• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهاد کتاب

A4i9

ali
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1400
مرغان خارزار (the thorn birds)
چیزیه که از خوندنش خیلیییییی لذت بردم .

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
کتاب وقتی نیچه گریست (فلسفی و راجع به وسواس ذهنیه )
کتاب از دو که حرف میزنم از چه حرف میزنم_ موراکی(یجوری روزنگار نویسندس و واسه کسایی که علاقه به نویسندگی و دویدن دارن میتونه جذاب باشه)

کتاب عطر سنبل عطر کاج (کتاب طنز جذابیه که نوشته ی یک فرد ایرانیه که از بچگی به آمریکا مهاجرت میکنه و کتاب راجع به همین قضیه و تفاوت فرهنگها و ایناست..)

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
کتاب صد سال تنهایی
اثر گابریل گارسیا مارکز
کتاب صدسال تنهایی کتاب بسیار پرمحتوایی است که خواندن آن همت فرهادگونه میطلبد چراکه در طول کتاب شاهد روندی پیچیده و شلوغ و مشابه هستیم که از کشش کتاب به مرور زمان میکاهد.
کتاب صد سال تنهایی روایت صد ساله ی دهکده ای خیالی به نام ماکوندو است که مردمی منزوی و تنها دارد و در این کتاب حکایت شش نسل از خانواده بوئندیا را بیان میکند که گاهی چنان غرق شخصیت ها میشویم که برای مرگ آنها ناراحت میشویم و یا گاهی تولد ها و مرگ ها برایمان مثل the sims بی تفاوت جلوه میکند.
نکته ی قابل توجه این کتاب خلق سبک رئالیسم جادویی توسط نویسنده است.یعنی وقایعی جادویی در کتاب اتفاق می افتد که از قواعد علت و معلولی پیروی نمیکند اما نویسنده چنان بی تفاوت و عادی آن را مطرح میکند که مخاطب را وادار به این باور میکند که همینه که هست.وقایعی مثل بیماریِ خواب،پرواز آدم،خورده شدن توسط مورچه ها،ملاقات و عصرونه خوردن با مرگ و...
داستان هدف خاصی را دنبال نمیکند طوری که حتی تا فصل آخر نیز ممکن است چندان ارتباط بین عنوان داستان با محتوای آن را متوجه نشوید و بیشتر شبیه زندگی آدمها از نگاهی شبه خداگونه است که مخاطب هم به همه چیز آگاه است و هم رد شدن نسل هارا می بیند و برایش دغدغه های آدمها و از جایی به بعد زایل شدن عقلشان بیهوده و مضحکه می نماید.اینکه چگونه برای موارد پوچ تمام عمرشان را از دست میدهند و دست آخر میمیرند.
علاوه بر تمام اینها کتاب روایت متفاوتی از اقتصاد و جامعه شناسی و سیاست و مذهب دارد.با دیدی خارج از گود و عادلانه و بعضا ساده لوحانه میگوید که گاها چه ایده های ساده ای میتواند مردم را فریب بدهد و یا آنها را به کام مرگ بکشاند و یا منجر به جنگ های گسترده بکند و یا چه کاری از دست صاحبان قدرت بر می آید و آنها تا چه اندازه میتوانند مرز های منفعت طلبی را طی کنند که حتی جمع کثیری را قتل عام کنند اما هیچ کس نفهمد و تاریخ به اشتباه نگاشته شود.و مذهب گاها میتواند احمقانه عمل کند و مثلا مادری مذهبی را نشان میدهد که ظالم تر از هرکسی در عالم به فرزندش میشود و تا ابد مذهبی که باید وسیله ی رهایی او از بند دنیا باشد اورا تا ابد به اسارت میبرد.
و نکته ی آخر اینکه کتاب روندی تکرار شونده در سرنوشت آدمهارا میخواهد بیان کند که هرنسل همان کارهای گذشتگان را انجام میدهند درحالیکه از هیاهوی نسل قبل فقط افسانه ها بجا مانده...در عین حال نشان میدهد که انسان چه ظرفیت های بالایی دارد و آنچنان هم که تصور میشود قابل شناخت و پیش بینی نیست بلکه برای رشد و بقا هر آن ممکن است کاری خارق العاده انجام دهد که همه را به شگفتی وا دارد.
درکل کتابی است که با وجود اینکه به سختی تمام میشود اما بسیار توصیه میکنم.

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
کتاب راز اثر راندا برن
این کتاب راجع ب قانون جذب صحبت میکنه و خب من خودم ب شخصه لحظات زیادی بوده ک واسم پیش اومده
واقعا جالب بود واسم

پ.ن:صاحب ۲ :-"

505

قاتل هندزفری
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1403
becoming اثر میشل اوباما
این کتاب شامل سه بخشه که هرکدومش یکی از دوران زندگی میشل اوباما رو به تصویر میکشه و خیلی قشنگه
یه بخشیش که میشل به دبیرستان و دانشکده میره شمارو کاملا با محیط دانشکده های آمریکا آشنا میکنه (بخش مورد علاقه ی من:)
نشر خوب ترجمه رضا اسکندری آذر
قیمتشم 68000ت

لو:)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1400
کتابای:
شهر خرس
ما در برابر شما( ادامه شهر خرس عه به نوعی)
مردم مشوش
بریت ماری اینجا بود
از فردریک بکمن فوق العاده ان واقعا اگ دلتون برای کتاب خوب تنگ شده بخونیدشون;;)8->
کلا بکمن یه طوری عه هرکتابش ک وقتی میگیری دستت نمیتونی زمین بزاریشون تو اکثر کتاباشم اشاره داره به هم زنان و همlgbt
ابله و قمارباز داستایوسفکی هم که عالین دگ
به شخصه جز از کلم دوست میدارم
ایرانیم بگم دگ:
من او رضا امیرخانی و ایضا رهش
یک عاشقانه ارام
بار دگر شهری که دوست میداشتم
و فردا شکل امروز نیست
از نادر ابراهیمی
پایولو کویلو یه کتاب داره به اسم یازده دقیقه
خیلی عمیق طور و جذابه اما خب باید خیلی بگردین تا پیداش کنید:-s

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
پایولو کویلو یه کتاب داره به اسم یازده دقیقه
خیلی عمیق طور و جذابه اما خب باید خیلی بگردین تا پیداش کنید:-s
من تا حالا این کتاب رو توصیه نکرده بودم چون متنش یذره بی پرواس ولی گفتم حالا که ایشون گفتن منم بگم که از دستش ندین...
اگر توی پیدا کردنش به مشکل خوردین بهم پیام بدین تا پی دی اف رو براتون بفرستم
کتب:
پیکر فرهاد
پیامبر
ذوب شده
تنهایی پر هیاهو
میتونن دست اویزی بشن برای رهایی دو سه ساعته...
سعی کردم به کتاب های کمتر اشاره شده و کوتاه گریزی بزنم امیدوارم لذت ببرین

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
Milk and honey
شاهکار نیست، قابل تامل هست

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
بچه ها میشه یک کتاب درباره تاریخ معاصر ایران معرفی کنید که جالب و قشنگ باشه؟
پ.ن: باید برای کلاس تاریخمون بخونیم!

Reza43

Reza
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1401
اگه یه داستان خیلی خوب و پخته میخواین که تا وقتی تمومش میکنید کتابو زمین نذارید، جلاد لاغر از دارن شان رو پیشنهاد میکنم. مثل بقیه کتابای دارن شان داستان خیلی خوبی داره و استثنائا توی این یکی بعضی مفاهیم اخلاقی و یجورایی هم فلسفی بیشتری توش نهفته ست.
شخصیت اصلی داستان یه پسر نوجوانه که خودش یه سری اعتقادات از جایی که بزرگ شده داره و برای رسیدن به هدفی ک داره، با یه مردی که برده ش محسوب میشه و اعتقاداتش با پسر متفاوته به سفر میرن.
توی سفرشون به مناطق و مردم های مختلفی با آداب و رسوم و اعتقادات متفاوت برمیخورن که واقعا در کنار لذت بردن از داستان خوب، میشه خیلی چیزا ازش یاد گرفت.

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
رمان ترسناک کسی خونده؟اگر خونده و خوب بوده میشه معرفی کنید ممنونم

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
مرسی

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
فیلم ترسناک چی پیشنهاد میکنید؟؟
من آنابل را دیدم ایت هم می‌دونم چیه ولی هنوز ندیدم
مردگان متحرک میگن خیلی ترسناکه

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
من هیچکسان رو واقعا دوست داشتم(: یه مجموعه سه جلدی هست
در مورد یه پسر هست که توسط یه سری اجنه اذیت میشه که خب اطلاعاتی که نویسنده در مورد علوم ماورای طبیعی داره قابل تحسینه من خوشم میاد واقعا
بعد از اون پسران بد
نظر من اینه که هیچکسان ترسناک تر بود
بعد از اون یه رمان دیگه خوندم خیلی خوب بود فکر کنم اسمش ویلای وحشت بود
که ۳ تا دختر میرن شمال بعد اونجا توسط روح یه دختر که قبلا اونجا با عموش زندگی میکرده اذیت میشن
من خیلی دوستش داشتم:) و یادمه این رمان و با اهنگ فیلم امیلی از یانی تیرسان گوش میدادم و کلی لذت میبردم و هنوزم که هنوزه آهنگ امیلی رو گوش میدم یاد صحنه های رمان میوفتم
----
یه رمان دیگه هست که اصلا ترسناک نبود واسه من ولی خیلیا میگفتن ترسناکه\: اسمش پشت کوهه من عاشقههههه این رمانمD: فوق العاده خنده دار بود
در مورد یه معلم هست که میره یه روستای خیلی دور تدریس کنه ولی دچار یه طلسم که روی معلمای مدرسه هست میشه و...

بالا