کتاب عیدی دهیم !

زهرا

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام
عید نزدیکه و مطالبه عیدی از بزرگ تر ها سنتی‌است بس نیکو :‌‌‌‌دی
و البته این که عیدی چی باشه هم جای بحث داره
عیدی رایج مملکت در حال حاضر "پوله" که سر انجام آن را نیز ندانیم ، یا در جیب پدر و مادر جا خوش میکنه یا هر چیز دیگه ذس
بعضی از خانواده ها سنت "تخم مرغ رنگی عیدی دادن " رو دارن که اونم سنت جالبیه ، البته اینجا بچه ها فقط "دریافت کننده" ان ، این اگه با شریک کردن بچه ها تو رنگ کردن تخم مرغ ها باشه ، خوبه
(البته که از محسنات دیگش بیدار موندن ذوق و قریحه مامان بزرگ ها و ماماناست ^__^ )
( منظورم تخم مرغای سر سفره نیست‌آ ؛ به طور عمده :‌‌‌‌دی )
و اما کتاب ؛
تو این تاپیک میخوایم بگیم چرا پول عیدی بدیم ؟/ چرا کتاب نه؟/
چه کتاب هایی رو برای عیدی دادن به هر رده سنی پیشنهاد میکنین؟/
بچه ها از کتاب عیدی گرفتن همون قدری خوشحال میشن ک از پول یا هر چیز دیگه ای؟/
آیا این میتونه تو تشویق بچه ها به کتاب خوندن موثر واقع بشه؟/
نظرتون با این که هر سال قبل عید برای بچه ها ی سری کتاب بگیریم که بعد خوندنش کادوش کنن و در جریان دید و بازدید ها به هر بچه ای که با خانوادشون میان برای دید و بازدید هدیه بدن ؟/
........................

آخرین ویرایش:

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
عید نزدیکه و مطالبه عیدی از بزرگ تر ها سنتی‌است بس نیکو :)) :))
و البته این که عیدی چی باشه هم جای بحث داره
عیدی رایج مملکت در حال حاضر "پوله" که سر انجام آن را نیز ندانیم ، یا در جیب پدر و مادر جا خوش میکند یا دگرچیزی
بعضی از خانواده ها سنت "تخم مرغ رنگی عیدی دادن " رو دارن که اونم سنت جالبیه ، البته اینجا بچه ها فقط "دریافت کننده" ان ، این اگه با شریک کردن بچه ها تو رنگ کردن تخم مرغ ها باشه ، خوبه
(اینم برای بیدار موندن ذوق و قریحه مامان بزرگ ها و مامانا عالیه ^__^ )
( منظورم تخم مرغای سر سفره نیست‌آ ؛ به طور عمده :)) :)) )
و اما کتاب ؛
تو این تاپیک میخوایم بگیم چرا پول عیدی بدیم ؟/ چرا کتاب نه؟/
چه کتاب هایی رو برای عیدی دادن به هر رده سنی پیشنهاد میکنین؟/
بچه ها از کتاب عیدی گرفتن همون قدری خوشحال میشن ک از پول یا هر چیز دیگه ای؟/
آیا این میتونه تو تشویق بچه ها به کتاب خوندن موثر واقع بشه؟/
نظرتون با این که هر سال قبل عید برای بچه ها ی سری کتاب بگیریم که بعد خوندنش کادوش کنن و در جریان دید و بازدید ها به هر بچه ای که با خانوادشون میان برای دید و بازدید هدیه بدن ؟/
........................
پ.ن : انجمنش درسته؟/
:-"
منم موافقم. بیان بهم کتاب عیدی بدن
ولی خب پول هم تهش خرج خرید کتاب میشه دیگه
تازه اون کتابی که خودت دوست داری و نه اون کتابی که بزرگ تر ها با سلیقه خودشون خریدن برات

ســــــــزیم

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
تلگرام
اگه مثلا چیزی مثل کوپن خرید کتاب باشه خیلی بهتره

بچه ها با میل خودشون و علاقه خودشون کتاب می خرند

البته به همچنین جایی یا اینچنین کتاب فروشی ای نیازه

زهرا

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1395
منم موافقم. بیان بهم کتاب عیدی بدن
ولی خب پول هم تهش خرج خرید کتاب میشه دیگه
تازه اون کتابی که خودت دوست داری و نه اون کتابی که بزرگ تر ها با سلیقه خودشون خریدن برات
شما شاید هر پولی گرفتی خرج کتاب کنی ولی عمده بچه ها این‌طور نیستن
به روایتی اگه شما کتاب عیدی بگیری ، احتمال این که بخونیش بالاتره نسبت به ابن که پول عیدی بگیری و کتاب بگیری و بخونی .
اکثرن پول عیدی جاهای دیگه ای صرف میشه که شاید اونقدرام مفید نباشه
در مورد جمله آخر هم تاپیک رو برای همین زدم دیگه ک کتاب هایی رو که نوجوان ها و بچه های هر رده سنی بیشتر دوست دارن ، معرفی بشه و پیشنهاد خرید این طور کتاب ها به بزرگ تر ها داده بشع

زهرا

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1395
اگه مثلا چیزی مثل کوپن خرید کتاب باشه خیلی بهتره

بچه ها با میل خودشون و علاقه خودشون کتاب می خرند

البته به همچنین جایی یا اینچنین کتاب فروشی ای نیازه
اینم پیشنهاد جالبیه که یه کتابفروشی یا نمایشگاه ازین کارت های خرید صادر کنه و ما تا وجه مشخصی شارژش کنیم و بدیمش دست بچه ها
ولی باز مطمئن نیستیم در مورد بچه های کوچیک تر آیا والدینشون وقت و رغبت میکنن تا اون نمایشگاه یا کتاب فروشیه ببرنشون؟/ (توجه داشته باشین که همه ی خانواده ها این قدر به کتاب خوانی علاقه نشون نمیدن ، همه بچه هام همینطور . نیمخوایم بچه ها رو به زور وادار به خوندن کتاب کنیم ولی میخوایم فراهم ترین صورت ممکن رو ایجاد کنیم که البته بچه ای که رغبت نشون نمیده به رفتن به کتاب فروشی و خرید کتاب نمیشه تضمین کرد کتابی ک براش خریدی رم بخونه )

مار

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
کتابای نشر پرتقال گزینه های خوبی‌ان.

+به تفکیک سن کتاب هارو مشخص کرده‌.

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
من تالا یه سری کتاب هدیه گرفتم ولی چون دوسشون نداشتم نخوندم امااا
خونه یکی اقوام جایی که پذیرایی میکردن یه قفسه بزرگ کتاب بود،مهمونا کتابا رو برمیداشتن میخوندن یا اگه صاب خونه اجازه میداد میبردن میخوندن.
یکی دیکه از اقواممونم هست یه کتابخونه خونگی داره که رو کتاباش مهر هم زده فامیل از اونا کتاب میگیرن،کتاب خوبیم باشه میدن بذارن تو کتابخونه بقیه استفاده کنن. :D

+
عیدی کتاب خیلی خوبه به نظرم مخصوصن واسه گروه نوجوان و بزرگسال،مثلن داشتیم فکر میکردیم عید واسه اقوام بزرگسال(عمه اینا) عیدی چی بگیریم؟
بح بح کتاب!

mim.mim.ghaf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتى
شهر
شاهرود
سال فارغ التحصیلی
1400
اگه شما از اولین سالی که به یه بچه عیدی میدی اون عیدی کتاب باشه، میتونی تقریبا مطمئن باشی که عاشق این کارت میشه. ولی خب واسه بچه‌ای که کتاب خوندن براش تعریف نشده و پدر و مادرش از بچگی کم کاری کردن تو این قضیه، اول باید به اون بچه کمک کرد که به کتاب خوندن علاقه‌مند بشه و الا که کتابی که بهش هدیه میدیو وقتی رفتی پرت میکنه یه کناری و نگاهش هم نمیکنه. من خواهرم یادمه یه سال(یا شاید هم دو سال) بهم کتاب عیدی داد. من هم اون کتابا رو با ذوق خوندم. یه دلیلش این بود که من از کتاب بدم نمیومد و دلیل دیگه‌اش هم این بود که خواهر من قبل از اون بهم پول عیدی نداده بود(یعنی درآمد نداشت که بخواد پول عیدی بده:D). در کل برای بچه‌هایی که آدم میدونه کتابخونن قطعا ایدهٔ جذابیه. و همین طور خیلی خوب میشه که از همون اول بچه‌‌ها رو به چنین کاری عادت بدیم. البته میشه حتی در مورد بچه‌هایی که به کتاب علاقه ندارن کم کم و با استفاده از کتابای خوش رنگ و لعاب ترغیبشون کرد.

dinsiora

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مخالفم.
اصلا واسم قابل تحمل نیست ک بهم حسنی نگو بلا بگو تنبل تنبلا بگو عیدی بدن.
اگ بنا ب تشویق ب کتابخوانیه بهترین کار یچیزی شاید عین بُنه.
سلیقه ها تو کتاب خیلی متفاوتع واس همین اگ سلیقه اون عزیزی ک بش کادو میدی رو ندونی پولتو تقریبا دور ریختی=)

زهرا

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1395
مخالفم.
اصلا واسم قابل تحمل نیست ک بهم حسنی نگو بلا بگو تنبل تنبلا بگو عیدی بدن.
اگ بنا ب تشویق ب کتابخوانیه بهترین کار یچیزی شاید عین بُنه.
سلیقه ها تو کتاب خیلی متفاوتع واس همین اگ سلیقه اون عزیزی ک بش کادو میدی رو ندونی پولتو تقریبا دور ریختی=)
قرار نیست کسی به شما حسنی نگو بلا بگو هدیه بده:‌/ بالاتر هم گفتم کتاب های مناسب هر رده سنی ، با فاکتور گرفتن از کادو پیچ کردنش برای بزرگ تر ها که حق انتخاب داشته باشن قراره هدیه بدیم. یکی از اهداف تاپیک هم معرفی کتاب مناسبه . توجه داشته باشین که این «سلیقه ی کسی که بهش هدیه می‌ذیم» تو بزرگ‌تر ها بیشتر نمود پیدا میکنه. برای بچه ها زیاد مطرح نیست

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
من هرسال به خواهر کوچیکم از وقتی سواد دار شده کتاب عیدی دادم!
کلاس اول: دری وروجک
کلاس دوم: ماتیلدا
امسال هم هنوز ایده‌ای ندارم، بچه کلاس سومی‌مون هری پاتر و در جست و جوی دلتورا نشسته خونده چی براش بخرم جذاب‌تر باشه و مناسب سنش؟ :|
بنابراین عید بهترین موقع مطالعس!
اولا که من ماهیانه یه بخشی از درآمدم رو دارم صرف خرید کتاب میکنم، دوما که از کجا معلوم کتاب رو دوست داشته باشم؟ سوما که به دلیل اول ترجیح میدم وجه نقد رایج مملکت رو دریافت کنم و یه سری چیزای دیگه که بیشتر لازم دارم و دلم نمیاد از حقوقم بخرم رو بخرم!!
سوما یه عیده که همه بیکارن و میتونیم دور هم درست حسابی جمع شیم، ترجیح میدم تو جمع باشم تا منزوی طور یه گوشه کتاب بخونم!

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
تو‌ بارون دارم میرم برا این دلبرترین دندونپزشک دنیا،عیدی کتاب بگیرم فقط به خاطر اینکه حس وحشتناکی نداشتم اونجا :))

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
ما (من و پارسا به عنوان مدیران کتب و مجلات) میخواهیم بهتون کتاب عیدی بدیم... ;;)
خبری در راه است:-"

بالا