• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
  ثبت نام عضویت

آموزش بازی مافیا

chemistry2

کاربر جدید
ارسال‌ها
1
امتیاز
3
نام مرکز سمپاد
مرکز
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1384
سلام بچه ها، حتما اسم بازی مافیا به گوشتون خورده، اما نمیدونستین چیجوری باید بازی کنین. تو این پست میخوام قوانین بازی مافیا رو آموزش بدم. حتما تو جمع های گروهی بازی کنید، بسیار سرگم کننده و باحاله.
بازی مافیا که به آن آدمکش یا گرگینه نیز گفته می شود، یک بازی نقش آفرینی گروهی است که قدرت استنباط شما را آزمایش می کند. فضای خیالی بازی، روستایی کوچک است که مردم محلی و مافیا در آن برای بقاء درگیر یک نبرد همه جانبه هستند. بسته به نقش شما، هدف بازی این است که در طی دو دوره متناوب در بازی (شب و روز)، اعضای تیم دیگر را کشته و یا آنها را شناسایی کنید. سعی کنید مافیا را در مهمانی، هنگامی که شب منزل کسی می خوابید و یا هر دورهمی دیگر با گروه بزرگی از دوستان خود بازی کنید!

روش اول: مقدمات بازی

1. 7 نفر یا بیشتر را برای بازی دورهم جمع کرده و همه را در یک اتاق بنشانید. بازیکنان ممکن است در اطراف یک میز، روی مبل ها و صندلی ها یا روی زمین بنشینند، اما همه آنها باید در طول بازی در یک اتاق حضور داشته باشند. اطمینان حاصل کنید فضایی را انتخاب نمایید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا همه بتوانند به راحتی در آن جای بگیرند.

 • 12 تا 16 نفر تعداد ایده آل افراد برای بازی مافیا است.
2. یک ناظر انتخاب کنید. ناظر در واقع بازی نمی کند بلکه وظیفه دارد که اطمینان حاصل کند که بازی به آرامی پیش می رود. بنابراین ناظر باید کسی باشد که بر قواعد بازی احاطه ی کامل داشته باشد. اگر شما ناظر باشید، برخی از وظایف شما شامل موارد زیر خواهد بود:

 • توزیع کارت
 • گفتن زمان “خوابیدن” و “بیدار شدن” به افراد
 • زمانبندی مذاکرات
 • اطلاع رسانی به افراد در صورت حذف شدن آنها
 • اعلام برنده
3. یک دسته ورق را به شکلی تقسیم کنید تا برای هر نقش یک کارت وجود داشته باشد. از دسته ی کارتی استفاده کنید که به تعداد بازیکنان در آن کارت وجود داشته باشد. این دسته ی کارت باید شامل 1 پادشاه، 1 ملکه، 1 کارت با خال به خصوص برای هر عضو مافیایی و کارتهای اضافی با یک خال خاص دیگر برای مشخص کردن مردم شهر باشد.

 • به ازای هر 3 شهروند باید 1 عضو مافیا وجود داشته باشد، بنابراین با توجه به این تعداد، دسته ی کارت با خال های خاص را درست کنید.
 • به عنوان مثال برای بازی با 12 بازیکن، همه ی کارت ها به جز 1 پادشاه و 1 ملکه، 3 کارت با خال خاص (به تعداد بازیکنان مافیایی مورد نیاز) را کنار گذاشته و فقط 7 کارت تصادفی دیگر را در دسته قرار دهید.
 • شما می توانید هر کارتی را مانند خال دل، گشنیز یا پیک به نشانه مافیا تعیین کنید.
نکته: ناظر بازی همچنین می تواند با دادن کارتهای خاص به اعضای مافیا، کارآگاه، پزشک و شهروند و یا با زدن تعداد مشخصی ضربه بر روی شانه آنها در طول شب در بازی نقش آنها را مشخص کند.

4. ورق را بُر بزنید و به هر بازیکن 1 کارت بدهید. دسته ی ورق را بُر بزنید و جلوی هر بازیکن کارت ها را رو به پایین نگه داشته تا انتخاب کنند سپس به بازیکنان دستور دهید تا به کارتهای خود نگاه کنند، اما آنها را از سایر بازیکنان مخفی نگه دارند. از بازیکنان بخواهید با قرار دادن پشت کارت های خود بر روی میز، آنها را برای ادامه بازی پنهان نگه دارند.

 • از کارت های استاندارد مخصوص بازی برای تعیین نقش مافیا استفاده کنید.
 • اگر ورق ندارید می توانید نقش ها را بر روی تکه هایی از کاغذ نوشته و از هر بازیکن بخواهید یک عدد کاغذ از درون کیف یا کلاه بردارد.


5. نقش ها را با استفاده از کارت های بازی به بازیکنان محول کنید. هر شخصی که کارت پادشاه را به دست آورد کارآگاه است و هر فردی که کارت ملکه را بگیرد، پزشک می شود. این بازیکنان نقش های ویژه ای دارند که در هر دور فقط یکبار می توانند از آنها استفاده کنند. اگر بازیکنان یکی از کارتهای دارای خال ویژه را بدست آورند، اعضاء مافیا هستند اما اگر کارت دیگری دریافت کنند شهروندان شهر هستند.

 • کارآگاه موظف است بازیکنی را که به مافیا بودن وی شک دارد مشخص کند. اگر حدس کارآگاه درست باشد آن بازیکن حذف می گردد، اما اگر حدسش اشتباه باشد اتفاقی نمی افتد.
 • پزشک موظف است فردی که می خواهد نجات دهد مشخص کند. او همچنین ممکن است خودش را برای نجات انتخاب کند. اگر پزشک بازیکنی را انتخاب کند که مافیا سعی کرده بودند او را بکشند، آن شخص برای این دور بازی نجات می یابد.
این بازی روش های دیگه ای هم داره که پیشنهاد میکنم برای یادگیریشون سری به پست آموزش بازی مافیا بزنید. در ضمن برای جلوگیری از تقلب ماسک بازی مافیا هم فراموش نشه!
 

Ss_Zahra

کاربر فوق‌فعال
ارسال‌ها
150
امتیاز
705
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
اینی که دارن تو شبکه سلامت بازی میکنن از کدوم مدله؟
با مدل شما فرق زیادی داره؟
اخه مدلا مختلفی داره
 
بالا