• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درخواست پناهندگی قهرمان جودوی ایران و جهان به دلیل فشار مسوولین

باید با این اوصاف چه کرد؟

• رهبر میگه سازوکار جهانی مشکل داره، پس دیگه شتر سواری دولا دولا نمیشه.از عرصه جهانی ورزش انزوا بجوییم

رای‌ها: 1 1.5%
  • شتر سواری دولا دولا با اقامت امریکای آقازاده ها شد، پس با ورزش هم میشه. همین روند ادامه پیدا کنه.

رای‌ها: 10 14.9%
  • بکشیم زیر این مسخره‌بازیا و کاسه ی داغ تر از آش نشیم. با اسرائیل بازی کنیم.

رای‌ها: 56 83.6%

• رای‌دهندگان
    67

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
اگه قراره عصبانی بشید از بحث و تبادل نظر با دیگران خب لطفا از اول بفرمایید که پاسخ حرفتون رو ندن
من عصبانی نیستم صرفا دوست دارم بدونم در مورد چی بحث می کنم و اینکه بحثی که می کنم منطقی باشه ،
از نظر من بازی نکردن با اسرائیل به صرف اسرائیلی بودنش ، نژادپرستی محسوب میشه
نژاد پرستی مفهومی نیست که با نظر شما معنا بشه
قابل توجه شما ، ویکیپدیا منبع خوبی برای استناد به یک موضوع نیست
بفرمایید منبع معتبری اعلام کنید و تعریف اون رو بیارید ، هرچند فکر کنم بدونید در مورد چنین مسائلی ویکی پدیا منبع بدی نیست و مطالب توش منبع دارن خودشون

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
این حرفتون با همین منبع تون ، دقیقا معنی نژادپرستی نمیده؟
نخیر ، این تفکر که فکر کنید هر سفید پوستی که با یه سیاه پوست بازی نکنه نژاد پرستانست ، نژاد پرستانست

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
این مطلب تعریف نژادپرستی رو از کتاب قانون اساسی فنلاند براتون میارم

راسیسم (rasismi) به این معنی است که گروهی از انسان ها یا شخصی که به چنین گروهی تعلق دارد، به دلیل مثلاً پیشینه قومی و نژادی و ملی، رنگ پوست، ملیت، فرهنگ، زبان مادری یا مذهب، از دیگران بدتر محسوب گردد.

البته من کاری به قانون‌اساسی فنلاند ندارم ، فقط یه منبع درست حسابی تر از ویکیپدیاست ، توی اینترنت هم پیدا کردم این تعریف رو
ممنون یه تعریف آورید و براساس همین تعریف ما اسرائیلیا رو بدتر از خودمون یا بهتر از خودمون نمی دونیم که بخوایم مشمول نژاد پرستی بشیم

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
علتش رو پاسخ بدید
علتی که میگین نژادپرستانه نیست رو لطفا توضیخ بدین
از نظر ما بازی نکردن یه سفید پوست با یه سیاه پوست مثل بازی نکردن یه سفید پوست با یه سفید پوسته ! چه فرقی دارن مگه آدم ها باهم؟؟؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
اسرائیل یک کشور که از زمان تشکیلش ۷۰ سال میگذره ، یعنی این ورزشکار بیچاره که حاضر نیستید باهاش مسابقه بدین ، قطعا در اشغال کشور فلسطین نقشی نداشته ، پس دقیقا این کار نژادپرستی محسوب میشه
بر اساس تعریفی که ارائه دادید بفرمایید چجور نژاد پرستیه؟مگه ما گفتیم برتریم ازشون یا اونا بدتر از ما ان؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
من هم گفتم این شخص در تشکیل اسرائیل نقشی نداشته ، دلیل درست ارائه بدین
خوب بر اساس تعریفتون بگید حرف من کجاش نژاد پرستانست من تعریف شما رو پذیرفتم ،همون قانون اساسی فنلاندی که فرمودید ، بر همون اساس بگید حرف من کجاش نژاد پرستانست .
اگه باز بحثو عوض کنید حس می کنم داره به من توهین میشه دیگه

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
چون این فرد از نسلی هست که در تشکیل اسرائیل نقش داشته ، پس شما هم این افراد رو مقصر میدونید
نخیر اینطوری استدلال منطقی نمی کنن .
باید از فرض به نتیجه برسید ،
یعنی : فرض ۱
فرض ۲ ...
نتیجه
خوب نظرات من در مورد اسرائیل توی تاپیک موجوده و تعریف شما هم موجوده .بفرمایید چجور از حرفای من و تعریفتون نژاد پرستی استنباط میشه و خواهشا جواب این پرسش رو بدید فقط
ضمن اینکه من به هیچ وجه نگفتم این افراد رو مقصر می دونم و این استنباط خودتونه .
در ضمن این شما بودید که موضوع رو از کفش نایکی به اینجا رسوندید ، بحث رو مجددا از اول بخونید تا آخر تا متوجه بشین
من اگه جایی ناآگاهانه بحث رو منحرف کردم عذر می خوام و اگه حس کردید این موضوع ازار دهندست به من تذکر می دادید ، به نظر خودم که چنین کاری نکردم .ولی باید بهتون بگم این کارتون که حرف میزارید دهن من واقعا آزار دهندست توی بحث خواهشا کنتر این کارو بکنید

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
ببین من هیچ وقت این رفتارو تایید نکردم .. متوجه نمیشم چرا به محض اینکه یک رفتار جهانی یا بهتر بگم غربی نقد میشه فکر می کنن تو از وضعیت داخل راضی هست و یا بالعکس وقتی یکی وضعیت داخل رو نقد میکنه فکر می کنن غرب زدست .
اتفاقا اجبار به ترک زمین ارزش این رفتار رو کاملا در سایه ی خودش می بره و تمام موارد ترک زمین تحت اسم اجبار کم ارزش می شن.
درسته و موافقم که این تصمیم اقلیت یا اکثریت نیست بلکه تصمیم خود ورزشکاره
هزار بار میگم امیدوارم یک بار بخونیدش: من مخالف دخالت سیاست دولت ها در ورزش هستم ، ایضا مخالف دخالت سیاست های جهانی دیگه در ورزش هستم ، من موافق حق انتخاب ورزشکار در انجام مسابقه بر اساس اعتقادات شخصیش هستم و وقتی یک ورزشکار جواز مهارتی شرکت در یک رقابت رو کسب می کنه فقط به خودش مربوطه جلوی یه حریف بازی کنه یا نکنه ، نه کسی مثل حکومت ایران حق داره مجبورش کنه ببازه و نه کسی حق داره بگه باید بازی کنی ، ممکنه ورزشکار اصلا دلیل شخصی داشته باشه مثل فوت عزیزان و یا دلیل سیاسی و اعتقادی و تمام اینا به خودش بر می گرده ، نه سیاست دولتش و نه سیاست فدراسیون جهانی
کسی که سهمیه المپیک و رو با هزار زور زحمت به دست اورده به خودش مربوطه به سهمیش چیکار کنه ، اگه فدراسیون جهانی مجبورش کنه بازی کنه اون وقت فدراسیون جهانیه که باید جریمه بشه
من متوجه نمی‌شم چطوری از یه طرف می‌گی حق ورزشکاره که انتخاب کنه و ج ا کار اشتباهی می‌کنه که به ورزشکار همچین چیزی رو تحمیل می‌که بعدش الان یه نهاد خارجی میاد از ورزشکارها دفاع می‌کنه می‌گی نه این کارشون اشتباه هست!!!
خب کی این وسط باید به داد ورزشکارهایی برسه که از دید شما ج ا داره بهشون ظلم می‌کنه؟

یکم بزرگنماییه گفتن اینکه عدم رعایت یه قانون الکی باعث بی نظمی میشه به دو دلیل :
۱-تا همین چند سال پیش ورزشکارای ایرانی به راحتی از مسابقه با اسرائیلی ها انصراف میدادن و هیچ بی نظمی ای هم رخ نمی داد و اصولا انصراف دادن یه نفر باعث بی نظمی نمی شه ،
۲- این رفتار به ضرره ورزشکاره ، هیچ کس نمیاد توی یه تورنمنت که انصراف بده و قهرمان نشه مگر در موارد خاص مثل همین قضیه که ممکنه آرمان ورزشکار چیزی دیگه باشه
۳- اگه منظورت اینه که مثلا انصراف ورزشکار باعث کاهش حذابیت میشه خوب ورزشکاری که نهواد بازی کنه هم فکر نکنم خیلی جذاب بشه بازیش
این یه چیز سلیقه‌ای هست شاید از نظر شما من دارم سخت‌گیری میکنم بی‌مورد می‌کنم! به هر حال موضوع قابل بحثی نیست.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
من متوجه نمی‌شم چطوری از یه طرف می‌گی حق ورزشکاره که انتخاب کنه و ج ا کار اشتباهی می‌کنه که به ورزشکار همچین چیزی رو تحمیل می‌که بعدش الان یه نهاد خارجی میاد از ورزشکارها دفاع می‌کنه می‌گی نه این کارشون اشتباه هست!!!
خب کی این وسط باید به داد ورزشکارهایی برسه که از دید شما ج ا داره بهشون ظلم می‌کنه؟
من نمیگم دفاع از ورزشکارا اشتباهه میگم اینکه یه ورزشکاری بخواد بر اساس اعتقاد خودش با اسرائیل بازی کنه و محروم بشه اشتباهه
خود ورزشکارا می تونن اعتصاب کنن یا مردم می تونن اعتراض کنن، خارجیا ام به شرطی که از اونور بوم نیوفتن و حق بازی نکردن با اسرائیلیا رو نادیده نگیرن
اوایل تاپیک گفتم ، هر کی بخواد بازی کنه باید بتونه ، هر کیم نخواد باید بتونه ، الان هیچ کدوم از این موارد فراهم نیست

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
من نمیگم دفاع از ورزشکارا اشتباهه میگم اینکه یه ورزشکاری بخواد بر اساس اعتقاد خودش با اسرائیل بازی کنه و محروم بشه اشتباهه
خود ورزشکارا می تونن اعتصاب کنن یا مردم می تونن اعتراض کنن، خارجیا ام به شرطی که از اونور بوم نیوفتن و حق بازی نکردن با اسرائیلیا رو نادیده نگیرن
اوایل تاپیک گفتم ، هر کی بخواد بازی کنه باید بتونه ، هر کیم نخواد باید بتونه ، الان هیچ کدوم از این موارد فراهم نیست
منم دوست ندارم که خودمون نتونیم مشکل خودمون رو حل کنیم ولی وقتی می‌بینم که 40 ساله نمی‌تونیم همچین مشکل به این سادگی رو حل کنیم دیگه حساس نمی‌شم که چرا یه نفر دیگه مداخله کرده و داره حقی که خودمون عرضه‌ گرفتنشو نداشتیم با چه عنوانی داره می‌گیره.
اینکه باز بگیم نه مردم خودمون باید اعتراض کنند و ورزشکارها اعتصاب کنند یه دور باطل هست.

بالا