تقلید کررم از پسرا؟
از اینا منظورتونه؟

بالا