چگونه خرخوان شویم؟

sepeedar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
به نظر من الکی زیاد درس خوندن نه ولی عادت مطالعه درست و در زمان مشخص و تلاش برای بیشتر کردن این زمان برای یادگیری چیزهای بیشتر اسمش خرخونی نیست و واقعا کارارزشمندیه و از زبون کسی که اخر این راهه و داره لیسانس میگیره(منظورم حجم زیاد درساییه که پاس میشن نسبت به مقاطع قبلی و بعدی) باید بگم که این جز اگه نهادینه نشه تو شخصیت کسی و تو فاز خودشاخ پنداری با مطالعه کم (روزی یه ساعت دو ساعت تا کنکور حتی) با وجود این که شاید حتی توی کنکور هم جواب بده (کما اینکه روی من جواب داد و تونستم با سه ماه درس خوندن میانگین روزی 4 ساعت رتبه ی نسبتا خوبی بیارم) با سر منو توی دانشگاه زد زمین:/ و نشد اون چیزی که من میخواستم.
چند روز پیش داشتم فکر میکردم ما دوازده سال میریم مدرسه و بزرگترین هدف اون محیط درس خوندن ماست کنار هزار تا هدف اجتماعی و اینا
اون وقت به کسی ک درست کارش رو انجام میده میگیم خرخون:/ و بعضی از اونام سعی میکنن با بازیای کثیفی خودشون رو درسخون نشون ندن و این یکم مسخرس شاید
و این برداشت واقعا چیزیه که باید از بین ما برداشته شه
شاید بهتره فکر کنیم ما چرا اینجاییم
و چه جای بهتری برای ما هست
و چه کار بهتری ازمون بمیاد یا درصددشیم که انجام بدیم
و اگه با جواب این سوالا دیدیم به هر نحوی اینده ما به تحصیلات گره خورده
جایگاه خودمون رو وجایگاه این زمانها رو در اینده ببینیم

آخرین ویرایش:

Shidi

کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
دکتر عادلی
شهر
بهبهان
سال فارغ التحصیلی
1400
خرخون کلمه بدی نیست فقط ما بد برداشتش مکنیم. اما بعضیها واقعا خرخونن. در نظر من خرخون یعنی کسی که اضافی و یا الکی در خوندن یک چیز افراط میکنه.
خیلی از بچه های کلاس ما خرخونن. برای مثال اینقدررررر یه مطلب رو که بلدن بلند بلند میخونن و تکرار میکنن که آدم احساس میکنه که هیچییی بلد نیست . حس بدی به آدم میدن(مخصوصا قبل از امتحان که استرس زیادی به آدم میدن و آدم رو عصبی میکنن)
خرخون در جای خود کلمه خوبیه و باید برای افراد مناسب به کار بره.
قبول دارم خوندن زیاد یه درس باعث میشه که بهتر یادش بگیری اما اینکه وقتی مطمئنی که بلدی ، دوباره درس رو خوندن وقت تلف کردنه و گاهی باعث میشه اطرافیان استرس بگیرن.
گاهی باعث میشه خیلی از اصول اخلاقی هم فراموش بشه؛ بعضی از افرادی که به معنای واقعی خرخونی میکنن اکه یه کلمه یادشون بره سر جلسه امتحان کلی سروصدا میکنن که باعث میشه تمرکز بقیه هم بهم بخوره.
بهتره که به جای اینکه یه درسی رو که میخوای مرور کنی ده بار بلند بلند بخونی؛ یک بار مفهومی و دقیق بخونی.
من خودم خرخون دیدم که انقدر خونده سر جلسه قاطی کرده و یادش رفته :D :D

امیرحسین ش

S.M
عضو مدیران انجمن
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
خب من با درک کردن و یادگیری عمیق موافقم.
به نظر من خرخون ها فقط حفظ می کنن که من خوشم نمیاد....

پریا :)

همین دور و بر !!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1402
بستگی داره خرخونی و چی تعریف کنید
از نظرم خوندنی که به ادم نتیجه بده خوبه چه با خرخونی و چه عادی خونی
خرخونیی بده که ادم تو درسی که خونده وسواس به خرج بده و فک کنه هیچی نخونده ولی اگه درسو ازش کامل بپرسین میتونه عالی جواب بده (مشنگ میزنه ادم در این صورت که میشه خرخونی مضر)
ولی من درکل ادمای خرخونو دوس دارم چون میدونم هدفشون واسشون ارزش داره که تلاش میکنن و اصطلاحا خر میزنن

2005_Mrym

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1402
به نظرم اراده ی قوی‌ای میخواد
یعنی اینکه آدم واقعا بشینه و بخونه و جا نزنه وسط کار خب قطعا نیاز به انگیزه داره که انگیزه هم باز با درس خوندن به وجود میاد و همینطوری یک دفعه سر وقت آدم نمیاد.
یه سری افراد تنوع طلب هستن. یعنی یه درس رو یکبار که خوندن و حس کردن که حتی یکم هم بلد شدن دیگه حوصلشون نمی‌کشه از روی اون درس دوباره بخونن. واسه اون افراد بهترین کار اینه که برن تست های اون درس رو بزنن که تست ها هم ماشالا از تنوع زیادی برخوردارن و همینجوری چند ساعتی آدم رو سرگرم میکنن.

SinaDev

Nobody
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
شهر
يزد
سال فارغ التحصیلی
1405
خیلی کار سختیه..تا حالا که از پسش بر نیومدم..ولی تلاشمو می کنم..

karen._.

نیکولا لئونارد سعدی کارنو
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
خر خون شدن پیشکش من روزی بتونم ۷_۸ ساعت بشینم پا درسم هم خوبه

karen._.

نیکولا لئونارد سعدی کارنو
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
لازم نیست برای موفقیت خرخونی کرد
برای موفقیت در حفظ درس به حفظ درکی نیازه نه خرخونی بستگی به تعریف ما از خرخونی داره چون هرچقد بازده داشته باشی خرخونی بازدهتو بالا میبره
شما هنو به جایی نرسیدی که ددلاین کنکورو جلوت ببینی
منم تو متوسطه ۱ فک میکردم که با همین هفته ای ۴ ساعت میشه موفق شد ولی خو نمیشه

MmmSampadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
شما هنو به جایی نرسیدی که ددلاین کنکورو جلوت ببینی
منم تو متوسطه ۱ فک میکردم که با همین هفته ای ۴ ساعت میشه موفق شد ولی خو نمیشه
نه عزیز دل من کنکور نمیدم شرمندتم;;)

Krypton

که آفتاب بیاید…
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
1402
نه عزیز دل من کنکور نمیدم شرمندتم;;)
شما دیگه بحثت فرق داره و به این تاپیک نیازی نداری
برای موفقیت در حفظ درس به حفظ درکی نیازه
برای موفقیت تو بعضی از آزمونها و رد شدن از برخی از فیلترها (تو این نظام آموزشی) خیلی چیزا رو (نمی‌گم همه‌چی)، حتا اگه درک نکنی، باید حفظ کنی!!

بالا